Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 4. 12:4951.
    Danza, éppen a héten kaptam kölcsön ezt a remek könyvet egy netes ismerősömtől (hármasikres anyuka). Még csak részleteket olvastam, de tényleg nagyon tetszik. Itt Magyarországon a többesikres kismamákat általában csak ijesztgetik az orvosok, hogy milyen veszélyes egy ilyen terhesség, de értelmes, használható gyakorlati tanácsot nem nagyon adnak. Na ezért jó ez a könyv nekem, ebből kibogarászom a hasznos infókat és megfogadom őket.

    Lányok, Ti nem érzitek magatokat erőtlennek? Én alig bírok valamit csinálni. Mintha az összes erőmet kiszívnák a gyerekek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658413 (50)
     
  2. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. Április 3. 22:4650.
    Linato,

    A konyv cime: When you are expecting twins, tripledt or quads (Vagyis, mire kell szamitani a kettes-, harmas- es negyesiker trehesseg esten. A szerzok Dr Barbara Luke, aki egyebkent egy olyan klinikan dolgozik, ahol csak ikerterhessegekkel foglalkoznak, es Tamara Eberlein, aki meg a tapasztalatait irja le (ikrekkel). Mar eleg sokat elolvastam belole, eleg erdekes es alapos.
    Legfokeppen a kajalasra es a pihenesre helyezi a hangsulyt, mivel nem csak egy gyerekrol van szo, hanem tobbrol, ezert sokminden nagyon mas. Pl sokkal tobbet is kell hizni hozzajuk, illetve veluk, de persze rendes kajakbol, mert ez segiti a gyerekek novekedeset, es jobb az esely a nagyobb sulyra szuleteskor.
    Es rengeteget kell pihenni, az is megelozheti a mehszajkinyilast. Reggel, du es este is ket-ket oras fekvest javasol, mert fekvo helyzetben lekerul a megterheles a mehrol es mehszajrol, jobb a verellatasa is, es igy kisebb az esely az ido elotti osszehuzodasokra es kinyilasra.
    Meg meg sok erdekes dolgot ir le.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (36)
     
  3. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 3. 19:1449.
    Ma voltunk 4D-s uh-n. Nagyon élveztük. 20 percnyi felvételünk van a két babáról. Most 14 és fél hetesek és az összes értékük ennek megfelelő. Igaz kicsit húzós anyagilag, de nagyon jóleső volt nézni, ahogy a párom próbálja kivenni, hogy mi is látszik a gyerekeiből a monitoron:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 2. 19:4748.
    Sziasztok!

    Kelda! Nem ijesztgettél nagyon jó, hogy leírtad. :)
    igyekszem pihenni, már amennyit két eleven kiscsaj mellett lehet.

    Zsuzska! Ne rémülgess, pihenj sokat és minden rendben lesz a három babácskáddal. :):):)

    Mirelle! Jó, hogy leírtad te mennyit szedsz, ezentúl én is kettesével fogom bevenni és majd a következő uh-n megkérdezem a dokimat. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 2. 14:2047.
    Megjöttem terhesgondozásról. Az orvosom elrémisztett, hogy milyen veszélyes a hármas terhesség. Másrészt meg is nyugtatott, mert kiderült, hogy a legkisebb babánk sincs lemaradva, az ő mérete felel meg a koruknak. A többiek a nagyok. :))))
    Nálunk reggel-este külön program, hogy a férjem beszélget a gyerkőcökkel. Mondja nekik, hogy növögessenek szépen és ne bántsák anyát. :)))
    Én is beszélek hozzájuk, de a férjemnél ez szertartás.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. Április 2. 13:5346.
    Nekem alapból napi 2 szem MagneB-t kell szednem és az orvos azt tanácsolta, hogy ha görcsölnék esetleg akkor nyugodtan emelhetem az adagot 3*2-ig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (41)
     
  7. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. Április 1. 19:1445.
    Bocsánat, véletlenül 2* kattintottam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. Április 1. 19:1144.
    Sziasztok!

    Én annak idején az Elvevitet szedtem+2*1 Maltoferfol (ez vas és folsav kombinációja)+2*1Magne B6, aztán amikor kinyílt a méhszáj, 3*1Magnézium pezsgőtablettát.
    A magnézium adagolását mindenképp beszéljétek meg a dokival. Nekem a pezsgőtabletta jobb volt, csökkent a keményedés. Lehet, hogy csak a dózis miatt. Ha jól emlékszem a Pharmavit gyártja.

    enci70
    Minden ikerterhesnek ezt mondják az elején, ez a dolguk, el kell, hogy mondják, mert tényleg sok terhesség indul 2 babával, aztán a következő Uh-n már csak 1 van. Szerintem próbálj nem gondolni rá, a következő UH után már fellélegezhetsz. Addig is beszélgess velük sokat, mondd el nekik, hogy te mindkettőjüket szereted és szeretnéd, ha mindketten megszületnének.
    Ne röhögjetek ki, de én annak idején mindennap beszélgettem, nemcsak a babákkal, hanem a testemmel is, a méhemmel, merthát mégiscsak az övé ilyenkor a nagy meló. Én hiszem, hogy ez segített és ezért tudtam őket végig kihordani, holott a dokim nem sok jóval kecsegtetett, miután megtörtént a baj.

    Zsuzska
    Én is gratulálok, hogy megvan mindhárom baba.
    Magne B6-ból nincs folyékony változat, amiről beszéltünk annak Magnézium pezsgőtabletta a neve.
    A pocak keményedést kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mikor az embernek fel van puffadva a hasa. Feszül, kellemetlen érzés és ha megnyomod az ujjad hegyével, keménynek érzed a hasadat, mint a beton. Ez alapjában véve normális dolog, mert a méh izomzata naponta több ezerszer összehúzódik, ezek nagyrészét nem is érzi az ember, csak ha kicsit erősebbek ezek a méhösszehúzódások. Minden doki mást mond, mi fér még bele, mennyi az elfogadható, hogy hányat érzékelsz te ezekből egy nap. Lehet, hogy kicsit kuszán fogalmaztam, de tuti észre fogod venni, ha lesz. Reméljük minél később és minél kevesebbszer.

    linato
    Én is azt hittem, hogy ilyen alkat vagyok, mert az első terhességnél ugyanígy voltam, de nem okozott gondot. Csak azért írtam ezt le neked, hogy te kerüld el ezt a hibát. 2 babánál a méhnek sokkal nagyobb mértékben és rohamosabban kell tágulnia+nagyobb a méhszájra nehezedő nyomás.
    Pihenj sokat, kerüld a hajolgatást, guggolást, emelgetést.
    Biztos minden rendben lesz.

    Jó sok mindent zúdítottam rátok, nyugodtan szóljatok, ha már sok belőlem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. Április 1. 19:1143.
    Sziasztok!

    Én annak idején az Elvevitet szedtem+2*1 Maltoferfol (ez vas és folsav kombinációja)+2*1Magne B6, aztán amikor kinyílt a méhszáj, 3*1Magnézium pezsgőtablettát.
    A magnézium adagolását mindenképp beszéljétek meg a dokival. Nekem a pezsgőtabletta jobb volt, csökkent a keményedés. Lehet, hogy csak a dózis miatt. Ha jól emlékszem a Pharmavit gyártja.

    enci70
    Minden ikerterhesnek ezt mondják az elején, ez a dolguk, el kell, hogy mondják, mert tényleg sok terhesség indul 2 babával, aztán a következő Uh-n már csak 1 van. Szerintem próbálj nem gondolni rá, a következő UH után már fellélegezhetsz. Addig is beszélgess velük sokat, mondd el nekik, hogy te mindkettőjüket szereted és szeretnéd, ha mindketten megszületnének.
    Ne röhögjetek ki, de én annak idején mindennap beszélgettem, nemcsak a babákkal, hanem a testemmel is, a méhemmel, merthát mégiscsak az övé ilyenkor a nagy meló. Én hiszem, hogy ez segített és ezért tudtam őket végig kihordani, holott a dokim nem sok jóval kecsegtetett, miután megtörtént a baj.

    Zsuzska
    Én is gratulálok, hogy megvan mindhárom baba.
    Magne B6-ból nincs folyékony változat, amiről beszéltünk annak Magnézium pezsgőtabletta a neve.
    A pocak keményedést kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mikor az embernek fel van puffadva a hasa. Feszül, kellemetlen érzés és ha megnyomod az ujjad hegyével, keménynek érzed a hasadat, mint a beton. Ez alapjában véve normális dolog, mert a méh izomzata naponta több ezerszer összehúzódik, ezek nagyrészét nem is érzi az ember, csak ha kicsit erősebbek ezek a méhösszehúzódások. Minden doki mást mond, mi fér még bele, mennyi az elfogadható, hogy hányat érzékelsz te ezekből egy nap. Lehet, hogy kicsit kuszán fogalmaztam, de tuti észre fogod venni, ha lesz. Reméljük minél később és minél kevesebbszer.

    linato
    Én is azt hittem, hogy ilyen alkat vagyok, mert az első terhességnél ugyanígy voltam, de nem okozott gondot. Csak azért írtam ezt le neked, hogy te kerüld el ezt a hibát. 2 babánál a méhnek sokkal nagyobb mértékben és rohamosabban kell tágulnia+nagyobb a méhszájra nehezedő nyomás.
    Pihenj sokat, kerüld a hajolgatást, guggolást, emelgetést.
    Biztos minden rendben lesz.

    Jó sok mindent zúdítottam rátok, nyugodtan szóljatok, ha már sok belőlem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. Április 1. 17:1142.
    Magne B6-ból napi 3*1 szemet szedek. Ehhez jön még a folsav, Elevit. (Linato, nem is tudtam, hogy van folyékony Magne B6 is. )
    Milyen furcsa, arra nem gondoltam, hogy hat pici kéz és ugyanennyi pici láb fog simogatni belülről. :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (41)
     
  11. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. Április 1. 10:0241.
    Kelda!
    Fogok szólni a dokimnak, de tudja, hogy nálam ez mindig így volt. Valószínűleg adottság. Igaz a lányokkal nem szedtem magnéziumot. Most szedek magne b 6-ot de csak egyet/ nap. Magamtól megemelem napi 2-re hátha attól jobb lesz. Igaz a dobozon 2x2 van , de én utálok gyógyszert bevenni. Legközelebb majd a folyékony változatot veszem a gyógyszertárban. A dokimhoz majd csak április végén megyek. Nem emlékszem ő mennyit mondott a magne b-ből, de azt hiszem 2/nap.

    Zsuzska! Szuper, hogy mind a három baba jól van és mocorognak a pocakban. Biztos fura lesz amikor 6 kéz és 6 lábacska fog piszkálgatni egész nap a pocakban. Nekem még azt is nehéz elképzelni, hogy négy kéz és négy láb. Pedig időnként érzek már buborékolást felválltva mind a két oldalon. :)

    Enci! A fejfájás nagyon rémes, de a vesegörcsnél azért százszor elviselhetőbb. Mivel kb két hete volt biztosan tudom. Remélem többet nem lesz.
    Ne számold a napokat és akkor hamar eltelik 6 hét.
    Nekem is kb. annyi van a következő uh-ig. Én is nagyon várom. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. március 31. 22:3340.
    sziasztok!
    Kelda!
    A Magne B6-ot nekem is mondta az orvosom, hogy elkezdhetem szedni, csak azt nem, hogy mennyit. A papírján az áll, hogy 2szer 2. Igaz ez?
    linato!
    A fejfájás engem is gyötör, de szerencsére az algopyrint elviselem. van egy aranyos védönénink, majd kérdezösködöm töle a gyogyszerekkel kapcs.
    Zsuzska!
    JÓ HÍR!
    szerintem rá fogsz, milyen a pocikeményedés. Ha nem is elöször, de utána tudni fogod már, hogy az volt vagy sem. e minél késöbb kezdd el érezni!!!

    Engem tegnap a doki nem sok jóval bíztatott. Azt mondta, hogy a 12. hétig várni kell, addig semmi nem biztos. Pedig már kezdtem hozzászokni a gondolathoz, hogy 2 pocaklakóm van. Olyan hosszu idö még az az 5-6 hét a köv. UH-ig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. március 31. 20:2039.
    Sziasztok!
    Ma voltunk uh. -n, megvan mind a 3 babánk. Szépen nőnek, az egyik még nagyobb is, mint a gép szerint lenni kellene. 10 hetesen 25, 7-33, 8 mm-esek. Mozognak, főleg a legkisebb.

    Még mindig nem tudjuk felfogni ezt az egészet. Szerintem nem is lehet. Főleg, hogy azt sem tudom, egy gyerek mivel jár. . .
    Azért nagyon örülünk, redukcióra álmunkban sem gondolunk.
    Linato, milyen az, amikor keményedik a hasad? Vagy azt megérzi az ember?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. március 31. 20:0638.
    Szia linato!

    A keményedésről mindenképp szólj az orvosodnak, mert méhszáj kinyílást okozhat. Első körben valószínűleg magnéziumot fog veled szedetni vagy ha már szeded, emeli az adagot. (Ez magneB6 vagy pezsgőtabletta lesz, ebből nem a plussz-os sima magnézium, hanem a gyógyszertárban kapható, nagyobb "dózisos", ha jól emlékszem 250 mg-os. )
    Nekem is mindkét terhességemnél végig kemény volt, egy babával nem nyílt ki, kettővel már igen. Ráadásul a 2. , 3. stb. terhességnél már lazábban a szövetek.
    Azért most ne rémülj meg, ez nem törvényszerű, de jobb félni, mint megijedni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (37)
     
  15. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 31. 19:2737.
    Van egy kérdésem. Mit csináltok ha fáj a fejetek? Mert én nehezen viselem nagyon. De az allgopirinre allergiás vagyok.
    Mást meg nem vehetek be.

    És még egy: féloldalasan keményedik a pocakom, hol egyik hol másik oldalon. Mondjuk ez nem újdonság, mert korival kilenc hónapig olyan volt a hasam, mint a beton, állandóan kemény, de nem túl kellemes érzés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 31. 06:1836.
    Danza!

    A könyvek címét előre is köszi. Nem túl valószínű, hogy itthon is lehet kapni őket. Amit itthon lehetett az már a kiadónál sincs. /Métneki Júlia: Ikrek/ Talán még elvétve valahol egy könyvesboltban.

    Ma vagyunk 14 hetes és 3 naposak a pocaban. :)

    Régóta éltek Amerikában? A párom unokatestvére is ott él Washingtonban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. március 30. 20:1035.
    Linato,

    mi amerikaban lakunk, csak en most hazajottem latogatoba husvetra, a ferjem meg holnap jon utanam. Tehat kint vette a konyveket. Azert majd azt is megirom, hogy mik azok a konyvek, hatha valahonnan igy is meg lehet szerezni.
    Ma kiderult, hogy egyre tobb iker van a csaladunkban es mind egypeteju. Ez jo poen. eddig azt hittem, egy sincs. De mielott terhes lettem, negyszer is azt almodtam, hogy ikreim voltak, ket egyforma kisbabat tartottam mindig a karomban. Nagyon edik voltak, es ugy remlik, az almomban fiuk voltak. Ez erdekes, mert aztan el is felejtettem, csak az ultrahangnal jutott eszembe.

    Te most hol tartasz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (32)
     
  18. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. március 29. 18:3434.
    Kelda: Köszi a megnyugtató szavakat. . . . már előre láttam magam, mint egy elefánt. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 29. 11:3533.
    Kelda: a súlygyarapodásról amit írtál, bíztató. Meg az is hogy nem kellett befeküdni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 29. 11:3432.
    Danza: hol vette a férjed a könyveket?
    Nekünk elég messze van a kórház: kocsival 30 perc, ha nincs dugó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. március 28. 22:2231.
    Koszi a megnyugtatast, remelem, minden rendben lesz. Igazabol azert aggodom, mert annak idejen a nagymamam vesztett el ikreket emiatt, es anyukamnal is kinyilt a mehszaj az elso terhessegnel (egy baba volt). Persze utana mindketten meg szultek par gyereket, gond nelkul, de en nem a kovetkezoket akarom, hanem oket. Bizom abban, hogy ezt mar idoben ki lehet szurni meressel, talan ez az o idejukben nem volt meg. A fekvest talan nem is banom. Nemsokara elkoltozunk, raadasul pont a korhazzal szembe, szoval ez nem lesz gond. Mar nem dolgozom, igy a pihenes menni fog.
    A ferjem vett ket konyvet, kizarolag ikertrhessegrol szol, majd nemsokara megkapom, es megosztom veletek, ami erdekes van benne.

    Udv, Danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975354 (22)
     
  22. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. március 28. 21:2730.
    Sziasztok!

    Ha minden rendben, nem kell befeküdni a kórházba, még nekem sem kellett, pedig kinyílt a méhszáj, de a dokim azt mondta, ha szigorúan betartom, hogy fekszem, akkor inkább otthon, mert a higiéniás körülmények nyilván sokkal jobbak, mint a kórházban, ahol kb. 2-3 szobára jut egy fürdő-wc. (6 ágyas szobák voltak). Csak a 38. héten fektetett be, akkor már muszáj volt, mert azt mondta a 2. szülés gyorsabban megy és ha nem akarok otthon vagy az autóban szülni, akkor maradjak bennt a kórházban (a méhszáj ekkor már 2 ujjnyira nyitva volt). Szerencsére másnap megszülettek a babák, így nem voltam sokat azon az osztályon. Ja, igaza volt a dokinak, kismotorral jöttek a gyerekek, az egész 2, 5 óra alatt lezajlott. Bele se merek gondolni, mi lett volna, ha előző nap nem tart ott, 3 ujjnyi méhszájnál még mindig nem volt semmi fájáson, tuti otthon szültem volna meg őket.
    A súlygyarapodásról csak annyit, én a nagyfiammal 21 kg-ot híztam, az ikrekkel 13-at (mindent ettem, amit kívántam). Senki meg nem mondta volna, hogy két baba van a hasamban, szóval nem törvényszerű, hogy sokat hízzatok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 28. 19:4129.
    Szia Enci!

    Gratula itt is a babákhoz. :)
    A pánik érzés elmúlik, ne aggódj. :)
    A vizesedés nekem is gond volt az első lányomnál, ő is szeptemberi és a nyár nem használt. Pedig én jobban szeretek nyáron nagypocis lenni. A második lányommal nem vizesedtem, igaz ő januárban született.
    Pillanatnyilag el sem tudom képzelni, hogy milyen óriási lesz a pocim két babával, amikor eggyel is hatalmas volt. Meg azért aggódom, hogy a császárom helye is jól bírja a kiképzést.
    És a kilókról már ne is beszéljünk. Én először 18 másodszor 20kg-t híztam úgy, hogy az első hat hónapban összesen kettőt és az utolsó háromban a többit. Pedig nem ettem többet, mint előtte, nem nassoltam és nem is csokiztam, fagyiztam. Ugyan úgy ettem, mint addig.
    Most sem híztam még egy dekát sem, de remélem még jódarabig nem is fogok. Szeretném ha most max. 15 jönne fel, de inkább kevesebb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_597080
    Torolt_felhasznalo_597080
    2004. március 28. 18:2628.
    Sziasztok!
    Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Linatoval és Zsuzskával már beszélgettem egy másik fórumon.
    Úgy látom egyenlöre én leszek a legfiatalabb terhes itt, de remélem nem sokáig!
    Én is gratulálok mindenkinek a pocaklakókhoz!
    Nekem van egy 4. 5 éves kislányom és pénteken derült ki UH-on, hogy ikreket várok. Kb. 6 hetesek. A pánikérzésen probálom tultenni magam, mert még most sem tudom elhinni a tényt, pedig a szivhangjukat is hallottam a piciknek!

    A gyomrom nekem is sokat fáj, pedig még nagyon az elején vagyok. A sulygyarapodás pedig egy külön gond lesz nálam, mert az elsövel is majdnem 30 kilot hiztam. Nagyon vizesedtem és nem igazán figyelt rám senki, pedig volt fogadott orvosom.

    Remélem sok jó tanácsot tudunk majd megosztani egymással.
    sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 28. 16:2727.
    Zsuzska!
    A melltartót én itthon mindig leveszem. :)

    Nekem a császárom helyénél feszül a hasam.

    Én nagyon nem szertnék befeküdni a kórházba, persze csak akkor ha minden rendben. Nem is tudom, hogy bírnék ki heteket a lányaim nélkül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top