Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006-ban babát szeretnénk

BGabella
Létrehozva: 2004. március 19. 14:39
Bár még van idő bőven, de a 2005-ben babát tervezőknek is nagy sikere van. A kisfiam október 30-án lesz 2 éves. Valószínű, hogy 3 éves koráig itthon maradok vele, így utána még szeretnék dolgozni egy "kicsit", hogy a következő babával jó GYED-et kaphassak. Ez csak egy indok, de ezek alapján is, 2006-ban szeretnénk kistestvért!

Ha Te is erre az időszakra tervezed a babavárást, írj, és megbeszélünk mindent! Miérteket, kérdéseket, véleményeket és elhatározásokat! :)
  1. 2009. november 12. 15:11149101.

    Jobbulást a kis bölcsisnek!

    előzmény:
    Kiskanál (149100)
    2009-11-12  15:02
  2. 2009. november 12. 15:02149100.
    39,1-el kelt az alvásból :(((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. november 12. 13:00149099.

    Bubu átaudta az éjszakát, de már tegnap eldöntöttük hogy ma nem megy bölcsibe. Reggel n7-kor kelt 38,3 volt a láza. Kapott egy panadolt aztán még aludt két órát. Mikor felébredt már csak 37,7 volt neki, most meg már csak 37,1.

    Virgonc, vidám, ha nem tudnám hogy mi volt este, eszembe nem jutna róla hogy beteg. Délelőtt még a játszótéren is voltunk, olyan szép idő van.

    Este 5-8-ig rendel a gyerekdokija. Majd 5-kor felhívom hogy mit tegyünk...

    Fogalmam sincs mitől lett ez.

    Bár szinte bármitől lehet, elkaphatott valamit a bölcsiben, vagy tegnap a gyerekorvosnál amikor a szurira vártunk negyed órát a betegrendelésen, mert az egészségesre dec végéig nincs hely. Ja persze potyára vártunk, mert elküldtek hogy későn értünk oda, és már nem adnak ki kartont.

    Jöjjünk vissza ma este. Hát ma meg már nem kaphat oltást mert lázas.

    Szal érdemes volt odamenni.

     

    Viszont olyan ügyesen elaludt ma délben! 

    Bemászott az ágyába, betakartam, átölelte a maciját, cumi be és már csukta is be a kis szemét. Semmi forgolódás. 10 perc mulva durmolt.

    Mondták a bölcsiben hogy gyorsan és könnyen elalszik, nade hogy ennyire!?

    Aszem ledőlök én is kicsit, konyha megvár.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. november 12. 11:24149098.

    Kiskanál Bubunak jobbulást. Remélem hogy hamar túl lesztek a lázon.

     

    Macsi igaz hogy van benne higany, de az kiürül a szervezetből legalábbis amit olvastam az oltásról, az szerint nem veszélyes ez a  fajtája. Többet én sem tudok róla.

    Azt hiszem mi jövőhéten oltatunk. Én még takonyban és szerintem a gyerek is kicsit meg van fázva és még azért kikérdezem a dokimat is, de a jelen állás szerint oltás lesz belőle, ha Ati nem lázasodik be.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2009. november 12. 09:39149097.

    Ildi, Bubu fiúnak jobbulást!

     

    Nekünk olyan az adventi naptárunk, hogy egy kis kb. 50*50-es anyag van feldszítve filc anyagból karácsonyfával, csillagokkal, és kis zsákok felszámozva. Tavaly Bálintot nem érdekelte különösebben, most már annál inkább fogja!

     

    A mi karácsonyfánra sem veszünk új díszeket, marad a piros-ezüst szalmadíszekkel, nagyon-nagyon sok égővel! :) 

     

    Amúgy hétfő óta extra fos kedvem van, azt hiszem fáradok, és nem tudom magam pihenésben utolérni :( Lehet, holnap kiveszek egy nap szabit...

     

    25+4

    előzmény:
    Kiskanál (149096)
    2009-11-11  23:02
  6. 2009. november 11. 23:02149096.

    Bubunak 38,8 fokos láza volt este.

    Semmi más tünet.

    Kapott lázcsillapítót meg prizniceltünk, lement neki 37,8-ra egy óra alatt.

    Kíváncsi vagyok mi lesz ebböl.

    Szegénykém. :(

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 11. 21:25149095.

    Sziasztok!

     

    Nekünk idén is a klasszikus piros-zöld-arany-kék színű díszekkel ellátott tavalyi (mű)fánk lesz.. :)) (nincs keret új kollekcióra..)

    Bebe emlékszik hol volt tavaly, mert ma megmutatta hogy hova tegye a jézuska! Meglepődtem!

     

    Nekünk minden aji megvan!! :) Csak a gyerekek kapnak nálunk is!! 5 rokongyerkőc+ (Bebe, Blanka). Idén nagyon friss voltam, mindent beszereztünk már!! sőőőőt a szülinapi ajik is megvannak januárra! :DDDDDDD

     

    Megvettük már a szaloncukrokat is, meg a karácsonyi dekort is!!! Hú csajok a marks & spencerben itt a plazaban olyan adventi falidísz van fílcből hogy beszartam tőle.. meg az árától is.. (9 rugó) de valami gyönyörű!! Hatalmas karácsonyfa formájú-színű és rajta színes zsebek a csokiknak!! :DD

    Ha ránkszakad az OTP lehet megveszem.. olyan szép.. :)

     

    Oltás: Szenvedünk.. itt vannak a recik és még mindig hezitálok! :( engem ez a higany téma zavar, bár nem értek hozzá.. az a sima influ oltásba viszont nincs..

     

    Andi: hűű a tetűért nem irigyellek!! Még szerencsére nem láttam soha de kész vagyok a gondolatától is!!!! Boááááá!! :((((

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. november 11. 17:44149094.

    Ildi: tényleg annyi helyen van műanyag gömb.... ikea, tesco, szinte az összes nagyáruházban....

     

    Adventi naptár: nekünk is idén már kettő kell. Én vettem egy tök édi plüss mikuláscsizma-zsákot aminek egy szarvasfej van a tetején ( tescos, nem olcsó de szép - és a fülét megnyomva az aggancsait mozgatva zenél ) Igaz, ez eredetileg ajándékzsák, de erre fogok egy szép szalagot ráerősíteni és akkor piros és zöld krepp papírba csomagolom a kis meglepiket és vannak kis hóemberes, télapos facsipeszeim azokkal fogom ráaggasztani.

     

     Kültéri égő: Ildi, ha veszel NE olcsót vegyél mert azzal tuti gond lesz. Én két éve ruháztam be ilyen kültéri égőkbe ( sima fára rakható meg jégcsapfűzér is ) tavaly csomót esett az eső és nem volt gond. Igaz, idén még nem teszteltem le... de remélem világít még. Szóval azok 3-4-5-6ezrek. 

    előzmény:
    Kiskanál (149090)
    2009-11-11  14:32
  9. 2009. november 11. 16:03149093.

    Azt mondta a gyerekorvos, hogy egyszerre lehet a kettőt, az nem gond, de pár nap csúszással nem. Zsombi, ha kapná akkor az oviban kapná, tegnap kérdeztem a dokit.
    Mivel a másikat meg Ő adta be, így ki kell várni az X napot...az oviban viszont még nem volt erről szó.

     

     

    hát én anno az Ikeában vettem, 12-esével volt csomizva, 5-6 száz körül volt. De pl. az Ázsiában tuti kapnál.
    háát igen, hozzátok ez a szalmacuccos-mézeskalácsos dizájn illik, mint ahogy Katához is:))

    naptár
    passz. Egyelőre még eszembe sem jutott:(

     

     

    előzmény:
    Kiskanál (149092)
    2009-11-11  15:12
  10. 2009. november 11. 15:12149092.

    Én tegnap megkaptam mindkettőt, egyik-másik karba. Semmi tünetem :)

    Ma meg mingyá felállok az asztaltól a dolgozóban mert viszem Bubut is beoltatni. 

     

    Mic, de mégis hol vannek ezek az olcsó müa. díszek? Mert pl tegnap néztem tescoban is, ott sem láttam.

    Kültéri égő, na nekünk meg pont fenyőre kéne ugyi...hááát...még meggondolom.

     

    Kék-lila-ciklámen  karifa nekem se jön be. Csak a piros, meg mézeskalács, meg szalmadísz, meg fahéjrudacska, meg ilyenek.  :)

     

    Apropó, ha már itt tartunk, ADVENTI NAPTÁR!

    Ti milyet csináltok a gyerekeknek?

    Mert idén már akarok Bubunak is. Ötleteket lopnék. :)

     

    előzmény:
    micó* (149091)
    2009-11-11  14:40
  11. 2009. november 11. 14:40149091.

    hűű témánál vagyunk:))
    Bááár, még egyáltalán nincs karácsonyi fílingem, meg vásárlási sincs...
    De, igaza van Ildinek abban, hogy sok minden tetszhet, de nem biztos, hogy "megy az arcunkhoz". Az enyém idén is fehér lesz, ezzel nagyon telibe találtam magamat:DD Kiegészítésként vettem még hozzá fehér kismadarakat meg hóbaglyot is.:)
    A szines, régies díszítésű fákat is szeretem, az a gyerekkoromra emlékeztet és azokra a karika, így azt csak náluk (anyu) tudom elképzelni.  Anyukáméknak ilyen színes szokott lenni, igaz hogy picike, nem olyan hatalmas mint régen....

    Egyik évben megpróbálkoztam a zöld-arannyal, az is szép volt, világoszöld gömbökkel. 
    A kék-lila-ciklámen félék nem jönnek be.

    Ildi
    A műanyag díszek törhetetlenek:)) és van belőle mindenhol, tök olcsón. A kültéri (!!!) égőkkel mindíg megszívjuk, mert hiába az, nem bírja a sok nedvességet. Eresz/terasz alá jó, de a fákon elázik:( Idén megint új kell.

    Aranyos a kis cukrászod:)

    oltás
    Én is ezt hallom amit Andi ír...
    A símát tegnap megkapta Zs., a másikat csak két hét múlva lehet úgy is. Majd addig eldöntöm.....

     

     

    Ma az oviban fényképezés volt, nagyon édik voltak, végignéztem mert utánna Zs-t elhoztam. Lettek tesós képek is, meg a 4 unokatesó együtt...anyukáméknak. Mindenki olvadozott

     

     

    na léptem legózni

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 11. 14:32149090.
    Na a zöld-fehér Apának is tetszene, de a lila-fehéret ne is említsd neki!
    előzmény:
    Cancan (149089)
    2009-11-11  14:13
  13. 2009. november 11. 14:13149089.

    Na. ez az Ildi, jól megfogalmaztad. Én nekem is baromira tetszik, e a gyerekekhez meg a családunkhoz-lakásunkhoz  valami színes jobban passzolna.

     

    A lila-fehér és a zöld-fehér kombináció is nagyon bejön nekem. 

    előzmény:
    Kiskanál (149088)
    2009-11-11  14:03
  14. 2009. november 11. 14:03149088.

    Nemtudom, én a szinesre szavazok. Persze odavagyok pl Micóék fáiért minden karácsonykor, de én képtelen lennék oylat csinálni, az valahogy nem megy a mi lakásunkhoz, temperamentumunkhoz, még ha baromira tetszik is másoknál.

     

    Most épp törhetetlen díszeket vadászok az Ikeában, meg kültéri occsó égősort. (nem tudtok?)

    Szandán a tavalyelőtt kiültetett fenyőnket szeretném idén kivilágítani :)

     

     

    előzmény:
    Cancan (149087)
    2009-11-11  13:56
  15. 2009. november 11. 13:56149087.

    Én egész jól vásároltam a gyerekeknek - úgy értem, nem az a " ez jó lesz" dolog, hanem tényleg aminek örülnek ill. értelmes ajándék. Unokatesóm gyerekeinek úgy, hogy mindenki külön kapja, de mindhárman tudnak vele játszani.

     

    Még az enyémeim vannak hátra, van ami már van, de még kell pótolni.

    + párom ( na, ez a legnehezebb, főleg, hogy most pénteken van a szülinapja is, mire kitaláltam , hogy mi legyen..... huh... és már törhetem a karácsonyon a fejem + szüleink + tesóm. Ennyi. A többi felnőttnek mi sem veszünk. Max. egy üveg pia.

     

    Ildi: hááát, eddig úgy van, hogy fehér -  a gyerekek már festegetik szorgalmasan fehérre a tobozokat amit gyűjtögettünk , de még az is lehet, hogy a végén színes lesz ( nagyon rég volt már fent a színes ízzó és én azért azt úgy szeretem, nálunk gyerekkoromban mindig ilyen volt és olyan jó érzés fog el attól   ) de akkor olyan különleges díszeket szeretnék, olyan egyszerű és kedves és gyerekes feelinget...... aaah, még nem tudom.

     

     

     

    BUJÓ jól eltűnt.......

     

     

    No, megyek, mert mennem kell ekg-ra.

    előzmény:
    Kiskanál (149085)
    2009-11-11  13:29
  16. 2009. november 11. 13:43149086.
    Karácsony, nálunk 8 gyerek (+Emma) és még semmi ötletem sincs....Mi is csak a gyerekeknek veszünk ajándékot.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. november 11. 13:29149085.

    Andi, ez még nem a karácsonyi készülődés. Direkt azokat a formákat válogattuk ki amiknek semmi köze a karácsonyhoz. :)

    Még majd decemberben akarunk egy hasonlót. :)

    Abból majd talán jut a fára is.

    Olyan klassz rénszarvasos formákat vettem az Ikeában :)

     

    Tetü? És azzal mit kell csinálni?

    Mi még egyenlőre a koszmóval bajlódunk...

    De már kevesebb van sokkal.

    Az a módszer vált be, hogy bekenem a szaliciles krémmel fürdés előtt fél órával, sapka a fejére, majd fürdés végén apa befogja a szemét egy mosdókesztyűvel én meg kancsóból öntöm a vizet a fejére és közben kefélem egy babahajkefével. Ritkul a cucc!

     

    Heni, szóval fehér fátok lesz?

    9 gyerek nemsemmi! Egy vagyon a karácsony, már rájöttem...pedig a családommal megegyeztünk hogy csak a gyerekeknek ajándékozunk idén, egymásnak max egy üveg bor. Sajnos  Apa családjával ezt nem lehet kivitelezni. :(

     

     

    előzmény:
    bonanzandi (149083)
    2009-11-11  10:46
  18. 2009. november 11. 12:51149084.

    Helló Lányok!

     

    Ildi, de helyesek vagytok! Főleg a kis Cukrászod! 

     

    Tegnap én is megvettem a karácsonyi ajándékokat a gyerekeknek ( az egész famíliát beleértve 9 kölök van , de még az enyémekkel nem vagyok kész) Ja, és az auchanban vettem jegesmackókat ( pici - kb. 8 cm plüss szerű ) a fára

     

    Névnaposoknak Zsombi   Réka Sok boldogságot!

                                       

     

    Oltás: én néha ingadoznék -ha B. nem lenne annyira eltökélt, hogy "nem szabad". Több gyerekorvos véleményét meghallgattam , egyik a-t mond, másik b-t. Hogy döntsek én megfelelően? - ha ők sem tudják...... Mi még mindig a nem mellett voksolunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. november 11. 10:46149083.

    Sziasztok!

     

    Megnéztem a Cancan által feltett videót, hát egy nagy marhaság sztem az egész. Először is nálunk nem is az a védőoltás van, mint ahol ez a doki él. Na meg hogy a népességszám csökkentése a cél... hát erre inkább nem mondok semmit.

     

    Húgomat kérdeztem a hétvégén: ennek a védőoltásnak az alapja ugyanaz, mint a szezonális influ. elleni, csak a vírustörzset cserélték ki benne. Igaz, hogy nem tesztelték valami sok emberen, de ugyanolyan veszélyes/veszélytelen mint a másik. Max. hatástalan. Sokkal kisebb a kockázata, mint annak, hogy ha a h1n1-et elkapjuk, az valami szövődménnyel jár. Én ezt elfogadom neki. Mindenkinek szándékszom beadatni.

     

    Más: NÁndi itthon van a héten, mandulagyulladása van. 3 napig lázas volt szegény, ma már virgonc. Hétfőn voltunk a dokinéninél, a gyerekek 90 %-a bárányhimlős volt a váróban. Verus osztályában 3-an himlősök, az oviban is vannak jópáran. Tegnap este már Verus karján láttunk 2 pötttyöt, de legnagyobb bánatára ma reggelre azok is elmúltak. Pedig úúúúúúúúgy itthon maradt volna szegény.

     

    Ja egyébként tegnap voltunk anyuval-Nándival a piacon, kinéztem Verusnak egy lovacskás csizmát 3200-ért, igazi bőr, meg olyan légáteresztő anyagból készült, jó meleg bélése van. Meg is vettük, a kiscsaj odáig volt érte!  Iskolából hazajövet kapta meg, és azt mondta, hogy ő máris menni akar vissza, megmutatni a gyerekeknek. Mondom nincs is ott már senki.   Ma persze abban ment, bár ugye egyáltalán nincs hideg.

     

    Ja tegnap még fejtetűt is irtottunk.  Verus szedte össze az iskolában, de csak úgy hemzsegtek a hajában. Múlt héten néztem neki, akkor még nem találtam benne. HOsszú hajú ovis kislányoknak nem árt nézegetni (meg iskolásoknak is).

     

    Nagyjából ennyi történt velünk a napokban.

     

    Látom Ildi már elkezdtétek a karácsonyi készülődést(bár gondolom a mézeskalács addig nem tart ki. )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. november 10. 23:31149082.

    Milyen sokat változott Bubu arca, most már olyan nagyfiús....

    titta apja

    előzmény:
    Kiskanál (149081)
    2009-11-10  22:37
  21. 2009. november 10. 22:37149081.
    hoztam pár képet :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. november 10. 22:11149080.
    Macsi, péntek délután átugorhatunk Hozzátok Emmával a habtapikért és visszük a hátihrucit.
    előzmény:
    macskafüle (149079)
    2009-11-10  21:52
  23. 2009. november 10. 21:52149079.

    Én is boldog Zsombi napot kívánok!! :)

     

    Beszéltem a védőnővel, ők is oltást javasolnak, jobb a megelőzés alapon.. biztosat senki nem tud és nem is tudhat! Úgy gondolja a dokinénik, ha valóban lesz nagy járvány az a legjobb ha védett a gyerek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. november 10. 21:17149078.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. november 10. 20:43149077.

    Andi
    köszi:)
    meg Jucónak is..:)

     

    Réka
    Neked is boldog névnapot!

     

     

     Nagyjából mindent elolvastam, a H1-es cikkeket is, mert érdekel......oltást még nem kaptunk rá, de..... ki tudja.

    előzmény:
    bonanzandi (149075)
    2009-11-10  19:51
5 6 7 8 9

Címlap

top