Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006-ban babát szeretnénk

BGabella
Létrehozva: 2004. március 19. 14:39
Bár még van idő bőven, de a 2005-ben babát tervezőknek is nagy sikere van. A kisfiam október 30-án lesz 2 éves. Valószínű, hogy 3 éves koráig itthon maradok vele, így utána még szeretnék dolgozni egy "kicsit", hogy a következő babával jó GYED-et kaphassak. Ez csak egy indok, de ezek alapján is, 2006-ban szeretnénk kistestvért!

Ha Te is erre az időszakra tervezed a babavárást, írj, és megbeszélünk mindent! Miérteket, kérdéseket, véleményeket és elhatározásokat! :)
  1. 2009. november 13. 17:16149126.

    Megcsináltam ezt a vakondtúrás tortát.....

    de amikor fel kellett verni fél liter tejszínt kemény habbá, egy ideig úgy nézett ki összejön, de amikor elért bizony keménységet, picit összeesett és olyan mintha betúrosodott volna. Jár már valaki így?  Mitől lehetett? Most vettem a tejszínt, tuti jó..... Azért végigcsináltam......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2009. november 13. 17:13149125.

    Mic: nem mondod..... 1 napos lefutásos h1n1????? Én is hallottam ezt a tesztet, de erre el kell menni vérvételre? Mert arra kétlem, hogy lenne ideje, meg sose menne el "csak" ezért.

     

    Mondjuk neki szokott ilyen lenni, évente 1-2x ált. ilyenkor, hogy éjjel elkezd remegni, felmegy baromira a láza, másnapra kicsi gyengeség és ennyi. 

    Még mindig nem jött haza, előbb beszéltem vele telefonon, jól van.

     

    előzmény:
    micó* (149123)
    2009-11-13  16:32
  3. 2009. november 13. 16:34149124.

    Sziasztok!!

     

    Ildi: jaj istenem, remélem már jobban vagytok!!! Még olvasni is horror volt ezt az esti sztorit.. :((((((( Kész szerencse hogy nem kapta meg a h1n1-et.. lehet még turbózott is volna a lázon vagy nem tudom!! :((

     

    Mi hétfőn oltatjuk magunkat lacival.. a gyerekkel még várunk.. miután továbbra is szkeptikus vagyok, hezitálok még Benin.. a szomszédnőm kollegái közül 3 is elkapta a h1n1-et 40 fokos lázuk volt és totál padlón voltak napokig, de semmi súlyosabb.. Laci hajlamos elkapni a nyavajákat, így őt oltjuk.. én meg szolidarítok!

     

    Lilike tündéri!! És milyen nagy már! :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. november 13. 16:32149123.

    Hali

    Bújó
    nagyon cuki Dani Jöhetnek  még képek, kicsit közelebbi is:))


    Ildi
    asszem azt nem kell mondanom, hogy tudom, hogy minn mész át és hogy ismerem azt az elkeserítő helyzetet amikor semmivel nem csillapítható a láz:(( Sajnálom, tényleg!!! :((
    Egyébként amikor írtad, hogy nincs más tünete (tegnap) akartam is írni, hogy sokszor csak 1 nap után jön hozzá más, mint nektek pl. a torokgyulladás.
    lázcsillapítás: én hármat szoktam adni felválltva. Cataflam, nurofen (tényleg nem ér sokat), mexalen kúp, és közben a priznic.
    Ez mind a három más hatóanyag, lehet három óránként. De! nekem a Heim P-ban egyszer az ügyeletes azt mondta telefonon, hogy ha nagyon nagyon magas és makacs a láz akkor 1-1-szer adhatom két órára is két különbözőt.  Sokszor csak így ment le Zs-nak, ezt álltalában éjszakára alkalmaztam, hogy akkor tudjon pár órát aludni.
    De összességében, Ő is szinte folyamatosan lázas, emelett a rengeteg lázcsillapító mellett is. Rohadt dolog a vírus, csak az időt tudod kivárni, hogy jobban legyen.
    Olyat nem írok, hogy nyugodj meg, mert TUDOM, hogy nem lehet...
    Kívánom, hogy mielőbb jobban legyen szegény Bubuka.


    Tényleg szerencse, hogy nem kapta meg az oltást. Egyrészt azért amit írsz, hogy mindenki rá fogta volna, hogy attól beteg, másrészt meg az oltás kissé legyengíti a szervezetet és ha ez a betegség úgy jött volna, hogy a megszokottól gyengébb Bubu akkor még rosszabbul is járhatott volna:(

     

    viszont!
    döntöttem (asszem)
    Be adatom nekik a H1 ellenit is. 
    Egyrészt  a fentiek miatt. Zs-nak iszonyat lenne egy baromi magas, napokig tartó lázas állapot. Csak most várhatunk egy hetet, hogy megkapják.....
    Másrészt pedig marhára nem tetszik a sorozatos iskola és MÁR ovi bezárások. Elgondolkoztam és néhány dolog nekem furcsa.
    Pl: Mo-on nincs járvány, de vannak intézmények, ahol "hirtelen" (??) a létszám több mint fele megbetegszik.
    Nem esik szó arról, hogy a környezetük, családjuk is beteg lenne, hogy az adott településen járvány lenne, kizárólag csak abban az intézményben.
     És ez mind egyik napról a másikra, szinte egyszerre betegszik meg minden gyerek. hmm..
    Nekem ennek olyan szaga van, mintha valaki/k direkt fertőznének meg kijelölt(?) iskolákat/ovikat. És miért a gyerekeket??
    Egyértelmű! Mert ők azok akikért a szüleik aggódnak. Mert ezzel lehet célt elérni, azzal nem, ha felnőttek betegszenek meg.
    Itt volt nyáron a sziget fesztivál ahová több ezer külföldi jött, elősorban angliából, ahol már akkor tombolt a járvány. Még sem lett belőle semmi, alig betegedett meg valaki.

    Heni
    Nem tudjátok megnézetni, hogy B-nak nem e H1-e volt/van?
    Állítólag lehet kérni tesztet,  5 ezerbe kerül.
    Anyuék szomszédjában is elkapták már mind a 4-en még szept-ben és ott is csak egy 1 napos lezajlása volt az egésznek....gondolom ez a szervezettől függ.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. november 13. 15:01149122.

    Még valamit akartam:

    H1N1 oltás: Egy szakmabeli ismerőseink, akik most Svájcban élnek,  tőlük érdeklődtünk, a spanyol, holland és az amerikai oltás az ami "jó és biztonságos" ha írhatok ilyet. Most még nem tudom pontosan, de az biztos, hogy az amerikai az, ami a vírus dns-éből lett kifejlesztve.

    Most várunk tőlük egy választ, B.-t is kicsit elgondolkoztattam azon, talán be kéne szerezni valamelyik külföldit és azzal beoltatni magunkat. ( véletlenül sem akartam lavinát indítani, csak mégegy info, hogy más vakcinát is be lehet szerezni és adatni, mert egy barátnőmék is érdeklődtek már a pharmafutárnál és másoknál is felmerült egy lehetőségként ez is, akik nem bíznak a magyar vakcinában. ) - mi sem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 13. 14:55149121.

    Ja, nálunk is volt történés éjjel.

     Balázs tegnap elment este edzeni meg sörözgetni haverjával, merthogy neki ma, a havernak meg pár napja volt szülinapja. Én lefeküdtem a gyerekekkel, Beni velem aludt a hálóban. 

     

    Azt hittem már hajnal van, mikor B. guggol az ágyam mellett és ébresztget , hogy marha szarul van, fél órája úgy remeg, alig bírt átjönni. Tényleg ijesztő volt. "lefektettem" még vagy 15-20 perc iszonyat remegés, aztán elkezdett felmenni a láza.....  gyógyszert nem volt hajlandó bevenni, de a remegés megszűnt. Elaludt . Én is. Hajnalban megint kelt, hogy hol van tiszta lepedő, mert úgy megizzadt, hogy tocsog minden, ágyat kellett húzni, meg átöltöznie.

    Reggel felkel: jól van, bár picit gyenge.

    Mondom neki, maradjon ma itthon, itthonról is tud dolgozni. A de. az ágyból végignyomta, majd délben megborotválkozott, lezuhanyozott, felöltözött és egy szál hosszú újjú pólóban meg fariban indult volna el dolgozni, ha nem kiáltok utána, hogy legalább egy mellényt vegyen fel. Pasik......... Most hívott, semmi baja.....

    Éjjel meg haldoklott, meg hogy ne hagyjam ott, maradjak mellette míg jobban nem lesz, pont a szülinapomon fogok meghalni..... Ja, mondom, engem pont ilyen szar állapotban hagytál itthon a múlt héten Benivel, hogy "na, mentem dolgozni, hívj ha kellek... ) 

     

    Őrület......

     

     

    Megyek, mert vakondtúrás tortát gyártok neki, meg rendeltünk fini szendvicseket estére. ( olyan kis miniket, csomó fajtát ) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 13. 14:47149120.

    Ildi, tudom ijesztő és az ember nagyon tud aggódni, de próbálj nem sokat idegeskedni, az ilyen betegségeknél sajnos "normális" a magas láz.

     

    Hívd fel a dokit és kérdezd meg, hogy mit hogy adhatsz neki (hány óra elteltével, milyen adagot ) ezt már basszus én is annyoszor akartam...... 

     

    Amikor Beninek ennyire magas és ilyen sűrűn kap lázcsilllapítőt, én 38.5-7 ig nem szoktam vele semmit csinálni ( persze ha nem szenved a láztól ) hagyon had dolgozzon a kis szervezete.

     

    Ami nagyon fontos. hogy IGYON! SOKAT! És az jó, ha alszik......

     

    Mielőbbi javulást!

    gyógy

    előzmény:
    Kiskanál (149117)
    2009-11-13  13:29
  8. 2009. november 13. 13:42149119.

    Jaj Kanálka! Iszonyatosan aggódom Bubu miatt. El sem tudom képzelni mit tennék, ha Blanka ilyen lázas beteg lenne. Irtózatos érzés lehet, hogy bármit csinálsz nem tudsz segíteni. A fene ebbe a sok hülye betegségbe!

     

    Sok-sok gyógypuszit küldök a fiacskádnak!

    előzmény:
    Kiskanál (149117)
    2009-11-13  13:29
  9. 2009. november 13. 13:30149118.
    És még összetehetem a két kezem hogy nem hajlamos lázgörcsre mint Mic Zsombija. Én már így is teljesen ki vagyok borulva, elképzelem mit élhetett át ő....
    előzmény:
    Kiskanál (149117)
    2009-11-13  13:29
  10. 2009. november 13. 13:29149117.

    Köszi csajok, hááát...nem jobb a  helyzet.

    Ugye azt mondta a doki hogy készüljünk a 3-4 nap lázra de hoyg ekkorára!

    Az éjszaka viszonylag jól telt, az injekció hajnali 4-ig kiütötte. Akkor forró volt, megmértem a lázát 38,4 volt, kapott cataflamot. De legalább nem kellett priznicelni, aludtunk tovább. Reggel 8 kor kelt, 12 óra alvás után 37,8-al. Aztán de. 10-kor adtam neki egy nurofent, mert 38 volt már neki, de egy óra mulva meg már 38,8. Szart se ért a nurofen. Ebéd helyett elkezdtünk priznicelni, meg a nurofen után egy órával kapott még egy cataflamot mert akkor már 39,4 volt megint. :(

    Na, lement végül megint 38,4-re azzal elment aludni, de most nyöszörgött, csatakos az egész feje, megint forró. Nem tudom mit tegyek. 2 órája adtam be a cataflamot, nem lehet óránként lázcsillapítót adni. :(

    Még írt fel a doki kúpot, lehet azt megpróbálom ha felébredt.

    Elvileg mindnek más a hatóanyaga, csak nem lesz gond...

    Rettegek hogy este megint meg kell szuratni ha nem megy le neki. :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 13. 06:44149116.

    Vgigi, már 3 hónapos a nagylány..... huh, rohan az idő

    Nagyon szép kislány

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 12. 23:28149115.

    Sorry, kicsit minire sikerült a kép...

    Talán ez nagyobb.

    előzmény:
    vgigi (149114)
    2009-11-12  23:26
  13. 2009. november 12. 23:26149114.

    Bujó, nagyon édi a kisherceg!

    Mi ma vagyunk 3 hónaposak, a kép már pár hetes...

    Asszem, ezt még nem mutattam.

    Kiskanál, kitartás! szegény kis manó.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. november 12. 22:13149113.

    Nagyon nehéz ilyenkor Cancan. Láttam a szülőkön, akik tényleg szerették a gyerkőjüket, hogy mikor beadták a csoportba és ő sírva fakadt csak úgy rohantak ki egy rakás zsepivel az oviból, hogy ne lássa a gyerek, hogy ők még jobban sírnak.

    Viszont megnyugtatásként írom, hogy ez hamarosan rendeződni fog és még az ottalváshoz is lesz kedve. Max. 1 hónap múlva belerázódik és minden gond nélkül kezdődhetnek a reggelek.

    előzmény:
    Cancan (149110)
    2009-11-12  21:48
  15. 2009. november 12. 22:09149112.
    Jaj Kanálka! Nagyon sajnálom, hogy Bubu ilyen beteg. Gyógyuljon meg mielőbb és minden gond nélkül!
    előzmény:
    Kiskanál (149108)
    2009-11-12  21:08
  16. 2009. november 12. 22:06149111.

    Aztaaaa, de gyönyörű ez a kiskölyök! Még képet!

    előzmény:
    bujocska (149103)
    2009-11-12  16:42
  17. 2009. november 12. 21:48149110.

    Jaj, kicsi Bubunak gyors gyógyulást! És most ki marad vele otthon?

    Olyan rossz, amikor ilyen picin ennyire elesettek. Még Benivel is szétszakad a szívem, pedig Ő már beszél, el tudja mondani mi a baja....

     

     

    Ja, ma és tegnap is ( csak akkor apja vitte oviba ) könnyes szemmel váltunk el az oviban. Én nem tudom, most mi történt, de 15x legalább el kell neki mondani, hogy megyünk értek AZONNAL ebéd után. ( volt szó ottalvásról, amit hallani sem akar )  De ezt a könnyes szemet úgy értsétek, hogy mint egy kis felnőtt, aki tudomásul veszi, ez van muszály és tartja magát, és csendben potyog a könnye . Ennél már jobb ha szorítaná a nyakam....., Mondjuk nem tart sokáig, meg délben mindig mosolyogva, vidáman jön, ki, hogy "jó volt".

     

     

    Juc, no problem......

     

    előzmény:
    Kiskanál (149108)
    2009-11-12  21:08
  18. 2009. november 12. 21:32149109.

    Heni, írtam sms-t, és minden oké, nagyon nagyon nagyon nagyon nagy elnézést kérek!!!! Bocsi (kissé kaotikus volt a mai napom)

    Banyek, nem semmi ez a mülleres dolog... Nekem eszembe sem jutott volna a rendelés. De tök jó, hogy sikerült megoldani.

     

    Bújó, nagyon édi ez nagyfiú!

     

    Ildi, Bubunak jobbulást kívánok Jaj, ezt még olvasni is rossz volt, szegénykém.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 12. 21:08149108.

    Hát ez jó sztory! De minden jó ha jó a vége!

     

    Na, úgy volt hogy 7-re megyünk a dokihoz, de Bubunak 39,4 volt a láza, pedig 6-kor kapott egy nurofent és már fél órája prizniceltünk, de nem ment lejebb. A dokinő állandóan foglalt volt, majd szétvetett az ideg. Nem akartam ilyen lázasan kivinni.

    Aztán f8-kor amikor még mindig foglalt volt a vonal, összecsomagoltuk Bubut és átvittük a rendelőbe. Berontottam vele a rendelőbe azzal a felkiáltással hogy a gyereknek 40 fokos láza van és nem lehet elérni a rendelőt!

    Beküldtek az elkülönítőbe amíg befejezték az épp soron lévő pácienst. Aztán kapott Bubu egy szurit hogy lemenjen a láza. Kiderült hogy vírusos torokgyulladása van  hólyagos tőle a torka, sőt a bal fülére is ráment, dobhártyagyulladása van.

    Szegény annyira ordított amikor a combjába szúrtak. Úgy rúgkapált hogy elgörbült a tű. :( Az aszisztensnő fogta a lábát és mondta hogy nem gondolta volna hogy ilyen erős.

    Írtak fel lázkúpot, meg cataflam cseppeket, meg valami fülcseppet. Csak tüneti kezelés, vírusra mást nem lehet. Tulképp csak a lázát kell csillapítani, ami kb 3-4 napig el fog tartani.

    Az injekció kiütötte annyira hogy hazaértünk és rögtön elaludt.

    Bakker alig értettem mit magyaráz a doki, annyira sírtam én is.

     

    Ja és még szerencse hogy tegnap nem értünk oda időben, és nem kapta meg a h1n1 oltást. Képzeljétek ha megkapja és utána kijön rajta ez a láz, senki se mossa le róla hogy nem a szuritól van.....

     

     

     

    előzmény:
    Cancan (149107)
    2009-11-12  20:18
  20. 2009. november 12. 20:18149107.

    Na? Mi van Bubuval Ildi? Ilyen nekünk is volt nemegyszer, egynapos láz semmi más, s ahogy jött, úgy el is múlt. Reméljük Veletek is csak ennyi lesz..... Bár a 39,1 elég magas ehhez. Voltatok dokinál?

     

    A Westenben találkoztunk Juc-cal + Emmával - olyan édes volt ahogy tipegett ott körülöttünk Különben biznisszeltünk ( next) 

     

    Juc, mi a helyzet? Tudod..........

     

    Na, ma beszereztem Szandi ajándékát is itt nálunk a Müllerben. Egy hatalmas doboz Belville lego. Baromi mérges voltam kedden, mert aznap volt az utolsó nap, hogy a játékokból 20%ot leengedtek. Be is mentem, mert kinéztem a karácsonyi katalógusban ezt a nagy doboz legot - ami nem kis pénz, de a neten is körülnéztem és bőven itt volt a legjobb az ára. Gondoltam , na ebből még lejön a 20%, tök jó! Igen ám, de csak egy doboz volt, az is sérült - azaz kibontott. Kiborítottuk az eladóval, ránézésre nem hiányzott semmi, de mivel több kis zacsi volt benne és sok mennyiség, rizikós volt , így nem vettem meg, hátha hiányzik belőle. Azt mondták, sajna nincs több, nem is lesz. Marha jó mondom, a katalógusban meg hírdetik. Ma megint benéztem, - direkt emiatt - erre látom, hogy kint van leaglább 4 doboz. Hívom az  üzletvezetőt, felvázolom neki a helyzetet, hogy tegnapelőtt csak egy doboz volt,  s azt mondták blabla.... azt mondja, miért nem rendeltem meg még aznap, mert akkor megkapnám a 205-ot. Mert senki nem ajánlotta fel én meg nem gondoltam erre. Abban maradtunk, egyet félretesz, s ha lesz még karácsonig bármilyen akció ( de nem hiszi ) akkor hív. Jó mérgesen jöttem kifelé, amikor belebotlottam egy ismerősömbe, aki ott dolgozik, s mondom neki mi történt- erre mondja, hogy neki van mindenre 20%a, mint dolgozó, s kihozta nekem...... ( így spóroltam 4500 Ft-ot.... nem mindegy )

     

     

    Bujó, álomszép ez a kiskölyök!

    előzmény:
    Kiskanál (149106)
    2009-11-12  17:06
  21. 2009. november 12. 17:06149106.
    Bújó, tündéri ez a gyerek!
    előzmény:
    bujocska (149103)
    2009-11-12  16:42
  22. 2009. november 12. 17:05149105.
    ja ezt már megírtam ám egy órája...
    előzmény:
    Kiskanál (149104)
    2009-11-12  17:00
  23. 2009. november 12. 17:00149104.

    3 napos láza már volt :(

     

    érdekes mert semmi más tünete sincs. nincs megfázva sem, takony se jön.

    Mikor lesz már 5 óra?

    Már hívnám a dokit.

     

    Édes lehetett Emma. :)

    Hol taliztatok Heniékkel? Már a tömeg miatt.

    előzmény:
    Youcó (149102)
    2009-11-12  15:23
  24. 2009. november 12. 16:42149103.

    Sziasztok!

     

     

    Jó rég voltam. Bocsi

     

    Most csak dobok 2 képet, mert vinnyogás van, csak ennek már nekikészültem :)

     

    Este jövök írni. Legalábbis igyekszem.

     

     

     

    Bubunak jobbulást!!!!

     

     

     

    Képek:

     

     

    Szaladok...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. november 12. 15:23149102.

    Jaj, Bubu.... remélem, hogy hamar kilábaltok ebből a lázas cuccból. Nem lehet, hogy ez a 3 napos láz?

     

    Mi ma találkoztunk Henivel. ;) Jó volt egy kicsit dumcsizni és Emma is élvezte a tömeget. :D A kreatív boltban vettünk egy kis édes rénszarvast, és azzal sétáltunk végig a mozgólépcsőig. Mindenki megmosolyogta, mert olyan kis édesen totyogott magához szorítva a rénszarvast, és közben dumcsizott is.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
4 5 6 7 8

Címlap

top