Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90napos újból

Torolt_felhasznalo_198756
Torolt_felhasznalo_198756
Létrehozva: 2010. Április 27. 17:14

Sziasztok!


Tudom,hogy indult már jópár topic a 90napos diétáról,de én ma kezdtem el és szeretnék egy kis segítséget és támogatást kérni  persze aki szeretne fogyni Ő is csatlakozzon és fogyunk együtt .


Várom a fogyni vágyokat!!!

  1. Torolt_felhasznalo_799317
    Torolt_felhasznalo_799317
    2010. május 4. 22:2926.
    Szia hendegabi.
    Gratulálok már ehhez az eredményhez is.
    Te is a reform diétát csinálod? Mozogsz mellé vmit?
    Elolvastam...akkor semmi sem lehetetlen....
    Igazából azért gondolnám ezt a forumot mert a többi is biztosan tuti, de ott úgy olvasom már rutinos összeszokott csapat van elég nehéz megtalálni és tartani is fonalat egy olyan fórumon...már próbáltam.
    Így keresek magamhoz haonló kezdő emberkéket, hogy mi is egy összeszokott csapat lehessük! És mindent a legelején kezdjünk...
    Jó éjt mindenkinek!
    Ui: Meg lesz az a 80!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (25)
     
  2. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 4. 21:1625.
    Szia Jázmin!

    Látom, vígkedélyű, pörgős csaj vagy
    Örülök, hogy te is jöttél. Pörgessük csak fel kicsit a fórumot
    Az előző tapasztalatokról már írtam, ha visszanézed a korábbi hsz-eim, olvashatod.
    Indulás: nekem jan 1-jén 101 kg volt, április második felében aztán 97 kg. és tulajdonképpen erről kezdtem a diétát múlt csütörtökön, azaz a 6. napon vagyok túl.
    Célok: július végéig 80 kg-ot szeretném elérni. Szerintem nem lehetetlen, csak kitartás kell.


    Klaucska: nagyon szívesen. Örülnék, ha csatlakoznál. Határozd el magad!!!!!
    Menni fog!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_799317 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_799317
    Torolt_felhasznalo_799317
    2010. május 4. 20:0124.
    Hello,sziasztok!
    Nagyon örülök, hogy találni olyan 90napos fórumot ahol a reform diétát követik. Annak még jobban örülök, hogy kb 3óra várakozásra megkaptam a regisztrációs email-t........... ééééssssssssss írhatok!
    Szóval én is nagy diétázó vagyok, mint súly felesleg szempontjából, mint kezdő lelkesedés terén.
    Jelentem 10. napos vagyok és keményen víznap van egésznap...türhető...nah,jó valljuk be rohadt nehéz!! de ez van...
    Milyen rendszeresen vagytok a fórumon? Megoldható, sokat eszmecseréljünk? úgy biztosan könnyebb lesz végig vinni.
    Ki honnan indul és mi a cél? Vkinek előző tapasztalat? Szerintetek hatásosabb ez a diéta mint a sima?
    Nahh, jó bedugulok...
    Remélem nem zavartam senkit a fecsegésemmel, ha igen akkor bocsi.
    Páka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (1)
     
  4. Torolt_felhasznalo_972514
    Torolt_felhasznalo_972514
    2010. május 4. 13:2323.
    Kedves hendegabi!

    Köszönöm szépen a válaszod, akkor azt hiszem lassan belevágok. Gondolom a döntés és az eleje a legnehezebb... a nagyobb baj az, hogy nem nagyon van időm mozogni mellette. Alapvetően sportos testalkatú vagyok, de a számitógép előtt ülést annyira nem számitom sportnak...

    Vannak tippek, trükkök, hogy hogyan vegyem rá magam?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (22)
     
  5. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 4. 13:0222.
    Szia Klaucska!

    Szerintem érdemes belevágni akár 5 kg miatt is, legfeljebb ha elérted a kívánt súlyt, abbahagyod, és akkor még egy ideig a reggelid csak gyümölcs legyen.
    De nem annyira procedúra ám, ha már belejöttél, természetes lesz, hogy különválasztod a különböző étkezéseket!

    Esetleg még az is megoldás lehet nálad, hogy beiktatsz heti 1-2 gyümölcsnapot a jelenlegi étkezésed mellett, igaz, akkor lassabb a hatás, de úgy is lemegy az az 5 kg.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_972514 (21)
     
  6. Torolt_felhasznalo_972514
    Torolt_felhasznalo_972514
    2010. május 4. 12:0921.
    Sziasztok!

    Tudom, hogy nyárhoz képest kicsit késésben vagyok, de belekezdenék egy ilyen fogyikúrába. Nem igazán akarok sokat fogyni, inkább formálnám magam, összesen 5 kilóval vagyok több annál, amit normálisnak találok magamnál. Szerintetek 5 kiló miatt érdemes belekezdeni egy ilyen procedúrába?
    Szép napot mindenkinek!
    Klau
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 3. 21:2920.
    Sziasztok!

    Ma nekem husinap volt. Ilyen cézár-saláta szerűt gyártottam, joghurtos öntettel, és nagyon jól esett.
    Érdekes, hogy mennyire elteltem tőle, pedig nem számítottam rá.

    Bowli: holnap csinálod a víznapot? Majd gondolok rád, szurkolok, hogy sikerüljön.
    Igen: anyagilag is kell.

    Beus: nekem mániám a mérleg, centit inkább csak a ruhákon veszek észre.
    Pedig tudom, hogy nem jó, hogy folyton méregetem magam, mert hamar elmegy erre-arra fél kiló (pl: több vizet ittam, nem szopizott annyit a gyerek).

    Mivel én még csak 5 napja kezdtem, kilóra nem tudok mit mondani, vagyis ma reggel 1 kg-mal kevesebbet mutatott a mérleg, mint az első husinapomon, de mivel gyüminap után vagyok, nem ugrálok örömömben egyelőre. Remélem, hétvégéig még lejjebb megy, bérmálkozásra megyünk, és bár beleférek a kosztümömbe, azért jobban mutatna.
    Szóval 97-tel kezdtem 5 napja, vasárnapra szeretnék 95 lenni.
    Július végére pedig annak örülnék a legjobban, ha 7-tel kezdődne a súlyom. Persze kerek 80-nal is nagyon boldog lennék! (Főleg, miután jan 1-jén még 101 voltam)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_69945 (18)
     
  8. Torolt_felhasznalo_898871
    Torolt_felhasznalo_898871
    2010. május 3. 20:2319.
    Sziasztok
    milyen napotok volt??
    Hát a mérésről annyit hogy én az elején meg mértem magam és majd csak a végén fogok megint a mérlegre álni, de azért közben 2 hetente mérem cm-vel magam .
    Nem tudom miért de nagyobb lelkesedéssel csinálom ha láttom hogy egyre kevesebb az ugy mond körméretem
    Ti hogy háltok fogyatkoznak a kilók??
    jó éjt mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (16)
     
  9. Torolt_felhasznalo_69945
    Torolt_felhasznalo_69945
    2010. május 3. 18:5718.
    Sziasztok!
    Ma nem voltam hős gyüminap alkalmából, lement egy kis husi is Ő most boldog, én nem!
    Csak azért is bepróbálom a víznapot!
    Szerintem is kell készülni lelkileg és agyilag is akár a fogyókúrára, akár bármilyen döntéshozatalra. Ha az agyban eldőlt, talán könnyebb!
    A névelírás nem probléma!
    Üdv Mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (16)
     
  10. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 2. 21:5817.
    Bocs! Bowly! Ne haragudj, nem tudom, miért boykát írtam.

    Na, mára eldugultam!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 2. 21:5716.
    Látom, itt a jóidő!

    Imádom én is a grillezéses, főzőcskés kerti bulikat!

    Köszi, jól bírtam a gyüminapot, este ugyan kicsit elkedvetlenedtem..... de ez nem biztos, hogy a kaja miatt volt.

    boyka: köszi neked is a választ!
    Folyadéknap: brrrrrr. Szerencsére nekem az még arrébb van. Arra lelkileg külön kell készülni, nem?


    Aki méreszkedett: mennyi ment le eddig, milyen ütemben, és mit reméltek (végére mennyi megy le?)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898871 (14)
     
  12. Torolt_felhasznalo_69945
    Torolt_felhasznalo_69945
    2010. május 2. 21:3215.
    Sziasztok!

    Szerintem is keményítő napon kell enni a rizst és a kukoricát. Hétvégén családi banzáj volt nálunk is - ballagás, szülinap - én is többet ettem, mint kellett volna...
    Remélem nem ragadt fel belőle semmi!
    Holnap gyüminap, utána jó lenne víznapot tartani!
    Mindenkinek kitartást!!!!!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_898871
    Torolt_felhasznalo_898871
    2010. május 2. 20:0814.
    Sziasztok
    Ma nagyon jó napom volt tárcsán sütögettünk a családdal és én pipi mellet ettem
    Remélem mindekinek szép napja volt
    Remélem Gabi gyorsan eltelt a gyümi napod és sikeresen végig bírtad
    szép estét mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. május 2. 13:1313.
    Sziasztok!

    Ma van az első gyümölcsnapom. Egyelőre még jól bírom, bár emlékeim szerint a 2. - 4. gyümölcsnap viselt meg a legjobban a korábbi diétám alatt.


    Hoztam egy linket, hátha érdekel valakit. Egész jó recepteket, ötleteket láttam (még gyümölcsnapra is.)

    http://www.mindmegette.hu/dieta/90-napos/receptek


    B eus, köszi a választ. Közben egy ismerősöm, aki szintén nyomatja ezt a diétát, felvilágosított, hogy ezek zöldségnapon, azaz keményítőnapon fogyaszthatóak, tehát az én régi verzióm szerint. Igaz, hogy a keményítő is tulajdonképpen egy szénhidrát, úgyhogy az ismerősöm sem tévedett.
    Kukoricát én sem, vagy max. rizibiziben ettem. Viszont a rizst, azt szoktam, csak mértékkel.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898871 (12)
     
  15. Torolt_felhasznalo_898871
    Torolt_felhasznalo_898871
    2010. Április 30. 22:4412.
    Sziasztok'
    nekem egyálatlán nem ment el a kedvem a diétától sőt nagyon is jól érzem magam ,csak éppen a szép időnek köszönhetöen egész nap kint voltam
    Nekem ma volta tésztanap
    Én ugy tudom hogy zöldségnaphoz sorolják a kukoricát és a rizst ,mondjuk én nem szoktam ezeket enni diéta alatt ezért nem tudom biztosra
    jó éjt mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_929346 (11)
     
  16. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. Április 30. 22:0411.
    Sziasztok!

    Nagy volt ma itt a csend! Remélem senkinek sem ment el a kedve a diétától.

    Nekem ma volt az első zöldségnapom (bocsi, de én csak így hívom őket).
    Bevallom ez a kedvencem, és egyben ettől a naptól tartok a legjobban.
    Jópár évig vega voltam, így rengetegféle zöldséges kaját ismerek - szeretek, viszont pont ezért nehéz megállnom, hogy ne legyen túl sok belőle!

    Na, holnap tésztanap, gombás tésztára készülök.

    Lenne egy kérdésem felétek:
    Szerintetek a rizs és a kukorica melyik naphoz tartozik?
    Én a korábbi diétáimban zöldségnapokon fogyasztottam, de most egy ismerősöm azt mondta, hogy szerinte, mivel mindkettő gabona, egyértelműen szénhidrátnapon kellene enni ezeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (3)
     
  17. Torolt_felhasznalo_205306
    Torolt_felhasznalo_205306
    2010. Április 29. 16:4110.
    Szia olvasgatom amit írsz és sok igazság van benne. Nekem olyan 10 éve sikerül tartani a súlyomat igaz tol-ig határokat szabtam meg magamnak és nem engedem hogy sok rakodjon rám, mert az nagyon nehéz leadni sajnos mindent eszek csak igyekszem mértékletesen és nagyon régóta legalább heti 4-5 tornázom
    Most kicsit fogyni akarok még hogy a tol-igem kisebb legyen mert ha 10 éve tudom tartani, gondolom a kevesebb súllyal is sikerülni fog
    ahogy írod nehéz családban két félét főzni, munka esetleg gyerekek mellett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_898871 (8)
     
  18. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. Április 29. 13:159.
    Nekem jók a tapasztalataim, bár valóban visszahíztam, de nem csak az okokat keresem.
    Az első után tényleg olyan mértékű zabálást folytattam, hogy attól bárki meghízott volna!
    A terhesség alatt is többet ettem, tehát evidens, hogy jött rám plusz, de a diéta befejezése és a teherbeesés közötti időszakban igazából normál étkezés mellett simán tartottam a súlyom, sőt minimális fogyás is volt.


    Köszi a tippet, benézek az általad javasolt fórumba!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_30750 (7)
     
  19. Torolt_felhasznalo_898871
    Torolt_felhasznalo_898871
    2010. Április 29. 08:048.
    Sziasztok
    szerintem elö fordulnak dolgok ami miatt egyszerüen nem biród azt hogy kevesebbet egyél mert( pl. lelkileg a padlón vagy) és mondjuk vissza hizol fogyokúra után, mert személyszerinte nekem egész életemben fogyokurázni kellene mert ha egy picit is többet eszek az rám rakodik és rengeteg ilyen nő van aki küzd a súlyával .
    Az élet mód váltásról annyit hogy ha családban élsz és nem egyedül akkor kivitelezhetetlen mert attól hogy mondjuk én váltani akkarok az nem jelenti az hogy a családom is változtani akkar és ugy elég nehéz( pl. két féle ételt főzni) főleg ha az embernek alig van ideje.De ez csak az én meg láttásom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_30750 (7)
     
  20. Torolt_felhasznalo_30750
    Torolt_felhasznalo_30750
    2010. Április 28. 23:137.

    Sziasztok!


    Senkit nem akarok lebeszélni a 90 naposról, de a fogyókúrk után, ha már visszaállsz a rendes tápálkozásodra, úgy is visszhízod egy idő után, bármilyen kifogásokat é ürügyeket is keresel, hogy miért is történt.


    Próbáljatok meg inkább életmódot váltani, többet mozogni és egészségeseb ételeket enni, nézzetek be 1leszek fórumjába, sok hasznos infót találtok ott.


    Egyébként meg sok sikert (anno én is végigcsináltam egyszer és még többet híztam vissza, mint az induló súlyom)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (1)
     
  21. Torolt_felhasznalo_929346
    Torolt_felhasznalo_929346
    2010. Április 28. 22:486.
    Sziasztok!

    Én is szeretnék hozzátok csatlakozni.

    Magamról: ezzel a diétával már 2-szer sikerült megszabadulnom 10 kg feletti súlytól. Első alkalommal a stresszes életmódomnak köszönhetően a 90 nap utáni 3 hónap alatt vissza is szedtem mindent, sőt némely plusz kg-ot is. Egyértelműen az én hibám volt, hisz nem tartottam be, hogy reggelire csak gyümit egyek, illetve nálam a depi zabálással jár...
    A második alkalommal 15 kg-tól szabadultam meg, amit sikeresen tartottam is, mígnem terhes lettem második babámmal. 14 kg-mot szedtem fel a terhesség alatt, 104 kg-mal mentem szülni, 98-cal jöttem haza, szopi alatt feljött további 3 kg.
    Január óta már próbálkoztam kisebb mértékben visszafogni magam az étkezés terén, ennek köszönhetően jelenleg 97 kg-mon állok. Viszont most úgy látom, hogy ez nem fog magától lejjebb menni, így (dacára, hogy még szoptatok) úgy gondoltam, ideje belevágni ismételten a diétába, hogy valamelyest visszanyerjem "fürgeségem".

    Bevallom, én is inkább a régi 90 naposban bízom, annak ellenére is, hogy biztos hiányozni fog a reggeli tejeskávém.
    Tapasztalatom, hogy ha megengedek magamnak valamennyit, hamar átesek a ló túlsó oldalára, és értelmét veszti a diétám. AKKOR HAJRÁ!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_898871
    Torolt_felhasznalo_898871
    2010. Április 28. 20:455.
    Sziasztok
    én is elkezdtem ma 90 napos diétát,igaz én az eredeti recepttel csinálom,mert egyszer már végig csináltam kb. 3 éve és nagyon szépen le is fogytam 20kg-ot és a utána lévő három hónapban amikor még mindig reggelire gyümölcsöt kellet enni akkor fogytam hozzá 5 kg.
    Nagyon jól éreztem magam a börömben és tartani is tudtam kb. 2 évig amikor elkezdöttek a vizsgáim és ekkor gondolom az idegeskedés miatt szépen kúsztak vissza a kilóim.
    Nekem egyedül az első 1-2hét ami nagyon rossz volt hogy rá álljak az étrendre meg hogy egy kicsit összeszüküljön a gyomrom és ne legyek farkaséhes.
    Tapasztalatból mondom hogy utána már nagyon jó ha jól variálod az étrendet ,gyorsan eltelik az idő'
    sok sikert kívánok mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (1)
     
  23. Torolt_felhasznalo_69945
    Torolt_felhasznalo_69945
    2010. Április 28. 18:314.
    Szia Melcsi!

    Centit nem mértem és nem is akarok
    Az újfajta 90 naposban megengedettek pici eltérések, módjával .
    Ha van kedved csatlakozz az újra új fogyicsapathoz, vagy az 1leszek topichoz!
    Üdv: b.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_198756
    Torolt_felhasznalo_198756
    2010. Április 27. 22:103.

    Szia Bowly!


    Én is a gyümölcsnaptól tartok a legjobban de majd csak túl leszek rajta muszáj lesz .


    Nekem ma fehérje napom volt sültcsirkét ettem salátával fincsi volt és nagyon jól laktam nem éheztem annyi volt csak a probléma,hogy nekem a gyümölcstől nagyon ég a gyomrom szóval muszáj volt egy kis kekszet ennem,de kitartok, 


     


    És neked azért centiben van eredmény??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_69945 (2)
     
  25. Torolt_felhasznalo_69945
    Torolt_felhasznalo_69945
    2010. Április 27. 20:382.
    Szia Melinda!

    Én is csinálom a 90 napos diétát, már második hónapja. Néha könnyebben, néha nehezebben birom a napokat. Sajnos nem álltam mérlegre a kezdetekkor, bő 1 hónap után 81 kg.
    A gyümölcsnap nagy kihívás számomra, mert a kisördög állandóan dumál
    Ma nekem keményítő napom volt. Délelőtt 1 alma, ebédre krumplipüré, uzsira saláta (ubi, retek, zöldhagyma, paprika, pari+tökmagolajjal meglocsolva) ]:
    Vacsira ismét egy kis krumplipüré.
    Holnap tésztanap!

    Nálad helyzet?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_198756 (1)
     

Címlap

top