Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2002. október 21. 09:32151.
    szia baxo!
    Nem tűntem el csak az ügyfelek mindent az utolsó pillanatra hagynak, én meg megszakadok a munkától. Na mindegy. Remélem kész lettél a "fészek" csinősításával. Nálunk annyi a helyzet, hogy a párom ma reggel éppen interjún van egy belga cégnél. És egyszer már felhívta az AUDI Mo. Nem nagyon tolonganak az állás ajánlatok, de Ő valahogy egyáltalán nem ideges, így Nekem sem kellene az lenni, én mégis az vagyok. Hiába a nők szeretik a biztonságot.
    Nálatok mi a helyzet?
    November 26-án megyünk Fo-ba. Egészen december 5-ig. Már alig várom. Pihenünk egy jó nagyot a karácsonyi bolobdokháza előtt.
    előzmény:
    baxo (150)
     
  2. 2002. október 18. 18:56150.
    na jo, ugy latom, senkit sem erdekel a festesem tortenete, de azert ti is vethettek fel temat, hogy birjatok kulfoldi kedveseteket, vagy milyen nehezsegeket okoz es hogyan oldjatok meg, ilyesmi. tudom, hogy nagy itt a hallgatag tobbseg, szolaljatok mar meg, lecci!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2002. október 8. 10:33149.
    aha, honnan tudtad? :-)
    sose lesz vege, pedig en igazan kitarto vagyok. . . kesz van a furdo meg a konyha, most ezen a heten kesz kell lennie az eloszobanak meg az atjaronak, meg talan a kamranak, es akkor meg marad a ket szoba, gondolom egy-egy het mindegyik, mert azok nagyok a tobbihez kepest, es sokat kell pakolni, tologatni a kupacokat. meg le kell szednem a tapetat is, es ki tudja, milyen meglepetesek varnak alatta. . . . ugyhogy legjobb esetben is meg harom het kuzdelem es porban eles. . . es mar egy kicsit elfaradtam. . . de legalabb szep lesz
    előzmény:
    bördi2 (148)
     
  4. 2002. október 8. 09:09148.
    Dehogy is haltunk ki. Végre már Én is befejeztem azt a nagy munkát, amit két hete csinálok.
    Szombaton kezdődik a francia órám. Vége a hosszú lustálkodásoknak!!!
    Hogy áll a lakás felújítás? Por, mész, ecsetek tengere közt élsz még mindig?
    előzmény:
    baxo (147)
     
  5. 2002. október 7. 16:34147.
    nahat, ez a forum kihalt. . . sehol senki. . . :-(
    előzmény:
    bördi2 (146)
     
  6. 2002. október 2. 08:50146.
    Szia baxo!
    Az elmúlt héten - meg a mostani is - annyi dolgom van egy átkozott katalógussal, hogy írni sincs időm. Ha végre leadom akkor majd jól kibeszéljük magunkat itt a fórumon megint. Addig is tartsatok ki és szeressétek a külföldi párotokat! :-)
    előzmény:
    baxo (145)
     
  7. 2002. szeptember 30. 10:34145.
    hello, lehet hogy igazad van, en is elkezdtem hetvegen a lakasfestest, minden porban-gipszben-festekben uszik, es ez meg egy darabig igy is marad, mivel napkozben dolgoznom kell.
    előzmény:
    bördi2 (144)
     
  8. 2002. szeptember 30. 09:07144.
    Szia baxo! Sziasztok mindenkinek!
    A francia még nem kezdődött el. Majd október 12-én. Igazából már várom, mert a párom már iskolába jár pénteken meg szombaton. Így a rövidke hétvégéből egy komplett napot egyedül töltök. Ha elkezdődik a nyelvsuli akkor legalább egy fél napot házon kívül leszek. Bár mostanában megint rám jött a fészekrakó láz. Ilyenkor állandóan otthon ülnék és tennék-vennék minden félét. Ez másoknál is van? Ha jön a rossz idő és beszorulunk a négy fal közé akkor valamit mindig kitalálunk?
    előzmény:
    baxo (135)
     
  9. 2002. szeptember 28. 09:19143.
    Szia Egér!
    Köszönöm a válaszodat! Most láttam milyen hülyén kezdődött az előző levelem. Mindenkitől bocs, csak siettem. Igen. én is a kedvesemhez készülök. Nekem egyelőre az angol jobban megy. Először angolul kezdtünk kommunikálni, aztán tanultam németet, de nem túl intenzíven. Bízom benne, hogy kint majd könnyebb lesz. Mindenkinek jó hétvégét!
    előzmény:
    egér (139)
     
  10. 2002. szeptember 27. 11:11142.
    most nezel utana. . . majd tajekoztatsz? pliiiiz
    előzmény:
    monange (141)
     
  11. 2002. szeptember 27. 11:05141.
    Kimaradt a lenyeg: 3 evet. . . :o(
    előzmény:
    monange (140)
     
  12. 2002. szeptember 26. 19:24140.
    Sziasztok! En harom eve elek Parizsban. A PACS-ot csak akkor kothetik egyuttelok, ha bizonyitva van, hogy nem 6 honapot, de EVET eltek egyutt! Es ez nemigen ad jogot papirokra, most nezek utana.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2002. szeptember 26. 17:29139.
    Szia zsani2!Elöször is sok sikert az elkövetkezökben a németországi terveidhez. Te is a kedvesedhez mész ki? Ami a tanulást illeti, nem volt nehéz bekerülne az egyetemre, No-ban nincs felvételi, a legtöbb szakon az érettségi jegy alapján lehet bekerülni, de nem magas a mérce. A magyar érettségit elfogadják minden további nélkül. A vízum beszerzése bonyolultabb, de megoldható. Elöször is kell egy igazolás, hogy van egy "Studienplatz" kilátásban (Zulassungsbescheid a neve a papírnak). Aztán meg igazolni kell, hogy van miböl megélned. Ehhez kell, hogy vagy Te magad bemutatod, hogy van annyi pénzed, hogy eltartsd magad, vagy egy német állampolgár elegendö jövedelemmel kezességet vállal érted. Ennek semmi kockázata nincs, mert diákként dolgozhatsz (legalábbis a legtöbb tartományban így van, nem mindenhol egyforma a szabályozás). A kezesség arra jó, hogy ha pénzbe kerülsz a német államnak, akkor a kezes fizet. de nem vonatkozik olyan dolgokra, amiket pl. a betegbiztosítás fedez. Szóval csak tiszta bürokrácia. De miután egyszer megvan a vízum, csak hosszabbítani kell a tartózkodási engedélyt, ami egyetemistáknak nem gond. Remélem, tudtam segíteni. Kösz a pozitív reakciókat a hozzászólásomhoz:)
    előzmény:
    zsani2 (137)
     
  14. 2002. szeptember 26. 08:56138.
    Sziasztok!
    Valóban nagyon nehéz Magyarországon munkavállalási, vagy letelepedési engedélyt szerezni. Mi még nem vagyunk házasok, talán majd a télen. Viszont szeretnénk - legalábbis egy ideig - itthon maradni! Tényleg nem jár a házastársnak automatikusan sem munkavállalási, sem tartózkodási engedély. Ez számomra teljesen érthetetlen, ugyanis ő tényleg nem magyar, viszont a családja, akit majd eltart, ugyebár az. Nekem azt mondták a Bevándorlási Hivatalnál, hogy - mivel ő jelenleg nem itt dolgozik - akkor tud a házasságkötés után itt maradni, ha én garantálom, hogy van akkora a fizetésem, hogy abból mindketten megélünk. Ha van olyan, aki ezt már végigcsinálta, és tud adni néhány jótanácsot, azt szívesen fogadnám.
    előzmény:
    ardian (136)
     
  15. 2002. szeptember 25. 17:57137.
    Szia Egér!
    Én két hét most készülök Németországba. Milyen volt kint tanulni? Nehéz bekerülni főiskolára, egyetemre? Én is pont a továbbtanulásra gondoltam, hogy legyen diákvizumom. Úgy tudom azzal már dolgozni is lehet.
    Nagyon jó volt a hozzászólásodat olvasni! Reményt ad!
    előzmény:
    egér (132)
     
  16. 2002. szeptember 25. 14:03136.
    Sziasztok! Csak egy rövid jótanács: ne a pasi jöjjön, hanem Ti menjetek! Ugyanis Maon a házasság sem elég, hogy munkát vállalhasson stb. Mi másfél évig éltünk (a házasságkötés után) egy fizetésből, a férjem TB nélkül stb. A magyar letelepedési engedély és állampolgárság megszerzése az egyik legbonyolultabb a világon! (Talán Svájcban nehezebb, ahogy hallottam. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2002. szeptember 25. 13:06135.
    sziasztok, na mi ujsag? nagy ma a csend! bordi, elkezdodott mar a francia tanfolyam?
    en sokat gondolkozom mostanaban, erdemes e ezt igy folytatni. az en kedvesem nem a szavak embere, nem nagyon szokta kifejezni, mit erez, igy aztan mindig ez van, ha egy honapig nem talalkozunk, akkor mindig kicsit elegem lesz, (vagy neki), es veget akarok vetni az egesznek. aztan ha ujra talakozunk, akkor mintha mi se tortent volna, nagy szerelem meg minden. Ti hogy tartjatok a kapcsolatot? marmint akik kulon elnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_508035
    Torolt_felhasznalo_508035
    2002. szeptember 24. 15:03134.
    Szia egér!Aki mer az nyer, ezt a Te példád fényesen mutatja. Azt hiszem belevágok én is. . . a szakvizsga után nekiállok franciául tanulni:)))
    előzmény:
    egér (132)
     
  19. 2002. szeptember 23. 12:42133.
    Na, vegre megszolaltak a lappangok is! :-) nem gondoltam volna, hogy ennyien figyeltek minket, tok jo, hogy irtatok! Sokat segit, ha azt hallja az ember, hogy masoknak sikerult!
    előzmény:
    egér (132)
     
  20. 2002. szeptember 21. 18:25132.
    Sziasztok!Egy ideje már csak olvasni volt idöm, de most én is kedvet kaptam a hozzászóláshoz. Most éppen a férjem új irodájában vagyunk, és az új könyvespolcát építjük fel. 6 év telt el, amíg idáig eljutottunk. Amikor megismerkedtünk, mindketten diákok voltunk. Én a bölcsészkar után éppen elkezdtem jogra járni Pesten, ö pedig szintén joghallgató volt Németországban. Egy éves távkapcsolat után úgy döntöttünk, hogy összeköltözünk Németországban. Mivel ö nem tudott magyarul, nekem meg a német szinte második anyanyelvem, a döntés eléggé egyértelmü volt. Én mindenképpen jogász akartam lenni, ezért itt újra beiratkoztam a jogi karra. Ezzel 2 évet elvesztettem, de megérte. Emellett az is jó volt, hogy diákként megkaptam a tartózkodási engedélyt és dolgozhattam is. Ezzel elkerültük azt a problémát, hogy rögtön össze kelljen házasodnunk. Jó döntés volt, mert mikor most 5 év együttélés után összeházasodtunk, mindenban egyenrangú felek voltunk. Nekem lettek itt saját barátaim, elvégeztem az egyetemet, van állásom. Persze mindez nem elengedhetetlen feltétel, én hiszek abban, hogy ha az ember igazán szerelmes, akkor bele kell ugrania a kalandba. Nyitottnak kell lenni az újra, és néha el kell hagyni a járt utat a járatlanért. Sok sikert mindannyiatoknak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_768096
    Torolt_felhasznalo_768096
    2002. szeptember 20. 16:03131.
    Sziasztok! Eddig csak csendesen a hattérböl figyeltem az eseményeket ezen a fórumon, de most itt az idö, hogy én is elmeséljem a történetemet a "külföldivel". Az én külföldim német és Norvégiában ismerkedtünk össze, ahol mindketten a saját egyetemünkröl ösztöndíjjal kint tanultunk. Kint együtt voltunk, majd elöször ö tért vissza Németországba, hogy befejezze az egyetemet, fél évvel ezután meg én is befejeztem kint tanulmányaimat és hazamentem Magyarországra, még volt hátra nekem is egy év az egyetemböl. Ezalatt a másfél év alatt alig találkoztunk. Mindketten 1999-ben diplomáztunk és egyszerre kezdtünk el állást keresni. Én fölkészültem arra is, hogy én Mo-on maradok és folytatjuk a távkapcsolatot, mert nem akartam mindent felrúgva, szakmai tapasztalat nélkül csak úgy a nagy semmire kimenni sehová. Ja, és a szakmámban akartam dolgozni (közgazdász diplomám van). Nem panaszkodhatom, mert kaptam Zürichben egy állást. Igaz, az még nem Németország, de már közeledünk :-) A párom egy tanácsadó cégnél kezdett, akiknél nagyjából mindegy, hogy hol lakik az országon belül, így ö Münchenbe költözött, aztán hétvégenként ingázott Zürichbe. Egy így ment egy évig, aztán megengedte neki a cég, hogy München helyett Zürichbe járjon haza hétvégére (mivel a munkája olyan, hogy amúgy is csak a hétvégén van otthon). Szóval minden egész jól alakult, amíg az én cégemnél azt nem mondták, hogy a részleg, ahol dolgozom, elköltözik Amszterdamba és engem ott is szívesen látnak. Ekorra már igazándiból a munkából egy kicsit elegem lett (szerénytelenség nélkül állítom, hogy túlképzett voltam hozzá), így arra az elhatározásra jutottunk, hogy én keresek egy másik állást és Németországba költözünk. Amilyen szerencsém volt, a cégem berlini európai központja átvett :-))) Szóval tavaly Berlinbe költöztünk, bár Svájc nagyon hiányzik :-( Azt még elmondom, hogy nekem mindig voltak legális papírjaim, én nem vállalkoznék semmi feketén tartózkodásra (lehet, hogy csak gyáva vagyok?). Ja, és Svájcban sokkal rövidebb idö alatt kaptam tartózkodási meg munkavállalási engedélyt, mint Németországban. . . Én nem akarok a páromtól függeni itt külföldön, ezért volt nekem nagyon fontos, hogy saját jogon kapjak papírokat és dolgozhassak. Elnézést, ha hosszú voltam! Mindenkinek sok sikert a bürokrácia útvesztöjében!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2002. szeptember 20. 16:02130.
    :-)
    előzmény:
    Ferrarine (129)
     
  23. 2002. szeptember 20. 15:43129.
    Ehhez a szinesboru temahoz szeretnek hozzaszolni! Az en parom ugyan nem szinesboru, de otthon azert volt olyan aki megjegyezte, hogy "Erdekes, nem is nez ki olasznak"! En erre csak az valaszoltam, hogy "Erdekes, te sem nezel ki teljesen hulyenek!"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2002. szeptember 20. 14:51128.
    Sziasztok! Erdekes volt olvasgatni a tapasztalataitokat lanyok. Termeszetesen en is kulfoldit szeretek. Illetve szeretjuk egymast :-)Szoval az en tortenetem meglehetosen egyszeru. Tavaly augusztusban ismerkedtunk meg a parommal, aki olasz allampolgar. Aztan a masodik Budapestre valo utazasa soran meg is kerte a kezemet. En is ideutaztam "korulszimatolni" kicsit. Aztan igent mondtam. Most oktober 26. -an lesz az eskuvonk. Termeszetesen meglehetosen nehez megszokni itt, januar ota egyutt elunk Olaszorszagban. De nagyon sokban fugg szerintem a megszokas az ember parjatol! Es sajnos nekem is csak a papirjaim rendbetetele, azaz az eskuvo utan van remenyem allast talalni. De az erzelmeken azert ez nem valtoztat semmit. Sot mar alig varom, hogy Signora Ferrari legyek! :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2002. szeptember 20. 14:29127.
    Sziasztok,
    En 5 eve vagyok ferjnel es a ferjem kanadai. Most eppen Svajcban elunk elotte pedig 5 evet eltunk Azsiaban. Szerintem ha valaki nyitott es rugalmas nagyon sokat tanulhat a masiktol, ha az nem az o kulturajabol valo. Raadasul meg felfedezheti a vilagot is ha van ra lehetoseg. En szerencsesnek erzem magam, hogy a ferjem a ferjem, (es itt nem a kanadai utlevelrol van szo, ami nincs nekem) mert egesz mas a mentalitasa mindenhez, mint sok otthoni ferfitarsnak. De lehet , hogy ez nem fugg az allampolgarsagtol????????? Udv, Azsia
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top