Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2018. Április 21. 08:3941601.

    Ez butaság.Ilyen,hogy a város elveszne a vidék nélkül..miféle kijelent ez ....hiszen egyik a másik nélkül nincs.


    Kell a vidék és kell a város,vagy falu vagy tanya,bokor stb ..bármilyen település,ez a hazánk,és persze nem csupán a főváros létezik.


    De te is tudod,hogy óriási különbség van település és település között.Iskolázottságban is persze,de ezer másban is.Ha egy településen olyan kiszolgáltatottság van,mint általában a munkahely nélküli kis zsákfalvakban,ott egy ember lehet a kisisten.Minden rajta múlik.Sok ilyen település van.


    Vagy van olyan is nem egy település ,hogy valóban csak abból a médiumból táplálkoznak ami  ingyen nézhető.Ezért kéne annak valóban közszolgálatinak lenni,és nem kormánypropagandát hírdetni.


    Ezt a választást több más mellett a Fidesz a félelemre alapozva nyerte.Félelemre ami jelenthette a közmunka,a segélyek,az" ingyen" adományok elvesztését.


    Jelentette a migrációtól való félelmet is,és ezt a félelemet tudatosan ger4jesztette a hatalom,és csakis ott gerjeszthette,ahol alul iskolázott,a politika iránt érdektelen,napról-napra tengődő emberek élnek.


    Ezek az emberek a mai napig elhiszik,hogy a tv,rádió,nem hazudik.Az amit ott mondanak/mutatnak úgy is van.


    No .látod ez is lehet a vidék és a város közötti különbség-A lehetőség hiánya,és az érdektelenség ami inkább a vidéken élők (tisztelet a kevés kivételnek)többségére igaz.


    Lehet ezen vitatkozni,milyen vidék...milyen városról beszélünk,..de hidd el nem érdemes.


    Példákat lehet hozni minden érv ,megállapítás mellett,de annak ellenében is.


    A baj nem a vidék és város helyrajzában van.Sokkal inkább a "vidék" kiszolgáltatottságban,kitettségben.


    Ln is szeretem az embereket,vidékieket is.Vidéken élek.


    De a természetesség az életvitelükre,gondolkodásukra ,erkölcsi érzékükre  lehet igaz.


    Ehhez elég is ,de a politikához bizony kell valamiféle tudás,nyitottság,elfogadás,kompromisszumkészség... sorolhatnám..ami vidéken  kevésbé van meg .


    Ami nem baj,de attól még kellene,hogy érdeklődjön iránta  legalább,ha már voksol.


    Szerintem.

    előzmény:
    Kundalini (41597)
    2018-04-20  22:19
  2. 2018. Április 20. 22:2541600.

    Nekem azért volna a demokráciára igényem :) És az egész ismeretségi körömnek is, igaz, én fővárosi vagyok és ez egy sziget a Fideszes tengerben. 


    Hogy mi történik, amikor előlép egy Vezér, utat mutat és gondolkodás (meg ész) nélkül követik, azt tanúsítja a történelmünk, akár a XX. századi is. 


    Láthatóan ez a nép nem tanul abból semmit.


    Egyébként nem a rádiók tehetnek a félrevezetésről, hanem a TV, a királyi és a kereskedelmi, a TV2, olyan eszetlen kampány sehol sem volt, mint az utóbbinál, ehhez még a plakátok sem értek fel. És persze, mit néznek falun?   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (41592)
    2018-04-20  18:46
  3. 2018. Április 20. 22:2141599.

    Miért is vesznénk el a vidék nélkül? Ez amúgy egy közismert szlogen volt, látom, tőled ebben a kérdésben is ez telik csak.


    Ha nem tudnád, importból származik a kajánk egy része, nélkülük legfeljebb az egész onnan származna. Nem biztos, hogy rosszabbul járnánk.


     

    előzmény:
    Kundalini (41597)
    2018-04-20  22:19
  4. 2018. Április 20. 22:1941598.

    Olvastam, és sokban igaza van, sokban pedig nincs. A falvak lakosságáról - nem említve azt, hogy éppenséggel pont közmunkásos falvakban nyerte agyon magát a Fidesz, volt, ahol közel 100 %-kal - elfelejti megemlíteni, hogy ott olyan mértékű a kiszolgáltatottság, hogy ha akarnának, sem szavazhatnának másra, mert akkor jönnek a retorziók. 


    Nem gondolom, hogy ott annyira örülnek a közmunkának, mint majom a farkának, ahogy ő leírja, amúgy egyértelműen fővárosi elefántcsonttornyából. Alulfizetett és megalázó munka, munkahelyteremtés helyett. 


    Szinte mindenhol városokról és Budapestről ír, látszik, hogy ő sem ismeri a falusi valóságot.


    Ja, visszakerültünk a befektetői kategóriába? De jó. Amikor itt arról írnak, hogy a szocik lerohasztották az országot, de bezzeg a Fidesz? Pont ilyen a cikk is. 


    Holott a  befektetői kategóriából nem a szocik, hanem a Fidesz idején kerültünk lejjebb és még most is csak ott vagyunk, ahol a szocik (Bajnai idejében pedig pozitív volt a kilátás is). De sebaj, a tények látom, nem zavarják se a Fidesz híveit, sem egyes újságírókat. 


    Van viszont néhány olyan megállapítás, amivel magam is egyetértek és itt is megírtam már többször is: bizonyos ellenzékkel nem lehet nyerni, fel kell nevelni egy teljesen más ellenzéket. Ez itt a minap is felvetődött. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (41593)
    2018-04-20  18:52
  5. 2018. Április 20. 22:1941597.

    Teljesen mindegy ebben az esetben ki mennyire iskolázott.Lehet elmezni jobbrol balrol a lényeg az eredmény.


    Szeretem a vidéki embereket:).Van bennük egy eredendő természetesség.Amit a tanult emberek már rég elveszitettek.Na persze már aki elveszitette.


    A város vidék nélkül elveszne.

    előzmény:
    pannacotta2 (41590)
    2018-04-20  18:20
  6. 2018. Április 20. 22:1241596.

    Legközelebb én is ennyit fogok írni a te hozzászólásodra, úgy jó sommásan. A kutatást nem én csináltam, de ezek az adatok korábban is ismertek voltak. 


    Mellesleg odaírtam, hogy ez egy átlagszámítás és az egyes emberek lehetnek kivételek.  

    előzmény:
    nadenade (41594)
    2018-04-20  20:59
  7. 2018. Április 20. 21:3441595.

    Köcsöglibsik...magyarázzátok a buktát.. Jol pofára estetek, de föleg a nagyon okoz kormányválto zugügyvédecske.....szerinte itten már évek ota nemvolt a fidesznek 10-nél több támogatoja és erre kiderül hogy 2/3 lett...


     


    A gyuri bácsi nemsokáig fizet zugügyvéd..lehet menni valami munkát keresned mert hamarosan éhenhalsz.....

  8. 2018. Április 20. 20:5941594.

    Azzal hülyítitek magatokat,amivel akarjátok. Amit itt leírtál az marhaság.

    előzmény:
    pannacotta2 (41590)
    2018-04-20  18:20
  9. 2018. Április 20. 18:5241593.

    akkor cserebe az emlegetett fam cikk:)


    https://24.hu/poszt-itt/2018/04/16/fam-orban-megerdemelte -a-gyozelmet/


     


    mondjuk azt nem mondom h megerdemelte,mert bortont erdemelne,de boncolgatni az eredmeny okait jo rovid osszefoglalo cikk sztem

    előzmény:
    pannacotta2 (41591)
    2018-04-20  18:22
  10. 2018. Április 20. 18:4641592.

    "Én azért megengedőbb lennék a Fidesz szavazóinak jó részével (kivéve a városokban és Budapesten). "

    En nem:)


    Olvastad FAM velemenyet? Azt hiszem a 24.hu hozta le. Vele nem szoktam, mert eleg fanyar egy stilusa van, es cikkeiben rendszerint 'megoldast' sosem ad, de a valasztassal kapcsolatosan leginkabb vele ertek egyet. A sulyokban mas,tehat pl a valasztasi rendszernek es az alacsony iskolazottsagnak en nagyobb nyomatekot adnek. Azt persze nem gondolom pl ,hogy a magyar ember egyebkent alapvetoen idegengyulolo, kulonosen fogekony lenne a rasszizmusra , de ugye a gobbelsi propagandanak is az  volt az egyik lenyege,hogy 70%-ban a radioknak az ovek volt. Az en velemenyem kicsit gazdasagibb jellegu,fontosnak velem h  a realbernovekedes miatt az altalanos elegedetlenseg nem volt akkora,hogy kormanyvaltashoz vezessen. A FAM altal irottakon kivul ezt az okot emelnem ki. Meg ugye a demokraciara nincs igenyuk a magyaroknak. 
    Kollektivan a magyarok - a nep, a partok, es orban - tehetnek arrol,hogy Magyarorszag erre az utra lepett.

    előzmény:
    pannacotta2 (41509)
    2018-04-14  11:35
  11. 2018. Április 20. 18:2241591.

    Rajtad kívül már senki sem szól ehhez a .... Ugye, nem akarod, hogy részt vegyen a társalgásban? Minek? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_447735 (41588)
    2018-04-20  18:18
  12. 2018. Április 20. 18:2041590.

    Újabb kutatás látott napvilágot - megerősítve a korábbiakat -, miszerint a Fideszre szavazók (helyi átlagban, persze, nem egyes emberekről van szó) iskolázottság tekintetében is alacsonyabb szinten állnak.


    Ott, ahol legalább érettségizett a lakosság többsége, a Fidesz 50 %-ot sem ért el, a helyzet azonban fordított is: ahol alacsony az iskolázottság, ott tarolt a Fidesz. 


    Van néhány kivétel, de nem sok, ezek is a nyugati megyékben (Zala, Győr).


    Ez a kutatás nem a városokat, hanem a falvakat vette alapul (a városokban is gyengébb a Fidesz, de ez az iskolázottsággal szintén összefügg).


    Ahol tehát alacsony az iskolázottsági szint és még falvakban is laknak (ez a Fidesz fő szavazóbázisa), ott átlag felett élnek az emberek közmunkából, tehát teljes a kiszolgáltatottságuk a regnáló hatalomnak. Tudjuk, hogy több helyen is előírták nekik: fotózzák le a kitöltött szavazólapjukat, mert különben ugrik a közmunka (akkor is, ha nem a Fideszre szavaztak volna, de ilyesmi eszükbe sem juthatott).


    Akkor, fidesznyikek, tessék büszkének lenni a kiszolgáltatott, alacsony képzettségű, falvakban lakó és minden hülyeséggel átverhető szavazóbázisra.  

  13. 2018. Április 20. 18:2041589.

    Koszi!

    előzmény:
    pannacotta2 (41565)
    2018-04-16  22:19
  14. 2018. Április 20. 18:1841588.

    "Leszophatjátok a viktort...más dolgotok nincsen....     "

    Nofene, mik jutnak eszedbe. Hat nem csodalom,hogy egy liberalis orszagba menekultel, magyarorszagon az ilyen "mas" fickokat,mint te kinezik.
    Az az igazsag,hogy eddig is te terdeltel oda neki.

    előzmény:
    unger (41580)
    2018-04-18  21:41
  15. 2018. Április 19. 22:5541587.

    Libbant libbantovicskák, vagy mondjam inkább, hogy homo sorosenzuszkák? Szóval mit szóltok a sorosgyuri fiához, aki a néger fiú élettársával (aki nyilván majd sok-sok unokát fog biztosítani a gyuribácsinak, ha másként nem, hát majd örökbefogadnak pártucat migránst) idejön hozzánk, és gatyába fogja rázni az ellenzéket! Gondolom pénzt is hoz, így a sok léhűtő megélhetési baloldali libbant már alig várja! És ugye ez a néger "élettársa" a sorosfiúnak, ez nagyon támogatja a gulyásmarcit, meg ezt a másik gulyást (a gurmai elvtársnő fiát) aki nyilván azzal lopta be magát a rasztafejű élettárs szívébe, hogy a szombati nyggyűlésen rossz ripacs módjára artikulálva beleordította a mikrofonba, hogy  " a bukott kormány azonnal mondjon le és írjanak ki új választásokat". Ez valami olyan mozgósító erővel bíró megnyilvánulás volt, hogy néhány liberális honleány a megindultságtól majdnem összepisilte magát. Szerencsére volt mobilwc, tellett rá a sorosgyuribácsi pénzéből!


    De ez még nem minden, mert ma bejelentették, hogy a nyílt társadalom alapítvány elköltözik Budapestről Berlinbe. Újabb csapás az imperializmusra, mondaná Árkus Józsi a parabolájában. Mi lesz most a sok sorospénzen a napot lopó (és persze a gyuribácsi seggét fényesre nyaló) itthoni nyílt társadalom alapítványi dolgozókkal? A seggnyaláson kívül nem értenek semmihez, viszont ahol ebből meg lehetne élni, vagyis a baloldali és liberális naplopói álláshelyeken, ott sokszoros túljelentkezés van.


    Van baj elég a demokratikus baloldalon, ahogy láthatni! De azért ne csüggedjetek, ilyenkor egy hithű baloldali és liberális demokrata az illegalításba vonul és megvárja, amíg az eu majd felszabadítja az országot. Mer már csak ebben bízhattok.


    Küzdjetek buta bohócforradalmárok, a demokrácia győzni fog. Ill. már győzött is, mert az a böszme nép demokratikusan úgy kivágott tikteket a hatalomból, mint a macskát szokták kivágni szarni. És ez a legtisztább és legerősebb demokrácia, mert belőletek nem kért az a böszme nép.


    Szar ügy! lehet elvonulni külföldre. Ott keresnek éppen migránsápolókat, akik takarítanak a migránsok után. Na az nektek nagyon jól állna. És legalább valami hasznosat is csinálnátok. 

  16. 2018. Április 19. 20:1541586.

    A múlt heti ellenzéki tüntetés nagyszerű volt, és voltak politikusok szép számmal a nagy-nagy tömegben, de nem uralták el a tüntetést, nem is szólaltak fel, nagyon helyesen.


    Most szombatra - amikor is a szervezők meghirdették az új tüntetést, amelyen már valamiféle megoldásokról is fognak beszélni ezek a fiatalok, mert a tüntetéseket egészen fiatalok szervezik a Face-en - viszont Gyurcsány meghirdette, hogy pártzászlókkal vonuljon fel az ő pártja. 


    Áááá, nem mondok semmit, jobb, ha nem.


    Akár igazságos, akár nem, amíg Gyurcsány a porondon van, a  Fidesz kormányon lesz. Ő a Fidesz legjobb ügynöke.


    Hogy most miért kell így pofátlankodni mások tüntetésén, azt nem tudom. Elég vérforraló már csak azért is, mert részben a DK-MSZP paktum és Gyurcsány nyilatkozatai (a Jobbikkal nem, mert nem demokratikus, az LMP-vel nem, mert csak, stb.) okozta a választási vereséget. 


    Erre a tüntetésre nem fogok elmenni, én nem vonulok DK-s zászlók alatt és egyáltalán, DK-s zászlóknak semmi keresnivalója ezen a tüntetésen. De nem Gyurcsány lenne, ha nem akarná ezt is eluralni. Talán észrevehetné már magát a nagy Messiás-tudatában, hogy a DK alig kapott szavazatot, épp hogy bejutott a parlamentbe, és azokban a budapesti körzetekben, ahol a Fidesz győzött, mindenütt DK-s ellenfele volt, akire nem szavaztak elegen.    

    előzmény:
    Dapazso (41584)
    2018-04-19  16:26
  17. 2018. Április 19. 16:4241585.

    Momentum politikailag tapasztalatlan.Valami joféle baloldal kellene ellenzéknek.Türmer Gyuláék.Csak szedjék le Kádár képét az irodájuk falárol.


    Ha nem sikerül összeállni valami hitelképes ellenzéknek 22-ig nem csak a választást nyeri meg a fidesz hanem hosszu hosszú ideig csak egypártrendszer lesz.


    Az a meglátásom hogy komoly problémát okoz nyugateurópában majd a migrácio főleg ha illegális.És nincs az a pénz ami egyszer ne fogyna el.Átfogják venni sokan az Orbáni stratégiát,amire a momentum nem lesz képes és nem is szeretné.


    Továbbá az idő előre haladtával generációk elmultával biztos hogy létre jön az europai egyesültállamok.De nem igy ahogyan most eröltetik és Sorosék akarják.Ebből csak konfliktusok sokasága jön létre.Ha bekövetkezik az emberiség szellemi fejlődése ami nem azonos a technikai fejlődésével,na majd akkor más szelek fognak fujni.De aki ebben a percben született még az sem fogja fizikai testben meglátni.Arra még várni kell...

    előzmény:
    pannacotta2 (41583)
    2018-04-19  13:20
  18. 2018. Április 19. 16:2641584.

    Nyilván Orbán "védelmezése"ma elsődleges.Aki elhiszi,hogy egy kerítés megoldja a bevándorlást annak nincs miről beszélni.Lassan  inkább nyugaton kéne kerítést húzni,hogy megállitsa a kivándorlást.


    Aki elhiszi,hogy egy ember  "szavára""táncol az EU.az ENSz,de mindenki más is... aki nem  Örbán ...avval nincs közös  téma.


    Aki elhiszi azt a propagandát,hogy Bécs "elesett"..Párizs kihalt(nem mennek a turisták) mert "fortélyos félelem igazgat"annak hiába mondanánk bármit.Unokámnál voltam Stuttgartba,igen láttam bevándorlókat,beszéltem is néhánnyal,igaz beszélnek  más nyelven is mint az anyanyelvük(ellentétben velünk )legtöbbjüknek a családegyesítés volt a cél


    .N.o.-ban ez rendben van.Elférnek,megférnek..nem félnek,bár tudják hogy történhet egysmás.Megvannak azért,nincs hiszti.


    Nálunk,ahol nincs migráció,de ha Orbánék mégiscsak beengednek párat,akik aztán fejvesztve rohannak át az országon...nálunk hiszti van egy letakart haj,vagy délamerikai turistacsoport miatt is.


    No evvel a sötétséggel nem lehet megbírkózni.


    Egy gyereknek akit a mumussal ijesztgettek,hiába magyarázod,hogy nincs mumus...amíg fel nem nő, addig félni fog.


    Piszok jól eltalálták Orbánék ezt a Soros-migráns mumust!Ma már ott tartunk hogy akinek kritikája van a hatalommal szemben..az mind Soros híve.


    Nevetséges,mégsem nevetek amikor ezt a futsaltól elrugaszkodott gyerek agyu külügyért nézem..hiszi is amit mond???


    Mert akkor rohadt nagy baj van nála.


    Bizom benne,hogy azért ez csak ukáz,ezt kell mondania ...végül is van az a pénz!


    Az ellenzékre visszatérve..most előbb  meg kéne alakulni egy ellenzéknek.


    Mert ez nem az...,ez a garnitura be fog ülni a parlamenti homokozóba,és elkeseredetten nyilatkogat majd,hogy nem tehetnek semmit...kevesen vannak..próbálkoznak..stb.


    Szerintem ez nem ellenzék..ill.nem az amelyiktől kiállást várnék..Ezek nem azok,ezek pártkatonák.


    Mondják,hogy csak pártokra lehet szavazni..igaz ...csak előbb  abban kéne megegyezni,hogy mit is akarnak,és azt mindegyik akarja.


    Amíg nincs meg a legkisebb közös többszörös sem,addig nincs miről beszélni.


     

    előzmény:
    pannacotta2 (41582)
    2018-04-19  13:15
  19. 2018. Április 19. 13:2041583.

    Nekem a hazai baloldal nem az elvtársam. Ezt ugyan már leírtam néhányszázszor, de látom, nem megy át, úgyhogy megismétlem. Azt is leírtam, hogy csak a kormányváltás miatt vagyok hajlandó MSZP-sre szavazni (orrcsipesszel, ezt a kifejezést használtam). Ezt most is megtenném, ha ezen múlna, de az MSZP-s volt nálunk a legesélyesebb, és be is jött, tehát elvett egy helyet a Fidesztől, és ez volt a cél. 


    Abban egyetértek veled, hogy a baloldallal nem megyünk itt semmire, de nemcsak baloldal létezik a világon.  Egyre több "blokk" van.


    Hiányzik a politikai palettáról, mégpedig nagyon egy olyan konzervatív-liberális tömörülés, amelyhez a csalódott Fideszesek - nem is hiszed, mennyien vannak, nem mindenki olyan kocka, mint itt ti vagytok - is csatlakozhatnának, másokról nem is beszélve.


    Talán majd a fiatalok (pl. a Momentum,  amelyik pont ebbe az irányba halad) létrehoznak ilyet és talán ez meg is erősödhet. 


    A Jobbikban és az LMP-ben is gond van, mindkét párt a szakadás szélén áll, szükség lenne egy olyan erőre, amelyik ezeket felfogja.   

    előzmény:
    Kundalini (41579)
    2018-04-18  21:38
  20. 2018. Április 19. 13:1541582.

    Megint nagyon igazságod vagyon. Minden szavaddal egyetértek, és szépen is fogalmaztad meg, én se tudtam volna szebben, sőt.


    Emlékszem, volt itt egy elég értelmes, ám elég elfogult (a kettő azért egymással ellentétes fogalom, ismerjük be, hiszen az elfogultság olyan korlátokat jelent, amely nem engedi az értelmet megfelelően érvényre jutni) fórumozó anno, aki szerint ráfér Magyarországra "egy kis diktatúra". 


    Mintha lehetne kis és nagy diktatúra. 


    Ez a szemléletmód, amit idéztem, jól mutatja, hogy az ország lakosságának jó része nem nőtt fel, neki  Vezető kell (ugyan minek), és nem közszolga, aki a nép akaratát kellene végrehajtsa. Holott erre van a kormány (és persze, ezért is annyira jogellenes és felháborító, hogy a kormány az összes polgár pénzéből, hatáskörét jelentősen átlépve egy pártnak kampányol, nem véletlenül kifogásolta ezt az EBESZ, nem véletlenül határozott így a Kúria, de a sötétek  nem képesek megérteni, mert náluk a Vezető és annak poziciói egybemosódnak).  Vezetőre vágyik, aki - úgy, ahogy írod - szereti, ha megmondják neki, mit kell gondolnia, hogyan és mire kell a gyerekét nevelnie (lásd: tankönyvbotrány),  az élet minden területén előre meghatározott módon kell élnie.


    Nagy rombolást végzett az a bizonyos 40 év, különösen a tudatban, ez mind "komcsi" hagyomány, komcsi stílus. Ez a nép nem nőtt fel egy demokráciára, az még magas nekik. Ha szól a kolomp, akkor mennek, tömörülnek, és mindegy, hogy az a kolomp hamisan szól, hazudik is akár, a lényeg, hogy a Vezető így akarja.


    Az az ájultan tisztelt vezetőjük ráadásul, aki kilopja a szemüket, teljesen hülyének nézi őket is, és ezzel meg is alázza őket. Ezt se fogják fel, mert csak a nyájba tartozást érzékelik, mást nem.


    A vidéki lakosok, akik azt érzékelték, hogy hűha, most kaptak 12.000 Ft-os adományt a rezsihez, elképzelni sem tudják, hogy ez annak az összegnek, amit Orbánék elloptak tőlünk az eltelt években rezsiblöff címén, még 5 %-át se teszi ki. Kezet csókolnak neki azért, hogy a tőlük, a nehezen élő kisembertől ellopott pénz 95 %-át a maffiafőnök és bandája zsebre tehette. 


    Azzal azonban vitatkoznék kicsit veled, hogy nem lehet mindezen változtatni. Csak ahhoz olyan komoly munkát kellene befektetni, mint amit a Fidesz csinált ellenzékben: végigjárni az országot, beszélgetni, célokat felvázolni, az igazságot hirdetni (ez utóbbi akkor is ráférne a vidékre, ha semmi más célja nincs, csak hogy tisztán lássanak és tudják, mennyire ostobának nézték őket).


    Igaz, nem hiszem, hogy bárki az  ellenzékből képes lenne erre a komoly munkára. 

    előzmény:
    Dapazso (41581)
    2018-04-19  12:34
  21. 2018. Április 19. 12:3441581.

    Azért ez nem semmi ami itt megy.Magyarázgattok valamit ami köztudottan rossz.Akármilyen módon próbáljátok magyarázni ,semmi értelme.


    Mindenki tudja akár a Fideszesek is,hogy elcsalták a választást.Kicsit,vagy nagyon....de csalás történt.Semmi értelme magyarázkodni,hogy mi -miért történt,ennek így kellett lennie.


    Mindenki tudja,hogy a Fidesznek nyernie kellett.Ezért lett ez a választási törvény olyan, amilyen.


    Ebben a rendszerben szerintem akkor is nyernek ha egy az egy ellen állnak a jelöltek


    .Aki csak valamicskét is ért a számítógépekhez....tudja..belenyúltak ..és ennyi.


    Lehet magyarázni,hogy ez az ellenzék hibája,mert nem fogtak össze...bármi..semmit sem számít.Orbánnak nyernie kellett és pont.


    Soha sem fog veszíteni,mert már megpróbálta milyen az,...eldöntötte,hogy ha egyszer ismét nyerni fog soha sem engedi hogy még egyszer megtörténjen  a bukás.


    Tudja mit akar evvel az országgal.


    Tetszik vagy sem,meg is teszi.Jó ez nekünk??


    Kinek igen,kinek nem.


    Aki sokat markolt nála..annak jó,


    Akinek nincs jövőképe annak is jó.


    Aki azt szereti,hogy "gondoskodjanak "róla,ha csak alamizsnaként is ,annak jó.


    Aki megszokta,hogy döntenek a feje felett,aki még mindíg azt hiszi,hogy elöljárói vannak,és nem általa választott közszolgák ,annak is jó .


    Akik a migrációt még mindig nem fogják fel a jövő részeként ..hanem félnek tőle,  azoknak is jó..hiszen azt hiszik védve vannak tőle.


    Szóval amíg (de sokszor leírtam már) ez a nemzedék ki nem hal,addig nem is fog másképpen,nagyobb felelősséggel szavazni ez az ország.Addig kell a feje fölé az "atyuska" lehet az Rákosi,Kádár,vagy Orbán,..csak élhessen nyugodtan..nem kell a változás,nem kell semmi más mint a nyugi,csendes vegetálás..


    Aki nem akar így élni az pedig csomagol.Mennek a fiatalok..és lehet agyalni,hogy mi marad ebből az országból...mi lesz 10 év múlva itt


    Szerintük csak Ő aki igazán kell ennek az országnak.


    Orbán örök..és aki megszavazta (és még mindíg nem érti,hogy mit csinált.)..az is  megtapasztalja,hogy mi lesz itt hamarosan....milyen világ jön.


     


     

  22. 2018. Április 18. 21:4141580.

    Köcsöglibsik...ennyire savanyu a szölö ? vagy a béka amit le kell nyelnetek??


    Tulzásba vittetek mindent itt az eredménye...most örüljetek osz kuss !! n Ti csináltátok..


    Leszophatjátok a viktort...más dolgotok nincsen....


     

  23. 2018. Április 18. 21:3841579.

    Nem csak az orosz titkosszolgálat gyilkol határain kivül.És rádásul kettős ügynököket.Vagyis hazaárulókat.Ez egy ilyen szakma.Tudod ha valaki prostinak áll necsodálkozzon ha meg..szeretgetik.


    gyilkolt régebben a cia,ugyan ma már megtiltották nekik.Viszont az iraeli  mosad az a mai napig ezt teszi.Szabadon enged egy palesztin aztán otthonában kinyirják.De ez nem is érdekel ez az ő dolguk.Inkább azt ird le mit adott a baloldal,és a balliberálisook az országnak?Tudsz ilyet?Mert én nem.Pöcegödröt csináltak az országbol hibbant néroval az élen.


    Voltunk mi már nácik,nincs szolásszabadság,puhadiktatúra..stb.De láss csodát mindég a fidesznek kell gazdaságilag gatyába rázni az országot.Nagyon nagy bajban van a hazai baloldal és a nem létező ellenzék.


    Ami meg az eu.ropai ballibsiket illeti libe és atöbbiek,nem gondoltam volna azt hogy igy lealjasulnak. A legaljasabb és a legmocskosabb söpredék ami valaha létre jött. Csinálják csak és ti meg drukkoljatok nekik,ezzel csak azt éritek el hogy 2022 ben ismét a polgári kormány fog nyerni.Egyre többen ismerik el magyarország gazdasági fejlődését.Még az elhajtott imf és a német kormány is.


    Mit is tett a hazai baloldal amikor kormányon volt?SEMMIT!Sztájkolnak a kormány ellen de miért is?Ja mert Orbán lop .Ezt már hallotuk.meg hogy most rasszisták vagyunk meg antiszemiták.Ehez képest nyugateuropában vegzálják a zsidokat.Mi meg zsinagogákat ujitunk fel.PFFFF..PANNA az elvtársaid nagyon lementek az aljára.

    előzmény:
    pannacotta2 (41560)
    2018-04-16  20:02
  24. 2018. Április 18. 21:1841578.

    Korábban, 2012. előtt Magyarországon is, és másutt a világon is az evk-ban az győz, aki megkapja a szavazatok legalább 50 %-át (abszolút többség). Ha ez nem sikerül, akkor második fordulót kell tartani.


    Nem tudom, te miről beszélsz - jó nagy zagyvaságnak tűnik -, de ez roppant egyszerű és csak a Fidesz változtatta meg, korábban nálunk is kiválóan működött. 


    Ha az az érved - szokásos, már többször leírtad -, hogy a második forduló mindenféle egyezségeknek ad lehetőséget (bár a világon másutt is így van, mégsincs ilyen felvetés), akkor jó, ha tudod, hogy a Fidesz-féle választási rendszerre ez most fokozottan érvényes. Mivel egyfordulós, mivel tömbösítésre játszik, és mivel nem számít az abszolút többség és még győzteskompenzáció is van (egyébként erre nem válaszoltál, ilyen sehol sincs a világon). 


    Ezek az eltérések a korábbi és a világon másutt érvényes választási rendszerektől, amiket leírtam, és nem azok, amiket te írsz (és aminek se füle, se farka). Nem  is véletlen, hogy kizárólag Magyarországon fordulhat elő - láthattad az Euronews adataiból - az, hogy még az abszolút többséget sem elérő szavazattal egy párt kétharmadhoz is juthat, azaz  a szavazati arányát jóval, kirívóan aránytalanul meghaladó mandátumot kap.


    Tessék a Fidesznek normálisan, arányosan, a valódi választói akaratnak megfelelően megmérettetnie magát (ez utoljára 2010-ben fordult elő), és akkor nemcsak nem lógunk ki Európából ebben, ahogy most, de senki nem is szólhat egy árva szót sem választási csalásokról.    

    előzmény:
    nadenade (41577)
    2018-04-18  14:44
  25. 2018. Április 18. 14:4441577.

    Az evk-ban az győz,aki a legtöbb szavazatot kapta. És sehol A világon sehol nincs olyan,hogy az első helyezett azért nem győz,mert összeadták a második,harmadik,sokadik helyezett eredményét ezt megfejelték azok számával,akik el se indultak,és ez több,mint az első helyezett eredménye.A győzteskompenzációval se kellene tovább érvelned. Benne van a nevében,csak a győztes kaphatja.Magyarul először győznie kell,csak aztán juthat kompenzációhoz.


     

    előzmény:
    pannacotta2 (41575)
    2018-04-18  08:25

Címlap

top