Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Külföldit szeretni!

Torolt_felhasznalo_112551
Torolt_felhasznalo_112551
Létrehozva: 2002. Április 15. 09:49
Ankoka, Te azért maradsz, ugye?? Úgy látom, kettőnk párbeszédévé vált a téma. . . Szóval szerinted is megközelíthető a dolog erről az oldalról?
  1. 2007. november 27. 12:4566376.
    Köszönöm szépen a segítséget. Utánna fogok nézni. Már oszlik a köd....!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66374)
    2007-11-27  03:02
  2. ios
    ios
    2007. november 27. 10:5366375.
    Sziasztok, ahogy ígértem, kutyás képek Fannyról. Ezt a nevet kapta az alapítványnál. Így, y-nal szerepel az oltási könyvében, tisztára előkelő :-)

    És ma reggelre jóóó nagy hó esett nálunk, meg fagyott is. Két kép a havas kertről, Banyóci múlheti képéért cserébe. Nálatok meg is maradt a hó? Itt süt a nap, de hideg van. Meglátjuk, mi marad belőle holnapra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2007. november 27. 03:0266374.

    Masha, direkt járat nincs Mexikóba, de rengeteg más kapcsolat van: Budapest - Párizs - Mexikó, Budapest - Amszterdam - Mexikó, Budapest - Frankfurt - Mexikó, Budapest - London - Mexikó, Budapest - Madrid - Mexikó, Budapest - Róma - Mexikó, mondjam még? Ezek majdnem mindegyikét kipróbáltam már, de a legtobbszor Párizson át megyek. Az USA-t inkabb elkerulom. De persze ha jól értettem, te Mexikovárosból még Tijuanaba repulnél, ezt az utat már jobban megérné helyi fapadossal megvenni, ajánlom figyelmedbe a www.interjet.com.mx, és a www.volaris.com.mx lapokat.

    Koszonom mindenkinek a névnapi koszontést, magamra vettem :-)

    előzmény:
    Masha (66373)
    2007-11-26  14:49
  4. 2007. november 26. 14:4966373.

    Sziasztok...!!

    Egek. Itt úgy fúj a szél, hogy szabályosan felborít....  Át kellene gondolnom azt a dolgot arról a bizonyos "féltégláról'.

    Elromlott a fűtés, most itt űlök a hideg szobában és úgy várom a szerelőt, mint a messiást. Le fagynak a lábujjaim...

    A fene sem gondolta volna, hogy ilyen nehéz repülő jegyet vadászni. Az a probléma, hogy minden gép megáll az USA -ban. De csak akkor szálhatok át, ha rendelkezem valami kimondottan erre a célra való Vízummal. Tényleg nincs közvetlen járat Budapest és Mexikó között, vagy csak én vagyok ennyire bamba??? Meg milyen túrista kártya kell??? Mexikóba?

    Jajajj... Na és akkor most mi kell elöbb?? A kártyát csak akkor adják ha bemutatom a jegyet? Mi volt elöbb? A tyúk, vagy a tojás? Mások ezt hogy csinálják? Mememe... Ti is csak átszállással tudtok utazni? Nincs valami tipped??

    Ez megint elég kétségbe esettre sikerűlt....

    Megyek és vénásan magamhoz veszek némi forró teát... Menten megfagyok...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. ios
    ios
    2007. november 26. 09:0766372.
    Sziasztok lányok!
    Szombaton gyönyörű idő volt, egész nap kertészkedtünk. Gereblyéztem az avart, és rendbe tettem a sziklakertet. Készítettem sztárfotót a kutyiról, de most nem tudom feltenni. Holnap pótolom.
    Tegnap meg hol esett, hol nem, úgyhogy inkább elmentünk két közeli kertészetbe fákat, bokrokat keresni. Az előzőek mindent össze-vissza ültettek, majd most tudományosan helyre hozzuk a dolgokat :-) Van két kertészkedős könyvünk, abból próbálunk okoskodni. Két nagy kertészeti árudában voltunk, mindkét helyen nagyon segítőkészek voltak. Az egyik eladó kiselőadást tartott, mintha kb a kertészeti egyetemen lettünk volna. Pozitív csalódás. Részletesen, érthetően minden kérdésre válaszolt.

    Delfin, hogy hívják a lányokat? Édesek nagyon.

    Athenia, én is mindig próbálkozom a mikulásvirággal. Eddig vagy elhullatta a leveleit néhány hónap után, vagy ha túlélte a nyarat az erkélyen, akkor csak zöld maradt, nem pirosodott be újra télen. Azt olvastam, hogy ha ősztől kezdve teljesen sötét helyen van, akár le is takarva napközben, akkor lesz piros. Ki kellene próbálni.

    Mememe, miért volt szervízben az autótok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. november 25. 17:2166371.

    Boldog Katalin nevnapot!!!!         

    Koszi a bokot a lanyok neveben! Az a rozsaszinu micsoda boci szeretne lenni, de nekem is gondolkodnom kellett rajta, amikor eloszor meglattam   Szeretik is nagyon a lanyok, mert jo puha.

    Szereted a munkadat? Engem hivatalosan Supply Chain Planner-nek hivnak, de a logisztikai planner erthetobb, igy altalaban ezt szoktam mondani. Jovo heten jon hozzam a fonokom, hogy megbeszeljuk ,mely termekekert leszek felelos, utana meg december 4-en kezdek. Hu nagyon elrepult ez a 7 honap, amiota nem dolgozom. A 28. hettol itthon vagyok, mert mar nem tudtam bejarni a munkahelyemre. Nottinghamban meg nem jartam, az ugye kozepen van az iparvarosok kornyeken?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66368)
    2007-11-24  22:28
  7. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2007. november 25. 14:5966370.

     Boldog nevnapot a Katalinoknak! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2007. november 25. 12:1766369.

     

    Boldog Katalin-nevnapot!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2007. november 24. 22:2866368.

     

    De jo hogy meg hetvegen is irtok  Na en hulla faradt vagyok, ma takaritottam egesz nap es meg mindig nem vagyok kesz, este meg taliztam egy baratnommel. Mindjart megyek bedolni az agyba. Vettem egy picike mikulasviragot hogy otthonosabbra tegyem a lakast. Meg kell neznem a neten hogyan kell gondozi, szobamban olyan sotet van, minden virag elpusztul benne.

    Delfin, nagyon szepek a kislanyok, milyen vicces rozsaszin zsirafkajuk van. Kepzeld ugyanaz a munkank, beosztasunk. Hat sajnos (bar talan nem is igazan banom) nem Londonba megyek, hanem Nottinghambe. Eddig meg nem hoditottam meg a szivemet a varos, de hatha ha majd megszokom.

    Valoszinu most eltunok egy hetre, remelem lesz mit visszaolvasni  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. november 24. 20:4966367.

    szia

    szuper , hogy igy megoldja a ceg a kisgyermekes anyukak helyzetet. Nalunk ilyen nincs, pedig tok jo lenne. Csak az a gaz, hogy a logisztikaban foleg pasik dolgoznak es "elfeledkeznek" a nokrol. Sajnos az a 900 ora eleg hamar el fog fogyni, utana a ferjem is ki tudja venni a maga 900-1000 orajat, de hogy utana mi lesz, azt meg nem tudjuk. Ha az en oraim elfogytak akkor veglegesen heti 4 napba kell visszamennem.

    Itt egyebkent ugy van, hogy szules elott 4-6 hettel koteles vagy abbahagyni a munkat es a szules utanra 10-12 heted marad. Osszesen 16 het.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66366)
    2007-11-24  19:40
  11. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2007. november 24. 19:4066366.

    Hello Delfin74! Na, akkor az tok jo, hogy a het tobbi napjan nem kell dolgoznod. Csak azért kérdeztem, mert nálunk a cégnél ezer millió új megoldás van (jobsharing, otthonrol dolgozás, félmunkaido, rovidített hét) kíváncsi voltam. Sokat gondolkodom ezen, pedig még nem akarok gyereket (24 éves vagyok). Egyébként ha jól tudom itt 3 hónap "betegszabadság" van az anyukáknak, utána elvileg már semmi (elég szar), de mondom, a cégunk az utobbi idoben sok ilyen flexibilis megoldást kitalált. Én minding nagyon csodálom az anyukákat itt, hogy hogy tudják megszervezni, hogy ilyen hamar visszajojjenek a munkába, nem lehet egyszeru.

    Egyebkent Mexikovárosban élunk, a párom mexikói. Adótanácsadásban dolgozom, és nagyon szeretek itt élni :-) Na jó, most elhagylak benneteket, az uram mindjárt visszatér a kocsi szervízbol és remélem kimozdulunk valahova.

    előzmény:
    delfin74 (66365)
    2007-11-24  19:02
  12. 2007. november 24. 19:0266365.

    sziasztok lanyok

    amig a lanyok 1 evesek lesznek, heti ket napot fogok dolgozni, utana meg nem tudjuk (most 5 honaposak). Nem kell szerencsere itthonrol dolgoznom, mert itt Hollandiaban a gyed letelte utan van arra lehetoseg, hogy egy ideig reszmunkaidoben dolgozhass. Nekem kb 900 ora jar. Igaz fizetes nelkuli, de masfel fizetesbol  eleg jol ki lehet jonni. Egyebkent belegondoltam, tudnek e itthonrol dolgozni. Azt hiszem nem, mert megorulnek  . 10 percenkent csorogne a telefon. Logisztikai planner vagyok, sok sok intezni valoval es problemamegoldassal.

    Nalatok Mexikoban mennyi a gyed vagy szulesi szabadsag? Hogy erzed magad ott? melyik varosban elsz es mit dolgozol? Huuuu, sok kerdes  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343916 (66363)
    2007-11-24  16:17
  13. Torolt_felhasznalo_239106
    Torolt_felhasznalo_239106
    2007. november 24. 17:5966364.

    Nicsak, feleledt a forum. En ezen a heten bele se tudtam olvasni, sok volt a melo, es ket napra el is kellett utaznom egy tovabbkepzesre. Udv az uj tagoknak! Az en parom olasz es Olaszorszagban elunk.

    Nalunk a karacsony a szokasos program szerint zajlik. En 20-an megyek haza, a parom meg 1-2 nappal kesobb indul le delre az apjaekhoz (800 km). Onnan 26-an hazajon, egy napot pihen itthon, es 28-an indul hozzank Bp-re. Visszafele jan. elejen jovunk egyutt. Ajandekot meg nem vettem, de itt altalaban csak a paromet szoktam beszerezni, a tobbit otthon, legfeljebb egy-ket aprosagot viszek innen.

    Mememe, kosz a kerdest, a fogamban most meg ideiglenes tomes van, penteken kapok veglegeset, ha minden igaz.

    Ios, orulok, hogy gyorsan es ugyesen berendezkedtetek, a kutyus nagyon aranyos lehet.

    Athenia, szomoruan olvastam, hogy Apukad mar ilyen rossz allapotban van, remelem, azert V-vel kicsit ki tudsz majd kapcsolodni.

    Banyoci, klassz, hogy ilyen sok programot tudsz a babaval csinalni, es meg a hegyekbe is elmentek egy hetvegere!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2007. november 24. 16:1766363.

    Igeret szep szo, ha megtartjak ugy jo:

    Ios, orulok, hogy minden siman ment a koltozessel, bar latom hogy a ti vevotok kozel nem olyan felkszult mint ti voltatok. Kutyus gondolom rettenetesen halas, hogy magatokhoz vettetek, azert ilyen intenziv : - ) Jo nektek, hogy egyutt tolthetitek 24-iket, nalunk ez nem is opcio...viszont 23-at lefoglaltam, az a mienk, es lesz kettesben kis mini-karacsonyunk, fogok fozni, feldiszitjuk a hazat...

    Athenia, hat nagyon sajnalom, hogy apukad rosszabb alapotban van. Tudom, tapasztalatbol, hogy ilyenkor nem is nagyon lehet semmi ertelmeset mondani vagy tanacsolni, ugyhogy inkabb ennyiben hagyom. Talan csak annyit, hogy biztos nagyon szep lesz, mikor meglatogat a baratod, igazi lelki felfrissules, hasznaljatok ki jol!

    Delfin74, nagyon aranyosak a lanyaid! Dupla orom : - ) Minden elismeresem, hogy segitseg nelkul is birod, es hogy milyen ugyesen elintezted mar azt is, amikor visszamesz dolgozni. Felmunkaidoben leszel, vagy a het tobbi napjan otthonrol fogsz dolgozni?

    Banyo! Adam nagyon nagy fiu mar, latszik a kepeken. Es te milyen tornara jarsz? Tenyleg, ha mar nagyobb lesz a bebi, viszitek majd biciklizni? Emlekszem ti azelott sokat tekertetek. Volt egy ismerosunk aki szinten nagyon szeretett biciklizni, es mikor a lanya mar jol tudott ulni, vett neki egy kis ulest a bicaj hatuljara es ugy tekertek hetvegenkent egyutt, a kiscsaj lathatoan elvezte.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_343916
    Torolt_felhasznalo_343916
    2007. november 23. 14:2266362.

    Hello Masha!

    Szerintem is csak szepen nyugodtan (mar amennyire ez a korulmenyekhez kepest lehetseges &nbsp es minden rendben lesz. A cuccaid miatt szerintem ne aggodj, en ket boronddel jottem ide, aztan itt szepen lassan beszerztem a cuccokat, es ha valami hianyzik utolag is ki lehet vinni ha mentek haza latogatoba, vagy ha jonnek hozzatok.

    Gondolom, hogy nagy galiba a vizum szerzes, az amerikaiak sem egyszeruek.

    Azert szerintem azt gondold meg, hogy dolgozol-e. Eloszor nyilvan meg kell tanulnod a nyelvet, de utana szerintem jobb, ha keresel magadnak valami melot (mint feleseg mar nem lesz problema a munkavallalasival), hogy legyen sajat kereseted, ne fuggjel teljesen tole. Persze lehet, hogy ezt csak en gondolom igy, de biztos ami biztos...

    Ja mellesleg az en parom nem akar 5 gyereket, es orul, hogy dolgozom, o mar egy mas generacio. De tenyleg, itt nagyon sok ember, foleg videken, meg viszonylag "maradian" gondolkodik.

    Na jo most rohanok meloba, majd meg irok hetvegen, igerem reagalok mindenkire.

    előzmény:
    Masha (66360)
    2007-11-23  12:53
  16. 2007. november 23. 12:5466361.

    sziasztok

    nincs segitsegem, de anyos kozelben lakik, ha szukseg lenne. A szuleim voltak mar ketszer is itt nalunk en meg nem olyan regen egy honapot toltottem Budapesten. A lanyok ketpetejuek es szerintem latszik is rajtuk. Teszek fel kepeket.

    Sajnos december 4-en vissza kell mennem dolgozni. Itt Hollandiaban 3 honap a gyes es en pluszban kaptam meg ket honap szabit. Heti ket napot fogok dolgozni es a lanyok egy napot a nagyinal lesznek egy napot meg a bolcsiben. Ma megyunk eloszor probanapra a bolcsibe. Kivancsi vagyok tetszeni fog e a lanyoknak. 2-5-ig lesznek ott.

    Athenia, hol fogtok elni Angliaban? Nekem nagyon tetszett, foleg persze London. Nagyon sok nemzetkozi baratom volt, francia, torok, cseh, lengyel, szlovak, spanyol, olasz. 19-20 eves voltam es mienk volt a vilag, bulihegyek, hulyeskedesek  .

    előzmény:
    ios (66354)
    2007-11-23  09:03
  17. 2007. november 23. 12:5366360.

    Köszönöm a reagálást....

    Szóval. Én 24 éves vagyok, a párom 30. Alapvetően ő, mexikói születésű. A család nagy része is ott él. Hogy hol ismerkedtünk meg?? Na jó. De igérjétek meg, hogy nem nevettek ki. Az interneten. Bizony. Gondoltam megismerkedek néhány új emberrel, csiszolom a nyelvtudásomat.... Júliusban váltottuk az első levelet, augusztusban már itt volt M.o -n. Szeptemberben már a vízumot pedzegette, októberben szerelmet vallott, novemberben (szerdán utazott haza), megkérte a kezem. Sima, túrista vízumot nem kaptam, így most a mennyasszony vízumot várjuk. Az elbírálása nagyon hosszú, úgy 3, 4 hónap. Most azt szeretné,(mivel így nem léphetek az USA területére), ha Mexikóban várnám meg a pappírokat, hiszen az mégis közelebb van, így gyakrabban láthatnánk egymást. (a csládjanál)

    Már évek óta az USA -ban él, és dolgozik(utas kísérő, repülőn). Van egy családi háza Colorádóban, de mivel utálja a havat és a hideget, Californiában él, Los Angeles -ben. (meg mondom őszintén én szívesebben mennék Coloradóba, legalább is amíg egy kicsit bele nem rázódok)

    A családjával még nem találkoztam (azt hiszem a mamával nem lesz baj, az apuci jobban aggaszt) Tipikus hagyomány őrző mexikóiak. Például a családon belűl, kizárólag csak spanyolúl beszélnek(szép nagy család). Ő maga is borzasztóan vehemens természet. A "FÉRFI".....

    Amitől még cidrizek, az a néhány hónap múlva esedékes meghallgatás. Tudjátok. Két külön szoba, pofátlan kérdések. Ilyet eddig csak filmekben láttam.... Röhejes és megalázó....

    "röviden" ennyi.

    Fura egy világ. Példáúl, nem baj ha nem dolgozok, ha szülök négy , öt gyereket, már jó vagyok a szeren. 

    Ezt biztosan csak viccből mondta... (ugye?)

    előzmény:
    ios (66355)
    2007-11-23  09:05
  18. 2007. november 23. 09:3466359.

    Férjem munka ügyben volt Kínában (a cégnek ahol dolgozik gyára van Kínában,Malájziában, a Fülöp-szigeteken),oda szokott néha-néha utazni,ma hajnalban ért haza.

    A köszöntést magamra vettem,köszönöm. Mi sem leszünk a hétvégén,mert a kórussal megyünk a hegyekbe, próbahétvégénk lesz. Bár én most nem járok énekelni,de kaptam engedélyt,hogy a hétvégén velük mehetek. A társaság nagy része 40 és 50 körüli nö,már nagyon várják Ádámot.;-)

    Baba-mama klub most még csak ismerkedés,hiszen a babák többsége még nem nagyon tud semmit csinálni. Majd ha nagyobb lesz Ádám szeretnék vele zenebölcsibe és/vagy tornára járni,de az még min. 1 év,anno au-pair koromban jártam a kislánnyal zenebölcsibe és nagyon szerettük (föleg én :-).

    Nekem van havas képem,itt már esett jó sok hó,jövö hétre megint mondanak havazást.

    Ja Ádám megtette az elsö nagy lépést az emberré válás folyamatában (anyum fogalmazott így :-), tegnap átfordult az oldalára.

    előzmény:
    ios (66358)
    2007-11-23  09:18
  19. ios
    ios
    2007. november 23. 09:1866358.
    Hétvégén nem leszek internet közelében, ezért előre szeretnék minden kedves érintettnek boldog Katalin napot kívánni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. ios
    ios
    2007. november 23. 09:1666357.
    A karácsonyi vásárokat én is nagyon szeretem. Meg a feldíszített Andrássy utat, annyira szép tud lenni.
    Esett a hó? Nálunk csak havas eső volt, ilyen trutyizós idő, amit nem szeretek. Akinek van havas képe, tegye fel nyugodtan. Hátha attól méginkább karácsonyi hangulatba kerülök, és jönnek majd az ajándék ötletek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_736849 (66346)
    2007-11-21  18:17
  21. ios
    ios
    2007. november 23. 09:0866356.
    Banyóci, mit csinál az urad Kínában? Már máskor is volt, ugye?

    Nagyon jó, hogy ilyen aktív életet éltek. Majd én is ilyen fitt-mami szeretnék lenni, hehehh.
    Milyen a baba-mama klub? Milyen programok vannak?
    előzmény:
    banyoci1 (66348)
    2007-11-22  14:03
  22. ios
    ios
    2007. november 23. 09:0566355.
    Végig lehet csinálni épp ésszel, csak nyugi, higgadj le egy kicsit :-)
    És ha mondanál többet magatokról, akkor jobban tudnánk segíteni, ötletelni. Hány évesek vagytok, mivel foglalkoztok, hogy ismerkedtetek meg, stb stb.
    előzmény:
    Masha (66349)
    2007-11-22  15:43
  23. ios
    ios
    2007. november 23. 09:0366354.
    Delphin, ikrek? Hűha.
    Van segítségetek? Vagy hogy tudod kézben tartani a dolgokat? Mesélj még magatokról, és képeket is tehetnél fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2007. november 22. 21:2566353.

     

    Delfin, de jo hogy ikreid vannak. Egypetejuek esetleg? Nyaron voltam Amszterdamban, nagyon tetszett, de persze biztos teljesen mas mint egy holland kisvaros. Szivesen lelatogattam volna videkre is ha tobb idom lett volna. Nagyon regen voltam egy helyes holland pasival randin, kaptam tole tulipantot Baratom meg Amszterdambol visszamenet az angliai repteren osszehaverkodott egy holland pasival, aki odament ahol baratom lakik egy uzleti ut miatt, ugyhogy baratom megmutatta a pasinak a varost, pasi meg meghivta a baratomat vacsira, es hogy nezzunk be hozzajuk egyszer ha Hollandiaba mennenk. Vendegszereto emberek lehetnek.

    Ugy latszik ciprusi gorog pasival jo sokan osszeakadunk, ejnye, ezek a ciprusiak tiszta nocsabaszok. Gorogul szeretnek megtanulni, de nem hiszem hogy baratomnak lesz turelme mindig tanitgatni, csak idonkent egy-ket dolgot, de igy nem lehet egesz nyelvet megtanulni. Mas lenne ha oda koltoznenk, de sok dolog szol ellene. 

    előzmény:
    delfin74 (66347)
    2007-11-22  11:55
  25. Torolt_felhasznalo_736849
    Torolt_felhasznalo_736849
    2007. november 22. 21:1466352.

     

    Szia Banyoci! Hihetelen milyen jo egyes kisbabaknak hogy babamasszazs, babuszas, baba-mama klub  Milyen adventi kalendariumot keszitesz es hova fogjatok kirakni? Imadom az adventi kalendariumokat, de inkabb a kepeset, nem a csokisat.

    előzmény:
    banyoci1 (66348)
    2007-11-22  14:03

Címlap

top