Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2007. december 18. 19:1666426.

    Koszonom a cimet, telefonszamot. Kerem, hogy aki tudja vallalni, hogy kocsival elvisz, lehetoleg meg holnap estig bezarolag jelezze, mert csutortoktol nem leszek netkozelben. Baxo, esetleg? Kaphatok egy telefonszamot?

    En se allok meg a helyzet magaslatan az ajandekokat illetoen. Bar nem is igazan akartam itt megvenni oket, igy is epp eleg nehez lesz betartani a 20 kg-os sulyhatart a repulon.

    Hetvegen feldiszitettem a kis mufenyonket. Igaz, pont karacsonykor nem leszunk itt, de legalabb addig is van egy kis unnepi hangulat.

    Vettunk egy dvd-s digitalis kamerat, hogy megorokitsuk a csaladi esemenyeket, na meg, persze, a kiruccanasokat. Allitolag a regebbi szalagosakhoz kepest rosszabb a dvd-s felvetelek minosege, mert jobban tomorit, viszont a parom ragaszkodott hozza, hogy dvd-s legyen, mert sokkal egyszerubb, nem kell a letoltessel, atirassal bajlodni. Vegul is mindegy, mert tok kezdok vagyunk a temaban, gyakorolni biztos jo lesz, es ugyis csak a csalad vagy a baratok fogjak latni a vegeredmenyt.

    előzmény:
    ios (66425)
    2007-12-17  13:38
  2. ios
    ios
    2007. december 17. 13:3866425.
    Halihó! A jelentkezőknek küldtem privátot, nézzétek meg.

    Hétvégén leteszteltem az új tűzhelyet süteményre is. Naggyyyon erős, szinte a legkisebb fokozaton célszerű használni. A muffinok hatalmasok lettek, de kicsit megpirult a szélük. Ettől függetlenül elfogyott az összes.

    Ajándékokkal eléggé hadiliábon állok, most pénteken fogom elintézni az utolsókat. Ilyen még sosem volt. Irulok-pirulok jel.
    Ötletet kerestem, és beleolvastam karácsonyozós forumokba. Többen írták, hogy már november közepén kész voltak. Nem tudom, hogy csinálják.

    Nektek hogy telt a hétvége?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2007. december 15. 18:5766424.

    Hello!

    Baxo!!! Nagy-nagy gratula. Te is olyan vagy, hogy nem jossz egy fél évig, de akkor aztán nagy hírrel. Orulok, hogy jol viseled a terhességet.

    Cocinelle, te rád is vonatkozik amit Baxónak írtam a visszatérésrol. Szóval akkor most párod Bp.-en, te meg kulfoldon? Na nem baj, az a lényeg hogy szépen lassan osszejonnek a dolgok. :-)

    Reina, te is csupa jó hírrel jossz :-) A vasalást én is kotelességemnek érzem, de annyira azért nem élvezem. S. mindig felajánlja, hogy csinálja o, de annyira borzasztó lassú, hogy inkább kikapom a kezébol.

    Ios, te igenis az ideál háziasszony vagy! Mi minden este ugyanazt esszuk, szendvics....van hogy azt se. A reggelit inkább már nem is mesélem.

    Csilla, itt is már december elején feldíszitik a fát, sot az egész várost. Igen, ismerem a NOVA-t, jó tanárok vannak ott. Gratula az angol teszthez. Anyukám azért ment haza, mert o csak kikuldetésben volt ott, és hát lejárt neki.

    Misstick, akkor januárban porogni fognak az események. Még jó hogy ott lesz neked J. Az ilyen idoszakok, bár stresszesek, de mégis olyan jók tudnak lenni. Minden új és reményteli.

    Velunk minden rendben, már csak egy hét és karácsony! Fustom sincs hogy mit vegyek S.-nek, pedig o már elvileg tudja, hogy mivel fog megajandékozni (ciki). Kozben kivizsgálásokon esek át, mert túl gyakoriak a gyomor illetve emésztési problémáim, amiket anno részleteztem is. Persze igy az unnepek kozott kicsit lassan haladnak a dolgok, de remélem most a végér járok már ennek.

    Ma este jonnek S. haverjai, nagy video-játék maraton lesz. Úgy érzem most csak a háziasszony szerepet fogom betolteni, mert én leragadtam a Tetris-nél, ráadásul én leszek az egyetlen csaj.

    Irigykedem a tali miatt, biztos nagyon jó lesz, és feltérképezitek Ios új házát is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2007. december 14. 21:5066423.
    Jo otlet a tali, en is benne vagyok, remelem, el tudok menni! Meg nem biztos, mert aznapra elvileg mar van mas programom, de ha sikerul athelyeznem, akkor megyek. Kerek szepen cimet es telefonszamot privatban, hogy majd tudjunk egyeztetni, mivel 20-tol Bp-en leszek, es nem lesz netem.

    Orulok, hogy jelentkeztek a tobbiek is, akik regen nem adtak hirt magukrol.

    Baxonak gratula a pocaklakohoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. december 13. 11:5166422.

    sziasztok

    Hu, de beindult a topic. En meg uj vagyok, de ha van egy kis idom, probalok visszaolvasgatni.

    Ios, Neked utolag is boldog nevnapot kivanok.

    Baxo, gratulalok a babahoz. Kivanom, hogy minden a legnagyobb rendben legyen. Az en babaim iden junius 27-en erkeztek. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_109598
    Torolt_felhasznalo_109598
    2007. december 13. 10:2666421.
    előzmény:
    cocinelle (66420)
    2007-12-13  10:24
  7. 2007. december 13. 10:2466420.

    Halihó:-)

    Hát a karácsonyi buli jól sikerült, rettentő vicces volt az igazgatónő pink parókában és fekete méregdrága, de inkább 16 éves lányoknak ajánlatos miniruhában jelent meg és az összes pasival flörtölt, de szigorúan csak a 40 alattiakkal hehehe.

    Jómagam egy Mangoban vásárolt, csokoládébarna, imitt-amott strasszos ruhában nagyon visszafogottnak számítottam.

    Misstick, szerintem légy klasszikusan elegáns a szemináriumon, abból baj nem lehet. Hazaúttól ne félj, csak óvatosan.Én is hazértem 2 éve Brüsszelből autóval és nem is volt olyan vészes.

    Reina, nagyon örülök a híreidnek!

    Ios, szeretnék én is jelentkezni a találkára, ha lehet. A tea szuper ötlet!

    előzmény:
    ios (66418)
    2007-12-13  10:01
  8. 2007. december 13. 10:1166419.

    reinanank nagyon örülök :-)))) J tegnap kivette a szabijat meg lefoglalta a jegyet 9 napot marad. a tegnapi nap nagyon jo volt, kaptam egy mailt is egy orosz csajtol (ugynokseg) h van tobb lakasuk, rövid es hosszu tavra is, igy van hova mennem elso nap, meg kocsit is talaltunk (berelni) elsö hetre, nagyon jo aron. megkönnyebbültem. meg a hazauton akarok tullenni, attol felek kicsit mert ennyit nem vezettem meg....

    teazos otletet abszolut tamogatom, majd visszek innen teat, isteniek szoktak lenni a karacsoniy vasarban...

    előzmény:
    ios (66417)
    2007-12-13  09:56
  9. ios
    ios
    2007. december 13. 10:0166418.
    Na hogy sikerült a buli? Mesélj.
    előzmény:
    cocinelle (66405)
    2007-12-12  13:57
  10. ios
    ios
    2007. december 13. 09:5666417.
    Szerintem a karácsonyi bulira vigyél valami elegánsat, némi smink és kész. A szemináriumi részre valami kényelmes irodait, amiben dolgozni szoktál. A lakáskereséshez meg farmert vagy vászonnadrágot felsővel. Megnéztem a hotelt, szépséges.
    Milyen idő van ott januárban? J mennyi ideig tud veled maradni most Cipruson?

    És ne aggódd túl a dolgokat, nyugi :-)
    előzmény:
    misstick (66410)
    2007-12-12  16:46
  11. ios
    ios
    2007. december 13. 09:5066416.
    Engem érdekelnek ezek a hülye kérdések :-)
    Csak hogy mi ellen vértezzem majd fel magam.
    előzmény:
    banyoci1 (66412)
    2007-12-12  18:15
  12. ios
    ios
    2007. december 13. 09:4966415.
    Erre csak nagy mosolygós jeleket tudok írni. Nagyon örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok.

    Fórumtalálka: küldük privátot. Én is teázásra gondoltam. Lenne aprósütemény, muffin, szendvicsek, gyümölcs.
    Még azt kellene kitalálnunk, hány órakor akartok / tudtok érkezni.
    előzmény:
    reina (66413)
    2007-12-13  09:13
  13. 2007. december 13. 09:1866414.

    Kerek en is cimet, aznap dolgozom, de majd korabban lelepek.

    Nekem is jo a 28-a. Azt javaslom hogy tekintettel  baxo allapotara, meg hogy kocsival kell menni,  ne borozzunk hanem teazzunk. Mit szoltok hozza?

    Most dolgozok egy kicsit aztan meg delutan irok.

    előzmény:
    ios (66398)
    2007-12-12  10:14
  14. 2007. december 13. 09:1366413.

    Hello

    Nem tuntem el, csak nem neteztem tul sokat az utobbi idoben…Voltunk Firenzeben egy hetig, nagyon jo volt, ettol jobb mar nem is lehetett volna. Nagyon jol ereztuk magunkat.Visszafele lekestuk a gepet az en hibambol mert elneztem az indulast, es 30 perccel az indulas elott erkeztunk ki es mar nem engedtek fel bennunket. Nagyon ideges voltam, Vonattal jottunk haza, masnap 11 re erkeztunk, ugy rohantam dolgozni.

    Dec.2-an jottunk haza, es azota minden nap nala alszom. Ez meg nem osszekoltozes, mert a cuccaim nincsenek nala, csak egy borond ruha, mert amikor hazajottunk ragaszkododtt hozza hogy a borondomet vigyuk hozza, sot o cipelte haza mert en rohantam dolgozni.

    Igaz hogy a furdoszobaba szerelt nekem fel egy kulon tukrot meg egy kulon polcot hogy tudjak hova pakolni...

    Nala van net, hasznalhatom a laptopjat barmikor, de egymassal vagyunk elfoglalva, felteve ha nem dolgozik....Mert  eleg gyakran dolgozik, a munkahely nagyon sokat kovetel. Nem normalis tempo ez. Nem tartjuk normalisnak, hogy pl. ejfel utan ir levelet 3 embernek, es mind a 3 ember kinyitja egy percen belul mert visszajott az igazolas. Hihetetlen. Nem is tudom hogy lehet ezen valtoztatni. Sok a munka, nagy az elvaras...

    Az egyuttlet eleg gordulekenyen megy ahhoz kepest hogy 12 eve elek egyedul, es meg most szokom hogy parosan gondolkodjam. Pl. voltunk bevasarolni, es en valamibol egy szemelyes adagot kertem, ugy jutott eszembe utolag hogy mar nem egyedul vagyok...

    Na meg az ing vasalas. Nem sok inget vasaltam eletemben, de szivesen vasalok neki hogy ne o kinlodjon vele. Mert az ugy nezett eddig ki hogy reggel elokotort valahonnan egy tiszta de gyurott inget, gyorsan kivasalta, es ment dolgozni. Most meg kinyitja a szekrenyet, es ott az osszes inge kivasalva, a boseg zavaraval kuszkod hogy melyiket valassza...Szoval eddig ezek a fejlemenyek...Most hetvegen wellnessezni megyunk egy kastelyszalloba, mar alig varjuk. Ma este olasz vendegeimmel vacsorazom, o meg valamelyik kocsmaba megy bucsuztatni egy kollegat, ugy volt hogy ma este a sajat helyemen alszom, de ragaszkodik hozza hogy menjek hozza mert o velem szeret aludni, es az elso dolog amit latni akar reggel ha kinyitja a szemet az en vagyok.Minden nap elmondja tobbszor is hogy mennyire orul hogy en ott vagyok nala. Nagyon szeretunk egyutt lenni.

    Az apja meghivott karacsonyra, (szerintem kivancsiak ram) de karacsonykor a tesomekhoz megyek, ugy dontottunk hogy szilveszterkor megyunk az apjaekhoz. Egyuttis fogunk egy kicsit karacsonyozni, mert vett ajandekot, es en is neki.... Egy csomo jo tulajdonsaga van amit nagyon szeretek, joszivu, nagylelku, egyenes, es meg mindig nagyon szerelmes belem...Remelem ez igy marad. De meg mindig ovatos vagyok, fel vagyok keszulve mindenre, nem elem bele magam semmibe.Na majd meglatom mi lesz ebbol.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2007. december 12. 18:1566412.
    Több hülye kérdésem nincs. Pedig gondoltam elöadom azokat,amiket mindig kérdeztek tölem,bár lehet,hogy még eszembejutnak.
    előzmény:
    baxo (66411)
    2007-12-12  17:58
  16. 2007. december 12. 17:5866411.
    mit szolt volna, orult nagyon! munkahelyen nem mondtam meg meg, de ez most egy uj hely, csak par honapja vagyok itt, nem is allando, hanem projektekre hivjak be az embereket, es gondoltam, h elobb meg megmutatom, milyen ugyesoksoszep vagyok, csak aztan kozlom veluk, h nem maradok am sokaig... most sincs munka eppen, ezert itthon dekkolok, mondjuk pont most nem esik a  nehezemre, hehe, legalabb alhatok nagyokat, meg keszulhetek a karacsonyra... a nemet persze, h akarjuk tudni, nagyon kivancsiak vagyunk mindenre, es mivel elmultam mar 35, kell majd mennem genetikai vizsgalatra a jovo heten, ugyhogy elvileg elobb ki is fog derulni....van mar harom ksifiu a csaladban, ugyhogy mi most nagyon lanyra gyurunk, de persze ha fiu lesz, akkor sem fogjuk otthagyni...
    misstick, kapd elo a diorodat meg a chaneledet is!:P
    előzmény:
    banyoci1 (66408)
    2007-12-12  16:18
  17. 2007. december 12. 16:4666410.

    banyo: este megnezem terkepen. aza  gond h utkozben felveszem a baratnom augsburgban es nem tudom meg h az mennyi idöveszteseg. de meg sosem vezettem ennyit.... meg fogalmam sincs mikor tudunk elindulni reggel. kulcsatadas, oraleolvasas etc...

    cocinelle: hat ezen jot nevettem. de meg kell hagyni nem semmi ötlet a nöcitöl. van mar ötleted mit veszel fel?

    adhatnatok tippet nekem is. megvan a januari program

    9en este megyek becsbe onnan repülök limassolba ahol
    10en reggel 3kor landolok. aznap reggel kezdödik egy 2 napos szeminarium, amire tegnap kuldtek a meghivot h jo lenne ha mennek.. ebben a hotelben foglaltak szallast
    11en este karacsonyi buli a fövarosban a hilton hotelben
    12en jön J hogy segitsen lakast keresni (ez szombat)
    14en hetfö reggel megyek dolgozni

    a jo hir h nem kell könyvet vinnem arra az esetre ha unatkoznek....

    viszont ugy kell pakolnom h legyen mit felvenni a szeminariumra es a puccos hilton bulira is. es mivel a görögök közutodottam imadnak ölzözködni es egy babazsuron is diorban viritanak elkepzelesem sincs mit vegyek fel h se tul- se alul- ne öltözzem a bulit. vasalas nelkul 20 kg limit alatt kabattal retiküllel etc...

    előzmény:
    banyoci1 (66408)
    2007-12-12  16:18
  18. 2007. december 12. 16:3666409.

    kmmm, hát az jelenti, hogy a 70-es évek diszkó stílusában kell felöltözni..elég bizarr dolog. Szerintem az egész azért van az igazgatónőnk, aki egy 50-es nagyon kikent-kifent nőszemély, akkor élte fénykorát és szeretné bemutatni egy-két ruhakölteményét. Egy tanulmány egyébként a nő maga és a gardróbja is:-) arra kell koncentrálnom, hogy majd halkan röhögjek.

    Akkor mindenki hozzátok megy idén karácsonyra? Biztos nagyon szép lesz!

    Esküvő valószínűleg jövő szeptember elején lesz, de még nem 100%:-)

    előzmény:
    banyoci1 (66408)
    2007-12-12  16:18
  19. 2007. december 12. 16:1866408.

    Baxo:Kispapa mit szól? Szeretnétek majd tudni a nemét? Munkahelyen megmondtad már? Nyugi nekem még a 9.hónapban is nehéz volt elhinni,hogy valaki lakik a hasamban,pedig akkor már nem csak éreztem,hanem látszott is rendesen. ;-) Aztán mikor megszületett még mindig nehéz volt elhinni,hogy ö lakott bent a hasamban.

    Cocinnelle:mit jelent az,hogy a disco-fever jegyében zajlik a karácsonyi buli? Úgy kell felöltözni? Vagy discoba mentek? 2009  már nincs is olyan messze,akkor akár lehetünk majd együtt terhesek.;-) Esküvöt mikorra tervezitek?

    Misstick:hát autópálya mellett lakunk,de nem A8,hanem A96,de könnyen át lehet jutni az A8-ról. Egyébként Wörthsee a falu neve és az autópálya lejáraté is. Hát ha valamikor reggel indultok Stuttgartból,akkor ide kb. ebédidöre érnétek. Nagyon örülnénk.

    előzmény:
    baxo (66404)
    2007-12-12  13:57
  20. 2007. december 12. 16:0666407.

    baxonak innen is gratula, en nem voltam olyan illemtudo mint banyo en kerdezgettem mar :-)))

    banyo a meghivas nagyon jol hangzik, nagyon szivesen szavadon fognalak csak annyi a baj h hazafele nem lesz navim es attol felek eltevedek. kiveve ha az autopalya menten laktok :-)) nagyon bonyolult hozzatok eljutni? nem is tudom merre vagytok most. mert arra a napra 850 km van betervezve nem tudom hogy ferne be...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. ios
    ios
    2007. december 12. 14:4366406.
    Köszönöm a névnapi köszöntéseket.

    Baxonak még egyszer gratula, bár én már tudom egy ideje, és nagyon, de nagyon örültem neki. Regisztráltalak.

    Banyó, köszi a növénnyel kapcsolatos tanácsokat. Noted.
    Nem, nem főzök minden este. Se időm, se energiám rá. Próbálok több napra előre ügyeskedni hétvégén, aztán gyakran van tojás, hideg kaja, melegszendvics. Mindketten eszünk napközben rendes meleg ebédet. Csak utálok sietni, kapkodva gyorsan megcsinálni dolgokat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2007. december 12. 13:5766405.

    Jaj gratula Baxo!!!! Nagyon sok boldogságot és szép pocakosodást kívánok:-)

    Banyo, Ádam fiad gyönyörű. Én már alig várom, hogy elkezdhessük a "baba-projektet", de arra 2009 elejéig még várunk, úgy tervezzük.

    Ios, boldog Névnapot Neked.

    Én ma már dolgozom, viszont az összes kolléga beteg, így a mai karácsonyi bulin nem lesznek túl sokan..Amúgy szerintem kicsit fura, hogy a bulit a "disco fever" jegyében zajlik majd..na, kiváncsi leszek..

    előzmény:
    baxo (66402)
    2007-12-12  13:43
  23. 2007. december 12. 13:5766404.
    semmi bajom, valtozast nem nagyon erzek, es a hasam sem kezdett meg noni, elegge nehez elhinni, dehat a mult heten is lattuk az ultrahangon ficankolni, ugyhogy tenyleg lakik bent vki!
    előzmény:
    banyoci1 (66403)
    2007-12-12  13:47
  24. 2007. december 12. 13:4766403.

    Baxo,nagyon örülök neki,gratulálok. Tiszta libabörös lettem. Nagyon sokszor gondoltam rátok,és hát ugye ilyet az ember nem kérdez,de nagyon vártam már,hogy gyere a hírrel.

    Hogy vagy? Rosszullét volt? Nö már a hasad? Én imádtam terhes lenni,már alig várom a következöt. Remélem te is így leszel vele.

    előzmény:
    baxo (66402)
    2007-12-12  13:43
  25. 2007. december 12. 13:4366402.
    Hehe, nahat, van aki meg emlekszik ram? az ujaknak, akik nem ismernek, regen en is kulfoldit szerettem, mostmar nem, hanem magyar a ferjem, Budapesten lakunk, azert meg neha visszanezek, jo itt a tarsasag!
    En jovok a talira, Ios, johet a terkep, cim! ha kell vkit vinni, szoljon nekem!
    Nalunk nagy hir van, gyerekunk lesz,  junius kozepere varjuk, a 14. heten vagyok most, tok izgi, mar jo regota probalkoztunk, most vegre osszejott, remelem, minden rendben lesz!
    előzmény:
    cocinelle (66397)
    2007-12-11  19:44

Címlap

top