Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ikrek

Torolt_felhasznalo_336392
Torolt_felhasznalo_336392
Létrehozva: 2004. március 25. 16:22
Sziasztok!
2004.szeptember végére vagyok kiírva az ikrekkel. Szeretnék rengeteg kérdésre választ kapni, azoktól akik nálam kicsit korábbra várnak több babát egyszerre. De azokkal is szívesen beszélgetnék akik velem egy időben várnak ikerket.
Két lányom van: a nagyobbik 4,5 a kisebbik 2 éves múlt.
  1. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2004. március 28. 16:1426.
    Köszönöm!
    A befekvést kórház illetve inkább doki függő!!! Nekem is azt mondta először, hogy kötelező befeküdni. . , aztán minden rendben volt, így mindig az volt, hogy ha legközelebb megyek, megbeszéljük a befekvést. . Szerencsére ezt megúsztam, elég romboló dolog lehet bent lenni. . , pláne amilyen lepusztultak a kórházak! Ezt a dokim is így gondolta!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. március 28. 16:0325.
    Hné, gratulálok a lányaidhoz.
    Akkor ezek szerint nem igaz az, amit könyvekben néha lehet olvasni, hogy az ikerterheseket már a 20-28. héten befektetik a kórházba? Tehát ha nincs semmi baj, akkor nyugodtan lehet otthon a kismama?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (23)
     
  3. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. március 28. 16:0124.
    Sziasztok! Köszi a tanácsokat amniocentézis ügyben. Remélem minden rendben lesz, mert nem szeretném ezt a vizsgálatot megcsináltatni.

    Danza! Nekem is szinte egész nap fáj a gyomrom, plusz még hányingerem is van. Már melltartót is kínkeserves hordani (pedig ugye most különösen fontos), mert az is nyomja a gyomorszájam.
    Nemrég olvastam egy másik ikres topikban, hogy ha a méhszáj kinyílása fenyeget, akkor szigorúan feküdni kell és tanácsos az ágy láb felőli végét minimum 3 centivel megemelni, hogy a láb magasabban legyen, ezáltal a medence is. Egyébként az Ikrek könyvében is nagyon hangsúlyozzák a fekvés, pihenés szerepét, fekvő helyzetben jobb a medence vérellátása és ilyen megfelelő életmóddal a babák hetekkel tovább maradnak benn a méhben, megelőzhető a koraszülés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2004. március 28. 15:5023.
    Szia!
    Nekem pl. nem nyílt ki a méhszáj!
    Mi már a legelején, mikor kiderült, hogy ikrek, a 7. héten, akkor megbeszéltük a dokival, hogy császár! Ha csak nem úgy esek be a kórházba, hogy az utolsó pillanatban és már úton vannak a babák! Volt egy enyhe jóslóm és a dokim úgy gondolta, hogy ne várjunk tovább, pedig aznap szombaton csak NST-re mentem be. . . amúgy az utolsó hét volt a legnehezebb, akkor már olyan súlyosnak éreztem a hasam, pedig nem volt olyan nagy! Szóval még örültem is! Az egyik lány 2700g és 49 cm, a másik lány 3100 g és 51 cm lett!!! Teljesen különbözőek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. március 28. 11:1322.
    Szia Danza!

    A méhszáj kinyílása sajnos elég gyakori ikreseknél, de nem feltétlenül következik be és azoknál is előfordul akik csak egy babát várnak. De mivel itt két vagy több baba súlya nehezedik a méhszájra, nagyon kell vigyázni, mert koraszülés lehet belőle. Nagyon fontos, hogy pihenjetek minél többet. Tudom, még az elején vagytok, ilyenkor az ember még nem érzi magát fáradtnak, de a testetek akkor is gőzerővel dolgozik, ha ti ezt konkrétan nem érzitek. Oda kell figyelni arra is, ha a pocakotok keményedik, mert az is nyitogathatja a méhszájat.
    A barátnőmnek is ikrei vannak, neki nem nyílt ki. Nekem kinyílt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én nem igazán figyeltem oda a pihenésre és nem kíméltem magam. Van egy 8 éves nagyfiam, őt is el kellett látni, nameg a háztartás a sok emelgetéssel, hajolgatással stb. A 28. héten kinyílt a külső-belső méhszáj, onnantól szigorúan feküdnöm kellett, szerencsére otthon és nem kórházban. Azon izgultunk, hogy a 32-33. hétig kihúzzuk, onnan már általában nem gond, ha jönnek is a babák. Valami csoda folytán kihúztuk egészen a 38. hétig, de azt a pár hét idegeskedést nem kívánom senkinek.
    Szóval minél több pihenés, lazítás, kímélő életmód, hogy nálatok ez ne következzen be!Ne szégyelljétek a házimunkát a párotokra "lőcsölni" vagy a nagyikra, nektek most sokkal nagyobb feladatotok van!
    Mindenkinek szép vasárnapot kívánok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_658413 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 28. 10:5021.
    Hné!

    Azért kicsit irigyellek, hogy már megvannak a lányok. :)
    Miért lett császár?

    Danza!

    A név választás nálunk sem lesz egyszerű, de tényleg ez legyen a legnagyobb problémánk. :)
    Nekem sokszor feszül a hasam, a fejem is fáj, szerencsére ritkán, de akkor két napig.
    Hányingerem egyáltalán nem volt.

    Zsuzska! Szerintem is minden babától külön magzatvíz kell a vizsgálathoz, de mivel nem vagy 35 felett és az uh- is nagyon jól látszanak a dolgok nem valószínű, hogy neked meg akarnák csinálni. Ha pedig mégis, a dokit kérdezd meg minden részletről pontosan.

    A párom tegnap az internetről letöltött egy rakás ikres képet. Annyira édesek. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_658413
    Torolt_felhasznalo_658413
    2004. március 28. 00:4720.
    Sziasztok,
    en a 11. hetben vagyok, ikrekkel. Mi nagyon orultunk nekik, elso babak lesznek, termeszetes uton, bar mar probalkoztunk jo fel eve, es egyszercsak ketto is lett.
    Egy-ket problemam van, a nevvalasztas pl, eddig eleg nagy teher, egy-egy nevunk mar ugy ahogy volt, most meg egyet! Dehat ez legyen a legnagyobb bajom.
    A masok az, hogy iszonyuan faj a gyomrom, szinte allandoan. ez normalis? Hanyingerem, meg semmi ilyesmi nincs, csak ez annyiara kellemetlen.
    A mehszaj kinyilas gyakori problema? Nekem ez a legnagyobb felelmem.

    Zsuzska, egy ismerosom harmasikreit nem vizsgaltak meg amniocentezissel, merthogy a doki szerint tul nagy lett volna a kockazat.

    Udv mindenkinek, Danza
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2004. március 27. 19:4819.
    Sziasztok!

    Jaj, de furi ezeket olvasni! Pedig nemrég még én is itt jártam. . . , egyébként van egy Ikreket várok topic is. . , de most, hogy onnan mindannyian megszültünk nem hiszem, hogy tovább fog élni! Én március 6. -án szültem meg kétpetéjű lányaimait császármetszéssel a várható időpont előtt pont 2 héttel. Ők természetes úton fogantak, első próbálkozásra jöttek össze! :-))) Hát lányok tovább szép babavárást, ami tele lesz aggódással és legszívesebben vennétek egy UH készüléklet, hogy állandóan láthassátok, hogy minden oké-e! Aztán pedig izgulhattok a méhszáj állapota miatt, hogy ne nyíljon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. március 27. 14:1918.
    Szia Zsuzska!

    Amniocentézisben nem tudok tanácsot adni, nálunk fel sem merült. De én úgy látom logikusnak, hogy mindegyik babát megnézzék. Bár nem tudom, mennyire van értelme ennek a vizsgálatnak, szerintem kérdezd meg az orvosod, hogy ő mit javasol. Úgy tudom, ikerterhességnél nagyobb a vetélési kockázat, mint egy gyereknél, viszont annak az esélye, hogy 2 vagy 3 baba beteg legyen, szinte a nullával egyenlő. Másrészt az AFP eredménye a l7-l8. héten lesz meg, az amniocentézis is kb. 2 hét (bár lehet, hogy a kórházban nálatok gyorsabban dolgoznak). Tehát kb. a 20. héten kapsz eredményt. Mit lehet akkor már csinálni, hiszen itt 3 baba van, nem egy?Szerintem egy nagyon jó géppel, jó orvossal végzett UH-nak több értelme van és a 16-18. héten még jól meg lehet nézni őket, nem olyan nagyok.
    Szerintem bárki, bármit mond, bármilyen tanácsot ad ez ügyben, hallgass az orvosodra és fogadd el azt, amit ő javasol!
    Egyébként gratulálok a 3 babához, pihenj, feküdj sokat és nagyon vigyázz magadra!2 babát sem semmi kihordani, nade hármat!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269448 (17)
     
  10. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. március 27. 07:2017.
    Tapasztalt ikresek, lenne egy kérdésem.
    Ha javasolják az amniocentézist - lombikosoknál szokták, pláne, hogy az AFP eredmény sem mutat semmit - , akkor annyi szúrás ahány baba? Mert a többpetéjű ikrek egymástól teljesen külön fejlődnek. Kicsit ettől a részétől (is) tartok, hogy minden babát meg tudnak-e rendesen vizsgálni, főleg a végén, mikor már akkora lesz ott benn a tülekedés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 27. 06:5816.
    Szia Kelda!

    Köszönöm a részleteket. Utánaszámoltam, hogy a dokim mikor küld AFP-re és rájöttem, hogy fel kell hívjam, mert szerintem április 20. -án már több , mint 17 hetes leszek. Bár, ha ikreknél majdnem mindegy az eredmény, lehet, hogy nem is fontos. Legközelebb 20 hetes uh lesz, remélem akkor már megtudom a babák nemét.

    Zsuzska! De jó, hogy átjöttél ide is. Remélem kicsit jobban informáltak leszünk. Szerintem egy nagy csoda, hogy két három baba növekedik a pocinkban. Lehet, hogy nem, lesz könnyű, de az a szeretet amit a gyerekek adnak, mindent megér. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_269448
    Torolt_felhasznalo_269448
    2004. március 26. 19:2615.
    Sziasztok kismamák, anyukák! Én is csatlakoznék Hozzátok! Linato már ismer (a babaneten eszter28-ként írogatok). Az első két ultrahang szerint három babánk lesz. Most vagyok a 10. hét elején, szerdán megyünk ismét "létszámellenőrzésre".
    Hát igen, tényleg furcsa érzés, hogy sokáig nem sikerül (lombikkal "készültek"), aztán meg egyből három. Először nagyon örültünk, örülünk most is, csak már kezdünk elgondolkodni, milyen nehéz is lesz. Egyébként szerintem ezt nem is lehet felfogni, elképzelni, hogy egy párnak két vagy három gyereke lesz egyszerre.

    Én is szeretettel várok minden építő jellegű ötletet, jó tanácsot, tapasztalatot. Minden jót! Zsuzska
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. március 26. 18:5314.
    Szia linato!

    Nekem az első 28 hét nagyon simán telt, jól éreztem magam, élveztem a terhességet. A végére viszont nem szívesen emlékszem, az már nagyon fárasztó és nehéz volt, de ez egy babával is így van, csak pár héttel később nehezedik a dolog.
    Az enyémek a 38. héten születtek, simán, nem császárral.
    Az AFP-n ne izguljatok, ikreseknél nem mérvadó, mert hiába van a normál határ kétszeresén belül az eredmény, akkor is megnézik őket UH-on alaposabban, mert azt nem lehet tudni, hogy hogyan oszlik el a két baba között ez az eredmény. Az enyém 2, 8 volt, ez a normál érték felső határának a duplája.
    Az UH-n ha jól fekszenek, már elég korán meg tudják mondani a nemüket. Nálunk már a 12. héten megmondták az egyikre, hogy 99% fiú, a kisasszony viszont csak a 24. héten mutatta meg magát.
    Gyertek nyugodtan a másik topicra is pocakos kérdésekkel, szerintem mindegyikünk örömmel emlékszik erre az időszakra!
    Ha még eszedbe jut valami, kérdezz bátran!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_336392 (12)
     
  14. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 26. 16:1913.
    Hahó! Sehol senki?:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 26. 07:3712.
    Kelda! Máris eszembe jutott valami. Az első hónapok nagyon nehezek voltak otthon? Simán vagy császárral szülted őket. Előbb jöttek vagy időre?
    Egyenlőre ennyi. Köszönöm, ha válaszolsz. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 26. 07:1411.
    Kelda! Aranyos vagy, majd benézünk hozzátok is. Csak azért indítottam új topikot, mert nem akartam félbeszakítani a beszélgetéseiteket pocakos kérdésekkel. De mi is szívesen várunk ide titeket. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 26. 07:1010.
    framtid: nálunk is csak úgy spontán sikerült két baba.
    Az ismerőseim között senkinek nincsenek ikrei, illetve olyan van akik már felnőttek.

    Mirelle: Én legközelebb 20 hetesen megyek uh-ra. Addigra meglesz az AFP eredményem is.
    A babaneten van egy lány aki most 22 hetes ikerterhes. Az ő eredményeit elkértem, hogy tudjam mihez hasonlítani az enyémet majd.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. március 25. 20:329.
    linato: :)))
    Akkor teljesen egy időben vagyunk. Én most a 14. hét végi 4D-s ultrahangtól várom a csodát, hátha kiderül, hogy micsodák is a babáink.

    Moserif: mikor megcsináltam a tesztet, akkor egynek kezdtünk el örülni, aztán egy hétre rá a doki mellbevágott egy kicsit, hogy ketten költöztek be. A férjuram kissé kétségbe esett aznap este, mert a 49 négyzetméteres, eredetileg legénylakásnak tervezett otthonunkban már anno én is pluszt jelentettem. Most meg négyszemélyesre kell szabnunk.
    De aztán lassan elkezdte olvasni a terheskönyvet és most már nagyon lelkes. Ultrahangon is volt velem, hogy mozogni is lássa a babákat:)

    framtid: A mi esetünkben csak úgy összejött, minden rásegítés nélkül:))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_264853
    Torolt_felhasznalo_264853
    2004. március 25. 19:048.
    Nálunk nem teljesen volt meglepetés, hogy egyszerre ketten voltunk a pocakban, mert Anyukám hugánál is ugyanez volt a helyzet! Szinte meg sem lepődött, mert már úgy megszokta a másik két babát. Tehát gyakorolt előttünk 3 évet, mint keresztmama. Az lett volna furcsa neki, ha mi nem ketten vagyunk!
    Állítólag régen már volt a családban, csak az egyik gyermek meghalt és így nem lett belőle legenda.
    Máshol is van a rokonságban iker, de az már az orvosokon múlt, nem a genetikán. . .
    Nektek természetes, vagy volt kis rásegítés?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_975354
    Torolt_felhasznalo_975354
    2004. március 25. 18:447.
    Sziasztok!
    Ha van kedvetek, nézzetek be az ikres anyukák topicba is, vagyunk ott páran, ikresek. Igaz, nálunk már megvannak a babák, de legalább ha a babavárással, szüléssel kapcsolatban van kérdésetek, tudunk segíteni. Az enyémek 4 hónaposak, fiú-lány.
    Mindenkinek gratulálok a babákhoz!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_336392
    Torolt_felhasznalo_336392
    2004. március 25. 18:046.
    Szia Mirelle! De jó, hogy ide találtál. :)
    Még nem tudom a nemüket, mert 13 hetesek vagyunk. De a 20 hetes uh-n majd megpróbálom megfűzni a dokit, hogy próbáljuk kideríteni. A nagyobbik lányom Milénának hívják. A kicsit Korinának. Most aztán törhetem a fejem a másik két baba nevén.

    Fratmind! Biztos tudsz nekünk te is tanácsokat adni.
    Gyere máskor is.

    Moserif! Nekünk így harmadszorra elég fura volt amikor kiderült. Sírtam és nevettem egyszerre. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. március 25. 17:285.
    Sziasztok Lányok!

    Kicsit irigykedve olvasom soraitokat. Nekem még nincs gyermekem, de sokszor belegondoltam, hogy mi lenne az egyszerre ketten jönnének (esetleg hárman?!) Főleg az első gyerekes anyukák reakciójára lennék kiváncsi. Mit éreztetek először, amikor megtudták, hogy, nem hogy végre sikerült, de mindjárt kettő? Ilyenkor nagyobb a félsz, nem lesz úrrá a pánik? Dupla figyelem, dupla felelősség (de persze dupla öröm!) ? Én valószínüleg el sem hinném. . . Mindenesetre mindenkinek gratulálok, és sok-sok boldogságot kívánok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. március 25. 17:134.
    Szia framtid!

    Nálunk is kétpetéjüek, de sajnos még nem tudni, hogy milyen megoszlásban fiú/lány a 2 baba.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_264853
    Torolt_felhasznalo_264853
    2004. március 25. 17:033.
    Szia!
    Nem vagyok érintett baba ügyben, viszont ikerként születtem.
    Ha a babavárással nem is, de ami utána jön, arról tudok mesélni. Mi kétpetéjű lány+fiú vagyunk.

    fram
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_127793
    Torolt_felhasznalo_127793
    2004. március 25. 16:522.
    Szia linato!

    Én is ugyanebben a cioőben járok, bár nálam ők lesznek az elsők. Nagyon örülök, hogy rádtaláltam.
    Tudod már, hogy miből vannak? (fiú/lány)
    Mirelle
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top