Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 16. 18:01801.
    Nálunk Anna a 18. héten lett biztos, Zsófi 2 hétre rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 16. 16:55800.
    Szia!

    Nekem a z egyik fiút a 13. héten 100 százalékra mondták, a másikat a 18. héten.
    előzmény:
    Hankaa (793)
     
  3. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 16. 10:05799.
    Hanka:

    Munka: háát én bevallom hősiesen, hogy 2 hónap után feladtam, mert a héven rendszeresen sikerült elájulnom a reggeli tömegben. a homlokomra meg nem írhattam rá, hogy "bocsánat terhes vagyok, bár még nem látszik" + egy nagyon karrierista főnöknőm volt, aki szerint anyának lenni egyelő a halállal és ennek megfelelően leprásként kezelte a kismamákat.
    előzmény:
    Hankaa (790)
     
  4. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 16. 10:01798.
    Zsuzska!

    Tápszer: Milumil. Nekünk bejött. a Beba Ha-tól a lányok tele voltak kiütésekkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (786)
     
  5. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 16. 09:57797.
    Kogaledo!

    Bébiúszás: én is szeretném vinni a csajokat, de a Zsófi olyan fázós, hogy a felfűtött fürdőszobában a 37 fokos vízben ülve a vízből kilógó karja lila, mert úgy fázik. Anna nem fázós, de szegény Zsófia nagyon:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (776)
     
  6. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 16. 09:51796.
    kiwi!

    Nekünk egymás mögötti van, én nagyon szeretem. Maga a hordozó a babaülés, így amíg el nem érik az egy évet nem kell külön ülés a kocsiba. Ja és ezzel minden ajtón be lehet férni. A Hofburgban is lazán beengedtek a kocsival, így áttoltuk a járgányt a császári lakosztályokon:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909556 (768)
     
  7. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2005. január 16. 09:49795.
    zsuzska!

    Megjöttünk! Olvasom a hihetetlen mennyiségű hozzászólást! Dejó, hogy így fellendültünk. lassan valami csarnokon kell gondolkozni, ahová majd a találka alkalmával beférünk:)))
    Szóval most szorgalmasan olvasok, aztán majd leírom a 3 bécsi nap tanulságait. Vannak:)))

    Kocsi: befértünk! Még hazafelé is, pedig a 70%-os H&M kiárúsítás megterhelte a csomagtartót:) Szóval egy sedan típusú járgánnyal mentünk. Seat Toledo
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (766)
     
  8. 2005. január 15. 21:04794.
    Nekem a fiút a 18. héten megmondták, a 24. héttől Ő 100%-os volt. A kislányt csak tippelték és utána már úgy helyezkedett mindig, hogy nem látszott a neme :) Kis csalafinta. Szóval a másik baba lutri volt, de mi kislányra készültük és az is lett.
    Nekem havonta kellett járnom dokihoz a 28. hétig, utána 2 hetente.
    Nekem 115 volt a pocikörméretem a végére.

    xtimy
    előzmény:
    Hankaa (793)
     
  9. Torolt_felhasznalo_611194
    Torolt_felhasznalo_611194
    2005. január 15. 18:52793.
    Szia redhot! Sziasztok!

    Nálatok mikortól lehetett látni, hogy milyen nemüek lesznek? Milyen gyakran kell(ett) dokihoz mennetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2005. január 15. 17:01792.
    Szia Hankaa!

    Én még csak a 29. hétben vagyok és van már egy kislányom, de eddig nem más ez a terhesség sem, mint a lányommal volt. Eleinte nagyon fáradt voltam, és talán picit hosszabb volt az émelygős szakasz, de lényegében eddig ugyanolyan a kettő.

    A pocim úgy a 17. hét körül kezdett látványosan nőni, most már 93 cm, és eddig 8 kilót híztam. Kíváncsi vagyok, mi jön még ezután, merthogy ugye még csak most kezdenek el igazán hízni a bébik :))))

    Ha van kérdésed, bátran kérdezz, én is traktáltam a tapasztaltabb kismamikat a kérdéseimmel :)
    előzmény:
    Hankaa (782)
     
  11. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 14. 18:41791.
    Hankaa!
    Én Romániában lakom, Erdélyben, Sepsiszentgyörgyön.
    Én is nagyon fáradt voltam az első 4 hónapban. Azután elmúlt, de kezdtem hízni. Nem sokat, de éreztem. 65 kg-val indultam, és az ikrekkel a korházban, császár elött 81 kg voltam. Nem volt ez egy probléma, de még mindíg van felesleg (úszógumi) a hasamon. Le kellene tornázni, de nem tudom rá szánni magam, hogy elmennjek aerobikra. Lusta vagyok erre. Inkább eldumcsizok egy barátnővel, vagy megnézek egy szinházat.

    Én dolgoztam majdnem utolsó percig. 2 héttel a császár elött jöttem el szülésire. Akkora voltam mint egy tank. De jobban telt a melóban emberek között, mint itthon egyedül. Ülő munkát csináltam, tikárság meg szövegszerkesztés, meg ilyesmi.

    Hankaa!
    1 éve vagy Németben, de azelött hol éltél?

    Különben az ikreim lombik-ok. Mondtam már?
    Sziasztok!
    előzmény:
    Hankaa (790)
     
  12. Torolt_felhasznalo_611194
    Torolt_felhasznalo_611194
    2005. január 14. 15:04790.
    Sziasztok!

    Köszi, hogy válaszoltatok, tök jól esik.
    Én Németo-ban élek 1 éve. Brunlin, írtad te is külföldön élsz. Hol?
    Amúgy a 8. hét végen vagyok. Az egyik baba 15. 9mm a másik 14. 9mm. És úgy néz ki egypetéjüek, de ez még nem biztos.
    Az elején nem éreztem semmi különöset, de most már napok óta olyan fáradt vagyok, hogy hihetetlen. De a doki azt mondta ez normális. Legszívesebben ki sem kelnék az ágyból. :-) Ti meddig dolgoztatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 14. 14:04789.
    xtimy!

    Semmi baj, csak úgy egyszerre tüntetek el a képből.

    Nekem is kevés az időm. Most például az ikrek alusznak, Kincső pedig úszáson van a sulival. A férjem pedíg itt-ott nincs ithon, így van egy kis időm.
    előzmény:
    xtimy (787)
     
  14. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 14. 13:57788.
    Nem tudom ti hogy vagytok, de én az ikrekkel mindíg nyugisabb voltam mint a nagyobbik lányommal annakidején. Lehet, hogy rutin, vagy lehet az elsőtől jobban féltem ha valami nem volt rendben. Nem tudom. . . De a nemalvás az több, hiába voltam nyugott. Az éjjeli etetést a férjemmel ketten csináltuk, mert sajnos annyi tejem sem volt, amennyit a "szemembe csepegtettem" volna. . . Tehát sajnos tápoztuk őket az elejétől fogva. Az elsővel sem volt tejem. A korházban már szinte sírtam amikor a negyedik napon se jelent meg semmi folyadék. De belenyugodtam, ez van és kész. Nagyon jó lett volna az anyatej, tudom, de. . .
    A doki nekünk a MILUMIL-t adta, nagyon jól bevált, és nem puffadtak meg tőle. Mellé rentgeteg teát ittak, szomjasak voltak a sok táptól.

    Nem hiszem, hogy másképp neveljük az ikreket, de mindenképp nincsenek úgy elkényesztetve mint a nagy. Sokszor egyszerre követelik pl. az ölbevevést, és olyankor le kell térdelnem és magamhoz öleljem mindkettőt, mert már nagyok. Amíg picik voltak remekül tudtam őket hordozni fel s alá a lépcsőkön egyszerre. De amióta 15 kg-osok, nehéz.

    Amit megfigyeltem, a leg gyakoribb 2szó amit kiejtenek a szájukon az hogy "ÉN IS!". Tehát amit az egyik csinál, azt rögtön a másik is akarja. Különben, a két gyermek két külön természet. Sőt, nekem mind a három. Nem baj ez, sőt. . . , de kimerítő is. Át kell hangolódni mindíg az egyikre, és úgy viszonyúlni ahogy az ő természete kívánja. Na persze, nem mindíg sikerül nekik engem ide-oda hangolgatni, de érdekes, mennyire másak, és mind az enyém. . .

    Van még egy dolog amire oda szeretnék figyelni a jövöben. Van két lányom és egy fiam. Amikor a két csaj csapatot alkot és olyan jól tudnak babázni (hiába Nóri csak két és fél éves és Kincső már 9), ők Robit elfelejtik. Nem szeretném, ha Robi olyan "anyám-asszony katonája" legyen, mivel hogy körül van véve nőkkel. Erre érdemes lessz odafigyelni, és más ilyen helyzetü anyukának is ezt javasolom.

    Még mindíg akkor a legjobb amikor alszanak. . .
    Még mindíg nem tudom kipiheni magam. . .
    De megérte. . .

    Pátok!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (786)
     
  15. 2005. január 14. 13:54787.
    Szia Hanka!

    Üdv. közöttünk. Nekünk is spontán lettek az ikrek, és úgy hogy a családunkban egyikünknél se volt még. Én is megijedtem az elején, hogy mi lesz most. . . de egy-két hét eltelte után már nagyon élveztem az ikres dolgot.
    Én 14 kilót szedtem fel a picikkel, a 34. hétre születtek meg. Nekem a fekve alvással nem volt problémám, én inkább ülni nem tudtam, mert a pocakom akkor a nyakamba akart jönni :)
    Tényleg a 6. hónaptól jön el az az idő, amikor már nehezebben mozogsz. Ajánlom, hogy addigra a dolgok nagyobb részét már szerezzétek be, mert utána elég fárasztő a mászkálás. De mondjuk ez is egyénenként változó, és lehet, hogy te simán fogsz még akkor mászkálni a városban. Nekem se kedvem, se energiám nem volt már hozzá. Meg elég sokat keményedett a pocim és a doki a 28. héttől fekvésre ítélt, bár szerencsémre nem kellett kórházba vonulnom.
    Hány hetes kismama vagy? Hol laksz? mesélj egy kicsit magadról. Ha van konkrét kérdésed nyugodtan tedd fel.

    Brunlin: én se tudtam hozzászólni a kérdésedhez, mert nekem még csak 5 hetesek az ikrek. 2 óránként kajolnak, közte meg a hazimunkát csinálom, szóval nagyon nincs időm fórumozni. De ez nem jelenti azt, hogy nem látnánk itt szívesen.

    xtimy
    előzmény:
    Hankaa (782)
     
  16. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2005. január 14. 10:29786.
    Drága Brunlin, már hogyne beszélnénk veled! Csak én spec. a szobatisztasághoz még nem tudok hozzászólni, a srácaimat még egy darabig pelusoznom kell. . . :))))

    Hankaa, gratulálok a terhességedhez! Szerintem ikerterhesnek lenni és ikreket nevelni nem nehéz. Mert ha nég nincs gyereked, akkor az ikerterhesség a természetes, no meg a két gyerek. Ha meg már anyuka vagy, akkor van rutinod.

    Én a terhességemet azért nem éreztem olyan nagy "tehernek", bár igaz, hogy Peti fiam rögtön a mellem alatt feküdt keresztben, ő azért néha megnehezítette az életem. De kibírható!
    Ha néha panaszkodunk is, azért nagyon szép és örömteli dolog ikres anyukának lenni.

    Tényleg, Brunlin, szerinted másképp nevel az ember ikreket, mint egy babát?

    Szerintem igen. Pl. , ha megyünk kora-utógondozásra, akkor a "normál" szülő levetkőzteti a gyerekét és utána ölbe veszi. Mi levetkőztetés után visszapakoljuk a hordozójukba őket. Ahogy Kogaledo is írta, a mi gyerekeink sem igénylik az ölbevételt, de annak ellenére vidámak, szerintem szeretnek minket és nyugodtan elnézelődnek az ülőkéjükben.

    Danza, örülök, hogy Levivel minden rendben. Nálunk még csak most vizsgálják, hogy a srácok mozgásfejlődésével és izomzatával van-e komolyabb probléma és ha van, mekkora.

    Lányok, milyen tápit használtok? Mert ha így mennek a dolgok, egy hét múlva én is tápszerhez nyúlok. A dokink Humana HA-t írt fel. Ismeritek? Jó?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_824893 (785)
     
  17. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 14. 09:30785.
    Hanka!

    Semmi gáz, csak az első üzenet eltünt nekem a képernyőről, és azt hittem, nem fog elmenni. Erre írtam egy újat, így van már 2. Bocsi!
    Szia!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 14. 09:26784.
    Szia Hankaa!

    Gratulálok az ikerterhességhez! Sok sikert és kitartást!
    Az elején nem külömb mint az egygyermekes terhesség, de ahogy telnek majd a hónapok, meglátod, egyre "elefántosabb"-ra fordúl a dolog. Remélem nem haragszol meg, de én így voltam. Meg lehet tanúlni ülve is aludni. . . És meggondoltam, egy nap hányszor muszáj felmászni azt a 13 lépcsőt, és ha nem volt muszáj, inkább lent aludtam (a házban).
    Meg ott volt nekem az akkor 5 és fél éves lányom. Őt is persze ki kellet szolgálni, de most már önálló nagy kislány lett 2 év alatt.

    Ha még érdekel, akkor kérdezz bátran!
    A többi csaj elhalgatott. . . velem szemben :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 14. 09:14783.
    Hanka!

    Én Brunlin vagyok, en is külföldön élek. Te hol?
    Gratulálok az ikerterhességnek!!! :)
    Nem sokkal másabb mint az egygyermekes, csak az izgalom nagyobb, talán, meg a teher lesz dupla (naná) és nehezen viselhető a hatodik hónaptól felfele. De meg lehet tanulni ülve aludni. Ugye csajok?
    Nekem volt részem mindkettőből, azért számolok be.

    Még kérdezz, ha tudok, szivesen felelek.
    A többiek látom nem beszélnek velem. . . :((
    előzmény:
    Hankaa (782)
     
  20. Torolt_felhasznalo_611194
    Torolt_felhasznalo_611194
    2005. január 14. 08:56782.
    Sziasztok!

    Tegnap tudtuk meg, hogy ikreink lesznek. Egyik családban sem fordult ez még elö, úgyhogy abszolút nem is számítottunk rá. Persze nagyon örülünk, de én még mindig nem tudom elhinni, és egy kicsit meg is vagyok ijedve. Nagyon örülnék, ha tudnátok írni arról milyen volt a terhességetek.

    Üdv!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_878248
    Torolt_felhasznalo_878248
    2005. január 14. 08:27781.
    Szia ! A babakocsis dologhoz szeretnék hozzászólni, nekünk először egymás melletti babakocsink volt , de mivel a belvárosban lakunk megmozdulni nem lehetett az autók miatt és a keskeny járdák miatt. Igy lecseréltük egymás mögötti kocsira. Ez szuperül bevált ezzel belehet menni mindenhova és ellehet férni a járdán is. Ha belvárosban laktok akkor nem ajánlom az egymás melletti kocsit .
    Üdv:Dozsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_909556 (768)
     
  22. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2005. január 13. 18:17780.
    xtimy,
    Liza szopik rendesen, levinek eleinte fejtem, aztan hogy egyre tobbet ettek, egyre kevesebb maradt, es tapszert evett. De mostanaban napi ketszer haromszor szopik, ketszer haromszor tapszer.

    Linato,
    eleinte aggodtam am, hogy nem esznek fel napig, meg mi van, ha mar annyira ehesek, hogy leesett a vercukorszintjuk es ezert nem kelnek fel, de aztan rajottem, hogy ezt a jelenseget valoban ugy hivjak, hogy mazli:)) De napkozben is alszanak, Liza aztan tenyleg egy alomszuszek, neha meg megijedek, hogy ez nem normalis, de ha visszagondolok az egyetemista eveimre. . .
    az a hatszaz dollar itt nem is annyira gaz, az ember orul, hogy ennyivel megussza. Azonban a ket honap korhaz biztos tetemes lesz. Persze ott is van egy limit, hogy meddig fizetek en, meddig a biztosito. De szerintem is tenyleg jobb, hogy korrekt ugyintezes, letisztazott osszegek egyforman es hivatalosan, mint a halapenz. Mindegy, lenyeg az, hogy minden jol sikerult.

    Kogaledo,
    en nem biztam meg senkire ra a gyerekeket, kiveve anyukamra parszor, mikor eleinte itt volt, de nem is akarom, pont ilyenek miatt, amit irtal, ugyhogy mi egyelore nem csinalunk programot kettesben, csak negyesben. az uj filemeket megvarjuk, mig kijonnek videon, igy meg a popcorn is olcsobb:)) a rokonod biztos csak babazni akart.

    Most mar en is az ikerkocsinkat hasznalom, eddig a kocsiules volt, plusz a vaz, amire ratehetok, de mar eleg jol belefernek a babakocsiba (eddig tul nagy volt nekik, a kantar is logott), egymas melletti, peg perego aria twin, nagyon jo, epp beferek vele mindenhova, konnyu es jol fordul. csak kicsit keskenyek az ulesek, ha a teli urzubbony van rajtuk, akkor oda kell oket preselni. de majd nyaron kenyelmes lesz:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2005. január 13. 15:15779.
    Anikó!

    Itt öszegek is vannak:http://www. csaladinet. hu/index. php?module=gyujto&type=szulok&category=0&target=cool&group_ id=4

    Másold be a címsorba és vedd ki a szüneteket, mert itt még mindig nem lehet rendesen linkelni.

    Danza! Hozzászoptatás:))
    Este 7-tól reggel 7 -ig nem esznek? Te egy mázlista vagy. És még alszanak is? Nincs igazság. . . :))
    Én reggel nem lustizhatok, itt van nekem még két csajszi akiket szintén ki kell szolgálni.

    Nem semmi milyen sokba kerül. Azért 600dollár sem kevés amit neked kell kifizetni.

    Kogaledo! Milyen adatok kellenek? név, cím és még?

    Kiwi! A symbaba csak 55 ezer. :) A PP duett is jó, de én azt sem bírom két gyerekkel karból felemelni a járdára.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_824893
    Torolt_felhasznalo_824893
    2005. január 13. 15:11778.
    linato!

    Lattam a kicsiket es a nagyobbakat is a portalon! Gratulalok! Gyonyoruek. Sok minden jot es foleg sok egeszseget - hisz ez a legfontosabb.

    Nekem is a nagyobbok lanyom nagyobb az ikreknel 6es fel evvel. Sokat segit foleg a furdetesben. Mindharman egyszerre furodnek, de olyankor meg a mennyezet is vizes. Egy szobaban alszanak, de remelem hamarosan kesz lesz a szobajuk, ugyanis toldani kellet a hazunkhoz.

    Most eppen Nori felebredt, es mennem kell.
    Sziasztok, es jo babazast minden anyukank!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_909556
    Torolt_felhasznalo_909556
    2005. január 13. 15:04777.
    Szia!A párom teljesen beindúlt a PegPeregoDuettre. Láttuk sőt tologattuk is hát nem mondanám, hogy lazán tudtam vele "kormányozni". Ráadásúl ha a rápattintható gyerekülés-hordozót is megvennénk akkor közel 200000, -. Hááát!Egyenlőre ez még távlati dolog, de azért jó nézelődni. Priviben én is elküldöm az adataimat, és akkor én is nézegethetem a babáitokat?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_844196 (776)
     

Címlap

top