Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_660580
    Torolt_felhasznalo_660580
    2005. február 9. 13:121026.
    Szia Kogaledo!

    Vannak új képek, kisebb korukból is! Nálunk is szerencsésen alakult, Petra rám hasonlít, Pattika a férjemre. De nem csak külsőre, hanem belsőre is. Petra minden szokásából, magamra ismerek, Pattika meg olyan szégyenlős, amilyen apa volt kiskorában, úgy morog, amikor elmélyül vmiben, mint a férjem. . . Néha megdöbbenünk, hogyan lehet, hogy ENNYIre hasonlítanak ránk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_554764
    Torolt_felhasznalo_554764
    2005. február 9. 12:511025.
    Sziasztok!

    Szívesen megvenném Métneki Júlia : Ikrek Könyve c. könyvét. Ha valakinek megvan és már nincs rá szüksége légyszi írjon a : kaspet@dote. hu címre.

    Előre is köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 9. 12:491024.
    Jobb lenne a két topikot egyesíteni, azért olyan sokan nem vagyunk, hogy ne lehessen követni és ugye mi ikresek fogjunk össze! :)
    előzmény:
    Irisz (1019)
     
  4. 2005. február 9. 12:451023.
    Köszönöm. Mi már nagyon szeretnénk babát, csak nem jön össze. Féltettek mindig, hogy nehogy bebeszéljem magamnak a tüneteket, de egy (már bocsánat) hányást nem igazán tudsz bebeszélni magadnak. Pláne én, aki még ha akar, és nagyon kéne sem tud hányni. (Jó témát választottam. :) Szóval most kicsit hajtanám az időt. :))) Tényleg köszi a válaszokat.
    előzmény:
    kuvick (1022)
     
  5. Torolt_felhasznalo_660580
    Torolt_felhasznalo_660580
    2005. február 9. 12:421022.
    Szia Gigi!

    Én is úgy tudom, hogy korábban lehet érezni a tüneteket, a baba mozgását. . . Tapasztalatból nem tudok mit mondani, mert szerencsére egyszeri hányingeren kívűl semmi kellemetlenségem nem volt (az első hónapokban).
    előzmény:
    Gigi79 (1014)
     
  6. 2005. február 9. 08:311021.
    A hír érdekes. Én a ciklus 20. napja körül kezdtem el hányni. :) Még nem is biztos, hogy emiatt, csak eddig nem voltak ilyen tüneteim.

    Köszönök minden információt.
    előzmény:
    xtimy (1018)
     
  7. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. február 8. 21:531020.
    Irisz,
    majd ird meg a jelszavadat legyszi, vagy ha van honlapotok, annak a cimet is, en is hadd nezelodjek! Koszi.
    A betoltott 38. heten szulettek (persze ket honap korhaz utan, mert akkor is majdnem, de aztan vissza lehett tartani oket:))
    előzmény:
    Irisz (1019)
     
  8. 2005. február 8. 21:451019.
    Sziasztok!

    Szia Xtimy!
    Hat Te is itt vagy? Mindenki ide menekult? :)

    Mielle! Mi azt hittuk, hogy Ti fogtok majd atjonni hozzank, amint megszultetek. Konzultalok a lanyokkal, bar mostanaban megint mindenki elfoglalt ;))
    Nektek nincs kedvetek atjonni? Vegulis mar anyucik vagytok ;)

    Megneztem a picurokat!
    xtimy! Nagyon edik a picurok, latom akkor tenyleg fiu-lany paros lett! Menyivel jottek korabban es miert? Volt valami gond a Leiden miatt? Csak azert kerdezem, mert tudod nekem amiatt inditottak be a 34. heten. Nagyon edes otlet a babakocsiban a bekuci meg a kutyus. Ja, es kepzeld egyforma a szonyegunk :) Az utolso sorozatban a kozos kepek csucs szuperek! ;)

    Danza! A Te babaid hasonlitanak a legjobban az enyeimre pl. a "Dobrogi es Dobrogine" kepeken :-))) Van sok hasonlo kepunk :) Neked idore jottek?

    Kogaledo! Akkor ketpetejuek. Meg nagyon egyformak ;) Ledobbentem, tenyleg egynapon szulettek!!! He-he, az ido is majdnem egyezik, nekem 9. 32 es 9. 34 :-)) Nem semmi, kerek 1 ev van kozottuk ;)
    A babakocsi nekem tetszett eloszor (mi nok!) a paromnak meg azutan miutan meglatta eloben. Mindenkeppen egymas mellettit akartunk.

    Mirelle! Nagyon aranyosak a lanyok, abban a kantaros zold es rozsaszin gatyoban mar nagyon nagyoknak tunnek! :) Olvastam a honlapodom, hogy a Schopfi-ben szultel, en is! Melyik dokinal?

    A ferjem is itt ul mellettem - O is gepezik - mutattam neki a kepeket, azt mondta nem volna rossz atelni megegyszer! :)
    előzmény:
    xtimy (1012)
     
  9. 2005. február 8. 17:131018.
    Én 10 napos terhes voltam és már hánytam :)) Az utána következő 4 hónapról ne is beszéljük, rémálmaimban se jöjjön vissza :D De mindezek ellenére újra vállalnám a megpróbáltatásokat ezért a két maciért.
    előzmény:
    Gigi79 (1014)
     
  10. 2005. február 8. 15:161017.
    Köszönöm a gyors választ. azért kérdeztem, mert Clostit szedtem ebben a hónapban és elég különös tüneteim vannak. . .
    előzmény:
    Mirelle26 (1015)
     
  11. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 8. 15:151016.
    Szia Írisz!

    Gyertek át:)))
    előzmény:
    Irisz (1011)
     
  12. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 8. 15:141015.
    Szia Gigi!

    Ez előfordulhat, bár nem törvényszerű. A dupla hcg hormon szint miatt lehet:)
    előzmény:
    Gigi79 (1014)
     
  13. 2005. február 8. 15:121014.
    Sziasztok!
    Bocsi, hogy így ismeretlenül zavarok, de lenne egy kérdésem. Igaz az, hogy ikerterhességnél korábban jelentkeznek a tünetek (émelygés, hányás, szédülés, kiszáradt mellbimbó, gyomorégés stb. ), akár már a mensi előtt? Előre is köszi a válaszokat!
    Üdv.
    Gigi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 8. 15:051013.
    Nekem is kétpetéjűek a csajok, Kinga tiszta apja, Csenge talán rám hasonlít. Minden pont úgy alakult, ahogy szerettem volna, én lányokat akartam és ilyen genetikai eloszlásban. :)
    előzmény:
    kuvick (1010)
     
  15. 2005. február 8. 13:451012.
    Sziasztok!

    Irisz: szia. én emlékszem rád, bár mi csak priviben váltottunk néhány üzenetet, az alapbetegségemből kifolyólag. Az én picikéimet a picimaci. hu/pub url alatt tudod megnézni.
    Szerintem sem lenne rossz dolog összehozni valahogy a két ikres fórumot, bár én mindig olvasom a tiéteket is, és nyomonkövetem csemetéid csinytevéseit :)

    xtimy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2005. február 8. 13:231011.
    Sziasztok!

    Kogaledo aranyosan meginvitalt bennunket az "ikres anyukak" topicon, sajna sokatokat nem ismerek, ezert nem is akartam zavarni mikor nemregiben atneztem, de most ugy ereztem pont itt az ideje ;)
    Kerhetnek jelszot, hogy megnezhessem a babaitokat? Amugy szemely szerint jobban orulnek ha egy topic lenne nekunk ikreseknek, mert igy sajna szeparalva vagyunk ami olyan furi.

    Nem tudom ki emlekszik ram innen, Krisztofer es Greta anyucija vagyok, akik lassan mar 15 honaposak es nagyon elevenek. Remelem Zsuzska, Danza, Mirelle, meg a tobbiek akikre emlekszem jol vannak es elvezik az anyasagot. Most megyek ebedelni, mindenkinek szep napot! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_660580
    Torolt_felhasznalo_660580
    2005. február 8. 12:341010.
    Félreírtam, fél éves korukig voltak plusz kilóim, akkor hagytam abba a szoptatást, mert elfogyott a tejem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_660580
    Torolt_felhasznalo_660580
    2005. február 8. 12:301009.
    Szia gello!

    Eleinte nekem is férjem segített az etetésben, aztán én is hagytam, hadd aludjon. Én fejtem, egy kis pótlás kellett hozzá, és egymásután ment az etetés. Szerencsémre Petra jobban bírta az éhezést, és egy idő után be is állt, hogy ha Pattit etettem előszőr, ő lett előbb éhes. Azért volt pár etetés, amit végigizzadtam, mert amíg etettem az egyiket üvöltött a másik, és nem volt senki aki segítsen.

    Na, aztán később rájöttem a titokra. Igaz akkor picit nagyobbak voltak, kb. 3 hónaposak. Ugyis szerettek a babahordozóban lenni, hát bepakoltam őket, egymás mellé tettem a hordozókat, és egyszerre etettem őket. Persze cumisüvegből könnyű volt. Így feleannyi idő alatt meg tudtam eteni, és ők is jóllaktak egyszerre. Nem volt sírás. Szerintem próbáld majd meg, ha akkorák lesznek.

    Rajtam kb fél hónapos korukig maradtak plusz kilók (2-3), akkor abbahagytam a szoptatást, és annyira telítődtem cukros üdítővel, meg kajával, hogy egy hónapig (persze ezt előre elhatároztam) nem ettem kenyeret. Na, le is dobtam egyből 5 kilót, a normálishoz képest mínuszba mentem át. Aztán szépen év végére visszajöttek a kilók, jövő tavasszal megint le, télre megint föl, most fog majd lemenni.

    Egyébként hiába voltak koraszülöttek, nálunk 3 hónapos korra behozták a súlyukat. 1600-zal és 1800-zal születtek. Most Pattika 14 kg, Petra 12kg, és valószínű hogy magasabbra nőnnek mint én (162 cm). A férjem 187 cm, szerintem magasak lesznek ők is. Kortársaikhoz képest is egy picit magasabbak.

    előzmény:
    gello (1006)
     
  19. Torolt_felhasznalo_660580
    Torolt_felhasznalo_660580
    2005. február 8. 12:141008.
    Köszi mindenkinek!

    Ma sokkal jobb, ők is nyugodtabbak, persze ez olyan oda-vissza dolog. Volt már, hogy én is megráztam valamelyiküket, persze nem nagyon, és miután lehiggadtam, azért megmagyaráztam neki, hogy miért történt. Az biztos, hogy jobb ha az ember kiadja, mint lenyelje a dühét, mert ha csak gyűlik, akkor abból nagyobb baj lehet. Na persze ez ne a gyerekeken csattanjon. A séta nálunk is segített. Hol a férjem, hol én.

    Ti nem vettétek észre a gyerekeknél, hogy szakaszonként változik az alvási ritmusuk? Én észrevettem, vagy valaki régebben mondta, hogy 7 havonta megváltozik. És tényleg. Most hagyták el a 28. hónapot, és megint változott. Eddig Patti esti alvásával semmi gond nem volt. Letettem, meséltem, és aludt, mint a bunda. Mostanában meg nem akar kiengedni a szobából. Petra viszont a reggeli fél 8-as kelés helyett megint reggel 6-kor kel, és kezd elcsúszni az alvásuk egymáshoz képest.

    Egyébként amíg picik voltak addig nem volt gond türelem terén, hanem most, hogy látom, hogy értik amit mondok, csak szándékosan tesznek keresztbe, most szoktam néha kikattanni rajtuk. Ez is csak délelőtt van inkább, amíg a házimunka is vár rám, meg ők is. Elég nehéz megosztani magam.

    Kogaledo!
    Nem tudom milyen jelszót kérsz, sajna. Fel kell vhova tölteni képeket? Ha segítesz, akkor párat teszek fel. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (1005)
     
  20. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 8. 12:051007.
    Hát igen a plusz kilók. . . :((( Rajtam 7 kg van, de az szinte mind a derekamon és a hasamon gyűlt össze cuki kis hurkákban. Amióta haza jöttünk a kórházból (már 2 és fél hónapja) egy gramm nem ment le rólam, de föl sem, pedig hihetetlen mennyiségeket eszem! Nagyon bízom benne, hogy a szoptatás után leszaladnak a fölös kilók, mert utálom így magamat! Megyünk márciusban bébi úszásra, de ha belegondolok, hogy fürdőruhát kell felvenni, hát nem repesek.

    A szimultán etetés gyakorlat kérdése, ha megtalálod a neked legmegfelelőbb pozíciót/módszert, a picik is hamar megtanulják!

    Tejszaporításra a sok fejés, sok folyadék, sok pihi és nulla szorongás, stressz a recept ami nekem bevált. Van egy fejési módszer, talán a www. lll. hu-n van fent, azt hiszem először 7 perc egyik mell, majd 7 másik, majd 5 egyik, 5 másik, majd 3 egyik, 3 másik, ha nem jön tej akkor is, és ez állítólag beindítja. De nem vagyok benne biztos, nézd meg! Nekem ami bevált a kicsi, gyors pumpálások az elején, az kiváltja a reflexet és utána sajnos csontig üresre kell fejni, csak akkor fokozódik.

    Az utazgatás a bébikkel meg csak elhatározás kérdése, aztán már az is egyre könnyebb lesz!!!
    előzmény:
    gello (1006)
     
  21. Torolt_felhasznalo_202375
    Torolt_felhasznalo_202375
    2005. február 8. 11:231006.
    Ma éjjel etettem először őket szimultán két cumisüvegből, hát, mit mondjak, nem volt egyszerű, viszonylag sok csorgott bizony mellé. Már eddig is volt olyan, hogy egyszerre lettek iszonytató éhesek, de eddig ilyen esetben az egyiket átszolgáltattam a férjemnek. Ma éjjel viszont úgy döntöttem, hogy megoldom egyedül, kicsit pazarló eljárás volt. Arra gondoltam, hogy együtt szoptatni könnyebb lenne, de ahhoz még nincs elég tejem. Most egy gyereket tudok szoptatni , annyi majdnem bizonyosan mindig van. Szerintetek hogy duplázhatnám meg? Etetés után fejjek?
    Most, hogy mindezt megírtam, az jutott eszembe, hogy az is könnyebb megoldás lett volna az éjjel, ha az egyiket szoptatom, a másikat pedig közben üvegből etetem. De ez kábán sajnos nem jutott eszembe.
    Köszi a válaszokat a hasfájásra, a kamilla teát ki fogom próbálni , az Espumisanról és a Gripwater-ről megkérdezem a doki nénit. Infacolt ők is kapnak, egyenlőre nem tudom, hogy használ-e.
    Brunlin, rajtam még egy plusz tizes van, de remélem nem a fiam hasfájásának köszönhetem majd leadását :-)
    Kuvick, mi is pont a 32. héten születtünk és öt hétig voltunk kórházban. Sote I-en kezdtünk, aztán pár nap múlva a Péterfy-be vitték őket. Na, már kezdem a többes szám elsőzést. . .
    Kogaledo, én nagyon remélem, hogy tudunk menni a talira, most mindenesetre úgy készülök.
    Egyenlőre most a pénteki nőgyogyi kontrollom is egy izgalmas kalandnak tűnik. . . . fő, hogy utazunk. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 8. 00:161005.
    Nálunk sincs még ilyen probléma, de megnyugtatásodul leírom, hogy amikor volt egy pár hét éjszakai visszatérő hiszti (megszoptattam, ágyba be, bőg, én föl, majd megint le, bőg stb. , mindezt hajnali 3 és 6 között non stop) én bizony volt, hogy olyan fáradt voltam és úgy elvesztettem a türelmemet, hogy szegény Csengét kicsit megráztam, Kingust meg volt hogy kissé erélyesen tettem a kiságyába. Na utána ne tudd meg, hogy éreztem magam. Aztán rájöttünk, hogy ez így nem mehet tovább, inkább sírjanak, mint én kikészüljek, s láss csodát pillanatok alatt megoldódott a dolog némi füdugós rásegítéssel. (Egy hét sem volt. ) És vhogy mostanában sokkal több türelmem van hozzájuk. Mondjuk nekem a nem alvás a halálom.

    Sajnos vitatkoztunk mi is már a picik "feje fölött", én hiszem, hogy megérzik a feszkót, úgyhogy azt megbeszéltük, ha bmelyikünk ideges, elmegy sétálni egyet. :)

    Abszolút megértelek, akinek nincsenek kötélből az idegei, vagy türelmetlen szangvinikus alkat mint én, hát annak néha kiborul a bili. Amíg normális határokon belül van a dolog és a gyerek megérti, hogy bizony anya is lehet fáradt, ideges, dühös, szomorú, stb. , és ennek józan keretek között néha hangot ad az szerintem kevésbé baj, mintha bmit elfojtanál, mert a mintát mi szolgáltatjuk.

    Szerintem ne izgulj, próbálj minél többet pihenni amikor csak tudsz és néha vesd be a szigort a hiszti ellen mindannyiotok érdekében.

    Jelszót küldenél nekem priviben, hogy megnézhesselek Titeket?

    Köszi.
    előzmény:
    kuvick (1002)
     
  23. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. február 8. 00:131004.
    kuvick,
    en se tudok meg hozzasozlni, az elobb el is neztem, a ket evet nem lattam, csak a negy honapot, bocsi. De arra vigyazz, hog ymit es hogy beszelsz a ferjeddel a gyerekek elott, ez tenyleg nem mindegy.

    na voltunk a dokinal, atszamolta a parametereket de csak a kb valtoszammal, igy Levi 63 cm es kerek 7 (!!) kilo, Liza 58 cm es 5. 9, majdnem hat kilo. aztan oltasokat kaptak, volt am nagy siras-rivas!

    Mirelle,
    nalunk megszeretgetik egymas igy neha, bar egyelore csak egymas kezet fogjak meg eszik allandoan, talan lattad is a kepeken.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 7. 22:481003.
    Nálunk még ilyen nincs. . . csak néha kicsit eszelősen kezdenek el egyszerre éhezni. . . pl. ma is. . . :)))

    Ja meg ma arra mentem be, hogy Anna valamilyen furcsa mód átkúszott a Zsófi mellé és az ő hasát rúgta ütemesen, mély éhségében. . . szegény Zsófi nagyon meg volt rettenve. . . . Aztán odébbhúztam a lányzót, aki rögvest odaforult a húgához s mintha mi sem történt volna már dumált is a Zsófinak:))
    előzmény:
    kuvick (1002)
     
  25. Torolt_felhasznalo_660580
    Torolt_felhasznalo_660580
    2005. február 7. 21:391002.
    Sziasztok!

    Adjatok egy kis reményt nekem! Ugy nem vagyok idegbeteg?! Az a bajom, hogy mostanában nincs türelmem a csajokhoz, Petra, és Patti 2 év 4 hónaposak. Bár ez is hullámokban változik, hogy meddig bírom idegekkel, de jó pár napja, alig bírom szépen, okosan meggyőzni őket, hanem egyből kiabálok velük. Néha leszoktuk adni őket, de csak 1-2 órára, úgyhogy szerintem egyhuzamban egy kicsit sok sztereóba hallgatni a hisztit, sikoltozást, üvöltést. Átlagosan rosszak, szándékosan nem fogadnak szót. . . Biztosan ismerős a téma. Tegnap már veszekedtünk is a férjemmel, sajnos a gyerekek feje fölött, aztán amikor lehiggadtunk, Pattika mondta nekem, apa nem okos. Majdnem elsírtam magam. A férjem meg megkérdezte, hogy anya okos? Erre mondta, nem. Na, tegnap óta hullámvölgy ide, vagy oda figyelek minden szavamra. Ti hogy bírjátok? Szokott ilyen előfordulni veletek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top