Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2019. Április 5. 05:4443326.

    Üdvözlendő hír.

    előzmény:
    pannacotta2 (43325)
    2019-04-04  22:27
  2. 2019. Április 4. 22:2743325.

    És akkor még folytassuk kicsit a sort. 


    Tudjuk, hogy  a rezsim évek óta mesterségesen ezen az árfolyamon tartja a forintot, hogy az exportnak kedvezzen és szép adatokat lehessen bemutatni. Hogy a devizahitelesekkel mi van, az sem érdekli őket. 


    Holott a devizahitelek törlesztő részlete már régesrégen a forintárfolyamnak köszönhetően olyan magas, amilyen. 


    A környező országokban - és az Európai Bíróságon is -  születtek ítéletek arról, hogy a devizaszerződések java része érvénytelen, mivel nem volt megfelelő a tájékoztatás az árfolyamkockázatról (sőt, semmiféle tájékoztatás nem történt, viszont  a devizahiteleket nyomták, elég agresszíven). Nálunk hallani nem akar a rezsim erről, sőt, az olyan bírót, aki a devizahiteleseknek kedvezően döntött, menesztették (Handó Tünde őrködik a rezsim érdekein). 


    Ezért csak tavaly, 2018-ban, a családok évében 3200 családot lakoltattak ki. Igen, 3200 családot, ezek jó részében gyermekek is voltak, akik állami gondozásba kerültek, ha nem volt, aki befogadja őket. 


    Szerintem ez önmagáért beszél. Nem is folytatom, nem kell ezt magyarázni.   


     

    előzmény:
    pannacotta2 (43324)
    2019-04-04  21:45
  3. 2019. Április 4. 21:4543324.

    Ez nagyon-nagyon szomorú, tényleg. De csak egyetlen eset a túlzás nélkül tízezrek közül, akiknek anno, a 2011. évi törvénnyel megvonták vagy csökkentették a rokkantnyugdíját (tudom, hogy nem ugyanaz, ezt most példának írom), mégpedig úgy, hogy az állapotuk semmit sem változott, továbbra is ugyanúgy munkaképtelenek voltak, de az új törvény más minősítést vezetett be (tehát ún. jogi, de nem tényleges állapot-értékelést). Több tízezer (!) embernek csökkent az átlagos 80.000 Ft-ról kb. havi 40.000 Ft-ra a rokkantnyugdíja, illetve szintén ezrek voltak, akiktől meg is vonták, és a pontos számot nem tudom, de sokan öngyilkosok is lettek.


    Ezek megélhetése, fájdalma, esetleges halála ennek az embertelen, kíméletlen rezsimnek a lelkén szárad. 


    Megjegyzem, ezek az emberek korábban 25 évig fizették a járulékokat, mert csak azok részesülhetnek bármilyen nyugdíjban (rokkantban is), akiknek megvan a 25 évük. 


    Szerencsére, volt, aki "elszaladt" a strasbourgi bíróságig (az idézőjel azért, mert az EJEB évek alatt dönt, sajnos), és végül 7, azaz Hét év múlva (jobb későn, mint soha jeligére) a magyar Alkotmánybíróság is kimondta, hogy ez a 2011-es törvény ellentétes az Emberi Jogok Európai Egyezményével, a törvény meg alkotmányellenes és visszamenőlegesen is (azaz 7 évre visszamenőlegesen) rendezni kell a rokkantnyugdíjakat, merthogy valójában jogtalanul vonták meg, illetve csökkentették, ugyanis annak csak bürokratikus okai voltak, de tényleges állapotjavulás nem következett be (úgy oldották meg, hogy eyszerűen megváltoztatták az egészségügyi minősítési szempontokat és kész). 


    Még azt is kimondta az Alkotmánybíróság, hogy az új törvényben foglalt százalékos megállapítás helyett ezentúl a valós egészségügyi állapotot kell figyelembe venni (jó reggelt), és felhívta az államot a törvény megváltoztatására (valamiért nem sietnek vele, nem is értem). 


    Mint kiderült, 2011. és 2016. között 180 ezer fővel (!) csökkent a rokkantsági ellátásban részesülők száma, vajon ezek közül azok, akiknek megvonták az ellátását, és ezzel éhezésre kárhoztatták, mennyien lehetnek. 


    Ez egy embertelen, kíméletlen rezsim, amelyik persze, ezt a pénzt is ellopta, mint ahogy a magánnyugdíjat, az EU-támogatásokat (még azt is, amit az EU a szegény gyerekeknek küldött), ezek ilyen "keresztények". Pont mint belgien, aki emlékszem, amikor ez az új rokkantsági törvény megjelent - és én már akkor szóltam, hogy nem lesz ez így jó -, tapsikolt az új törvénynek, no, ilyen keresztények ezek. 


    És akkor már megint nem beszéltem arról a 62 gyermekről, akik többszörös ráccsal ellátott, fegyveres őrséggel és kutyával őrzött (gyakorlatilag a legszigorúbb börtönfokozatnak megfelelően) élnek hónapokat az ún. "tranzitzónákban". Az az egy szerencséjük, hogy gyerekeket még nem éheztetett a rezsim, de felnőtteket igen, és most megint volt egy ilyen eset, amikor a felnőtteknek nem adtak enni és ismét Strasbourgnak kellett közbeszólnia. 


    Ilyenek ezek. Nemcsak tolvajok, de kegyetlenek és embertelenek is.      


     


       

    előzmény:
    LANIAKEA (43323)
    2019-04-04  15:43
  4. 2019. Április 4. 15:4343323.

    Köszönöm a magyar államnak, országgyűlésnek, kormánynak és Orbán Viktornak. Amiért ilyen emberségesek és családcentrikusak.


    Egy történet a tegnapi napról:


    Feleségem betegség miatt elvesztette a látását. Megtörtént a leszázalékolási eljárás. Tegnap hozta a postás a határozatot. 87% rokkantsági fok D. kategória. Önmagát csak segítséggel képes ellátni. Jól hangzik. Ugye? Rokkantsági ellátásra a kérelem elutasítva. Az indoklás: Az elmúlt 15 évből csak 0,5 évig volt biztosítva. 14,5 évig csak Gyes/Gyet(főállású anya). 4 kiskorú gyermekkel volt otthon. Ez volt, és ez mai napig is a munkája. Hogy is volt az "Nem hagyunk senkit sem az út szélén". Ténylég nem. Ha már a rendszernek semmi haszna az emberből, csak egy kolonc, akkor térdre és tarkólövés hogy ne szenvedjen. Utána mehet az árokba. Ilyen jó és igazságos törvényeket alkotnak a Kedves Vezetőék. Ez a mai Magyarország.


    De nem baj nem tudnak megroppantani. Megyünk tovább az úton úgy ahogy eddig is. Nyögve és küszködve. De nem dobjuk be a törölközőt sem most sem soha.


     

  5. 2019. Április 1. 21:0843322.

    putynista és szélsöjobb ???? Mond te normális vagy ?? Ahogy nézem neked savanyu valami...na nem a szölö mert arra nemtelik a titkárnöi fizubol neked...

    előzmény:
    pannacotta2 (43320)
    2019-04-01  13:39
  6. 2019. Április 1. 18:3643321.

    Alakulnak a dolgok. Orbán haverjának, etalonjának, Erdogannak pártja Ankarában alulmaradt  a helyhatósági választáson Ankarában és egyelőre vitatott, hogy Isztambulban mi a helyzet (az ellenzék is, ők is úgy gondolják, hogy nyertek).


    Erdogan pártja, az AKP 16 évig vezette Ankara városát. 


    Sokan úgy gondolják, hogy ez a szavazás valójában Erdogan politikájáról szólt. 


    Orbánnak már nem az első haverja bukik meg, lásd: Berlusconi, Sarkozy, stb., felkészül: Kaczynski és Salvini. 


    A tegnapi szlovák államfő-választás után még egy pofon Orbánnak és az ilyen irányú politikájának.  

  7. 2019. Április 1. 13:3943320.

    Savanyú a szőlő, putyinista házmester! 


    A ti szélsőjobber pártjaitok az alagsorban sincsenek. 

    előzmény:
    unger1 (43319)
    2019-04-01  08:33
  8. 2019. Április 1. 08:3343319.

    azt bizonyitanod kéne hogy leirtam, de persze te nemtudod ezért inkább nagyképüen azt irod hogy nem ér meg neked annyit.stb…. ismerünk már….egy köcsöglibsi zugügyvéd vagy semmi más..a 128 senki, mert a szakmádban sem vagy senki sem...titkárnök gyöngye voltál csak...

    előzmény:
    pannacotta2 (43314)
    2019-03-31  09:56
  9. 2019. március 31. 21:4343318.

    És gratulált is a hölgynek, nem tudod? Nem hiszem, mert a lakáj-szennymédia már sorosozik (a szokásos blablabla). 


    Fontos ám, mivel is nyert ez a hölgy ekkora fölénnyel: nem kell felszállni a populizmus vonatára, nem kellenek agresszív szavak és övön aluli ütések, így is lehet nyerni (de nem Orbánéknak, ők csak ezzel képesek nyerni és azt is relatíve). 


    A sors fintora, hogy a magyarlakta megyékben nyert leginkább. Az ottani magyarok örülhetnek, hogy nem Orbán alatt élnek és ezt ki is fejezték. 


     


     

    előzmény:
    LANIAKEA (43317)
    2019-03-31  13:50
  10. 2019. március 31. 13:5043317.

    Orbánék elsőként fejezték ki együttérzésüket a jobboldali politikusnak, aki bukott. Mennyire jellemző ez is.

    előzmény:
    pannacotta2 (43316)
    2019-03-31  13:36
  11. 2019. március 31. 13:3643316.

    Még egy Sorosbérenc? Röhögnék, ha nem lenne már annyira uncsi. 


    Vajon Orbán mennyire örül? 

    előzmény:
    LANIAKEA (43315)
    2019-03-31  12:03
  12. 2019. március 31. 12:0343315.

    Origo, friss: "Megnyerte az ötödik közvetlen szlovák elnökválasztás szombati, második, döntő fordulóját Zuzana Caputová, az ellenzéki liberális pártok jelöltje a szavazatok 97 százalékos feldolgozottsága alapján. Caputová a Soros György-féle Európai Egyesült Államok vízióját próbálja követni."


     


    Orvosi eset a portál...

    előzmény:
    pannacotta2 (43313)
    2019-03-31  09:53
  13. 2019. március 31. 09:5643314.

    Te viszont hazug. Azt hiszed, mindenki elitta az eszét, mint te és nem emlékszik, mit írtál egy-két évvel ezelőtt? Nevetséges.


    A századik hazugságod, hiába próbálod letagadni, minden állításodra emlékszünk itt.  


    De nevezz akárminek, számomra büszkeség és dicséret, ha egy ilyen putyinista-orbánista szélsőjobbos, mint te, mindenfélének elnevez, ekkor biztosan jól csinálok valamit! 

    előzmény:
    unger1 (43312)
    2019-03-30  22:36
  14. 2019. március 31. 09:5343313.

    A szomszédos Szlovákia liberális államfőt választott, mégpedig egy nőt! 


    Ó, a liberalizmusnak vége, hát persze. 


    Vajon mit szól ehhez Orbán?  

  15. 2019. március 30. 22:3643312.

    Te beteg vagy...

    előzmény:
    pannacotta2 (43309)
    2019-03-30  18:17
  16. 2019. március 30. 18:2543311.

    No, ez izgi: fény derülhet arra, hány állandó lakcím-bejelentésre került sor a 2018-as választások előtt (és arra is, hogy honnan).


    Persze, ezt az adatot állam bácsi nem akarta kiadni - naná -, de a TASZ pert indított (tuggyuk, Sorosbérencek, hahaha), a perben pedig úgy döntött a bíróság, hogy ki kell az adatot adni.


    Most megtudhatjuk, hány nem magyar jelentkezett be ide állandóra (anno még én tettem közzé képet, amin egy roskatag, lakhatatlan ház volt látható, és oda többszázan jelentkeztek be, csak erre az egy címre), majd szavazott a Fidesz mellett. Rögvest kiderül, hány nem valós támogatójuk van, azaz hogy is jött össze a "többségük" (amiről mindenki tudja, hogy még így sem többség).    

  17. 2019. március 30. 18:1943310.

    A pápával - aki katolikus - simán találkozhat egy református keresztény is, akinek Orbán vallja magát, de ez az amúgy nagyon nagyszerű pápa sem tartja keresztények Orbánt. És milyen igaza van. 

    előzmény:
    LANIAKEA (43306)
    2019-03-30  11:56
  18. 2019. március 30. 18:1743309.

    Már megint hazudsz, pont, mint az idoljaid, nem is véletlen, hogy nekik nyalizol.


    Naná, hogy írtad: tanítottál bevándorlókat (hogy migriceknek nevezed őket, az már sokat elmond rólad, hiszen te magad vagy a migráns), nem is egyszer és persze, jól kiélted a rasszizmusodat és összes undorító előítéletedet abban a hozzászólásban is. 


    Úgyhogy ennyit erről.


    Bármikor visszakereshető ezen a fórumon, bár nekem te nem érsz annyit, hogy keresgéljek.


    Te tényleg teljesen leépült vagy, azt hiszed, hogy nem emlékeznek a hozzászólásaidra.  

    előzmény:
    unger1 (43308)
    2019-03-30  17:19
  19. 2019. március 30. 17:1943308.

    Hazudos vagy megint...én soha nem irtam hogy tanitottam volna migriceket….


    A szinvonalad látszik ebben a hsz ben ugyanolyan sötét paraszt vagy amilyen voltál, a szinvonalad meg az ovodások szintjén van..


    a homokozoban..nem én vagyok hanem te vagy az be be be...….


    Veled nem érdemes de nem is lehet komolyan beszélni mert csak akik benyalnak neked azokat türöd meg melletted, mint a köcsög laniekát is..ja meg a jauzsikát….nyalogassátok egymás seggét az valo nektek….


    Nekem meg tehetsz egy szivességet, majd elöredölök kicsit hogy megkönnyitsem a dolgod…..idiota zugügyvédecske...

    előzmény:
    pannacotta2 (43302)
    2019-03-29  20:18
  20. 2019. március 30. 11:5843307.

    Varga Judit államtitkárnak csak annyit üzenek, hogy ő az én nevemben ne nyilatkozzon ! Manfred Weber bebizonyította, hogy talpig becsületes, nem szövetkezik egy autokrata, illiberális diktátorral . Menjen haza gyereket szülni a pártjának és maradjon a fakanál mellett.

    előzmény:
    pannacotta2 (43305)
    2019-03-30  11:35
  21. 2019. március 30. 11:5643306.

    Nem csak az Angolai elnök nem akar orbánnal találkozni, hanem még Ferenc pápa sem !


    """"A Vatikán sajtófőnöke Greg Burke, azt mondta:



    SZÍVESEN LÁTNAK MINDEN HÍVŐT A PÁPA CSÍKSOMLYÓI LÁTOGATÁSÁN, VISZONT ŐMÉLTÓSÁGA KÉRÉSÉRE EL KELL UTASÍTANIUK ORBÁN VIKTOR RECEPCIÓJÁT."""

  22. 2019. március 30. 11:3543305.

    Manfred Weber tegnap nyilvánosan bejelentette a német köztévében, hogy nem kér a Fidesz voksaiból és ha ezen múlna, hogy EB-elnök legyen, akkor inkább nem lesz az. 


    Weber tehát nyilvánosan szakított a Fidesszel. Na végre! 


    A zseni Varga Judit államtitkár szerint Weber ezzel vérigsértette a magyarokat. Ugyan már, engem nem és sokmilliót sem, csak Orbánékat (akik nem azonosak a magyarokkal, szögezzük le ismételten). És persze, Weber is a bevándorláspártiak túszává vált, blablabla, blablabla, csak ne lennének már ezek az álmagyarok olyan unalmasak. 


    Na most mi van azzal, amit a lakájmédia próbál sulykolni  a csökkentértelmű híveinek, miszerint Webernek feltétlenül szüksége lesz Orbánékra?


    Hiszen én is azt írom itt, mégpedig több, egymástól független közvéleménykutatás alapján, hogy nem, nem lesz szükség, a Néppárt szövetkezik a szocdemekkel és még esetleg az ALDE-val, úgyhogy meglesz az az EB-elnöki hely Orbánék nélkül is. 


    Aki nincs zsarolási pozicióban, az is egy álom volt csak számára, a párhuzamos valóságban, ahol él.  


     

  23. 2019. március 30. 06:1343304.

    Most mi vaaaan?! Gulyás Marcival mit művelnek épp?!


    Ha idézés miatt tartóztatták le, akkor azonnal bíróságra kellett volna vinni, mert ez nem büntetés, hanem végrehajtás.


    Tényleg mikor lesz már elég?!

    előzmény:
    pannacotta2 (43303)
    2019-03-29  20:30
  24. 2019. március 29. 20:3043303.

    Érdekes, hogy most meg holokauszttagadónak titulálsz, anno pedig, amikor az ún. ál-Polgári topikban a zsidókról volt szó, akkor zsidó jogvédőnek hittek, sőt, még le is zsidóztak.


    Nálad attól függ a minősítés, hogy éppen miről van szó, még az se gond, hogy teljes ellentmondásban lehetsz egy korábbival.


    Nagyon is megérint engem is a holokauszt, mint minden normális embert és remélem, ilyen nem történik meg soha még egyszer a világon. Épp ezért (is) hajtogatom és írom le unos-untalan, hogy tessék már szakítani Horthyval és elítélni azt a rezsimet, holott a te vezéred - és te is nyilván, annak  a nyalonca - magasztalja és piedesztálra emeli azt az embert, aki csak a holokausztban félmillió zsidó bevagonírozásáért felelt (és még akkor nem beszéltem a numerus claususról, amit a világon elsőként Horthyék alatt fogadtak el, akkor, amikor Hitler még sehol sem volt és egyéb antiszemita szemétségekről). 


    Annyira történelemhamisítanak ebben, hogy itt még fiú50 is el akarta hitetni velünk - és közben nem szégyellte magát mélységesen -, hogy zsidókat csak a nyilasok alatt vittek el, és Horthy alatt nem. Dehogynem, az összes létező vidéki zsidót, és mivel a jelenlegi budapesti peremkerületek akkor még nem tartoztak Budapesthez (és így elvitték onnan is őket), így egészen közelről is sokan tudnak erről mesélni. Igaz, nem sokkal jártak jobban azok sem, akik Budapesten maradtak, mert őket meg gettóba terelték és ha szerencséjük volt, akkor még időben éhenhaltak ott, mielőtt leterelték volna a nyilasok őket a Dunapartra. 


    Te azt a rezsimet támogatod külföldi létedre, amelyik Magyarországon egy ilyen szégyenteljes és rosszemlékű korszakot akar tömjénezni, a "kereszténység" nevében, ami persze, fából vaskarika, mert aki csak picit is járatos a keresztény tanokban, az jól tudja, hogy a kereszténység éppenséggel az ellenkezőjét jelenti. De nyilván megvan az okod rá, hogy ezeket akarod itt kormányon látni, egy olyan országban, ahol nem élsz és nem adózol (igaz, könnyű úgy, hogy nem a te pénzedet lopják el), úgyhogy bagoly mondja verébnek, bár még a verebet sem vállalom, mert tőlem aztán mi sem áll távolabb, mint az antiszemitizmus vagy a rasszizmus bármely formája.   


       

    előzmény:
    unger1 (43301)
    2019-03-29  13:44
  25. 2019. március 29. 20:1843302.

    Csak a nácik hitték ezt és nem a német nép, ott se volt mindenki náci. De ahogy már írtam, ezzel leszámoltak, szembenéztek vele és azóta is fő törekvésük, hogy ne történhessen meg máskor sehol a világon. Magyarország pl. nem nézett szembe a múltjával, és még mindig Horthyékat dicsőítik, holott.... (ezt is már többször leírtam, így uncsi lenne ismételgetni).


    Én nem tartom magam felsőbbrendűnek, úgyhogy tévedsz. Csak az ostobák ellen kelek ki, és itt nagyon sok van, élükön veled.


    Nem mentegetem a nácikat, azt szeretném csak, hogy Magyarország is ismerje el a Horthy-időszakban elkövetett súlyos hibákat, amik miatt többmillió ember halt meg feleslegesen. 


    Ami a felsőbbrendűséget illeti, nos, Orbán keresztényekről beszél (persze, nem meri nyíltan hozzátenni, hogy egyben fehér bőrűekről is szól), így nem hiszem, hogy annyira sok különbség lenne, bár még nincs módja - és nem is lesz -, hogy gázkamrába küldje őket. De igénye volna rá. 


    Mint ahogy neked is, hiszen te is súlyosan rasszista vagy, itt írtad le, hogy mindegyik hülye, lusta, buta, mert te csak tudod, hiszen állítólag tanítottad őket. Na hiszen, szegények. 


    Aki általánosít bőrszín, vallás, nemzetiséghez tartozás szerint (azaz mindenkit egy kalap alá vesz és súlyos előítéleteket táplál velük szemben), az bizony, rasszista és annyira nem túl sok különbség van a náci és a rasszista között, e tekintetben. 


    Egyébként meg fasizmusról volt szó, de persze, igyekszel terelni.     


     

    előzmény:
    unger1 (43301)
    2019-03-29  13:44

Címlap

top