Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 18. 21:03826.
    Nem lesz túl sok segítségem. De keresek egy megbízható bébiszittert majd. Meg a férjem megpróbál sokat otthonról dolgozni.

    Nekem is furcsa volt, hogy fiaink lesznek. Igaz vannak a családban fiúk is, de akkor is. És egy pillanatig dühös is voltam, hogy mindketten fiúra sikeredtek. Szegénykék! Most már úgy érzem így jó ahogy van, van már egy tündéri lányom, és örülök hogy megtapasztalhatom, milyen egy/kettő kisfiú mamájának lenni.

    Én tulajdonképp jól érzem magam a bőrömben így. Csak tudom, hogy egyre csak növök növök, és nem látom a végét. Ill. a lányok amilyen haskörfogatokról beszéltek, hát. . . . . félek.
    előzmény:
    zsuzsi29 (825)
     
  2. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 18. 20:45825.
    Hahó!

    A sok bénázás után sikerült párszor elküldenem az üzenetket. Nem tudom, hogy csináltam.

    Redhot!
    Megnéztem a képeket, nagyon jók. Én még nem szántam rá magam, hogy lefényképezzen a férjem, valahogy nem érzem magam a legjobb formámban, pedig jól vagyok csak lehet, hogy nagyon hiú! Már úgy várom a tavaszt! Imádom a babavárás minden percét, de néha amikor belenézek a tükörbe akkor egy kicsit elkedvetlenedek. Minden esetre a férjem hála Istennek minden nap megdícsérget és ez nagyon jól esik.
    Ma látogattam meg a barátnőmet aki közel 3 hónapja szült egy kisfiút. Tündéri a baba, igazi formás kis vasgyúró, szőke hajjal és kék szemekkel. Olyan furcsa lesz a kislány után fiú babákkal! Nálunk a családban csak lány gyerekek vannak évek óta, úgyhogy nincs túl nagy tapasztalatom a fiúkkal. Neked lesz segítséged a férjeden kívül?

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (824)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 18. 20:24824.
    Szia!

    Nekem a fiúkat a múlt héten mérték, akkor voltak 1020 és 1150 grammosak. Az A magzat fejvégű, a B haránt. Nagyon-nagyon szeretnék rendesen szülni, de majd meglátjuk, hogy hogyan alakulnak a dolgok.
    Én is 50 kilóról indultam és 9 kiló plussznál tartok most. A pocim 94 cm, jó nagy. És mit ne mondjak, a kismamaholmikban nem érzem magam valami bombázónak. Sajnos nekem is bő minden popóban meg combban, ami jó hasban. De ezt a pár hetet már kibírjuk. Nyálcsorgatva nézem a kirakatokat. . . . , nyáron, ha sikerül visszanyerni az alakom, bevásárlok :)))

    A képeket úgy tudod megnézni, hogy ráklikkelsz kettőt a nevemre.

    Nálunk én eléggé kétségbeestem, mikor megtudtam, hogy ikreink lesznek. A férjem az első sokk után örült, nálam hetekbe, hónapokba telt, míg elfogadtam. Most már persze boldogan várom őket.
    előzmény:
    zsuzsi29 (821)
     
  4. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 18. 20:03823.
    Helló!

    Most írtam egy csomót erre az egész eltűnt valami hibaüzenettel. Úgyhogy ez most próba és ha sikerül elküldenem akkor megint jövök!

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (811)
     
  5. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 18. 20:01822.
    Helló!

    Most írtam egy csomót erre az egész eltűnt valami hibaüzenettel. Úgyhogy ez most próba és ha sikerül elküldenem akkor megint jövök!

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (811)
     
  6. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 18. 19:57821.
    Helló!
    De jó, hogy ilyen jól vagy. Arra még rá kell jönnöm, hogy a fényképeket, hogyan kell megnézni, de próbálkozom.
    Mi is jól vagyunk habár én már 11 kg-t híztam és a hasam is 98 cm. Ez egy kicsit kellemetlen mert 51 kg-ról indultam és alacsony is vagyok, de csak a hasam nő és már nem tudok milyen nadrágot felvenni, mert a pocakomon szorítanak, de egyébként lógnak rajtam. A lányommal sokkal egyszerűbb volt, mert nyáron voltam terhes. De ez legyen a legnagyobb gondom!!!!
    Én az István kórházban fogok szülni, mert Lizánál nagyon bejött! A fiúkat Tamásnak és Leventének fogják hívni, és egyenlőre szinte teljesen egyforma méretűek. Pénteken voltunk a dokinőnél és Uh szerint 1200 és 1290 grammosak és mindketten fejvégűek. Szóval bizakodom a normál szülésben!!! A babaholmikat megvettétek már? Amikor még csak készültünk a babára teljesen nyugodtak voltunk, hogy mindenünk megvan (kocsi. autósülés. . . ) erre most mindenből kettő kell, de nagy izgalommal készülünk. Párod mit szólt amikor kiderült? Az enyém azt sem tudta, hogy sírjon-e vagy nevessen. Most már nevetünk!!!!
    Eddig nekem nem mondták a magnéziumot, de most majd rákérdezek!

    Linato!
    Köszi az infót, mennyi idősek az ikreid? Lehet kapni a kocsihoz a saját anyagából hordozót. Ti használtatok ilyet?

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (811)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 18. 16:04820.
    Jaj, hogyne! Ne haragudj, hogy nem tájékoztattalak!
    Mindkét kisfiú jól van, behozták egymást teljesen, és abszolút megfelelnek a koruknak.
    Várható volt, hogy így alakul, csak hát az ember parázik. . . .

    Tényleg szívesen gondolsz vissza a pocakos időszakra?
    Eddig nincs semmi gondom, de azért félek, hogy mi lesz itt a vége fele!
    Egyrészt szeretnék nemsokára szülni, másrészt viszont tudom, hogy minden nap odabent számít a srácoknak. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (819)
     
  8. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 18. 15:50819.
    Attól még írhattál volna:)))) Olyan jó nekünk is visszagondolni a pocis korszakunkra.

    Ha van kedved, priviben megírhatnád, mi történt az elmúlt privid óta. Biztos emlékszel, miről szólt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (818)
     
  9. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 18. 15:43818.
    Szia!

    A párom csinálja a fotókat. A gyerekről közösen.
    Nem tüntem ám el, olvastalak is benneteket minden nap, csak itt olyan jól elvoltatok, megszült mamik :)))) És szinte én voltam az egyetlen pocakos. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (817)
     
  10. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 18. 14:00817.
    Redhot, ki csinálja ezeket a fantasztikus képeket? Csak nem fotós a férjed?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (814)
     
  11. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 18. 13:56816.
    Sziasztok!
    De sokan lettünk hirtelen! Üdv az újaknak, éljenek az ikresek!

    Laffi! Nekem a 31. héten kellett befeküdnöm, diabétesz gyanú miatt, meg egyebek miatt is. Pl. azt mondták előtte pár héttel, hogy Ferikénél kevesebb a magzatvíz. Akkortájt keményedtem is rendesen.
    Szerintem a befektetés nagyban függ attól, hogy ki mennyire bírja jól a terhességet. Ha nincs semmi baj, akkor nem kell befeküdni. Én viszont úgy voltam vele, hogy nem alkudozom a dokival. Lombikterhesség, a 3. baba elvesztése plussz a fenti dolgok miatt még meg is nyugodtam, hogy a kórházban vigyáznak majd rám. Pár hét kórház sem nagy tragédia. Az ember sokat lát, hall, ismerkedik, jönnek a látogatók, megy az idő. Persze akinek már otthon vannak gyerekei, azoknak más a helyzet.
    Azért örültem a kórházi fekvésnek, mert azt hittem, ha baj van, akkor kapok tüdőérlelőt és az sokat javíthat a helyzeten, ha korábban jönnek a babák. Aztán tényleg úgy alakult, hogy kaptam tüdőérlelőt a 34. héten.

    Brunlin, az ikreidnek akkor ugyanolyan játékot is kell vennetek? Tehát két egyformát? Vagy mindegy mit csináltok, mindig a másiké kéne nekik úgyis?

    Mirelle, várom a tanulságokat!

    Xtimy, Vlíz, mizújs a babcikkal?

    Redhot, jó újra látni téged. :)))

    Linato, nem tudsz aludni?????????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 18. 02:05815.
    Zsuzsi! Mindenhol ki és beférek a symbabával. Még a liftbe is. Az előttünk lévő járda igen keskeny, de ott is simán, :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 17. 22:07814.
    Ja, igen persze! Én csak az egymásmelletti kocsikban gondolkodtam.
    előzmény:
    Mirelle26 (813)
     
  14. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 17. 21:42813.
    Zsuzsi!

    Szia! Üdvözlet a "csapatban"!:))

    Redhot!

    A mi babakocsink ülései normál méretűek, igaz egymásutáni üléses.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (808)
     
  15. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 17. 21:41812.
    laffi!

    Köszi:))) Anna nekem is ráült a medencémre és Zsófi haránt hevert a nővérén, szóval teljesen esélytelen volt a dolog. A 14. héten fordultak keresztbe, sztán jól így is maradtak!
    előzmény:
    laffi (807)
     
  16. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 17. 20:16811.
    Pocak ügyben hogy állsz? Tettem fel a bemoldalamra pocakosképet, tegnap készült. . . . jó nagy mi?
    Kilóban már 9 kiló plussznál tartok, és a pocak 93 cm.
    előzmény:
    zsuzsi29 (809)
     
  17. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 17. 20:09810.
    Szia!

    Én a Sote 1. -en fogok szülni az Ádám Zsoltnál, a kislányomat is nála szültem. Április 10-re vagyok kiírva. Szerencsére nem fenyegetett befekvéssel, sőt, mondta, hogy ha minden rendben nem kell egy napot sem bent feküdnöm.
    Egyenlőre még teljesen zárt a méhszáj, szóval szedem szorgalmasan a magnéziumot és remélem, a 35-36. hétig így is marad. Utána már jöhetnek a srácok ha akarnak! Ja és Olivér és Ádám Maximilián a nevük. Nagyon nehezen ötlöttük ki. Egy fiúnév még csak-csak megvolt, de kettő? Bezzeg annyi jó lánynevet találtunk. . .

    Én elég jól viselem ezt a terhességet, az elején persze iszonyatosan fáradt voltam meg émelyegtem egész nap. De most nagyon jól vagyok. Jobban, mint az Emmámmal anno. Szóval nagy mákom van :)
    Ja, viszont van egy véna cava szindrómám, ami abból áll, hogy ha egy percig is a hátamon fekszem, elájulok. Ez elég kellemetlen, főleg ultrahangozás alatt :)

    Pihenni igazából nem sok időm van egy kétéves mellett. Eleven, de jó gyerek, de ennek ellenére sincs. . Te hogy bírod?
    Mesélj! Hol szülsz, nevek, stb.

    előzmény:
    zsuzsi29 (809)
     
  18. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 17. 19:55809.
    Szia Redhot!

    Hogy bírod, az előző terhességhez képest? Egy kicsit azért nehezebb, nem?
    Nem lehet könnyű egy 2 éves mellet, amikor a majdnem önálló lányomat is csak körül kell ugrálni. Minden OK nálad? Engem fenyegetnek a 32. heti kórházba vonulással, de nagyon szeretném, ha nem kerülne rá sor. Neveitek megvannak már? Mikorra vagy kiírva és hol fogsz szülni?

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_923689 (808)
     
  19. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 17. 19:43808.
    Szia Zsuzsi!

    Akkor mi nagyon egy cipőben járunk. Szintén a 29. hétben vagyok, 2 kisfiút várok, és van már egy lányom- igaz még csak két éves :)

    Babakocsiban nem tudok segíteni, mi egy újzélandi kocsit rendeltünk meg. Szerintem egyébként minden ikreskocsi ülései keskenyek egy simához viszonyítva, ha nem így lenne valóban sehova nem férnél be. Így talán van esély rá, hogy azért bejutsz egy-két helyre.
    előzmény:
    zsuzsi29 (806)
     
  20. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 17. 19:27807.
    Sziasztok!
    Apróhírdetésben eddig még csak 55 ért láttam, annyiért a bambino. hu-ról újat(!) lehet rendelni. Hajlunk arra hogy újat veszünk, mert a használtak is kb. ugyanannyiba kerülnek.

    Mirelle
    Jól megúsztad a befekvést, nem semmi mákod volt!!!
    Linato
    Szintén mákos pályázó. . . . előre befekvés ügyben. Szép súlyok, mondhatom. Mindketten kb 38-39 hetesen! Jól bírtátok!!! Ügyik vagytok.

    Nekem egyik faros, másik haránt, de még van idejük forgolódni.
    Nálam nem ígérték meg a csaszit, pedig inzulinos cukros vagyok.
    Ha nem lesz más oka, akkor szülhetek simán. Egyébként szeretnék simán szülni, de nem sok esély van rá. . . :-((
    Laffi :))))
    20+4
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_313443
    Torolt_felhasznalo_313443
    2005. január 17. 19:25806.
    Sziasztok!

    Jaj, de jó, hogy megtaláltatlak titeket. Én is ikreket várok (két fiút) és most tartunk a 29. hét végén. Már van egy 5 és fél éves lányom és egy csomó kérdésem. Először is babakocsi ügyben. Visszafelé olvastam hozzászólásokat és mi is a Roan Symbaba kocsit néztük ki, de a férjem azzal sokkol, hogy sehol nem fogunk elférni vele, még a járdán sem, nemhogy esetleg forgalmasabb helyeken. Használható az egymás melletti kocsi? Lassan már mindent beszereztünk, de a kocsival még mindíg szerencsétlenkedünk. A Könyves Kálmán körúton van egy babakocsi üzlet ahol voltak kocsik, de szerintem nagyon keskenyek. Erre az eladó hölgy okosan megjegyezte, hogy nem baj, az ikrek úgyis mindíg kicsik. Na de nem örökké!
    Egyszerre nem tudom az összes hozzászólást visszaolvasni, de remélem sokszor lesz időm bekukkantani hozzátok. Ha tudok valakinek valamiben segíteni akkor nagyon szívesen, habár iker kérdésben még csak csendes megfigyelő vagyok.

    Puszi

    Zsuzsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_901510
    Torolt_felhasznalo_901510
    2005. január 17. 18:15805.
    Sziasztok!
    A barátnőmnek van egy eladó Peg-Perego ikerkocsija (egymás mögötti), ha esetleg valakit érdekel, a bemoldalamon van róla kép. Szívesen küldök jelszót.
    Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 17. 01:59804.
    Mi a 18 hetes uh-n tudtuk meg, hogy egy fiú egy lány.
    Egyetlen napot sem voltam kórházban szülés előtt. A 39 héten magától indult be a szülés, két perces fájásokkal mentem a kórházba. Csaszi volt, mert mind a ketten haránt feküdtek. Spinálisan érzéstelenítve.
    2920 és 3770 grammosak voltak.

    Beba Ha tápot esznek. Meg almalevet frissen préselve. Holnaptól már reszelve is. És elkezdjük a répázást is. :)

    Laffi! Keress rá a symbabára az apróhírdetésekben. De ha akarod holnap megnézem az összes olyan apróban ahol én szoktam kersgélni mindenfélét. :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 16. 18:44803.
    Szia laffi!

    A 4D már általában teljes biztonsággal megmutatja, hogy micsoda is a baba.

    Szerencsére nekem nem kellett befeküdnöm, pontosabban ledíleltem a dokival, hogy amíg zárt a méhszájam, addig nem kell befeküdni. Végül szept 20-a lett a kiszemelt dátum (szept. 29-re voltam kiírva), mondván, hogy a programozott császár előtt nem árt 1-2 nap. Végül még aznap meglettek a babák.
    előzmény:
    laffi (802)
     
  25. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 16. 18:32802.
    Sziasztok!
    Nekünk 100%-ra mondták az egyik babát lánynak, a másik "inkább" lány. 2 hét múlva lesz 4D akkor leszünk 22. hetesek.
    Ti mikor és milyen indokkal lettetek befektetve ???

    Nekem az egymás melletti kocsi a befutó, valószínűleg Roan Symbaba.
    Esetleg valakinél nincs ez a típus eladó??? (Fejér megye!!)

    Laffi 20+3
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top