Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutya földről eszik minden

mongab
Létrehozva: 2010. augusztus 11. 09:43

Sziasztok !

 

5 hónapos tacsi keverék kutyusom van. Havonta 1 hetet a dokinál töltünk, mert hasmenés-hányásos tünetei vannak. Most is délután dokihoz megyünk délután, már 3 napja diétáztatom, de nem akar elmulni a hasmenése.

Sajnos minden hülyeséget bevesz a szájába , megeszik eldobált kajamaradékokat.Jó esetben ki tudom venni a szájából, de 70 %-ban gyorsan lenyeli. Kérek szépen tippeket, hogyan tudnám megtanitani rá, hogy csak a táljából egyen. Az egyik kolleganőm azt tanácsolta, hogy májkrémes kenyeret tegyek a tányérjába, ha megette egy kis májkrém darabba tegyek egészborsot és dobjam le a földre. Szerinte pár alkalom után elérem, hogy csak a táljából egyen. Véleményetek, tapaszalatatok?? Köszi előre is.

 

  1. 2010. augusztus 11. 11:1626.

    Szia!

     

    Már most, az első sornál tisztáznám, hogy nem vagyok kutyakiképző, csak 10 éve kutyázom.

    Ami nekem a földről felszedegetés problémájában segített, az a fogkrém volt. Elkeseredésemben, egy szakértő tanácsra hallgatva próbáltam meg a módszert és működött egy pár alkalom után.

    Amikor a kutyám valamit a földről felevett, nemes egyszerűséggel megvártam míg lenyeli, majd magam mellé ültettem. Telinyomtam a tenyerem a legfertelmesebb ízű fogkrémmel, amit csak a mai kereskedelmi forgalomban kapható és gyakorlatilag garatig körbe-karikába telikentem belül a száját.

    Itt csak pár dolgot kellett betartani:

    -minden felvett falatot észre kell venni

    - tilos fogkrém nélkül elindulni sétálni

    -a fogkrém tényleg kellően mentolos legyen

    -nincs kiabálás, fujjolás, harc az ebbel

     

    Így az ő kis fejében így akövetkezőképpen kapcsolódnak a gondolatok:

    megettem=csíp, könnyezem= nem jó

    Ami pedig nem jó, azt nem csinálom

     

    Nekem egy tubus fogkrém sem fogyott el, és használt a terápia.

     

    Sok sikert kívánok nektek!

    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43
  2. 2010. augusztus 11. 11:1525.

    Azt szoktam csinálni, hogy megpróbálom emberkajával csábítóvá tenni a tápot, pl. egy pötty májkrém, vagy felvagdosot vajaskenyér, vagy bármi, ami a hűtőben van. De komolyan, rossz nézni, ahogy lecsipkedi a tápról a jó falatokat, ügyelve arra, hogy hozzá ne érjen az orra vagy a száj a táphoz, aztán a többit otthagyja...én meg dobálom ki a tízezres Bento Krone tápokat.

     

    Illetve ha tápot cserélek, egyszer hajlandó enni az újból, utána azt is piszkálja. Pedig nem a szar Morzsi kaját kapja, lehet inkább azon kéne tartani, legalább olcsó kaját dobnék ki.

     

    Csirkenyak rizzsel - a csirkére allergiás, tele lesz kiütéssel. Olykor kap borjúcsontot, vagy valamilyen más nagyobb csontot, azzal labdázik egy sort az udvaron és otthagyja.

     

    Komolyan, valami úri felmenője lehet, hogy ilyen válogatós... 

    előzmény:
    BMW320 (20)
    2010-08-11  10:57
  3. 2010. augusztus 11. 11:1424.

    A mi kutyánk is nagyon hasmenéses volt, mikor kihoztuk a menhelyről (igaz,más miatt), mi Royal Canin és Eukanuba rizses-bárányos tápot adtunk neki akkoriban, ezt ajánlották érzékeny gyomrú kutyáknak.

    Azóta már kikezeltettük és hálistennek rendbejött (lekopogom), eszik is változatosan mindent.

    előzmény:
    mongab (12)
    2010-08-11  10:32
  4. 2010. augusztus 11. 11:1023.

    Hát ezaz, hogy én este odateszem neki a kajáját, amit turkál, kerülget, aztán nem eszi meg.

    Én szőrős szívű vagyok, elveszem, ha nem kell, akkor nem eszik. Aztán másnap elmegyek dolgozni, viszont a férjem otthon dolgozik, és van egy olyan sanda gyanúm, hogy a kutya kunyerbál reggelinél-ebédnél, ő meg ad neki. Ez le van tagadva, de szerintem egy-két keksz, pár falat husi a kutyában landol :):).

    Mert ő meg nem bír ellenállni a kutyaszemeknek :)

     

    De anyukám kutyája is kunyerátor, meg hát melyik nem, és ha le is csúszik neki valami falat, attól még úgy befalja a vacsoráját, hogy ragyog az edény. 

    előzmény:
    inmélius (19)
    2010-08-11  10:56
  5. 2010. augusztus 11. 11:0022.

    Helyes!!

    Ha nem eszi meg a kutya a kaját,azonnal elvenni előle!

    Sosem szabad a kutya elött hagyni egésznapra a kaját!

    A kunyerálást alapból nem szabad engedni.Amikor foglalkozunk kedvencünkkel ,akkor úgyis kap jutifalit.

    előzmény:
    inmélius (19)
    2010-08-11  10:56
  6. 2010. augusztus 11. 10:5921.
    Ez jó! Egy pihentebb napon elkezdem kipróbálni!
    előzmény:
    Iza104 (17)
    2010-08-11  10:50
  7. 2010. augusztus 11. 10:5720.

    Ha ez megnyugtat,sajnos van ilyen.Ismerek én is egy gazdit,akinek egyszerűen nem hajlandó tápot enni a kutyája.

    Szoktam javasolni,hogy öntsön rá húslevest,májkrémet,olajos konzervhalat stb..Ha így sem eszi meg,akkor nincs mit tenni.Akkor főzz neki csirkenyakat rízzsel vagy tésztával és egye azt.Viszont ha egyáltalán nem eszik tápot,akkor mindenképpen kell neki adni multivitamint!Ez nagyon fontos.Mert a vitamin és ásványi anyag csak a tápban van benne,így ezt neked kell pótolni.

    előzmény:
    mirc (16)
    2010-08-11  10:41
  8. 2010. augusztus 11. 10:5619.

    Nálunk ez így néz ki:

     

    - mindennap egyszer bőséges kaja

    - kirakva a tányérokra mindenkinek (kutyák, macska)

    - fél óra múlva beszedve minden tányér, aki evett, evett, aki nem, az másnap kap csak.

     

    Nem szokott lenni maradék. Egy nap megcsinálták, hogy fitymálták, másnap megettek mindent. A fitymálós napon kunyerálásnak ellenállni!

    előzmény:
    mirc (16)
    2010-08-11  10:41
  9. 2010. augusztus 11. 10:5318.

    Igen,ez így van.De sajnos egyre gyakoribbak manapság a csirke allergiás kutyuk.A sok antibiotikum meg a sok sz.r amit a csirkékbe nyomnak.Ezek miatt.Az én kutyám olyan keverék,hogy rá sem lehet jönni mi van benne:) mégis allergiás minden szárnyasra.

    Sajna ez van.De nem biztos,hogy a te kutyád allergiás.

    Mindneesetre ne fresis termékkel etesd szerintem.A legalj a tápoknak amit még ajánlhatok a Purinától a Dog Chow.Itt kezdődnek a tápok.

    Ebben is van bárányos és jó árban kapható!

    előzmény:
    mongab (15)
    2010-08-11  10:41
  10. 2010. augusztus 11. 10:5017.

    Hát erre van egy egyszerű módszer. Meg kell tanítani a kutyát, hogy nem nyúlhat addig a táljához vagy egyéb kajához, amíg nem mondasz ki egy bizonyos szót. Ez lehet a 'tiéd' vagy a 'rózsabimbó', tök mindegy, csak mindig ugyanazt kell mondani neki. Ez arra is jó, hogy idegenektől nem fog elfogadni semmit, ezért nem tudják majd a vendégek halálra tömni nasi falatkákkal, vagy bárki megmérgezni. Ültesd le a kutyát, és rakd a hátad mögé a tányérját. Amikor már szépen nyugodan ül, és várja hogy most mi lesz, akkor határozottan mondd ki a választott szót és add oda neki a tányérját. Egy idő után (remélhetőleg) tudni fogja, és ha leteszed elé a tálat, akkor sem fog neki kezdeni, míg ki nem mondod a szót.  Nem biztos, hogy pontosan jól írtam le a módszert, de ha bővebben érdekel a téma keress rá a neten, biztos van róla szakirodalom.

    Egyébként utcán meg én a mai napig hangosan ráüvöltök hogy FÚÚÚJJJJJ! és olyankor ott hagyja, amit éppen próbál a szájába venni.

    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43
  11. 2010. augusztus 11. 10:4116.

    Engem az érdekelne, hogy hogy lehet a kutyát megtanítani arra, hogy a saját kajáját egye.

     

    Mert koldulni azt persze koldul, emberkaja lecsúszna, ha kapna, de a sajátját nem, és nem eszi meg. Húszféle tápot egészen biztosan kipróbáltunk már, próbáltuk keverni a tápot főtt kutyakoszttal, de akkor is csak turkálja. Ilyet kutyánál még nem láttam. És egészen pici kora óta nem hajlandó megenni a tápot sem, a konzervet sem.

     

    Nem beteg, nincs szervi baja, amúgy élénk kutya, csak enni nem eszik.  

    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43
  12. 2010. augusztus 11. 10:4115.
    Olyan érdekes ez az egész. Az Öcsémék bolognese kutyája mindenevő, házi koszton él, a fiamék kis terrierje valami drága tápot kap - kizárólag azt. Vannak olyan kutyák, akik vegyesen. Mi az istentől függ? Ráadásul a miénk egy igazából játszótéri keverék, tehát elméletileg nem szabadna ilyen kényesnek lennie. Ugy olvastam, hogy a kitenyésztett kutyák sokkal érzékenyebbek a változásokra, betegségekre. Ehhez képest .......
    előzmény:
    BMW320 (14)
    2010-08-11  10:38
  13. 2010. augusztus 11. 10:3814.

    Ennél jobb tápokat tudnék a figyelmedbe ajánlani.

    Az egyik legjobb hipoallergén táp a bárányos-almás Acana.Igaz ,ez nem kölyök táp,de ez az egyik legtisztább táp.

    Igaz nem a legolcsóbb,de a legjobb ,amit adhatsz neki.

    előzmény:
    mongab (12)
    2010-08-11  10:32
  14. 2010. augusztus 11. 10:3313.
    A döglött halba hempergésről nem fogod tudni leszoktatni,ezt ösztönösen csinálják.A saját szagukat fedik ezzel.
    előzmény:
    Suzy-Andy (9)
    2010-08-11  10:19
  15. 2010. augusztus 11. 10:3212.
    Multifit kék zacskós kölyök tápot kap már kb 2 hónapja. Freshnapf-ba vettük.
    előzmény:
    hibou (10)
    2010-08-11  10:21
  16. 2010. augusztus 11. 10:3011.
    Az eredeti kérdésedre rátétve, hogyan lehet megtanítani a kutyának, hogy csak a táljából egyen, engem is érdekel. Biztosan van rá módszer, hiszen a kiképzők meg tudják tanítani erre, pusztán bolondok lennének elárulni a tudományukat, miből élnének akkor. Egyébként megmondom őszintén, hogy maga a módszer leírása sokszor elégtelen önmagában, mert minden kutya más és más, improvizálni kell a pillanat hevében, csak a sémát nagyon kevés rátermett tudja hasznosítani. Úgy hogy ha valaki szakember leírná, hogy kell rászoktatni a csak tálból evésre, nem veszítene semmit... Olyan sok bölcs tanácsot kaptam már én is kutyatartással kapcsolatban, pl. azóta nem kötöm meg éjszakára a pulit, hanem bezárom a garázsba, mióta egy hozzáértő kifejtette, hogy a kutya fél az éjszakai feladataitól és azért ugat egész éjszaka, ha szabadon van (elcseszett falkavezér, aki összeszarja magát a feladat nagyságától:). Jó hétig minden este hordtam, vontam a kutyát a garázsba, ahol kialakítottam neki egy kis szuper zugot. Megszokta:) Azóta a a puli este 8-kor menetrendszerűen bevonul a garázsba, a kényelmes párnájára, és nem kell megszégyeníteni magamat és a kutyát is az éjjeli megkötéssel. És nem utolsósorban CSEND van éjjel a kutya megkötése nélkül.
    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43
  17. 2010. augusztus 11. 10:2110.

    Egyetértek, szerintem is ez gyakorlás a legjobb módszer, ahogy BMW320 leírta.

     

    Viszont a hányás, hasmenés lehet mástól is, milyen tápot eszik most a kutyus? Lehet érdemes lenne elvégeztetni egy allergia vizsgálatot, bár ennek elég borsos az ára. Nem tudom milyen tápot eszik most az eb, én a helyetekben kipróbálnék első körben egy csirkementes, hipoallergén tápot, mert sokszor allergia áll az ilyen tünetek hátterében.

    előzmény:
    BMW320 (5)
    2010-08-11  09:57
  18. 2010. augusztus 11. 10:199.

    Hogy miért megy a hasa annak tényleg rengeteg oka lehet, de hogy hogy tudd leszoktatni arról h mindent megegyen.

     

    Ez a borsos is jó, ha olyan a kutya, hogy nem szereti, de nálunk az jött be mind 3 kutyánál, hogy rájuk ordítunk h fúúúj és azonnal kiköpi, vhogy megijed és akkor kiesik a szájából, és mostmár az újabb kutyus is megtanulta, hogy pl döglött halat nem vesz a szájába, max meghempereg benne.erről még nem sikerült leszoktatni. jah és teszem hozzá ezt úgy hogy együtt kapnak kaját és nem tálba hanem a lépcsőn, és így se esznek össze vissza semmit.

    de még egyszer ez kutyafüggő!!

    Üdv:Andy

    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43
  19. 2010. augusztus 11. 10:138.
    Nem vagyok orvos, pusztán csak párhuzamot vontam a kutyáim és az udvar között: egyszerűen képtelenség lenne állandóan a sarkukban lenni, hogy mikor mit nyelnek le, mit kóstolnak meg. Egy kölyök kutya általában mindent, a nagy imádja a tyúkok végtermékét, a szilvát, ezt csak arra írom, hogy érdemes lenne kifaggatni az állatorvost, hogy szerinte van-e valami szervi baja a kutyának. Hiszen más kiskutyája is szájába vesz mindent (de egy kúszó-mászó csecsemő ugyanígy, pláne faluhelyen, ahol ugyanúgy nem lehet sterilizálni az udvart, kertet, mint egy lakást...), mégsem hány-fosik két hetente.
    előzmény:
    mongab (6)
    2010-08-11  10:03
  20. 2010. augusztus 11. 10:107.
    Milyen tápot adsz neki?
    előzmény:
    mongab (6)
    2010-08-11  10:03
  21. 2010. augusztus 11. 10:036.
    amikor kisebb volt, akkor a tápváltásra gyanakodtunk, illetve, hogy "még nem állt be a gyomra", ugye igy szokták mondani. Most már régebb óta egy fajta tápot kap, igaz kap hozzá kiegészitőt is néha, májkrémmel, esetleg házi koszttal egy kicsit izesitve (de módjával). Én csak gondolom, hogy az lehet a baj, mert sajnos olyan mint a porszívó, és van mikor nem vagyok elég éber, hogy rászoljak, illetve elrántsam a kiszemelt "zsákmány"-tól.
    előzmény:
    inmélius (3)
    2010-08-11  09:55
  22. 2010. augusztus 11. 09:575.

    Meg lehet próbálni,az ilyen trükköket,csípős dolgokat tenni bele,hogy rossz élménye legyen vele kapcsolatban.

    De sajnos nem mindenkinél válik be.Egyik ismim kutyája még a legcsípősebb paprika csutkáját is élvezettel ette meg:)

    Gyakorolj otthon,hogy ledobod a földre és erélyesen megtiltod neki,hogy hozzányúljon.Ezt célszerű pórázon tenni,hogy valaki fogja és nem tud egyből odarohanni.Így lehet korrigálni őt.Kicsit engedni a közelébe és folyamatosan tiltani.Ha magától már nem eszi meg,akkor odahívod és megjutalmazod őt egy szem táppal,vagy valamivel amit szeret.Ne azzal,ami a földön volt!

    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43
  23. 2010. augusztus 11. 09:554.

    Szia!

    Beválhat a módszer, ezzel kapcsolatban nincs tapasztalaom.

    Viszont hasnmenésben (sajnos) igen.

    Bolus Adstringens-t ajánlanám, ha elkezd menni a hasa, elég jól megfogja és vény nélkül kapható emberi patikában is.

    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43
  24. 2010. augusztus 11. 09:553.

    Egészen biztos, hogy kizárólag azért hány-fosik, mert mindent a szájába vesz, megesz? Ezt mondta az orvos?

    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43
  25. 2010. augusztus 11. 09:522.

    Szia!

    Én nem értek hozzá,és nincs kutyám  de nekem  ez jó ötletnek tűnik:)

    előzmény:
    mongab (1)
    2010-08-11  09:43

Címlap

top