Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 3. 13:29951.
    Ja, a 3 hónapos oltás nem durva! Bár nálunk még csak Fercsi kapta meg (Peti a műtét miatt nem kaphatta még meg), de nem is sírt és be se lázasodott. :))
    Ne izgulj!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (949)
     
  2. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 3. 13:27950.
    Kogaledo, férjemmel beszélgettünk a taliról tegnap. Nekünk jó lenne a 26. -a is!

    Laffi, én szeretem a Graco Duoridert. :))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (949)
     
  3. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 3. 11:19949.
    Na, mi lesz a talival??? Senki nem reagált. :(

    Mirelle! A 3. hós oltás miért durva? Jaj, ne ijesztgess!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. február 3. 00:54948.
    Na, folytattam az almapuret ma. Immar nagyobb sikerrel.
    Levi ugyan az elso falat kozben meg vagott egy grimaszt, de a masodikhoz mar tatotta a szajat! Aztan megette az egeszet!!! Mikor befejezte, percekig hangosan nevetett:))) Ezek utan benyakalt ket deci tapszert, kakilt egy nagyot (hallottam), majd ket hatalmas bofoges (es tisztaba teves - na, akkor meg lattam is. . . ) utan elaludt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 2. 20:01947.
    Mirelle,
    Láttunk múltkor egy Graco-t. Az egymás melletti, pehelykönnyű, nagyon nyáriasan szellős, és szuperkicsire összecsukható, csomagtartóba betehető. Valahogy nálam mégis a masszív, nagykerekű jön be, de nekem szerencsére nem kell vele liftezni, lépcsőzni is csak párat a teraszról, és nem kell BKV-zni. Ebben az esetben tuti a Graco lenne a nyerő a nagy masszívval szemben.
    Szóval minden relatív. Megkukkoltam a lányok honlapját Szuper. Két külön kis egyéniség. Én sem bánom hogy kétpetéjűek lesznek az enyéimek. Olyan szép nagyok már a Tieid. És Te is kisimultabbnak látszol, mint a friss anyuka képen.
    Laffi
    előzmény:
    Mirelle26 (946)
     
  6. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 2. 19:23946.
    :)))

    Semmi gond. Mindenkinek más jön be. a miénk speciel teljesen szellős és a nőket bárhogy tudom benne ültetni. . . ez volt a fő szempont anno, no meg az, hogy mindenhová bejussak vele. .
    előzmény:
    laffi (945)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 2. 18:49945.
    Lányok!
    Remélem nem haragudtatok meg, mert most nagyon úgy tűnik.
    Mindenkinek a saját szempontjait/igényeit kell figyelembe vennie a választáskor.
    Annak ellenére hogy totál más lesz az ajándékba kapott kocsi, mint amilyet szeretnénk, örülünk neki és fogjuk is használni.
    Az eddigi elképzelésünket pedig feladjuk.
    Egyet nem akartam: elfogadni, aztán félrerakni és nem használni. Ennek nem látom sok értelmét. Én sem szívesen adnék olyan ajándékot amit a megajándékozott félretenne vagy kidobna, főleg ha ekkora értékről van szó, ezért akartam körültekintően "igen"-t vagy "köszönöm nem"-et mondani.
    Mirelle:
    Igaz, hogy vannak szellősebb egymás mögöttiek is, de láttam egy-két nagyon "közelülőt" abban tényleg nem lehet valami jó a hátsó babának.
    Még1x:
    remélem senki nem sértődött meg. Ha mégis akkor bocsi, mea culpa,
    hálátlan disznó voltam :-((((
    A véleményeket és segítségeket köszi még1szer!!
    Laffi
    előzmény:
    Mirelle26 (944)
     
  8. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 2. 18:01944.
    laffi!

    Nekem is egymásmögötti van és imádom:). . . . úgyhogy. . . . akár ki is kérhetném magamnak:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. február 2. 15:33943.
    nekem azert nem volt kepem a komolyabb segitsegeket visszautasitani, es addig tenyleg jol jon legalabb, mig ki nem talalod, hog ymit akarsz. Ami nem kellett, azt en is tovabb ajandekoztam. Dehat te kerdezted a velemenyunket, en csak leirtam. Azert nem minden egymas mogotti kocsi bena.

    mas. Feltettem a fotot az elokekrol:)
    előzmény:
    laffi (942)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 2. 13:51942.
    Danza,
    lehet hogy hülyén hangzik de azért van ami ingyé' se kellene.
    pl. az egymás mögöttire ezt mondtam. Az első baba a hátsó szájában ül. Valahogy ez a típus nemteccik.
    Másik: párommal eldöntöttük hogy szívesen fogadunk el ajándékot, de lomtárat azért nem akarunk a babaszobából csinálni. Annyira azért nem vagyunk rászorulva, hogy kidobott holmikat átvegyünk.
    Harmadik: miért fogadjuk el ingyen és csak álljon félrerakva mert nem felel meg az elképzeléseinknek. . . . Inkább adják el ők, és fordítsák az árát a gyerekeikre.
    Szóval tényleg hülyén hangzott hogy telefonban kikérdeztük a csajt hogy mégis milyen az a kocsi, nemhogy örülnénk hogy ingyen hozzánkvágják. . . .
    De remélem senki nem sértődött meg
    Laffi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658413 (936)
     
  11. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 2. 13:39941.
    Lányok!
    Nagyon köszi a segítséget.
    Rengeteg képet találtam már a neten, de nem tudom melyik lesz a kocsi, mert az üléseket lehet egymással szemben is és egymás mellé is feltenni a vázra. Én úgy tudom hogy ez a két elrendezés más-más keretet kíván. A kocsirésze sport, de dönthető. Van lábzsák és esővédő. 4 éves modell a kocsi, már ők is használtan vették.
    Sajna képet nem tudnak küldeni, de holnap indul a kocsi Németo. -ból és körülményesen másokon keresztül március közepére fog ideérni.
    Aranyosak a rokonok, mert ingyen hozzánkvágják a kocsit, az ő gyerkőceik "kinőtték" pedig csak májusban lesznek 1 évesek. . .
    Köszi mégegyszer hogy próbáltatok segíteni.
    Laffi
    22+6
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 2. 12:21940.
    Az annyira nem vészes, ne aggódj!

    Majd a 3, meg 4 hónapos:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (939)
     
  13. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 2. 11:33939.
    Basszus, nem tudok vmiért mailt küldeni, fel kéne hívnom a kiszolgálót, de most nincs időm, rohannom kell hivatalos ügyeket intézni!

    Este megoldom a problémát.

    (Ma kapják a HIB oltást, eléggé be vagyok rezelve. Szegénykéim, jajjjjj!!!)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 2. 09:36938.
    Laffi, a google-on lehet képet is keresni. Beírod, hogy inglesina twin és rengeteget kiad. Pl:
    http://images. google. co. hu/images?q=inglesina+twin&hl=hu&lr=&start=20&sa=N
    (talán bejön így neked is)

    Priviben leírtam, hogy milyen. Ja, általában az a vélemény róla, hogy eléggé csúnyácska. :((( Ízlés dolga. De Danzának igaza van. Tudod, van az a mondás az ajándék lóról. . .
    Jó nahgy kereke van, szerintem megfelelne neked terepre.

    Zsuzsi, sajnos nem vígasztaltál meg, gondolom sejted. Arra gondoltam, biztos fáradt és nagyon éhes már Peti esténként. Tegnap változtattam a napirenden és hiszti nélkül megette üvegből a tápit. :)))
    Amúgy neked sok-sok kitartást és türelmet. :)

    Mirelle, jó az ötlet a talival kapcsolatban. Nekünk mindkét hét jó lenne, talán a 19 jobb, mert 25-én is mennünk kell Pestre és akkor kicsit sűrű lenne a programunk. De végülis az se lenne baj.
    előzmény:
    laffi (934)
     
  15. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. február 2. 03:40937.
    Na, megkaptak eletuk elso almapurejet:)))
    Lefenykepeztem utana az elokeket, majd felrakom a bemoldalra:)))
    azert holnap ujra megprobalom:)))
    csak par kanal volt, de ok is kifele nylenek, aztan a kezukkel segiteneenk visszatomni a szajukba, de ha nem megy, akkor miert ne kennek szet. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. február 2. 03:38936.
    Hat ha csak ugy kapod ingyer, akkor persze hogy OKEEE!!!!
    előzmény:
    laffi (934)
     
  17. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. február 1. 22:13935.
    Mirelle megelőzött, mert itt elcsúsztunk ma este mindennel.

    Viszont legyen inkább a 26-a, ha jó Nektek, mert a párom 19-én ügyel és szeretne Ő is eljönni!

    Ha mindenkinek csak a 19-e jó, akkor azért elmegyek egyedül is, de jobb lenne komplett családostul!

    Zsuzsi, redhot, kiwi, küldöm a táblázatot!!!!

    Megyek, mert elfáradtam mára nagyon, sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. február 1. 21:28934.
    Sziasztok!
    Inglesina babakocsit ajánlottak fel távol élő rokonok. Holnapután indulna a küldemény hozzánk és válaszolni kellene hogy OK vagy nem OK ? Van valakinek fényképe? Tapasztalata ?
    Az olasz honlapot megtaláltam, de a fenti kocsi már 4 éves, nem hiszem hogy ez a modell még ott fent van.
    Laffi
    22+5
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. február 1. 20:36933.
    Ez a levél ment a találkával kapcsolatban azoknak, akiknek a mélcíme szerepelt Kogaledo táblicskujában:

    "Lányok!

    Danza ötletétől vezéreltetve felhívtam a lelkészünket. Örömmel látnak minket, csak ki kéne találni, hogy mikor, hogy ne ütközzünk az ő hitéleti programjaikkal.

    Kogaledoval beszéltük, hogy jó lenne februárban találkozni és azt néztük, hogy 19-e szombat vagy 26-a szombat lenne esélyes. Ha nagyjából dűlőre jutottunk, akkor megkérdezem az Ivánt (lelkész), hogy az a nap jó-é nekik.

    Szóval várom a válaszokat:))

    Üdv Mindenkinek: Mirelle (Márta)"
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_909556
    Torolt_felhasznalo_909556
    2005. február 1. 17:19932.
    Köszi lányok kezdek lenyugodni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. február 1. 11:23931.
    Szia kiwi!

    Nálunk mind a két rosszcsontnak 2 mm volt a nyaki redő és az teljesen normális (én is úgy tudom, hogy a 3 mm a határérték) úgyhogy nyugodj meg!

    Zsuzska!

    Nálunk a férjem is és a lányom is hisztis és robbanékony. Hétvégén pl. szánkózni indultunk volna, gondoltuk ne üljünk otthon ebben a szép időben. Na, erre a gyerek kifejtette, hogy felejtsük el, mert ő fáradt és egyébként is tegnap is szánkózott és ez neki már nem műsor, de ha szánkózás után Playstationon játszhat akkor még meggondolja, hogy jön-e vagy nem. Ebből az lett, hogy férjem ordított, a gyerek bömbölt fél órán keresztül, aztán délután 5-ig nagy egyetértésben szánkóztak. Lizi egészen kicsi baba kora óta iszonyúan akaratos és önfejű (én már természetgyógyásznál is jártam vele, mert néha kétségbeestem, hogy én rontottam el valamit és talán tudnak még rajta segíteni, de ott is azt mondták, hogy nem lehet vele mit csinálni, előző életeiből hozza magával ezt a viselkedés formát-mi hiszünk ebben-és csak rengeteg türelem és szeretet kell hozzá). Úgyhogy kitartás!!! Remélem a két gyerkőc az én vérmérsékletemmel lesz megáldva, mert egyébként meg fogok őrülni. De hétvégén is megállapítottam, hogy nem szúrhat ki velem a sors annyira, hogy még két ilyen akaratos gyerekem lesz.

    Hogy bírják a babáitok ezt a frontos időjárást?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909556 (929)
     
  22. 2005. február 1. 10:14930.
    Szia kiwi!

    Én már nem emlékszem a mi értékeinkre, de 2 alatt volt. Viszont én úgy tudom, hogy 3 mm. alatt tök normális a nyaki redő vastagsága. Szerintem ne izgulj, főleg ha a doki is azt mondta, hogy normális.

    xtimy
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909556 (929)
     
  23. Torolt_felhasznalo_909556
    Torolt_felhasznalo_909556
    2005. február 1. 09:48929.
    Sziasztok!
    Tegnap voltunk a 12. heti uh-n, és nyakiredő mérésen. Kicsit ideges vagyok mert én 1, 6-okat olvastam nekünk meg az egyik babánál1, 9mm a másiknál2mm. Az orvos szerint tökéletes, de én azért izgulokNektek mennyi volt?Van fent kép akit érdekel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. február 1. 07:46928.
    Mirelle, mi történik másfél óra után? Lehiggad? Szerinted ez tutira beválik?

    Hű, tegnap este megint zengett Petitől a ház. Megint az "én nem akarok cumisüvegből tápit inni" műsor ment este 3/4 9-től. Fél órát hagytuk, semmi hatás, de szerettem volna éjfél előtt lefeküdni, ezért kapott szopit. :(((( Úgy beleélte magát a hisztibe, hogy még szopi közben is nyüsszögött. Teleszívta magát, aztán meg boldogan gügyögött, vigyorgott rám. Borzasztó.

    Az az igazság, hogy nem merem sokáig tombolni. Nagyon elszánt. Szerintem a végsőkig kitartana. Amíg csak el nem kékül. De ez meg tényleg tarthatatlan. A férjemmel szinte már látjuk, ahogy pl. a boltban majd a földhöz csapkodja magát, ha nem veszünk meg valamit. Idáig nem akarunk eljutni.

    Mirelle, nálunk a vendég megváltás. Olyankor a szebbik arcát mutatja, szeretteti magát. :))))
    előzmény:
    Mirelle26 (927)
     
  25. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 31. 09:13927.
    Zsuzska!

    A dolog ismerös. Anna nem könnyü eset (hosszú ö, ü eltünt. . . . ). Én ilyenkor hagyom tombolni magában. . . néha máfél órát. . . nem veszem fel, mert nem hülye és egy idö után mindent visitva akar majd elérni. . . mint a barátaink másfél éves kislánya, aki, ha valami nem tetszö számára, akkor fejhangon visít. . . Szörnyü!

    Annánál is vannak periódusok. . . ha vendég van, akkor néha rosszabb. . . produkálja magát. . . :((. . . . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (926)
     

Címlap

top