Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90napos újból

Torolt_felhasznalo_198756
Torolt_felhasznalo_198756
Létrehozva: 2010. Április 27. 17:14

Sziasztok!


Tudom,hogy indult már jópár topic a 90napos diétáról,de én ma kezdtem el és szeretnék egy kis segítséget és támogatást kérni  persze aki szeretne fogyni Ő is csatlakozzon és fogyunk együtt .


Várom a fogyni vágyokat!!!

  1. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 13. 18:4276.
    Szia Sibyl!

    Nagyon jó döntést hoztál:

    És én azt gondolom, hogy ezúttal végigcsinálod! Majd mi segítünk!
    Nagyon hasonló paraméterekkel álltam neki a 90 naposnak: 167 cm-hez 97 kg-mal.

    Mekkora a picúrod?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_930461 (75)
     
  2. Torolt_felhasznalo_930461
    Torolt_felhasznalo_930461
    2010. május 13. 17:2275.
    Szia Pintyo577!

    Én is négy napja kezdtem a 90napost! Immáron 100-adszor kezdem el, de idáig ritkán jutottam el. Eddig a legelső próbálkozásom volt sikeresnek mondható, akkor az első víz napig 8 kilótól szabadultam meg. A víz nap után pedig abbahagytam!
    Mostanra egy terhesség majd egy cigire való visszaszokás és leszokás után, alulműködő pajzsmiriggyel a 163 centimhez vagyok 95 kiló! Már annyiszor el akartam kezdeni diétázni, hogy azt elmondani sem lehet, de mostanra a lábaim is nagyon fájnak és az első emeletre való feljutás is megerőltető. A kicsi lányommal való szabadtéri játékokról nem is beszélek, hogy képtelen vagyok rá.
    Négy nappal ezelőtt eldöntöttem. VÁLTOZOK! Első körben a 90 napos diétát kezdem el és majd lassan a sportot is bevezetem az életembe.
    Kis célokat tűztem ki, hogy pontosan milyen ütemben szeretném a fogyást és csak ezeken a napokon fogok méredzkedni. A következő mérési nap a 21-ik nap reggele.

    Kitartás mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756650 (68)
     
  3. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 13. 13:2874.
    Sziasztok!
    Tegnapi írásom elszállt!
    Gyorsan, akkor amit akartam:

    Bowli: Jól tetted, hogy rátetted!
    Akartam még írni, hogy a gombát az első 3 napon nyugodtan lehet enni, mert semleges!!!!
    Akkor ma víznap? Hajráhajrá!!!!
    Pintyő! Nem tudom, hogy mennyiről indultál. Akinek kevesebb a leadnivalója, ott általában lassabban megy a fogyás. De 3 nap alatt 40 dkg sem rossz.
    Szauna: ha már nem szoptatok, én is szeretnék!

    Jázmin: én voltam, de amit írtam elszállt, utána meg már nem tudtam jönni a lányok miatt.
    Ügyi voltál gyümölcsnapon. Víznap: neked is hajráhajrá!!!!

    Britte: De jó, hogy jöttél! Szerintem most végig tudod csinálni! Majd mi tartjuk benned a lelket, ok? Te meg bennünk!

    Pintyő! Látod, 1 nap alatt már ugrott is a mérleg!
    hajrá gyüminap!
    Britte: mekkorák a gyerkőcök? Nekem 10 hónapos a pici, 6,5 éves a nagylányom!
    Nekem is ez tetszik legjobban ebben a diétában. Abszolút nem éhezem, és mégis fogyok.

    Na, tegnapelőtt volt ugye víznapom, amit lelkesen végigcsináltam!
    Délután megittam 3 részletben kb 3 dl 100%-os gyümölcslevet, azonkívül kb 5-6 liter vizet. Rengeteget jártam pisilni, és mégis jól éreztem magam.
    Ja, és rábeszéltem itt egy utcabeli anyukát (nagyobbik lányommal közel egyidős a kisebbik fia), mert ő is fogyni akar, és most együtt nyomatjuk. Előző husinapomon csatlakozott, így most víznapot együtt tarthattuk. Sokkal jobb volt, mint egyedül!!!!
    Tegnap húsnap, sült csirkecombit ettem, ebédre 1 komplettat +1 felsőt, vacsira egy komplettat. Mellé nyers ubit ettem + snidlinget.
    Ma zöldségnap: karfiolt és cukkinit sütöttem tepsiben. Nem rossz, de legközelebb megfőzöm kicsit előre a karfiolt.

    Képzeljétek: nagylányomban kullancs volt, orvos vette ki, de bentmaradt a feje, tűvel bányászta ki neki. Kapott antibiotikumot, meg most kapja az oltást… gyorsított változatban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_950682 (73)
     
  4. Torolt_felhasznalo_950682
    Torolt_felhasznalo_950682
    2010. május 13. 09:2573.
    Na én pont így vagyok vele, 3 hete rendszeresen járok aerobicozni, alig eszem valamit és semmi. Amikor 90 naposoztam ettem normálisan, nem mozogtam és mégis fogytam! Nem véletlen, hogy szeretem ezt a fajta diétát. Ja és én bűnöztem is anno, minden nap ittam 3in1 kávét és a gyümölcsnapot sosem bírtam ki, aznap is ettem, mégis nagyon szépen lefogytam.
    Most az a bajom, hogy a második fiam születése után itthon unalmamban - mert nagyon jó baba szerencsére - minden nap sütöttem és megettem, így fél év alatt sikerült több, mint 10 kilót felszednem. Úgyhogy most muszáj ettől megszabadulnom, mert nem bírok tükörbe nézni és semmi nem jön rám.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_756650 (72)
     
  5. Torolt_felhasznalo_756650
    Torolt_felhasznalo_756650
    2010. május 13. 08:5372.

    Sziasztok!


    Ma a 4. nap gyümi nap.


    Tegnap isteni volt, délben káposztástészta, délután fagyi, vacsira mákostészta, mégis ma reggel 50 dkg-val kevesebbet mutatott a mérleg (és még Wc előtt voltam).  


     


    A 3 nap alatt lement 1 kg, ez nagyon jó, remélem így is marad, mert volt nálam olyan időszak, 4 hónapig semmi nem ment le, pedig naponta kondiztam, reggel-este turmixot ittam, iszonyú nehéz volt kibírni.  


     


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_950682
    Torolt_felhasznalo_950682
    2010. május 13. 08:0371.
    Sziasztok!
    Örülök, hogy van egy új 90 napos topik!
    Én már 2x csináltam (mind a kétszer csak félig, de ha összeadom a két eredményt akkor összesen 15 kilót fogytam vele), szerintem egy nagyon jó diéta. Nekem máshogy nem megy. Lassan 3 hete fogyózom, járok step aerobicra és másfél kilótól sikerült csak megszabadulnom, úgyhogy újra belevágok a 90 naposba hétfőn. Remélem, megint sikerrel járok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_799317
    Torolt_felhasznalo_799317
    2010. május 13. 07:1770.
    Jó rehhelt!
    Egésznap senki nem volt fenn?
    Nekem ma víznapom van, és megyek el itthonról, de remélem mire jövök már lesz iromány, hogy ki mit mennyit hányat hol és miért?
    Páka Hölgyek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799317 (69)
     
  8. Torolt_felhasznalo_799317
    Torolt_felhasznalo_799317
    2010. május 12. 16:5569.
    Sziasztok!
    Bowly, hajrá menni fog! nekem ma van gyüminapom,holnap pedig víznap.
    Ma ettem 2banánt rám sózott a piacon a néni 3vilmoskörtét 100-ért, mondván nincs semmi baja csak kicsit barna...hát a kukában végezte holnap ezt közölni is fogom vele hogy káár volt hinnem neki és tuti többet nem megyek hozzá (ezt nem mondom) de majd látni fogja mindig nála vásároltam hát ennek vége...szóval 2 banán fél liter paradicsomlé és 3kanál töltöttkáposzta de nem bírtam ellenállni
    Nos, képzeljétek visszajött 0.5 kiló, levontam a következtetést: gabonanap után nem szabad mérlegre állni
    Most megyek, de írjatok ti is mizu?
    Páka Hölgyek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_69945 (66)
     
  9. Torolt_felhasznalo_756650
    Torolt_felhasznalo_756650
    2010. május 12. 08:2668.

    Sziasztok!


    Ma tésztás napunk van, mákos és káposztás lesz.


    40 dkg ment le 3 nap alatt. Nem szoktam magam mérni csak hetente, de amikor szaunázok előtte-utána megmérem magam, hogy tudjam mennyit izzadok ki ( ma pld 80 dkg-ot). 


    6-8 kg-val már megelégednék, de ha "véletlen" több menne le , na akkor sem esnék kétségbe.


    Mindenkinek szép napot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_756650
    Torolt_felhasznalo_756650
    2010. május 12. 08:2367.

    Sziasztok!


    Ma tésztás napunk van, mákos és káposztástésztát csinálok.


    40 dkg ment le 3 nap alatt.  Nem szoktam magam mérni csak hetente, de amikor szaunázok előtte-utána megmérem magam, hogy tudjam mennyit izzadtam ki. 


    6-8 kg nekem elég lenne, de ha "véletlen" több menne le, akkor sem esnék kétségbe.  


    Szép napot mindenkinek.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_69945 (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_69945
    Torolt_felhasznalo_69945
    2010. május 11. 19:5966.
    Sziasztok!

    Hendegabi! Már késő, rátettem! Finom volt!!!!!!!!!!!
    Nekem holnap gyüminap, utána szeretnék egy víznapot! Remélem birni fogom!

    Szép napot Mindenkinek - már ami hátra van!!!!
    Akkor szép holnapot is!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jóccakát!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (65)
     
  12. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 11. 14:1765.
    Bowli: erős vagy te, nem kell neked az a tejföl:
    Tegyél rá kechupot, v. pizzaszószt! Esetleg pöriszaftot
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_69945 (61)
     
  13. Torolt_felhasznalo_799317
    Torolt_felhasznalo_799317
    2010. május 11. 14:1164.
    Hello!
    Újra elvastam betűről-betűre a reform 90-est,de nem írja,hogy gyümi lenne a reggeli,nem akarok senkit meggyőzni (talán csak magam) ...de nem tudom.....tovább kutakodom hátha találok vmi konkrétat, hogy gyümi avagy nem gyümi. Jajj és a reform egy szóval nem említi, hogy ha vége még 3hónap gyümi....kissé zavaros.ideje lenne tisztába rakni így 16 nap után (gabona)!!
    Kitrtást a víznaphoz!Nekem ami bevállt a Szentkirályi O2 (piros) nagyon jó oxygénnel dúsított víz, semmi bajom nem volt szerintem eltelített vagy nem tudom, amíg el nem fogyott nem voltam éhes, amint a sima maradt megéheztem...de kibírtam az egésznapot!
    Hajrá!
    Páka!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (63)
     
  14. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 11. 13:5063.
    Sziasztok!

    Jázmin
    Hát, én azt gondolom, hogy reggeli gyümölcs, délelőtt, ha nagyon éhes vagy, tízóraira már eheted a zöldséget, vagy tésztanapon akár a fornettit, de csak nagyon kicsit. Ebédre meg a 20 dkg-os (kb) adagot. (Én van, hogy többet eszem )
    Lényeg, hogy a gyümölcs és a másik étkezés között mindig legalább 1 óra elteljen!!!!!

    Stagnálás mindenkinél előfordulhat, sőt, elő is fog fordulni. A legtöbb diétázó, legyen szó akármilyen diétáról, általában havonta 1x legalább stagnál. Olyankor akár 4-5 napig egy dekát sem mozdul el a mérleg nyelve.
    Nálunk nőknél ez a havi ciklussal összefüggésben meg még rosszabb is lehet.


    Na, első víznapom ma. Eddig egész jól viselem, bár mindenem fáj, de az alighanem az időjárás miatt van.

    Ja, és mindenféle receptet találtok itt, akár zöldség (keményítő) napra is:
    http://www.mindmegette.hu/dieta/90-napos/receptek



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799317 (57)
     
  15. Torolt_felhasznalo_69945
    Torolt_felhasznalo_69945
    2010. május 10. 19:3062.
    Nekem sem nyitotta meg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799317 (60)
     
  16. Torolt_felhasznalo_69945
    Torolt_felhasznalo_69945
    2010. május 10. 19:2261.
    Sziasztok Csajok!

    Jázmin! szerintem délelőttönként maradj meg a gyüminél. Ma nekem is zöldség napom volt. Kotortam a spájzban némi barnarizs maradékot. Megfőztem, ízesítettem, daraboltam bele zöldhagymát, fokhagymát, elég elviselhető íze volt. Holnap tészta nap! Ha teszek rá egy kis tejfölt???????
    Ma egy-két kiskanál saját főzésű eperlekvár lecsúszott . "Ölni" tudtam volna egy kis édességért. - sajna!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799317 (57)
     
  17. Torolt_felhasznalo_799317
    Torolt_felhasznalo_799317
    2010. május 10. 19:2060.
    Nekem sem nyitja meg! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297791 (58)
     
  18. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 10. 18:2359.
    Orsyka: Szia!

    Nekem nem nyitja meg
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_297791 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_297791
    Torolt_felhasznalo_297791
    2010. május 10. 16:1558.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_799317
    Torolt_felhasznalo_799317
    2010. május 10. 14:4857.
    Hello Hölgyek!
    Nagyon jó, hogy ennyit kellett olvasni ma du-n!
    Nekem ma van zöldségnap szóval kérnék mindenkit aki csak teheti és van kedve pötyögjön már le nekem néhány zöldségnapra való kaját...elég a neve rákeresek neten...ami nektek izlett...ugyanis nem tudok felsorolni 5 db zöldséget vagy gyümit amit megennék szivesen.... Most grilleztem a sütőben gombát háááát... finoman szólva kaka....
    Nagyon éhes voltam egésznap....a súlyom pedig most nem tudom hogy áll remélem nem több mint volt (főztem egy -t ez a mai nap legjobb kajája ma)
    Nohh és szeretném, ha segítenétek eldönteni hogy is a helyes...az van a reform90 napos azt írja az elején ez is a gyümi épül a délelőtt folyamán...óóóó mondom én okés hát legyen! DE!!! Utána azt írja egész nap zöldség némigyümi a nap folyamán...akkor mit egyek délelőtt?aztán gabonanap:tészta kenyér stb...és némi gyümi...akkor reggel tolhatok fornettit és ha netán nem bírnám kigyümi nélkül (ami nem valószínű...a könyökömön jön ki), akkor ehetek keveset...
    A kérdésem délelőtt a napnak megfelelőt kell enni vagy a fránya gyümölcsöt? Noh? Szerintetek mi van??
    Rólam vmiért hamarabb kezdett le menni...de gondolom ennek az lesz a következménye, hogy hamarosan beáll és várhatom majd hogy meginduljon....megint...
    Páka Hölgyek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 10. 14:1656.
    Sziasztok!

    Tegnap lezajlott a bérmálás!
    Kicsit bűnöztem, ugyanis utána étterembe mentünk, és nem találtam a diétába illő kaját
    Szóval ettem egy tál harcsapaprikást túrós-csuszával.
    Este már csak néhány pogit gyötörtem be, sok folyadékot ittam, úgyhogy végülis nagyon nem tértem el, ma pedig nyomatom a gyümölcsnapot - ananásszal!

    Jázmin: hatalmas gratula a -5,5 kg-hoz. Csak így tovább:

    Bowli: igen, igazad van, inkább lassabban, de tartsuk is meg azt a súlyt.
    De ne csodálkozz, ha türelmetlen vagyok. Közeledik a nyár, és én nem szeretem a beépített úszógumit....

    Pintyő: feltétlenül kipróbálom a karfiolt is pöriben. Biztos nagyon finom lehet! Már csorog is a nyálam!
    Nekem egyébként a zöldségnapon kell a legjobban visszafognom magam, mert ezekből tudnék eszméletlen mennyiséget bedörgölni.

    Fantom: nyami, amit te írtál, is nagyon finom lehet.
    Kilók megindulása: van, akiknél szinte azonnal, de én régebben azt olvastam valahol, hogy az általános az, hogy a 2. héten indulnak meg jobban a kilók.
    Szokták is javasolni, hogy 2 hétig ne mérje magát, aki belekezd a diétába.
    Babcsíra: nem csak fini, de egészséges is! E vitaminban, vasban gazdag, jó hatással van a hormonokra és a szívműködésre!!!!
    Amúgy én rendszeresen ettem lucerna és búzacsírákat korábban, lehet, újra nekikezdek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799317 (50)
     
  22. Torolt_felhasznalo_756650
    Torolt_felhasznalo_756650
    2010. május 10. 10:5755.

    Szia Jázmin!


     


    Köszönöm a válaszodat  


    Megfogadom a tanácsod, vagy még arra gondoltam, hogy lének iszom az almát vagy megsütöm, egy kis fahéjal.


    Én is tapasztaltam, hogy működik, mert 20 nap alatt 6 kg lefogytam, csak a gyomrom iszonyúan fájt, de most nem így lesz.


    Elkezdtük a mai nappal a párommal, nagy szerencsém van, hogy nem kell külön főzögetnem.


    Megcsináltam a napi kondimat, megvolt a szauna és a fűnyírás, most csinálok egy kis almalevet.


    Próbáljátok ki karfiolból a pörköltet, isteni finom.


    Mindenkinek szép napot.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799317 (49)
     
  23. Torolt_felhasznalo_365034
    Torolt_felhasznalo_365034
    2010. május 10. 08:3854.
    Ma van zöldségnapom.Mikor kezdenek általában leolvadni a kilók?
    Tegnap vettem a kínainál főtt rizst+ szerzetesek eledelét (ez párolt zöldségek) és babcsíra salátát.Nagyon fini. Hétvégén a ruhaboltokban már nem a molett 44-46 -os rucikat nézetem hanem a csiniket.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_69945
    Torolt_felhasznalo_69945
    2010. május 9. 20:2353.
    sziasztok!

    Én is kipróbálom a cukkini pörit! Hááát nekem is van még 14 kiló leadni való!
    Azt vettem észre, hogy az ananász, ami nem konzerv - igen jó tisztítókúrát rendez a pocakban!
    13 nap alatt Jázmin nagyon szép eredmény az 5,5 kg.
    Hendegabi! Kitartást, időnk mint a tenger. Inkább lassabban olvadjanak a kilók és ne jöjjenek triplán vissza!!!!!!!!!!!!!!!!
    Ma husinapom volt, húsleves - pipi combból -, majd ezek kirántva, magamnak csak tojásba mártva, többieknek még rizs és krumplipüré köret, mivel ki ezt, ki azt szereti, plusz savanyuság! Holnap a maradék rizs!
    Kitartást mindenkinek! Köszi a tippeket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799317 (50)
     
  25. Torolt_felhasznalo_799317
    Torolt_felhasznalo_799317
    2010. május 9. 07:4852.
    Jó reggelt köszönöm a választ fogok keresni magamnak érdekel a dolog
    I love !!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_365034 (51)
     

Címlap

top