Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2008. január 23. 12:2966476.

    sziasztok

    Baxo, gratulalok, gondolom nagy megkonnyebbules.  

    Banyoci,  december elejen kezdtem el dolgozni, de nem sokat voltak a lanyok bolcsiben, mert 2 hetig otthon voltunk Karacsonykor es ketszer betegek voltak. Szerdan van a bolcsinap, kedden meg nagymamanal vannak.   Ma eleg nyugosek, mert no a fogacskajuk. legalabbis egyiknek csak valoszinu a masiknak meg mar 2 felig meddig kibujt. nemsokara megy Apukajuk ertuk, mert nincs szivunk ilyenkor otthagyni oket a bolcsiben. Holnaptol 5 napot velem vannak, remelem ezalatt az ido alatt rendbe jonnek. En 4 honaposan kezdtem a hozzataplalast, de 5 honapos korukig csak neha kaptak zoldseget meg gyumolcsot, utana meg minden nap. Itt Hollandiaban azt mondjak, hogy 6 honapos korig az anyatej illetve a tapszer a legfontosabb es nem szukseges a hozzataplalas (persze lehet, ez a te dontesed). En is kivancsi vagyok mit fog Adam szolni, nalunk mentek a pofavagasok , ha valami nem izlett meg a nagy lelkesedes, ha valami meg igen.  

    Mememe, kellemes idotoltest, biztosan szuper lesz. En is mennek.  

    előzmény:
    baxo (66473)
    2008-01-22  20:46
  2. ios
    ios
    2008. január 23. 09:4066475.
    Nagyszerű hírek. Tudtam, hogy így lesz, kislány és minden oké a vizsgálat eredményével. Annyira örülök.
    előzmény:
    baxo (66473)
    2008-01-22  20:46
  3. 2008. január 22. 21:2366474.

    Baxo:Nagyon örülök,most akkor már felhötlen lehet az örömötök. A Zsófi nagyon szép név,itt Németo-ban mostanában nagyon népszerü,persze Sofia változatban.

    Reina:köszönöm a dícséreteteket,tényleg nagyon mosolygos baba Ádám,hogy ez most az alaptermészete-e vagy tényleg jól megy a sora nem tudom.

    Delfin:ugye mostanában kezdtél el újra dolgozni?! Hogy bírják a lányok a bölcsödét?

    Mememe:érezzétek nagyon jól magatokat,megérdemled a pihenést,amennyit te mostanában dolgoztál. Kettesben mentek anyuddal? Majd csinálj fényképeket! Ádám még csak anyatejet kap, ha betöltötte a 6 hónapot,akkor szeretnék elkezdeni a hozzátáplálást. Egyébként eltérö,hogy ki-mikor kezdi,van aki már 4 hónap után,van aki kivárja a 6 hónapot. Majd beszámolok,hogy mit szólt Ádám az "igazi" kajához.

    előzmény:
    baxo (66473)
    2008-01-22  20:46
  4. 2008. január 22. 20:4666473.
    sziasztok, na, vegre megvan az eredmeny, bar meg csak telefonon mondtak, minden rendben... ez genetikai vizsgalat volt, a meglepenybol vettek mintat, mert az magzati szovet, es a baba kromoszomait neztek, h nincsen-e genetikai betegsege, konkretan down kor...mert 35 ev felett szulo noknel gyakoribb sajnos ez a betegseg. Megkerdeztem, 12-en voltunk, es egy pozitiv eredmeny volt...:-/
    előzmény:
    delfin74 (66469)
    2008-01-20  18:06
  5. 2008. január 20. 23:0766472.

    a baba sokat fejlődött, nagyon aranyos. Ugy látom jo dolga van, mindenki dédelgeti, az egész család szeme fénye, bár ez nem csoda mert gondolom ő az első unoka....Épp most mutattam T-nek néhány fotot, ő is azt mondja hogy nagyon aranyos, és látszik hogy boldog baba mert mindig mosolyog....

    előzmény:
    banyoci1 (66444)
    2008-01-07  10:34
  6. 2008. január 20. 23:0266471.

    nahát, jo hely lesz ez már látom. Végül is teljesült a kivánságod, mindig ilyen helyre vágytál...Lesz napfény, tenger. Jonak tünik a munkahely is, és a társaság is lesz , biztos hamar összebarátkozol a munkahelyen a kollégákkal. Még egy uj kapcsolat lehetőségét sem zárnám ki......

    előzmény:
    misstick (66452)
    2008-01-16  13:43
  7. 2008. január 20. 22:5166470.

    hello

    nem hiszem hogy anyosék randit szerveznének...nekem nem volt ilyen érzésem amig olvastam. Szerintem csak egyszerüen szervezkedik. Viszont egyszerü megbizonyosodni rola, ha érdeklődést mutatsz a lány ötlete iránt és elmész te is , akkor a randin rögtön kiderül hogy valojában miről is van szó..., főleg ha ujabb találkozot javasolsz!

    Elgondolkodtato amugy mert ha valoban keresgetnek párt S.-nek akkor egyértelmű hogy téged nem fogadtak be. De nem kell mindjárt erre gondolni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66455)
    2008-01-17  03:22
  8. 2008. január 20. 18:0666469.

    sziasztok

    Talan jobb keson , mint soha: Mindenkinek nagyon boldog es sikeres 2008-at kivanok!!

    Nem vagyok nagyon aktiv, mert sok dolgom van ket baba mellett, de szoktalak olvasgatni Benneteket En Hollandiaban elek idevalosi ferjjel. 

    Baxo, gratulalok a lanybabahoz. Nalunk 2 is van belole es imadjuk oket.  Bar nekem mindegy volt, mi lesz, csak az szamitott, hogy egeszseges legyen. Milyen eredmenyre varsz meg pontosan?

    Misstick, nagyon szep helyen lakhatsz a leiras alapjan. En Cipusnak csak a torok reszen jartam, de talan egyszer eljutok a gorog reszre is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2008. január 20. 16:3266468.
    Gratulalok a kislanyhoz, szep neve lesz! En is inkabb lanyt szeretnek majd, talan mert nalunk is van mar 3 fiuunoka a csaladban, lany meg egy sem. A noverem fiut szeretett volna elsonek, aztan a kovetkezo 2 is fiu lett, pedig a harmadiknal mar nagyon remenykedett a lanyban. Tobb mar nem lesz, de egy idoben fontolgatta, hogy esetleg orokbe fogad egy kislanyt, mert az legalabb biztos lany, ha meg probalkoznanak tovabb, es megis ujbol fia szuletne, az mar kicsit sok(k) lenne.
    előzmény:
    baxo (66464)
    2008-01-18  16:57
  10. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2008. január 20. 16:2066467.

    Misstick, orulok, hogy minden a tervek szerint, sot, mondhatni szinte varakozason felul alakul Cipruson! Tenyleg nagyon jol hangzik, amiket meselsz.

    Attol tartok, mi nem fogunk meglatogatni, a parom ugyanis nem ul repulore... pedig mondtam neki, hogy itt a nagy alkalom, fel is lelkesult, aztan megnezte a terkepen, pontosan milyen messze is van Ciprus, majd megallapitotta, hogy azt hitte, azert ennel kozelebb van... vegul jott a nagy otlet, menjunk hajoval!  

    előzmény:
    misstick (66451)
    2008-01-16  13:16
  11. 2008. január 19. 16:3866466.
    hat h kiegyenlitodnek az tulzas, 1 lany a harom fiuval szemben...mindenesetre javul az arany...
    jo nektek, h szep ido van ott, en mar ugy unom ezt a telet...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66465)
    2008-01-19  02:23
  12. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. január 19. 02:2366465.

    Baxo: Na tokeletes. A Zsofi nagyon szep nev! Es igy az unokak is kiegyenlitodnek, mert ha jol emlekszem mind unokaocsed szuletett.

    Ios: igazad van. Egyebkent eddig meg nem talalkoztak, pedig mar pentek van....

    Banyo: es Adam eszik mar valamit a tej mellett? Lehet hogy hulyeseget kerdeztem, mert nem tudom mikor kezdenek el pontosan enni mas dolgokat is.

    Tok jo, anyukam jovo het ilyenkor mar itt lesz! Nagyon varom. Ki is vettem egy het szabadsagot, es megyunk a tengerpartra is, most Cancunba. Meg soha sem voltam, es azt mondjak gyonyoru, ezt is nagyon varom mar persze. Csak az a rossz, hogy elvileg 10-kor indult volna a repcsi Cancunba, erre a hetvegen hivtak, hogy attettek a jaratot 12-re, ugyhogy az utazasi napbol mar nem marad sok strandolasra...

    Na most lepek. Megyen a kick-boxosokkal vacsizni.

    előzmény:
    baxo (66464)
    2008-01-18  16:57
  13. 2008. január 18. 16:5766464.
    Zsofi lesz a neve... a genetikai vizsgalat eredmenye sajnos meg nem lett kesz... lehet tovabb drukkolni...
    előzmény:
    banyoci1 (66463)
    2008-01-18  14:44
  14. 2008. január 18. 14:4466463.

    Hát mert azt szeretted volna.;-) Nagyon-nagyon örülök. Tudjátok már hogy fogják hívni? És ugye minden rendben volt?

    előzmény:
    baxo (66462)
    2008-01-18  12:31
  15. 2008. január 18. 12:3166462.
    nahat, csajok, es mire alapozva tippeltetek? egyebkent vmiert en is biztos voltam benne, vagyis inkabb csak nagyon remeltem, h lany lesz...es tenyleg lany...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2008. január 18. 09:1166461.

    Sziasztok!

    Misstick:isteni a beszámolód. Nagyon örülök,hogy ilyen jól alakulnak a dolgaid minden téren. Én is kérem a blog címét,hogy megnézhessem a képeket. Van a feszeshátsójú görögökröl is?! Ja és a fényképész apum,ö ilyen tehteséges portréfotós. Átadom neki a dícséretet.

    Mememe:hu,anyósék nem kispályások.... De a lényeg,hogy S. téged szeret és kitart melletted. Sajnos ugye a rokonokat nem válogathatja meg az ember, a kedves rokonait meg még annyira sem.

    Tami:a gleccsermúzeumról tényleg írj egy kicsit,mert én sem emlékszem rá.

    Baxo:na mi volt tegnap?! Bár én biztos vagyok benne,hogy minden a legnagyobb rendben volt. És én is kislányra tippelek,már csak azért is,mert nálunk a baráti körben mostanában született kb. 7-8 baba, és abból kb. 6 fiú. Ja és has, nyugi,én most néztem vissza a képeket, és nekem még a 26.héten is mini hasam volt.

    Mi jól vagyunk, ez a hét nagyon mozgalmasra sikeredett, kedden egy volt vízmüves kolléganöm volt látogatóban,aki karácsony után költözött ki a barátjához ide a közelbe, szerdán délelött babaklub, csütörtökön anyósék voltak látogatóban,szóval zajlott az élet.

    Ja és Ádám megtette a következö "lépést" átfordult a hátáról a hasára és most reggel sikerült vissza is. Most már veszélyben a lakás,mert mindenhova elpörög.;-)

    előzmény:
    misstick (66452)
    2008-01-16  13:43
  17. ios
    ios
    2008. január 17. 13:3066460.
    Anyós-sógornőd sztorihoz:
    ha találkozik a lánnyal S, és látja, hogy valóban egy liba, nevettek egy jót rajta otthon.
    S meg legyen határozott, ha nem jó az ötlet vagy nem fér bele az idejébe, hajtsa el őket.
    Ha lát benne fantáziát, hajrá, a pénz sosem jön rosszul.

    Nekem is van hasonló sztorim, csak ott elég direktben a tudtomra adták a lényeget:
    ex-anyósjelöltemmel ültünk ebéd után, és elkezdett gyerekkori sztorikat felhozni. Hogy az ő kisfia óvodás korában (!) milyen szerelmes volt a Sz. Kingába és vissza. És akkor milyen helyes kislány volt a Kinga. Akinek a papája azóta valami gyárat megvett és multimilliomosok (a rendszerváltáskor jó időben volt jó helyen). És hogy micsoda jó párti lenne most a Kinga.
    Hát én akkorát röhögtem magamban, miközben ő ezen sóhajtozott.
    De a legjobb az volt, amikor a végén azt mondta: hátha a másik fiuk egy GAZDAG kislányba fog beleszeretni.

    Elég egyértelmű üzenet volt felém, nem? Biztos nem voltam elég jó párti nekik, hehe.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66455)
    2008-01-17  03:22
  18. ios
    ios
    2008. január 17. 13:1766459.
    Minden rendben lesz, ez nem kérdés. És szerintem kislányotok lesz.
    Szóval megint dolgozol. Pedig úgy néztelek msn-en.
    előzmény:
    baxo (66453)
    2008-01-16  23:34
  19. ios
    ios
    2008. január 17. 13:1666458.
    Gleccsermúzeum? Azt hiszem, lemaradtam valamiről. Mi ez? Mesélj róla. És majd az élménybeszámolókról is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66448)
    2008-01-08  13:08
  20. ios
    ios
    2008. január 17. 13:1566457.
    A meghívással vigyázz, még szavadon fogunk ! :-)
    A 20 fokért és péntek délutánokért én is irigy-irigy. A blog címét kérem szépen.
    előzmény:
    misstick (66451)
    2008-01-16  13:16
  21. 2008. január 17. 11:3566456.
    majd irok same-timon :-) csak sztem lehet h pont keruljuk egymast az idozona miatt...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66455)
    2008-01-17  03:22
  22. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. január 17. 03:2266455.

    Nalunk minden rendben, bar volt ujabb anyos epizod. Kivancsi vagyok ti mit gondoltok? Vasarnap voltunk ott ebedelni, erre meg az ebed elott S. huga rakezd, hogy az uj legjobb baratnoje (nevezzuk P.-enk), aki mellesleg eddigi elmondasbol ugy tunik egy sznobb penzes kiscsaj 0 aggyal, valami internetes vallalkozast akar beinditani, es hogy mivel S. rendszermernok, es ert a szamitogepekhez, hogy ugyan uljon mar le beszelgetni P.-vel, sot meg be is szallhatna a bizniszbe. Na eddig meg ok, de erre rogton razorren az anyos, hogy igen, P. hetfon, szerdan es penteken er ra delutan, tehat S. munka utan lathatna, de talan a pentek lenne a legjobb mert akkor mar nincs P.-nek utana oraja, es hat hogy a munkahelyunkhoz kozeli plazaban talizhatnanak is. Na ekkor azert mar kicsit eroltettnek tunt szamomra a tempo, asszem S.-nek is, mert mondta hogy "jo, majd meglatjuk". Erre kishug teljesen kikel magabol, hogy marpedig most rogton fixaljak le a talalkat, mert ma delutan mar hivja is P. Ekkor ugy ereztem kell mondanom valamit, megkerdeztem hat hogy egeszen pontosan mi is lesz a vallalkozas targya, erre huga "mit tudom en, de a lenyeg hogy akkor S. ugye talizol vele penteken?"

    Szoval lehet, hogy en latok remeket, de nekem ott ez, es ahogy elo lett adva, tokre azt az erzeted adta, hogy az anyja es a tesoja kvazi randit akar osszehozni S.-enk P.-vel. Aztan lenyugtattam magam, de masnap elmeseltem ket munkatarsnomnek is es szerintuk jo volt az elso megerzesem. Mondta is S.-enk, de szerinte persze az anyja sose csinlana ilyet, tudva, hogy milyen komoly a mi kapcsolatunk...hat nem tudom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2008. január 17. 03:1466454.

    Hello!

    Misstick, epp ma gondoltam rad, hogy vajon Cipruson nyomod-e mar. Rad is kerestem a Sametime-on, es nini, mar ciprusi a cimed!  Kiraly a dolog, ahogy lefested. Kulonosen a pentek delutan szabadra irigykedem (de csak azert mert palmafa es 20 fok itt is van). Orulok, hogy J.-vel is jol alakulnak a dolgok. Es milyen kocsit fogsz venni? Ott is ugy van, hogy leginkabb csak kocsival lehet kozlekedni?

    Banyo, a bebi tunderi. Olyan edes kis fejformaja van :-)

    Baxo, megy a drukk holnapra, bar biztos minden rendben lesz. Majd feltetlen ird meg, hogy mi volt, es hogy kisfiu lesz vagy kislany.

    Egyebkent hol vannak a tobbiek? Ennyire unalmasak vagyunk? --> Athenia, Csilla, Fatimama, etc.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2008. január 16. 23:3466453.
    sziasztok, misstick, jo a beszamolo, hihi, biztos szuper a hely!nekem a hasam mar kezd noni, mondjuk ideje is van, 2 nap, es betoltom a 19. hetet...a kollegaim nagy reszenek sztem meg nem tunt fel, kivancsi vagyok, mikor veszik eszre, persze a kozelebballoknak mondtam mar (meg csak hetfon kezdtunk ujra dolgozni... egyenlore nem akarom nagyon hangoztatni, majd holnap megyunk ultrahangra, meg a genetikai vizsgalat eredmenyeert is, azt is megmondjak, fiu-e vagy lany, remelem, minden rendben lesz, drukkoljatok!
    előzmény:
    misstick (66452)
    2008-01-16  13:43
  25. 2008. január 16. 13:4366452.

    fu Tami nem is tudtam h ennyi mindent csinaltok. van egy oldal: www.couchsurfing.com nezz szet ott is vannak nagyon jo infok, meg erdekes emberek :-)

    banyo: adam tenyleg sokat valtozott, nagyon edes a kepeken, na meg a kepek is nagyon jok. mindig felhuzom magam amikor ilyen babaszepsegversenyeken az anyukak mindenfele pirosszemu meg elmosodott sotet kepeket tesznek fel. de a ti kepeitek annyia jok, szepek eletszeruek orom rajuk nezni :-)

    ios: hat irigyellek a hazert, most h baratnomnel vendegeskedtem otthon, nagyon megnott bennem az igeny egy sajat lakasra. jo lenne venni egyet pesten. mondjuk most elfelejhetem mert a lakbert 6 honapra elore kell kifizetni ami atszamitva tobb mint felmillio forint, plusz kocsit kell vennem, ugyhogy en is leullazom a kasszamat nem maradna semmi az onerore. de aprilisban haza akarok menni es mindent megmozgatok info ugyben. ugyhogy itt is a felhivas hgy ha valaki tud pesten jo helyen felujitott lakast (nem neopanel, nem panel) lehetoleg masfelszobast akkor szoljon!

    baxo: mekkora mar a hasad??? hogy erzed magad?

    mememe: abszolut megertem a csalados sztorit, nekem se szimpi ha az egesz gorog familia egyutt van. ugy kis adagban mindenki jo fej de ha ossze vannak eresztve akkor hangosak, es egyszeruen tul sokak nekem.

    aneis: hihetetlen mennzi olasz van pesten. voltunk bulizni es 5 pasibol aki leszolitott 4 olasz volt. sok volt koztuk a svajci olasz. oket bevallalnam:svajci bankszamla olasz temperamentum  hehe

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
9 10 11 12 13

Címlap

top