Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. május 1. 15:09126.
    Sziasztok!

    Danza!
    Én nem vártam meg, hogy mik, inkább óvatosan bántam a szinekkel. Főleg semleges, babanemfüggetlen darabokat vásárolgattam. De majd most! Feltúrom a várost a legédesebb lányka holmikért:)))

    Ikerkocsi terén: Mi már vagy egy hónapja megvettük, mert az összes közül ez nyerte el a tetszésünke. Bebe Confort Twin Club a neve. Árat inkább nem irnék:))
    Azért esett erre a választásunk, mert összecsukva befér a váz a csomagtartóba, úgy, hogy még 2 sporttáskát is be tudunk paszrozni, átalakitható 1-es kocsivá, illetve a 1O hónapos korukig használatos ülés egyben kocsiülésként is fukcionál.

    Megvenni, meg azért vettük meg, mert jó magyar szokás szerint Bécsből próbáltuk behozni, de ott közölték, hogy hiánycikk és a MegaToys-os emberke sem biztatott minket túl sok jóval, igy aztán a bemutató darabot elhoztuk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658413 (124)
     
  2. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. május 1. 09:22125.
    Danza!
    Én úgy tudom, hogy a 12. hétig szívódhat fel, utána már csak más probléma lehet, de nem lesz.

    Azért csak most kellett kismamanadrág, mert a sajárt nadrágjaim mind gumis derekúak voltak és elég jól tágultak. Egyébként nekem az előző két terhességnél csak a hatodik hónapban kezdett látványosan nőni a pocim és a súlyom is, addig alig látszott. Bezzeg utána, mindenki azt hitte ikreim lesznek mind a kétszer akkora volt a hasam. Na majd akkor most mit szólnak. Már nagyobb a körfogat, mint a lányokkal 7. hónapban volt. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. május 1. 00:02124.
    sziasztok lanyok!

    Koga, en mar a 8-9. heten kezdetm erezni, hogy valami baj van a nacikkal, de akkor meg nem tudtam, miert. A 9. heten mar csak egy jott ra, ami addig tul bo volt. Most igy a 16. fele mar en is csak kismama ruhakat tudok hordani.

    Valaki meg tudna mondani nekem, hogy az a bizonyos felszivodas meddig tortenhet meg? Tudom nalam mar nem igazan, csak sokat hallottam rola, de ezt az egy infot nem tudom.

    Mirelle, en sem vagyok babonas ilyenekben, es szivesen vasarolgatnek, de meg a kov UH-t meg akarom varni, hogy tudjam, keket, vagy rozsaszint vegyek-e:))) Persze eddig kaptunk mar nehany dolgot, es vettem is ket nagyon edi rugit, majdnem egyformak, csak a szinuk kicsit mas, az egyik kremszinu, a masik meg inkabb bezs vagy vilagosbarna. en sem akarom oket teljesen egyforman oltoztetni, csak egy kicsit hasonloan, mert az olyan edi. Persze ha egyszer megunjak, nem fogom eroltetni. Meg ha fiu/lany lesz, akkor sem.
    Egyebkent ikres mamak nem is nagyon tudnak az utolso pillanatokban vasarolni, hiszen a remek lehetosegek, mint szigoru agyban fekves, korhaz, stb a terhesseg vegen szinte feledtetik a kulvilagot az emberrel.

    Linato, te vagy itt a legidosebb (a babakkal), ohgyhogy csak most kellett kismama nacikat venned?

    Zsuzska, en sokat szenvedtem ezzel a fajat hasfasjassal, amirol irsz, mar egy picit ritkabb, de neha elofordul. Nem tudom mitol van, neha azt vettem eszre, hogy akkor, mikor nem eszem idoben.
    Igen, a meh valoban gyorsabban no, hiszen tobb baba is fejlodik benne, es ugyanolyan mertekben, mint az "egyes" babak. Nekem a 14. heten mondta a dokim, hogy ket hettel elorebb vagyok meretileg. Egy ismerosomnek a 22. heten mondta, hogy o het hettel van elorebb. ezert is van, hogy az ikrek hamarabb megszuletnek, mert a meh csak egy bizonyos mertekig kepes tagulni, ket gyerek eseteben a 38. het pl mar akkor a mint a 42. haromnal meg meg korabban.

    Tenyleg, ti nezegetitek mar az ikerkocsikat? van aki sikerrel jar?

    Udv mindenkinek, Danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 30. 14:04123.
    Szép napot mindenkinek!
    Koga, én is üdvözöllek és gratulálok a nászutas babákhoz. Igaz, hogy felszívódhat az egyik baba, de ez nem törvényszerű egyáltalán! Látom, szép egyforma méretűek a picikéid, ez jó. Nálam az egyik a kezdetektől 2/3-a volt a két tesója méretének, mégsem szívódott fel.
    Csak pozitívan, küldj nekik sok szeretetet, biztosan megérzik már pöttöm korukban is!

    Mirelle, gondolom mekkora megnyugvás, hogy minden oké. Már én is várom a további vizsgálatokat.

    Pocakosodás: Sajnos én terhességem előtti 3 hónapban nagyon sokat híztam (hormonkezelés és egyéb okok miatt), tehát már terhességem elején is szük volt az addigi ruhatáram. De egy ideje már egyértelműen a picuriktól nő a hasam. Már legalább másfél hónapja kismamanaciba járok, mert csak az kényelmes.
    Az Ikrek könyvében van egy rajz, mely szerint az ikreseknél sokkal gyorsabb ütemben nő a méh, mint az egyes terheseknél.

    Lányok, Nektek is olyan érzékeny a hasatok? Nem görcsöl, csak szúrogat, meg kicsit fájdogál. A méhem nő, azért van ez?

    Koga, priviben megírom a jelszót.

    Szép hétvégét kívánok mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 30. 13:54122.
    Koga!
    Nekem tegnapelőtt jött el az idő, hogy már minden nadrágom borzasztóan kényelmetlen volt, gyorrsan be is szereztem három kényelmeset. :)

    Mirelle! Még nem biztos, de azt hiszem 10. -én megyek uh-ra. Jövő héten csütörtökön kell hívnom a dokit az AFP eredményért és, hogy megmondja mikor menjek uh-ra. De mivel Uh-t mindig hétfőnként csinál a kórházban, ezért gondolom, hogy akkor kell majd mennem.
    Amikor Miléna született csak az utolsó hetekben mertem vásárolni. Korina születésére már minden megvolt jóval előbb.
    Szerintem sem függ össze a vásárlás babák egészségével. De azért elsőre még az ember hisz benne, hiszen annyian mondják. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 30. 12:01121.
    Szia Koga!
    Szia linato!

    A lelki része nálam úgy a tudomásulvétel után 2 héttel rendeződött. Azóta nagyon is tudatosan élem meg, hogy jelenleg 3-an vagyok és ha valahol szóba kerül, hogy babát várok, akkor már szinte sértve javítom a tévesztőt: babákat várok:))

    Pocak-ügyben: úgy 10 hetes lehettem, mikor az első gondok jelentkeztek ruhafronton.

    Egyébként tényleg nagyon megnyugtató volt látni és az orvso szájából hallani, hogy minden rendben van.

    A lányzó örömére tegnap beszereztem egy lila rugit:)) Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én olyan szívesen vásárolgatok nekik. S mivel a párommal eldöntöttük, hogy nem lesznek soha egyformába öltöztetve, így még inkább élvezettel merülök el a válogatásban.
    Lehet, hogy más babonás, én viszont úgy fondolom, hogy nem azért születnek beteg babák, mert a mamájuk még a bálnásodás végső stádiuma előtt elbotorkált megvenni a kelengyét. . . .

    Linato!

    Ti mikor mentek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (120)
     
  7. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. Április 30. 11:18120.
    Linato, Danza!

    Köszönöm a gratulákat, én is nagyon várom már a genetikai UH-ot!!!! Azt mondták, van olyan, hogy az egyik embrió a 12. hétig felszívódik!!! :(((( ez iszonyú, de remélem, mi hárman maradunk (apával együtt természetesen négyen. )

    Mirelle, én is gratulálok, ez tök jó hír! Gondolom, most totál nyugodt vagy. :)

    Nektek mikor kezdett el nőni a pocitok? Az lehet, hogy nekem (7+2) már akkora, hogy a régi nacik nem jönnek rám? Vagy ez a beleim miatt van, vagy ne adj Isten hájasodom?! :-o

    Esténként, ha belegondolok, hogy két baba nő a pocakomban, olyan álomszerű az egész, abszolút hihetetlen, sőt néha ijesztő. remélem a lelki folyamatok a 9 hónap alatt letisztulnak.

    Aki tud, írjon nekem jelszót, szeretnélek megismerni titeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 29. 20:15119.
    Szia Koga! Üdv köztünk és nagy gratula a babákhoz. :)

    Mirelle! De jó neked, hogy túl vagy a genetikai uh-n. Már én is nagyon várom. Gratulálok a tuti lányhoz és a szégyellőskéhez is.
    Örülj neki, hogy átadták a helyet. Ilyenben nem túl sűrűn lesz részed. Manapság nem túl figyelmesek az emberek. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 29. 20:10118.
    Gratulalok, Koga!!! Az eskuvohoz is, meg a babakhoz is. Ez nem semmi teljesitmeny! Vigyazz magadra meg rajuk.

    szeretettel, Danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (116)
     
  10. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 29. 18:56117.
    Sziasztok!

    Na, megvolt a genetikai ultrahang. Mindenük ép és jó nagyok is:)) A doki szerint az egyik tuti lány, a másik szégyenlősködött, így azt még nem tudjuk biztosan.
    Amúgy nekem olyan hirtelen löketekben nő a hasam. Múlt héten már a Héven is átadták a helyet:))) Sikerült is rendesen belevörösödnöm.
    Kismamaruhák tekintetében beszereztem néhány nyári lengét, meg 1-2 fölsőt.

    Befektetés: nekem nem mondta az orvosom, hogy bármi ilyenre számítsak. . . mondjuk nálunk csak úgy első blikkre jött össze ez a két babóca:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2004. Április 29. 16:23116.
    Sziasztok!

    Jaj de örülök, hogy megtaláltalak Titeket!!!! Tegnap előtt tudtam meg, hogy ikreket várok, hát mondanom se kell, kellett egy kis idő mire összekapartam magam az első rémületből. :-/ De sikerült, már látom az előnyeit is a dolognak, mert először csak a problémákat tudtam felfogni az egészből, és egy délutánt sikerült is végigbőgnöm. :(

    Magunkról annyit, két hónapja volt az esküvőm, és a babucik első gyerekként, elsőre "összejöttek", ráadásul mindezt a nászúton tették. :))))))))

    Hét hetes vagyok, és a most Bobnak nevezett (az eddigi Bab helyett ) baba 7 mm, a kis Bobek meg 6 mm. De ezt három napja mérték, azóta biztos nagyot nőttek!

    Az orvosom nagyon megnyugtatott, azt mondta, ma már egyáltalán nem gond az ikerterhesség, ha hárman lennének, már kicsit jobban oda kellene figyelni, de kettőnél minden simán megy magától, majd a legvégén picit többet kell pihiznem. :)).

    Azért én óvatos leszek, de nem akarom "túlparázni" sem a dolgot. Ugye én vagyok a legfiatalabb nálatok? (mármint babailag)

    Kellemes napot!

    Koga
    7+1
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 29. 09:32115.
    Zsuzska! Eddig semmiben nem más az iker terhesség, mint a lányokkal volt pocisságaim. Talán most korábban lett nagyobb a hasam és többször feszül, de ezen kívül minden ugyan olyan. Nem volt hányingerem egyikkel sem. Álomkór ugyanúgy volt, mint most. Gondolom azért a hátra lévő időbenbiztos egy- két dolog más lesz. Ha csak azt nézem, hogy 4 kéz és 4 láb fog matatni a pocakban. :)

    Én most nagyon élvezem az új ruhákat, végre nem szorítanak a nadrágok.
    Délután lesz mit felvennem az oviban az anyák napi ünnepségre. :)

    Hálóinget én régen kínait vettem, gombosat, ezerért és a legnagyobbat. Most láttam a barátnőmön egy nagyon szépet amikor szült a kórházban. Azt hiszem a brendonban vette. Cicinél ki van vágva és van rajta kívülről egy lepel szerű ami eltakarja a kivágást, ha éppen nem szoptat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 28. 20:02114.
    Linato, szerintem Te nem sokat tudsz pihenni, mert a két lánykád is elég kicsike. Jó Neked, hogy már olyan régóta érzed a babákat mocorogni.
    Tényleg, másnak érzed ezt az ikres terhességedet, mint az előzőeket? Lányaid hogy fogadják, hogy nemsokára lesz még két tesókájuk?

    Tegnap kipakoltam a ruhásszekrényből mindent, ami nem jön rám. Hát, nem maradt bent túl sok minden. Ami megdöbbentő: eddig mellben nem voltam túl erős, de mostanra az A-vonalú, vagy mell alatt szabott nyári ruháimat is kihíztam - felülről.

    Túl sok ruhát nem fogok venni, mert szinte mindig itthon vagyok. Most nagyon jó a kertészgatyám, van egy nyári hétköznapi ruhám, még veszek valami ünneplőt, meg pár hálóinget - fogalmam sincs milyen méretűt vegyek, amibe 3-4 hónap múlva is beleférek majd - és fehérneműt, mert minden szorít.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (113)
     
  14. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 28. 18:51113.
    Borcsa! Én már 13 hetesen éreztem buborékolgatássokat, de nekem már van két lányom. Miléna 5 éves lesz szeptemberben, Korina 3 lesz januárban. Igazi mozgásokat, ficánkolást úgy a 15 héttől érzek. Most vagyunk(18+3)

    Zsuzska! Minden használható infót megosztok majd veletek is. :) Az én dokim nagyon közlékeny, de csak akkor ha faggatom. Mondjuk tapasztalt is 5 gyerekkel. Az utolsó két gyereke (kétpetéjű ikrek) már 6 évesek.
    Jövő héten talán kölcsönkapom az ikrek könyvét és okosodom abból is.

    Voltam ma a 2in 1-ban a Lövőház utcában. Nagyon jó kismama cuccok vannak, nadrágok, szoknyák, felsők, de nagyon drágák. 9990 a nadrág, 6500 egy felső, ujjatlan4500, szoknya 8500.
    Vettem a Manu Artban két kismamanadrágot(5900/db) és egy felsőt(2900).
    Most nagyon jól érzem magam, hogy van két nacim ami nem szorít. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 28. 18:26112.
    A Dévai Intézetben volt a lombikom, a 2. sikerült.

    Mirelle, ugye Te voltál nemrég AFP. -n? Eredmény mikor lesz? Nagyon kíváncsi vagyok ám, kinek mit hoznak ki ebből a vizsgálatból.

    Linato, én is 10-én megyek orvoshoz, kérdezősködni én is akarok. Örülnék, ha majd a publikos infókat megosztanád velünk. SAjnos azt tapasztalom, hogy az orvosok nem nagyon mondanak semmit. Szóval minden fontos infóra úgy kell vadászni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362916 (111)
     
  16. Torolt_felhasznalo_362916
    Torolt_felhasznalo_362916
    2004. Április 28. 16:33111.
    Ja, és Afp-re holnap megyek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_362916
    Torolt_felhasznalo_362916
    2004. Április 28. 16:32110.
    Nekem is azt mondta az orvos, hogy két hónappal előtte kell befeküdnöm Zszuzska75 neked hol csinálták a lombikot?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (109)
     
  18. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 28. 16:17109.
    De jó, hogy beindult a topik!
    Borcsa, üdv közöttünk, boldog és problémamentes kismamaságot! AFP. -n voltál már?

    Úgy tudom, hogy a mesterséges megtermékenyítéssel létrejött terhességekre azért kell jobban vigyázni, mert a mi esetünkben mindent mesterségesen, gyógyszerekkel hoztak létre, pl. a méhnyálkahártyát is, így fennáll a veszély, hogy azok a kötődések, kapcsolatok nem alakulnak ki olyan tökéletesen. (Lombik előtt, alatt és utána is hetekig sok gyógyszert kapunk)
    Biztos van pszichés oka is, aki évekig vár babára, az inkább akár végigfekszi a 9 hónapot és nem kockáztat. . .
    Állítólag a 12. hét után nincs különbség a lombikos és a természetes terhesség közt.

    Nekem is most kezdett növésnek indulni a hasam. Hirtelen nagyon meg fog nőni az a gyanúm.

    Ciprus, nekem az orvosom azt mondta, hogy max. a 24. héten be kell feküdnöm. Annyira nem is bánom, ott talán biztonságban leszek. Hármasikreknél már az is jó, ha a 32. hétig benn maradnak a méhben, kettes ikreknél azért éltalában ennél tovább lehet hordani a babákat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_362916
    Torolt_felhasznalo_362916
    2004. Április 28. 13:15108.
    Hány hetesen érezted elöszőr a mozgásokat? A nemüket tudod már? Hány hetes is vagy?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (106)
     
  20. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 28. 13:12107.
    Ciprus!
    Majd 10. -én megkérdezem a dokimat, hogy mit gondol a kórházba fektetésről. Meg még ezer dologról, amire kíváncsi vagyok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 28. 13:10106.
    Danza!
    Én is próbálok pihenni amikor lehet, csak ritkán sikerül. Azért esténként korán kidőlők. :)
    Teljesen normális akicsit ellustulás. Nem készülünk az olimpiára:)

    Borcsa! Üdv köztünk. :) Múlt héten még nekem is azt mondták, nincs is hasam. Aztán tegnap meg rácsodálkoztak, hogy hirtelen mennyit nőtt. :)
    Ne aggódj én sem láttam már őket a 12 hét óta, de már érzem, hogy ficéánkolnak. Nem sokára te is érzed majd és akkor már jobb lesz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_362916
    Torolt_felhasznalo_362916
    2004. Április 28. 10:41105.
    Sziasztok! Csatlakoznék hozzátok. Én is ikreket várok, jelenleg 16. hétben vagyok és inszeminációval sikerültek. (elsőre!) Nektek mennyire látszik a hasatokon? Nekem mindig azt mondják, hogy ahozz képest, hogy ikrek vannak, nem is nagy a hasam! Kicsit aggódom is, mert már 1hónapja nem láttam őket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 27. 21:34104.
    En is orulok, hogy mindenki jol van. Mar nagyon varom a mozgasokat, mi meg csak 15 hetesek vagyunk, igy aztan en is varhatok meg par hetet.
    Ciprus, miert van kulonbseg a termeszetes es mesterseges uton fogant ikreknel? Biztos hulye kerdes, de nem nagyon ertem. Azert a biztonsag kedveert en is sokat pihenek, bar neha eleg uncsi, de azert betartom egy doki javaslatat, miszerint ha nem kell vegig fekudni, akkor sem art ket-ket orara lepihenni delelott, delutan es este. Kicsit el is lustultam, ugy erzem:)
    előzmény:
    ciprus (103)
     
  24. 2004. Április 27. 16:49103.
    A dokimat kikérdeztem, annyit jelzett, hogy lombik és ikerterhesség esetén a 24. héttől a nagykönyv szerint kórházban kellene tartózkodni, és azt mondta, rajtunk anyukákon rengeteg múlik, feküdni kell sokat! Ez gondolom a természetes úton ikreket váróknál nem biztos, hogy így van, de azért gondoltam leírom. . .

    Neked Zsuzska mondtak ilyesmit?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2004. Április 27. 16:45102.
    Sziasztok !

    De jó, hogy mindenki rendben van!

    ma voltam ultrahngon, nálunk is szépen fejlődnek a babák, pont a koruknak megfelelőek, és teljesen egyformák!!!Kezük lábuk járt, nagyon meghatódtam!

    Mindenkinek kellemes pocakosodást kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top