Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006-ban babát szeretnénk

BGabella
Létrehozva: 2004. március 19. 14:39
Bár még van idő bőven, de a 2005-ben babát tervezőknek is nagy sikere van. A kisfiam október 30-án lesz 2 éves. Valószínű, hogy 3 éves koráig itthon maradok vele, így utána még szeretnék dolgozni egy "kicsit", hogy a következő babával jó GYED-et kaphassak. Ez csak egy indok, de ezek alapján is, 2006-ban szeretnénk kistestvért!

Ha Te is erre az időszakra tervezed a babavárást, írj, és megbeszélünk mindent! Miérteket, kérdéseket, véleményeket és elhatározásokat! :)
  1. 2009. november 6. 16:35149026.

    Kit-kat: én is elbizonytalanodtam. Eddig határozott NEM volt a válasz ( ezt is adtam le mindkét gyereknek oviban-suliban ) de ma kaptam egy e-mailt az egyik osztálytárs apukájától aki orvos, az ő véleménye van benne meg még másik dokinak.... nem tudom.... Ha férjem megtudja, hogy elbizonytalanodtam, biztos azonnal leállít ( eléggé benne van ebben a témában) de most valahogy mégis kéne.... Nem tudom már mi ebből az egész "kampányból" a politika és mi az igazság. Nekem nagyon hamar összedobták ezt az oltóanyagot, ki tudja milyen mellékhatásai lesznek - persze nem most, hanem majd hónapok, évek múlva........ Szóval én is dilemma a NEM ellenére........

     

     

    Sévi: gratula a kishugihoz!

    előzmény:
    kit-kat (149025)
    2009-11-06  16:26
  2. 2009. november 6. 16:26149025.

    Sévi hol voltatok?

    Mi is gondolkodunk rajta hogy kéne menni. 

     

    Ma voltam megnézetni a hátamat. Jól éreztem én a csipöm megint elmozdult meg a gerincem is helyre rakta kicsit. Mindezt 20 perc alatt 8 rugóért. Nem semmi, de megéri ha nem fáj a hátam és a derekam.  Végül is nem megyek minden nap hozzá.

     

    Lányok én egyre jobban elbizonytalanodom az otlással kapcsolatban. Elkezdtem gondolkodni rajta hogy mégis oltatni kéne. Bár nem tudom Ati hogy reagálná le. 

    De nálam meg félek a baba miatt is. Ha nem lennék terhes nem érdekelne. Egyik percben úgy érzem nem kéne, elvégre az adatokból kiindulva számomra nem tűnik országos járványnak, de a másik percben meg mi van ha elkapom és a babának baja lesz vagy ha ő kapja el a korházban. Egy év alatt nem oltanak. De az útóhatását sem tudom félek hogy baja lesz a babának tőle. Tiszta dilemában vagyok. 

    Most azt olvastam hogy a vitaminok nem fékezik meg a virust ugyanúgy elkaphatja. Nyaf-nyaf. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. november 6. 10:21149024.

    Így van, tényleg örülni kell manapság, hogy az embernek van munkája! És tök fej lehet a főnököd meg a munkahely, meg hogy ilyen lazán veszik az órákat! Nekünk blokkoló rendszer van (multicég), és minden egyes percet számontartanak. Most is több mint egy egész órával minuszban vagyok.

    És ha sikerül a Kaáli-s dolog, akkor nem is dolgozol terhesen?

     

    Na, tegnap este meg voltunk 4d-n, nagy élmény volt!!! Kislányunk lesz, ez már ezer százalék, méretek rendben, szépen fejlődik a baba. És tök jó képeket csinát a doki! Az egyiket fölteszem ---- >

    Súlya kb. 750 g, most múltam 24 hetes.

    előzmény:
    Kiskanál (149022)
    2009-11-05  11:25
  4. 2009. november 5. 17:40149023.

    De ügyes Bubu! VErus nekem másfél évesen ment bölcsibe, és annyi de anniy mindent tanult ott, hogy én is az egyik ámulatból a másikba estem.  CSak az a rossz benne, hogy ilyenkor olyan sokat fejlődnek, és azért nem látja úgy az ember, mintha otthon lenne vele. Van összehasonlítási alapom, mert ugye NÁndi 3 éves  koráig itthon volt velem.

     

    Ma anyukám ment a suliba-oviba, tartanak birkát, és az egyik megellett, meglepi lesz a gyerkőcöknek. Még nem értek haza hozzánk.

     

    előzmény:
    Kiskanál (149022)
    2009-11-05  11:25
  5. 2009. november 5. 11:25149022.

    Hát a jól fizet része azért nem annyira fenékig tejfel. De jelenleg annak is örülhetek hogy visszavettek.

    Megállapodtunk a főnökömmel hogy a bérezésem átmeneti jellegű, amint jönnek a munkák csapatostul,  átbeszéljük újra.

    Mindenesetre a bölcsit fizetni tudjuk belőle és még így is több marad mintha gyedet kapnék. Pedig már csak gyest kapok.

     

    Sévi, 30 órás munkahétben vagyok. Napi 6 óra lenne, de négy napra osztom el és így vagyok kb f8-3-ig. De igazából n9-re érek be. Mondjuk a fenét sem érdekli, mert a többiek meg f9-9 körül járnak. :)

     

    Képzeljétek, Bubu tegnap számolt.

    egy fémdobozba tette a leveskockákat volt vagy 12 db benne. Kb 15 percig ki be rakosgatta és közben mondogatta:

    egy, kettő, három,  kilenc, öt, kettő, kilenc, kettő, hat, három, és végtelenítve, amíg el nem fogytak a kockák.

    De mind szám volt!!! nem kevert más szót bele. :)

     

    Ja meg tegnap azzal lepett meg hogy ülünk az ágyon és mondja nekem nagy komolyan: Jön a télapó.

    Először nem is értettem mit akar mondani. Aztán harmadszorra leesett. Sztem a bölcsiben meséltek nekik róla.

    Aztán mi is elkezdtünk beszélgetni, hogy majd kipucoljuk a kiscipőt, kitesszük az ablakba, és hoz bele a télapó csomagot. Lesz benne dió, mogyoró, alma, mandarin, narancs és ha nagyon jó fiú volt talán csoki is.

    Erre hazajön az apja és ujságolja neki hogy jön a télapó, hoz csomagot és csoki lesz benne!

     

     

     

    előzmény:
    kit-kat (149020)
    2009-11-04  13:43
  6. 2009. november 4. 15:58149021.

    Ildi, ez tök szuper! akkor nem is 8 órás a munkaidőd?

    az enyém 8 és fél, de mivel 8-ra nagyon ritkán tudok beérni, mindig el vagyok maradva egy kicsit az óráimmal, Ma is csak 9 után értem be, ezt megint le kelle dolgoznom valahogy. Állandóan rohanok basszus. Ma is időben haza kéne érnem, mert férjem megy edzésre, ma kicsit korábban is kell indulnia, de nekem meg be kéne ugranom boltba is. A Clio-nk meg szerelőnél van, mert nem jó a fűtés, múltkor is majd' megfagytam bent. a peugeot-on meg nincs téli gumi, azért meg Ausztriában büntetnek, ha esik a hó...

    *nyaff vége*

     

    kitkat, ha Bálint rosszul alszik, ő is nagyon nyügi tud lenni. Ma pl. reggel aludt még az autóban, mikor anyu vitte haza negyed órát, ebéd után meg nem bírta elaltatni... Este legalább hamar elalszik, úgyis reggel ovi, talán föl tudom időben kelteni.

    előzmény:
    Kiskanál (149019)
    2009-11-04  12:58
  7. 2009. november 4. 13:43149020.

    Kiskanál tök jó hogy csak háromig dolgozol. Én is szeretnék ilyen munkahelyet ami persze jól is fizet.

     

     

    Voltunk ma babaklubban. Na ez sem olcsó, majd szelektálunk téma szerint.

    Viszont azért jó is. Elősször énekeltünk meg mondókáztunk, aztán előkerültek a játékok, és jött egy nő aki homeopátiás szerekről tartott előadást. Kaptunk szóró anyagot is. Ő azt mondta hogy az arnika amit adtam Atinak a lázra nem is arra való. Na mondom remek. A kisfüzetben találtam mást, így azt is kipróbáljuk milyen. Meg van egy könyv is azt is meg akarom venni. Remélem az már jó lesz. 

     

    Kisfiam ma hisztis volt. Rosszul is ébredt, mert nagyon sírt de nem mondta el miért. Aztán még mellettem is aludt egy kicsit. A klubban is a vége felé már siros hisztis hangulatban volt, és mikor hazajöttünk levágott nekem egy nagy hisztit hogy ő nem akar hazajönni. Szerintem álmos volt már. Szegénykém. Hajnalban meg bementem hozzá és a paplanán feküdt, de fordítva. Hogy hogy csinálta nem tudom mert hálózsák is van rajta. Visszaraktam és fel sem ébredt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. november 4. 12:58149019.

    Én f7-kor kelek, 7 után nemsokkal indulok otthonról. Apja viszi Bubut bölcsibe és mivel kb 10 perc tőlünk a bölcsi és 8-ra viszi, ezért ráér 7-n8 körül kelni Bubu. De ma is felkelt h7-körül...

     

    Én meg megyek érte. 3-ig dolgozom, és ha minden jól megy f4 körül odaérek érte. 

     

    Na majd mesélj hogy értékelte a dokitok az eredményt!

    előzmény:
    SÉvi80 (149018)
    2009-11-04  11:28
  9. 2009. november 4. 11:28149018.

    Sziasztok!

     

    Megjöttünk hallásvizsgálatról, úgy tűnik, nincs baj, bár a lelet eredményét majd a dokink fogja kiértékelni. Bálint nagyon ügyes volt, pedig először tök sokáig próbálkozott a nőci a fülbedugós vizsgálattal, mert olyan pici a füle, hogy nehezen talált hozzá megfelelelő fejet. Most érdekes módon nem lett tök egyenes a vonal a diagramon, múlt múltkor. Utána beültünk a fülkébe, Bálint fején fülhallgató, és mutatnia kellett, hogy melyik fülében hallja a hangokat. Először aranyom nem kapcsolt, a nő kérdezte tőle, hogy hallasz valamit, ő mindig bólogatott, hogy igen. Szóval kellett 1-2 perc, mire pontosan megértette, hogy a kezével ahhoz a füléhez kell mutatnia, ahonnan a hangot hallotta.

     

    Kiskanál hányra viszitek Bubut bölcsibe, és te hányra jársz dolgozni, hogy csak 7-kor keltitek?

    Nekünk negyed 8 körül el kell(ene) indulnunk, ha 8-ra be akarok érnia munkahelyre. Így többnyire 6-kor kelek, Bálint fél 7 körül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 3. 20:29149017.

    Csak gyorsan egy pill-ra

    Kiskanál, Emma kislány és nem kisfiú

    Fél éves adatok: 7,73 kg és 69 cm

    Egy éves adatok: 9,23 kg és 76 cm

     

    képek itt találhatók http://picasaweb.google.com/huse.emma

    előzmény:
    Kiskanál (149002)
    2009-11-03  10:31
  11. 2009. november 3. 17:00149016.

    Sziasztok!

     

    Pöpi hogy hogy te választottál? Ezt most nem értettem. 

     

     

    Kiskanál írd be hozzám is légyszi.

    Ati 1 évesen 10 kg volt és 77 cm képet keresnem kell.

    Gömböccel 2010. 03. 15. -re vagyok kíírva és Anna Júlia lesz a neve. Legalábbis eddig. (Ha mégis fiú akkor esetleg András.) 

     

    Ma nagyon hideg volt ráadtam az overált. 

    Beszéltem a védőnővel, ő is azt mondta mint ti, hogy semmi gond ha utána nincs keményedés vagy vérzés. 

     

    Gyerekem reggel hatkor közölte hogy fogat akar mosni. 

     

    Holnap megyünk megnézni egy baba klubbot ami elvileg minden héten van. Na majd meglátjuk. 

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 3. 15:41149015.

    beírtam!

     

    Tegnap Bubu is kidőlt hamar. 9-kor már aludt, sztem kb 5 perc alatt elaludt este :) És n7-ig egy mukk sem volt!

    Mondjuk utána már nem tudott visszaaludni, csak próbáltunk dikózni h7-ig csendben.

     

    Na Apa lassan indul érte a bölcsibe. Remélem....

     

    Képzeljétek, ma reggel én voltam az első a melóhelyen. Tegnap kaptam kulcsot, eddig nem is lett volna gond. De azt elfelejtették mondani hogy időközben beszereltek egy riasztót...

    Hát azt a visítást!

    Alig hallottam a telefonban a főnököm hangját amikor bediktálta a kódot.

    előzmény:
    SÉvi80 (149014)
    2009-11-03  15:21
  13. 2009. november 3. 15:21149014.

    Kiskanál, írd be légyszi a táblába, hogy 2010.02.20-ra vagyok kiírva, és hogy kislányunk lesz. Nevünk még nincs

    Pöpi, tündéri a kiscsajod. Az a hanyattfekvős kép haláli :D

    Na, de szájpenész másfél évesen?!? ilyet még nem is hallottam... 

    Április 1.? jaj, ne, anyósom iz aznap született, ugye Április Bolondja, nagyjából stimmel is rá a jelző

     

    Holnap megyük Bálinttal hallásvizsgálatra, holnapután meg 4D uh-ra!

     

    Fodi, ha nem figyelsz, mindjárt meg is szülök!!! :)))))

     

    Ildi, nagyon ügyes Bubu, hogy ilyen szépen kezd beilleszkedni! Én ia megmondtam bölcsibe szoktatás előtt, hogy az én fiamat aztán senki, de senki nem fogja elaltatni!!! aha, a harmadik napon már úgy aludt, mint a bunda :))) Oviban viszont ritkán alszik, 1-2-szer max. egy héten. De legalább legkésőbb 9-kor alszik. Igaz, én is

     

     

    előzmény:
    Kiskanál (149002)
    2009-11-03  10:31
  14. 2009. november 3. 15:11149013.

    Jaja Márton Bendegúz lesz és igazából nekem kellett időpontot választani én meg úgy döntöttem, hogy Április 1-et választom. Jó lenne, ha addig tényleg bírnánk egyben. Bár kétlem. A valós dátum április 10 lett volna, de kiderült, hogy több, mint 1 héttel idősebb, mert a ciklus legelején fogant meg.

    Blanka néha szerintem csinál olyat is már, amit az idősebbek, de a lényeg, hogy a korosztályának teljesen megfelelően okosodik. Most épp az Apájával együtt gitározik és mikrofonba énekel, meg táncol... Mióta látja a TV-ben azóta ő is ezt csinálja. Nagyon élvezi. Mindig meg kell tapsolni és meg is hajol. Mi lesz az oviban?

    előzmény:
    Kiskanál (149011)
    2009-11-03  11:51
  15. 2009. november 3. 14:27149012.
    Sziasztok!
    Fodi, CAn-can: jobbulást, elég vacaknak tűnik ez a kötőhártya dolog....:(

    Ildi: deügyi Brúnó!:)(Fura,így írni róla:)) és,hogy milyen jól beszél!Botond nyomába se ér...mondatokat még egyáltalán nem mond csak szavakat,és kifejezéseket.mondjuk azokból van minden nap valami új.

    Képzeljétek 2 nap átaludta az éjjszakát!!:D:D mindjárt 2 éves,lassan csak eljutunk oda,hogy mindenki alszik egész éjjel...

    Egyébként hihetelen szar múlt hetem volt.
    1. leesett az ujjamról a jeggyűrűm és elveszett!!
    2. eltört a másik kedvenc gyűrűm
    3. letört a digigép elemrészénél az egyik kiscella érzékelője,így nem használható...
    + még mindig nincs munka...semmi...
    megyek, mert B. felébredt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 3. 11:51149011.

    Andi Te is írjál adatokat lécci!

     

    Hú Pöpi, Pocakmarci benn sincs a táblában! Jó hogy mondod! Marci lesz tényleg?

    Mikorra vagy kiírva?

    Amiket leírtál Blankáról azok alapján tök ideálisan fejlődik sztem :) Ügyeske! Ez a segít begyujtani a kályhába ez Bubunál is megy. Gyúrja a papírgalacsint, hozza a hasábokat egyenként, aztán meg mondja hogy Bubu keze koszos. :)

     

    Képzeljétek a bölcsiben Brúnónak hívják és ő is egyre inkább így beszél magáról. Vége a Bubukorszaknak lassan :((((

    előzmény:
    bonanzandi (149005)
    2009-11-03  11:21
  17. 2009. november 3. 11:44149010.

    Köszi! Már kezdünk jól lenni.

    3 hétig taknyos volt Blanka, aztán jól lett és elutaztunk. Ahogy hazajöttünk kijött rajta a szájpenész, ami soha nem volt neki. Nagyon megszenvedtük, de már jobban van. Most ébredt fel nemrég és úgy, hogy este már 7.45-kor aludt. Néha hihetetlen tud lenni.  

    Mióta betöltötte a 18. hónapot úgy nő, mintha húznák. Már túlvan bőven a 80 cm-en, kinőtt egy rakás ruhát, amit nagy volt és a lába is lassan túllesz a 21-es méreten. Egyedül fejti a babot, segít begyújtani a kályhába, tesz-vesz és néha persze rettentő rossz tud lenni. Van bőven hiszti is, de azért kezelhető. Nagyon szeret pohárból inni egyedül, így sokszor inkább azt kéri. Nem is tudom mit írjak még.

     

    PocakMarci is jól van. Már jól érzehető a mozgása és most vagyunk 18+5 hetesek. Jövő hétfőn megyünk UH-ra. Várom már nagyon!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. november 3. 11:38149009.

    De kis helyes! :)

     

    Képzeljétek most kértem a dokitól 2 éves kontrollra időpontot az egészséges rendelése és dec.18-ra tudott adni! Az több mint egy hónap!

     

     

    előzmény:
    Pöpi (149007)
    2009-11-03  11:33
  19. 2009. november 3. 11:36149008.

    Nahát! Még mielőtt kérted volna betettem.

    Friss? Mindjárt nézek valamit.

    előzmény:
    Kiskanál (149006)
    2009-11-03  11:26
  20. 2009. november 3. 11:33149007.
    Mellékelek egy 1 éves képet is. (bár itt már 1,5 volt)
    előzmény:
    Pöpi (149004)
    2009-11-03  11:15
  21. 2009. november 3. 11:26149006.

    Köszi!

    Képet is!!!!! Egy éveset. Meg frisset!

    Hogy vagytok?

    előzmény:
    Pöpi (149004)
    2009-11-03  11:15
  22. 2009. november 3. 11:21149005.

    Szia Pöpi! Mizújs veletek?

     

     

    Betegeknek jobbulást kívánok!

     

    Olvastam mindent, de eltökörésztem a délelőttöt, így sajna most nem sok mindenre futja.

     

    Gigi

    nagyon jók a képek, és majd olvasom a blogot, nagyon kíváncsi vagyok rá.

     

    Fodi

    írok, ha összeszedem magam.

     

    Puszi, rohanok tovább...

    előzmény:
    Pöpi (149004)
    2009-11-03  11:15
  23. 2009. november 3. 11:15149004.

     Szia!

     

    Látom én is jól leamaradtam minden adattal... Gyors pótlom:

     

    6 hónapos: 6490 g és 65 cm

    1 éves: 8660g és 73 cm

     

    Persze ezek nem teljesen tuti, mert ficergett mérések közben. 

    előzmény:
    Kiskanál (149002)
    2009-11-03  10:31
  24. 2009. november 3. 10:32149003.
    na most meg 2x is
    előzmény:
    Kiskanál (149002)
    2009-11-03  10:31
  25. 2009. november 3. 10:31149002.
    Szupi nem illeszti be a képet :(
    előzmény:
    Kiskanál (149001)
    2009-11-03  10:30
8 9 10 11 12

Címlap

top