Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nyugdíj csak 70 év felett?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. szeptember 15. 13:44

Kedves Fórumozók! 

 

Bizonyára hallottátok, hogy Magyarországon is felmerült a nyugdíjkorhatár kitolásának ötlete, ahogy azt az EU több országában pl. Németországban is tervezik. A magyarázat abszolút  racionális: az  elöregedő jóléti társadalmaknak egyre  nehezebb eltartania szaporodó nyugdíjas polgárait, s mivel a magas színvonalú egészségügyi ellátás és a viszonylagos jólét következtében amúgy is megemelkedett  a nők és a férfiak átlagéletkora, a törvényhozók úgy gondolják,  lerövidítik (relatíve) azt az időszakot, amíg az idősek az államháztartás terhére élhetnek.

A Nők Lapja szeretne a jövőben foglalkozni ezzel a kérdéssel, és kíváncsi a Ti véleményetekre is: "Mit szólnátok ahhoz, ha a nyugdíjkorhatárt nálunk is hetven évre emelnék?"

 

előre is köszönöm hozzászólásaitokat,

Koronczy Lilla

  1. 2014. január 29. 08:26201.
    Éva kedves, attól függ mely országokhoz viszonyítassz. A világ egyik feléhez így van, a másik feléhez nincs így.
    előzmény:
    Éva52 (196)
    2013-09-08  16:26
  2. 2014. január 28. 17:51200.

    canadaban 67 ev lett,  . azt hiszem 2 eve hoztak, addig 65 volt, hala az egnek en meg bele sem a 65 be.

     de a nyugdij:  60 evesen lesz 130, 65 be 230 $. most eleg az a hideg vizre,  mult heten fizettem be 225$. 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  3. 2014. január 28. 17:46199.

     

     

    Pont ma mondta nekem valaki, hogyha nem tudja majd magát eltartani (kirúgják 60 felett, utcára kerül, elveszti egyszem vagyonát, egy 1,5 szobás panel lakást), betör majd valahová a lesittelés reményében. Van annyi baja, hogy úgyis a kórházban fogja tölteni rabságának a fele idejét... (a mi pénzünkön). 59 éves most. Többdiplomás.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  4. 2014. január 25. 01:29198.

    Ha 70 év lesz a nyugdíjkorhatár, nem lesz szükség nyugdíjfizetésre.

    Szép helyen, olcsóbb árakkal kell a temetőket üzemeltetni.

    -Szádékaim szerint majd kikukucskálok, hogy nyugodt, békés tájon biztosítják-e a hozzátartozóim , hogy ott aludjam örök álmom. -

    Tudom, hogy ez morbid, de .....

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  5. 2014. január 5. 13:04197.

    Szörnyű, képtelen gondolat, ilyen körülmények között, amilyen a munkahelyeken van. Gyűlölködés, egy szerényebb embert ki lehet készíteni, irigykedés, ok nélküli kiközösítés, stb. Nem a munka elvégzése a lényeg, hanem az, hogy ki hogy ny.. a főnöknek, természetesen egy másik kolléga kárára. Persze ahhoz ilyen főnök is kell.

    Elveszik az emberektől a reményt, hogy na majd ha nyugdíjba mentem pihenek. Nem, pihenésről szó sincs, lehet megszervezni egy szép temetést.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  6. 2013. szeptember 8. 16:26196.
    Idézem: "...magas színvonalú egészségügyi ellátás és a viszonylagos jólét...". Szerintetek ez Magyarországon van? Valaki itt nagyon eltévedt!
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  7. 2013. augusztus 27. 20:45195.

    Szerintem a téma érdekes, de hogy már megint ott tartunk, hogy "Ebben az országban".Számomra ez már a vicc kategóriája, hogy ennyire vakok az emberek, hogy mindent eldönt helyettünk az UNIO, mindent a 6 alapító ország irányít... És, ha ŐK így döntenek, akkor majd mindegy lesz, hogy mi mit akarunk vagy mit nem.

    Azért remélem, hogy ez fog még változni, de nagyon nehéz jól dönteni.Mindig lesz olyan ember, akinek előnye származik belőle és olyan is, aki sajnos vesztesként kerül ki. 

     

  8. 2013. július 10. 11:31194.
    Idokozben eltelt 3 ev. Mi tortent? 
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  9. 2013. június 8. 10:54193.

       Kedves Lilla!

     

       Nem tudom, hogy Neked még mennyi van vissza a "70"-ig, de remélem, hogy aki kitalálta az megy legelőször ilyen formába nyugdíjba.

       Ma, amikor a fiatalnak nincs munkája, ott dübörögnek a hátad mögött ha  50 felett vagy, hogy mit keresel még itt, fogalmam sincs, hogy ebben az országban még mit akarnak, szerintem inkább munkahelyet kellene teremteni és nem még  több munkaerőt a nem létező munkára.

       Talán engem már békén hagynak, hisz tavaly óta "főállású Boldog" vagyok,  bizony szó szerint, s  remélem nem akarnak visszaparancsolni a "kemény" munkába, hisz már dolgoztam több, mint 40 évet hivatalosan.

     

        Szeretettel

     

           Nemi

      

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  10. 2013. május 8. 09:50192.

    Nem értek vele egyet!

    Más országokban, ahol a példa is tükrözi, más az életszínvonal, fizetések stb.

     

    Itt két lehetőséget kell majd számításba venni: az egyik, hogy elmehessen nyugdíjba aki akar, a meghatározott korban.

     

    A másik: választhasson a nyugdíj korhatárú dolgozó, tud-e dolgozni tovább, akar-e vagy sem. Ez a minimum Magyarországon, hogy feltegyék a kérdést nekik.

     

    Sokan fogják választani, azt, hogy nyugdíjba mehessenek, mert szeretnének még "élni" unokákkal együtt szabadon lenni, vigyázni rájuk, utazni, vagy csak élvezni valamennyire a nyugdíjas életet.

     

    Magyarországon sokan vannak nyugdíjkorú emberek, akik betegesek, ez fáj az fáj... sajnos, (Magyarországon kimutatott statisztika, hogy sok az izületi betegségben szenvedő, magasvárnyomásos, szívbeteg stb.) Ők biztos, nem fognak 70 éves korukig dolgozni.

     

    Az ÁLLAMHÁZTARTÁST tessék jól beszabályozni, még ha röhejes is amit írok, de biztos van kiút valahogy. Kell, hogy legyen!!! Azért van a sok közgazdász, jogász, hogy megtervezzék a gazdasági problémákat! Nem?

    üdv: Zsuzsi

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  11. 2013. május 6. 22:24191.

    Természetesen nem értek egyet a nyugdíjkorhatár emelésével. Több dolog miatt sem.

    Nem volt az rossz, amikor a nők 55 éves kor után elmehettek nyugdíjba, persze bizonyos szolgálati idő letöltése után. Esetleg még tudtak segíteni a fiataloknak, vagy ha a családban volt idősebb, akkor Neki is. No meg azt  sem felejtsük el, hogy 50 felett már nem mindenki képes felvenni a versenyt a fiatalok lendületével, aktivitásával.

     

    Azt gondolom, hogy egy meghatározott munkaviszony után - amely idő alatt már "befizettük" a nyugdíjunk alapját képező összeget  - lehessen elmenni nyugdíjba. Bizonyára úgy van, hogy az átlagéletkor emelkedik, bár az én környezetemben elég sokan fiatal korban haltak meg. Vannak akik az 60 évet sem érték meg. Ők is évekig fizették a nyugdíjjárulékot és már nem tudták igénybe venni.

     

    Talán a nyugdíjrendszerrel is gond lehet, mert más országokban meg tudják oldani az ésszerűbb biztosítási rendszert. Nálunk az átmenet is problémát okozna. Vizsgálni kellene az egyes eseteket, mert minden ember élete más és más.

     

    Ebben a munkanélküliségben igen is a sok fiatalnak kellene munkahelyet biztosítani és akkor, ha lehet a "háttérből" a szülők segíteni tudnak.Természetesen erről is magunk dönthetnénk. De ez csak álom, mert egyre kevesebb dolog van az életben, amelybe beleszólásunk van.

     

    Nagyon jónak tartom, hogy a nők 40 éves szolgálati idő után elmehetnek, hangsúlyozom elmehetnek nyugdíjba. Akinek lehetősége van megy, aki nem akar, marad - persze ha van munkahelye.

     

    53 éves vagyok 35 éve dolgozom (megjegyzem egyre nehezebben megy a napi 10 óra szellemi munka) és még szeretnék a gyerekeimnek segíteni, hogy Ők is boldoguljanak és a "boldogulásuk" ne legyen  akadálya egy gyermekvállalásnak. Tudom ilyenkor sokan azt mondják, hogy régen sokkal nehezebb körülmények között is vállaltak gyerekeket, de minden változik a körülmények is és benne mi is.

     

     

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  12. 2013. május 5. 00:35190.

    Hat ez nem olyan egyszeru, mert ugye nincs eleg munka sem, tehat nem tud mindenki allast talalni. Ezert viszont ha az idosebbek tovabb dolgoznak, olyan allsokat is elfoglalnak, amiket a fiatalok mar betolthetnenek, de igy nem tudnak. En pl olyasmit tudnek elkepzelni, hogy flexibilisebben kene kezelni, es pl a gyerekes anyak fel allasban dolgozhatnanak, igy lenne valamenny anyagi fuggetlenseguk, de ugyanakkor a gyerekre es a haztartasra is jutna ido. Ha jol tudom hasonlo torvenyek vannak Skandinaviaban.

     

    Ha sok no dolgozik, akkor meg mindig ok latjak el altalaban a gyerekneveles es a haztartas nagy reszet is, tehat 2 muszakban dolgoznak, es jo ezt sokan megcsinaljak, de nem biztos hogy ez a legjobb megoldas.

     

    A nyugdijas koruak is pl visszamehennenek fel allasba, tapasztalatuk es szakertelmuk valoszinuleg sok van, foleg ha a hagyomanyos gazdasagot nezzuk, nem a virtualisat. 

     

     

  13. 2013. május 1. 22:57189.
    Canadaban nonek ferfinek 65  es mar szo van rola csak szavazasra var a 70   mind a ket felnek nonek ferfinak egyarant Ayusztraliaban 70 ev   es ha a hazastars dolgozik akkor meg  nyugdijat sem kap  addig amig mindketto nem eri el a nyugdijhatart  na ott aztan kacifantos a nyugdij torveny
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-09-15  13:44
  14. 2012. december 23. 09:23188.

    Én tőlem száz év is lehet a nyugdíjkor határ.

    én 56 éves vagyok minimálbérért napi 12 órákat dolgozom többször

    egymás utáni napon is nagyon nehezen viselem pedig nem vagyok beteg.

    A 32 ill.26.éves tanult gyermekeim (főiskola,egyetem) munka nélküliek.

    Nekem csak középiskolám van de valami nincs itt rendben az biztos

  15. 2012. augusztus 15. 11:11187.

    Sajnos az orvosok is emberek, de nem az önmaguk megítélése  a fiatalok távozásának az oka, hanem nem megfelelő anyagi és társadalmi elimerés. Azért akkor sem maradnának itthon, ha megkapnák a közalkalmazotti bér megfelelő statusát. Ehhez még  hozzájön a társadalom ellenségesnek mondható hangulata és az , hogy ahova mennek , ott szívesen fogadják őket.A szakmai környezet hatása sem elhanyagolandó. Az, hogy a kötözőanyagokban , gyógyszerekben hiány van, nem tudja azt megtenni, amit szakmai , orvosi lelkiismerete diktál. ...

    ha én nem 70 éves lennélk , én is mennék. Az orvosi eskű nem egy orszéghoz köt, hanem az orvos és a beteg viszonyát szabályozza.

    előzmény:
    ildikó44 (186)
    2012-08-14  16:45
  16. 2012. augusztus 14. 16:45186.
    Zsuzsoka sokan vannak olyan orvosok akik nem ismerik e korlátaikat, találkoztam pár ilyen öreg urral az évek alatt.Még jó hogy korlátozzák hogy 62 év felett nem állhat a mütő asztal mellett, ezzel utat enged a fiatalnak is hogy ne kelljen innen elmennie másrészről nem biztos hogy 6o fölött már egy kéz olyan biztos, a doktorok sem kivételek az idősebb korban megjelent problémáktól.
    előzmény:
    szizsuzsóka (179)
    2012-06-20  05:30
  17. 2012. augusztus 14. 16:41185.
    Nekem már mindegy,mert 68 éves vagyok, de ugy érzem még mindig el tudnám látni a munkámat, szivesen dolgoztam volna ameddig csak lehet. Ráaldásul korkedvezménnyel mentem nyugdujba,mert rtg-ben dolgoztam.haragudtam is hogy a sok nyuszi rtg. asszisztenst kirugdossák az orvosok meg dolgozhatnak ameddig akarnak.Velem egykoru orvos még most is bőven dolgozik.
  18. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2012. július 20. 15:57184.
    Legalábbis közelíteni!
    előzmény:
    Areion (183)
    2012-07-05  16:50
  19. 2012. július 5. 16:50183.
    Akkor  kellene emelni 70 évre a nyugdijkorhatárt ha az életszinvonalunk eléri a németekét, vagy a franciákét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2012. június 23. 08:24182.

    S még van pofájuk osztani az észt!

     

    A rinocérosz csak pirul ezek mellett!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (180)
    2012-06-23  07:57
  21. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2012. június 23. 08:00181.

    A fanciknál 60 volt a nyugdíjkorhatár, s majd szépen, lassan 62 lesz!!

     

    DE!

     

    A norvégeknél 67!

     

    előzmény:
    szizsuzsóka (175)
    2012-06-17  06:53
  22. Torolt_felhasznalo_844654
    Torolt_felhasznalo_844654
    2012. június 23. 07:57180.

    szizsuzsók!

     

    Szégyen és gyalázat, hogy Magyarországnak nincsen 1, azaz egy, egészen pontosan egyetlen stadionja sem, melyik megfelelne a mai elvárásoknak!

     

    Nem ezen a néhány tízmilliárdon múlik az életünk minősége!

     

    Az MSZP-től, a Horváth CSabáktól persz7e soha nem is lenne, ők csak a BKV-s humán vezetőket tudják 100 millkókkal dotálni, meg összhozni az elképesztő dósságokat!

    előzmény:
    szizsuzsóka (174)
    2012-06-17  06:52
  23. 2012. június 20. 05:30179.

    Én sem értek egyet a nyugdjkorhatár 70 ére emelésével. Teszem azért, mert 68 léves koromng felelősséggekl járó 8 órás munkát végeztem. A napi munka nem okozott gondot, de a rendkívüli helyzetek nagyon megviseltek. Helyt álltam , de nem lazán, mint fiatal koromban . Utána 1 évig dolgoztam még részidőben . Most inkább unokáimmal törődöm. Már kicsit késő, mert lenagyobb már egyetemista.

    Arra nem gondolnak, hogy a nagyszülőknek, nyugdíjasoknak sokkal hasznosabb szerepe lenne a társadalomban . Az , hogh segítsenek gyermekeiknek az unokáknál előforduló plusz munkák elvégzésében . Délutáni iskola utáni kísérés, betegség esetén ápolás, orvoshoz vinni stb . Ezt a szülők nehezen oldják meg . Munkahelyük biztonsága  forog kockán , ha sokszor hiányoznak, elmennek a munkából pl orvoshoz a gyerekkel . Ez fokozódna , ha még állástalan öregekkel is kellene konkurrálni. Az a baj, hogy a politikai elit csak itt és most-ban gondolkodik , választási ciklusokban  tervez, cselekszik. . A fő eredménye tevékenységüknek saját státuszuk és anyagi helyzetük biztosítása . Ezt maradéktalanul teljesítik. A többi pedig csak a választás évében számít, Addig improvizálnak

    előzmény:
    szelloo82 (178)
    2012-06-19  11:37
  24. 2012. június 19. 11:37178.

    A nyugdij idökitolásával az a gondom,hogy azok akik erröl eszmecserét folytatnak azok egyszerüen nem tudják mi is a helyzet nálunk?Ez a társadalom ami itt van többszörösen rokkant,beteg,akik viszont erröl cseverésznek ifju korukban is linkek voltak,mama kedvencei,bizonyos párt részéröl,a fizikaimunka ismeretlen számukra stb.lásd a jelenlegi vezetöi garniturát.Vannak köztük olyanok akik még egy percet gyakorlatilag nem dolgoztak,és ök hirdetik az igét.Beszélnek itt takarékos életröl,félretett pénzekröl,magánnyugdij pénztárba helyezett pénzröl stb.Vannak munkahegyek? van tisztességes fizetés?mennyi a ado levonás?mennyi a lakbér,gáz,villany,közös költség levonás,befizetés? mi marad meg?Az emberek többlet munkát is vállalnak ha találnak,mennyiért?kolduspénzért.Idegileg,fizikailag kizsákmányoltemberek 70 év után nyugdijba?Ki kap ma 50 év felett munkát?hacsak nem a csokosok közé tartozik?Közmunka?kenyeret nem tud venni belöle a családnak.A koporso pénzt nem tudja félre tenni.Igy nem lehet,illetve lehet azoknak akik az uton mennek,akikviszont lekokadtak azoknak az ut menti árok ahová berugják.Szép jövö,Matolcsy féle tündérálmok.Orbán féle felvilágosult jövö képek,nekik meg van az alap a nyugdijra de a szeretett magyar néphullik és szökik kifelé ,nem baj van másik az edzett Erdélyi medve idomitok,azoknak lesz itt nyugdij.

    előzmény:
    szizsuzsóka (170)
    2012-06-16  06:02
  25. 2012. június 17. 07:40177.

    Érdekes lenne egy korfát megnézni a munkanélküliekről... sztem a zöm 25 év alatti, illetve 50 év feletti lenne.

     

    Ha te mint munkáltató munkaerőt keresnél a 65, vagy a 35 évest vennéd fel

     

    Nem folyna be több... ha a mai 43-5 év munkaviszannyal számolunk, akkor kevesebb. Ehhez képest a 70 éves korhatár 5-7 év + melót jelent, ami tizenx%, míg a munkaidő(termelés) 20%-ka csökken.  A nominális számok ne zavarjanak meg. Ha a nominál béred változatlan maradna is, akkor az átmeneti reálbér emelkedést szépen elinflálná a gazdaság...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844654 (163)
    2012-05-04  13:24

Címlap

top