Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Királyságot épít a FIDESZ!

Torolt_felhasznalo_545812
Torolt_felhasznalo_545812
Létrehozva: 2010. szeptember 4. 14:13

Akár királyságot vagy nagyhercegséget is bevezethet a Fidesz,a 2/3 -os többségével!!
  Orbán Viktor választhat, hogy kancellár vagy erős jogkörű államfő lesz-e.

 

 „Kétharmados parlamenti többség birtokában nemcsak az úgynevezett kétharmados törvényeket, hanem az Alkotmányt is módosítani lehet”-mondta Halmai Gábor alkotmányjogász.

 

 

A keddi mokka egyik témája!  Királyságot épít a FIDESZ!!!

 

Itt a videó:

 

http://tv2.hu/mokka/video/fideszes-leanyvallala t-az-lmp

 

Ha így megy tovább lassan készülhetünk a koronázási ceremóniára!!!

 

Szerintetek ez normális???????

 

 

Jaa és még valami ami kiverte ma nálam a biztosítékot!!!

 

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/itt-a-schmitt-kitu ntetes-2027538/

 

Meddig kell ezt még elviselni??

  1. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 25. 18:352326.

    Utaltam rá, hogy szerintem a kormány új modellt akar létrehozni, ami vagy hasonlít a svédre, vagy nem.

     

    Hát ez nagyon igaz. Vagy a svédet vagy nem. Vagy ellopják vagy nem. VAgy lesz nyugdíjam vagy nem.

    Lényeg a pontos információ, hogy jól tudjunk dönteni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2325)
    2010-11-25  18:31
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 25. 18:312325.

    Te kérdezted, hol él... a hozzászólásaidból pedig azt gondolom, hogy a hozzád közelebb álló média-orgánumok riogatták az embereket a svéd nyugdíjrendszer bevezetésével - még a választások előtt.

    Utaltam rá, hogy szerintem a kormány új modellt akar létrehozni, ami vagy hasonlít a svédre, vagy nem. 

     

      Nem mentél a Kossuth-térre? 

     

      No, én viszont megyek, mert látom, megjött a lehengerlő, igazi értelmiségi erő a topikba. 

    előzmény:
    casa.blanca (2323)
    2010-11-25  18:24
  3. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 25. 18:272324.

    erős, centralizált hatalom és karakán, határozott intézkedések

     

     

    Köztársasági elnökünk pedig e hatalomnak a karakán és határozott motorja...

     

    Hát az biztos, hogy erős és centralizált hatalom van kiépülőben.Hogy ez nem jogállam, az kit zavar... Csak azt nem értem, hogy pont ti fújtok annyira az átkos komcsi rendszerre, holott az szintén elég centralizált volt. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2318)
    2010-11-25  18:01
  4. 2010. november 25. 18:242323.

    Na és??Kit érdekel a Svéd nyugdíjrendszer?Itt nem az a téma!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2319)
    2010-11-25  18:05
  5. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 25. 18:192322.

    Nem kell ragozni. Mindenki ért mindent és teljesen felesleges az embereknek megjátszaniuk magukat. Egyfelől vannak, akik mocskosszájú orvosokat, krónikusan hazudozó hangsúlyozottan értelmiségieket, önmagukat jogásznak nevező, szánalmasan leépülő öreg hölgyeket és idiótán vagdalkozó, bármire felhasználható primitív libákat kedvelnek.

    Meg vannak, akik nem őket.

    Hisz összenő, ami összetartozik, hiába az ájtatos szemforgatás.

    előzmény:
    vitopmd (2312)
    2010-11-25  17:32
  6. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 25. 18:172321.
    Viszont, a saját bevallása szerint is, a magyarról nem sok. És mi most a magyar nyugdíjrendszer miatt aggódunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2319)
    2010-11-25  18:05
  7. Torolt_felhasznalo_545812
    Torolt_felhasznalo_545812
    2010. november 25. 18:162320.

    Na vegyél vissza a hangeröböl Panel Mágus Seggfej!

     

    Mi az hogy a Lorenához hasonlóak ne tudjanak ott mocskolódni?

     

    Csak nem Osceola33  klón nick-edre gondolsz?

     

    Akkora arcod van te senkiházi,hogy rá se férsz a monitorra!

     

    Adok egy tanácsot! Akaszd oda magad az asszony mellé a falra és Kussoljál inkább!Jobban járna mindenki!

    előzmény:
    vitopmd (2309)
    2010-11-25  17:28
  8. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 25. 18:052319.

    Nem a Marson él. Svédországban. Van némi fogalma a svéd nyugdíjrendszerről.

     

      

    előzmény:
    casa.blanca (2299)
    2010-11-25  16:30
  9. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 25. 18:012318.

    Én elolvastam, amit olyan nagyon dicsértek tőled.

    Monitornyi hozzászólásod lényege: nem vagyok pártkatona, volt, hogy Orbánnal szimpatizáltam, volt, hogy Gyurcsánnyal. A Fidesz nem hivatkozhat arra, hogy nem tudta... (tőlem: nem is hivatkozik, esetleg itt-ott kicsit jobbat várt.) Én is rendbetettem már céget. Ami szar, az szar.

     

    Ez mitől rendkívüli hozzászólás? Szerinted... mint szubjektív alkotótól kérdem?

     

      A másik. Kétségbe vagy esve. Minden rossz, antidemokratikus, királyság lesz vagy Rákosi-féle kommunista diktatúra - még nem sikerült eldöntenetek - tényleg érdekelne, te mit tennél?

    Oszkó véleményét már hallottuk ma: ő megszorítana. Kit? Kiket? Nem eszik elég gyerek ma is ebédre főzőolajba mártott kenyeret? (Zárójelben: miért demagógia, ha azt mondják, a Költségvetési Tanács támogatását nullázzuk le, és az így megtakarított pénz kerüljön például a cigánygyerekek oktatás-fejlesztési projectjéhez? /Tudom, a lélegeztetőgép nem volt demagógia.../ És egyáltalán:miért is volt olyan sok a Költségvetési Tanács támogatása?)

    Nem jó a 16 százalékos adó. (Aminél persze minden kicsit tovább gondolkodó ember látja, hogy igazán a környező országokkal akarja versenyképesebbé tenni Magyarországot, hiszen szinte mindenhol kedvezőbbek az adózási viszonyok. A románok már tíz százalékot emlegetnek, ami azért nyilván fantazmagória.)

    Nem jó a nyugdíjrendszer változtatása.

    Nem jó a negyven év szolgálati idő ... stb. mert kizárják belőle a nappalin végzett diplomásokat. (Igen, egyfelől pazarol a kormány szerinted-szerintetek, de ha pazarol, akkor miért nem jobban?!

    Nem jó a felsőoktatás átalakítása.

    Nem jó a bankadó - érdekes, az én bankom nem hárított rám semmi pluszt, s érdekes, a PSZÁF szóvivője elmondja, hogy vizsgálnak valami négyszáz körüli pénzintézetet, de az összesből csak négynél (!) tapasztaltak emeléseket. (Amiből kettő valami kis szövetkezet.)

    Nem jó a nagy szolgáltatók elleni moratórium, de ha már van, miért nem legalább négy évig?!

     

      Semmi nem jó, ellenben itt állunk azzal a teherrel, hogy jövőre működnie kell az országnak, fizetni a nyugdíjakat, fenntartani egy olyan egészségügyet, ami meggyőződésem szerint ma már csak azért működik, mert az abban dolgozók többsége erején felül és elkötelezetten dolgozik, nem engedett nekünk az Unió a hiánycélból (hohó, Románia hol is tart ma?) nem engedte beszámítani a magánnyugdíjpénztárba kerülő állami hozzájárulást - és itt a nyakunkon egy olyan adósság, amit nem ez a kormány vett fel, ellenben neki kell kigazdálkodni úgy, hogy közben még meg is próbálja valahogy belendíteni a gazdaságot. 

    Szerinted ez tényleg megy erős, centralizált hatalom és karakán, határozott intézkedések nélkül?

     

      Tehát: te mit csinálnál? Fizessenek a kismamák?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305955 (2295)
    2010-11-25  15:47
  10. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2010. november 25. 18:012317.

    Igen, ez a hír ma nálam is vitte a prímet.

     

    (Olvasva a topikot, az jutott eszembe, hogy valóban összenő, ami összetartozik.)

     

     

    előzmény:
    pannacotta (2304)
    2010-11-25  17:05
  11. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 25. 17:572316.
    Nemcsak pénz kellene a reformhoz hanem IDÖ IS.NA EZ AZ AMI ENNEK A KORMÁNYNAK NINCSEN..azt a elnézést,, (szart) amit a 8 éves ámokfuto szoclibsik csináltak most rendbe kell hozni ,meg fenntarthatová is tenni nekik a nyugdijrendszert..egyszerüen nem érnek rá most udvarolgatni minden állampolgárnak hogy mi is az amit szeretnének..szerintem igazuk van..arrol nem is beszélve hogy a világon minden kormány a kormányzati periodusának az elsö negyedében hozza meg a kényelmetlen dönteseket mert a végére részben elfelejtik,részben ha beválik elönyük lesz belöle..aki ezt nemtudja megérteni az sajnálom de szellemileg nagyon szerényen van ellátva..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2308)
    2010-11-25  17:27
  12. 2010. november 25. 17:402315.
    Olaszországra nem pipák? Ott is vannak aggályra okot adó történések...
    előzmény:
    pannacotta (2313)
    2010-11-25  17:33
  13. 2010. november 25. 17:362314.

    Ez rémálom, ez Argentína - reakciók a nyugdíjügyre

     

    Meghökkent a külföldi sajtó és az elemzők a kormány tegnapi bejelentésén, amivel ultimátumot adott állampolgárainak a magyar kormány: visszalépnek az állami nyugdíjrendszerbe, ellenkező esetben nem számíthatnak az államtól nyugdíjra öreg éveikben. Egy vélemény szerint Magyarország az argentin rémálmot követi, más vélemény szerint az EU-nak fel kell emelnie a hangját, de az elemzők szerint valószínűleg nem teljesül a kormány azon terve sem, hogy csökken az ország sérülékenysége, épp ezzel ellenkező hatást várnak. 

     

    Azzal, hogy Magyarország visszacsinálja a rendszerváltó országokban egyébként jellemzően követett nyugdíjreformot a Bloomberg hírügynökség szerint Argentína példáját követi. A dél-amerikai országban 2001-ben az állam bekebelezte a nyugdíjpénztári befizetéseket (mintegy 3,2 milliárd dollár), de már ezzel sem tudott megmenekülni az államcsődtől. Két évvel ezelőtt pedig teljesen államosították a pénztári rendszert, a befolyó 24 milliárd dollárból pedig az ország 2005-ös csődjelentés óta tartó súlyos gazdasági válsága okán kieső adóbevételeket pótolták. 

    Mint ismert, tegnap délután Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter és Szijjártó Péter szóvivő jelentette be a Nyugdíjvédő program keretében, mit tervez a kormány a pénztári rendszer átalakításával. Eszerint január 31-ig nyilatkozniuk kell azoknak, akik magánnyugdíjpénztáruk mellett maradnának, vagy automatikusan visszaléptetik az állami rendszerbe. Matolcsy szerint aki nem lép vissza, az kiszerződik az állami szolidaritás rendszeréből, és nem számíthat az államtól nyugdíjra. Tudni kell, hogy a vegyes rendszerből kapható nyugdíj eddig úgy nézett ki, hogy a magánnyugdíjpénztári befizetésekből jött volna a leendő nyugdíj egynegyede, az államtól pedig a háromnegyede.  

     

    A Bloomberg megemlíti azt is, hogy nemrég kilenc uniós tagállam lobbizott az EU-nál, hogy a nyugdíjreformot bevezető országok a magánnyugdíjpénztári befizetésekkel csökkenthessék költségvetési hiányukat. Ezt a kérelmet azonban az EU elutasította. A Bloomberg cikkébe belinkelte aStabilitás Pénztárszövetség nyilatkozatát is, amely szerint az Alkotmánybírósághoz, illetve a strasbourgi emberjogi bírósághoz fordulnak az ügyben......" 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  14. 2010. november 25. 17:332313.

    Ez gyorsan ment: 

    Figyelmeztetést kapott a kormány az EU-tól nyugdíjügyben

     

    "Az EU gazdasági és pénzügyi biztosa csütörtökön szóvivője útján fejezte ki rosszallását a magyar kormány nyugdíjrendszert érintő előző napi bejelentése, továbbá az intézményi kereten végrehajtott illetve tervezett változtatások miatt - írja a BruxInfo. Utóbbi esetében nyilvánvalóan a Költségvetési Tanács felszámolással egyenértékű átalakítási szándékára, illetve a jegybanktörvény tervezett módosítására célzott Brüsszel. 

     

    Aggodalommal tölt el bennünket a magyar hatóságok legutóbbi bejelentése a nyugdíjrendszerre vonatkozóan. A bejelentések a kötelező magánnyugdíjpénztár teljes eltörlésére irányuló szándékot látszanak tükrözni" - közölte csütörtökön Amadeu Altafaj, Olli Rehn biztos szóvivője, aki hozzátette, hogy noha a nyugdíjrendszerek a tagállamok hatáskörébe tartoznak, a Bizottságnak ettől függetlenül egy sor aggálya van. 

    Az egyik észrevétel a hosszú távú fenntarthatóságot érinti. "Ezt illetően aggályosnak tartanánk, ha a nyugdíjalapok által felhalmozott értéket a folyó kiadások finanszírozására fordítanák, ahogy az a 2011-es költségvetés terv határozottan sugallni látszik" - jelentette ki a gazdasági és pénzügyi biztos szóvivője. 

    Altafaj szerint további aggodalom tárgya a második pilléres nyugdíjreform visszafordításának módja. "Mindenekelőtt, úgy tűnik, hogy a második pillérben való maradás és az elsőbe való visszatérés közötti választás nem annyira szabad, ahogy az eredetileg látszott, mivel a kedvezményezetteket automatikusan az állami nyugdíjpillérhez irányítják, ha csak január végéig másképp nem nyilatkoznak, és a második pillérben maradók elveszítenék az állami nyugdíjra való jogosultságukat, noha a munkaadói hozzájárulások továbbra is befolynak majd a büdzsébe" - szögezte le nyilatkozatában Rehn szóvivője. Aki arra is felhívta a figyelmet, hogy a magán-nyugdíjpénztárak hasznos szerepet játszanak a hazai tőkepiacok elmélyítésében, ennek a rendeltetésüknek azonban nem lesznek többé képesek eleget tenni, ha életképességüket aláássák. 

     

    A Bizottságot azonban a magyar kormány több közelmúltbeli, vagy tervezett intézkedése is nyugtalanítja, amely megbontaná a jelenlegi költségvetési és más intézményi keretet. "A nyugdíjreformon túl a magyar intézményi keretben mostanában bekövetkezett több változtatás vagy javaslat miatt is aggódunk, amelyek alááshatják a független intézmények számottevő ellenőrző (értsd: figyelemmel kísérő és jelző) képességét" - közölte a gazdasági és pénzügyi biztos szóvivője. "

     

    Kíváncsi vagyok, mi jön még e témakörben, hány elítélő nyilatkozat, illetve lesz-e leminősítés (bár a BBB--ról már csak a bóvli kategóriába minősíthetnek le bennünket).  

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  15. 2010. november 25. 17:322312.

    Hai!

     

     

    Semmi gond

     

     

    ...ahány ház annyi szokás.... 

     

    Valóban.

    Nálunk együtt ünnepel a család karácsonykor, nem úgy mint a bibsi piszkafánál, aki karácsonyonként egyedül rohad....és más topicokban vinnyog a magány fájdalmától.

     

     

    ...ahány ház, annyi szokás....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_105482 (2305)
    2010-11-25  17:18
  16. 2010. november 25. 17:302311.
    És ebből az következik, hogy csak a házastárs részére? Mert nekem inkább az ugrott be, hogy a törvényes öröklés mellett ez is lehetőség. Ahányan vagyunk, annyiképp értelmezünk.:-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (2258)
    2010-11-25  14:47
  17. 2010. november 25. 17:292310.
    előzmény:
    enganadora (2306)
    2010-11-25  17:19
  18. 2010. november 25. 17:282309.

    Hai!

     

    Pedig olyan egyszerű..........a Polgári fórumot akartuk letisztítani, hogy a lorenához hasonlóak ne tudjanak ott mocskoskodni....

     

    Az egy másik topic....

     

    Most van egy balos és egy polgári félig zárt topic.

    Ennyi.

    Anno a kedves elvtársaid is hasonló okok miatt vonultak zártba, de ahogy látom ők is itt lógnak. Akkor mi  a baj?

     

    Na ha majd ezért rájuk is rászólsz, akkor jöhetsz hozzám is.

    Addig azonban csitt....és még finom voltam.

     

     

    ui:amúgy semmiféle kerítés nem volt rázva, csak megkérdeztem mehet e, azt mondta az Adrijan hogy mehet, és ment. Ennyi. Ez nem kerítés rázás. Ne ragozd túl a semmit.

    előzmény:
    casa.blanca (2287)
    2010-11-25  15:29
  19. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 25. 17:272308.

    És mi lesz, ha éppen kockázatos és nagyot bukó értékpapírokba fektet egy adott magánbiztosító? Ja, azért az "állam" majd biztosítson, meg lépjen közbe, meg garanciát vállaljon? Mert az ugye, természetes és "jár".

    Aminthogy egyáltalán nem biztos, hogy adott években egy nagyobb hozam jó, biztos, kiegyenlített gazdálkodást jelent. Lehet, hogy éppen tényleg nagyot rizikóztak - de jól sült el. És mi van, ha rosszul?

     

      Én úgy látom, mint te, hogy ez első lépése egy hosszabb távú, grandiózus szerkezet átalakító folyamatnak. Lehet, hogy nem véletlenül emlegették néhány hónapja a svéd modellt. (Az a bizonyos 75-20-5 százalékos arány.) Csak ugye, minden igazi reformhoz pénz kell. És az most nagyon kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (2292)
    2010-11-25  15:44
  20. 2010. november 25. 17:222307.
    Ilyen volt már....kötelező manyup.
    előzmény:
    casa.blanca (2299)
    2010-11-25  16:30
  21. 2010. november 25. 17:192306.
    Na, most meg rákattintok a rózsaszínre, és error404....bakker, most akkor színes kedvedben vagy, vagy link-eltél?:-)
    előzmény:
    pannacotta (2304)
    2010-11-25  17:05
  22. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 25. 17:182305.
    Így van... és én persze a fotóira gondoltam. No meg elfeledkeztem róla, hogy a nejed festeget... pedig láttam már képét. Aztán nyilván eszem ágában sem volt beégetni téged, de mint tudod, ahány ház, annyi szokás, köztünk megengedett egy kis évődés, pedig nem vagyok a barátnőd. Megbocsáss, de kicsit öregnek talállak hozzá, ugyanis ha éppen keresnék ilyet, ragaszkodnék a harmincas, úszómester típushoz. Ha már rizikózik az ember és hagyja, hogy valaki berúgja a cipőjét az ágya alá, legalább találkozzék az érett asszony szenvedélye az ifjú férfi ... hm. Nem folytatom. De természetesen erről szó sem lehet, nincs szükségem arra, hogy a világhálón keressek partnereket. Igen, ahány ház, annyi szokás, azért csak jó érzés az, ha van otthon valaki, akit adott esetben akár fel is lehet a falra lógatni... Még mindig jobb, mint este az üres lakásban lézengeni.
    előzmény:
    vitopmd (2280)
    2010-11-25  15:21
  23. 2010. november 25. 17:052304.

    Hát, lányok, ez még mind semmi, sikerül napról napra überolni az előző napi híreket.

     

    Selmeczi "Kiflicsücsök" szenátorasszony ugyanis ma kijelentette, hogy a  munkáltatói járulékot nyugdíjadónak hívják majd, így ehhez kapcsolódóan az állam nem lesz köteles nyugdíjat fizetni. 

     

    Azaz az új nyugdíjrendszerben a munkaadói járulék neve nyugdíjadó, így ezen összeg után nem jár automatikusan nyugdíjkifizetés.

     

    Ez azért is "érdekes", mert - mint bizonyára tudjátok - a munkáltatói járulék után személyi jövedelemadót fizetünk.    Ez a szuperbruttó, amelyet hatalmas elánnal támadott a Fidesz és mégis meghagyta. 

     

    Tehát lesz egy adó, amire egy másik adót fizetünk? Az adó adóját?

    És ezután nem kapunk nyugdíjat, hanem lenyeli a költségvetés?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2010. november 25. 17:052303.
    Fantasztikus humoros volt! A földön fetrengtem nevettemben! EZ IGEN!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_633926 (2266)
    2010-11-25  14:59
  25. 2010. november 25. 17:012302.

    Nem vettem észre az idézőjelet, upsz, hamut a fejemre!:-) A cím rózsa színe sem keltette azt az érzést, hogy idézel, gondoltam színes kedvedben vagy.

    1 db kérdést tettem fel csupán neked.

    előzmény:
    pannacotta (2264)
    2010-11-25  14:52

Címlap

top