Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 11. 12:031051.
    Lányok, nem kéne az ikresek. tk-t reklámozni az indexes és babanetes ikresek körében is? Én régebben mindkét helyre írogattam, ma már kevésbé.
    Linato, te talán jobban ismerős vagy mindkét helyen. . . Vagy mi legyen?
    Mert mindkét helyen írtó sokan vannak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 11. 11:361050.
    Gello!
    A bemoldalán megnézheted, hogy a srácaimnak mekkora köldöksérvük volt. Kb. 3 hónapos korra visszahúzódott nagyon szépen. Soha nem ragasztottam. A dokink szerint felesleges, csak a bőrt teszi tönkre.
    előzmény:
    gello (1049)
     
  3. Torolt_felhasznalo_202375
    Torolt_felhasznalo_202375
    2005. február 11. 10:091049.
    Nyugtassatok meg, hogy front volt az éjjel, és volt okuk nyűglődni!Tegnap írtam már egy szép levelet, de közben persze többször meg kellett szakítanom, aztán a végén az egész elveszett az éterben. . .
    A találkozóra én nagyon remélem, hogy el tudunk menni, de egy iker-klubról akartam nektek írni. Az Arany János utcai Aranytíz-ben, az Aktív Szülés program szervezésében van egy ikerklub, amit fel lehetne virágoztatni. Én az első talin voltam, mondjuk csak én és egy akkor szintén még várandós ikres lány volt, a klub szervezője (aki maga is ikres mama) és Métneki Júlia, az Ikrek könyve szerzője. A dolog előnye, hoyg a helység nagyon jól felszerelt, nagy párnák a földön, pelenkázó helyiség, étel melegítő, tea. . . Hátrány, hogy bérletet kell venni, ami ötezer forint hat alkalomra.
    Más: ad valaki édeskömény teát babájának? tapasztalat? Én most kezdtem, hátha segít Maltofertől székrekedéses és picit hasfájós fiamnak. Egyenlőre nem tudom, hogy használ-e.
    Lányom köldöke nagyon kifordult, doktor néni leragasztotta, de fürdetésnél, amikor levettem a tapaszt, piros volt a bőre alatta. Így nem tapaszoltam. Tapaszolt valaki közületek? Segít az, érdemes????
    Most hétvégén volt a kiírt születési időpontunk, tortával ünnepeltünk. A gyerekek amúgy már a jövő héten két hónaposak lesznek, de természetesen még ők nem igazi kéthónaposak. Leó tegnapelőtt viszont határozottan elkezdett gyönyörködni a járókára szerelt mobilban. Tegnap rettentett el egy kőnyv (a rővid ő-m eltűnt), hogy azt az első, nagyon nyűgős, esetleg kólikás hat-nyolc hetet koraszülőtteknél a kiírt időponttól kell számolni. Na, most retteghetek az elkővetkező hetektől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 11. 09:071048.
    Mirelle, jövőkép:
    Azt hiszem, hogy a helyzet tényleg csak fokozódni fog. Mert ugye most még el vannak ott a gyerkőcök, ahová letesszük őket. A java csak ezután jön.
    Szerintem úgy járunk majd, mint a viccbeli ember, aki elment az orvoshoz. Arra panaszkodott, hogy hasmenése van és nem is mindig ér ki időben a WC-re, ez pedig nagyon zavarja. A doki hasfogó helyett nyugtatót adott neki. Egy hét múlva megy vissza az ember, doki kérdezi, javult-e a hasmenése. A válasz: Nem, de már nem zavar. . . :)))

    előzmény:
    Mirelle26 (1047)
     
  5. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 10. 23:331047.
    Úranyám!

    Ok, én egy teve típus vagyok, de ezt meg nem bírnám inni!

    Utószor a terhesség alatt voltam szomjas:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (1046)
     
  6. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 10. 23:201046.
    Nnna, sikerült regisztrálnom az ikres fórumra.

    Igen Irisz, ez nem jó, hogy egyszerre több helyen vagyunk, nekem mindegy, hogy hová, de testületileg vonuljunk át egy helyre sztem!

    Kuvick, Irisz ne rémisztgessetek pénzlenyelés, meg lakás átrendezés elég zűrösen hangzik. Huh. Mondjuk én most a szoptatástól vagyok már totál kipurcanva, kiszámoltam, több mint 1, 5 litert szipolyoznak belőlem ki naponta, egész nap csak iszom, de az esti szopinál még így is mindig megfordul velem a lakás. :( A mellem állagáról már nem is beszélek. De ha van tejem bőven és miután nekik ez baromi fontos, meg nagyon jó érzés is, úgyhogy még egy darabig ez lesz, bár 6 hónapos korukra le akarom választani őket, mert azért túlzásba sem akarok esni itt a két babával. ;) No meg türelmetlenül várom, hogy visszakapjam a testem (ami = mínusz 7 kg, normál méretű mellek és semmi enerváltság, nincs töredező körmök, sápadt arc stb. )

    Most is megyek inni, napi 4 liter simán legurul!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2005. február 10. 21:501045.
    Csupa pozitivum ;))
    előzmény:
    Mirelle26 (1044)
     
  8. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 10. 21:401044.
    Le voltam nyűgözve:)))

    Iiigen. . . Diperte, de nem lett bajuk. Nem lázasodtak és csak tegnap voltak egy cseppet nyűgösek. . . ma már ment a banzaii ezerrel:)
    előzmény:
    Irisz (1043)
     
  9. 2005. február 10. 21:321043.
    Szia Mirelle!

    He-he, es tetszett?? :)

    Di-Per-Te?
    előzmény:
    Mirelle26 (1041)
     
  10. 2005. február 10. 21:311042.
    Szia!

    hat nem tudom! Az viszont eleg rossz, hogy mostmar 3 forumot bongeszek at, jo volna csak egy helyre koncentralni ;))
    Ugy nez ki menni fog Gazso oldala(kopp-kopp), bar Marja is jo volna ha csatlakozhatna, nem lenne jo ha valaki kimaradna :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (1024)
     
  11. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 10. 21:291041.
    Sziasztok!

    Na, ma láttam a jövőt:)))
    Egy 15 hónapos és egy 3 éves babóca volt vendégségben. . . . huh. . . .

    Egyébként a nők tegnap be lettek oltva. Egész jól viselték:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2005. február 10. 21:281040.
    xtimy!

    Huu, ez hirtelen johetett akkor!! Tudoerlelot nem kaptal? En csaszi elott 1 nappal kaptam egy fel adagot, nalunk Krisznek volt viz a tudejeben(wet lung), szegenykem kapott meg az altatombol is.
    Neha eszembejut, hogy Te jo eg, hogy izgultunk erte, olyan kis torekeny volt, most meg milyen nagy es eros fiu lett belole. Pedig viszonylag nagy sulyu is volt, de elveszett az inkubatorban.
    Karira voltunk mi is otthon, december 9-en mentunk haza. Akkor nektek is a legszebb karitok volt, nem igaz? :)

    Kuvick! Megneztelek Titeket is, oh hat ok mar nagy lanyok! :)) Jo nezni, hogy "mibol lett a cserebogar" , mennyit valtoztak a lanyok az ido soran. Pattika sokkal magasabb Petranal? A "nagyik" kep ismeros! :))
    előzmény:
    xtimy (1033)
     
  13. 2005. február 10. 21:141039.
    Sziasztok!

    Zsuzska! Nagyon edik a fiuk! Olyan kis aprok meg, de mar olyan fiusak! Rajtuk nagyon latni, hogy ketpetejuek. Na ha megsem, nem mondtam semmit, de tenyleg annyira kulonbozoek ;))

    En is hasonlokeppen ereztem mint Te. A 3. honapig "szuper anya" voltam, alig pihentem megis kipihent voltam stb. Azutan jott a nehezebb resze, csak csendben mondom nekem ugy tunik egyre faradtabb leszek ;) Nem igazan tudom, hogy mitol mert konnyul a helyzet azert ahogy nonek, de ugy jonnek a masfajta kihivasok is. A mai nap peldaul atrendeztem a nappalit mert eletveszelyes volt ahogy mar felmasznak mindenhova, jo moka volt kb. 5x attoltam a kanapekat meg a nagy asztalunkat a szoba egyik vegebol a masikba, kozben meg terelgettem a torpeket, hogy ne legyenek utban, na de ez olyan erdekes volt nekik, hogy nem hagytak egyedul egy percre sem ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (1028)
     
  14. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 10. 11:321038.
    Ha mégse indulna be a fórum, akkor gyere hozzánk gyakrabban! Kispapánk még úgysincs. :))))
    Gratulálok a babákhoz! Párodnak minden jót!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_554764 (1037)
     
  15. Torolt_felhasznalo_554764
    Torolt_felhasznalo_554764
    2005. február 10. 08:161037.
    Szia zsuzska!

    Lesznek ikrek :)
    Most 14. hetes terhes a feleségem.
    Örülök, hogy bejött az ötletem a fórummal. Remélem tényleg sikeres lesz, és nemek, meg a többi ikervárónak, ikerszülőnek jó találkozó, és öteletkapó hely lesz.

    Más.
    Nem akarok én konkurálni ezzel a fórummal, az nlc-nek, vagy bármilyen más topic-nak. Láttam, hogy régóta beszédtéma volt ez a közös fórum, így megcsináltam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (1036)
     
  16. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 10. 07:551036.
    Sziasztok lányok!

    Evacak, gratulálok neked. A neved ismerős volt valamelyik lombikos topikból. Én anno a Lombik-baby program topiknak voltam alapító tagja. . .

    Nekem az terhesség első fele nem volt rossz, pedig azt még 3 babával csináltam végig. Talán 3-szor hánytam, mondjuk jó kis öklendezések voltak, meg a hasam is hihetetlenül nőtt, hamar felugrott a méhem a gyomromig.
    Tehát tényleg ahány nő, annyiféle. Más egy babával rosszabbul van, mint én voltam hárommal.

    Kogaledo, akkor te is ügyes vagy!:) Nekem ki se hozták egyszerre a fiúkat. (Nem mehettem rooming-inbe. )
    Úgy két hónapos kortól tényleg pangás volt nálunk is, de amikor már tudnak tárgyakért nyúlni, akkor már lekötik magukat. (Ez nálunk kb. 3 és fél hónaptól van. ) Most se lenne semmi gond, csak ami neked, Kogaledo a nem alvás, az valószínűleg nekem a hiszti. Szörnyű minden etetés. Peti két korty után (ha hajlandó egyáltalán elkezdeni) kiköpi a cicuit, nézeget, mosolyog vagy éppen megfeszíti magát és ordít. Aztán megint szopi. És így a végtelenségig. . . Vagy meg se tudom etetni, mert visít, csak tudnám miért. A másik meg az, hogy mostanában annyira aluszékony, tisztára aggasztó. Lassan ott tartunk, mint egy hetes korban, hogy csak enni kel fel. :((

    Én meg az ikrek. lap. hu-t ajánlanám nektek, azt a babanetes ikrews fórumról egy egypetéjű iker lány szerkesztette. Szerintem érdemes benézni.

    Megnézem Gazsó ajánlatát is, mert nagyon dícsértétek.

    Gazsó, neked is ikreid vannak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. február 10. 03:021035.
    sziasztok!
    Evacak, kitartas es udv itt! en mazlista voltam, kb egyszer hanytam csak, mikor otthon voltam a tavasszal, es apukam mokas kedveben a kutyamat ijesztgette egy frissen fogott hallal, es miutan sikerult elijesztenie, gondolta, velem is megprobalkozik, hat sikerult is beijesztenie a vecebe. . . . neha fene nagy humora van az oregnek. . .

    mas. beneztem en is az ikres. tk-ra, szerintem nagyon jo lehetoseg, es nem feltetlenul jelenti azt, hogy itt mindent itt kene hagynunk. De az egesz (annak mondom, aki meg nem gyozodott meg) csak egy ikres forum, azon belul kulonbozo topikokat lehet letrehozni (en mar aktivkodtam is), tehat igy tematizalva is lehet folytatni a beszlegeteseket, es ez segitseget nyujthat minden ujabb ikresnek. masreszt azert is nagyszeru, mert ilyen meg nincsen, es mi kezdhetjuk el az elso nagy ikres forumot, gondoljatok bele, mikor kiderult, hog yikreket vartunk, az elso az volt, hog ymost hova forduljunk a kismillio kerdesunkkkel? hat ide majd lehet.
    Kogaledo, neked mint ikerklub alapitonak nem is szabadna kihagyni ezt a lehetoseget:)!!! szerintem at kene szolni pl az indexes ikres forumra is, biztos ok is sokmindennel hozzajarulhatnak ahhoz, hogy aztan ez a forum egy jol hasznalhato informaciogyujtemeny lehessen mindazoknak, akiknek szuksege van ra.
    es szerintem ugy is kivaloan mukodhet, hogy kozben senki nem hagyja ott az eredeti topikjat (csak ha akarja), de remek szintezise lenne a kulonbozo ikres topikoknak. Itt is vannak paran, akik mashova is irnak.
    szal szerintem aki tud, feltetlenul regisztraljon be, ez nem csak egy plusz egyedik topik, hanem egy egesz forum csak ikreseknek remek lehetosegekkel. Koszi, gazso!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 9. 21:311034.
    Évacak!

    Hűűű, dejó neked:)))

    Én az elejét nem szerettem, de aztán a 20. héttől. . . . hmmmmm. . . egészen a 35-ig. -)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_900133 (1032)
     
  19. 2005. február 9. 19:321033.
    Irisz: a 34. héten születtek a picik, reggel arra keltem fel , hogy elfolyt a magzatvizem. Nem volt semmi előjele, bár már elég nagy volt a pocim, feszült is, de teljesen zárt volt a méhszáj. PIC-re kerültek a babák, Bebét lélegeztetőre tették, mert nem volt elég érett még a tüdeje, Annával semmi próbléma nem volt. A leiden nem kavart bele semmibe, max abba, hogy a császárral vártak 8 órát, mivel beadtam magamnak reggel a heparint. Így vajúdhattam is egy kicsit a babákkal :) December 07-én születtek meg 16. 20-kor Anna, majd 21-kor Bebe. Haza december 23-án jöhettek, szóval együtt karácsonyozott a kis család :)
    Na megyek mert már megint abajognak :D

    Jóccakát mindenkinek!
    előzmény:
    Irisz (1019)
     
  20. Torolt_felhasznalo_900133
    Torolt_felhasznalo_900133
    2005. február 9. 18:261032.
    Sziasztok! Most írok ide először. . . Én még nem vagyok anyuka, csak "ikerterhes". De már rég kacérkodom a gondolattal, hoyg felvszem veletek itt a kapcsolatot, mert ez mégiscsak egy spéci eset és kicsit jobban rá kell készülni, mint az egybaásoknak.
    Most a műár tapasztalt anyukák sorait olvasom nagy figyelemmel, de GIGI, neked szeretnék válaszolni. Én csak sejtem, amiket írok, de: nekem hatszáz valamennyi volt az első vérvételnél mért hcg szintem és 2 hét múlva kiderült, két baba lakik nálam (lombikos voltam). Aztán rosszul voltam az első perctől, ez mostanra enyhül, ma hagyom el a 13. hetet. Na és már van pocim, ami a doki szerint (is) csakis a duplázásnak köszönhető, hisz ketten növekednek odabent - és kínozzák az anyukájukat: :))) És igen, csúnya száraz a mellbimbóm, sokszor kell ennem gyorsan valamit, mert ég agyomrom (de nincs étvágyam. . . ), újabban többször majdnem elájultam, úgy elszédültem - tehát nekem minden ismerős, amit írsz. De ne feledjük, nincs két egyforma nő és egyforma terhesség, de azért persze lehetnek hasonlóságaink! Reméélem, egy picit segítettem.
    Az anyukáknak meg kívánom, hogy további jó élményekről számoljanak be - olyan jó volt olvasni, hoyg az általam leginább félve várt első 3 hónap nem is biztos, hogy olyan nehézséges 2 picivel!
    Üdv mindenkinek!
    előzmény:
    Gigi79 (1014)
     
  21. Torolt_felhasznalo_660580
    Torolt_felhasznalo_660580
    2005. február 9. 17:561031.
    sziasztok!

    Én nagyon sokáig élveztem a helyzetet, és még a monotonitást is bírtam, sőt, még 1-1, 5 éves korukban is csak mosolyogtam, amikor megláttak minket, és mondogatták, húúúú milyen nehéz lehet egyszerre kettővel! Kb. másfél éves korukban kezdődtek az igazán nehezebb napok, akkor már régóta az ember mást sem csinál, mint gyereket nevel, nem tudja rendesen kialudni magát, jönnek a fogak, nyűgösek, hisztiznek IGAZI HISZTI-vel, és akkor persze neked okosan kell megmagyarázni neki, miért nem kaphatja meg azt a valamit, miért nem lehet úgy csinálni, ahogy akarja. . .
    Szerintem itt kezd igazán nehéz lenni a dolog. És innentől kezdve már nem egyszerű. Persze előtte sem, de nekem az elején semmi gondom nem volt. Ettek, aludtak, sétáltunk velük, könnyen el lehetett terelni a figyelmüket akár a sírásról, akár arról, amit nem akarsz nekik megengedni.
    Most pl. a kórházból jöttünk, mert a Patti lenyelt egy kétforintost. Sokszor azt gondolom, hogy sok mindent megértenek, aztán kiderül, hogy mégsem. Bevette, hiába kértem, közelítettem meg türelmesen, . nyugodtan, hogy elvegyem tőle, hátravágta magát, röhögött, és lecsúszott neki. A kórházba meg élvezte a dolgot, a röntgenezést, meg a szaladgálást a folyosón, szerintem nem is tudja, hogy mekkora baj lehet belőle, mert hiába magyaráztam neki nem figyelt. Most ütöttem volna meg? Attól jobban megérti?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 9. 17:291030.
    Koga!

    Majd 26-án alapítunk:)))

    Egyébiránt úgy 2-3 hós koruk környékén én is éreztem, hogy jobban le vagyok kötve, de ez elmúlik, mert aztán már az éber idejükben lekötik magukat, játszanak, forognak, dumálnak, nézelődnek, újságottépnek (Anna jelenleg ennek a szenvedélynek él). . . . tehát nem aggódni!:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (1029)
     
  23. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 9. 17:111029.
    Kuvick! Megnéztem a képeket, nagyon édesek és rötyögtem magamban, mert a gyerekágyon mi is hárman voltunk egy szobában ikresek. :)

    Zsuzska én hol egyszerre, hol külön szoptatom őket, ez attól függ, mennyire van időm. A szimultán szoptatást én már a kórházban megtanultam, pontosabban az első perctől kezdve így szopztak és az egyedülit kellett itthon inkább megtapasztalni. (A másik két ikres anyuka meg sem próbálta a szimultán szopit a kórházban, de én már a szülés előtt elgondoltam, hogy így szeretnék szoptatni és - bár mindenki rajtam mosolygott a kórházban, ahogy a szoptatós párnám mögé befészkelődve, a két manót egy kézzel mellretéve szenvedtem - mikor igazán beindult a tejem, úgy ment a dolog mint a karikacsapás. A mai napig ha azt akarom, hogy hatékonyan és gyorsan sokat egyenek csak így megy. :) Szokás kérdése.

    Én is azt érzem, hogy most egy picit nehezebb mint az elején, kevesebbet alszanak, több a nyifi-nyafi és én is jobban meguntam a monotonitást. Minden napom uolyan. :( Már tegnap este ki is sírtam magamból, hogy mennyire hiányzik a régi életemből egy-két dolog. No de majd jön a tavasz!!!!

    Gazso! Én megnézem amit nyitottál, de én szívesen maradnék beszélgetni itt az nlc-n, ui. más topikokba is írogatok, bonyolult lenne több helyen ott lenni. De ez csak az én véleményem. (Mellesleg én nagyon szeretnék vmi ikerklub félét összehozni, nekem nagyon hiányzott, hogy nincs ilyen. )
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (1028)
     
  24. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 9. 15:331028.

    Irisz, kérhetek én is jelszót? Megnézném a gyerekeidet.

    Tényleg jó lenne az nlc-s két ikres fórumot egyesíteni. Pl. ennek a végére kiírni, hogy kollektíve átmentünk az Ikres anyukák topikba. . .
    Vagy ők írnák ki, hogy ide jöttek.

    Nagyon rám férne, ha tapasztaltabbaktól jó tanácsokat kaphatnék. Nekem az első 3 hónap leányálom, sétagalopp volt, most kezd nehezedni. Lehet, hogy mostanra fáradtam el?
    Elég elviselhetetlen állapotok vannak itthon. Valamelyik fiú mindig visít (általában Peti), kitalálják, hogy pl. nem akarnak szopni csak üvegből enni vagy nem akarnak cumisüvegezni csak szopizni. Most már naponta 2-3 alkalommal leteszem őket aludni, azóta azért jobb a helyzet, de Peti így is sokat sír. Dehogy sír, visít, ordít.

    Most volt itt dr. bácsi. Megbeszéltük, hogy Petinél ez a műtét utóhatása is lehet, mert ezek a sírós rohamok evés idején jönnek és kb. a műtét után kezdődtek. Egy hasi műtét 4-6 hétig is éreztetheti a hatását. Ha 2 héten belül nem javul a dolog, akkor el kell vinnünk hasi uh. -ra.
    Szóval nem tudom, mi ez, tényleg van-e valami gond vagy csak egyszerűen agyoncsapnivaló, rosszfajta gyerek. (Erre is reális esélyt látok. ) :))))

    Kogaledo, megnéztem az lll. hu-n a fejési technikát. Én már a "csak szopiztatást" is feladtam. Majdnem 4 hónapos korukig bírtam, pedig már 1 hónapos korukban jöttek a fenyegető jelek, hogy kevesebb a tejem, mint kéne. Az utóbbi hetekben minden összejött: a műtét, idegeskedés, a melleimet néha 8 órán át nem ürítettem ki, áttértek a 4 órás evésekre, néha átaludták az éjszakát, baj volt a tejleadó reflexxel, azóta fejni is gyötrelem, a srácok napközben sírnak, mindezektől jól ki is készültem. Rájöttem - ahogy mostanában ti is írtátok -, hogy fontosabb, hogy az embernek nyugalma legyen, mint az erőlködés.
    Remélem, hogy addig tudod majd szoptatni a babáidat, amíg eltervezted.

    Xtimy, még nem is dícsértelek meg, hogy egyszerre szoptatod a macikáidat. Én is erre készültem, de nekem nem sikerült. :(( Béna voltam.
    Kogaledo, te hogy szoptatod őket?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_554764
    Torolt_felhasznalo_554764
    2005. február 9. 14:541027.
    Sziasztok!

    Látom, már régóta megy a beszélgetés az ikres fórumok közösítéséről.
    Csináltam, egy fórumot a www. ikresek. tk oldalon, hogy lássam mennyire van ténylegesen igény erre.
    Várok vele mondjuk 2 hetet, aztán letörlöm, ha nem lesz rá mégsem igény.
    Hírdesse mindenki az oldal elérését, és majd meglátjuk.

    Ennyivel tudtam ehhez hozzájárulni :-)

    Ha minden jólmegy, ott találkozunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top