Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2009. január 31. 17:0066626.
    sziasztok, koszonjuk az erdeklodest, mi jol vagyunk, Zsofi mar 7 es fel honapos, ugyesen maszik, semmi sincsen biztonsagban tole fel meter magassagog...legujabb hobbija az allas... van ket foga, varjuk a tobbi erkezeset...
    Banyo, nagyon edi Adam!
    Tami, kerek jelszot en is, meg lecci, a Misstick blogjanak a cimet si, kivancsiva tettetek!
    Ios, en nem emlekszem, h ilyen hideg lett volna tobb hetig, vagy Erd ennyire hideg hely? vagy lehet, h a szoptatassal pusztultak el az agysejtjeim? arra emlekszem, h par napig jeges volt nagyon, akkor nem mentunk ki...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66625)
    2009-01-28  16:48
  2. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. január 28. 16:4866625.
    Koszonom :-) Raadasul a latszat ellenere igen kenyelmes (mar amennyire lehet) nem szaz kilo mint sok eskuvoi ruha, amit probaltam...
    előzmény:
    ios (66624)
    2009-01-28  15:33
  3. ios
    ios
    2009. január 28. 15:3366624.
    Hello Tami, köszi a jelszót, megnéztem a ruhát. Telitalálat. Naggyyon csinos vagy!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66623)
    2009-01-27  20:31
  4. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. január 27. 20:3166623.

    Tok jo Banyo, hogy kerdezted, en nem mertem.. :-) A kornyezetemben mindenki babazik vagy babat akar, a batyamek is rajta vannak, a legjobb baratnom othonapos terhes (ez kulon sokk volt szamomra... harman vagyunk nagyon jo baratnok es eddig meg se eskuvo se baba sehol, de ebben az evben ez nagyon valtozik es erezzuk, hogy telnek az evek..) a masik is rajta van a teman a parjaval.. Itt Spanyolorszagban is a legjobb barati par babat var szeptemberre.. Hirtelen jo sokan lettek.

     

    megelozom a kerdest: mi meg nem :-)) 

     

    Banyo, az utinaplot meg csak most keszitem, amint megvan atkuldom. 

     

    Ios, remelem azert annyira rossz ido nem lesz mint itt, szornyu volt, hovihar, hatalmas szel, azt hittem elviszi a tetot a fejunk felol. 

     

    Sieles: hat azota nem probalkoztam csak egyszer, nincs kivel. A parom ott dolgozik a szabadnapjan nincs sok kedve velem benazni a palyan, velem egy szinten levo barat ismeros meg nincs. Most belteri sziklamaszast kezdek... Majd meselek, hogy tetszik-e. 

     

    Banyo, te jarsz meg futni? 

     

    Ios, ez a kremes tortenet nem egyszeru, velem meg sosem fordult elo, meg jo hogy irtal nekik!!

    előzmény:
    ios (66622)
    2009-01-27  16:59
  5. ios
    ios
    2009. január 27. 16:5966622.

    Na még egy kérdésre válaszolok, aztán futok. Baba: még várunk, és nem vagy indiszkrét :-)

     

    Jó utat hazafelé, és érezd magad jól a szüleidnél. Boldog szülinapot.

    előzmény:
    banyoci1 (66619)
    2009-01-26  15:06
  6. ios
    ios
    2009. január 27. 16:5766621.
    Tami, a havazás, erős szél most jön ide tőletek. Visszatér a tél, pedig olyan jó enyhe idő volt a napokban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. ios
    ios
    2009. január 27. 16:5666620.

    Sziasztok!

     

    Banyó, azért magas a számla, mert heteken át -20 fok volt. A szigetelést nyáron megcsináltattuk, az teljesen jó. Először megijedtem, gyorsan körbekérdeztem ismerősök között, és másnak is ennyi a fogyasztás egy ekkora ház esetén. Hát ez van. Tavaly négyszer emelték a gáz árát, várható volt, hogy szép számlák lesznek.

    Hajrá költözés és új ház. Ügyesek legyetek. Milyen új állása van W-nek? Tetszik neki? Most is sokat fog utazni?

     

    Akartam a múltkor mesélni, hogy sikerült egy olyan kézkrémet vennem, amit kinyitottak az üzletben, a fedő fólia fel volt gyűrve, és hiányzott a krém fele. Mindezt persze otthon vettem észre, pár nappal később. Írtam egy szép levelet a Unilevernek és a Tesconak is. A Unilever azonnal hívott, nagyon elnézést kértek, és elkérték a postacímemet. A párom szerint csomagot akarnak küldeni, szerintem meg egy elnézést kérő levelet. Én nem vagyok olyan optimista, mint ő :-)

    A Tesco persze két hétig hallgatott (nem is vártam tőlük mást, ismerve a vevőközpontúságukat), aztán írtak egy emailt, miszerint ők rendszeresen ellenőrzik a dolgozókat, és tuti, hogy a vevők a hibásak. De ha megvan a blokk, vigyem vissza a krémet, blokkot, és a levelüket, és visszaadják a pénzt. Hát a blokk már nincs meg, nem szoktam megőrizni, csak ha garanciális dolog van rajta, a krémet is kidobtam, mert nem akartam semmilyen bőrfertőzést összeszedni más koszos keze után.  Ezt ismét megírtam nekik, azóta csend van. Igazából nem a pénz miatt reklamáltam, hanem azért, hogy figyeljenek már oda egy kicsit a vevőkre. A honlapjukon is jellemzően egy darab kontakt email cím van, jól kihangsúlyozva, hogy ezt a sajtó részére tartják fent, ide ne írjon senki piszlicsáré ügyekkel. Egyébiránt tessék befáradni egy üzletközpontba. Köszi...

     

    Tami, kérek szépen jelszót, naná, hogy kíváncsi vagyok a ruhádra. Ügyes vagy a szervezéssel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. január 26. 15:0666619.

    Sziasztok!

     

    Tami:de jó,hogy ennyi mindent el tudtál intézni míg otthon voltál. Mikor mész legközelebb? Tényleg te a síeléssel hogy állsz,szoktál még menni? Az elsö síelös kalandodra még emlékszem.;-) Én kérek egy jelszót,sajnos nincs már meg a régi.

     

    Ios:még szerencse,hogy így meg tudjátok oldani a fogorvosi költségek kiegyenlítését,borzalmas árak vannak.Én is voltam októberben fogorvosnál,sajnos kellett tömni is,én is otthagytam egy vagyont,mert müanyag tömést kértem. A gázszámlátok miért olyan magas? A nagy hideg miatt vagy rossz a szigetelés? Babával vártok még? (csak ha nem vagyok indiszkrét,ha nem akarsz ne válaszolj)

     

    Ádám tényleg nagyon élénk,mozgékony,így mi még a nagy hidegben is mentünk ki,kint imád lenni,egyedül esöben nem viszem ki,de hóesés,hideg nem akadály,mindenhez megvan a megfelelö ruhája.;-) Az akaratossága abban jelentkezik,hogy ha nem az van amit ö akar,akkor jobb esetben csak sikít,rosszabb esetben (mostanában) karmol is. Persze ez mind életkori sajátosság,de ö tényleg elég temperamentumos.

     

    Igen,ha költözünk,akkor szeretnénk valami sajátba költözni,már nézegetjük is az ajánlatokat,de szeretnénk megvárni,hogy kiderüljön mennyire jön be W-nek az új munkája. Álmunk egy új építésü passzív vagy alacsony energiájú ház,de meglátjuk,hogy az anyagi lehetöségeink végül mit tesznek majd lehetövé.

     

    Pénteken repülünk haza, a születésnapomat otthon szerettem volna ünnepelni,W csak hétvégén marad velünk,mi pont egy hetet leszünk otthon. Mi is és a nagyszülök is nagyon várják.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66618)
    2009-01-25  19:47
  9. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. január 25. 19:4766618.

    Sziasztok!

     

    De jok ezek a kepek az Adamrol! Nagyon mozgekony gondolom igy a hideg telben biztos nehez ot lekotni... Hoval kellene most koltozni? nezelodtok mar uj lakast, vagy meg csak terv szinten van?

     

    Ios, hogy all a felujtias? Nalad akkor tenyleg jol indul az ev, gratulalok! Latszik, hogy elismernek a munkahelyeden.

     

    Hu, tenyleg en is bekukkantok Misstick blogjaba, nagyon szeretem en is azt ahogyan ir! 

     

    Eskuvoszervezes. Most otthon voltam ket hetig (csutortokon jottem haza) es sikerult sok mindent elintezni, helyszin (sipito pihenopark) ez mondjuk mar megvolt, de szemelyesen is akartam veluk talalkozni, pappal beszeltem, anyakonyvvezeto ok, fotos lefoglalva, videos lefoglalva, zene felig megoldva, fenyek megoldva, es a RUHA LEFOGLALVA!!!! :-))) a bemlapomon van rola kep, a jelszo nem valtozott, bar elkuldom ha keritek. 

     

    En is varom mar a tel veget, itt is szornyu ido van, tegnap szo szerint hovihar volt, hatalmas szellel, szakado hoval, ma is esett a ho, hideg van, fazom... Remelem hamar eljon a tavasz. 

     

    Baxo, ha olvasod mi ujsag veled, hogy vagytok??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. ios
    ios
    2009. január 23. 10:3966617.

    Sziasztok lányok!

     

    Örülök, Aneis, hogy írtál. Kicsit bővebben tessék, olyan nincs, hogy nem történik semmi. Jól vagytok, te és az embered is?  A Vezúv Pompei kirándulás szuper lehetett, nekem nagyon tetszett. Hű, de régen volt már.

     

    Banyóci, Ádám olyan nagyfiús már, és a hintamoci szuper. Az ilyen játékokat szeretem, a csicsamicsa színes műanyagokat meg nagyon nem. Miket tud már Ádám? És mi az, hogy akaratos? El sem hiszem, így ránézésre egy angyal.

     

    Tami, hogy álltok az esküvőszervezéssel? Mesélj a részletekről.

     

    Kicsit magunkról: párom tegnap fogorvosnál kezdett. Ez már a második kezelés volt, és még egyszer mennie kell. Valami apró dolognak indult, aztán 87 000 ft lesz a vége. Még jó, hogy az egészségpénztáras biztosításunk fedezi, és visszakaptuk már. A doki előre kiadta a számlát. Kaptam fizetésemelést, és jutalmat, jövő hétfőn utalják mindkettőt; igazán jól indul az év. Úgy örültem neki :-)

    A rossz hír viszont, hogy a gázszámlánk az egekben van most, hogy -20 fok volt kb 3 héten át. Szó szerint ilyen hideg volt, minden reggel néztem a hőmérőt. Most meg esik napok óta, szürke trutyi idő van. Áááá, vége lehetne már a télnek, napsütést akarok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. január 12. 20:1966616.
    És akkor az ígért képek.....
    előzmény:
    banyoci1 (66615)
    2009-01-12  14:49
  12. 2009. január 12. 14:4966615.

    Sziasztok!

     

    Én is el voltam veszve,pedig még jó okom sincs rá,de most már összekapom magam és próbálok rendszeresen írni.

     

    Mi jól vagyunk,Ádám nö,fejlödik,akaratos,központi személyiség,nagyon hasonlít rám,én föleg a belsö tulajdonságaiban veszem észre,mások szerint külsöre is inkább rám hasonlít.

     

    W. múlt szerdán elkezdte az új munkáját,egyenlöre még ismerkedik a hellyel,a kollégákkal,még számítógépe sincs,gondolom beletelik 1-2 hónapba,míg kiderül,hogy mennyire tetszik neki.

     

    Több,mint valószínü,hogy el kell költöznünk,egyikönk se szeretné,hogy huzamosabb ideig ilyen sokat (napi kb. 1,5 óra) kelljen utaznia,bár itt már nagyon megszerettük a helyet,barátokat is találtam,de hát valamit-valamiért.

     

    Tami:gratulálok az esküvö idöpontjának kitüzéséhez. Az utinaplótokra is nagyon kíváncsi vagyok,elküldenéd majd a címét.Van aki segít az esküvö szervezésében? Nekünk a bátyám nagyon sokat segített,jó ha van egy otthoni összekötö személy,akit akkor is tudnak keresni,ha te nem vagy otthon,meg aki ránéz néha a dolgokra.

     

    Aneis:szerintem is jó hír,ha nincs semmi különös,azért ha van kedved tehetnél fel egy-két új képet is.

     

    Ios:nem semmi,hogy úgy építetek át,hogy bent laktok,le a kalappal elöttetek,én ezt nagyon nem bírnám,persze gyerekkel és úgy hogy egész nap otthon vagyok,azért kicsit más.

     

    Misstick:mindig lesem a blogodat,láttam vannak új beírások,nagyon bírom a stílusod,így mindig olvasgatlak is.;-)

     

    Baxo:Zsófi nagyon helyes,igazi lányos lány,örülök,hogy ennyire kitölti a napjaidat az anyaság.

     

    Most csak ennyire futotta,Ádám közben felébredt.Majd ma még igyekszem képeket is feltenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66614)
    2009-01-09  10:49
  13. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2009. január 9. 10:4966614.

    Boldog Uj Evet!!

     

    aneis, jo hallani rolad, meg ha nem is tortenik semmi "erdekes"

     

    En most vagyok itthon, a szuleim toltottek nalunk az unnepeket es veluk egyutt jottem vissza tegnapelott. Most itthonrol szervezkedem az eskuvovel kapcsolatban.

     

    A szilveszter csendesen telt, negyesben a parommal es a szuleimmel, jo volt, bar a parom belazasodott, rosszul volt. Igy nem volt nagy unneples.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_239106 (66613)
    2009-01-02  11:04
  14. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2009. január 2. 11:0466613.

    Boldog uj evet mindenkinek egy elveszett baranykatol!

     

    Olvasgatlak titeket, de nincs nagyon mirol irnom, bar erre az angolok azt mondanak: no news - good news. Az eletunk a szokasos mederben zajlik, semmi nagy esemeny, mint pl. koltozes, lakasfelujitas, kisbaba, eskuvo, stb. Neha kicsit kiruccanunk par napra valahova, osszel itt voltak a noveremek, es egyutt elmentunk Pompeibe, a Vezuvot is megmasztuk. Aztan dec. elejen megneztunk egy igazi hagyomanyos adventi vasart Eszak-Olaszorszagban, Trentoban. Karcsonykor Magyarorszagon voltam, de a szilvesztert mar itt toltottuk. Igaz, influenzasan jottem vissza, ezert ki sem mozdultunk itthonrol, csak kettesben koszontottuk az uj evet.

     

    Nektek hogy telt a szilveszter?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. december 25. 14:2366612.

    Jol hangzik a menu, biztos finom volt :-) Mi a parom szuleinel toltottuk a szentestet igy nem kellett foznom :-)

     

    Igen, tegnap rendes munkanapja volt, ma pedig fel napot (2-ig) dolgozik. Sajnos a sipalya nem zar be karacsonykor.

     

     

    előzmény:
    ios (66610)
    2008-12-24  15:30
  16. ios
    ios
    2008. december 24. 15:3066611.
    Ja, és nem esik ám a hó, pedig úgy vártam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. ios
    ios
    2008. december 24. 15:3066610.

    Irok én, ha van időm - most éppen van. A jól megérdemelt szabadság, ugye ..

    A menü végül nem kacsa lesz, mert a napokban voltunk vendégségben, és ott kacsa volt. Helyette göngyölt hús a főfogás, már elő van késztve, hamarosan betolom a sütőbe. Az ebéd mákos guba volt, egész jól sikerült, bár egyikünk sincs oda érte. Évente egyszer éppen elég :-) 

     

    A párodnak rendes munkanap volt? Vagy meddig dolgozik ma?  Úgy sajnálom, akiknek ma is dolgozniuk kell, a készülődés helyett. Az új szekrényhez gratulálok.

     

    Még egyszer mindenkinek békés karácsonyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66609)
    2008-12-24  08:14
  18. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. december 24. 08:1466609.

    Nalunk is alakul a karacsonyi hangulat, tegnap ejfelig szekrenyt szereltunk, (20-an vettunk egy bohom szekrenyt a haloszobaba) mindenhol dobozok, sehol a takaritas, se beigli... :-)

     

    De a mai nap jol indult :-) a paromnak reggel fel hetkor szol az ebresztoje minden nap, en altalaban tovabb alszom, de ma felebredtem vele, es elkezdtunk fat disziteni, o mikozben oltozott a munkaba es reggelizett, fel-feltett egy egy diszt en meg segitettem neki es kozben karacsonyi dalokat enekeltunk. A szomszedok biztosan elveztek a hajnali koncertet.

     

    Most elkezdem a takaritast, a beiglisutest stb :-)

     

    Nagyon Boldog Karacsonyt kivanok mindenkinek!!!

     

    Ios, nem tudtam, hgoy otthon is van neted, mar nincs kifogas, hogy ne irj :-) Mi lesz a karacsonyi menu?  

    előzmény:
    ios (66608)
    2008-12-22  14:18
  19. ios
    ios
    2008. december 22. 14:1866608.
    Sziasztok, már a szabadságot élvezem, otthonról írok. Kezd karácsonyi hangulatom lenni. Csomagoltam, pakolásztam, most éppen ebédelni készülünk. Holnap már csak elugrunk bevásárolni, hogy feltankoljam a hűtőt és a kamrát, aztán jöhet az ünneplés.

    Iszonyú erős szél fújt tegnap egész nap, és nagyon nagyon hideg volt hozzá. Holnapra már havazást mondanak, várom, mint a gyerekek. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. ios
    ios
    2008. december 19. 13:4366607.

    Sziasztok Lányok, nekem ez az utolsó munkanap idén. Már tűkön ülök, és mennék haza. Nagyon rendes kislány vagyok, rendben hagyok itt mindent, még az asztalomat is letakarítottam.

    A múlt héten lezajlott a céges karácsonyi vacsoránk és utána a városnéző program. Idén Budapestre jöttek a külföldi kollegák, és egyedül szerveztem meg a programokat, reptéri transzfereket, minden lépést, mert időközben felmondtak az asszisztensünknek, amit már meséltem. Nagy munka volt, de élveztem.

    A lényeg, hogy reptéri sztrájk ide vagy oda, mert természetesen pont akkor volt a sztrájk, minden nagyon jól sikerült, és nagyon megdicsértek utána. Jó érzés volt.

     

    Tami, édes lehetett a bébi, és biztos jó volt a vendégség. Nekem sincs valahogy karácsonyos hangulatom, pedig már tényleg nincs sok hátra. Talán a jövő héten, ahogy közeledünk 24-éhez, jobb lesz. Hétfőre tervezem a csomagolást. Annyira jó lesz, mindketten otthon leszünk két hétig, és csak jövünk-megyünk, pihenünk, mozizunk. Nagyon ránk fér már.

    Szerintem nálam azért nem akar jönni az igazi karácsonyi hangulat, mert valami borzasztó idő van. 4 óra előtt besötétedik, napközben is borongós, mindig esik az eső. Ha már esik, legalább havazzon egy kicsit. Ez a nyúlós, trutyi idő a legrosszabb. 21-e a leghosszabb éjszaka, aztán mindig egy kicsit hosszabbak a nappalok, és legyünk optimisták, itt a tavasz mindjárt.

     

    Ezúton szeretnék minden fórumtagnak boldog karácsonyt és minden jót kívánni az új esztendőre.  Legyetek jók és vigyázzatok magatokra.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. december 17. 10:5166606.

    Nem adom fel...

     

    Bar senki sem kerdezte, azert elmeselem, a vacsora jol sikerult, a bebi ejfelig nem volt hajlando lefekudni... nagyon edes volt, pakolaszott ossze-vissza (16 honapos)

     

    Most pedig a parom karacsonyi ajandekat kellene elkezdeni, de nagyon lassan megy ez nekem... valahogy nincs karacsonyi hangulatom, (semmilyen hangulatom sincs) es panikba esek ha azt gondolom, hogy egy het mulva szenteste!!!!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. december 5. 15:2666605.

    Ezerrel takaritok, rendezgetem a lakast, ma negyen + 1 bebi jonnek vacsorara, a barataink es itt is alszanak!! Nagyon orulok neki mert reg nem lattam oket, de most rohangalok mint pok a falon. Takaritas, rendrakas ( az ut utan meg szanaszet minden) utana allok neki a vacsinak!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66604)
    2008-12-04  17:22
  23. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. december 4. 17:2266604.

    Te jo eg Ios ti aztan nem alltok le... A telet a felso szinten tolteni alul meg szetverve minden? Hihetetlen vagy :-) De biztos vagyok benne, hogy meg igy is gyonyoru hangulatos karacsonyt varazsoltok.

     

    Az APEH nem valtozik, ram is mindig a fraszt hozzak a spanyol megfeleloik, amikor hivatalos ertesitest kuldenek es menni kell erte a postara.. Aztan mindig valami hulyeseg (hala az egnek...) De a szivbajt hozzak ram.

     

    Baxo, Zsofi nagyon nagyon szep es biztosan okos is es ugyes is, nem vagy elfogult. Otthonrol dolgozol valamit, vagy most teljes egeszeben a csaladodnak szenteled magad?

     

    Mi a lakas belakasaban meg nem nagyon jutottunk elore, illetve ott tartunk mint nyaron. Az utazasunk elott hihetetlen nagy nyomas volt rajtunk, nem volt idonk semmire. Most hogy itthon vagyok, lehet majd festegetni a meg hianyzo polcokat es ilyesmit. Raadasul meg indok is van ra: 26-an jonnek a szuleim az unnepekre!!! Ilyen sem volt meg :-) Es januar 7-en egyutt megyunk haza. Otthon sok elinteznivalo van, foleg az eskuvo miatt, a helyszinnel, a fotossal (ezek le vannak foglalva) talalkozok, ruhaproba (ezt varom a legjobban :-) papirok elintezese, forditasa stb. Legkozelebb mar csak tavasszal megyunk majd a parommal.. A spanyol rokonok (kb 50 fo) programszervezeset is idoben intezni kell. De nem panaszkodom, egyenlore nagyon elvezem!!! 

     

    Itt meg mindig esik a ho, teljes a karacsonyi hangulat. teszem is a sutobe a gesztenyet, hogy jo illattok fogadjak a paromat ha hazaer..

     

    Ios, mikor is hagyod abba a munkat? Nagyon jo, nektek a menu is megvan mar :-)) Mi alig varjuk mar a karacsonyt az uj lakasban, hova is keruljon a fa, diszites, igy alakul otthonna egy uj lakas.  

     

     

     

     

    előzmény:
    ios (66599)
    2008-12-02  14:02
  24. ios
    ios
    2008. december 2. 14:3966603.
    Engem nagyon is érdekelnek a kismamás hétköznapok, úgyhogy írjál és tegyél fel képeket bátran.
    előzmény:
    baxo (66600)
    2008-12-02  14:20
  25. ios
    ios
    2008. december 2. 14:2466602.

    Elküldtem, hogy el ne tűnjön, de írok még:

    bébike nincs még, de fogok szólni, ha útban van. Most nagyon energikus vagyok, teljesen feldobott, hogy két hétig nem kell dolgoznom, és lesz idő pihenni, aludni, ide-oda elmenni. 

     

    Közben volt egy kalandom az apeh-hel is. Kaptunk tőlük két levelet, az egyik a férjem tulajdonrészére, az illeték korrekt módon kiszámolva, ezt ki is fizettük. Aztán jött az én részemre is, rosszul kiszámolva,  mert nem vették figyelembe, hogy egy másik lakás árát beforgattam ebbe. Reklamáltam, küldtem másolatban adásvételit. Erre jött egy válasz, hogy jó, akkor legyek otthon ekkor és ekkor, mert jönnek helyszíni szemlére. Mindezt egy jó bunkó hangú levélben.

    Aztán erre két hére jött egy újabb levél, hogy ok, igazad van, fizesd ki a 20 000 ft-ot és rendben is vagyunk. Kifizettem.

    Nem tudtam elérni az ügyintézőket telefonon, mert sosem vették fel, úgyhogy nem mertem megkockáztatni, hogy nem maradok otthon a szemle napján.  Azt gondoltam, hogy ezek után nem lesz szemle.

     

    Azért persze jöttek, és teljesen nem értették, hogy minek kellett kijönniük szemlézni. Kérték, hogy mutassam már meg a leveleket. Megmutattam az egész történetet, ezek után elnézést kértek. Kérték, hogy írjam alá, hogy ők aznap ott voltak, és elmentek. A garázst (!) kellett volna szemlézniük, amiről egy szó sem volt a nekem küldött levelekben, ill. teljesen egyértelmű, hogy a házzal egyidőben épült, szerves része az ingatlannak, szerepel minden nyilvántartásban, engedéllyel épült, és a térképszelvényen is rajta van. Úgyhogy jó mérgesek voltak az ügyintézőkre. Én meg két hétig halálra izgultam magam, hogy mit akarnak tőlem. Pont tőlem, aki aztán minden fillért leadózik...

     

    Na mindegy, túlvagyunk rajta. Annyit mondtak, hogy ez az az eset, amikor a jobb kéz nem tudja, mit csinál a bal, és az ügyintéző nincs a helyzet magaslatán. Csak az a baj ezzel, hogy erre van idejük, az ügyeskedőkre meg valahogy nincs. Én inkább arra fektetnék hangsúlyt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top