Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Királyságot épít a FIDESZ!

Torolt_felhasznalo_545812
Torolt_felhasznalo_545812
Létrehozva: 2010. szeptember 4. 14:13

Akár királyságot vagy nagyhercegséget is bevezethet a Fidesz,a 2/3 -os többségével!!
  Orbán Viktor választhat, hogy kancellár vagy erős jogkörű államfő lesz-e.

 

 „Kétharmados parlamenti többség birtokában nemcsak az úgynevezett kétharmados törvényeket, hanem az Alkotmányt is módosítani lehet”-mondta Halmai Gábor alkotmányjogász.

 

 

A keddi mokka egyik témája!  Királyságot épít a FIDESZ!!!

 

Itt a videó:

 

http://tv2.hu/mokka/video/fideszes-leanyvallala t-az-lmp

 

Ha így megy tovább lassan készülhetünk a koronázási ceremóniára!!!

 

Szerintetek ez normális???????

 

 

Jaa és még valami ami kiverte ma nálam a biztosítékot!!!

 

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/itt-a-schmitt-kitu ntetes-2027538/

 

Meddig kell ezt még elviselni??

  1. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 25. 16:572301.
    Figyu..nem a marson élek..legyszi meséld el hogy az állam mit von le TÖLED ha a magánba maradsz..?? az meg természetes  ha nemfizetsz az államiba akkor ne is várjál onnét.
    előzmény:
    casa.blanca (2300)
    2010-11-25  16:31
  2. 2010. november 25. 16:312300.

    A kormány végre visszaadja a választás szabadságát nyugdíjügyben az embereknek.

    Senkinek sem lesz kötelező a magánpénztárba menni, hanem mindenki eldöntheti szabadon, hogy mit akar.

    Jó, hát aki nem akar visszalépni az államiba, az nem is kap nyugdíjat, de ugyan ki foglalkozik az ilyen kicsiségekkel.

    Megmentik a nyugdíjakat, hála a jó istennek.

    Csak engem az is érdekelne, hogy nem lehetne-e kérni, hogy engem speciel ne mentsenek meg.

    Ne mentsenek meg attól, hogy valódi magánszámlán gyűjthessem a félretett pénzem!

    Ne mentsenek meg attól, hogy ha nem érném meg a nyugdíjaskort, akkor a gyerekeim majd örökölhessék, amit félreraktam.

    A kormány szerint, aki a ­magánpénztárban akar maradni, az kiírja magát a közösségből.

    De azért az állami nyugdíjjárulékot csak levonják tőle.

    Mert annyira azért mégsem írja ki magát.

    Szóval végre eljött a döntés ­szabadsága.

    Mindenki szabadon eldöntheti, mit akar csinálni.

    Csak közben egy pisztolyt szorítanak a halántékához.

     

     

    GRATULA!!!!!!!!

    előzmény:
    casa.blanca (2299)
    2010-11-25  16:30
  3. 2010. november 25. 16:302299.

     

    Te hol élsz?A Marson?Nem látod át mi folyik itt?Az emberek nem azért kiabálnak hogy melyik nyugdíjpénztár jobb vagy rosszabb.Hanem mert nem adnak lehetőséget eldönteni hogy ki melyiket szeretné.

    Nem is lenne semmi probléma ha mindenki saját maga eldönthetné hogy mit akar,államit vagy magánt!

    De itt most nem az van!Megzsarolták az embereket,hogy ha valaki marad a magánnyugdíjnál,nem fog kapni az államtól egy fillért sem!

    Ébredjél már fel!!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (2292)
    2010-11-25  15:44
  4. 2010. november 25. 16:282298.

    Ellentétben veled, én nem bíztam bennük és nem szavaztam rájuk (de nem azért, mert mást vártam volna). De még engem is sikerült meglepniük, nem pozitívan.

     

    Már az első Orbán-kormány is demagóg, arrogáns volt, egy csomó elhibázott elképzeléssel és üres szlogenek tömkelegével, de azt gondoltam - én, naiv -, hogy tanultak a választási vereségből valamicskét legalább.

    Ezzel szemben nem ott folytatják, ahol 2002-ben abbahagyták - és ami miatt leváltották őket -, hanem ezt még jócskán túl is haladják.

     

    Igazság szerint azt várom már egy ideje, hogy végre felnyílik az emberek szeme, rádöbbennek, hogy nincs már kire szavazni, mert egyik ilyen, másik olyan, és létrehoznak új szervezeteket, amelyek tiszta lappal megpróbálhatják.

    Sokkal kevésbé politikai alapon - mert mivégre deklarálni, hogy te baloldali vagy, te liberális, te meg konzervatív, amikor valójában, cselekedeteikben, elveikben nem viselkednek akként -, inkább szakértői szemszögből.

     

    Volt vala a Reformszövetség - nem is olyan régen, úgy 2008. körül -, egy nagyon járható, alapos programmal, ebből az Oszkó - aki onnan jött - tudott megvalósítani - sajnos, csak korlátozottan - néhány dolgot, de egy ilyesfajta vezetésre vágynék.

     

    Ha majd erősödik az elégedetlenség, talán a következő választásra már nem politikai alapon választunk, hátha, remélem.    

     

    A kérdésedre válaszolva: az embereknek nincs lehetőségük (vagy mondhatom úgy is: nincs lehetőségünk).  

    Ami még van a jogállamból - ezt ugyan nyirbálják erősen a Fideszék, de még haló poraiban is létezik -, az nekünk, "az" embereknek csak 4 évente ad jogokat, ezzel pedig az idén éltünk, most várni kell a következőre.

     

    Ezt a kormányt sem lehet leváltani, mint ahogy az előzőt sem lehetett (bár a Bajnaiékat senki sem akarta leváltani, ez inkább a Gyurcsányékra vonatkozott, erről csak mindenféle demagóg dumák mentek, de nincs rá alkotmányos lehetőség),  tehát ki kell bekkelnünk, amíg eltelik az idő.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305955 (2297)
    2010-11-25  16:15
  5. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. november 25. 16:152297.

    Panna, én bevallom Neked, hogy teljesen el vagyok keseredve. Én biztam abban, hogy hátha a Fidesz-kormány majd legalább kicsit jól fogja csinálni. (Most ne menjünk bele, hogy a bizakodásom mennyire volt megalapozott.) Hát nem csinálják jól, de ez a kisebbik baj. 

    De teljesen el vagyok képedve azon a durva, a demokráciát sárba taposó módszeren, ahogyan nem csinálják jól. Pár hónappal ezelőtt olvastam egy cikket, hogy aki teheti, az még most menjen el az országból, mert ki tudja, később teheti-e. Akkor úgy éreztem, túlzás, nem ennyire rossz a helyzet. Még most is reménykedem, hogy nem, de.... Annyira rossz is lehet?

     

    Nem értem, a Fidesz-támogatókat nem zavarja, hogy az Alkotmánybiróságot kiherélték, most épp egy gusztustalan zsarolás van folyamatban, egy bábu a köztársasági elnök, hogy koncepciós eljárások indulnak, hogy a jog helyett valami ködös igazságérzetről megy a duma - nem, nem a kocsmában, hanem kormány szinten- , hogy.....  már annyian leirták itt.

    Te értelmesen gondolkozol.  Szerinted mit lehet, mit fognak még megtenni? És vajon az embereknek milyen lehetőség van a kezében a Fidesz ámokfutásának a megakadályozására? Mert ugye a hivatalos álláspont az, hogy az emberektől kaptak felhatalmazást. Én tartok tőle, hogy 4 év alatt, ilyen kormányzással, be fogják betonozni magukat. Véleményed? 

      

    előzmény:
    pannacotta (2294)
    2010-11-25  15:46
  6. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 25. 15:482296.
    Költöi kérdés volt..gondolom ugyanaz ami a jelenlegi gondolkodás nélkül felvett és bedölö hitelekkel...segitsen az állambácsi mert ugye kilakoltatják az embereket mert munkanélküli és nemtudja fizetni a hitelét..azt is nagyon szépen kiszámolták arra az esetre HA DOLGOZNAK És KERESNEK...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (2292)
    2010-11-25  15:44
  7. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. november 25. 15:472295.
    Köszönöm. Gyere ide gyakrabban! Szoktalak olvasni más topikban, azt hiszem, hasonlóan gondolkudunk a politikáról általában. Úgy tűnik, érted sem fognak kapkodni, mint pártkatona.  Ahhoz előirás a gondolkodás nélküli parancs-végrehajtás. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_762628 (2210)
    2010-11-24  04:00
  8. 2010. november 25. 15:462294.
    Hú, de összehúzta az oldal, de remélem, olvasható. 
    előzmény:
    pannacotta (2293)
    2010-11-25  15:45
  9. 2010. november 25. 15:452293.
    Jön a Véleményvezér-blog: Az út a Fidesz-kormány bukásához "Gyurcsány Ferenc az őszödi beszéd napvilágra kerülésének napján megbukott. Bár még vagy két és fél évig hivatalban volt, visszatekintve világos, hogy onnantól kezdve nem volt már esélye a következő választások megnyerésére. Medgyessy Péterrel ez még előbb, hivatalba lépése után pár héttel, a D-209-es ügy kirobbanásakor történt meg. Ugyan a végletekig opportunista szabaddemokraták megmentették, de ma már látjuk, hogy attól a pillanattól kezdve egyszerűen nem volt más választása, mint őrültséget őrültségre halmozni.Ha a bejelentett nyugdíjintézkedések megvalósulnak, akkor a tegnapi napra mint a Fidesz-kormány bukásának dátumára fogunk emlékezni. A Fidesz törzsszavazói
    A Fidesz-szavazók gerincét hagyományosan a 25 és 49 közötti, középosztálybeli munkavállalók jelentették. A kétharmadhoz persze kellettek bőven az új szimpatizánsok, de a párt legelkötelezettebb törzsszavazóit, a bázis magját bizony ez a csoport adta.A magánnyugdíj-megtakarítások erőszakos téeszesítése éppen nekik fáj a leginkább.Az idősebbek többsége ugyanis vagy nem is volt soha magánnyugdíj-pénztári tag, vagy a Bajnai-Oszkó-féle „megnyitás” kapcsán visszalépett az állami rendszerbe. Ráadásul a magánnyugdíjat gyakorlatilag a középosztálybelieknek találták ki: a kevésbé tehetősek így is, úgy is csak az állami minimál-juttatásra számíthatnak, a módosabbaknak pedig maga a kérdés nem annyira fontos.A kormány tehát elsősorban éppen saját leghűségesebb szavazóit kopasztotta meg. A törzsszavazók és a téeszesítés
    Ráadásul ezek a szavazók tisztában is vannak ezzel. Amikor az állami rendszerbe való átlépés lehetővé tétele felmerült, és csak úgy ömlött a médiából a kormánynak a tényeket gyakorlatilag figyelmen kívül hagyó propagandája, az egyetlen nyilvánosságra került közvélemény-kutatás azt mutatta, hogy a 3 millió magánnyugdíj-pénztári tagnak mindössze kb. 30%-a élne csak a visszalépés lehetőségével. Úgy tűnik, a kormány is hitelt adott ezeknek a számoknak, mert a tegnapi bejelentéssel már semmilyen választási lehetőséget nem hagyott.Ez pedig azt is jelenti, hogy a Fidesz törzsszavazóinak többsége nem bízná e pénzt az államra. Nem bízná, mert minden bizonnyal a magáénak érzi a befizetéseket (ezért is hívják MAGÁNnyugdíj-rendszernek), mert megdolgozott érte, mert emiatt kevesebb a nettó fizetése, és mert többek között ez különbözteti meg a rokkantnyugdíjas jogosultságot szerző csalók százezreitől. A magáénak érzi és nem hiszi, hogy a magyar állam jó gazdája lenne az ő magánvagyonának. Mifelénk a lopás nem bocsánatos bűn. Még a közösből sem, hát még a középosztály szűkös vagyonkájából. A kommunistáknak annak idején a magyar paraszt nem a padlás lesöprést, nem a terrort, nem a szabadságjogok lábbal tiprását nem bocsátotta meg soha, hanem a téeszesítést. Amikor az ember a vagyona egy jelentős részét be kellett, hogy vigye a közösbe, ahol aztán rendszerint egy semmirekellő diszponált felette. Ez nem Oroszország, még csak nem is Románia – itt a magántulajdonhoz való ragaszkodásnak évszázados hagyománya van, amit még a Kádár-rendszer sem tudott kitörölni.  A törzsszavazók megbélyegzése
    A kormány most bejelentett nyugdíjreformja (copyright by Matolcsy György) azonban nem elégedett meg azzal, hogy egyszerűen elveszi jórészt saját szavazóinak nyugdíjmegtakarításait. Nem, a gazdasági miniszter még fenyegetőzött is. Egészen pontosan azt mondta: „(aki nem lép át az állami rendszerbe)... már nem lesz tagja a közösségnek, az állami nyugdíjrendszer közösségének.”Mert az állami nyugdíjrendszernek mostantól közössége van. Ez egy olyan közösség, amelynek tagja az, aki nem fizet be semmit, de kivesz onnan, viszont nem tagja, aki úgy fizet be, hogy soha nem lát egy fityinget sem a közösből. Utóbbiak azért szorultak ki a „közösségből”, mert útjában álltak a kormány tervének. Miért nem hívjuk őket egyszerűen kuláknak? A Fidesz bukása?
    A Véleményvezérnek meggyőződése, hogy ez a lépés elszakítja a Fidesz és törzsszavazói közötti, korábban meglévő nagyon erős köteléket. Egy részük már holnap át fogja látni, hogy a magyar állam megint meglopta őt, egy másik részének ez csak később, baráti és munkahelyi beszélgetések sorozatából válik nyilvánvalóvá. Ezek az emberek nem fognak az utcára vonulni, nem fognak aláírásgyűjtést szervezni, és borzasztóan vigyázni fognak arra, nehogy gyurcsányferencekkel kerüljenek egy hajóba. De a Fidesz többé nem számíthat rájuk biztos támogatóként.Ők tegnaptól csak a hiteles alternatíva felbukkanására várnak, hogy máshová szavazhassanak. Ahol pedig megvan az igény, ott előbb-utóbb ki is szolgálják azt."  Ez az utolsó mondat, amit már egy ideje jósolgatok: ahogy lesz rá komoly társadalmi igény - és errefelé haladunk, láthatóan és végre-valahára -, lesznek új pártok, lesz hiteles alternatíva. Mert már nem hiteles az egész politikai elit, úgy, ahogy van. Már csak ezt a 3,5 évet kell kibekkelnünk valahogy.   
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. november 25. 15:442292.

    Nemisértem hogy amikor egy országban ennyi okos ember van akkor miért áll ott ahol....??

    Csak 1 pici kérdésem lenne azokhoz akik annyira kiabálnak  most hogy sokkal jobb a magán...nos milesz akkor ha  valaki a rokkantnyugdijas lesz?? vagy munkanélküli?? akkor ki fizeti a magánnyugdiját??Mert addig nagyon szép és jo a magán amig egészséges az ember és fiatal,meg szép.de betegséget bárki kaphat..akkor mi lesz azzal a szép most szépnek prognosztizált nyugdijakkal???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545812 (1)
    2010-09-04  14:13
  11. 2010. november 25. 15:322291.

    Pontosan!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (2289)
    2010-11-25  15:30
  12. 2010. november 25. 15:322290.

    Felesleges magyarázkodnod: az első szerint a feleséged lóg a faladon, szegény. 

     

    Talán tanulj meg fogalmazni, aztán hepciáskodj. És ne csodálkozz, ha kikacagnak.  

    előzmény:
    vitopmd (2285)
    2010-11-25  15:24
  13. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. november 25. 15:302289.

    Segítek, hogy egyértelműen ki tudd fejezni magad:

     

    Az én és a feleségem festményei...

    előzmény:
    vitopmd (2285)
    2010-11-25  15:24
  14. 2010. november 25. 15:302288.

    Ez a legjobb blog: Davaj csaszi

     

    "Egyszer még választást is lehetett nyerni azzal a csekkel, amin a nyugdíjasoktól állítólag elvett 19 ezer forint szerepelt. Az akkori váltópárt lobogtatta, harsányan hirdetve, hogy ők majd megadják, amit a Fidesz nem - mert amúgy az a pénzt nem elvették, csak nem adták meg az emelést.

    Ma azon a csekken fejenként átlag egymillió forint lenne, ha volna, aki lobogtassa. És joggal, őszintén lehetne lobogtatni, mert ezúttal nem visszatartott emelésről van szó, hanem konkrét kizsebelésről.

    Ennek törvényessége egyébként itt Magyarországon nyilván elintézhető. Alkotmánybíróság kiherélve, köztársasági elnöknek elég szemmel inteni, és pucsít, és különben is az emberek felhatalmazást adtak bazmeg,pontosan erre adták, oda volt írva a szavazólapra, hogy Fidesz-KDNP, most akciósan 950 000 Ft. Törvényes volt valaha a zsidó vagyon konfiskálása is, mármint csináltak egy törvényt, amely szerint ez oké. De végül, amikor kiderült, hogy az ezeréves birodalmak seperc alatt dőlnek össze, felelniük kellett azoknak, akik ezt a törvényt meghozták." 

     

     

    A kommentekből:

     

    1. Ami ettől függetlenül döbbenet, hogy a nagyhangú komcsizók most éppen a kommunista gazdaságpolitika mellett kardoskodnak.


    Szánalmas.

     

    2. Lopás ez basszus. Lopás.

    Én anno lemondtam 25% nyugdíjról, most majd lemondok még 45%-ról, de a pénzem nem adom. Bocsesz, de azt megkerestem, azután vonták a nyugdíjjárulékot. Lehet azt mondani, hogy mostantól ez nincs, mert az állam jelen pillanatban nem tudja ezt finanszírozni, még meg is értem, de elvenni a megkeresett lóvét nem nagyon illik, pontosan csak a komcsiknak, az igazi komcsiknak jut ilyen az eszébe.

     

    3. Már alig várom, hogy a Banán Köztársaságok vezetői jönnek Vikihez tanácsot kérni, hogy "hogy csinálod, mondd"?


    Nem erre adta a lakosság a felhatalmazást-undorítóak.

     

    4. ezek tényleg semmihez sem értenek, hulladékok..

     

    5. én már tényleg nem tudok másra gondolni, mint hogy ez az egész orbán viktor és a fidesz személyes bosszúja, büntetése a nép ellen, amely nem szereti őt / őket annyira, hogy megválasztotta volna az előző 2 ciklusba is.

     

    6. én nem reménykedek már semmi másban, csak hogy kurvára meg lesznek ezért büntetve. 4 év múlva, szavazófülkeforradalmilag. a pofátlan büdös kurva anyjukat, de tényleg. hurrá, el lettek zavarva a csúnya tolvaj szegfűs köcsögök (tényleg azok), de tisztelettel kérdezném, hogy akkor ez így most mi?! amit ezek vállalnak, az mindenen túlmegy baszki. :( és óvatosan a 8 éves ciklusos ötletekkel, szerintem olvassák a blogokat és direkt a legdurvább paranoid anyázásokat valósítják meg, más ésszerű magyarázatot nem találok. ja de, csak inkább le sem írom... :(

     

    7. Akkor én most már sokak nevében hozzászólok:


    ORBÁN TAKARODJ! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  15. 2010. november 25. 15:292287.

    Kedves vitopmd!

    Lehet hogy keverlek valakivel,nem tudom,de nem te voltál az,aki itt napokig rázta a kerítést  hogy zárt topikot akar,hogy nyugodtan tudjon fórumozni?Ennek ellenére azóta is itt osztod az észt!

    Ennyire unalmas ott?

    előzmény:
    vitopmd (2286)
    2010-11-25  15:25
  16. 2010. november 25. 15:252286.

    Hai!

     

     

    Hol írtam mártír forradalmárokat?

     

    Miért hazudsz már megint fekélyke?

    előzmény:
    pannacotta (2284)
    2010-11-25  15:24
  17. 2010. november 25. 15:242285.

    Hai!

     

     

    Akkor neked is....ostobaszáraz bibsi fakóró...

     

     

     

    Segítek jó?

     

     

    Írok két mondatot, ami két értelmezésben van.....ime...

     

     

    ...a feleségem és a festményeim lógnak a falon...

     

    ...a feleségem és az én festményeim lógnak a falon...

     

     

    előzmény:
    pannacotta (2281)
    2010-11-25  15:22
  18. 2010. november 25. 15:242284.

    A TV-nél 2006-ban szegény mártír forradalmárok voltak? 

     

    Elég mélyre jutottál mostanában.  

    előzmény:
    vitopmd (2267)
    2010-11-25  15:01
  19. 2010. november 25. 15:242283.

    Ne nekem magyarázd meg,inkább a barátnődnek!

     

    Azért nem  égő hogy még az elvtársaid is beégetnek itt mindenki elött?

    előzmény:
    vitopmd (2277)
    2010-11-25  15:19
  20. 2010. november 25. 15:232282.

    Hai!

     

     

    Most megyek és nézek egy jó filmet, addig az ide sereglett balosok meg vinnyogjanak tovább....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  21. 2010. november 25. 15:222281.

     Ahány ház, annyi szokás. 

     

    Teljesen egyértelmű a mondat, egyébként.  

    előzmény:
    casa.blanca (2269)
    2010-11-25  15:07
  22. 2010. november 25. 15:212280.

    Hai!

     

     

    Praxis élcelődött és nem aljasul provokált mint te.

     

    Ezért vagy gyökér....ellentétben vele.

    előzmény:
    casa.blanca (2276)
    2010-11-25  15:18
  23. 2010. november 25. 15:212279.

    De már nincsenek kormányzati pozicióban (bár én még egy parlamentit sem adnék nekik, de ott nem sok vizet zavarnak).

     

    Akkor ezek szerint a Fityiszre is ez vár?  

    előzmény:
    ÖregecskeFeleség (2272)
    2010-11-25  15:11
  24. 2010. november 25. 15:192278.
    Ja,és ostoba mint én! Legalább is szerinted!
    előzmény:
    casa.blanca (2276)
    2010-11-25  15:18
  25. 2010. november 25. 15:192277.

    Hai!

     

    Segítek jó?

     

     

    Írok két mondatot, ami két értelmezésben van.....ime...

     

     

    ...a feleségem és a festményeim lógnak a falon...

     

    ...a feleségem és az én festményeim lógnak a falon...

     

     

    Ha észrevetted butácska, mi a különbség a két mondat között, akkor esetleg rájöhetsz arra, miért írtál baromságot?!

    előzmény:
    casa.blanca (2269)
    2010-11-25  15:07

Címlap

top