Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Királyságot épít a FIDESZ!

Torolt_felhasznalo_545812
Torolt_felhasznalo_545812
Létrehozva: 2010. szeptember 4. 14:13

Akár királyságot vagy nagyhercegséget is bevezethet a Fidesz,a 2/3 -os többségével!!
  Orbán Viktor választhat, hogy kancellár vagy erős jogkörű államfő lesz-e.

 

 „Kétharmados parlamenti többség birtokában nemcsak az úgynevezett kétharmados törvényeket, hanem az Alkotmányt is módosítani lehet”-mondta Halmai Gábor alkotmányjogász.

 

 

A keddi mokka egyik témája!  Királyságot épít a FIDESZ!!!

 

Itt a videó:

 

http://tv2.hu/mokka/video/fideszes-leanyvallala t-az-lmp

 

Ha így megy tovább lassan készülhetünk a koronázási ceremóniára!!!

 

Szerintetek ez normális???????

 

 

Jaa és még valami ami kiverte ma nálam a biztosítékot!!!

 

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/itt-a-schmitt-kitu ntetes-2027538/

 

Meddig kell ezt még elviselni??

  1. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2010. szeptember 5. 22:15101.

    Sziasztok!

     

    Az ünnepek száma bővíthető lenne Győző nevenapjával, ha valaki nem tudná, az november 3-án van. (Na jó, én is csak azért tudom, mert akkor születtem:) Előtte úgyis munkaszüneti nap a mindenszentek, aztán halottak napja, és utána jönne a A Nemzeti Győző nap(ja).

    Ez külön jó lenne, mert az őszi szünetet - ami Pannacotta javaslata alapján - már szeptemberben elkezdődne, ki lehetne tolni majd' november közepéig. 

    előzmény:
    pannacotta (94)
    2010-09-05  21:14
  2. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. szeptember 5. 22:07100.

    Drága, ez a Te véleményed. Én azt gondolom, hogy bármivel lehet viccelni, még a Szent Koronával is. Azt is elmesélem, miért. 

    Az én családom nem volt arisztokrata vagy gazdag, vagy kiemelkedő. Olyan volt, mint itt az országban jó sok emberé. Ha úgy tetszik, az utca embere, a tömeg. Ezzel a tömeggel meg már jó ideje folyamatosan viccelődnek, pár száz évre visszamenőleg. Alkotmányos monarchia, népköztársaság, köztársaság, egyre megy, ezen a tömegen csattan a viccek poénja. Majd, ha azt látom, hogy a Szent Korona nem aktuális és múlandó politikai, egyéni érdekek takarójául szolgál, majd akkor nem viccelődök rajta. 

    A szentekről: nem óhajtok beletaposni az érzelmeidbe, de légy erős. A szentek jó részének a kiválasztása nem az egyéni "szentségétől" függött, hanem a katolikus egyház adott érdekeinek megfelelő választás volt. Azaz egyházpolitika. Biztosan tudod, hogy magát a koronát is a pápától kaptuk, de nem a két szép szemünkért, hanem a katolikus egyház hazai befolyásának erősitése motiválta. 

    A Szent Korona tanról: te nyilván úgy születtél, hogy tudod ezeket és elsőszavad is ezzel volt kapcsolatos. Én nem. Én folyamatosan tanulok, és ha valamit nem tudok, azt nem szégyellem, hanem utána nézek. Ilyen egyszerű ez. 

    (Történetesen a Szent Korona tanról eddig is tudtam, egy korábbi hozzászólásra utaltam a "megnéztem" kifejezéssel.)

     

    Na csók, ne légy ennyire felháborodva. Vagy legyél, ha akarsz, bánom is én. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_847375 (98)
    2010-09-05  21:44
  3. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. szeptember 5. 22:0299.

    Tudom, hogy nem szép dolog főleg téged, mint királyi szerető jelölt,  emlékeztetni rá, de mi lesz Minden Magyarok Királynéjával?

    Semmi névnap? Semmi Nagy Magyar Anya érdemérem felújítás? 

     

    Azért Ő is érdemelne néhány emléknapot, néhány országos - oh bocsánat, nemzeti - fesztivált,  nem?  Ennyi azért járna neki is , ha már annyi kis királyfit és királykisasszonyt ajándékozott a magyar nemzetnek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305955 (95)
    2010-09-05  21:27
  4. Torolt_felhasznalo_847375
    Torolt_felhasznalo_847375
    2010. szeptember 5. 21:4498.

    Mondjuk én nem viccelnék a koronával ahogy  soha nemviccelnék bármelyik egyház "szent" eszközeivel sem...persze ez izlés és valoszinü nevelés kérdése is..engem igy neveltek katolikus légkörben..

    Mivel utánanéztél ahogy irtad..a korona a nemzettest része...sajnálom hogy ennek az alapvetö dolognak utána kellett nézned..szerintem illene tudnia mindenkinek...

    Számomra ez a hsz egyáltalán nemvolt sem elmés sem szorakoztato hanem a bunkoság határán van..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305955 (92)
    2010-09-05  20:26
  5. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. szeptember 5. 21:3797.

    Na de Lorena kedves. Dr. Simon Gábor nem tudja, hogy mit beszél. Méghogy a magyar nép többsége nem vágyik királyságra.  Fogadjunk, hogy adott esetben a ház 2/3-a megszavazná. A mi képviselőink, csak tudják, hogy mit akarunk, nem?

    És a királyság mellett még akarnánk némi adóemelést is. (És biztosan meg is fogjuk kapni, ha már igy vágyunk rá.)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545812 (91)
    2010-09-05  17:59
  6. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. szeptember 5. 21:2996.

     A királyság létrejötte hatalmas lendületet adna a Három királyfi, Három királylány mozgalomnak is.

    előzmény:
    pannacotta (94)
    2010-09-05  21:14
  7. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. szeptember 5. 21:2795.

    Igen, a lehetséges pozitiv következményeket még messze nem vettük teljeskörűen számba. 

    Szeptember 5. az Viktor nap. Május 25. Orbán nap. Ez máris még egy. 

    És az Orbán tulajdonképp állandósul, hiszen a kis Orbán királylányok, királyfik mind-mind viselik ezt a nevet.

     

    Egyszerűen csodás.  Köszönöm, hogy gondoltál erre.

     

    előzmény:
    pannacotta (94)
    2010-09-05  21:14
  8. 2010. szeptember 5. 21:1494.

    Más szempontokról nem is beszélve. Gondolom, a király nevenapja nemzeti ünnep lenne.

    Nos, most néztem a naptárra, Viktor napja van, szeptember 5-én. 

     

    Szerintem ez nagyon jó lenne: ahogy elkezdődik az iskola, rögtön nemzeti ünnep lenne, remélem, legalább 3 napos.

    Arra a kis időre pedig, ami az őszi szünetig hátra van, már nem is érdemes iskolába menni. 

     

    Még a Ráhelt kell megnéznem, nem tudom, mikor is tartja a névnapját. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305955 (92)
    2010-09-05  20:26
  9. 2010. szeptember 5. 20:5193.
    a koronázási ceremoniára vagy a hosszúkésekészakájára
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545812 (1)
    2010-09-04  14:13
  10. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. szeptember 5. 20:2692.

    Igenis gond, ha nem magyar a király. Én magyar vagyok, és ahogyan magyar zöldségre, gyümölcsre, tejre, vajra vágyom, csak magyar jöhet szóba királyi szeretőként is. 

    Orbán vágyaimról. Nem Viktorra vágyon személyében, sőt, még miniszterelnökként sem vágyom rá, kizárólag királyként jöhet számitásba. Megmondom, miért. A király személye lényegtelen. Az csak egy szimbólum, a mögöttes tartalom a lényeg, amit megtestesit, a haza. Mint ahogyan a Szent Korona, aminek utánanéztem. Valójában a magyar nemzettestet jelenti, határok nélkül. Persze, ha királyunk lenne, az is csak ennek a bizonyos Szent Koronának a keretein belül képzelhető el. Igy valójában elmodhatom, hogy nem is annyira a király, mint inkább a magyar nemzettest szeretője kivánnék lenni, ám a prostituált szakma nem annyira vonz. Igy egy lehetőségem marad: a nemzet, a haza szimbólumai közül választhatok. A Szent Korona - főleg elméletként, de tárgyiasult formában sem igazán- a célnak egyszerűen nem felel meg. Az országalma, a palást sem jó, esetleg a jogarral lehetne kezdeni valamit, jobb hiján. Na de, ha lenne király, akkor az ő személyén, mint egy indukátoron keresztül valóra válhatna az álmom, és közvetlenül a Szent Koronával, azaz  a magyar nemzettesttel léphetnék - mégha balkézről is- frigyre. 

    Ha pedig a Szent Korona nem kiván velem - a királyon keresztül ugyebár- kölcsönösen kielégitő szerelmi viszonyt létesiteni, akkor még mindig lehetnék koronapucoló. Na de ha nincs király, akkor annak se sok értelme van. Üvegbúra alatt nem piszkolódik a drága tárgy, csak fejen.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_617028 (90)
    2010-09-05  17:02
  11. Torolt_felhasznalo_545812
    Torolt_felhasznalo_545812
    2010. szeptember 5. 17:5991.
    Orbán Viktor jelentse ki, hogy nem akar királyságot!

     

    A magyarok többsége nem vágyakozik király után. Pláne nem olyan király után, akit a Fidesz jelölt ki a számunkra. Kétségünk nincs afelől, hogy ki lenne az uralkodó, ha Boross Péternek, Orbán Viktor tanácsadójának, a miniszterelnöki "szakértői"alkotmány-előkészítő bizottság tagjának víziója valósággá válik, s hazánk államformája királysággá változna: az a politikus, akit a vicces fotómontázsok -egyedüliként ebben az országban - koronával a fején ábrázolnak. Ő és leszármazottai uralkodjanak ebben hazában, s testesítsék meg Magyarországot? Boross Péter talán Orbán Viktor és családja királyságát akarta előkészíteni akkor, amikor a Heti Válaszban úgy fogalmazott: "hitem szerint lehetnénk királyság is"?

    Nem akarunk királyságot, s nem akarjuk, hogy az új alkotmány ugyanúgy a Fidesz giccsgyűjteménye legyen, mint a Nemzeti Együttműködés Nyilatkozata. Jogászként, az MSZP országgyűlési képviselőjeként, magyar állampolgárként követelem, hogy a parlament alkotmány-előkészítő eseti bizottságával párhuzamosan működő, miniszterelnöki "szakértői" alkotmány-előkészítő bizottságban csak olyan szakemberek kapjanak helyet, akik tudják, hogy mit beszélnek, jogi és szociológiai téren felkészültek, ismerik ezt az országot, s a bennük élő embereket! Követelem, hogy a "szakértői" bizottságban ne csupán olyan emberek írják az új alkotmányt, mint Orbán Viktor tanácsadója (Boross Péter), az Orbán-Torgyán-kormány volt miniszterei (Pálinkás József és Stumpf István), a Fidesz jelenlegi európai parlamenti képviselői (Schöpflin György és Szájer József), vagy az a bukott politikus, aki a Kádár-rendszer Grósz-kormányában államminiszterként tevékenykedett (Pozsgay Imre).

    Követelem, hogy Orbán Viktor -bár tiszta szívből remélem, hogy meg sem fordult ilyesmi a fejében - jelentse ki, hogy nem akar Magyarországon királyságot. Követelem, hogy mint ennek az egész alkotmányozási ceremóniának a szellemi vezére tegye világossá: ő nem királyságban, hanem egy modern, demokratikus elveken alapuló, ideológiai sallangoktól mentes új alkotmány létrehozásában érdekelt.

     

    Dr. Simon Gábor

     

    az MSZP országgyűlési képviselője

     

    http://mszp.hu/belfold/bovebben/orban-vikto r-jelentse-ki-hogy-nem-akar-kiralysagot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_545812 (1)
    2010-09-04  14:13
  12. Torolt_felhasznalo_617028
    Torolt_felhasznalo_617028
    2010. szeptember 5. 17:0290.

    Mintahogy az egyik kedves hozzászóló írta, Európában több helyen van királyság. Szóval ne add fel a remény, lehetsz te még királyi szerető, max nem magyar királyé. Ez esetleg gond????

     

     

    De elárulhatod azt is, ha ez a királyi szerető szerepkör csak ürügy volt, valójában te csak Viktorunkra vágysz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305955 (89)
    2010-09-05  15:10
  13. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. szeptember 5. 15:1089.

    Sosem leszünk királyi szeretők, de még koronapucolók sem. Nem tudom, hogy fogom ezt feldolgozni. Nagyon fusztrál. Megkeresem semiramist és tanácsot kérek.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305955 (87)
    2010-09-05  14:55
  14. 2010. szeptember 5. 15:0588.

    Hát ez az, a legjobb topik volt. De ezt is elérte a szokásos nlc-végzet: szétoffolták.

     

    Sajnálom, hogy már ide sem lehet írni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_305955 (87)
    2010-09-05  14:55
  15. Torolt_felhasznalo_305955
    Torolt_felhasznalo_305955
    2010. szeptember 5. 14:5587.

    Hú, de nekilódultak az indulatok ebben a jó kis topikban.  Pedig tegnap bearanyozta a napomat, olyan vicces volt. 

     

    Nem kell mindent annyira komolyan venni, lazuljatok már el. 

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2010. szeptember 5. 11:1786.
    Sok mindenben egyetértek azzal, amit írsz, de azért ez így durva. Nem lehet emberek így megítélni! És az erdélyiek NEM románok!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (85)
    2010-09-05  11:03
  17. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2010. szeptember 5. 11:0385.

    Hiába véded őket.Sokkal több támogatást kapnak ha idejönnek dolgozni.Nem a végzettségen megfelelő munkakör????????

    Náluk egy szakmunkás bizonyitványt diplomának hívnak.

    Akkor miről beszélsz?

    Maradjon mundenki otthon,ezek a retkes dögök is,mert nincs itt semmmi keresni valójuk.

    Kiváncsi leszek majd mennyi megy el a költségvetésböl arra,hogy őket támogassák. Majd a sok retkes itt fog dolgozni, ha nyugdíjas lesz innen is kapják a nyugdijat.Mig az aki keményen ledolgozott 40-45 évet abból a kis nyomorék pénzböl él,mert ő nem ment el máshova hanem itthon fizetett adót,tb-t,nyugdíjjárulékot.Kiváncsi vagyok majd a románok nyugdíját ki fogja kifizetni?????Talán te???

    Sajnos az én pénzemből is fognak kapni pedig én nem szívesen adok nekik.Sőt kitoloncolnám az összes mocskos büdös senkit,és éljenek ott ahol születtek.

    Gyűlölöm őket.Olyan büdösek,ha elmész mellettük szagról meglehet ismerni a fajtájukat,hiába csinálnak úgy mint aki fürödne.

    Hogy az "akcentusukról" már ne is beszéljek.

    előzmény:
    Kundalini (84)
    2010-09-05  10:40
  18. 2010. szeptember 5. 10:4084.

    Aki akar az talál munkát.persze nem biztos hogy a végzetségéhez megfelelőt.

    Én azért nem büdös románoznék.Legfőképpen nem a székelyeket illetném ilyen szöveggel.

    Én nem csak az orromig látok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (83)
    2010-09-05  08:55
  19. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2010. szeptember 5. 08:5583.

    kíváncsi lezek majd amikor nem lesz munkahelyed,mert a sok büdös román idejön és elveszi helyetted majd akkor is fogod-e védeni őket.Különben meg nem érdekel,hogy kinek milyen a felmenője,maradjon mindenki a saját országában,és dolgozzon ott.Ne jöjjön már ide a sok kanyhaló ,koszos ,ócska ,senkiházi,a segélyért.

    Csak azért mert a huszadrangú rokona magyar volt.

    előzmény:
    Kundalini (81)
    2010-09-05  07:46
  20. 2010. szeptember 5. 07:5082.

    Valoban most egypárt rendszer van.Vagyis kétharmados többség demokratikus választások nyomán.

    De igazad is lehet.Lehet megvezetett  lehet nem.Majd kiderül

     

    előzmény:
    Evica74 (79)
    2010-09-04  22:21
  21. 2010. szeptember 5. 07:4681.

    Ami a románokat illeti.Ők is adnak moldvai románoknak kettős állampolgárságot.

    Aki megkapja az magyar felmenőkel rendelkezik.

    Még az állat sem dobja el a kölykeit.de ugy látszik az ember ez alol kivétel néha.

    Továbbá ha egy kinai vagy éppen egy afrikai ugy mond pikk pakk megkapja mert el makogja a himnuszt,ez alol miért éppen a székely lenne a kivétel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_182082 (77)
    2010-09-04  19:29
  22. 2010. szeptember 4. 22:2380.
    Erről még nem hallottam. Ez most melyik "éppeszű" agyából pattant ki?
    előzmény:
    Kundalini (74)
    2010-09-04  18:34
  23. 2010. szeptember 4. 22:2179.

    Orbán még nem vezetett meg.A mi ferink még meg is alázott minket

    Ami meg a szavakat illeti én sem teregetném ki a mélyrehato gazdasági elképzeléseimet egyenlőre.

    idézet:
    Kundalini (72)
    2010-09-04 18:28:43
    Vagy csak nem tudunk róla.
    előzmény:
    Kundalini (72)
    2010-09-04  18:28
  24. 2010. szeptember 4. 22:2078.

    Igazad van. Hamar felismerte, hogyan kell demokratikus állarc mögé bújtatni a diktatúrát ( egypártrendszert, ha úgy jobban tettszik).

    Mindenhova berakta a saját emberét, aki addig lesz ott, amíg úgy táncol, ahogy a Fidesz fütyül.

    előzmény:
    Kundalini (70)
    2010-09-04  18:17
  25. Torolt_felhasznalo_182082
    Torolt_felhasznalo_182082
    2010. szeptember 4. 19:2977.

    Nos királysága mellé,már meg is szerezte az alattvalókat a kedves miniszterelnök.

    A románok igen nagy szeretettel,gondolnak az ő nevére.

    Miután Január 1-től életbe lép majd a kettős állampolgárság törvénye,és a kedves Monoki polgármester még állandó lakcímet is ad majd nekik,lesz itt nekünk nemulass.

    Munka még kevesebb lesz,természetesen kevesebb bérért,az eddigi szociális ellátottak köre bővülni fog nagy létszámmal,hiszen ha idejönnek a törvény nekik is ugyanazt nyújtja  mint nekünk.Kapnak majd segélyt,lakásra pályázhatnak,munkahelyekre mehetnek helyettünk rengeteg támogatással(hiszen az állam nagyon sok kedvezményt ad annak aki külföldi állampolgárokat foglalkoztat),gyes+családi alanyi jogon.

    Néha úgy érzem ,lassan tényleg nem lesz otthonom,sem hazám.

    Azért iváncsi leszek a bünözés száma mennyivel fog megemelkedni,és az eddigi fajgyülőlők vajon majd fogjá-e táblázatokban mutogatni,hogy a cigányok helyett a románokra mennyi szociális ellátás jut,mennyi segély.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     

Címlap

top