Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006-ban babát szeretnénk

BGabella
Létrehozva: 2004. március 19. 14:39
Bár még van idő bőven, de a 2005-ben babát tervezőknek is nagy sikere van. A kisfiam október 30-án lesz 2 éves. Valószínű, hogy 3 éves koráig itthon maradok vele, így utána még szeretnék dolgozni egy "kicsit", hogy a következő babával jó GYED-et kaphassak. Ez csak egy indok, de ezek alapján is, 2006-ban szeretnénk kistestvért!

Ha Te is erre az időszakra tervezed a babavárást, írj, és megbeszélünk mindent! Miérteket, kérdéseket, véleményeket és elhatározásokat! :)
  1. 2009. november 16. 12:04149151.

    Nem meggyőzésként, hanem információként másoltam be!!!

     

    Ezüst kolloid:

    http://www.sansz.net/termekek/

     

    tegnap olvastam, hogy az influenza ellen hatásos, megöli a vírusokat!!! Akkor miért nem ezt reklámozzák? ... Nincs benne annyi pénz? Na mindegy, de így írja:

    nem tudom bemásolni, de a második bekezdés: hogyan hat?

    Még a Hpv-re is írja!!!

    Olvassátok végig, ha van pár percetek!

     

    Szandai tali képek:

    http://picasaweb.google.com/kamankati

     

    Még a tavalyiak is ott vannak! :) Innét le tudjátok tölteni!  Vagy megnézni! :))

     

     

    előzmény:
    Fodika (149150)
    2009-11-16  11:53
  2. 2009. november 16. 11:53149150.

    Én el vagyok kenődve. Ma kellett volna vagyis nem kellett volna megjönnie, erre már pénteken megjött.. :(((( Persze tudom jobb ez így mert én is voltam lázas..csak így most ki kell hagynunk pár hónapot, mert a jövő hónapban már ugyanott vagyunk mint 1 éve, és mint 2 éve..megint beleesnék, és már kétszer nem sikerült..inkább kihagyjuk és majd márciustól próbálkozunk..de már úgy beleéltem magam!!!! Minden tünetem volt már..amit gondolom akkor én produkáltam.. na mindegy.. :(((

     

    H1N1:

    Most kaptam:( mailben, csak bemásolom)

     

     

    H1N1-oltás: Eltúlzott, átgondolatlan, veszélyes

     

    Veszélyes, eltúlzott, és súlyos szakmai hibákat tartalmaz az egészségügyi tárca és az

    ÁNTSZ H1N1 vírussal kapcsolatos fellépése. A Nyitott Kapu Közhasznú Alapítvány

    ezért felszólitja az illetékeseket, hogy haladéktalanul vonják vissza elhibázott oltási

    koncepciójukat.

    A H1N1 vírus elleni hazai oltási kampány szakmailag elhibázott, jelenlegi formájában

    veszélyes és alkalmatlan a kívánt járványügyi cél elérésére – állítja nemzetközi kutatási

    adatokra hivatkozva a Nyitott Kapu Közhasznú Alapítvány. A jogászok és orvosok által

    működtetett szervezet felhívja a figyelmet arra, hogy miközben a világ orvostársadalma

    erősen megosztott a rendkívül gyorsan kifejlesztett és kellően nem tesztelt vakcina

    alkalmazását illetően, addig Magyarországon példátlanul erőteljes és megtévesztően

    egyoldalú kampány indult az oltóanyag tömeges alkalmazására.

    Az oltási kampány azonban aránytalanul eltúlzott és súlyos szakmai hibákat

    tartalmaz. A betegség lefolyása enyhébb, mint a szezonális influenzáé. Ennek ellenére a

    hazai oltási kampány jóval kiterjedtebb és erőteljesebb, mint ez utóbbi esetében. A

    magyar hatóságok figyelmen kívül hagyják és alul értékelik a vakcina alkalmazásának

    szakmai kérdőjeleit és veszélyeit: miközben az oltóanyag hatékonysága tudományosan

    egyelőre nem igazolható.

    Alapvető és súlyos szakmai hiba a várandós nők oltása, mivel az oltóanyagot sem

    hazánkban, sem külföldön egyáltalán nem tesztelték terhes nőkön. Ezért a vakcina

    hatása bizonytalan, tudományosan nem igazolható, alkalmazása súlyos veszélyt jelenthet

    a fejlődésben lévő magzat egészségére. Külön kérdőjeleket vet fel ezen kívül az oltás

    higanytartalma, amely különösen a szintén higanytartalmú szezonális influenza oltással

    együtt beadva kockázatos mértékű higanyterhelésnek teszi ki a magzatot.

    Alapvető szakmai hiba, a nemzetközi oltási protokoll súlyos megsértése a hazai

    gyártású pandémiás oltóanyaggal a 3 év alatti gyermekek oltási javaslata. Számukra

    kizárólag más típusú oltóanyag alkalmazása lenne csak szakmailag megengedhető.

    Komoly és vizsgálandó etikai és morális problémákat vet fel a gyorsan kifejlesztett

    oltóanyag korai tesztelése a veszprémi gyermekeken.

     

    Mindezért:

    - Felszólítjuk az ÁNTSZ-t az oltóanyag alkalmazási stratégiájának azonnali

    visszavonására és megváltoztatására, az oltóanyag további tesztelésére, valamint a

    szakmai kérdések nyilvánosság előtti tisztázására.

    - Felszólitjuk a kormányzatot, hogy haladéktalanul fejezze be a pandémiás oltással

    kapcsolatos pazarló gazdálkodást: miközben az egészségügy területén az ellátást

    veszélyeztető megszoritások folynak, a tárca hatmilliárd forintot készül költeni egy

    bizonytalan szakmai hátterű, alá nem támasztott és nem kellően átgondolt oltási

    kampányra.

    - Felhívjuk az illetékesek figyelmét a média sokoldalú, pontos és tudományos alapokon

    nyugvó tájékoztatásának felelősségére, az alapvető orvosi és orvosetikai szabályok

    betartására és betartatására.

    - Felhívjuk mindenkinek a figyelmét, hogy az oltás beadás előtt alaposan és sokoldalúan

    tájékozódjon.

    - Felhívjuk az oltóorvosok figyelmét az őket érintő szakmai szabályok betartásának

    felelősségére, függetlenül a szakmai hibákat tartalmazó ÁNTSZ protokoll tartalmától.

    Felhívjuk a figyelmet a hibákból származó szakmai és anyagi felelősség kérdéseinek

    tisztázására is, még az oltások beadásának megkezdése előtt.

     

    Nyitott Kapu Közhasznú Alapítvány

    További kérdéseikkel forduljanak a Nyitott Kapu Közhasznú Alapítvány képviseletében:

    Hajdu Ráfis Gáborhoz 06 20 340 7301

    Dr. Vajna Virághoz 06 30 575 2192

    Dr. Bodrogi Beához 06 30 606 1655

    Írásban a vedooltas@vedooltas.hu mailcímen lehet érdeklődni.

     

    előzmény:
    Fodika (149149)
    2009-11-16  11:49
  3. 2009. november 16. 11:49149149.

    Sziasztok!

     

    Nagyon sok mindent szeretnék írni, szerintem már most felét elfelejtettem..

     

    A legfontosabb: Bubunak gyógyító virágokat küldünk:  lázas még? Szörnyű lehet ennyi időn keresztül, ilyen magas láz, az meg, hogy nem lehet levinni.... .:(((( reméljük már jobban vagytok! Kanálka Te is!!!

     

    Minden betegünknek: 

     

    Mi itthon vagyunk, Gréti az egész éjszakát kb. végigköhögte.. Ő aludt 4,5 órát, én 2,5 órát..  aztán a köhögéstől végigjányt mindent.. plédek, lepedők, takarók, pizsik, 3 turnusban..még ágyat is mostam hajnali 4kor.. de a mi szerencsénkre legalább lázunk nincs, hálaisten..  úgy meg éjszakázni...

    adtam neki lándzsás útifű szirupot éjszakait, ezüst kolloidot ( na erről is akarok írni), rinathiolt köhögésre, aztán már nurofent is, mert fájt a torka..aztán már szerintem ezek jöttek vissza.. Ti mit adtok köhögésre? és torokfájásra? nincs láz, meg az orra sem folyik. Bár nekem is rossz kicsit a torkom.. és magatoknak??

     

    Elküldöm és folyt.köv.. 

    előzmény:
    Rékaróka (149148)
    2009-11-15  23:44
  4. 2009. november 15. 23:44149148.
    Gigi: egy (most)ingyenes képzés az ofe-n, pesagógusoknak,fogyasztóvédelem,mert a NAT-ban benne van,hogy x órát tartani kell ilyet is.érdekes,nagyon.
    előzmény:
    vgigi (149147)
    2009-11-15  23:06
  5. 2009. november 15. 23:06149147.

    hahó

    Hoztam még néhány cikket:

    http://www.nlcafe.hu/nlegeszseg/20091115/tenyek_es _remhirek_a_h1n1-oltasrol/

     

    http://www.webbeteg.hu/index.php?page=news_full&type=75&menu=eletmod&news_id=6363&cim=H1N1---Nagyon-jo-a-magyar-vakcina

     

    http://www.eum.hu/uj-influenzavirusrol/who-londoni-laborjaban

     

    Csak azért írom, mert látom, még sokan vacilláltok.

     

    Micó, szerintem pont a lázgörcs miatt tök jó lenne beoltatni, de ezt persze Ti döntitek el.

    Réka, milyen képzés ez?

    Mikor jöttök hozzánk?

    Kit-kat, Oli és a férjem is volt az Északi Pályaudvaron, Olinak annyira tetszett a terepasztal, hogy nagy sírás volt, amikor  el kellett jönniük (bezárt 6-kor).

    SÉvi, köszi a gratut, hamarosan Neked is lesz egy édi-bédi!

    Heni, szerintem "túlverted" a tejszínt. Túl  sokáig ájmín.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 15. 21:59149146.
    Sziasztok!
    ILDI:remélem jobban van BRÚNÓ!!Botondnak szerintem ugyanez a vírusos toroknyavajája volt nyáron. Egyik szerdán felment a láza 39,5 körülre,pénteg reggelig nehezen lehetett levinni a lázat,mondjuk neki akkor már nem volt,de nevetett és láttam,hogy hólyagos a torka,levittem a dokihoz és mondta a latin nevét a vírusnak,szintén csak a tüneti kezelést kellett és mondta,hogy ez olyan vírus,hogy akár 4-5 napig is lehet nagyon magas,40 fok körüli láz. Tehát ha elben ugyanaz volt a fiúknak, akkor sajnos méf "normális",hogy fel-felkúszik Bubu láza.Kitartás!Egyébként jó kedvű?
    HENI:jaj ezek a pasik!Ha betegek majd meghallnak(bár azért elég ijesztő lehetett B. éjjel,ha meg jól vannak,akkor nem gondolnak bele,hogy előtte pár órával még mi volt...
    GIGI:Ez azt jelenti,hogy OLI már NAGYfiú!

    KÉpzeljétek mi is nagyiztunk,fenn voltunk Bp.-en,mert egy fogyasztóvédelmi ped.oktatáson voltam és péntek du és egész szombaton a szüleimmal volt Botond és el tudod nélkülem aludni!(vagyis sajna megébredt,így végül álomba sírta magát, de egész nap jókedvű volt....)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 15. 16:05149145.

     

    Nem tudom mit csinálja. Ati ma sem aludt. Már négy nap hogy nem aludt délután. Szörnyű pedig szerintem kéne neki.

     

     

    Művészetek palotája jó volt. Volt előadás, először zenés, azátn meg bábozos, Atinak az jobban tetszett. Lent nagyobbaknak kézműves foglalkozások tudjátok csutka baba készítés meg ilyenek, aztán jött egy lufi tekergető is. Mármint minden félét tudott lufiból csinálni a gyerekeknek. Fent meg játékok nagyobbaknak, ott is volt kézművesség és egy helyiség kisebbeknek. Atinak a kiskonyha bejött. Bőszen töltögette a teát nekem. Meg csuzdázott még. Két órát voltunk ott. 10 -től háromig van ha jól tudom. 

    Tegnap meg a Duna Plázában voltunk vonat kiállításon. Nem volt nagy szám, ott volt egy vonat ami körbe ment, hangos és gyors volt. Ati egy körig bírta aztán sírt rajta. Voltak kisasztalok tescos fa vonatokkal és thomas mozdonyokkal, meg terepasztal. Ennyi. Megnéztük voltunk valahol és kész. 

     

     

    Kiskanál ez a láz elég makacs. Jó lenne ha már múlna.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. november 15. 14:21149144.

    Sziasztok.

    Kanál, ügyi vagy a hűtőfürdővel!

    h1n1

    http://narancs.hu/index.php?gcPage=/public/hirek/hir.php&id=20094

    Remélem, bejön a link.

    Oli tegnap az anyukáméknál aludt, ma megyek érte, erre közli, hogy még maradna. Úgyhogy üres kézzel jöttünk haza Lilussal.:)

    Majd még jövök

    pusz

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. november 15. 13:31149143.

    Jaj Ildi, nem akartam ám okoskodni, sajnálom, ha úgy tűnt.
    Természetesen Te döntöd el, hogy mikor és meddig adsz egy gyógyszert, én csak azt írtam le amit tudtam és amit már tapasztaltam. Úgy hogy bocsi:)

     

     

     

    Gitti
    nem a higany a probléma!
    Hanem az az eljárás amivel ezt a vegyületet tisztítják. Csak ezt az orvosok sem tudják, mert nem a szakterületük.
    Ezt én is most tudtam meg attól az illetőtől akinek viszont ez szakmája. Azt mondja, hogy a túlságosan sok oltás olyan rövid idő alatt készült el, hogy kizárt, hogy ez valóban "tiszta" legyen. A többi oltás, mint az általad említett prenevál nem kutyafuttában készül el......
    Ha pedig nem tiszta, akkor NEM ürül ki és súlyos problémákat okoz/hat. Nyilván nem mindenkinél, de ezt meg nem lehet előre tudni. Az olyan mint pl. Zs. (lázgörcsös) vagy akinek az idegrendszere gyengébb (ez megnyilvánulhat akár egy dadogásban is) azoknál különösen veszélyes.
    Én is meg vagyok lőve, hiszen már rá álltam, hogy oltatunk....
    De ha valakinek, akkor neki hiszek, mert a dokik nincsennek ezzel annyira tisztában mint Ő.


    Kata is mesélt nekem tegnap érdekes dolgokat a dokijukkal kapcsolatban.... majd mondom neki, hogy ha van kedve és pupblikus akkor írja le ide is.

     

     szép napot, jobbulást mindenkinek!

    előzmény:
    Kiskanál (149136)
    2009-11-14  14:37
  10. 2009. november 15. 06:43149142.
    Gitti, MüPa, Művészetek Palotája :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_522123 (149140)
    2009-11-14  22:43
  11. 2009. november 15. 06:41149141.

    Kiskanál, most olvasom, milyen beteg Bubu! Jobbulást, és kitartást, nemsokára elmúlik!

    Ilyne szirupokat mi már nem is nagyon adunk Bálintnak, max, kiegészítésként! Kúp, kúp, kúp, a legjobb!!! és persze. priznic!

     

    Gigi, Bujo, olyan szépek ezek a gyerkők!!! és olyan hihetetlen, hogy nemsokára velünk is itt lesz újra egy picur.

    előzmény:
    Kiskanál (149134)
    2009-11-14  13:49
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 14. 22:43149140.

    Mi az a MÜPA? (remélem nem valami alap dolog)

     

    Mondtam, hogy mi múlt héten szombaton a cirkuszban voltunk?

    Krisznek nagyon bejött.

    Azótta , ha valamit nagyon jól akar csinálni akkor mondja, hogy Anya olyan bohócosan csináljam? Meg tudnám zabálni. Annyira tele van megfelelési kényszerrel, lesz még ebből gondom úgyérzem.........

    előzmény:
    kit-kat (149137)
    2009-11-14  15:03
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. november 14. 22:40149139.

    Sziasztok

     

     

    Kiskanál:  remélem Bubu már jobban van. Olvastam a fórumot amikor lebetegedett. Úgy emlékeztem írtam is (pont a cataflamról), de ma amikor visszanéztem a termést döbbenten látom, hoghy nem küldtem el?

    Na mindegy már nem lényeg. Én is szoktam adni ( ha nagyon nagy gáz van)

     

     

    Oltás: pénteken megkapta Krisz is. (én még nem ) Megkérdeztük a gyerekorvosunkat, hát csak nézett pár réminfóra amit hallottam.

    Higany: nem csak ebben az oltásban hezsnálják/használták fel. Többek között a prevenal? oltásban is benne van.

    Aki fémallergiás okozhat gondot, de egyébbként semmi gáz vele.

    Fél órát az oltás után az orvosi rendelő közelébben kellett maradni.

    Szerencsére semmilyen negatív érzés/tünet nincs eddig és szerintem már nem is várható.

    Elvileg én hétfőn vagy kedden kapom meg. Attól függ, hogy a nőgyógyász ítélem e fontosabbnak vagy az oltást.

     

     

     

    Hát Csajok nagyon ügyesek vagytok én nem tudom tudnám-e ilyen jól kezelni, ha Krisznek felszaladna a láza. Mondjuk a leírtak alapján azért nagyon sokat tanultam/tanulok Tőletek.

     

    Egyébbként annyira nincs jó hangulatom, hogy nagyon.

    Bocsánat, ha valakire nem reagáltam. Úgy érezm az elöző hónapi antibiotikum szedésnek sem volt értelme. Néha olyanokat szurkál az alhasam, hogy belezsibbad a lábam is. Eddig legalább ez nem volt.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. november 14. 20:22149138.

    Majd a Müpáról mesélj!

    Hajrá üvegmatricázás! 

     

    f6-kor ismét egy klassz kis 39,5-ös lázat mértünk.

    És képzeljétek kezdek hűtőfürdő fan lenni! 

    Másfél óra alatt cataflam, priznic, hűtőfürdő kombóval sikerült 36,5-re levinni!

    Istennő vagyok!

    Persze megint kúszik felfelé a dög....

    Lassan le is teszem aludni.

    Bár f4-kor kelt egy 2,5 órás alvás után, most meg elég élénk, de próba cseresznye. ÉN dög fáradt vagyok!

     

    előzmény:
    kit-kat (149137)
    2009-11-14  15:03
  15. 2009. november 14. 15:03149137.

    Kiskanál remélem most már minden okés lesz és szépen kifelé haladtok a lázból. 

     

    Nem tudom mi van gyerekemmel, de se szerdán se csütörtökön nem aludt délután és ma sem. Pedig ma voltunk délelőtt programon. A Dunaplázában van mozdonyos kiállítás. Van thomas vonat ami megy fel lehet rá ülni kisfiam egy kört bírt, utána sírt hogy le akar szálni. Mondjuk elég hangos és gyors is volt. Meg asztalok amin lehet vonatozni. Nem nagy valami de azért megnéztük.

    Holnap meg MÜPA. Kiváncsi vagyok hogy fog neki tetszeni.

     

    Megint rámjött az üvegmatricázás. Lekapartam gyerek ablakáról  a régieket és most újakat gyártok. Meg karácsonyit is. Szeretném kicsit feldísziteni a lakást bár ebben nem vagyok valami jó. Majd kreatívkodom egy kicsit. Van is egy jó kis bolt nem messze, meg nemsokára itt a kirakodó vásár is. Már várom. 

     

    Ma még el akarok menni lámpát venni a Praktikerbe, remélem összejön. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 14. 14:37149136.

    Hát én sem szándékszom állandóan ezt használni, de annak nem sok értelmét látom hogy beadjam a nurofent, aztán egy óra múlva nem hogy lejebb nem megy a láza hanem jó egy fokot emelkedik is, és utána úgyis be kell adjam a cataflamot. Így legalább csak egyféle gyógyszer van benne.

    De én is reménykedem hogy lassan túlvagyunk a nehezén és leállhatok vele...

     

    H1N1: igen torokgyulladás, de valahogy a háziorvosom ajtajára mégis az volt kiírva hogy ha nagy lázam van, fáj a torkom esetleg köhögök nehogy bemenjek még véletlenül se, hanem hívjam fel őket telefonon és ott kérjek utasítást.

    Ezek szerint ez a h1n1 tünete is.

    Na, még meggondolom.

    Csak ugye, ha mégis átesett, minek kapja meg plusszban az oltást is?

    Nemtudom...

     

    előzmény:
    micó* (149135)
    2009-11-14  14:26
  17. 2009. november 14. 14:26149135.

    jöttem megnézni, mi van Bubuval...

    Ildi
    a cataflam jó gyógyszer, csak sajnos az egyik legerősebb, ebből következik, hogy nem túl jó sokat szedni/adni belőle.
    Nekünk a múltkor letiltották amikor az a lázas delíriumos szar volt, mert ez okoz/hat olyat. Úgy hogy ezentúl nem nagyon adhatom:(

    Viszont előtte is csak a nagyon magasnál adtam, meg a kh-ban is ezt kapta. Írtak fel helyette az algopyrint.
    napló: egyébként ez nem  vicc, én minden betegségnél amikor lázasak, írom. A naplómat meg lehetne nézni.... ha valami beüt (mint nálunk a görcs), akkor egyébként is tudni kell, hogy mikor mennyi volt, mint kapott, mióta tart stb..., írom, hogy mikor volt még mellé priznic is.

    Én is úgy tudom, hogy min. 5 napig tünetmentesnek kell lennie ahhoz, hogy megkapja a H1 oltást.   Nézesd meg a teszttel, bár nekem ez tipikus torkgyulladásos vírusnak tűnik, de azért biztos ami biztos. Tudom, hogy sokank tűnik a láza is, de egy ilyen vírusos betegségnél ez sajnos így van...még a mandulagyull. ami nagyon genya tud lenni..

    Nekem  is ez a kettő volt a gyengém kiskoromban, még most is emlékszem rá, hogy mennyire beteg voltam sokszor.....

     

     

    A délelőtti lázból kiindulva szerintem túl vagytok a nehezén! Amikor már ritkul és nem megy magasra, vagy ha igen, de könnyen csillapítható akkor már a vége felé jár a dolog....remélem így is lesz!


    Basszus, azelőtt sosem foglalkoztam ennyit a lázas témával, természetes velejárója volt 1-1 betegségnek.

     

    Adri
    egyetértek, én is így vagyok ezzel

     

     

     

    Na megyek is, mert a kicsinyem úgy döntött, hogy nem alszik ma du-án.

     

     

    előzmény:
    Kiskanál (149134)
    2009-11-14  13:49
  18. 2009. november 14. 13:49149134.

    Én most azon gondolkodom hogy ha Bubu meggyógyul, mielőtt beadatom neki a h1n1-et (úgyis várni kell minimum egy hetet betegség után) előbb elviszem és leteszteltetem hátha átesett már rajta. Most.

    Mert azért ez a magas láz....

    Ja az éjszakánk szuper volt! f1-kor arra keltünk hogy 39,4 a láza. Priznic, cataflam...2-körül tudtunk lefeküdni aludni.

    De a cataflam az bevált. Ez az egy amitől 38 alá megy a hője. Már naplót vezetek, mint szoptatáskor.

    Egyszerűen nem tudom követni máshog ymikor mit kapott és az hogy hatott.

    Óránként mérem neki és írom hogy mikor mit adtam, volt e priznic stb.

    Már egy a4-es lapot teleírtam.

     

    Az még a rossz, hogy tele az orra valami letapadt izével, amit az istennek se tudok kistívni, viszont nem kap tőle levegőt, horkol min egy gőzgép és arra riad hogy a cumi mellett nem kap levegőt. 

    Attól félek arcüreggyulladás is lehet belőle ha rámegy. Mármint ha nem tudom leszívni és megtapad benne egy jó kis baktérium. :(

    Már tényleg nem hiányzik más.

    Most felhívtam a homeós orvos barátnőmet ő mondott két szert rá, Apa már az Árkád gyógyszertárban van értük. Szerencsére tartanak belőlük...

    Remélem hatnak majd!

     

    Ma még -lekopogom- nem volt nagy láza Bubunak. délelőtt 38,1-nél kapott egy cataflamot, nem is ment neki feljebb. Még a játszótérre is lementünk fél órára levegőzni.

    Most meg alszik.

     

    Apa meg indul nemsoká Szandára. Téliesíteni. Úgy volt hogy ezen a hétvégén lemegyünk ugye...Meg valami buli is lesz este a kocsma szervezésében, mondtam neki maradjon nyugodtan ott, mi tuti nem megyünk Bubuval. Majd holnap de. hazajön. 

    Reggel szupi villásreggelivel várt minket a konyhában :)

     

    Jajj képzeljétek, ma mire ébredtem. Egy fini nyálas puszira az arcomon. Bubutól kaptam csak úgy.

     

     

    előzmény:
    macskafüle (149133)
    2009-11-13  20:54
  19. 2009. november 13. 20:54149133.
    na akkor most legyen okos az ember.. tök elegem van az oltásmizériából, és még soha semmin nem hezitáltam, szenvedtem ennyit.. :(((((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. november 13. 20:54149132.

    Ha a magyar vakcina nem jó akkor  a másikat hogyan lehet beszerezni?

     

    Kiskanál remélem már jobban vagytok. Szegény Bubu ennyi minden egyszerre.

    Atinál ha ilyen lázas, akkor a nurofent és panadolt adom három oránként váltva, ezt a korházban mondták sőt, még priznicelek is a gyógyszer után mert különben nem megy le neki, csak fel. Na ezt nagyon utálom főleg éjszaka.  A kupot egyszerűen nem tudom beadni. Béna vagyok hozzá.

     

    Mondtam már hogy bejelentkeztem én is 4D-re? Jövöhét szombaton megyünk. Már alig várom. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2009. november 13. 20:53149131.
    akkor még Heni férje beleférne a három napba..

    Hogy van Bubu?????
    előzmény:
    Kiskanál (149130)
    2009-11-13  19:28
  22. 2009. november 13. 19:28149130.

    csak az első 3 napban nézik torokváladékból utána már vérvételből mutatják ki.

    A barátnőm most volt a Gyáli út 2-ben....

     

    előzmény:
    micó* (149128)
    2009-11-13  17:28
  23. 2009. november 13. 17:31149129.
    igen, nekem is volt már ilyen.
    Érdemes jó minőségű tejszínt venni. Fontos, hogy hideg legyen a tejszín amikor elkezded csinálni, akkor vedd ki a hűtőből. Van aki előtte a tálat is beteszi egy kicsit. És ami még fontos, hogy rögtön nagy fokozattal kezd el felverni és végig azzal kell. Szoktál bele tenni habfixálót?
    előzmény:
    Cancan (149126)
    2009-11-13  17:16
  24. 2009. november 13. 17:28149128.

    Igen és tuti az volt nekik...
    Ugyanis a pasi benne van nagyon a témában (kutató prof.) és nyilván bevizsgáltatták a torokmintát (komoly kapcsolatai vannak).
     Mert hogy nem vérben nézik, (tegnap is mutatták a TV-ben), hanem torokváladékból.

    Egyébként épp az előbb kaptam tőlük infókat.... azt mondja, hogy a magyar oltóanyag nincsen kellőképpen bevizsgálva, a médiás infók nem a valóságot tükrözik.  Gond lehet a higannyal,  mert NEM ürül ki mint ahogy mondják, és később (akár évek múlva) agyhártya gyulladást is okozhat. Ááááááááááá utálom ezt az egészet!!!

    Egyébként a feleség iskolában dolgozik, alig beteg néhány gyerek és a tanárok is mind tanítanak.

     

    előzmény:
    Cancan (149125)
    2009-11-13  17:13
  25. 2009. november 13. 17:17149127.
    bizony=bizonyos
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
3 4 5 6 7

Címlap

top