Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2007. december 12. 12:3666401.

     Ios,isten éltessen sokáig neved napján!

    Sajnos én idén nem leszek otthon karácsony környékén,de májusban megyünk és akkor szeretnék találkozni veletek. De erre majd akkor visszatérünk.

    Ios:hu,nem vagy semmi,hogy minden nap még meleg vacsorát is fözöl. Szerencsére nálunk és a Páromnál se volt ez soha szokás,így meleg ebéd van (ö bent eszik a munkahelyén),én meg fözök (általában több adagot és azokon a napokon amikor nem vagyok itthon délelött mélyhütöböl veszik ki valamit),este meg hideg kaja van. Növény letakarása:két éve fenyöággal próbálkoztunk,de nagyon nagy szelek voltak, ráadásul volt -15 fok körüli hömérséklet is,így az nem vált be. Így W. vett speciális fóliát és azzal volt letakarva. Az egész növényt letakartuk. Hát a miénk nem viszi túlzásba a növekdést,anyósé gyönyörü,szerinttem nálunk nem elég jó a talaj,meg anyós elég sokat mütrágyázza is. 

    Coccinelle:tényleg jól megkavartátok.;-) De a lényeg,hogy hamarosan már együtt lehettek otthon Magyaro-n és a 2 hét/hó is nagyon jól hangzik. A gratulációt köszönjük.

    Misstick:na még szerencse,hogy nem láttál tegnap,rögtön visszavontad volna a kijelentésedet.;-) Ádám nagyon nyügös volt,én is,így a végén együtt sírtunk. Aztán fogtam magunkat és kimentem a friss levegöre (jó nyálkás,szürke trutyi idö volt),de csodát tett. Szóval azért nem vagyok én az a szuperanyu,bár igyekszem. Örülök,hogy J-vel még jobb lett a kapcsolatotok. Nagyon kíváncsi vagyok,milyen lesz az életed Cipruson. Ha mentek haza nem ugrotok be hozzánk? Vendégeim vagytok egy ebédre.

    Csilladap:jól hangzik a suli és a fogászati asszisztens (ugye az?) is nagyon jó szakma. Szorítok,hogy összejöjjön. Sajnálom a pánikrohamokat,nekem azóta nem jelentkezett,sajnos tudom miröl beszél,egy horror,de ügyes vagy,hogy ilyen jól kezeled.

    A testvér nálunk nem kérdés,csak két kérdés van,hogy mikor és hányat. Egyébként mi itt nagyon nyugis környéken lakunk,itt a gyerekek szabadon rohangázhatnak,biciklizhetnek kint,a játszótér közvetlen a ház elött van,mindig itt szoktak találkozni. Bár ha jól sejtem mire Ádám abba a korba ér,már nem itt fogunk lakni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. ios
    ios
    2007. december 12. 10:3566400.
    Várom ám a választ. A matektanulásért nem irigyellek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397903 (66395)
    2007-12-11  04:26
  3. ios
    ios
    2007. december 12. 10:1566399.
    Neked meg hatalmas SZIA! De jó, hogy írsz. Jól megkevertétek, ő jött ide, te még kicsit maradtál. De azért ez így nem rossz, távmunka megoldással.
    előzmény:
    cocinelle (66397)
    2007-12-11  19:44
  4. ios
    ios
    2007. december 12. 10:1466398.
    Én vagyok a példás háziasszony? Kézben tartom a gyeplőt? De jó.
    Pedig most éppen vívódom magamban. Módosították a munkarendet nálunk (hosszabb lett, nem rövidebb), napközben folyamatosan tele vagyok feladatokkal, egy egyszerű posta vagy vásárlás sem fér bele a napomba. Elég nehéz összehangolni ezzel a dolgokat, közlekedés az esti csúcsforgalomban, szeretek otthon este még tenni-venni, és volna is mit, vacsora, stb stb. De muszáj lesz visszavennem a hétközbeni háztartásozásból, és inkább hétvégére áttenni. Még szerencse, hogy M segít mindenben, és nem téma, ha hideg vacsora van.
    Szóval tele van a zsákom munkahelyileg, és nagyon várom már az ünnepeket. Mint az iskolások a szünetet.

    Tali: igen, igen, igen, legyen. Én a legutóbbi két alkalommal nem tudtam menni, amikor itthon voltál. Cserébe most felajánlom, hogy legyen nálunk, ha autóval össze tudjátok szervezni a résztvevőket. Az odajutás egyszerű, aki jelzi, hogy jön, kap majd privátot a címmel, telefonszámmal és némi útmutatóval.
    Időpont javaslatom a 28-a, péntek. Bármikor, napközben vagy kora este az aznap még dolgozókra tekintettel.
    előzmény:
    misstick (66396)
    2007-12-11  17:22
  5. 2007. december 11. 19:4466397.

    Halihó!

    Misstick, nem kellett volna az ördögöt falra festeni, máris itt van:-))

    Remélem még emlékezetk rám...Én a tavalyi sikeretlen Olaszországba költözési kísérlet (utolsó perces phd-program törlés) után ismét Benelux-tengelyen mozgok és az eurokraták számát növelem az adófizetők nagy örömére..A viccet félretéve, azért nem jártam erre, mert szinte soha nincs időm netközelbe férkőzni, rengeteg a munka és mire idekerülnék akkor meg skype ...

    A párom viszont Budapesten kapott állást (egy projektben mérnökként), hosszú távra. Igy én májusban szakvizsgát, aztán pedig hazatelepedést tervezek, addig meg havi két hetet itt van velem, távdolgozik.

    Nagyon jó lenne látni benneteket ismét, én 21-tól 2-ig Pesten leszek utána vidéken, tehát 2 ünnep közt réárnék:-)

    Most próbálok visszaolvasni...Athenia-öszinte részvétem! banyoci, nagy-nagy gratula fiadhoz. Mememe neked pedig sok szépet és jót a mexikói karácsonyra!Ios, gratula a saját házhoz!Reina, baxo, Ancsa?

    előzmény:
    misstick (66396)
    2007-12-11  17:22
  6. 2007. december 11. 17:2266396.

    hello lanyok, pironkodok, regen voltam, a görögös topikon nagyobb pörges folyik oda szoktam neha beirni....

    elöször is athenianak öszinte reszvetem :-(( biztos nagyon nehez ez az idöszak, kivanom hogy gyorsan atveszeld ezt az idöszakot...

    nalam minden ok, 21en indulok haza kocsival egy baratnovel, felvaltva fogunk vezetni meg nem is vezetjuk le egyben, remelem minden rendben lesz. 80 kg cuccom var postara adasra ciprusra ez kb az összes fele. munkahelyen nagy hajtas van, evvege. meg 8 napom van. januar 9en repülök ciprusra 10-11 szeminarium egy 5 csillagos hotelben, 11en este karacsonyi buli (??????) a hiltonban. legalabb jol kezdödik  :-)) Jvel minden ok, voltam athenban mult hetvegen mert öt mar nem engedik szabira, legközelebb majd ciprusra jön, segiteni lakast keresni. kapcsolatunk nem a regi, valahogy mas lett, de inkabb pozitiv iranyban.  ö sokkal spontänabb, rugalmasabb a regi minden megfontolos hozzaallasaval szemben, en meg kevesbe vagyok robbanekony. csiszolodunk :-)

    mememe: nagyon jot nevettem a cipös sztorin :-))))))) akartam irni sametimon de valahogy nem nyilik meg az ablak  

    ios: jo olvasni a hazrol, amikor a pedans sikeres haziassszonyrol van szo mindig te jutsz eszembe. olyan jol kezben tartod a gyeplöt, munka, otthon, tervek, szepen kimerten, nem kapkodva, en is szeretnem igy csinalni. banyotol meg a babavaras-szüles-jo baba modellt szeretnem koppintani.... :-))

    coccinellet is elkaptam tegnap, emlekeztek meg ra? ök is jol vannak, remelem sikerült összefutni az ünnepekben.

    mit szolnatok egy topiktalihoz a 2 ünnep közt? vagy januar elejen?  ki mikor van otthon? en 22töl 9ig, es raerek. (hianyzok is irjanak: aneis, reina, fatimama etc...) reiniat mar msn-en sem lattam ösidök ota...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_397903
    Torolt_felhasznalo_397903
    2007. december 11. 04:2666395.
    Sziasztok!

    Eloszor is valaszolok a kerdeseitekre.

    Mememe: Meglepodtem mikor irtad, hogy anyukad vegleg hazakoltozott. Mennyi ido utan, es ha nem banod leirni akkor miert?
    NOVA-ra fogok jarni, nem tudom ismered-e. Ha itt eltel Marylandben akkor biztos hallottal rola. Ha megsem, akkor ez egy community college, es nagyon szeretnek bejutni a dental hygienist szakra, bar nagyon keves ra az eselyem mert 300 jelentkezobol csak 30-at vesznek fel. Azert is szeretnem ezt tanulni, mert az egeszsegugynek rengeteg elonye van: barhova koltozunk talalok munkat, nagyon jo mar a kezdo fizetes, rugalmas a beosztas (ha csak hetvegen, hetkoznap, egesz vagy fel munkaidoben akarok dolgozni megtehetem), a ket eves diploma ugyanugy negy evet er, es ne hanyagoljuk el, hogy mar nagyon regota meg szeretnem csinaltatni a fogaimat, amik egy baleset miatt nem egyenesek, es ez nagyon zavar. Szoval mindezek, plusz egy karrier teszt es tanacsadas utan dontottem ugy, hogy ez a palya illik hozzam. Nover nem szeretnek lenni, mert azt nem biztos, hogy birna a gyomrom. Az angol felveteli teszten mar tul vagyok, azon a legmagasabb szintet ertem el, ami azt jelenti, hogy college szinten van az angolom. Ennek azert is orultem nagyon, mert nem kell ESL-re jarnom amivel idot es penzt sporolok meg, mivel az ESL nem ad creditet.
    Most a matekra tanulok mar egy ideje, amit eloszor azt hittem nem kell irnom, de a dental hygienist szak meg keri. Ugyhogy oda penteken megyek. Szoritsatok!!!!!!!!!!

    Banyoci: Annyira szep Adam, es olyan cuki ahogy ragja a labujjait! Ugy irigylem ilyenkor a babakat, hogy ilyen rugamasak. Igy van dolgozzatok is a teson, mert en tudom milyen rossz testver nelkul. Kepzeld a hetvegen beszelgettem R unokahugaval aki nyolc eves es egyke. Meselte, hogy amikor "playdate"-je van egy baratnojevel, mar vagy fel oraval az erkezese elott kiall az ablakba es onnan lesi, hogy mikor jon a baratnoje. Ha a kislany kesik akkor csak leul a kanapera es sir. Kerdeztem tole, hogy miert sir, olyan sokat kesik, a baratno, vagy nem jon? Erre O, hogy nem, altalaban csak tiz percet szokott kesni. Teljesen mas itt, mint az en gyerekkoromban volt. Igaz, hogy nem volt testverem, de csak kimentem az utcara, es ott voltak a baratok, vagy atmentem a masik utcaba, a nagymamamhoz, ott meg az unokatestverek voltak, vagy szinten a szomszed gyerekek. Itt, meg napokkal elore meg kell szervezni mindent. Tiszta rohej.
    Viszont vegre a szulei ugy dontottek, hogy bevallalnak meg egy gyereket. Igaz nagy lesz a korkulonbseg a ket gyerek kozott, de meg igy is jobb lesz szegeny kislanynak. Ha nem jon ossze, akkor orokbe fogadnak egyet. Kivancsi leszek!
    Koszonom kerdesed! Volt azota panikrohamom, szinten a moziban, de mivel tudtam mivel allok szemben iszonyu erofeszitessel, es koncentracioval, de le tudtam/tudom gyozni.
    Itt vannak olyan orultek akik mar Halaadas utan feldiszitik a fat, en csak felorult vagyok. Igaszsag szerint azert diszitettuk mar fel, mert ez az elso kozos fank, es olyan buszke vagyok ra, hogy minel tovabb szeretnem, hogy itt legyen velunk. Nem tudom miert, de imadom a fankat.

    Huha, ez jo hosszura sikeredett. Ios! Neked is valaszolok a kovetkezo hsz-emben ok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. ios
    ios
    2007. december 10. 14:1866394.
    Ez lesz az. Pont ilyen helyre tervezem majd ültetni, ahol nem éri állandóan a nap. A téli letakarást hogy csinálják? Vissza kell vágni és befedni? Vagy csak a tövéhez kell takarás? És milyen gyorsan nőtt meg a tiétek, úgy értem, mennyi idő alatt lesz szép bokros?
    Elég szűkszavúak a leírások, amiket találtam. Bocs, hogy ilyeneket kérdezgetek.
    előzmény:
    banyoci1 (66393)
    2007-12-10  13:29
  9. 2007. december 10. 13:2966393.
    Nekünk van hortenzia a kertban, rózsaszín, nagy kb. gyerekfej nagyságú virága van és nagyon-nagyon szép. Úgy tudom,hogy nem bírja a állandó,közvetlen napfényt,nálunk félig árnyékos helyen van, vagyis nem egész  nap kap napfényt. És télre le kell takarni. Anyósoméknak van hihetetlen szép. Azt hittem van róla képem,de rosszul emlékeztem.
    előzmény:
    ios (66392)
    2007-12-10  13:23
  10. ios
    ios
    2007. december 10. 13:2366392.
    Tenyérnyi nagyságú kék vagy lila virága van, tömött nagy virág, ami sok kicsiből áll össze. Közben nézegettem, rákerestem kertészeti oldalakon is, és szerintem a hortenzia lesz az, amire én vágyom. Már csak azt kell kitalálnom, hogy milyen talaj kell neki, bírja-e a kinti telelést vagy dézsás növény, stb stb. Nem hagy nyugodni a dolog.
    előzmény:
    banyoci1 (66391)
    2007-12-10  12:47
  11. 2007. december 10. 12:4766391.

    Anyuméknak évek óta müfenyöjük van,nagyon sokan észre sem veszik,hogy nem igazi,tényleg nagyon szép. Mi idén még biztos igazit veszünk,aztán meglátjuk hogy vállik be. Nekünk ez lesz az elsö igazi közös karácsonyunk,eddig mindig vagy külön voltunk vagy nálunk otthon Magyaro-n. Idén anyósnál leszünk,de 26-án csak hármasban itthon, a karácsonyfát szerintem már 22-én felállítjuk.Csak még díszeket kell venni.

    Mondj valamit a virágról hátha tudunk segíteni. Egyébként tényleg vicces lehet,ahogy keresed.;-) Kinka-ról tudsz valamit,olyan sokszor eszembe jut, már nagyon régen hallottunk felöle.

    Örülök,hogy nem bántjátok a bölcsességfogadat,ha nem fáj,talán jobb is így.

    előzmény:
    ios (66390)
    2007-12-10  12:21
  12. ios
    ios
    2007. december 10. 12:2166390.
    Sziasztok Lányok!

    Athenia, őszinte részvétem. Ha mégis beszélgetni szeretnél, mi itt vagyunk. Ha nem is azonnal reagálunk, de talán tudunk segíteni.

    Csilla, örülök, hogy írtál újra. Nem, nem P-on vettünk házat sajnos, az az árkategória felette volt a lehetőségeinknek. De nagyon szeretünk ebben a házban lakni, folyamatosan csinosítjuk.
    Szép a havas kép. Itt most olyan enyhe megint az idő, hogy bokrokat, tujákat ültettünk a hétvégén.
    Gratulálok a sulidhoz. Még írjál róla, biztos érdekes. Érdekel minden részlet: milyen a tanítás, a vizsgarend, miket tanultok.

    Tami, már biztos itthon vagy. Boldog névnapot. Remélem, tudsz olvasni minket. Volt nagy meglepetés? Vagy kipattant a titok?

    Mememe, én is gondolkodom egy műfenyőn. Kicsit műanyag, tudom, de lehet szépeket is kapni. És akkor nem lenne állandó lelkiismeretfurdalásom, hogy kidobjuk kb tíz nap után. Vagy kiültetőset kéne venni. Azzal meg az a bajom, hogy a bátyámék minden évben kiültetik az övéket, és már kész ültetvény van a kertjükben, több már nem fér el, szóval véges a dolog.

    Járt nálunk a Mikulás múlt héten. A fognyűvő manókra tekintettel egészséges Mikulás jött, és egy szép kártya, szép üzenettel is volt meglepetésnek.

    A fogorvos azt mondta, hogy ha a múltkori kezelés után nincs fájdalom, akkor ne maceráljuk most tovább. Térjünk vissza rá később.

    Banyó, Ádám édes, ahogy a lábát elkapja. Gyógyuljatok meg gyorsan. Nekünk is ilyen nyugodt vasárnap esténk volt. 4 körül már sötétedik, kifejezetten jól esik teázni és beszélgetni, meg olvasni, zenét hallgatni. Most kertészeti könyveket bújok, van a fejemben kép egy növényről, amit nagyon szeretnék tavasszal ültetni, de nem tudom a nevét. Keresem a képét minden könyvben, hogy meg tudjam mutatni a páromnak. Ő meg jól szórakozik rajtam..... :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. december 10. 09:4366389.

    Sziasztok!

    Tami isten éltessen sokáig neved napján!

    Athenia:öszinte részvétem. Ilyenkor nehéz bármit is mondani. Remélem az idö segít feldolgozni a fájdalmat.

    Ios:hogy áll a bölcsességfogad? Én nem bántam meg,hogy anno kimütettem,még van egy kérdéses a bal alsó,de egyenlöre jól viseli magát, kb. félig van kint,így hagyom még egy kicsit a számban. ;-)

    Csilladap:nagyon ügyes vagy,hogy újra tanulsz. Néha engem is elfog a vágy,hogy valamit megint jó lenne tanulni,de most egyenlöre még van ki lekösse a szabad energiáimat,aztán mire lenne kis szabaidöm tervezzük a tesót. Sebaj,majd ha nyugdíjas leszek. Hogy van a pánikbetegséged? Volt azóta roham?Itt is mutogatták a TV híradóban az amerikai nagy havazást,gondoltam is rád. Nagyon szép a kép. Hogy-hogy ti már feldíszítettétek a fát?

    Fatimama, Misstick, Reina, Evica hol vagytok??? Ancsa sem volt ezer éve.

    Mi most éljük át az elsö betegséget,szerencsére Ádám és én is egész jól viseljük. Valahol elkaphatott egy kis náthát Ádám, szívni kell az orrát, és mostanában újra ébred éjszaka. Ma úgy látom már jobban van, remélem csütörtökig meggyógyul mert akkor kapjuk a következö oltást. Ja és tegnap volt 4 hónapos,hihetetlenül rohan az idö. A legújabb játékszere a lába, már ügyesen a szájába tudja venni, alig várja,hogy átpelenkázzam,mert nagy csomag és zokni nélkül könnyebb a müvelet. ;-) Teszek fel róla egy fotót.

    Tegnap én is feldíszítettem a nagyszobát, este hármasban meggyújtottuk a második gyertyát az adventi koszorún, utána Ádám még evett és ment aludni,mi meg még üldögéltünk és beszélgettünk. Olyan szép volt. Megbeszéltük,hogy igyekszünk hetente többször egy kis idöt lopni magunknak,mert hát ugye ez lenne az advent lényege.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2007. december 9. 18:4866388.
    Athenia, oszinte reszvetem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66386)
    2007-12-07  21:35
  15. Torolt_felhasznalo_397903
    Torolt_felhasznalo_397903
    2007. december 8. 02:1866387.
    Eloszor is had reagaljak a te hozzaszolasodra eloszor. Nagyon sajnalom apukadat, es oszinte reszvetem! Tudom mit erzel, en anyukamat vesztettem el negy eve. Meg csak 55 eves volt.

    Igaszsag szerint azon kivul, hogy ujra elkezdtem dolgozni, es az iskolan kivul masba nem kezdtem bele, de ezek is eppen elegek. Fonokom egyre surubben hagyja ram az iskolat egyedul, ami nagyon kimerito. Mar volt is egy nezetelteresem az egyik szulovel, ami meg szerencsere soha nem fordult elo. Ez sem volt komoly, mert jol kezeltem le a dolgokat, de magamban meg majd felforrtam a duhtol. Sajnos, egy egeszsegugyi problemaval is kuszkodok, amit nem akarok leirni igy nyilvanosan. Nem komoly, de kezelesre szorul, es gyogyszert is kell szednem.

    Jo hogy irtok a bolcsessegfogrol. Nekem mind a negy "kint van" vagyis felig kint. Nekem is iszonyuan nyomjak a tobbit, raadasul el is deformaljak. Kihuzatnam en oket, de sajnos a biztositas nem fedezi, ezert nem mentem meg el. Megfogadtam viszont, hogy jovore elmegyek ezeket megcsinaltatni, az anyajegyeimet megvizsgaltatni, es nogyogyihoz, mert mar nem voltam vagy harom eve. Nem tudom mi lesz beloluk, de megprobalom.

    Kepzeljetek mi mar fel is dszitettuk a fankat. Ez az elso karacsonyfank, ami tudom eleg furcsa, mivel "mar" negy eve egyutt vagyunk, de meg csak ket eve elunk egyutt. Tavaly csak elmaradt a karacsonyfa vasarlas. Imadom a fankat, kicsike, kover, es ezustre diszitettuk. Rakok fel rola egy kepet. Sajnos a kep nem adja le, hogy milyen is igazabol. A kepen eleg kopasznak latszik, de nem az. A legjobb napot valasztottuk a karacsonyfavasarlasra, mert pont aznap esett egesz nap a ho. Arrol is rakok fel kepet. Olyan szep volt, vegre karacsonyi hangulatom lett tole!
    Holnap jon a sogorom, es itt lesz egy honapig. Velunk lesz ket hetet, es a sogoromekkal is ket hete tolt.

    Ti mar elkezdtetek ajandekokat vasarolni? En nagyon utalom csinalni, mert olyan nehez kitalalni mit vegyunk. Tavaly vettunk egy nagyon szep orat R unokahuganak. Soha nem lattam rajta. Egyszer ott voltam naluk, es kinyitottam a konyhafiokat, es ott volt az ora. Akkor megfogadtam, hogy ez volt az utolso, hogy en draga ajandekot veszek akarkinek is.

    Na megyek lavagni az uram hajat.
    Irjatok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66386)
    2007-12-07  21:35
  16. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2007. december 7. 21:3566386.

     

    Sziasztok! Csilla de jo hogy ujra irsz, remelem majd irsz surubben is. Jol hangzik amit tanulsz. Mikbe kezdtel meg bele?

    Ios, nem hittem a kutyuli ekkora, de nagyon értelmes kis pofikája van, olyan "mindenre figyelek, hol a nyúl?"-pofika. Bolcsessegfoggal hasonlo a helyzet, ferden nöl ezert nem tud kinoni, raadasul annyira nyomja a szomszed fogat hogy mar tisztara elferdult, de mindig halasztom a fogorvost.

    Tami, jo pihenest otthon, latszik mar mennyire varod.   

    Mememe, szerintem sem baj ha a karacsonyfa mü, nagyszuleimnek is az megis imadtam mindig. Tud olyan hatasa lenni mint az igazinak, es kevesebb baj van vele, plussz fák is jol jarnak. Vácin van egy olyan szép karacsonyi bolt, csak olyan durvák az árak. Egy nagy karácsonyi koszorú 40 ezer körül van. Ha lehetne választanom ott vmit akkor biztos kobold vagy tündér figurát választanék. De ötletgyüjtesnek jo a bolt, hogy mikkel lehet teleaggasztani a fát.

    Nálunk most kicsit szomorú otthon, apum már nem él, nem rég volt a temetés. Pont akkor történt amikor itt volt V, ami segitett hogy elterelödjön a figyelmem, de nem szeretnék most erről többet írni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2007. december 7. 03:1566385.

    Hello Csilla!

    Ugy orulok, hogy visszajottel. Azert majd ha ráérsz írjál már, hogy mi van veletek, egy kicsit részletesebben is. Melyik fosulit kezdted el, és milyen szakon? Esténként jársz? Szerintem ha mellette dolgozol, akkor elég két tárgy is. Sok sikert! Amerikába én már nem megyek, anyum idén végleg hazakoltozott, itt fogok unnepelni. Jó hogy mondod Ancsát és Reinát, ezer éve eltuntek!

    Ios, hát ez nem hangzik túl jól, amin átestél. Én is csak húzom-vonom hogy mikor vetetem ki a felso bolcsifogaimat is.

    Mi már felszerelkeztunk karácsonyilag a hétvégén, vettunk fát (mu), ami meglepoen szép, pedig olcsó is volt. Vettunk már jó pár díszt is, meg égosort, de még fogjuk csinosítgatni. Ez az elso kozos karácsonyfánk :-) Tegnap volt nálunk a Mikulás is, S.-t kiképeztem, hogy mi is ez. Olyan édi volt, mondtam, hogy a cipobe kell tenni az ajándékot (csizmát mi itt nem nagyon hordunk, gondolhatjátok), erre reggel keresem a cipomben az ajandekot, hat sehol a cipo.....levitte a karácsonyfa alá!!!

    Elég sok a meló, sajnos a december mindig munkás, mert mindenki mindent be akar fejezni az év vége elott, de hát ezt már megszokhattunk ugyebár. Na jó, most megyek, az uramat vacsoráztatni kell.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397903 (66384)
    2007-12-05  03:29
  18. Torolt_felhasznalo_397903
    Torolt_felhasznalo_397903
    2007. december 5. 03:2966384.
    Sziasztok!

    Ujra itt vagyok, nem is igazan tudom mit irjak addig amig nem olvasok vissza. Ez valoszinu nem lesz egyszeru, mivelhogy nem csak a nezetelteteresem miatt Sauronnal szuneteltettem az irasomat ennyi idore, hanem, mert elegge sokmindenbe belekezdtem mostanaban, es meg egy jo darabig nem is fogom oket befejezni.
    Januarban kezdem a foiskolat, mar fel is vettem ket tantargyat, angolt, es intercultural communicationt. Az utobbit nem tudom pontosan, hogy mibol all, kiveve, hogy kulonbozo kulturak szokasairol fogok tanulni. Azert is valasztottam ezt, mert erdekesnek, es nem tul neheznek tunik. Ugy dontottem, hogy kezdesnek csak ket tantargyat veszek fel, addig amig bele nem razodok a tanulasba, es megszokom a rendszert. Igy sem olyan rossz, mert hat creditet er a ket targy. Annyi mindent tudnek irni az elmult honapokrol, foleg az iskolarol, hercehurcarol, de elegge keso van, es tul sokaig tartana.
    Maskulonben nagyon jol vagyok, meg mindig nem keszulunk a karacsonyra, de valoszinu ezen a hetvegen elkezdjuk az ajandekok, es a fa vasarlasat.

    Veletek mi ujsag?
    BANYO, hogy van Adam???? Lehet, hogy azota mar jar is...(csak viccelek)
    IOS, vettetek hazat, es ha igen hol? Remelem P....on.
    EVICA, nalad mi ujsag bebi teren? (A tied meg mar valoszinu olvas)
    MISSTICK, meg van meg az "uj" lovag?
    ATHENIA, apukad hogy van? Remelem nem tul rosszul!!! V-vel mi van, mikor koltozol?
    MEMEME, milyen volt otthon? Veled mi ujsag "itt a szomszedban"? Mikor jossz errefele? Karacsonyra?
    Tobbiek? Ancsa, Reina, es azok akiket veletlenul kihagytam?


    Na megyek foglalkozok az urammal is egy kicsit!
    Jo ejszakat mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. ios
    ios
    2007. december 4. 09:3566383.
    Szépeket írok? Aranyos vagy. Akkor most írok egy "csúnyát" is.
    Rászántam magam, és elmentem tegnap fogorvoshoz. Nem fájt továbbra sem a bölcsességfogam, csak a szokásos alakul valami ott hátul érzés. Gondoltam, egy 15 perces találkát megér, és ha már ott vagyok, megnézi a többi fogamat is.
    Az lett a vége, hogy röntgen után kitisztította a begyulladt ínyt, és átmosta gyulladáscsökkentővel. Estére megszűnt minden korábbi fájdalom. Ennek ellenére úgy dönöttem, hogy nem húzom tovább, hanem a jövő hétre kérek időpontot és kiszedetem. Minek legyen ott, kockáztatva, hogy bármikor újra elkezdhet vacakolni. Rágásra nem használjuk, helye nincs rendesen kijönni.

    Lányok, nagy a csend. Remélem, mindenki jól van, akik ezer éve nem jelentkeztek, azok is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66381)
    2007-11-29  13:29
  20. 2007. november 29. 15:5166382.

    koszonom a bokot!  Imadom is oket nagyon! 

    Latom Neked spanyol a kedvesed. Engem szep emlekek kotnek Lloret de mar-hoz, ott dolgoztam anno 3 nyarat. Jo nagy bulik voltak, mucha marcha.  Spanyolul is tudtam egesz jol.  Igaz megkopott a tudas, de azert meg gagyogok valamit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_392048 (66381)
    2007-11-29  13:29
  21. Torolt_felhasznalo_392048
    Torolt_felhasznalo_392048
    2007. november 29. 13:2966381.
    Sziasztok!

    Udv az uj tagoknak, Delfin, a lanyok gyonyoruek, en is titokban mindig ikrekert fohaszkodom ha mar arra kerul a sor.. :-)

    Masha, nyugi, nem egyszeru a helyzet, de azt nem ertem (ba lehet hgoy en nem olvastam jol) hogy miert kell ennyire sietni?

    Ios, nem is tudom mit irjak, a hazhoz gratulalok, a kutyushoz is :-) meg a kerteszkedeshez, sutisuteshez, es minden pozitivhoz ami mostanaban tortent veled. Olyan szepeket irsz.

    En rohangalok mindenfele, vasarnap indulok Barcelonaba es hetfon reggel indulok onnan haza!! :-)) Majdnem egy honapra. Az utazas elott sok mindent el kell inteznem, a cegnel is, otthon is, szinte semmire sincs idom. De fel vagyok dobva, hogy megyek haza karacsonyra, adventra, segithetek a nagymamamnak a karacsonyi sutikben, apukammal es a parommal kozosen diszithetjuk fel a karacsonyfat, anyukammal sertepertelhetek a konyhaban tehat reszt vehetek mindabban amit sokszor hianyoltam a csaladtol tavol toltott karacsonyokbol.

    Ios koszi a havas kepeket is, igy csak felfogom, hgoy otthon a tel mar megerkezett es ugy pakolom a borondot. Eleg nehez ez ugy hogy itt egy szem ho sem esett, nappal 15 fok van es sut a nap..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. ios
    ios
    2007. november 28. 13:2366380.
    Nem. Magyarországon élünk. Magyar a férjem is.
    Félreérthető voltam.
    előzmény:
    delfin74 (66379)
    2007-11-28  11:23
  23. 2007. november 28. 11:2366379.

    szia, igen 74-es vagyok.

    Akkor Te most Jordaniaban elsz? Hol?

    előzmény:
    ios (66378)
    2007-11-27  15:54
  24. ios
    ios
    2007. november 27. 15:5466378.
    Húú, az már nagyon régen volt. Véget ért a szerelem, de itt ragadtam pártoló tagnak, magyar férjjel.
    A Holt-tenger és Petra valóban szép, érdemes rá áldozni, és ellátogatni.

    Estella és Mirella. Szép nevek, olyan dallamosak. A nevedben a 74 azt jelenti, hogy 74-ben születtél?
    előzmény:
    delfin74 (66377)
    2007-11-27  13:47
  25. 2007. november 27. 13:4766377.

    sziasztok

    Ios, nagyon helyes kutyus.  A lanyaim Estella es Mirella. Visszaolvastam egy picit a topic elejen es lattam, hogy a Te Parod jordan. En is szerettem volna elmenni Aqaba-ba , onnan Petraba meg a Holt tengerhez 2004-ben , de akkor sajnos elmaradt es azota nem nagyon vannak utak Jordaniaba.

    előzmény:
    ios (66375)
    2007-11-27  10:53

Címlap

top