Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rákos beteg a családban

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2010. március 12. 09:03

Sokunkat érint szerintem ez a dolog. Rákos beteg már majdnem minden családban van, vagy legalábbis volt. :-(

Nálunk anyukám rákos. Melanóma, amit 3 éve fedeztek fel. Interferont kapott, elég jól tűrte, sokan viszont nem bírják. Ő bírta. Most változott az állapota, a nyakán van rákos nyirokcsomó. Azt mondta az orvos, ez nagy baj, mert közel az agya, és más életfontosságú szervek, amikre terjedhet. Még nem tudjuk mi lesz, mert március 29-én lesz konzílium mit csináljanak. Bennem felmerült a kérdés, él-e még addig anyukám? Szóval hurrá magyar eü!

Nem tudom, de bennem rengeteg kérdés merült most fel. Eddig nyugi volt, melanoma, de végülis tünetmentes volt évekig. Nem mondom nem aggódtunk, de nem volt akut probléma.

De most! Sugárterápia? Kemoterápia? Műtét? Mi lesz? Tud valaki segíteni? Hogyan tellik az utolsó év, az utolsó hónapok, az utolsó napok? Meg tudják-e mondani az orvosok, mennyi van még hátra? Mire van szüksége a betegnek ilyenkor? Azon túl, hogy lelkileg mellettük vagyunk persze, ez természetes? Megmondjuk neki, ha mi tudjuk, hogy már csal pár hónap? Hogy már ne tervezzen a jövő nyárra? Jaj nem tudom, most zokogok, és nem tudom, mit csináljak! Segítsetek, írjátok meg, nálatok hogy volt ez. Köszi mindenkinek! Vera.

  1. 2012. Április 4. 22:29101.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom, jár-e még valaki erre a fórumra, de azért próba szerencse. Anyukámnál három hete végeztek biopsziát, vettek az egyik nyirokcsomójából mintát. Vártuk az eredményt, de nem merte felhívni az orvosát, ezért én kerestem meg. Mint megtudtam papíron még nem érkezett meg az eredmény, de a doktornő azt mondta, egy biztos, hogy rosszindulatú daganatról van szó. A konzílium csak jövő hét szerdán fog összeülni, majd akkor derül ki, hogy milyen kezelést javasolnak. Mivel még papíron nincs meg az eredmény, ezért nem tudom, hogy milyen stádiumban van. De szeretném megkérdezni, hogy ettől függetlenül ihat-e Preventa vizet? Vagy addig ne csináljunk semmit, míg nem tudunk biztosat? Mindenhol azt olvasom, a hozzáállás a lényeges... Amennyire tudok, próbálok pozítiv lenni és tartani benne a lelket. Szeretném megkéredezni, hogy akik pozítivan álltak hozzá, tényleg könnyebben gyógyultak?

     

    Az esetleges válaszokért, előre is hálás vagyok. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. november 8. 17:45100.

    Sziasztok!

     

     

    Látom, hogy már rég írtatok ide, de nem baj, ha nem is olvassa senki, akkor is jó érzés leírni valahová..

     

    Az év elején a sógornőmben daganatot találtak, végigment a műtéten, kemon, sugárkezelésen és az egész után kb 1,5hónapra kiderült h áttétes, több helyen is. 32 éves lesz 2hét múlva. 14 éve a család tagja..

    Már beszélni alig tud, mozdulni nem bír, csak nagyon nehezen, nem tudja h áttétes, nem akarják neki megmondani, mert ő még reménykedik.. A bátyám tudja, az ő szenvedését kegyetlen látni. Neki milyen kegyetlen lehet látni, ahogy az élete szerelme napról napra épül le, hogy tudja, hogy lehet h nem sok van már neki hátra...

     

    Az egész család odavan, a szívem megszakad értük..

     

    Lehetséges, hogy még felépül? Reménykedünk, de egy részünk azt súgja, hogy lassan ideje búcsúzni.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. 2011. szeptember 20. 09:1299.

    Ki tudna nekem segíteni, a Dávid Tamás professzor elérhetőségében? Nagyon fontos lenne.. Előre is köszönöm a segítséget mindenkinek!

     

    vargavia77@gmail.com 

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2010. augusztus 27. 16:0498.

    Köszönöm mindenkinek a részvét nyilvánítást!

    Kívánok mindenkinek kitartást, gyógyulást és sok-sok erőt egészséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  5. 2010. augusztus 27. 16:0397.

    Köszönöm és sajnálom az apukádat. Vígasztalódást kívánok neked! Nem lehet könnyü neked sem. Én még el sem hiszem.

     

    Reggel felhívtam a férjemet, mert olyan álomszerüen ébredtem és megkérdeztem tőle, hogy tényleg meghalt e az anyu. Lesúlytó válasz jött. Igen. De lassan majd jól leszek, muszály az élet megy tovább, mint mondják. 

    előzmény:
    kovacs-e (93)
    2010-08-26  20:37
  6. 2010. augusztus 27. 11:2896.

    Ohh Erika őszinte részvétem:((( biztosan tudta, hogy nagyon szereted......

     

    kovacs e köszönöm a sok sok anyagot, szerintem nagy hasznát vesszük

    előzmény:
    Erika47 (91)
    2010-08-26  16:24
  7. 2010. augusztus 26. 20:4395.

    Amit ajánlani tudok mindenkinek, és nézzetek utána, egyszerűen akár a google keresőben: 

     

    culevit

    celladam, vitacell

    májvédelem, méregtelenítés (és ez nagyon fontos, mert a kemo méreg, és ha nem tud távozni, akkor azért megy el a szerettünk, mert a mája nem bírja)

     Illetve édesapám szedett még készítményeket, amiről neten még nem nagyon lehet olvasni, és priviben bárkinek adok róla információt, illetve elérhetőséget. 

    Mi ezeket szedtük. És amit szeretnék megjegyezni, hogy nem volt áttét, nem is alakult ki később sem, sőt, a daganat regrediált, csökkent... 

    Ja és persze a hit, kitartás, élniakarás nagyon fontos. 

     

    Ami még nagyon fontos, hogy figyeljetek a jelekre, ha a beteg nem jól van a kemotól, vagy sugártól, azonnal nyissátok ki a szátokat. Tessék megkérdezni a dokit, hogy mi a helyzet, és halasszátok a kezelést. Nem azt mondom, hogy végleg, hanem pár hónapot. 

    A kórháznak jó, ha kemot ad, mert kap értve vagy 120 ezret... de a betegnek?? Kell, mert öli a daganatot, de nem mindegy, mileyn ütemben. Én biztos vagyok benne, ha mi ritkábban kaptuk volna, vagy kisebb dózisban, akkor édesapám nem gyengül le annyira nagyon, és ma is velünk lehetne....  És ha kicsit jobban hitt volna, fele annyir, mint én... 

     

    Kitartás

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  8. 2010. augusztus 26. 20:3794.
    Hamarosan küldöm e-mailben az anyagokat.
    előzmény:
    Krisyke (88)
    2010-08-26  11:34
  9. 2010. augusztus 26. 20:3793.

    Kedves Erika!

     

    Fogadd együttérzésemet! Nincsenek megfelelő szavak. de tudom, mit érzel. Édesapám 3 hete ment el.... Iszonyatosan fáj. 

    Ha bármikor szeretnél beszélgetni valamiről, nbyugodtan keress. Én most a spirituális dolgokban keresem a vigaszt, és próbálok másoknak tanácsot adni... 

    előzmény:
    Erika47 (91)
    2010-08-26  16:24
  10. 2010. augusztus 26. 16:5592.
    Fogadd együttérzésemet, vigasztaljon, h nem kellett nagyon sokáig szenvednie.
    előzmény:
    Erika47 (91)
    2010-08-26  16:24
  11. 2010. augusztus 26. 16:2491.

    Ma délben meghalt az anyukám! Mindössze két hónap alatt emésztette fel a kór. Iszonyú fájdalom van bennem, de lagalább megmondtam neki tegnap, hogy nagyon szeretem. Ezt mondjátok ki ti szeretteiteknek minél többet, mert soha nem tudjuk, mikor bánjuk meg, hogy tettük.

     

    Kitartást mindenkinek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2010. augusztus 26. 12:2890.
    Szia!

    Először is kívánok anyukádnak jobbulást és nektek sok erőt!

    Anyósomnál márciusban kezdődtek a tünetek és mire kiderült,hogy mi a baja már 10kilót fogyott:(

    Őt is megműtötték,de nem közölték vele,hogy mit szedtek ki vagy sem.Kiderült semmit.Mert mikor felnyitották,kiderült,hogy most nem lehet műteni,előbb kemo.

    Most tart a 3. kezelésnél és nagyon jól van,azóta hízott 5kilót és nem vészes a kemo mellékhatása sem.A haja kihullott,de más baja szerencsére nincsen.És az eredményei is átlagon felülien jók.


    Én is néztem ezt a preventa vizet,de a havi ajánlott adag,ha azt vennénk,havi 90ezer Ft körül van,ez borzasztó.


    Ő Max-Immun termékeket szed és úgy néz ki ezek segítenek.gombák,flavonidok,és vitaminok.
    előzmény:
    Erika47 (87)
    2010-08-26  09:57
  13. 2010. augusztus 26. 12:0889.

    Én nagyon sok pozitív dolgot hallottam a gomábról. Te hallottál róla esetleg valami nem jót? Vagy miért nem szimpi?

    Szörnyű, hogy mit tud művelni az emberrel egy ilyen betegség. Hogy lehet ezt elviselni nekünk, aki látjuk a szenvedését és nem tudunk segíteni, esetleg megkönnyíteni a hátralévő időszakot. Már amennyiben lehet ez könnyebb.

    előzmény:
    Krisyke (88)
    2010-08-26  11:34
  14. 2010. augusztus 26. 11:3488.

    Sziasztok!

     

    Sajnálom Erika, hogy nálatok is ez van:(( szörnyű ez a betegség, nálunk is egyik napról a másikra:( 

    azért kérdeztem az orvosi őszinteséget, mert attól félek apósomnak is annyi az áttéte és nem műthető, hogy nem tudom lehet csak stagnálásra jó ez a kezelés...

    Köszönöm mindenkinek aki irt, priviben is, az immunerősítésen rajta vagyunk...ezek a genoderma gombák nekem nem szimpik...de utána nézek...

     

    előzmény:
    Erika47 (87)
    2010-08-26  09:57
  15. 2010. augusztus 26. 09:5787.

    Sziasztok!

     

    Sajnálom Kriskyke, hogy nálatok is felütötte fejét a kór. De hátha segít a kezelés és mellette amit még lehet. Én megvettem anyukámnak a javasult Preventa vizet és a megrendeletem a Ganoderma gomát amit megint nagyon jónak mondanak rákos betegek gyógyulásában. De gondolom, hogy ez is attól függ, hogy milyen a betegség elterjedése és milyen fajta. 

     

    És akkor most valamit az orvosi őszinteségről. (persze nem általánosítani akarok, mert nem biztos, hogy mindenhol ilyenek)

     Mi pl. most tudtuk csak meg, pedig már ugye anyukámat műtötték is, az onkológián is voltunk a házi orvos is láttott minden papírt, de még csak most tudtuk meg, hogy csak életmentő műtétet csináltak, a dagantot nem távolították el, mert már annyira nagy a kiterjedése és az áttét, hogy nem tudtak velel mit kezdeni. Pedig gondolhatjátok, hogy mindenhol kértük az őszinteséget. 

    És most, hogy hétfőn megint bekerül, egy másik helyre, itt modták el teljesen őszintén, hogy mire számíthatunk és mi van. Szóval nem sok jóra. 

    És tudjátok az volt a borzaszó között a legborzasztóbb, hogy kitüntett véradó volt, ugrott mindjárt, ha behívták véradásra soronkívül, és pont neki nem volt vér. Nagyon kellett volna már tegnap reggel, hogy vért kapjon és csak este érkezett meg. De reggel bent voltam, egész délelőtt ott voltam beszéltem az orvossal és senki nem mondta, hogy nics e családba aki tudna segíteni. Szólhattak volna. 

    Bocsi, hogy így kibuktam, de ez a tehetetlenség borzalmas. 

     

    Kitartást kívánok mindenkinek betegnek és hozzátartónak egyaránt. 

    előzmény:
    Krisyke (85)
    2010-08-25  10:59
  16. Torolt_felhasznalo_190057
    Torolt_felhasznalo_190057
    2010. augusztus 25. 11:3186.
    Szia!

    A kemo arra szolgál,hogy a szervezetben lévő daganatsejteket elpusztítsa.Sajnos az egészséges sejteket is pusztítja,így nagyon lényeges,hogy szedjen valamilyen immunerősítőt a kezelések alatt.

    előzmény:
    Krisyke (85)
    2010-08-25  10:59
  17. 2010. augusztus 25. 10:5985.

    sziasztok!

     

    Köszönöm, én is hogy irtatok...mint kiderült laphám rákja van a IV stádiumban, baloldali tüdőn és a mellékvesékben áttét....annyira rémisztőt olvastam a neten róla...küldtem email cimet várom a kigyüjtött anyagot, én segitenék neki hogy méregtelenitsen, de kicsit nehezen kezd neki, érzékeny a gyomra dolgokra igy nem fogad el midnent (kiújuló fekélyei voltak) 

    ma kapja az első kemot, nem tudom mennyire beszélnek a dokik nyíltan, de lehet a kemo csak az állapota stabilizálására kell? lehet nem is lesz műthető.(((

    előzmény:
    Erika47 (84)
    2010-08-23  10:14
  18. 2010. augusztus 23. 10:1484.

    Köszönöm, a tanácsokat.

    Elég sokat bújom a netet ez ügyben mostanában. De a leletekből sajnos semmi jót nem ovastam ki még a net segítségével sem. És anyukám se javul, inkább romlil. 

    Már innen kaptam tanácsokat és hallottam, hogy a jó a ganuderma gomba hatása, holnap találkozom egy illetővel aki foglalkozik vele. A neten nem mertem ilyenekbe bele menni olyan sok szélhámossal találkozik az ember ezt is már az ajánlotta aki volt vele kapcsolatban.

    Azt nem tudom, hogy miért fájnak a csontjai és a dereka annyira.

    előzmény:
    kovacs-e (81)
    2010-08-19  21:45
  19. 2010. augusztus 19. 22:5483.

    Sziasztok!

    Sajnos érintett vagyok/voltam én is a témában!

    2éve műtöttek áttétes melldaganattal.32éves vagyok.

    Én a Preventa vizet ittam,mellette a pecsétviasz gombát szedtem!

    6kemót kaptam,de semmi bajom nem volt!Nem hánytam,nem voltam beteg!Mondjuk a hozzáállás is rengeteget számít!

    Tegnap műtötték nagymamámat ugyan ezzel a betegséggel!:(

    Sajnos ez a betegség nálunk örökletes:(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. augusztus 19. 21:4682.

    Sziasztok!

    Kell az orvosi segítség, de nem elég. 

    Azonnal alternatív módokat kell keresni, és aki kezelést kap, de az is, aki nem, azonnal kezdje el a májvédelmet, májtisztítást, és a méregtelenítést. 

    Azonnal!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  21. 2010. augusztus 19. 21:4581.
    kicsit erőszakosnak, rámenősnek kell lenni, kérjetek el minden leletet. Azt neten is le lehet fordítani, és vannak jártas emberek, akik tudják, értik, mi van benne.
    előzmény:
    Erika47 (78)
    2010-08-19  14:55
  22. 2010. augusztus 19. 21:4380.

    A ct nem mutatja meg a fajtát, ahhoz valami mintavétel kell. Biopszia, vagy tükrözés.

    Kell orvosi segítség, de tapasztalatból mondom, hogy nagyon figyeljetek oda rá, mert mind a sugár, mind a kemo nagyon legyengíti, hiszen méreg. 

    Beszéljétek meg az orvossal, hogy inkább kisebb dózist adjon, hosszabb időn keresztül, és hagyjon regenerálódási időt, minthogy gyorsan mindent, és mondjuk a daganat eltűnik, vagyösszemegy, csak épp belehal a kemoba, vagy sugárba... 

    kezdjetek el májvédőket keresni, és méregteleníteni, azonnal. 

    ha kell, szívesen adok tanácsot. 

    Üdv

    előzmény:
    Krisyke (77)
    2010-08-19  10:30
  23. 2010. augusztus 19. 15:0779.

    Most mennem kell, de még vissza jövök.

    Szép hétvégét és jó pihenést mindenkinek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. augusztus 19. 14:5578.

    Sziasztok!

    Olvaslak benneteket és egyre szomorúbb vagyok. Sajnos, hogy ilyenekről beszélgetünk és nem vidám felhőtlen dolgokról.

    Nekem anyukám lett hirtelen beteg, még két hónapja nem is gondoltuk, hogy bármi baja lehet. Aztán egyszercsak jött a hír, rák. Borzasztóan elkeseredtem, olyan hirtelen és gyorsan leépült, egy hónap alatt 20 kilót fogyott. Vastagbél daganat, amivel azonnal meg is műtötték,áttét 19 nyirokcsombóba, a petefészekbe és a májba is van két kis valami. Öt hete műtötték, és még mindig olyan gyenge, mint a harmat, nem tudják elkezdeni a kemoterápiát. 

    És képzeljétek, hogy ezek előtt két héttel volt nőgyógyászati rákszürésen és doki nem vett észre egy gyerekfej nagyságú daganot a petefészekben. Felháborító és akkor még finom voltam. De ez már az áttétből adódott. 

    Szóval most mindennell próbálkozunk, természetgyógyászat, füvek, teák, meg minden ami csak lehetséges. De nem akar erősödni. Most hallottam egy gombafajtáról még azt megpróbálom. 

    Hallott valaki a Ganoderma gombáról. Meg egyáltalán bármilyen jó tanácsot szivesen veszek, ha voltatok már hasonló esettel szemben.

    És én azt gondolom, hogy a szövettanból sem mondtak el mindent. CSak egy érzés ami nem hagy nyugodni. 

    Nagyon megöregedett, egy életvidám a korát meghazuttoló anyukám volt. És amikor egyszer haza mentem és mondom a férjemnek, hogy képzeld anyu anyura megöregedett, úgy néz ki, mint egy 70 éves öreg nénike. A férjem rám csodálkozik, és mondaj, de hisz drágám anyukád 70 éves. Jé, tényleg, nem is gondoltam, annyira fiatalos volt.

     

    Tíz éve nekem volt egy daganatom, kivették a jobb mellékvesémet, mert azon volt. De szerencsére jó indulatú volt, azóta sincs semmi. De ez már rizikó faktor, és főleg, hogy a családba többen is haltak már meg daganatos betegségben. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  25. 2010. augusztus 19. 10:3077.

    Sziasztok!

    Ránézett egy doki ismerősünk a leletre, a nyirokcsomóin is rajta vannak, és az aortáján (!!) is, hallott már  valaki ilyenről? akkor kemó vagy sugár?

    előzmény:
    Krisyke (76)
    2010-08-18  08:26

Címlap

top