Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006-ban babát szeretnénk

BGabella
Létrehozva: 2004. március 19. 14:39
Bár még van idő bőven, de a 2005-ben babát tervezőknek is nagy sikere van. A kisfiam október 30-án lesz 2 éves. Valószínű, hogy 3 éves koráig itthon maradok vele, így utána még szeretnék dolgozni egy "kicsit", hogy a következő babával jó GYED-et kaphassak. Ez csak egy indok, de ezek alapján is, 2006-ban szeretnénk kistestvért!

Ha Te is erre az időszakra tervezed a babavárást, írj, és megbeszélünk mindent! Miérteket, kérdéseket, véleményeket és elhatározásokat! :)
  1. 2009. november 19. 18:42149176.

    Lányok mindenkinek jobbulást!

     

    Ezt nézzétek meg:

    http://www.youtube.com/watch?v=sadGuD_zuQc

     

    Pusz i 

    előzmény:
    macskafüle (149175)
    2009-11-19  09:47
  2. 2009. november 19. 09:47149175.

    Hali!

     

    Az éjjel megint volt egy kis kruppos köhögés meg sírás.. :(((((((((( Mikor múlik már el????

     

    Ildi: Úgy értem Laci tegnap leszaladt kiváltotta a szurikat hogy minnél előbb beadassuk magunknak!! Csak én taknyi lettem ezért várakoznak! :)))))))))))

     

    Beninek beadja ingyen a szurit a dokinéni! Megbeszélte az oltóközponttal hogy 1 év alatti tesója van aki kruppos így megkaphatja.. de ő is taknyi így muszáj várnunk vele..

    Megkapja a simát is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. november 19. 09:06149174.
    ILdi:épp tegnap kérdezni akartam,hogy lassan kezdődik a szurkálásod,és látom,hogy ma elkezdődött...nagyon-nagyon drukkolok,hogy augusztusban újra újszülött legyen nálatok (is)...én hétfőn új ciklust kezdtem...bakker,pedig úgy keltem fel,hogy tesztelek,mert totál úgy éreztem,hogy...de szerencsére legalább nem pazaroltam el egy tesztet.Mióta újra van mensim,olyan erősek a PMS tüneteim,hogy állandóan becsapom magam és ezerrel reménykedem.Botond előtt sose volt semmi jele...de legalább már pontosan 32.napos,talán egyre jobban működöm?!
    KitKat:IGen,hogy van Ati???
    Én úgy örülök,hogy úgy tűnik,hogy Botondnak erős az immunrendszere,totál ki lennék én is,ha szinte mindig lenne valami betegség...

    Más: B. csinál olyat,ha valami nem sikerül neki és mérges lesz,hasravágja magát és beveri a fejét a szőnyegbe,hogy legyen indok sírni...szegény,sajnálom,de olyan "kis butácska" ilyenkor...

    Ez a kandalló nagyon jó találmány!:D Imádunk megyújtani,nézni a tüzet,jó meleget csinál és van fa dögivel,legalább ez jó...
    előzmény:
    Kiskanál (149172)
    2009-11-19  07:49
  4. 2009. november 19. 07:58149173.

    Sztem ha eldöntöttétek hogy beadatjátok akkor essetek túl rajta mihamarabb, 10 nap kell a védettséghez!

    A hűtőben nem véd! (Macsi) :)))

    Bár tán a kaják nem romlanak meg :)

     

    Réka, nagyon ügyes Botond az autókkal. Bubu is ilyen. Legalábbis Szandán ilyen volt. Amikor először feljöttünk pestre alig mert kimenni az utcára, de hamar megszokta :)

    Olyan ügyesen meg lehet már nekik mondani hogy mi az ami veszélyes. És még értik is! :)

     

    Juc majd mesélj a kézműves klubbról! Mit csinál ott Emma?

    Ikeáról jut eszmebe...vettem ott egy Patrull bébiőrt. Ami tők jól müxik, csak épp nincs hozzá hálózati adapter :( Csak elemmel megy. A papírján ott van hogy külön lehet venni hozzá, de az ikea honlapján nem találok. :(

    Valakinek hasonló probléma? Hol a pitlibe találok hozzá valót???

    Kínomban már arra gondoltam tölthető akkut kéne bele tenni, mert az elem kicsit húzós, de 8 akku is egy vagyon!

    előzmény:
    kit-kat (149169)
    2009-11-18  16:58
  5. 2009. november 19. 07:49149172.

    Na ez az elkeserítő látod, hogy már annak kell örülni ha hurutosan köhög a gyerek. :(((

    Miért nem egészségesek inkább???

    Bakker, és tegnap azt modták a tvben hogy az országos tisztifőorvos javaslatára "betiltják" a gyülekezős bulikat mint pl a céges mikulásünnepségek.

    Itt az influenza.

    Pedig idén már úgy élvezte volna Bubu apáék céges mikibuliját!

    Lassan kijárási tilalom lesz. :(

     

    Sógorom fiáék suliját is bezárták tegnap. :(

     

    Bubu él és virul! :)

    Csak be van dugulva az orra. Meg reggelente annyi cuccot szívok le hogy csak lesek.

    Na de ez legyen a legnagyobb problémánk. 

     

    Kit kat, Atival mi van??

     

    Na, túl vagyok az első szurimon. :)

    Olyan piszok mázlista voltam hogy nem kaptam el Bubutól a betegséget. Most mondjuk nem is hiányzik semmi. Tip-top egészségesek vagyunk mindketten Apával(oltás!), ezerrel tömöm magamba a vitaminokat, ennek muszáj sikerülnie!

    Drukkoljatok!

    előzmény:
    macskafüle (149171)
    2009-11-18  21:03
  6. 2009. november 18. 21:03149171.

    Kitkat: Hogy van Ati? Voltatok bennt a HP-ban? Mit mondtak? Remélem semmi komoly... rohadt vírusok!!!!!!!!!! ://////

     

    Köszönöm mindenkinek Blanka jobban, már egész hurutos.. néha azért hallani vélek még egy kis kruppos hangot a sírásában, ilyenkor összeugrik a gyomrom, de aztán elmúlik és a köv sírásnál nincs semmi.. csak elmúlik már..

     

    Bubu hogy van?

    Többi kis beteg?

     

    Jaj de elment a kedvem a téltől.. :((((

     

    H1n1-ek kiváltva a hűtőben figyelnek.. :/

     

    Olyan taknyos lettem a kórházba hogy ihaj!! És plusszban fel is fáztam, percenként pisilek egy égető cseppet! :(((((

     

    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

     

     

    :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 18. 20:34149170.

    Jajj ti szegények! Ez a hányás még ráadásul :(

    Elhiszem hogy ki vagy borulva.

    És mit mondott a doki néni? Mi ez?

    előzmény:
    kit-kat (149169)
    2009-11-18  16:58
  8. 2009. november 18. 16:58149169.

    Lányok én ma kiborultam. Voltunk doki néninél mert Ati este is hányt meg reggel is. Láza 39 felett, a gyógyszert nem akarja bevenni rögtön kihányja, akkor hütőfürdő de az sem igazán viszi le neki. Kuppal próbálkozom de az nem használ. Majd később szerintem bemegyünk HP-ba is hátha ott okosabbat mondanak. Ebédnél elősször rábeszélléssel próbálkoztam de a végén már kiabáltam vele hogy nem akarja bevenni a gyógyszert, és mostanra már kész vagyok teljesen. Apa is előbb hazajött hogy segítsen. 

    Voltam délelőtt dokinál is, addig apa volt itthon. Gömböcke jol van, még mindig kislány, már fél kilós. 

    Doki mondta hogy már rég be kellett volna adatnom az oltást. Szóval ő javasolja, majd jövőhéten elmegyek. Mondta hogy szerinte sem kéne még Atinak. Meg férjemmel is megbeszéltük hogy akkor ő is beadatja. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. november 18. 14:22149168.
    Sziasztok!
    Blankinak, Atinak jobbulásT!!Ez a krupp szőrnyen hangzik!!
    Itt is nemrég elkezdett esni, de.fantasztikus idő volt,így gyalog (B. motorral) indultunk a boltba.természetesen minden kereszteződésnél megállunk balra-jobbra nézünk,hogy jön-e autó.Sajnos 99%.ban sose jön, így ha megkérdezem Botondtól,hogy jön-e autó,már fújja is,hogy "nem-nem"...mondjuk szerencsére óvatos duhaj,már 1 méterre a patkától megáll,és ha velünk párhuzamosan megy autó,akkor se lehet vele lemenni a járdáról,csak ha nincs közelben autó....no,a lényeg,hogy a 40 perces utat,mi bő 2 óra alatt tettük meg, még játszott kint egy kicsit, aztán elaludt,nem is ebédeltünk még...de nálunk valahogy mindig kicsúszik az ebéd, dél körül még nem éhes....
    no megyek pakolok kicsit és mosogatok,míg lehet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 18. 12:58149167.

    Most nézem hogy tényleg vasárnaptól, de 15.étől volt. Akkor a kerepesiben már elkapkodták?

    Mondjuk jó ára volt...

    Ha van a fótiban hozzak neked?

    előzmény:
    Kiskanál (149166)
    2009-11-18  12:42
  11. 2009. november 18. 12:42149166.

    A fóti Aldiba akarok menni.

    Ja egyébként most jut eszembe, vasárnaptól van az akciós újságban. :))))

    Szal még nem tették ki. Próbáld vasárnap vagy hétfőn.

     

    De megyünk a corába is, és ott van mellette Jysk, megnézem. Köszi!!! :)

     

    Egész de. tök szupi idő volt, lementünk egy órára az utcára, Bubu lecövekelt a kapuban mert a  mellettünk lévő építkezéen épp egy markoló és egy dömper dolgozik, játszótérről hallani sem akart. Azt néztük végig. :)

    Aztán most feljöttünk ettünk és döbbenten látom hogy esik az eső. Ennek nyoma sem volt fél órája.

    Na megyünk aludni.

     

    Lányok nagyon vigyázzatok magatokra! Meg a prücskökre!

    Adri örülök hogy megnyugodtál oltásügyileg.

    Én mióta megkaptuk már nem is foglalkozom vele :) Már ezért megérte.

    Lassan védett is leszek! :)

    előzmény:
    micó* (149164)
    2009-11-17  21:52
  12. 2009. november 17. 22:21149165.

    Valaki már írt erről a krupp-ról, hogy volt a babájának, esetleg Polly??? Huh, már nem emlékszem. :(((

     

    Macsi, remélem, hogy csak egyszeri alkalom volt, és nem lesz többet ilyen...

     

    Tényleg jól összejött most Mindenkinél ez a fránya betegeskedés, remélem, hogy hamarosan végetér és mindenki jobban lesz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. november 17. 21:52149164.

    Vaze, tényleg csupa szar dolog történik itt mostanság:(

    Adri
    Hááát, a krupp is egy olyan mumus féle..... biztos nagyon  meg ijedhettél:(
    Remélem, hogy csak egyszeri alkalom volt Blankinál, és nem lesz több ilyen.
    Olyan sok gyereknek van, nem is tudom, hogy miért van ez mostanság? Vagy a mi időnkben is sok volt???
    Amikor nyáron kh-ba voltunk Zs-val, szinte az összes gyerek ezzel volt bent, mi voltunk az egyedülik akik nem. Gondolom Ti is kaptatok bent inhalációs kezelést, ott is ezt nyomták beléjük....
    Zs. hat hónapos volt amikor egy súlyos bronchitissel mentünk be a kh-ba, Ő nem ugatva köhögött, hanem befulladt, de a kezelése nála is az volt mint a kruppnál. Rectodeltet kaptatok otthonra??

    Jó gyógyszer, rögtön hat....., de igaza van a dokinak, Blanki még pici ahhoz, hogy otthon vaciláljatok. Na de drukk, hogy ne legyen több ilyen!!!!
    Az ovit én sem kezdeném el januárban, bár azt tapasztaltam, hogy még májusban is tombolnak a vírusok:(((



    Ildi
    melyik Aldiba mész a sícuccért?
    én tegnap voltam a Kerepesi útiba és ott nem volt abból a kabát+nadrágból...
    De mellette a Jyskben volt 10-db os műanyag gömbök, asszem 5-6 százért:) piros is!



    előzmény:
    macskafüle (149163)
    2009-11-17  21:28
  14. 2009. november 17. 21:28149163.

    Köszi csajszik, egyenlőre minden okés itthon.. remélem éjjel is így lesz! Párásító beüzemelve..

     

    Blanka olyan kicsi még, hogy megmondta az orvos, hogy nála még tilos mérlegelni a krupp súlyosságát illetően, minden esetben ha meghalljuk a krupp jellegzetes hangját, speciális kúp bead, gyerek felöltöztet, rányitni az ablakot, villámgyors összepakolás és irány a kórház, még akkor is ha enyhe és csak egy-kettőt köhint csak.. ha súlyosan indul a köhögés, rohamszerűen, mentőt de azonnal!!!!

    Előadást tartott a félvárról vett eset legsúlyosabb utolsó pillanatban beszállított gyerek esetréről is, gégemetszés, intenzív osztály stb..

    hát köszi de ebből nem kérünk..

    Felfogtam megértettem, hogy egy 3-4 évesnél már lehet otthon patikázni a kruppnál, de egy 9 hónaposnál szigorúan tilos, kórházi ellátást igényel..

    ez van!

    Remélem ez volt az első és az utolsó esetünk is egyben.. :(

     

    Voltam lennt a gyerekdokinál, Bebe is és mi is kapunk h1n1-et.. nagyon lelkiismeretes a dokinénink.. azt mondta az oltás veszélyessége baromság, nyugodt szívvel beadja, azt viszont, hogy hatásos e vagy valóban szükséges-e az már vitatott, de ártani nem fog... és úgy döntöttem hiszek neki..

     

    Én pokolian megfáztam a kórházba a nyitott ablaktól, úgyhogy egyenlőre nem tudunk oltani, legalábbis engem nem..

    laci talán holnap, Bebe meg valszeg jövő héten kapja meg mert picit folyik a nózija..

     

    Az ovin is most gondolkozom..bár a dokinénink azt mondta hogy ha felveszik ne mondjam vissza mert ki tudja szeptemberben lesz-e helye, mert ha Blanka nagyon érzékeny lesz a betegségekre akkor majd azt csináljuk, hogy megy 2 napot oviba, aztán két hétre ad igazolást hogy beteg és így kihúzzuk tavaszig a dolgot..  szóval néha megjelenünk és így nem raknak ki..:))

    Tök rendi, nekem ilyen galádság eszembe sem jutott volna! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. november 17. 20:53149162.

    Macsi hasznosat nem nagyon tudok mondani. Keresztfiamnál van ez a kruppos köhögés, de nővérem már annyira benne van hogy ha egyet köhög a gyerek akkor már tudja hogy kijött e rajta vagy sem és vannak otthon mindenféle eszközök, gyógyszerek meg inhalálók stb, hogy ne keljen bemenni a korházba. Ráadásul a másik még asztmás is, szóval náluk is elég betegesek a gyerekek. De szerencsére már jönnek ki belőle.

     

    Ma voltunk doki néninél. Atinak begyuladt a nyirokmirigye az egyik oldalon. Megint kaptunk antibiotikumot. Délutánra elég magas lett a láza úgyhogy fürdőztünk egyet. Akkor jóbban lett, de fürdés előt még hányt is. Most már gyógyszer undoritisze van nem igazán akarja bevenni. 

    Doki néninél azt hitték oltást kapott annyira sírt. Mondtam hogy már mikor meglátja a dokit sír annyira nem szereti szegénykém. Nem csodálom én is tuáltam mikor azt a szart lenyomták a torkomon. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 17. 20:48149161.

    Atyaég Lányok, nem semmi, hogy mindenhol felütötte a fejét a betegség. Jobbulást kívánok minden kis és nagy betegnek.

     

    Nálunk semmi extra, hétvégén a nagyiknál voltunk. Holnap egy kézműves klubba megyünk (már 1 hónapja készülünk), remélem, hogy tényleg eljutunk. Pénteken egy másik fórumról jön hozzánk egy lány a kislányával, háti hurci "továbbképzésre" hihi

    Valamint valamelyik nap az ikea-ba is el kellene mennünk.

    (bezzeg a múlt héten, amikor szar idő volt, akkor tele voltunk progival)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. november 17. 14:26149160.

    Jajj Ti szegények!

    Hihetetlen milyen lavina van itt a fórumon. :(

     

    Kruppban hálistennek nem vagyok otthon. Egyszer volt egy enyhe ugatásszerű fuldoklós kezdődő kruppos köhögése Bubunak nyáron, de a nyitott fagyasztószekrény előtti ácsorgás 5 percig elégnek bizonyult. De azért rendesen megijedtem én is. El sem tudom képzelni milyen lehet az amikor annyira súlyos hogy kórházba kell vinni.:(

     

    Ja, azt mondta ma a dokinénink, hogy a h1n1 tünete igaz hogy a magas láz, meg torokgyuszi, köhögés, de plusszabn alhasi fájdalom, hányás, hányinger is. Ez meg nekünk nem volt. Teljesen egyértelműen torokgyuszi.

    Dec. első hetében beadja az oltást Bubunak. És ha mégis H1n1 volt, hát az se baj. Legfeljebb méghamarabb megbírkózik az immunrendszere az oltóanyaggal mert már ismeri.

    Szal nem viszem vérvételre plusszban.

    Egyébként még a héten itthon vagyunk, csak hétfőn mehet bölcsibe.

    Szegény, már annyira be van zárva. Én nem is tudom mi a fenét csináltam volna vele itthon télen, ha nem iratjuk be a bölcsibe. Képtelenség lefoglalni, kifárasztani a szobában.

    Most hogy már jobban van, szétszedi a lakást, és ami még roszabb az idegeimet is....

    Már alig várom a hétfőt, de tényleg.

    Tegnap is egy óra volt az esti altatás. Hát ilyen bölcsi után sosincs. :)

    Persze tudom, inkább ez mint a lázas elesettség....


     

    előzmény:
    macskafüle (149159)
    2009-11-17  12:53
  18. 2009. november 17. 12:53149159.

    Sziasztok!

     

    Látom mindenki kidőlva.. :((((

     

    Jöttem gazdagítani a tábort..

     

    Blanka szombat reggel óta a madarászban van mert kruppos lett...

    Ma délután hozhatjuk haza, bár reggel még a dokibácsink azt mondta nem jöhet haza mert ha sír húz a hangja még mindig, a köhögése viszont már jó mert kezd hurutos lenni.. erre a nagyviziten a főorvos meg azt mondta hazajöhet már ma..

    Nem örülök annyira mert nem tetszik ez az ellentmondásos vélemény és félek hogy még nem gyógyult meg és hazaengedik és esetleg éjjel jöhetünk vissza.. :(((((

     

    Teljesen ki vagyok ám.. mindenki aki hasznosat tud a krupp témáról ne kímélje a postaládám, vagy a fórumot.. :(((

     

    Majd még jövök, csak hazaugrottam Bebét elaltatni, addig Laci van bennt Blankival..

     

    a h1n1-ből meg teljesen elegem van.. a madarászban preferálják az oltást..

     

     

    Jobbulást minden kis betegnek!! Ildi nagyon kivi vagyok h1n1 volt e a bűnös..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 17. 12:46149158.

    Sziasztok!

     

    Tegnap olvastam az utsó hsz-eket, több mint 2 oldal. Meg is lepődtem rendesen, nem gondoltam, hogy ekkora forgalom volt.

     

    Nálunk Nándi kapja meg először a h1n1 védőoltást, holnap, óvodai szervezésben. Tegnap szóltak, hogy nekem kell elvinnem a rendelőbe, s majd visszavinnem az oviba oltás után. Kérdem én, akkor mi benne az ovis szervezés?  Daninak is beadatom, csak még beszélnem kell a dokival ezügyben.

     

    Kiskanál

    olvastam,hogy Bubu beteg volt. Én meg a mandulagyulladásra tippeltem volna, ez volt most Nándinak meg Daninak is. Semmi tünet először, csak a láz, másnap elvittem a dokihoz, megnézte a torkát, s ab-t is adott rá. Nálunk is pár napig fennált a láz, de azért a Nurofen levitte. 

     

    Fodi

    sajnálom a mensit, meg a köhögést.  Ezeket nektek küldöm:  

     

    Micó

    nem irigyellek, nekem könnyű volt a választás, helyben van 1 db iskola, vidékre nem akartam vinni.

     

    Kit

    jobbulást nektek is.

     

    Tegnap voltunk a férjemmel Gyulán, megnézték a fülét, s dec. 7-ére kapott műtétre időpontot. Előbb nem volt, csak addig meg ne fázzon. szerencsére a háziorvos megint kiírta. MÁr 5. hete itthon van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. november 16. 21:01149157.

    Ildi
    akkor jó:)
    Na szupi, hogy legalább Ti kimásztatok belőle.
    A sűrű cuccra jó lenne az infralámpa, csak nem tom, hogy Bubunál hogy tudnád megoldani, mert ahhoz be kell kötni a szemét kb 5-10 percig és naponta kb. 3-szor.
    Fújod neki valami sós spray-vel?

    a többieknek is jobbulást:((


    Nekem meg most jutott eszembe, hogy mi meg pont egy éve voltunk E-kel a kh-ba az lábmerevséggel meg akkor volt neki is közel 40 fokos láza. Nagyon nagyon szeretném ha jobb telünk lenne betegség terén....

    Báár, éppen ma volt szülői, és az ovónők megint külön kérték a szülőket, hogy ne vigyék be köhögve, taknyosan a gyerekeket.
    Főleg most, hogy itt van ez a H1-es szar is.  Mondták, hogy ma többen is így voltak oviban, ezek szerint lassan számolni kell valami kórsággal:((

    Utánna még két órát ültünk az oviban, mert iskolabemutató szülői is volt. 6-7 kerületi iskola igazgatója és az elsős tanárok jöttek el és mutatták be a sulikat. Hát tele van a fejem rendesen és állati nagy dilemma ez...
    Majd megtudjátok:))


    Fodi
    Te még csak most hozod a szandai képeket????:))) Nagyon jók!
    de jó, hogy itt vannak a tavalyiak is, milyen minik még rajta a gyerkők:)
    Itthon mindíg eszembe van a kolloid, de ha nem írom fel, akkor elfelejtem meg venni, úgy hogy most már cetlizni kell.

    köhögés:
    hmm, mi már végig próbáltuk az egész repertoárt, igazából egyik sem jobb mint a másik.
    Hogy köhög? szárazan vagy már hurutosan?
    A szárazra nem sok recept nélküli van, úgy hogy én arra szoktam felírtani. Ha nem túl erős a köhögés akkor elég a Sinecod, ha erősebb akkor a Spiropent.  De van kúp is hogy ne hányja ki, abból jó a Sedotussin.

    És hát van amikor semmi nem hat:((
    Hurutusra nekünk talán a kakukkfüves jobb mint a lándzsásútifű, de igazából egyikre sem mondanám, hogy na ez tuti szer:(


    Heni
    az algát ismeritek?
    Mi szedjük/isszuk és annak is az egyik fő tulajdonsága (sok más mellett), hogy kipucolja a nehézfémeket meg minden mérget.

    Beni hogy van?

    hű, de megszaladtam az írásban:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. november 16. 19:21149156.

    Na tis szegények! Remélem nem lesz olyan magas láza mint Bubunak!

    Kit kat, nektek is jobbulást!

    Egész nyáron nem volt Bubu sem beteg, nemszeressem a telet. :(

    előzmény:
    Cancan (149153)
    2009-11-16  12:41
  22. 2009. november 16. 19:02149155.

    Jelentem mi is lázasan. Reggel még semmi baja nem volt, aztán délután felé felment neki. Most homeozom de azért adtam neki gyógyszert is mert nem akart lemenni a láza.

    Elmentünk dokihoz de annyian voltak hogy el is jöttünk. Majd holnap reggel akkor senki sem lesz. 

    Ati fájlalta reggel már a torkát, de gondoltam azért mert el van dugulva az orra és a száján veszi a levegőt. Egyéb tünet nincs. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. november 16. 14:16149154.

    Jajj nehogy már Te kérj bocsánatot Mic!

    Tök rendes volt tőled hogy leírtad a tapasztalataidat. Egy percig sem vettem kioktatásnak. Ha nem úgy válaszoltam volna, azt írd a feldúlt lelkiállapotom számlájára lécci!

    Jelentem Bubu másfél napja lázmentes. Juhéjj!!!

    Aszittem sese jutunk el idáig...

    Most már tényleg csak az orra aggaszt. Véres, nyálkás váladékot szívok le belőle. :(

    Holnap megyünk 10-re vissza a dokihoz, hát kíváncsi leszek mit fog mondani.

     

    Meg most már ezerrel a hétvégi szülinapi bulira készülök fejben.

    Anyukám meg kitalálta hogy ő süt Bubunak egy piros autó tortát. (lsd Willám McQueen) a netről töltött le képet, felnagyította és a monitoron átkopírozta egy fóliára. Nooooormális????

    Nem kicsit lökött nagyi! Az lesz még a sünitorta mellé amit én sütök. Meg kétfajta süti, plussz szendvicsek, meg fasirtgolyók. Csak 3-ra jönnek a vendégek (10-en), addig amíg Bubu alszik feldíszítjük a lakást a lufikkal, meg a többi kellékkel. Húdevárom! :)

    Nagyon remélem hogy addigra minden nyavalyából kigyógyul a fiatalúr!

     

    Gitti, hú, cirkusz! Talán 10 éves koromban voltam utoljára. :) Aszem még Bubunak nőnie kell ehhez..

     

    Jut eszembe azt akartam kérdezni hogy a 3 éves gyerekek mekkora méretű overált hordanak télen?

    Mert Bubunak már van erre a télre két dzsekije és egy overálja, de az Aldiban most akciós egy tök jó síszerkó, kabát + kantáros naci és jövőre megvenném neki ha tudnám mekkorát vegyek. Most 98-104-es méretűt hord kb.

    http://www.aldi-hungary.hu/hu/html/offers/2867_15724. htm

     

     

     

    előzmény:
    micó* (149143)
    2009-11-15  13:31
  24. 2009. november 16. 12:41149153.

    Hi....

     

    Mi is itthon ( azaz Beni ) vírusos torokgyuszival. Változatosságképpen múlt hétvégén baktériumos volt... csütörtökig szedte az antibiot. Tegnap épp már a kabátot akartam ráadni - családi szülinapra készültünk - amikor éreztem, hogy meleg. Igaz, előző este is mondta, hoyg fáj a torka, de nem vettem komolyan, mondván, most gyógyult meg. Erre 37,9 volt a hője. Többiek ( anyósomék, B+ Szandi, meg sógornőm ) elmentek, mi meg mentünk az ügyeletre. ( nem kockáztattam, mert 3 éves + egy pici a pocakban is lett volna a vendégsereg között) 

     

    Bubuval mi van? 

     

    Jaj, Grétinek is gyógy

     

    Ez az oltás mizéria már Na, ez a cikk meg megerősített a hezitálásomban + nekünk egy szakmabeli ismerősünk is megerősített abban, hogy nem. Külföldön élnek , nagyon benne vannak a témában, amikor kikértük a véleményüket azt mondták, hogy ők nem dönthetnek helyettünk, csak annyit mondanak, hogy ők semmilyen körülmények közt nem oltatják magukat, ha mi úgy döntünk, hogy igen, akkor meg segítenek összeállítani a táplálékkiegészítőket, hogy mi az amit okvetlen szedni kell(ene) mellette, hogy a mérget kimossa a szervezetből......

    Jajjjj! Annyira elegem van már ebből. 

     

    Majd még jövök, de most mennem kell......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. november 16. 12:12149152.

    Ne haragudjatok, hogy senkire konkrétan nem reagálok, még annyi jutott eszembe, hogy Micó amit írtál, egyet értük.. iskolát zárnak be, és csak a gyerek fertőződtek meg..se a család, se a tanárok, de a város..mert nincs járvány.. érdekes!!! 

     

    Jók legyetek!! Mindenki vigyázzon a csemetékre meg magatokra is! És fel a fejjel!! Ja én vettem : macskaszem és sólyomszem , meg tigrisszem köveket..állítólag vírus ellen jók! :) ( nem vagyok ilyen kő..., csak megláttam és utána olvastam) meg hegyi kristályt.. azóta Grétinek a kedvencei!! Valaki ismeri esetleg ezeket? :)))

     

    Megyek mert még palacsintát kell sütnöm, levesünk van, meg hűtőt kéne kimosni, mert a málnás süti szépen végigfolyt felülről..az összes polcon.. :) meg vasalni..és minnyá elalszok..

     

     

    előzmény:
    Fodika (149151)
    2009-11-16  12:04
2 3 4 5 6

Címlap

top