Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. január 28. 22:36901.
    Kogaledo, te nem kapod meg az emiljeidet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (896)
     
  2. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. január 28. 22:32900.
    Koszi:)
    Hat van! :))) Pedig csak otszor esznek naponta, de akkor aztan zabalas van!

    Amugy en azon mindig jokat rohtem, amikor ilyeneket hallottam, hogy valaki "Nem tudott szulni" (=csaszarral szult), es hogy emiatt nem erzi magat nonek. Szivesen irnek az ilyen topikokba, neha en is beleolvasok, de minek?

    Bar ha ilyen kismamas ujsagokat olvasgattam, szamomra hasozntalanok voltak, mert csak az idealis terhesseg volt benne, minimalis hanyassal, 40 het, dula, es a huvelyi szulesre valo felkeszito gyakorlatok valamint kepek. szal en a ket gyerekkel, varhato csaszarral max feloldalt lattam arrol, milyen klassz is az ikrek szimultan szoptatasa. . .
    na mindegy, egy gyerekkel biztos en sem gondoltam volna a csaszarra (kiveve, ha akkor is faros), de azert egy csomo esetben nem bohockodasbol szul az ember megis igy.

    (masik kedvenc temam a szoptatas. . . )
    előzmény:
    Mirelle26 (899)
     
  3. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 28. 22:21899.
    Danza!

    Nagyon helyesek!
    Van bennük anyag:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 28. 22:17898.
    Még a terhesség alatt olvasgattam mindenféle topikokat itt is és a babaneten is és nagyon bosszantott, dühített, hogy az anyukák egy része úgy számolt be arról, hogy császárral szült, mintha legalábbis valami halálos bűnt követett volna el. . . némelyik bizonygatta, hogy azóta nem érzi magát nőnek és hogy sírhatnékja támad, hacsak a szülésre gondol.

    Én meg azt gondolom, hogy attól lenne sírhatnékom, ha a lányaimnak valami bajuk lett volna!
    Nőnek meg attól nem éreztem magam nőnek egy 2 hétig, hogy hirtelen eltűnt a pocakom, csak a bőröm nem vett róla tudomást, de szerencsére ez is elmúlt és minden szégyenérzet nélkül a piciny vágással együtt nő vagyok.

    Élmény: igen élmény, hogy az ember hallja felsírni a babákat, látja őket izibe.
    S hogy egyszerűbb-e mint a hüvelyi szülés. Kogának igaza van az epidurál gondoskodik róla, hogy a katartikus fájdalom is meglegyen.

    De mindez feledésbe merül, mert az emberre reggel 2 boldog baba mosolyog.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (896)
     
  5. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. január 28. 22:09897.
    na, a kedvedert nekiultem a bemoldalamnak, tettem fel kepeket az elmult ket hetrol. 6-an lesznek negy honaposak.
    (benjamin)

    danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (895)
     
  6. Torolt_felhasznalo_844196
    Torolt_felhasznalo_844196
    2005. január 28. 21:56896.
    Sziasztok!

    Zsuzsi, én magnézium pezsgőtablettát szedtem a 36. hét elejéig, nem is tágultam semmit, pedig elég sokat ugrabugráltam.

    Redhot SOS kend a hasad, én a Milupa krémmel kentem, ha viszket MINDIG kend be, mert nagyon ronda lesz!!! Egyébként nekem az utolsó két hétben már nem nőtt a pocim, de sajna a babák sem, ezért kellett a császár, amit én spec. nem bánok. Biztos hülyeség, de kevésbé zavar a hasamon egy vágás, mintha lent szabdaltak volna, és uolyan szenvedés volt nekem az EDA beadása, meg az első két nap, mintha szültem volna. A babák meg így is úgy is mindenért kárpótolnak! :)))

    Amúgy mi jól vagyunk, most azon agyalunk, hogyan tudnánk lecserélni a 3 ajtós sport kocsim, mert nagyon macerásan férünk csak be. :(( Nagyon fogom sajnálni, de hát vége egyfajta életmódnak és korszaknak, aminek ez a kocsi kicsit a szimbóluma volt. Oh.

    A csajok tüneményesek, bár vannak nagyon hisztis napjaik, no meg az átaludt éjszakákért még mindig imádkozom, de alapvetően egy szavam sincs, kvázi nulla segítséggel, szinte tök egyedül megoldunk mindent a párommal és ez nem a mi, hanem a kis csírák érdeme!

    (Tökjó, ma megint a nagykádban fürödtünk, élveztük mindannyian. )

    A hétvégén frissítem a táblázatokat, oszt szétküldöm! Mikor legyen a tali? Javasoljatok egy időpontot, aztán kitalálunk közösen vmi helyszínt!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 28. 21:07895.
    Igen, ennyit fizet a Tb, vagy az Oep, vagy mi a fene a kórháznak. Anyósom is ott dolgozik a kh- ban, mondja is hogy minden apróságért császároznak.

    Láttam a gyerekeidet, nagyon szép babák, de most megnézem őket ismét :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658413 (894)
     
  8. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. január 28. 20:50894.
    zsuzsi,
    itt is ilyen magneziumos kalciumos cinkes bogyot szedetnek az emberrel, az egyik ikres konyvem ezt kifejezetten ajanlotta is. En is szedtem.
    Nekem az elsoszulott gyermekem utan ket perccel rogton jott a masodszulott, igy nem volt ido ajandekra:)))

    redhot,
    a fiam volt az elso gyerek, az a, ezert nem is volt mas alternativa, es en nem is bantam. Nem tudom, kifert-e volna a feje egyebkent, de mar a 36. heti uh-n is azt mondtak, hogy a fejmerete a 39. hetnek felelt meg.
    Sajna eleg bena vagyok, igy se a bemoldalamon, se a honlapomon nincsenek uj kepek, de majd osszekapom magam es ujitok lassan, foleg hogy a technika vegre megadatott hozza. A honlapomon az elso ket hetukrol vannak kepek, ott megnezheted, (persze termeszetesen nem akkora a feje, hogy az elso meglepodes az legyen a kepek lattan, hogy "aszta!!!")
    http://homepage. mac. com/sryll/ryllsquared

    Azt meg mindig nem ertem, hogy miert dragabb a csaszar otthon, hiszen nincsenek fix tarifak, nem, hanem a doki annyit ker, amennyit nem szegyell. vagy ez valami hivatalos, tb-s arfolyam?

    előzmény:
    zsuzsi29 (892)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 28. 20:27893.
    Zsuzsi!

    Mi is veszünk szerintem valami apróságot, nem azért, hogy megszeresse őket, de talán megkönnyíti az első kontaktust. Mármint a kh-ban, ha bejön majd meglátogatni minket. A te lányod már nagy, talán nem is venné be, hogy a kistesók hozták, de Emmánál biztos jól fog kijönni.

    Danza!

    A kisfiad volt az A magzat? Vagy a B?
    Mert ha ő a második volt, akkor nem értem, mért gond a medencevégű fekvés. Persze, ha akkora volt a buksija, hogy nem fért volna ki, akkor értem. Na mindegy, nem akarok többet a témán lovagolni, majd meglátjuk, hogy hozza a sors. Ha császár kell, az lesz természetesen.
    Ja, és míg egy sima szülésért mondjuk nyolcvanezret kap a kh, addig egy császárért a 3-4szeresét.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 28. 18:57892.
    Lányok!

    Nekem a védőnő egy olyan tablettát javasolt amiben kálcium és cink is van. Megnyugtattatok, akkor még szedem a magnéziumot. Az okos fejemmel persze elfelejtettem felhívni a dokinőt ma, azért még hétfőn tőle is megkérdezem, hogy mi legyen.

    Redhot!
    Nekem is viszket és húzódik a pocakom, de én csak Baba testápolóval kenem.

    Egy ismerősöm azt mondta, hogy ők a második gyerekük születésénél megajándékozták az elsőszülöttet mondván ezt a kistesó hozta. Nekem ez egy kicsit furcsa, hogy azért szeressük a kistesókat, mert hoztak ajándékot.
    Ti hogy vagytok ezzel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. január 28. 18:15891.
    Zsuzsi,
    en is magne b hatot szedtem a 28-ik hetig (otthonrol hoztam), onnan meg mar infuzion toltottek belem a megnezuimot ket honapon keresztul! Hat hatasos volt, mert csak a 38. heten szultem, nulla mehosszehuzodassal! Illetve aznap mar volt egyketto.

    Redhot,
    ha nem jol fekszenek a gyerekek, akkor nemcsak az orvos biztonsaga a csaszar. A fiam faros volt, raadasul nagy a feje is (mint az apjanak:)), en nem kockaztatam volna. nekem igy is nagyon szep elmeny volt az egesz, meg akkor is, ha ez csaszar eseteben hulyen hangzik, de igy van, sokminden miatt.
    Miert dragabb egyebkent a csaszar?
    előzmény:
    zsuzsi29 (886)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 28. 15:02890.
    Lányok, 2 napja elkezdett a hasam őrült tempóban nőni. Viszket, fáj, húzódik. . . nem is a csíkok aggasztanak, hanem hogy hogy tudok enyhíteni ezeken a tüneteken? És ez már végig így lesz?

    Kenem magam reggel-este olajjal.

    Redhot
    29+5
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 28. 14:36889.
    Szia Zsuzsi!

    Én Magne B6-ot szedek kb. egy hónapja, napi 3 db-t.
    Előtte gyakran görcsölt a vádlim, azóta még egyszer sem, úgyhogy biztos hatékony.
    Szerintem a 36. héten abbahagyom.

    Császárról meg annyi a véleményem, hogy ha kell, nem fogok ellenkezni, de nehogy már ne próbálhassam meg! (Ha jól fekszenek). Ez a biztonság ügy is nagyon sokszor arról szól, hogy az orvosok a számukra legbiztonságosabb, legrövidebb módszert választják, arról már nem is beszélve, hogy sokkal több pénz üti a kh markát csaászár esetében.
    Szültem már hüvelyi úton, és életem egyik legszebb élménye, biztos szomorú lennék kicsit, ha ez nem adatik meg ismét.
    előzmény:
    zsuzsi29 (886)
     
  14. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 28. 12:18888.
    Zsuzsi! Én végig szedtem a magne b 6-ot csak utolsó héten nem.
    Az én 5 és fél évesemnek is kiesett két tej és nő a két csontfoga. :) /Félévesen jött neki ki. /

    Zsuzska! Nem kell Milénának ajándékot adni ilyenkor. És fordítva sem. Amikor nagyon kicsik voltak akkor kaptak mind a ketten ajándékot szülinapon, de 2 éves koruk óta neeeem. Ki bírná azt 4 gyereknél anyagilag?:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 28. 11:41887.
    Zsuzsi!
    Úgy tudom, hogy a 38. hétig szabad magnéziumot szedni. Én a 36. hétig húztam a terhességet és az elejétől a végéig szedtem magnéziumot. Neked mit ajánlottak: Magne B6-ot vagy Panangint?

    Linato!
    Nagyon ügyi vagy!:))) Tényleg, ilyenkor a másik lányodnak is kell adnotok valami kisebb ajándékot, hogy el ne szomorodjon, vagy ő már megérti, hogy most nem ő az ünnepelt?
    előzmény:
    zsuzsi29 (886)
     
  16. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 28. 10:56886.
    Sziasztok!

    Linato!

    Nem semmi a Micimackó ízű torta esete, de nagyon frappánsan megoldottátok!

    Magnézium ügyben kéne egy kis segítség. Itt járt a védőnő és azt mondta, hogy ebben a frontos, szeles időben érdemes lenne szednem magnéziumot, mert össze vissza fogok keményedni. Egyenlőre ez még nem történt meg, de ki tudja? Szóval az a kérdés, hogy a 31. héten jó-e magnéziumot szedni? Ti szedtetek?

    Redhot!
    Te szedsz magnéziumot? Dokid javasolta?

    A barátnőm 3 hónapos fia is vadul elkezdett fogzani, az egyik alsó már tapintható is. Az én nagy lányomnak 8 hónaposan még egy darab foga nem volt! Most viszont 5 és fél évesen már a két alsó ki is esett és jönnek a vasfogak!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 28. 04:00885.
    Mirelle! Kösd be azt a kis huncutot. :) Lorenát már én is bekötöm, mert ő ugyan még nem mászik ki, de lecsúszik és keresztbe fordul.

    Redhot! Mi biztos nem megyünk ikerklubba. :(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 28. 03:57884.
    Zsuzska!

    Köszönöm szépen, átadtam Korinának. :) Micimackó ízű torta végül úgy lett, hogy kapott a csokitortára, micimacit, malackát és tigrincset. Aztán jól belegyömöszölte a marcipánokat a tortába és mindjárt micimaci íze lett. :) Leleményes egy csajszi az biztos.

    Danza! Szerintem nem off, szuper, hogy van új gépetek és tudsz írni. :)

    Nálunk is kicsípi a nyál az arcukat, kezüket. Most már jó lenne, ha látnám legalább, hogy fogacskák bújnak ki. De úgyse fognak, az még minimum egy hónap, még nincs is megduzzadva az ínyük.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. január 26. 20:42883.
    sziasztok,

    na, a gepunk negyedszerre is vegleg meghalt! ezert nem voltam megint. De mikor a ferjem ujra visszamnet, adtak neki helyette egy vadiuj gepet! Tudom, ez nagyon off, de ugy orulok neki, muszaj volt megirnom.
    Rem elem, most mar gyakrabban jovok.
    az en gyerekeim is nyaladzanak szinten kethonapos koruk ota, mindig "megyek utanuk" egy pelenkaval es letorlom, de Liza fantasztikusan el is tudja aztatni az inget. Az arcukat meg bekenem babakremmel, foleg Lizaet, mert eleg jol kicsipi a nyal.
    En egyaltalan nem bantam a csaszit, sot, orultem neki, bevallom, es lianto, egyet is ertek veled. Levi faros volt, jo nagy fejjel, mindkettonk erdeke volt a csaszi:))) az egyik doki probalt gyozkodni a hulvelyi szulesrol, de nem hatottak meg az ervei, szerencsere az en dokim fejeben meg sem fordult az otlet, pont levi fekvese (ulese) miatt.
    En a betoltott 38. het napjan szultem, de mivel az elozo ket honap korhaz, fekves egycentis mehszaj stb, mar elegem volt, a mehszaj tiz het alatt nem valtozott, hat aznap reggel osszetakaritottam az egesz lakast, felmostam, poszivoztam, hulla voltam mar, mire mentem delutan a dokimhoz, de megerte a faradozas, mert a mehszajam mar haromcentis volt:) ketora mulva mar szulettek is a gyerekek:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 26. 07:38882.
    Linato, Isten éltesse sokáig a lányodat! Hol szerzel micimackó ízű tortát? Nem semmi feladat!

    Fercsi nálunk kb. 2 hónapos kora óta nyáladzik. Gyerekdokink szerint sok baba nyáladzik és nem feltétlenül a fog miatt. Fercsinél ez olyan mértékű, hogy néha nem győzi lenyelni és fulladozik tőle. :(((

    Mirelle, egy horror, amit leírtál. A srácokat a hordozójukkal néha asztalra vagy ágyra szoktam tenni, hogy sokat lássanak. Akkor nagyon résen kell lennem (bár szerintem nálunk ilyen mutatvány még nem lesz egy darabig).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 25. 20:50881.
    Sziasztok?

    Nem jön valaki az ikerklubba szombaton, lányok?
    Én megyek, biztos érdekes lesz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 25. 20:30880.
    Ez nagyon helyes:))

    A csajok nálunk is folynak, bár a dokinéni megmondta, hogy nem jöhet a foguk. Ezt mi gyakorta közöljük velük, de ettől még a nyáluk patakokban. . . .

    Anna forogni akar, de megakad. Tegnap egyébként kimászott a hordozóból. Abban ücsörgött, mint holmi fotelban. . . az apjával a kanapén heverve figyeltük, hogy lassan oldalra forul, majd kb 10 perc alatt levarázsolta magát a szőnyegre. Ma újfent előadta. . . . Kész veszedelem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (879)
     
  23. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 25. 20:05879.
    Szia Móni! Mi van veled? Írj máskor is necsak az ikerklub miatt. :)

    Mirelle! Én itt vagyok, de semmi extra nem történt. A babáim nyáladzanak de nagyon, pedig foguknak se híre, se hamva. Jól kimarja a bőrüket a kezükön és az arcukon. Jobb esetben a popójukat nem. Aludni nem akarnak, főleg éjjel nem, pedig kibírnám ha alhatnék egyhuzamban 5-6 órát.
    Holnap lesz a majdnem középső lányom 3 éves. És micimackó izű tortát kért. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 25. 19:44878.
    Halihóóóó!

    Láááányok:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_930419
    Torolt_felhasznalo_930419
    2005. január 25. 14:15877.

    IKERKLUB!!!
    Kedves Ikres Kismamák,
    a nagy sikerre való tekintettel idén újraindul az Ikerklub az Aranytízben! Első találkozó: 2005. január 29. 10:00, meghívott vendégek: dr. Métneki Júlia genetikus, az Ikrek Könyve szerzője, és dr. Sóvágó László szülész-nőgyógyász. Szeretettel várunk minden várandós és 6 évesnél fiatalabb ikrekkel rendelkező mamát és papát!
    Oyeyele Monika
    újságíró, pedagógus, ikres mama és ikres szoptatási tanácsadó
    ASZP
    06 30 292 3029
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top