Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2017. december 31. 11:4640601.

    Teljesen félreérted, és én most megdöbbenéssel olvasom, amit írsz.


    A MI vitánktól függene bármi is a választásokon? Dehogyis. Soha szó sem esett erről. Én egészen biztosan nem is gondoltam erre, de szerintem nadenade sem.


    Hogy te hogy szűrted le ezt a téves következtetést, el se tudom képzelni.


    Ami befolyásolja a választást, az az alaptéma, amiben elkezdtünk vitatkozni (látom, ezt elegánsan mellőzted, holott az egész ekörül forgott és most már nem is csodálom, hogy kicsavartad az egészet, ha a lényeget nem ismerted fel): az, hogy a Fidesz az Állami Számvevőszéket használta fel a konkurrense kinyírására (azaz egy pártatlannak minősülő, kormányfüggetlen, legalábbis eddig annak mutatkozó szervezetet),  amelyre válaszul az említett  konkurrens párt, a Jobbik gyűjtésbe kezdett.


    EZ (a cselekmény) fogja befolyásolni a választást, két okból is: az egyik az, hogy a Fidesz intézkedésétől még olyanoknak is kifordult a gyomra, akik eddig kitartottak (sok ilyen van ám), a másik pedig az, hogy ez szimpátiát ébresztett a Jobbik iránt, amely párt óhatatlanul telekiabálta ezzel a világot.  


    Ezt írtam le anno is. Nem mellesleg nem vagyok a Jobbik híve, ahogy ez eléggé közismert rólam. A fenti megállapítás  tény és nem az én állítólagos Jobbik-szimpátiámon alapul (ami nincs is). 


    Te mégis, miről beszélsz? Milyen fórumos vita befolyásolja a választást??? Soha szó nem esett erről. Ez pedig nem értetlenség a részedről, hanem figyelmetlenség és/vagy teljes outsiderség. 


    Aki itt  olyan elhivatástudattal rendelkezik, amilyenről írsz (azaz azt hiszi, hogy az itteni beszélgetések bárkit és bármit befolyásolhatnak), az nadenade, nem én. Saját bevallása szerint ő ezért van a fórumon, a szerencsétlen, sajnálatra méltó.


    De látom, te se vagy éppen topon lévő fórumozó, ha sikerült ennyire félremagyarázni akarni valamit, amit csak értő és figyelmes olvasással el lehetett volna kerülni.


    Egyébként is túl sokat foglalkozol más fórumozókkal, ahelyett, hogy a mondandójukra figyelnél jobban. Ez egy politikai topik, és az itteni viták - kivéve persze, egyeseket, akikkel nem is foglakozunk - erre és nem  elsősorban a személyekre vannak kihegyezve. 


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (40599)
    2017-12-30  22:45
  2. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. december 31. 00:0440600.

    Vannak ideológiák, elvek, nézetek, és persze vannak érdekek. Az, hogy ki, milyen világban szeretne élni, szubjektív dolog, és az elképzelt világ középpontjában a szubjektum áll. Az ember érdek-orientált, önző lény, és a politika ezt tudatosan felhasználja. A politika számomra nem más, mint az érdekérvényesítés tudománya és eszköze.


    Sokszor, sok helyen idéztem Schweitzer gondolatát, miszerint "Embernek lenni nehéz, de másnak lenni nem érdemes". Ha az ember fent leírt tulajdonságát, és ezen gondolatot összevetjük, akkor szó szerinti értelmezésben fura konklúzióra juthatunk, de szerintem mindenki érzi, hogy Schweitzer mire gondolt.


    Amikor támadunk valakit azért, mert az általa elképzelt világban szeretne élni, - és még tesz is érte - akkor azon nyilvánvaló szándék ismerete mellett, hogy érdekérvényesítésről van szó gondolkodjunk el azon is, hogy az érdek mennyire önös, és mit képvisel! Soros György elképelt világa vajon mennyiben önösebb, mint Orbán Viktoré? Ez egy olyan kérdés, amire mindenkinek meg kell találnia a maga válaszát. Én nem tudok különbséget tenni, de nem is akarok. Nekem is megvan a magam elképzelt világa. Nem Orbáné, nem Sorosé, hanem a sajátom. Ha egyikhez, vagy a másikhoz közelebb áll, attól még a másikat nem gyűlölöm, és nem gúnyolom. Szerintem nem az a baj, hogy a nézetek, és az érdekek különbözőek. Baj akkor van, ha az érdek felülírja azt az emberséget, amiről Schweitzer beszélt.

    előzmény:
    fiú50 (40596)
    2017-12-26  22:54
  3. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. december 30. 22:4540599.

    Mit nem értek? Leírom.


    Belekotyogtam a vitátokba, leírtam, hogy értelmetlennek tartom, és csodálom a kitartásotokat. (Nagyjából ugyanazon emberek gyűrik egymást évek óta, gyakorlatilag zéró eredménnyel. Mindenki mondja a magáét, senki nem győz meg senkit, de még csak el sem gondolkodtat.)


    Erre te azt válaszoltad, hogy azért beszélgettek (vitáztok), mert érdekel a téma és a választást is erősen befolyásolja. (Ebből az elsőt megértem, de hogy 4-5 ember parttalan vitája mennyiben befolyásolja a választást, az számomra még mindig érthetetlen.)


    Az értetlenségemre azt a választ adtad, hogy ettől a vitától nő a Jobbik népszerűsége. (Tényleg nem értem, hogy az itteni vitától miért nőne a Jobbik népszerűsége. Sikerült talán itt valakit a Jobbik oldalára állítani? Ha igen, csak elkerülte a figyelmemet, akkor mindent értek, hiszen az egy szavazat is szavazat.)


    Nagyjából ennyiben foglalható össze az értetlenségem, de találgatok. Talán arra gondolsz, hogy ha valaki passzívan beleolvas ebbe a vitába, talán hajlik az egyik véleménnyel azonosulni? Nevezetesen a tieddel? Ez mondjuk lehet egy elfogadható magyarázat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (40589)
    2017-12-19  18:57
  4. 2017. december 30. 18:2440598.

    Jó vicc! A kormány épp most ásta ki.

    előzmény:
    kekelefant (40597)
    2017-12-30  00:15
  5. 2017. december 30. 00:1540597.

    BUEk!!!!!!!


    Mindenkinek,most assuk el a csatabardot!!!!

    előzmény:
    unger (40594)
    2017-12-25  01:13
  6. 2017. december 26. 22:5440596.

    Emiatt? Mi miatt? Vesszek meg, ha értem!

    idézet:
    Adagio (40589)
    2017-12-19 18:57:42

    nem kell megveszned, a hiba ugyanis nem a te készülékedben van!


    A helyzet az, hogy ugye a magyar közmondás szerint aki fizet az rendel, és most az van megrendelve, hogy a fideszt ki kell nyúvasztani, minden áron. A komoly gond ugye az, hogy semmi fogás nincs rajtuk, csak ilyen ballibbant "fegyverekkel" lehet rájuk támadni, mint a szélsőjobboldalizás, fasisztázás, nácizás, ugyanis a másik csodafegyver az antiszemitázás kiesett az eszköztárból, amikor meghívták ide az izraeli miniszterelnököt, aki kijelentette, hogy Magyarországon a zsidók biztonságban élnek, és a nyugodt békés jövőjük biztosított. Volt ugyab baráti zsidó szervezet, amelyik a fizető úr utasítására még az izraeli miniszterelnököt is leantiszemitázta, de végülis ez kiesett a fegyvertárból, maradt a szélsőjobbozás, meg fasiztázás, amivel viszont az volt a gond, hogy a politikai palettán középen áll a fidesz-kdnp, tőle (szélső)jobbra a jobbiik, balra meg egy csomó gittegylet akik inkább egymást fúrják, mint a fideszt, vagyis a jobbik miatt nem lehet eltolni szélsőjobbra a fideszt.


    Na erre a fizető úr azt rendelte meg, hogy ezt a jobbikot, akit az egész ballib banda jobban utált mint a fideszt, ennek a nyakára (természetesen a fizető úr által finanszírozva) most vagy 1-1,5 éve olyan "szaktanácsadókat" küldtek, akik ebből a jobbikból baráti pártot kezdtek csinálni, és ha ezzel a jobbikot elviszik szélsőjobbról középre, akkor a fideszt ki lehet tolni szélsőjobbra és rá lehet zendíteni a fasisztázára, meg a nácizásra, meg a szélsőjobbozásra.


    Más eszközük nincs, a gazdaság rendesen működik, a munkanélküliség szinte 0, infláció alig, államadósság csökken, a gazdaság dinamikusan nő, a tanárok, orvosok, ápolók, katonák stb. fizetése erőteljesen emelkedik, vagyis csak ilyen piszkos eszközökkel lehet valamilyen eredményt elérni a fidesszel szemben.


    Ahogy már itt is olvashatod, megy a szöveg, és mivel nem saját gondolatot nyomnak ballibbanték, hanem központilag kiadott szöveget szajkóznak, ne csodálkozz, ha a szövegükből időnként kimaradnak egyes szavak, vagy magyarázatok, és így a normális olvasó számára érthetetlen lesz a szövegük.


    Nem tudom érthető voltam-e? 


    de lefordíthatom libbant nyelvezetre is amit írtam:  "mindennek az orbán és a fidesz az oka!" 


    Folyik a permanens bohócforradalom!  :-))))))))       

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (40589)
    2017-12-19  18:57
  7. 2017. december 25. 12:2940595.


    Áldott Ünnepet és Boldog Újesztendőt!!!

  8. 2017. december 25. 01:1340594.

    Vége van az éjféli misének...


    Minden kedves magyar hivö katolikus testvéremnek kegyelemben teljes boldog, békés karácsonyt kivánok....

  9. 2017. december 19. 23:5040593.

    ".....ha pedig fekete macskája van (apropó, mi van a tiéddel?),..."


    köszönöm kérdésed, a fekete cicám 2,5 éve elveszett, és most összel egyszercsak előkerült. Kissé viharverten, az egyik tépőfoga hiányzik, és vért köp, de ebből majd kigyógyul az orvos szerint.


    :-))


     

    előzmény:
    pannacotta2 (40588)
    2017-12-19  18:56
  10. 2017. december 19. 22:1440592.

    Én pedig téged nem értelek. Mi az, ami nem világos ebben a történetben? 


    Egyébként a Jobbik jól áll a "tarhálással", már 40 millió Ft feletti összeg jött össze eddig. Mindenki, aki ad, az egyben ellenzi is a Fidesz módszereit.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (40589)
    2017-12-19  18:57
  11. 2017. december 19. 22:1340591.

    Az utolsó közvéleménykutatás a politikusok népszerűségéről: http://www.publicus.hu/images/uploads/20 17_12_pol_nepsz.png


     


    Karácsony Gergely népszerűsége 46 pontos, Szél Bernadetté 44 pontos, Orbán Viktoré 42 pontos.  

    előzmény:
    pannacotta2 (40588)
    2017-12-19  18:56
  12. 2017. december 19. 19:1040590.

    Álmodik a nyomor....

    előzmény:
    pannacotta2 (40588)
    2017-12-19  18:56
  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. december 19. 18:5740589.

    Emiatt? Mi miatt? Vesszek meg, ha értem!

    előzmény:
    pannacotta2 (40587)
    2017-12-19  18:52
  14. 2017. december 19. 18:5640588.

    Nem olvasol figyelmesen, leírtam, hogy a Jobbikot én továbbra sem kedvelem, még akkor sem, ha - tény, ami tény - eléggé megváltozott az elmúlt években.  A rasszisták és szélsőjobbosok kikerültek a pártból. Vagy te még mindig - mint mindenben - évtizedes lemaradásban vagy? Nem vagyok meglepve.


    Jelen pillanatban a Jobbik jobban középen áll, mint a te pártod, amelyik viszont igencsak jobbszélre tolódott. A szélsőjobb kifejezés ma már sokkal inkább a Fideszt illeti. 


    Karácsony pedig sokkal népszerűbb politikus, mint az Orbánod, őt még Széll Betti is megelőzi, de Karácsony áll a népszerűségi lista élén. 


    Majd meglátjuk, ez mire elég, senkinek nincs itt jósgömbje, ha pedig fekete macskája van (apropó, mi van a tiéddel?), azt nem jóslásra használja.


    Karácsony egyébként jó fej. Ha ez nem jön be, akkor indul a főpolgármesteri székért és azt majdnem tuti meg fogja nyerni. 

    előzmény:
    fiú50 (40586)
    2017-12-18  23:31
  15. 2017. december 19. 18:5240587.

    Itt minden a véleményekről szól, vallásos áhítattal bíró, fanatikus embereket nem lehet (és nem is kívánatos) meggyőzni akarni.


    A választást az befolyásolja (többek között), hogy a Jobbik népszerűsége emiatt most növekszik. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (40585)
    2017-12-18  21:48
  16. 2017. december 18. 23:3140586.

    No, lám, lám, alighogy ezt leírtam, máris körvonalazódni kezd egy, a Fideszen kívüli nagykoalíció. Legalább a választások idejére.


    Orbán félelme, miszerint az ellenségei összefognak, még meg is valósulhat.


    Akkor aztán kezdhettek aggódni, azzal a 2-2,5 millió szavazóval. A többiek együttesen ugyanis többen vannak.  

    idézet:
    pannacotta2 (40579)
    2017-12-15 22:25:46

    látva ezt a "nagykoalíciót" minden fidesznyik össze-vissza ijedezésben van, főleg mióta a Kari-Geri (tudod, a karácsony testvéretek) odaállt a baloldali gittegylet "élére"! Azóta már azt se tudjuk, merre meneküljünk a tavaszi szélsőbal-szélsőjobb összefogás elsöprő győzelme után!


    álmodik a nyomor libbant berkekben! :-))))))))))


    jut eszembe, érdekes, hogy mennyire nekiálltál védeni ezt a korábban fasiszta, antiszemita, rasszista szélsőjobbikot! Ez most a a fő csapásirány, a megrendelő és fizető főtestvér részéről?   

    előzmény:
    pannacotta2 (40579)
    2017-12-15  22:25
  17. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. december 18. 21:4840585.

    Engem is érdekel a téma, de ti bocsássatok meg a közbeszólásért! Ezek szerint ez a vita nem a meggyőzésről szól, hanem a vélemények kifejtéséről. Azt viszont nem sikerült kitalálnom, hogy mi befolyásolja a tavaszi választást.

    előzmény:
    pannacotta2 (40584)
    2017-12-18  12:25
  18. 2017. december 18. 12:2540584.

    Bennünket érdekel a téma, már megbocsáss. Neked nem feltétlenül kell olvasnod, ha úgy tetszik. Nyilván azért írunk róla, mert érdekes számunkra.


    Ráadásul a jövő tavaszi választást is erősen befolyásolja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_178203 (40583)
    2017-12-17  19:16
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2017. december 17. 19:1640583.

    Ha van a világon értelmetlen dolog, hát ez a vita az! Csodálom a kitartásotokat. :-)

  20. 2017. december 17. 12:2740582.

    Abszolút tévúton jársz, ráadásul hülye prédikációkat tartasz, eközben - szándékosan - el akarod fedni a lényeget, ami az, hogy:


    - korábban, a túl olcsó plakátokkal a Fidesz maga is erkölcstelenséget követett el (akkor is, ha a jog nem büntette),


    - és mivel tudja ezt, törvényt hozott, hogy mások nehogy megismételjék azt, amit maga követett el.


    A fideszista ilyen törvények - hiába formálisan jogszerűek - undorítóan és kirívóan erkölcstelenek. Csak a bamba szavazógépük miatt léteznek ilyen törvények, másként  - normális jogállamban - ilyen nem menne át a szűrőn. Pont.


    A Jobbikhoz annyi pénz dőlt adományozásból - és még nincs is vége -, hogy már csak ebből is le lehet mérni a népszerűség-növekedésüket. Ezek tények, hiába próbálod ezt is csűrni-csavarni. 


    Jól is teszik, ha "tarhálnak", eközben mindenkinek elmondják, miért van erre szükség: mert a Fidesz elirigyelte azt tőlük, amit maga követett el korábban, mert a Fidesz felhasználta ellenük az ÁSZ-t és mert a Fidesz visszaél a helyzetével.


    Így most legalább mindenkihez eljut ez az üzenet. Erre jó volt a főnököd akciója. 


    Ami néhány jobbikost illet, köztudott, hogy a Jobbik fordulatot hajtott végre: a régi radikálisabb jobbikosok már nem tartoznak közéjük, akik vannak és maradtak (növekvő számban, a csalódott fideszesek is oda állnak ugyanis), azok tisztában voltak és vannak azzal, mi az oka a "tarhálásnak". Ami folytatódik, az üzenettel együtt.


    "a természetbeni juttatás is tiltott támogatásnak minősül.Ezzel teljessé tették azt ,hogy ne állhasson elő az a helyzet,hogy valamely oligarcha megvásárol magának egy pártot,és azt a saját érdekében kormányra juttassa és működtesse. "


    Minő érdekes, ez csak mostanság fontos a kenyéradó gazdáidnak, amikor ők maguk csinálták, akkor mintha nem lett volna az.


    Ráadásul ők állami (!) pénzből, azaz a MI pénzünkből kampányolnak, hiszen a CÖKA nevű álalapítvány állam támogatást kap, abból finanszírozza a CÖF plakátkampányait, úgyhogy a Fidesz egyértelműen az állami-adófizetői pénzekből folytat kampányt. Ez pedig jogellenes. De erre - érdekes módon - nem tér ki a törvény, holott ez a lényege az egésznek.   


      

    előzmény:
    nadenade (40581)
    2017-12-16  13:00
  21. 2017. december 16. 13:0040581.

    Imádom,amikor egy jogász akar különbséget tenni a jog és az erkölcs között ! Ha nem ad igazat a jog,akkor előrántod az erkölcsöt. Holott neked kellene legjobban tudni,hogy az erkölcs nem írja felül a jogot.


    A politikai pártok tiltott támogatásáról szóló törvények előtt is volt erkölcsi felháborodás azon, hogy egy-egy pártot ki és hogyan támogat. De nem hoztak rá törvényt,mert akkor csak az MSZP-nek lett volna pénze kampányra,és úgy nehéz- pontosabban lehetetlen lett volna az egypárt rendszer lebontása.Amikor megalkották a pártok állami támogatásának rendszerét azzal egyidejűleg tilossá tették a politikai pártok nagy összegű pénzbeli támogatását,de ekkor még megmaradt a természetbeni támogatás lehetősége,azzal a kitétellel,hogy az adományozónak az adomány utáni ÁFÁ-t annak piaci értéke után kellett megfizetni. 2014-ben elfogadták azt a törvénymódosítást,hogy a természetbeni juttatás is tiltott támogatásnak minősül.Ezzel teljessé tették azt ,hogy ne állhasson elő az a helyzet,hogy valamely oligarcha megvásárol magának egy pártot,és azt a saját érdekében kormányra juttassa és működtesse. Mert tévedés ne essék,már minden politikai oldalon vannak oligarchák. Azt viszont el kell kerülni,hogy bábkormány kerüljön az ország élére.


    Az öngólt ebben az esetben a Jobbik rúgta,különösen,hogy a tegnapi tüntetésen eléggé kijött,hogy tarhálási céllal csinálták a tüntetést.Láttam én ott a tömegben jónéhány olyan arcot,akire fogadni mertem volna,hogy most lett elege Vonáékból. Nem arra számítottak,hogy vert seregként elkullognak a térről,de előtte még megmondják nekik,hogy hol az adományozó sátor.

    előzmény:
    pannacotta2 (40577)
    2017-12-15  15:09
  22. 2017. december 15. 22:5940580.

    Tehát ami nem tilos, az egyben erkölcsös is és nem disznóság - szerinted. Még jó, hogy néhány milliónyian másképp gondoljuk


     


    Ha nem ismernénk zugügyvédecske még el is hinnénk hogy te aztán igen erkölcsös vagy..de ismerünk és tudjuk hogy ugy hazudsz mint a vizfolyás és aki hazudik az lop is...by ferike....idiota.

    előzmény:
    pannacotta2 (40577)
    2017-12-15  15:09
  23. 2017. december 15. 22:2540579.

    No, lám, lám, alighogy ezt leírtam, máris körvonalazódni kezd egy, a Fideszen kívüli nagykoalíció. Legalább a választások idejére.


    Orbán félelme, miszerint az ellenségei összefognak, még meg is valósulhat.


    Akkor aztán kezdhettek aggódni, azzal a 2-2,5 millió szavazóval. A többiek együttesen ugyanis többen vannak.  

    előzmény:
    pannacotta2 (40577)
    2017-12-15  15:09
  24. 2017. december 15. 18:1040578.

    libbantkák, mit szóltok ezekhez a szeretetreméltó, segítségreszoruló ártatlan békés migráncsaitokhoz, akik a jó muszlim neveltetésüket magukkal hozva Európába, nekiálltak üldözni a zsidókat!


    Sehol egy antiszemitázás? Hát csak a nem baloldali, nem liberális (és főleg fidesznyik) emberek lehetnek antiszemiták, meg a főrabbi uratok szerint még az izraeli miniszterelnök is, csak a zsinagákat felgyujtó, zsidókat gyilkolgató migráncsok nem?


    Hát ezt magyarázzátok már el valahogy, ha tudjátok!  

  25. 2017. december 15. 15:0940577.

    Tehát ami nem tilos, az egyben erkölcsös is és nem disznóság - szerinted. Még jó, hogy néhány milliónyian másképp gondoljuk. 


    Az ügy sokat használt a Jobbiknak (aminek én annyira nem örülök azért), rengeteg szavazatot hoz nekik, és a pénz is gyűlik szépen. A Fidesznek pedig sokat ártott (ennek viszont kifejezetten örülök).


    Jókora öngólokat rúg mostanság az általad istenített szervezet.   

    előzmény:
    nadenade (40575)
    2017-12-15  09:06

Címlap

top