Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barna folyás mensi előtt

bambeszka
Létrehozva: 2010. augusztus 3. 23:36

Több éve már - mióta abbahagytam a fogamzásgátló szedését - minden ciklusom elején menstruáció előtt 2-4 napig barnás folyásom van. 2 éve babát szeretnénk, de még nem sikerült. A vizsgálatok alapján minden eredményem rendben van, páromnak is. Szerintem összefügg a probléma a barnázással, aminek eddig az orvosok nem tudták megmondani az okát, nem tudták megszüntetni.

Ismertek esetleg valakit, aki hasonló cipőben járt vagy hallottatok erre jó gyógymódot? Annak is nagyon örülnék, ha tudnátok ajánlani olyan nőgyógyászt Budapesten, aki kezelt ilyen esetet. Remélem itt sikerül találnom valakit, aki tanácsot tud adni mivel szüntethető meg ez a barnázás.
  1. 2010. augusztus 4. 13:2326.

    Még azt akartam mondani, hogy mivel nagyon egészséges, elkezdheted a mediterrán diéta szerinti étkezést (google-ban keress rá), ártani nem árt és két hónap múlva már biztos vagyok benne, hogy enyhülnek a panaszaid.

    Egy próbát megér.

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  2. 2010. augusztus 4. 13:2025.

    Szia!

     

    nekem is hasonló tüneteim voltak, a várható mensi előtt 3-4 nappal már barnáztam. Az én nőgyógyászom is legyintett rá!

     

    Teljesen más okból (kicsit magasabb vércukor) elküldött a házidokim inzulinrezisztencia gyanújával vérvételre (terheléses vércukor és inzulin szint mérésre) ott kiderült, hogy enyhe inzulinrezisztenciám van.

    Diétát javasolt (mediterrán diéta) ami pontosabban nem is diéta, mert ezek után most már így kell étkeznem.

     

    Az étrendváltás után 2 (!) hónappal a mensi előtti barnázás megszűnt, mellesleg fogytam 5 kilót és sokkal jobban vagyok.

     

    Úgyhogy összefüggésben lehet a PCOS-el, mert az szinte mindig inzulinrezisztenciával is jár, ez a kórkép pedig megnehezíti a teherbe esést.

     

    Szóval endokrinológus kivizsgálás szerintem jó lenne.

     

    Én a Budai egészségközpontba mentem el magánlaborba, szó nélkül megcsinálták a tehelést inzulinszint méréssel, és nem kellett hónapokkal előtte bejelentkezni, másnap le is vették a vért.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  3. 2010. augusztus 4. 13:0024.

    Tenyleg nem kell panikolni emiatt.

     

    Az esetek nagyon nagy %-aban konnyen kideritheto, hogy miert van, csak utana kell nezni. Es szinten nagyon nagy %-ban eleg egyszeruen kezelheto.

     

    Ahhoz a nogyogyaszhoz, aki azt mondja, hogy ez normalis, en nem mennek tobbet vissza.

     

    Menj el vmi termekenysegi kozpontba, ahol alaposan utananeznek, mi az oka, es lehet, hogy ezzel rogton babas is leszel.

     

    Sok sikert !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_633471
    Torolt_felhasznalo_633471
    2010. augusztus 4. 11:2923.

    Szia!

    Én örülnék neki, ha megírnád, hogy mit mondott a dokid, akár priviben is! Most láttam meg ezt a topikot és eléggé beparáztam :S 

    Nekem is hasonlóak a tüneteim, mensi előtt több napig barnázás, még a ciklusom is elég össze-vissza, akár egy hetet is késik. Pedig a fogigátló abbahagyása után 3-4 hónapig óraműpontossággal működött minden, az ovulációt is éreztem. Bár babát még nem tervezünk, de nagyon megijedtem, hogy mi lesz majd így :(

    Szóval nagyon megköszönném, ha megírnád, hogy mit mondott.

    Én majd csak októberben megyek a dokimhoz...

     

    Timmantyú

    előzmény:
    zoora82 (22)
    2010-08-04  10:03
  5. 2010. augusztus 4. 10:0322.

    Sziasztok!

     

    Hasonló tüneteim vannak nekem is és mostmár több mint egy éve nem estem teherbe. A barnázás nagyjából azzal egyidőben jelentkezett, hogy eldöntöttük babát szeretnénk, de mivel korábban én is azt hallottam, hogy ez nem gond, teljesen normális nem foglalkoztam vele, még a nőgyyógyászomnak sem mondtam.

    Pár hete találtam én is a babaneten Sugarcube által idemásolt kérdés-feleleteket és azok alapján kezdtem el utánaolvasni a témának. Progeszteron hiány, sárgatest elégtelenség stb. kereső szavakra is jó sok cikket lehet találni a neten. A tünetek közé sorolják sok minden más mellett, a barnázást, a nehéz teherbeesést, illetve teherbeesés esetén a vetélést, merthogy az alacsony progi szint nem tudja fenntartani a terhességet.

    A menstruáció előtti barnázás, a témával részletesen foglalkozó orvosi oldalakon a menstruációs zavarok között szerepel, illetve egy-két helyen a premenstruációs szindrómát is progeszteron hiányra vezetik vissza, de ez utóbbiban nem feltétlenül értettek egyet a dokik. (Azóta is foglalkoztat a kérdés, hogy a PMS-sel küzdő nők nagy átlagban mennyi időn belül esnek teherbe.) 

    Biztos, hogy az egyéni hormonszinttől is függ, hogy ki lesz és ki nem lesz "segítség nélkül" terhes, illetve akinek sikerül, annak mennyi időn belül, de figyelmen kívül hagyni nem szabad szerintem. Én legalábbis ezek alapján az infók alapján megyek vissza jövőhéten a dokimhoz és biztos, hogy ezzel a barnázással fogom kezdeni nála. Ha él még akkor a topik és lesz aki kíváncsi rá, szívesen elmesélem majd mit mondott.

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  6. 2010. augusztus 4. 09:1221.

    Szia!

    Nézesd meg a hormonszinted,de ne érezd magad betegnek miatta!

    Végig kísérte életem,ez a jelenség,3 gyereket szültem,és állandó problémám az volt,hogy ne essek teherbe!Ne alakíts ki betegség tudatot!

     

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  7. 2010. augusztus 4. 09:0320.

    Szia!

     

    A mensi előtti barnázás arra utal, hogy a peteérési folyamat nem teljes, tehát ha a 2 mensi között görbét rajzolz az normális esetben egy szabályos szép emelkedő süllyedő-görbét mutat!

    Ha pár nappal mensi előtt barnázás van, akkor az azt jelenti nem érte el a csúcsot a peteérés, hanem csak egy bizonyos szintig ment föl, és előbb kezdett el visszaesni, így jelentkezik a mensi előtt a barnás folyás!

     

    Ha babát szeretnél akkor erre van egy gyógyszer(nem tudom mi a neve) amivel ezt a folyamatot beállítják!

     

    Remélem tudtam segíteni!

    Én is az orvosomtól kérdeztem meg!

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  8. 2010. augusztus 4. 08:5419.

    Én is azokkal értek egyet akik azt írják h nem normális! Nekem akkor kezdett ilyen lenni, mikor nőtt egy petefészek cisztám, előtte soha nem volt! Miután kivették megint nincs.

    Persze nyilván egyénileg változnak az okok, de oka van az biztos.

    Én is endokrin dokit javasolnék, minél előbb. Hormonvizsi+terh. vércukor+inzulin mérés a minimum, gondolom ezt nem csináltatta meg a nődokid!

    Ne higgy neki h minden oké, hiszen 2 éve nem esel teherbe, nem oké minden, elég egyértelmű! Én is ezért váltottam dokit anno, mert mosolyogva mondta (ránézésre, se vérvétel se uh) h minden oké velem. Grrr...

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  9. 2010. augusztus 4. 08:4518.

    Úgy ahogyan Nyaffi írta irány az endokrinológus. Én évekig barnáztam a nőgyógyászok csak tüneti kezelést adnak és aztán minden kezdődik előlről.

     

    Endokrinológiai kivizsgálás ( Mensmentis) után következett 9 hónapnyi terápiás kezelés ( diéta, gyógyszer, mozgás) és most  itt mocorog  a pocimban a 21 hetes babám.

     

    Sikeres terápiát és minél előbbi pocakosodást kívánok!

     

    still

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  10. 2010. augusztus 4. 08:3516.

    Erre csak azt tudom mondani,hogy sok nőgyógyász felületes ilyen témában.A tesómnak évekig nem vették észre,hogy PCOS.-ja van,én a netről laikusként megállapítottam már 4-5 éve.

    Végül a Mensmentis-be,ahol kifejezetten ezzel foglalkoznak,kikezelték,ő is ezután lett terhes.

    Évekig próbálkoztak,és 2 vetélése is volt,pont a progreszteron hiány miatt.

    előzmény:
    Miacida (14)
    2010-08-04  08:31
  11. 2010. augusztus 4. 08:3316.
    ilyen jellegű zavart akár mióma is okozhat - egy egyszerű ultharanggal kimutatható, hogy van-e. De a hormongond sokkal valószínűbb, többen is említették. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. 2010. augusztus 4. 08:3115.
    Ó, ezek az elütések!!!
    előzmény:
    Miacida (14)
    2010-08-04  08:31
  13. 2010. augusztus 4. 08:3114.

    Sziasztok,

     

    Én elmentem nődokihoz ezzel a problémával, és azt mondta, normális. Mondjuk, nem voltam megelégedve, mert még egy uh-t sem csinált (más problémám is vot), dés bármit mondtam, csak mosolyogva bólogatott, hogy minen rendben van velem:((( 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  14. 2010. augusztus 4. 08:1913.

    Szia!

     

    Amit Sugarcube beirt, az egy nagy baromság!

     

    Ez nem természetes, a menstruáció előtti barna folyás, az általában sárgatest elégtelenség, progeszteronhiány.

     

    Menj hormonvizsgálatra, inzulin rezisztencia vizsgálatra, és ne nőgyógyászhoz, hanem endokrinologushoz, a nőgyógyászok sokszor elbagatelizálják a problémát.

     

    A fogamzásgátló gyakran okoz ilyen problémát.

     

    www.mensmentis.hu

     

    www.pcos.hu

     

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  15. Torolt_felhasznalo_861596
    Torolt_felhasznalo_861596
    2010. augusztus 4. 07:5912.

    Ahogy sugarcube is irta:

     

    A menstruáció előtt és után észlelt barnás folyás nagyon egyszerű jelenség, ez is vérzés, csak olyan kis mennyiségű, hogy a vérfesték a hüvely savas vegyhatásától így átszíneződik.. Ez
    teljesen természetes dolog, nem kell aggódnia miatta.

     

    és ha megkérdeztek 100 nőgyógyászt ő is ugyanezt mondaná...

    előzmény:
    humanka (7)
    2010-08-04  01:54
  16. Torolt_felhasznalo_861596
    Torolt_felhasznalo_861596
    2010. augusztus 4. 07:5811.
    hát egyáltalán nem azzal indokoltam hogy azért mert nekem is van... hanem ez igy normális.
    előzmény:
    humanka (7)
    2010-08-04  01:54
  17. Torolt_felhasznalo_861596
    Torolt_felhasznalo_861596
    2010. augusztus 4. 07:5610.
    Hidd el tök normális ...  keress rá neten vagy kérdezz meg egy nőgyógyászt, ennek ahhoz semmi k öze nincs hogy nem esik valaki teherbe pont ahogy az egyik emberke itt irta ez tök normális az elején és a végén is és a nők 98 %-nál igy is van....
    előzmény:
    tücsök78 (8)
    2010-08-04  06:50
  18. 2010. augusztus 4. 07:029.

    Szerintem sem normális,egy barátnőmnek is volt hasonló,nála kimutatták a hormon és egyéb vizsgálatokkal,hogy nincs peteérése.

    Nem biztos,hogy nálad is így van,de gyanús,hogy 2 éve nem sikerül teherbeesned.

    Egy olyan nőgyógyászt keress fel,aki endokrinológus is,talán én is tudok ajánlani valakit,nekem ő vette észre 4 éve,hogy magas a prolaktinom.

    Nem is estem teherbe én sem,de miután elkezdtem szedni a problémára gyógyszert,3 hónap múlva már pocakos voltam.

    Írj privit,addig megpróbálom kideríteni,hol praktizál most.

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  19. 2010. augusztus 4. 06:508.
    Egyáltalán nem normális, főleg nem 2-4 napig. Hormonvizsgálat mindenképpen kell, ezek szerint nemcsak a topikindítónak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861596 (5)
    2010-08-03  23:59
  20. 2010. augusztus 4. 01:547.

    Bocsi, hogy "letorkollak", de ez egyaltalan nem normalis (Az meg foleg nem indok erre, hogy azert, mert neked is van ... ) Egy "normalis" atlagos ciklusban nincs ilyen !!!

     

    A ciklus elotti barnazas tenyleg altalaban progeszteron-hianyra utal, ami neheziti az esetleges teherbeesest vagy a megtermekenyitett petesejt beagyazodasat. Neztek nalad progi-szintet? Es nem homerozol esetleg, mert egy hogorbebol lehet vmilyen szinten kovetkeztetni arra, hogy eleg magas-e a progi-szint?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_861596 (5)
    2010-08-03  23:59
  21. Torolt_felhasznalo_860128
    Torolt_felhasznalo_860128
    2010. augusztus 4. 00:246.

    Na, ezt mondom én is!

     

    Tutira el kell menni a dokihoz vérvizsgálatra, amennyiben gyereket akarsz. (Bagoly mondja verébnek.)

    előzmény:
    sugarcube (3)
    2010-08-03  23:53
  22. Torolt_felhasznalo_861596
    Torolt_felhasznalo_861596
    2010. augusztus 3. 23:595.
    Nekem is mindig barna folyásom van előtte és utána is ez teljesen normális dolog.
    előzmény:
    sugarcube (4)
    2010-08-03  23:55
  23. 2010. augusztus 3. 23:554.
    őgy=úgy
    előzmény:
    sugarcube (3)
    2010-08-03  23:53
  24. 2010. augusztus 3. 23:533.

    A neten próbáltál már rákeresni? Beírtam a google-ba őgy, ahogy a topik címe van és az első találat ez volt:

     

    Kérdés:

    A menstruáció előtti barnás folyásról szeretnék bővebbet tudni. Mit jelent ez? Egy tervezett terhességgel kapcsolatban milyen hatása lehet? Ez ugyanis engem is érint, úgyannyira, hogy a menstruációt megelőzően 4-5 napig is fennáll, ezt követően a vérzés pedig 2-3 nap alatt befejeződik. Ez igazából eddig nem zavart, de most babavállalás előtt ez probléma lehet?

    Válasz:

    A menstruáció előtt és után észlelt barnás folyás nagyon egyszerű jelenség, ez is vérzés, csak olyan kis mennyiségű, hogy a vérfesték a hüvely savas vegyhatásától így átszíneződik.. Ez
    teljesen természetes dolog, nem kell aggódnia miatta. Ilyen esetekben előfordul, hogy a peteérés, illetve a sárgatest működése nem teljesen szabályos, és nehezített lehet a teherbe esés. erről hormonvizsgálat révén könnyen meg lehet győződni. Ha teherbe esik, valószínűleg semmi problémát nem fog okozni ez a tünet.

     

     

    Kérdés:

    28 éves vagyok, eddig nem volt problémám a menstruációmmal, de négy-öt hónapja a menzesz előtt egy hétig barnás, pecsételő folyásom van. Kérdésem, hogy ennek mi lehet az oka, lehet-e kezelni? Ha gyermeket szeretnék a közeljövőben, ez befolyásolhatja -e a teherbeesés lehetőségét?

    Válasz:

    A menstruáció előtti napokban észlelt barnás vérezgetésnek minden bizonnyal az az oka, hogy nem megfelelő a sárgatest hormon szintje, ennek a hátterében pedig állhat az is, hogy nem kielégítő a peteérés. Amíg nem szeretne teherbe esni, addig lehet kezelni a problémát tünetileg, ha viszont babát szeretne, akkor valószínűleg szükség lesz egy kis gyógyszeres kezelésre.

     

     http://www.babanet.hu/rendelo.php?group=1575

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  25. Torolt_felhasznalo_860128
    Torolt_felhasznalo_860128
    2010. augusztus 3. 23:512.

    A hormonokat is megnézték? Progeszteron probléma is lehet a háttérben. Annak örülj, hogy más betegséget kizártak.

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36

Címlap

top