Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2019. május 5. 00:5743476.

    Ez a vevő - aki jó alacsony vételáron jutott értékes, XII. kerületi nagy ingatlanhoz - nem túl szabályosan vásárolt (kérdés, hogy érvénytelenítik-e emiatt az ügyletet, mert már elment a feljelentés és a kereset is  a polgári bíróságra), ugyanis csak egy év múlva fizetett. Ez meg teljesen törvénytelen.


    Kiváncsian várom a fejleményeket.


    A lakásmaffia ma a Fideszben van. Van olyan, jól ismerjük - túlságosan is jól -, aki vidéki sufnit adott várbeli lakásért "cserében", és azt havonta bagatell összegért bérli a fideszes I. kerületi önkormányzattól. Bayer Zsoltnak hívják.

    előzmény:
    Cornéliusz (43471)
    2019-05-04  15:18
  2. 2019. május 5. 00:5343475.

    Valóban nem tudsz magyarul, a jellemzés rád vonatkozott és találó is volt. Ez pont olyan, mint ahogy összekeverted a dysgraphiát a grafomániával. Te nagyokos. De miért is csodálkoznánk ezen? 


    Mivel egyedül te vagy itt házmester, rólad szólt az írás, úgyhogy köszönd csak nyugodtan. 

    előzmény:
    unger1 (43474)
    2019-05-04  22:21
  3. 2019. május 4. 22:2143474.

    Köszönöm szépen hogy kijavitottál, igaz elismerem hogy igy közel 40 év után amikor csak itt van lehetöségem a nyelv gyakorlására elkövetek hibákat, teljesen igazad van és örülök hogy segitesz ilyen kedvesen.


    A lényeg a lényeg hogy megerösited amit irtam is hogy rá jellemzö...Köszönöm!!!!

    előzmény:
    LANIAKEA (43473)
    2019-05-04  18:52
  4. 2019. május 4. 18:5243473.

    Hej te bunkócska te drága. Egy házmestertől nem várható el, hogy tudja mi a különbség az önéletrajz és az önjellemzés között. Nem baj, tanulj, nem halsz meg hülyén.

    előzmény:
    unger1 (43472)
    2019-05-04  17:52
  5. 2019. május 4. 17:5243472.

     Az egy dolog, hogy cinikus bunkó, arrogáns és úgy érzi, mindenkit ki kell osztania, akár igaza van, akár nem.


     


    Nahát, nahát...irod az önéletrajzodat ?? Pontosan ilyen vagy egyetértek evvel...

    előzmény:
    pannacotta2 (43469)
    2019-05-04  11:03
  6. 2019. május 4. 15:1843471.

    "Milyen kicsi a világ. Bíró Ica otthonának új tulajdonosa Rogán Antal ügyvédje, Dr. Torma Levente lett. Gondolom ez is csak véletlen, és amikor azt írom, hogy dolgozik a lakás maffia, akkor megint hazudok. Meg akkor is hazudok, amikor azt mondom, hogy a felső párezren kívül itt hamarosan senkinek nem lesz saját otthona, és a CSOK hitel lesz a családok következő holokausztja. Itt minden véletlen, és semmi nem lett alaposan kitervelve évekkel előre, a drága miniszterelnök úr pedig nem tehet semmiről, és nem is egy pszichopata pénzéhes magyargyűlölő.


     


    Azért érezd az iróniát!"

  7. 2019. május 4. 11:0543470.

    Nemcsak nálunk ismert az a kép, amin Orbán koszorúz a Tienanmen téren, ott, ahol nem is annyira régen vérengzés történt. A "demokrata". 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43468)
    2019-05-04  09:43
  8. 2019. május 4. 11:0343469.

    Az egy dolog, hogy cinikus bunkó, arrogáns és úgy érzi, mindenkit ki kell osztania, akár igaza van, akár nem. Pont így járnánk Puzsérrel is, szerintem, ő is hasonló kategória.


    Ami megbocsáthatatlan Tarlósnál: a földig hajolás, az, hogy mindent átenged a kormányzat enyveskezű, pancser vállalkozóinak, ez a történet is erről szól, többek között.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43467)
    2019-05-04  09:37
  9. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. május 4. 09:4343468.

    Szia! Jobbikos vagyok.


    Azért majd inkább nyugtával dícsérd a "Napot", mert amellett, hogy Trump megdícséri Orbánkát, hogy milyen ügyesen építgeti a diktatúrát, szerintem jól le is fogja dorongolni, amiért a kínaiaknak meg az oroszoknak nyalunk. Elég erősen sértjük az amcsi (meg persze az európai) érdekeket ezzel, szóval én nem lennék Orbán helyében... elég lett volna a zöld-fokiaknak udvarolni, azzal nem zavart volna annyi vizet!


    (Egyetlen dologban értek egyet az oroszok preferálásával: az atomkérdésben. Ez mérnöki dolog, ehhez a politikának nem sok köze van.)

    előzmény:
    unger1 (43466)
    2019-05-03  16:17
  10. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. május 4. 09:3743467.

    Na, a Tarlós szerintem is menjen a búsba. Sose volt szimpi.

    előzmény:
    pannacotta2 (43464)
    2019-05-01  12:41
  11. 2019. május 3. 16:1743466.

    A Viktor megy a Trumphoz Ámérikába...mire vártok köcsöglibsik ? lehet köpködi ezerrel….na huzzatok bele mer a gyuri bá nemfizet igy semmit...

  12. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. május 3. 13:0343465.

    "A lánnyal folytatott beszélgetések során jött rá Winston, milyen könnyű párthűnek látszani anélkül, hogy az embernek a leghalványabb sejtelme lenne arról, mit is jelent a párthűség. Kétségtelen, hogy a Párt világnézete az olyan emberekre kényszeríthető rá a legeredményesebben, akik képtelenek azt megérteni. Az ilyenekkel el lehet fogadtatni a valóság legdurvább megsértését is, mert nem is sejtik, milyen iszonyú az, amit tőlük kívánnak, s nem törődnek annyira közügyekkel, hogy rájöjjenek, tulajdonképpen mi is történik. Az értelem hiánya következtében egészségesek maradnak. Egyszerűen lenyelnek mindent, s amit lenyelnek, nem árt meg nekik, mert éppen úgy nem marad meg bennük, mint amikor a gabonaszem megemésztetlenül megy át madár testén."


    (1984)

  13. 2019. május 1. 12:4143464.

    Ha már itt tartunk, akit inkább lehetne patkányozni, az Tarlós. Nemcsak az eddigi működése miatt - is -, hanem azért, mert szokás szerint, a NER-nek megfelelően iszonyatos pénzeket fizettek ki teljesen járatlan, az ügyben outsider, a feladattal nem törődő, ám a pénzt (pénzünket!) rohamléptekkel felmarkoló cégnek rágcsálóirtásra, megszüntetve a korábbi, majdhogynem tényleg patkánymentes Budapestért tevékenykedő vállalkozás szerződését (ez a Bábolna Bio volt egyébként). 


    Persze, kellett a megbízás a NER-közeli haveroknak, és Tarlós szépen asszisztált ehhez (is), mint mindenhez. 


    Miután sokszoros pénzt fizettek ki, Budapesten pedig elterjedtek a patkányok - állítólag soha ennyi nem volt -, így ha valaki, Tarlós megérdemli a "patkány" kifejezést, a rágcsálóirtás elmaradásáért, illetve átjátszásáért olyanoknak, akik teljesen tehetségtelenek, ám abszolút lusták voltak a feladat elvégzésére (persze, a kutya sem akart utánanézni, van-e egyáltalán referenciájuk erre), a pénzünk elszórásáért (a haverok zsebének töméséért), és azért, mert a patkányok most nagy számban és lelkesen ünneplik Budapesten a május 1-jét. Köszönik szépen.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43461)
    2019-05-01  10:09
  14. 2019. május 1. 12:3443463.

    Legalább annyira nálad is érzelmi kérdés a Fidesz prominenseinek lelkes védelme, és mások ostorozása, akik a szájukra merik venni őket. Te egy igencsak elfogult valaki vagy - erről már sokszor írtam - és az elfogultság sem más, mint érzelem, sőt, erős érzelem, mondhatni: hasonló a vallásossághoz. Látható mindez azon, mennyire egyoldalúan ítélkezel és veszed a fáradságot másokat kiosztani, ha nem azonos a véleményük a tiéddel. 


    Nincs mit a szememre vetned. 


    Egyébként nincsenek érzelmeim Orbánék iránt, vannak viszont azok iránt, akik az ő hibájukból, az ő közreműködésükkel kiszolgáltatottak, akiket ott hagynak az út szélén, akik bíztak bennük és akiket becsaptak. Ezek iránt az emberek iránt én is erős érzelmekkel viseltetek.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43458)
    2019-04-30  20:24
  15. 2019. május 1. 12:3043462.

    Az anyja sem volt zsidó, Cseh Klárának hívták (Szolnok, 1933., anyja neve: Pomázi Margit), azaz nem tudom, él-e még. 


    Az Állami Biztosítónál dolgozott, mielőtt hozzáment volna Lévai Istvánhoz, utána több hold földön gazdálkodtak (az akkori szóhasználat szerint kulákként). 


    A Ráchel, Sára, Gáspár neveket azért kapta a három legidősebb, mert őket Iványi Gábor keresztelte - sőt, Iványi is adta össze Orbánékat -, és ez az egyház (a metodista egyház egy változata), illetve maga Iványi tagja a Zsidó Kulturális Egyesületnek és a Magyar-Izraeli Baráti Társaságnak (noha az Iványiak sem zsidók, tudtommal, merthogy 11 testvére van, persze, lehetséges). 


    A Ráchel nevet Anikó egyik - valóban zsidó, sőt, zsidó-cigány - származású ügyfele miatt adták a gyereknek. Ezt le is nyilatkozták. 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43459)
    2019-04-30  23:59
  16. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. május 1. 10:0943461.

    Miért képzelik az újságírócskák, hogy ha hosszan ömlengő cikkeket kreálnak valami botcsinálta pszichológus asszisztálásával a fórumon tapasztalható gyűlölködésről, akkor megváltották a világot? Ahelyett, hogy egy rendes cikket írnának, ami szól is valamiről...


    Ide írok, mert a díszkusst nem vagyok hajlandó használni, és szerintem zugolvassa a nénike ezt a topikot... :D


    Szóval a cikke hiányos, a szpáhiológus, akit megkérdezett, nem ment elég mélyre, és úgy egyáltalán, használhatatlan az egész, mivel természetesen azt képzeli, hogy neki van igaza, mert ő egy széplelkű senki, aki nem árt senkinek. Nos, ebben téved. Nagyon is árt. A társadalom semerre nem haladna, ha olyan halvérű nebántsvirágok lennének többségben, mint amilyen ő is.


    Szóval, ha engem kérdeztek: igenis lehet patkányozni!Ha a kormánypártnak valódi érvei lennének, akkor a patkányozás simán lepattanna róla, és nem kéne védekeznie! Bár direkt kapóra jött nekik a Bangóné, mert így megint lenyúlhatnak egy csomó pénzt Habony Ártány nagy örömére.

  17. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. május 1. 00:0243460.

    Lehet, hogy ez a hsz-em nem píszí, vagy akár rasszistának is mondható - én vállalom, hogy bizonyos fokig rasszista vagyok amúgy, de saját tapasztalatból, és a környezeteméből vonok le következtetéseket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43459)
    2019-04-30  23:59
  18. Torolt_felhasznalo_153412
    Torolt_felhasznalo_153412
    2019. Április 30. 23:5943459.

    Nem akarok erősködni, mert persze biztosat nem tudhatok. Én úgy tudom, a zsidó "vér" a nőágon öröklődik, tehát azt tartják elsődlegesnek maguk között. A lányaik neve az, ami gyanús igazából: főleg a Ráchel és Sára, de a Róza és Flóra is elég jellemző. Tipikusan nem mezei magyar adja ezeket a neveket, és főleg abban az időben ez inkább a zsidó, vagy zsidó eredetű családoknál volt jellemző. Nem feltétlenül gyakorolják a zsidó vallást aktívan (sok zsidó kikeresztelkedett/ik), de azért számon vannak tartva (tudják egymás között), hogy ki hova tartozik.

    előzmény:
    pannacotta2 (43457)
    2019-04-30  20:23
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 30. 20:2443458.

    Végre kimondtad a kulcsszót! Ez nálad érzelmi kérdés. Most már értelek, és nincs is több érvem. Az érzelmekkel nem lehet vitázni.

    előzmény:
    pannacotta2 (43456)
    2019-04-30  20:09
  20. 2019. Április 30. 20:2343457.

    Közben megtaláltam, amit kerestem: Lévai Anikó apja 1922-ben született, ő maga is kulákszármazású volt, anyja neve: Deák Mária (tehát nem zsidó), és - mint kiderült - állambiztonsági, III/3-as ügynök volt, mégpedig a buzgó kategóriából. 6 elemit végzett földműves volt egyébként és a "Lenkei" álnévre hallgatott. 


    Elég érdekes a Fidesz prominenseinek - Lévai Anikó saját jogán is az, hiszen alapító, meg Bibós - családi háttere: párttitkár-gyerekek, ügynökgyerekek, szoc.hazáért érdemrendesek leszármazottja, stb. Maguk is általában elvhű KISZ-esek (sőt, KISZ-titkárok), amikor arra volt éppen szükség a karrier szempontjából. 


     


    Azóta ott ócsárolják azt a rendszert, ahol tudják, holott az nevelte ki őket és az ottani jártasságukat kamatoztatták akkor, amikor fordult a helyzet és ők vele fordultak (és azóta többször is, amerre fújja őket a szél). 


    Nem kell ezek után csodálkozni, hogy a Fidesz (Orbánnal az élen) mennyire keresztbefekszik az ügynöklisták nyilvánosságra hozatalának, egyenesen szaboltálják - már vagy százhúszszor nem vették napirendre -, és egyedül a Fidesz teszi ezt, a többi párt már régóta követeli a nyilvánosságrahozatalt. 


    Nem csoda tehát, hogy igyekeznek titkolni az ügynöklistákat, hiszen a saját felmenőik szerepelnek rajta előkelő helyen. 


    No, ilyen csapat vezeti az országot.    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_153412 (43448)
    2019-04-30  09:49
  21. 2019. Április 30. 20:0943456.

    Persze, nem teszed hozzá, hogy szerinted van ez így. Te megint itt kategorikusan kijelentesz - és megint a Fideszt véded körmödszakadtáig, mert csak ezeken a minősítéseken akadsz ki, azokon, amiket Fideszék követnek el, nem -, és megint határozottan kiosztogatsz.


    Mikor hagyod már végre abba? 


    Olyan vagy, mintha ideesett volna egy tanár egy nádpálcával, vagy inkább már egy bunkósbottal. Eddig mi itt képesek voltunk tudomásul venni mások véleményét akkor is, ha nem értettünk vele egyet, és nem minősítgettünk és dorgáltunk emiatt.


    Talán próbáld meg felvenni ezt a stílust, kevésbé lennél kiakasztó és ellenszenves.        

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43453)
    2019-04-30  16:47
  22. 2019. Április 30. 20:0443455.

    Most őszintén: mi itt, Budapesten, akik még ráadásul érdeklődünk is a politika iránt,  elmegyünk a szavazófülkékbe. De ki más? Ki az, akit érdekel az, hogy az Únió tagja vagyunk és ott megfelelő legyen a képviseletünk? Többnyire azt se tudják, hogy az EP-ben mivel is foglalkoznak. 


    A Fidesz meg nem tud nyerni (csak szeretné így feltüntetni), mert ez itt nem verseny és nem hazai választás, ahol a győztes mindent visz és a jövőben meghatározza az életünket. Elég nekünk néhány agilis EP-képviselő, jóval többet ér, mint akármennyi töltelék Fideszes. 


    Már tuti, hogy pl. Dobrev Klára kimegy, ő egymagában is felér több Fideszes képviselővel. Legalábbis az összes közvéleménykutatás ezt mondja. Nagyon-nagyon értelmes, intelligens nő, ilyenek kellenek oda az ellenzékből. 


    Kicsit aggódom Jávor Bencéért, majd meglátjuk, hogy muzsikál az MSZP-P listája (sose szavaznék oda, ha Jávor nem lenne rajta), azt sem értem, hogy Szanyi hogy előzheti meg őt azon a listán. Hiszen Jávor a múltkor még kitüntetést is kapott az EP-től az ottani munkájáért, gondolom, ezt Szanyi nem mondhatja el magáról. Újhelyi rendben van, és mellé Jávor kellene arról a listáról, senki más. 


    (jut is eszembe, olvastad, hogy lebőgött a lakájmédia Újhelyi ügyeivel és még pert is nyert ellenük?)


    A Fidesz szavazóit pedig kivezénylik, ahogy szokták: aki nem vesz részt és nem fotózza le a szavazólapját, az nem kap közmunkát, felkophat az álla. Tiszta zsarolás az egész. Na meg megint gyűjtik az ide bejelentett határon túliakat, főleg az ukránokat (és persze, a románokat), nem baj, hogy még a Polt-féle pártkatona-ügyészség is megállapította: ez választási csalás. Ugyan már, Orbánék megvonogatják a vállukat, tudjuk, hogy milyen gátlástalanok.


    Így szokott a Fidesz győzni, zsarolással, választási csalásokkal, miért lenne most másképp?    

    előzmény:
    LANIAKEA (43451)
    2019-04-30  13:52
  23. 2019. Április 30. 19:5643454.

    Persze, hogy nincs igazad. Aki szorgalmasan dolgozott azért, hogy semmi tisztelnivaló ne legyen benne, legfeljebb annyi, hogy embernek született (no und), de már az emberi mivoltát is elveszítette, azt nem kell tisztelni. Sőt. Ő sem tisztel másokat.  


    Az ájtatoskodásod nevetséges és a "világbéke" ellen dolgozik (amennyiben a célod egyáltalán a világbéke).


    Továbbra sem válaszolsz - nyilván nem véletlenül - arra, hogy miért csak egy irányba működik nálad ez a "tisztelet". Mindig csak a Fidesz irányába követeled meg - és igen, eléggé rámenősen követeled -, míg onnan bármi is hangzik el (sokkal súlyosabbak), az nálad elfogadható.


    De te persze, nem vagy fideszes, á, dehogy. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (43452)
    2019-04-30  16:41
  24. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 30. 16:4743453.

    Ez bizony így lesz. A patkányozás és a birkázás csak még jobban elmélyíti a sötétséget. Nem egy a fejembe, hogy ezt miért nem lehet megérteni.

    előzmény:
    LANIAKEA (43451)
    2019-04-30  13:52
  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. Április 30. 16:4143452.

    Azon gondolkodom, hogy nem tudsz, vagy nem akarsz megérteni. Van elképzelésem, de ebbe most nem mennék bele.


    Még egyszer leírom! Meggyőződésem szerint minden létforma tiszteletet érdemel. Ez a tisztelet - ahogy az előző mondatban utaltam is rá - a létben gyökerezik, és természetből fakadó méltósággal párosul.


    Tisztelni nem a fideszeseket, az emeszpéseket, a zsidókat, a keresztényeket, a muszlimokat a kommunistákat, a fasisztákat, a liberálisokat, a feketéket vagy a fehéreket kell, hanem az embereket. Mivel a felsoroltak mindegyike ember, ha úgy tetszik entitás, méltósága van, és tiszteletet érdemel. Aki nem tiszteli másban a létezőt, az önmagában sem tiszteli, és ez nagy baj!  Elszakadunk önnön lényegünktől, és egy hamis én szolgálatába állunk. Ennek lehetünk tanúi itt, a fórumon, és szerte a világban.


    Miért nem teszem szóvá Orbánnak, Kósának, Poltnak, Némethnek, Kövérnek, Bayernek, Bangónénak - és hadd ne folytassam - a tiszteletet nélkülöző, dehonesztáló megnyilvánulásait? Pofon egyszerű a válasz! Veled ellentétben nem vagyok beszélő viszonyban velük, vagyis nincs rá lehetőségem. Pontosan annyira zavarnak, mint a tieid, vagy a veled vitázók hasonló megnyilvánulásai! Ez utóbbinak hangot is adtam, és azt is leírtam, miért nem megyek bele velük hasonló párbeszédbe. Megint csak veled ellentétben ott értelmét sem láttam, de elkeserít a tévedésem. Értelmetlen volt veled is.


    Nem állítom, hogy igazam van, de hiszem, hogy amit képviselek emberibb és célravezetőbb lenne.


     

    előzmény:
    pannacotta2 (43447)
    2019-04-29  20:09

Címlap

top