Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Savós középfülgyulladás

dettikee
Létrehozva: 2010. Április 29. 13:45

Sziasztok!

 

Hallott már valaki erről a betegségről? Tegnap közölte 2,5 óra ülés után (időponttal!!!) az orvos hogy ilyen betegsége van a gyereknek, van mindenféle ilyen-olyan gyógymód, de hááááát nem volt valami meggyőző. Megijesztett, de nagyon. Nem szeretném ha süket lenne a gyerek egy idő után, már most sem hall 100 %-osan (emiatt mentünk el egyébként) Van akinek már volt ilyenje és meggyógyult a gyerek? Vagy legalábbis nem romlott tovább a hallása? Az interneten túl sok minden nincs erről a betegségről, csak az általánosságok, amit az orvos is elmondott tegnap. Én konkrét tapasztalatokra, jó tanácsokra lennék kíváncsi.

 

Köszi

 

Ja, dolgozom, de próbálok aktív lenni.

  1. 2018. Április 11. 16:2336.

    Szia. Ez természetes alapú szer engem is érdekelne. Hol találom meg?

    előzmény:
    mandula_virág (35)
    2013-05-24  17:26
  2. 2013. május 24. 17:2635.

    Sziasztok!

     

    Valaki szólt, hogy nézzek rá erre a topikra.

    Nekem a kisebbik gyerekemnek volt középfülgyulladása többször.

    Mi is mindig antibiotikumot kaptunk. Átmenetileg megoldotta, de minden előjel nélkül visszajött újra.

    Egy barátunk ajánlott egy természetes alapú terméket.

    Azóta semmi baja. Vissza sem jött.

    Mivel teljesen természetes, ezért kockázata nincs.

    Egyszerre vásárolva csak nagyobb mennyiségben vehető, de mi mindig tartunk itthon, sokáig is tart, hiszen kevés kell belőle.

    Olvasd el és döntsd el.

     

    http://socialmediabar.com/kozepfulgyulladas-cikk

     

    Jó egészséget kívánok Nektek,

     

    mandula_virág 

     

    előzmény:
    Csillagboris (34)
    2013-01-24  23:26
  3. 2013. január 24. 23:2634.

    Sziasztok! 

    Rátaláltam erre a topikra, mert most kétségbeesetten keresgélek...

     

    Kisfiamnál is megállapították, hogy az egyik fülében savó van, a másik "csak" fülkürthurutos (ez is mi lehet pontosan?). Ez két hete volt.

     

    Előtte 3 féle antibiotikum kúrát kapott, a torokmandulái voltak csúnyák (hogy tüszős volt-e azt nem tudom, leírva nem volt, de én laikusként csúnya, gennyes-fehéres hólyagokat, pöttyöket láttam rajta), láza is volt, aztán jött a takonykór. Elvittük egy helyi fül-orr-gégész főorvoshoz, aki a műszeres vizsgálat után megállapította, hogy az egyik fülében savós középfül gyulladás van. Ledöbbentünk, mert igazából csak a torkát akartuk megnézetni, hogy tényleg rendbe jött-e.... és megemlítettük, hogy mintha nem tökéletesen hallana, néha visszakérdez. 2 hét múlvára rendelt vissza az orvos, antihisztamin adását javasolta (gyerekorvos Fenistil cseppet adott), ab-t nem, mert hogy előtte már kapott eleget.

     

    Most voltunk kontrollon, és még mindig ott a savó, valami nyákos-fehéres váladéknak mondta és tubus behelyezését javasolta.

     

    Most hogy így végigolvastam ezt a topikot is, nem tudom, hogy nekünk miért nem javasolta az orrmandula kivételét, ha nagyon sokszor az a gond?Nem mintha annyira akarnám....nagyon félek tőle... (pedig nekem is kivették gyerekkoromban, most 1000-szer jobban félek tőle, féltem a gyereket...persze azt sem akarom, hogy a hallása rámenjen, hogy mi a szülei nem jól döntöttünk, nem cselekedtünk, amig még lehetett...)

     

    Gondolkoztunk Tímár doktor felkeresésén is, de ahogy olvasom, a legtöbbször mégiscsak szükséges az orr- (és esetleg a torok) mandula kivétele és / vagy a tubus műtéti behelyezése. Sóterápiát is épp most akartam elkezdeni a gyerekkel, az is egy rakat pénz, nem tudom, van-e értelme....Nagyon el vagyok keseredve, tanácstalan vagyok. Azt sem tudom, hova forduljunk ezzel, olvasom, hogy Kövér doktor úrhoz jártok többen, szerintetek fogadna úgy is, hogy kecskemétiek vagyunk?

    Elkeserítő, hogy ez az orrmandula sokszor vissza is nő, ahogy olvasom 

    Akinek esetleg van friss infója, akár Kövér doktorról, hogy mehetnénk-e hozzá, akár más megbízható, hozzáértő orvosról, az légyszi írjon!!! Az itteni fül-orr-gégészekről nem sok jót hallottam, szóval inkább vinnénk Pestre v. Szegedre.

     

    Légyszi írjatok, akik már túl vannak ezen, adjatok tanácsot, kihez forduljunk! 

  4. 2012. november 19. 21:0133.
    A sztori vége az, hogy egy év "alternatív" gyógymódozás után meggyőztük egymást az orvossal, hogy vegyük ki mindkét manduláját (orr és torok). Ez volt kb. 2,5 éve, azóta tökéletesen hall, sosincs beggyulladva a füle, nincs savó a fülében, szóval happy end:)
    előzmény:
    expatmed (31)
    2012-11-03  15:22
  5. 2012. november 3. 17:2532.

    Szia!

    Nálunk pont ugyanez volt a helyzet, és mindenki csak felszúrni akarta a gyerek fülét(három orvosnál voltunk). Végül szerencsére találtunk egy Doktornénit, aki adott nekünk antibiotikumot, és egy hetet, hogy gyógyuljon. Ha nem, szúrni kell. Végül nem kellett felszúrni, de ahogy rendbe jött, ki kellett venni az orrmanduláit, mert nagyon nagyok voltak, és azt mondták, ezért nem szellőzik a Gyerek füle, és mindig be fog gyulladni, amíg nem veszik ki. Azóta remekül hall.

    előzmény:
    dettikee (1)
    2010-04-29  13:45
  6. 2012. november 3. 15:2231.
    Mi lett a sztori vége?
    előzmény:
    dettikee (1)
    2010-04-29  13:45
  7. H1
    H1
    2012. február 24. 10:3530.

    Sziasztok!

     

    Bár már nem pörög a topic, azért leírom saját tapasztalataimat. Én már felnőtt vagyok, de gyerekkoromban hasonló problémával kűzdöttem (bár arra már nem emlékszem, hogy savós vagy gennyes volt-e a gyulladás), 3-9 éves korom között műtétek sora volt, hol fülfelszúrás, hol mandulakivétel - az orrmandulámat többször is kivették. 9 éves korom után nem volt műtét, de a probléma továbbra is fennállt, mígnem 14 éves koromban - 11 évnyi kórházba járás után - egyszercsak közölte az orvos, hogy orrsövényferdülésem van, amit meg kellene műteni, de 18 éves kor előtt nem nem érdemes, mert a porcosodás folyamata ekkorra fejeződik be, előtte viszont újra kialakulhat a ferdülés. 16 évesen Édesanyám saját részére keresett egy másik fül-orr-gégészt (ez vidéken 15 évvel ezelőtt nem volt olyan egyszerű mint most) és engem is megmutatott Neki. Az orvos közölte, hogy akár holnap is megműt - feltételezem Ő ezt a porcosodásos sztorit figyelmen kívül hagyta. Kis idő eltelt mire rászántam magam a műtétre, 17 éves koromban megműtötték az orrsövényemet és onnantól kezdve 15! évig egyszer sem volt problémám a fülemmel! Most sajnos újra előjött, de ez már nem ide tartozik, csak gondoltam megosztom Veletek az én történetemet. Egyáltalán nem biztos, hogy ez másnál is előfordul, de nálam utólag kimondták, hogy egyértelműen az orrsövényferdülés volt az oka annak, hogy állandóan elzáródott a kürt, nem volt megfelelő a szellőzés ezért minden cuccos meg tudott ott telepedni és sokszor fordult elő vezetéses halláscsökkenés. Erről soha nem olvastam sehol, pedig nálam tényleg ez volt a probléma, mivel a műtét után mintha elvágták volna a fülfájást! Azért írtam le, hogy hátha valakinek segíthet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. H1
    H1
    2012. február 24. 10:3529.

    Sziasztok!

     

    Bár már nem pörög a topic, azért leírom saját tapasztalataimat. Én már felnőtt vagyok, de gyerekkoromban hasonló problémával kűzdöttem (bár arra már nem emlékszem, hogy savós vagy gennyes volt-e a gyulladás), 3-9 éves korom között műtétek sora volt, hol fülfelszúrás, hol mandulakivétel - az orrmandulámat többször is kivették. 9 éves korom után nem volt műtét, de a probléma továbbra is fennállt, mígnem 14 éves koromban - 11 évnyi kórházba járás után - egyszercsak közölte az orvos, hogy orrsövényferdülésem van, amit meg kellene műteni, de 18 éves kor előtt nem nem érdemes, mert a porcosodás folyamata ekkorra fejeződik be, előtte viszont újra kialakulhat a ferdülés. 16 évesen Édesanyám saját részére keresett egy másik fül-orr-gégészt (ez vidéken 15 évvel ezelőtt nem volt olyan egyszerű mint most) és engem is megmutatott Neki. Az orvos közölte, hogy akár holnap is megműt - feltételezem Ő ezt a porcosodásos sztorit figyelmen kívül hagyta. Kis idő eltelt mire rászántam magam a műtétre, 17 éves koromban megműtötték az orrsövényemet és onnantól kezdve 15! évig egyszer sem volt problémám a fülemmel! Most sajnos újra előjött, de ez már nem ide tartozik, csak gondoltam megosztom Veletek az én történetemet. Egyáltalán nem biztos, hogy ez másnál is előfordul, de nálam utólag kimondták, hogy egyértelműen az orrsövényferdülés volt az oka annak, hogy állandóan elzáródott a kürt, nem volt megfelelő a szellőzés ezért minden cuccos meg tudott ott telepedni és sokszor fordult elő vezetéses halláscsökkenés. Erről soha nem olvastam sehol, pedig nálam tényleg ez volt a probléma, mivel a műtét után mintha elvágták volna a fülfájást! Azért írtam le, hogy hátha valakinek segíthet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. május 16. 11:1128.
    Egy kis pontosítás: nyilván nem én szeretném kezelni a fiamat laikusként ("merre induljak el"), hanem hasznos javaslatokat kapnék, kihez, hová menjek a gyógyulás érdekében...
    előzmény:
    citromlepke (27)
    2011-05-16  11:05
  10. 2011. május 16. 11:0527.

    Sziasztok!

    Nem nyitok új topikot, mert felesleges: a probléma hasonló.

    Azzal a különbséggel, hogy a fiam 9 éves elmúlt, és másfél éve 3 havonta visszatér a savós középfülgyulladása. Manduláit kivették már 3 éve, korábban az orrmanduláit is, tubus volt mindkét fülében 2 évig, nem esett ki magától, hanem ki kellett venni. Ezzel a műtéttel egyidőben a visszanőtt orrmandulát újból eltávolították. A gyermekklinikán (D-Alföld) szinte minden orvosnál jártunk a gégészeten a TB-s rendelésen, magánorvosnál is voltunk párnál végső elkeseredésemben. Csak antibiotikumot írnak, Zinnat, Sumamed, Augmentin, mikor melyiket. Én nem hiszem el, hogy csak tünetileg lehet kezelni, biztosan van valami oka annak, hogy ennyi idősen még mindig a fülével küzdünk. A Nasonexet éves(!) használatra írták fel, ezen nem kissé felháborodtam. A problémát ezzel nem oldjuk meg. MRI vagy CT nem volt, sem tenyésztés. Csak kezelgetik a fiamat, de meg nem gyógyítják. Most éppen ismételten egy Zinnat-kúrán van a gyerkőc, de a nyáron szeretnék a végére járni ennek az egésznek. Nem mindegy, hogy kisiskolásként mennyit mulaszt, ill. a rengeteg antibiotikum sem célzott, ahogy észrevettem.

    Van valakinek javaslata, merre induljak el? Köszi szépen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     

Címlap

top