Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2008. december 2. 14:2266601.
    jah es mememe, iwiwen megvagyunk egymasnak, ugyhogy ha akarsz, te is el tudsz erni...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66594)
    2008-10-31  04:36
  2. 2008. december 2. 14:2066600.
    sziasztok, kozkivanatra irok, mar regen voltam erre, hehe..:)
    eloszor is Tami, gratula az eskuvohoz! Misstick, en is fent vagyok msn-en, irhatsz nekem is barmikor, ha nem erek ra, ugysem valaszolok...:) 
    rolam: Zsofi elegge elfoglalja a napjaimat, persze nagyon edes, meg okos-ugyes-szep, nem mintha elfogult lennek, masok is ezt mondjak...:)
    nem kell megijedni, a begubozason azt ertettem, h nem nagyon hagyom masra, elvagyunk itthon kettesben, persze jarunk baba-mama jogara, meg uszni is 4 honapos kora ota, a multkor parszor otthagytam anyukamnal,  vagy a nagymamamnal 1-1 orara, amikor apukamat mentem latogatni a korhazba, de szegeny Zsofi ugy orditott egy ido utan, mint akit olnek, aztan mikor visszatertem es meglatott, egybol abbahagyta...azota nem nagyon mertem otthagyni, csak az apjaval, vele jol elvan... majd lassan kell hozzaszoktatni a mas arcokhoz, de egyszerubb lesz, ha mar mast is ehet, nem csak anyatejet...
    most 5.5 honapos, eddig csak szopott, 6 honaposan kezdjuk el a hozzataplalast...2.5 honapos kora ota forog, a hasan is fordul korbe, lassan rajon a kuszas-maszas titkara is, egyenlore nem megy neki, es nagyon duhos, ha nem halad :) nezegeti kezet-labat, nagyokat vigyorog, kacag is, nyalbuborekokban meg mindig jo, mar varom, mikor kezd jonni a foga, mert nagyon nyaladzik...
    az uszast nagyon szereti, meg a  jogat is, ott foleg a sok masik baba erdekli, nagyon baratsagos es vidam baba...
    az ejszakak meg nehezek, a masodik feleben gyakran ebred es szopik is, ugyhogy a kisagyban kezdi fel tiz korul, aztan fel egy fele ebred, szopik, es aztan mar velunk alszik, igy konnyebb nekem, nem kell kiugralni folyton az agybol....
    most szegenykem nagyon taknyos, folyton szivni kell az orrat, amit persze utal....
    most meg csoda tortent, mar 2.5 oraja alszik az erkelyen, ennyit meg sosem aludt egyben napkozben, kivancsi vagyok, meddig birja...
    hehe, nem tudom mi erdekel meg titeket a kismamas izgalmakbol, rakok fel par kepet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. ios
    ios
    2008. december 2. 14:0266599.

    Sziasztok lányok!

    Ismét itt vagyok, ezer éve nem léptem be a fórumra. Először is szeretnék gratulálni Tamiéknek az esküvőhöz. Sok boldogságot kívánok nektek, minden vágyatok váljon valóra, és éljetek ezer évig szeretetben, békességben.

    Engem feltétlen érdekel az útibeszámoló, majd küldjél légy szíves elérhetőséget, hogy meg tudjam nézni.

     

    Magunkról pár szót:

    ott hagytam abba, hogy szétvertük a földszinti fürdőszobát, és elkezdődött a fűtési rendszer felújítása. Ezen már túlestünk, aztán ha már úgy belejöttünk a rombolásba, akkor az egész első szintet elkedztük rendbe tenni. Felköltöztünk az emeletre, a bútorok nagy részét kipakoltuk a tárolóba. Lent most a konyha működőképes, meg hozzáférek a hűtőhöz is, de egyébként totál üres minden. Úgy képzeljétek el, hogy ahol kellett, véstünk, aztán kiszedtük a régi ajtókat, aztán emiatt javítani kellett, majd glettelni a festés előkészítésére. A glettelés utáni csiszolást utálom, száll a por, takarófólia ide vagy oda, sosem lennék festő, az tuti. Festve még nincs, mert még kell javítgatni, de most leálltunk ezzel egy kicsit. Egyrészt az időjárás nem kedvez az ilyen munkáknak,  rendesen kéne száradnia, másrészt még az aljaztot is ki akarjuk egyenlíteni, mert nem az igazi, és ahhoz is az kell, hogy az ablakok nyitva legyenek egész nap, stb stb.

    Szóval, most kibírjuk a felső szinten, és tavasszal folytatjuk.

     

    Már csak három hetet dolgozunk, aztán két hétig otthon leszünk. Pihenünk, kiválasztjuk a csempét, parkettát, egyebeket. 

     

    Készülünk lélekben a karácsonyra, már megbeszéltük a menüt (húsleves lesz négy féle husival, kacsasült, hagymás tört krumpli, párolt lila káposzta, apró sütemények és egy gyümölcs torta). Van egy adventi kalendáriumunk, nyitogatjuk rajta az ablakokat, olyan jó készülődni.

     

    Munkaügyileg meg nagyon várom már a szünetet. Négy hónapig volt egy asszisztensünk, mire betanítottam, és kezdett volna belejönni, úgy döntöttek, hogy mégsem az igazi, és keressünk mást. Úgyhogy most ismét keresgélünk. Kapom a rosszabbnál rosszabb önéletrajzokat. Volt olyan, akinek udvarias elutasító választ küldtem, és visszaírt,  'miazhogynemengemválasztanak'  stílusban. A legnagyobb probléma a szövegértelmezéssel van, teljesen egyértelműen összefoglaltuk, hogy kit keresünk, milyen feladatra, milyen tapasztalattal, és teljesen eltérő anyagokat küldenek. Mit gondolnak, hátha mégis jó lesz? A helyesírásukról nem is beszélve. A vége az lett, hogy megbíztunk egy ügynökséget, egy kisebb vagyonért végeznek előszűrést, keresnek nekünk embert. Meglátjuk, mi lesz az eredmény.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. december 1. 09:4466598.

    Sziasztok!

     

    Nem sokat kellett visszaolvasnom....

     

    Jelentem hazaerkeztunk. A 36 fokos Buenos Airesbol a hoesesbe. Az ut hihetetlen volt, a kapcsolatunk szintjen kozelebb hozott egymashoz minket, a sok stressz es munka utan csak egymassal foglalkoztunk, es hat jol erezni magad valakivel 30 napon keresztul 24 oraban, akkor az mar nagy szerelem kell legyen :-))

     

    Meg egy hir: 2009 szeptember 4-en eskuvo lesz :-)

     

    Kintrol jelentettuk be e-mailben a Ket osszeillo ember c. szamra csinaltunk egy fenykepes valogatast es ezt kuldtuk el. Nagy sikere volt, a csalad spanyol fele teljesen be van indulva, hogy vegre magyar eskuvo! (otthon lesz)

     

    Az utazasrol annyit tudnek irni, hogy tele lenne a topik velem, de mar dolgozom az utinaplon fenykepekkel, aki jelentkezik annak elkuldom ha kesz.

     

    Itthon pedig olyan teli a taj, minden hofeher, hogy mar a karacsony jar az eszemben. Meghivtuk a szuleimet ide az uj lakasba, remelem tudnak jonni... Ki hol, kivel tolti a karacsonyt? Baxo ti mit terveztek a picivel? Banyo, nalatok hogy lesz? Misstick hazautazol? Ios, mar latlak kis sutemenyeket sutve, a lakast diszitgetve... :-))  

    előzmény:
    misstick (66597)
    2008-11-24  17:10
  5. 2008. november 24. 17:1066597.

    na gyors visszaolvastam. baxo mi az a begubozas???  tessek legalabb irni :-) iossal neha beszelunk msn-en de te is irhatnal neha, tobbiek ti nagyon elvesztetek. facebookon nem vagytok? ott legalabb par kepet latni neha. en oda rendszeresen toltok.

     

    nalunk annyi van h J idekoltozott egyre inkabb csiszolodunk ossze ami persze surlodassal jar :-) de szep metafora :-) de megvagyunk. tanulom a gorogot, ma mar 2 percet hablaltam a szabonak hogy hogy varrja meg a farmerom.  felet angolul, felet gorogul. de itt konnyu tanulni mert a cipriotak jo parasztosan beszelnek, ezert ertem. porgetik az R-t es hangosak es artikulalnak mintha suket lennek, szoval nem nehez kihamozni mit akarnak....

     

    tami irgyellek a delamcsi utert, mi is terveztuk baratnokkel de le kelltt mondani mert vagy szabi nincs vagy penz, meg J is huzta a szajat....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2008. november 24. 17:0366596.

    szuzmariaedesanyam. hat bocs h igy belecsapok a lecsoba ismeretlenul de sztem te nem teljesen vagy ok.... Jol ertem, hogy feladtal mindent, nem beszelsz nyelvet,es egy nalad 10 evvel idosebb, kulfoldi pasival gyereken dolgoztok egy 3ik orszagban ugy h nem is igazan tudtok normalisan kommunikalni es csak o keres es o se sokat? sztem te nem bator vagy hanem nagyon nem komplett... megis mire szulsz gyereket? az o nem biztos fizujara??? ezt most ne ugy kepzeld el, hogy otthonrol a meleg fotelbol pampogok. 4 kulonbozo orszagban eltem, hol pasival hol enelkul, es mi is nagyon szeretjuk egymast  6 eve, de ahelyett h eszeveszett reprodukalasba kezdtunk volna, megtanultunk mindketten 2 idegen nyelvet es mindkettonknek volt nemetorszagban jol fizeto es biztos allasa. KULFOLDIKENT! ugyhogy ez a kulfoldi nincs megfizetve duma mese. a SZAKKEPZETLEN kulfoldi nincs megfizetve - ezt alairom. de akkor megint a kerdes: mire akarsz gyereket szulni?

     

    az h egyiptomi es 40 eves ki is hagyom a mesebol mert akkor azzal jonnel h eloiteletek meg rasszista vagyok, de ez mar csak hab a tortan! szakkepzetlenul es nyelvet nem beszelve kulfoldon mindig is a tarsadalom legaljan fogsz vegetalni. ezt fogadd el. semmi felelosseget nem latok a soraidban ugyh hiaba mondanam h tanulj nyelvet es dolgozz 3-4 evet es majd utana szulj, egyik fuleden be, a masikon meg ki, mert vakon bizol a pasiban...

     

    bocs ha kemeny vagyok, de nem vagyok jopofizos egyutterzo passzban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480108 (66595)
    2008-10-31  17:31
  7. Torolt_felhasznalo_480108
    Torolt_felhasznalo_480108
    2008. október 31. 17:3166595.

    Szia.

     

    Talán lesz 1 éttermi lehetőség. Párom betévedt 1 algir étterembe és a koszt nem volt német szintnek megfelelő (szerinte)  Megmondta a tulajnak, aki most fogadja meg a tanácsait, és lehet csinálják majd együtt. (Párom írtó jól főz). Kiváncsi leszek a végeredményre. Na igen, nem adom fel, de neki kell állnom angolt meg németet tanulni agyvérzésig:) Köszönöm a jókivánságokat. Az EU kártyával kötelesek lennének ellátni, utánanéztem. De EU-n belül az EÜ-i országonkénti kompatibilitás nem biztos, hogy megvan pedig meg kéne.... Minden jót Neked! Vadoc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66593)
    2008-10-31  04:28
  8. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. október 31. 04:3666594.

    Kedves regi forum tagok:

     

    Irtora sajnalom, hogy mar senki nem ir ide. Szerintem jo kis csapat voltunk es nekem hianyozni fog a topic, mivel missticken kivul senkivel nincs kapcsolatom mas mediumon keresztul. Ertem en, hogy minenki elfoglalt, meg a parjaval/gyerekeivel van, de azert akkor is szomoru, hogy ide jutottunk, hogy egy honapig nem ir senki.

     

    Ha estleg meg valaki megis ideteved, es olvassa ezt, kivanom mindenkinek a legjobbakat es orulok, hogy reszese lehettem ennek a virtualis tarsasgnak igy a vilag masik vegerol is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. október 31. 04:2866593.
    Hello! Jo meresz vagy, hogy mindent feladva kikoltoztel a parodhoz, raadasul munka kilatasa nelkul, de talan pl. lehetnel baby sitter, azzal a nyelvet is tanulod es penzt is keresel igy kezdetnek.  En ugy tudom, az Eu-s kartya csak balesetbiztositasra jo (pl. nyaralas alatt). Sok sikert a babahoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_480108 (66592)
    2008-10-26  21:38
  10. Torolt_felhasznalo_480108
    Torolt_felhasznalo_480108
    2008. október 26. 21:3866592.

    Sziasztok.

     

    3 hete költöztem ki a páromhoz Németországba. Ő egyiptomi, angolul beszélünk. Én feladtam itthon a munkám, illetve gyakorlatilag mindent. Németül nem tudok, de van 1 olyan sejtésem, neki kell állnom tanulni ezt a nyelvet. Nem tudom meddig maradunk itt, de így sanszom sincs itt melóra, úgy látom.

    Wurzburg mellett vagyunk. Ha valakinek van tanácsa, ötlete, jó szívvel fogadnám...Egyikünk angolja se tökéletes, de szeretjük 1mást. Én 28 vagyok, ő 40. Dolgozunk a babán...:)

    Jelenleg ő dolgozik, de elég kevés a fizuja (nem nagyon tolerálják itt a külföldi népeket).

    Másrészről még otthon megcsináltattam az EU (egészségügyis) kártyát, amit megmutatott a házidokijának, ő beolvasta valami gépbe, és az nem ismerte fel...Doki nem is tudta mi ez...Ha lesz baba, és mennem kell vizsgálatokra (fizetem haza a 4350 -t eü-re)

    Mit tegyek?Légyszi adjatok tanácsot.

     

    Köszönöm. Vadoc

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_428724
    Torolt_felhasznalo_428724
    2008. október 5. 22:2766591.

    Sziasztok,

    ne haragudjatok, hogy csak is betolakodom. en olaszorszagban elek, van esetleg a forumon vmi, aki szinten vagy olasz erdekeltsege van :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66590)
    2008-10-04  22:21
  12. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. október 4. 22:2166590.
    Ios hogy alltok a felujitassal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. október 4. 22:2066589.

    Nem nagyon tervezunk elore az utazassal kapcsolatban, sajnos idonk sincs ra. En amugy nagyon tervezos vagyok, de ez most nem mukodik nalam, aludni nincs idom, nemhogy leulni a gep ele es orakat nezelodni... A parommal nevetve mondogatjuk, hogy leszallunk Buenos Airesben beulunk egy kavehazba es mivel ott mar se telefon se munka, se hataridonaplo nem lesz majd ott raerunk ezzel foglalkozni :-) Nagyjabol ugy nez ki, hogy Buenos Airesbol Mendoza fele vennenk az iranyt, es onnan mennenk at Chilebe, Santiagoba. Innentol pedig Patagoniaig es vissza Buenos Airesbe. De se szallasunk se semmink nincs.

     

    Majd lesz valahogy. Annyit teszek, hogy Isabel Allende konyveket olvasok (14 evesen lattam a Kisertethazat, majd olvastam tobb konyvet) most eppen a mi pais inventado (elkepzelt hazam szabadforditasban) c. konyvet olvasom, ami egy az egyben Chilerol szol. Amolyan hosszu monolog es az orszagat mutatja be a gyermekkoran es az emlekein keresztul. 

     

    Mexikoba mindenkeppen megyunk majd (egyszer :-) lakik ott egy nagyon kedves baratunk, aki tobbszor volt mar nalunk es a viszontlatogatas mar evek ota fuggoben van.  

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66588)
    2008-09-26  03:39
  14. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. szeptember 26. 03:3966588.

    Hello!

     

    Tami> Tok jo, hogy meg van a jegy. Egy egesz honap utazas az nagyon klassz. Azert remelem legkozelebb jottok Mexikoba is Meselj a tervezesrol is, az egesz utat pontsan kitervezitek elore, vagy ha mar ott vagytok akkor improvizaltok bizonyos dolgokat?

     

    Banyo> Nahat ezek nagy hirek, akkor hamarosan koltoztok. Gondolom lassan kezditek is a keresgelest, hiszen december hipp-hopp itt van. Te lakast vagy hazat szeretnel inkabb?

     

    Ios> Nem semmi strapabirok vagytok ezekkel a felujitasokkal. A tesom most tatarozza a lakasat, es hat mind o mind anyukam elegge kivannak tole, pedig ok nem is bent lakva ujitanak, de naponta jarnak fol megnezni, hogy hogy all a dolog, es hat volt mar hogy ra kellett dorrenteni a munkasemberekre, mert semmit nem haladtak egy hetig...

     

    Nekem is van jo hirem: eloreleptem egyet a munkahelyi rangletran, es ezzel egy eleg rendes fizetesemeles is jart.

     

    S. ma tudja meg, o mennyi emelest ill. eloreleptetest kapott.....egy kicsit izgulok miatta, mert ha nem jo akkor nagyon szomoru lesz szegeny, es hat tavaly nem kapott tul sokat, meg a fonoke is eleg hulye.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2008. szeptember 19. 13:2366587.

    Sziasztok!

     

    Tami:szuper,gratulálok a repülöjegyekhez. Nem csodálom,hogy fel vagy dobva,biztos nagyon sok élményben lesz részetek. És az idöpont is tökéletes,így a karácsonyi készülödésre pont hazaértek.

     

    Baxo:Zsófi nagyon helyes baba,olyan igazi kislány,nagyon finomak a vonásai. Mit jelent,hogy begubózól? Nem nagyon jártok ki vagy csak,hogy nem nagyon találkoztok emberekkel? Babamasszázs,babaúszásra jártok/jártatok vagy mentek majd? Szerintem a kilók miatt ne aggódj,majd ha már nem szoptatsz,vagy nem csak szoptatsz szépen leadod.

     

    Ios:a betegséged nem nagyon hangzik jól,de még szerencse,hogy idöben elkaptátok. Jó,hogy elmentél kivizsgálásra.A benti felújítás miatt le a kalappal elöttetek. Babócát tervezitek?

     

    Mememe:akkor élvezd még ki ezt a nem "annyira" hajtós idöszakot. Nálatok most milyen idö van?

     

    Mi is nagy változások elött állunk, W. tegnap felmondott a munkahelyén,kapott egy jónak tünö ajánlatot, Münchentöl dél-keletre van a cég, elsö idöben be fog járni (jan.1-jén kezd),aztán szeretnénk házat venni azon a környéken. Kicsit félek, a költözös miatt,vérzik a szívem is,mert mostanra vannak barátaim is itt,persze nem a világ végére költözünk.Másrészröl meg nagyon örülök,hogy lezárult ez a keresgélös,bizonytalan idöszak és hogy talán lesz egy szép saját házunk/lakásunk amit majd szívünk szerint csinosíthatunk. Azért egy bérlakás/kert nem az igazi,azt az ember mindig csak átmeneti otthonának érzi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66586)
    2008-09-19  13:12
  16. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 19. 13:1266586.

    Megvan a repulojegy!!!! trallalaa!

     

    Parizs-Buenos Aires okt. 27-tol nov. 27-ig :-))))))

     

    A tervek szerint Buenos Airesbol tovabbutazunk Santiago de Chilebe mert igazabol Chilebe akartunk utazni de oda sokkal dragabb. De igy is atszeljuk keresztben Argentinat, es az Andokot, hgoy Chilebe erjunk :-))

     

    Aprilis ota tervezgetjuk az utazast es vegre megvannak a jegyek!!! :-)))

     

    Teljesen fel vagyok dobva.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2008. szeptember 18. 22:0466585.
    hello, hat nem nagyon segitenek, de ez inkabb az en hibam, szeretek begubozni, el vagyunk Zsofival kettesben egesz nap, jatszunk, alszunk, setalunk, szopizunk, este apukaja furdeti, neha mosok, fozok gyorsan vmit, aztan takaritani hetvegen szoktunk a parommal kettesben, ill o vasarol, masra nem nagyon van szuksegunk...
    Tami, jol vagyok, koszi, csak fogyni kene kicsit, h megtalaljam a regi formam... jo vele itthon lenni, es latni, ahogy fejlodik, hihetetlen, de naprol napra okosabb es ugyesebb lesz...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66583)
    2008-09-18  03:06
  18. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 18. 12:4166584.

    Micsoda huncut pillantas!!! :-)) Es az a kep az atlatszo furdokadban :-DDDDD Azzal a pocakkal. nagyon nagyon aranyos.

     

    Es te hogy vagy?

     

     

    előzmény:
    baxo (66582)
    2008-09-18  00:02
  19. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. szeptember 18. 03:0666583.

    Baxo! Nagyon aranyos Zsófi...micsoda nagy, szép szemek :-) És hogy telnek a napjaitok? Van segítséged (nagymama, nagynénik, stb.) vagy hosiesen egyedul? (na nem egyedul, de gondolom a párod dolgozik egész nap).

    előzmény:
    baxo (66582)
    2008-09-18  00:02
  20. 2008. szeptember 18. 00:0266582.
    na meg egy adag
    előzmény:
    baxo (66581)
    2008-09-18  00:00
  21. 2008. szeptember 18. 00:0066581.
    sziasztok, megvagyunk mi is, csak Zsofi elegge elfoglalja minden percemet...rakok fel nehany kepet, egyebkent meg mindjart 3 honapos lesz, nagyon edi, sok mindent tud mar, pl lelkesen fujja a nyalbuborekokat, sokat vigorog es gagyaraszik, mondja, h heo, meg ga, ha hatara tesszuk le, egy ido utan megunja, es atfordul a hasara, szeret furdeni, torulkozni mar kevesbe...ejszaka egesz sokat alszik...rakok fel par kepet
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. szeptember 16. 15:3566580.

    Hello mindenki!

     

    Ios, sajnálom hogy találták nálad ezt a problémát, de akkor úgy tunik, hogy ha kontroll alatt tartod, akkor azért nem annyira veszélyes ugye? Mondjuk ezt azért bírom mikor az orvosok minden bajra eloadják, hogy "stresszmentes életmód", mintha az annyira egyszeru lenne a mai világban.

     

    Banyó, tok édi Adam a motoron! Jaj én is kisfiút szeretnék, na jó meg egy kislányt is :-) Errol jut eszembe, Baxo, hahó, mi van veletek????

     

    Egyébként most normális tempó van a melóban (elvileg), a neheze mindig január-június kozé surusodik be. Mondjuk ettol fuggetlenul szombaton délben kaptam a hívást (pont a kozértben voltam) hogy kellene valami hétfore, a beosztottam elutazott hétvégére, úgyhogy csinálhattam én meg este, hogy hétfore kész legyen (bár hétfo nemzeti unnep...). Na de azért most mégis istenes, lehet pihenni :-)

     

    Most megyunk ki a disszemlére, az uram nagyon készult rá, remélem látok is valamit, ha ágaskodom heheheh.

     

    Puszi mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. ios
    ios
    2008. szeptember 15. 13:5866579.

    Nem, gyógyszert nem kell szedni, és ellenőrzés évente egszer, teljes laborral, szívultrahanggal. Ha rosszul érezném magam, akkor hamarabb kell menni. De megfigyeltem, hogy akkor jön elő a zsibbadás, ha valamivel felbosszantanak, vagy stresszes napok vannak.

     

    A munkálatok úgy haladnak most, hogy szétvertük a földszinten levő fürdőszobát, teljesen tégláig, régi csövek kiszedve, radiátor kidobva, elektromos kábelek kihúzva. Ez utóbbi jó nagy káosz volt. Így most minden kötöttség nélkül újratervezzük az egészet. Veszünk egy új gázkészüléket, ami egyben adja a fűtést és a meleg vizet, a régi elektromos boylert elajándékozzuk. Mire beindul a fűtési szezon, kb egy hónap, bár most nagyon lehűlt, addig bekötjük ez az új készüléket, hogy tudjunk fűteni. A következő lépés a villanyszerelő, aztán a burkoló. Ötleteink vannak, de még alakul a dolog. 

     

    Próbálok rugalmasan állni a dologhoz. Szállt a por rendesen, folyamatosan takarítunk, hogy azért emberi körülmények legyenek. Nem egyszerű bentlakva felújítani. Közben dolgozom, este mindig van valami megbeszélni való, vagy jön valaki és ajánlatot hoz, vagy meg kell vennünk valamit. Legyen tiszta ruhánk,  kaja a hűtőben, hétvégén főzök többfélét, és még sorolhatnám. Most még az előttünk álló pár hét ilyen koszoska, aztán véget ér ez a fejezet, utána már tisztább részek jönnek. Addig meg majdcsak kibírjuk valahogy.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66578)
    2008-09-13  09:42
  24. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2008. szeptember 13. 09:4266578.

    Szia! :-)

     

    Semmi gyogyszert nem kell szedned? Mikor kell visszamenned a dokihoz? Hala az egnek, hogy semmi komoly, de gondolom azert idoszakosan ellenorzik.

     

    Mit csinaltok a hazban, mibol all belso felujitas?  

    előzmény:
    ios (66576)
    2008-09-12  11:03
  25. ios
    ios
    2008. szeptember 12. 11:1666577.
    Nekem is sz.rakodott az nlc, nem hozta fel a fórumok listáját, nem volt elérhető, össze-vissza. Mostmár rutinos vagyok, amint megírok egy hozzászólást, azonnal Ctrl Insert, hogy ha eltűnne az éterben, csak be kell tenni egy újba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66572)
    2008-09-11  02:52

Címlap

top