Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Éden kert

Timacs
Létrehozva: 2010. március 1. 12:58

Sziasztok!

 

Ide várok mindenkit aki szeret a kertben matatni.

Az első napsugarak megjelenésével én egyre többet gondolok a kertészkedésre.

Már elültettem a petúnia és az őszi rózsa magokat, és hamarosan a paprika és paradicsom is földbe kerül.

 

Ti miket csináltatok?

Miket fogtok ültetni?

  1. 2017. december 15. 20:1115476.

    Sziasztok!


    El sem hiszem, hogy sikerült belépnem. Látom nagyon sokat kell visszaolvasnom.ként hiába írtam,  


    Gizike, nagyon szépen köszönöm a képeslapot. 


    Nagyon le vagyok maradva mindennel, hiszen hónapok óta nem tudtam ide belépni. Nagyjából azért ismerem a történéseket, Gizike tudósított a dolgokról. Igyekszem majd többször jelentkezni. Most úgy sikerült belépnem, hogy a friss hsz-eknél ott volt az Éden kert fórum. Egyébként, hiába írtam a keresőbe, mindig azt írta ki, hogy ilyen néven fórum nem található.


    Raktam ide fel képeket a Zozikámról, remélem berakja.


     

  2. 2017. december 15. 17:0915475.

    Drága Gizike!


    Én is megkaptam a képeslapot.Köszönöm szépen.Nagyon jól esett ebben a nagy szomorúságban.Én is Békés Boldog Karácsonyt Kívánok.


    Milla

    előzmény:
    20gella20 (15474)
    2017-12-14  16:47
  3. 2017. december 14. 16:4715474.

    Erika! Igazán nincs mit...már ketten jeleztek vissza, h megkapták!


     


    Én is csináltam a grincs fához hasonlót...inkább  a dísz kedvéért, mint a grincs fáért.


    Én itthon vagyok, és elég jól haladok, bár én tervezős vagyok, előre, füzetbe.....


    Holnap jön a húgom, olyan rég volt nálunk..


     


    Kicsit fáj a torkom...igaz, napok óta, kapar, olyan nem jó. Feketeretek, méz, hársfatea, gargalizálás, szopogatós...ezeken túl vagyok. De még nem használt...


    Nem tudom, lesz-e még valami, de már elmúlt  a lelkesedésem....néha a PIN-eket nézem, és annyi mindent jó lenne megcsinálni, talán majd hétvégén valamit.

    előzmény:
    maci6609 (15473)
    2017-12-14  10:55
  4. 2017. december 14. 10:5515473.

    Sziasztok!


    Először is nagy meglepi ért, egy nagyon szép narancsos és színes KÉPESLAPOT kaptam, és gyönyörű szép Karácsonyos..:) köszönet érte....:)


    Bár az utcanevünk változott a lap szerencsésen célba ért, tényleg köszi, hogy gondoltál rám idén is....nagy baj, hogy én meg egy lapot sem adtam fel megint csak még...de hát nekem még a holnap munkanap, mentségemre legyen mondva, szóval az utolsó idén!!! De várom a végét!!!!


    Havat szeretnék nagyon, de nem mond, el van borulva, a csillaghullásból semmit sem láttam így, pedig kettőtől fent vagyok, igen hajnaltól..Viszont elég hűvös lett, mínusz kettő volt éjjel tán.Igazán havazhatna ugye...


    Még két Vasárnap hátra van, akkor sem lesz kézműveskedés? Érdekes, mert itt meg négy napban van, de inkább gyerekeknek sajna tavaly megnéztem...csalódás volt...a felnőttek is szívesen részt vennének néha szerintem ugye..ha magamból indulok ki na....:) A központi városi fa csodaszép, nagy led gömbös...a falué ami meg kettő (amit nem csak én nem értek ugye!!) meg sivár, alig díszített...szépek ám, csak nem érvényesülnek, lenne egy oszt szép díszekkel, most ezt kell, hogy mondjam...furi.


    Hű Grincset én is szeretnék megint, de hol lehet a virágfuttató ami ahhoz kell? És most néztük nincs meg...még fenyő van addig meg tudom csinálni..én már más értelemben készítem mint ahogy szokás..:) Olyan "Erikás" az is ugye..:)


    Szép napot Nektek és jó készülődést! :)


    -

    előzmény:
    20gella20 (15472)
    2017-12-13  12:22
  5. 2017. december 13. 12:2215472.

    Erika!


     


    Az önkormányzat csinál karácsony előtti 4 vasárnapon iylen kézműveskedést. De az idén csak egyszer volt, koszorút csináltak. nem tudom, miért maradt el....De csináltam itthon mindenféle kis fenyős díszt, asztali csokrot, meg falikat fenyőből.Kintre is szurkáltam fenyőágat, de még nem tettem rá semmit.


    Az az agyféltekés biztos jó lenne neked, szépen rajzolsz...Én nem tudok, inkább valamit " alkotok"!


    Az a szélvihar inkább 100 km-es volt, nálunk a madáretetőt tövestől kirepítette, zsalugáterből kitépte a tiplit, ami a falhoz rögzítette...Ilyen hatalmasra nem is emlékszem...de még tegnap este is dübörgött, nagyon.


    Mindenkinek legyen meg az akarata a havat illetően.


    Megyek, mert dokinál voltam délelőtt, most fogok főzni holnapra.


    Jó készülődést


     


    Etuci!


    Boldog névnapot kívánok!

    előzmény:
    maci6609 (15471)
    2017-12-11  06:48
  6. 2017. december 11. 06:4815471.

    Sziasztok!


    És még miket tudnék, ha igazán esne ez a fránya hó tényleg...de NEM!!! Tegnap havas eső volt, aztán eső, estére HÓ, örültem ám mint majom a farkának, most meg kinézek oszt esik az eső, tiszta sár minden, HÓ SEHOL, talán nyomokban itt-ott..az az ígért egy centis sem lett meg.


    Őrült hideg szelünk volt, 20 km/órás, mára viszont 30 km/órást mond, szuper azért....hamarosan itthon leszek, szeretném szeretni a Telet, ha lehet, és kiélvezni az itthon töltött minden órát...de ez csak hóval menne!!!! Kérek hát sokat, jöjjön már végre Decemberben is!!! :)


    Milyen kreatív foglalkozásra mentél volna? És tudod majd pótolni? Nekem is van tervem ilyen téren bőven, de bele kéne kezdeni, és van amit nem tudok megvalóítani, mert egy eldugott falucskában lakunk, itt szinte az élet is megáll ugye...itt nincsenek kreatív foglalkozások, Pestre meg felmenni három napra, hogy elvégezzem, hogy is tudnám? Hol laknék? Igen rajzolásról van szó, az érdekelne nagyon ám...a Jobb agyféltekés.


    Könyvet megvettem már, de bele kéne kezdeni...viszont azért más részt venni rajta, mint olvasni..csoportban szerintem jobban menne a dolog, ha megmutatnák hogy kell..sajna erre sosincs ilyen pár napos "tanítás":(


    Ma viszont buli lesz, céges és esni fog az eső, fújni a szél, hát ez nagyon nem kedvez nekem!!!!! :( Csúnya ez a Tél így...nekem.


    Legyen szép napotok és hetetek is persze..váljanak valóra a tervek, az álmok és szépüljön meg otthon minden!!! Jut eszembe, tegnap is készült HÓEMBERKE, tudjátok, az előszobába..olyan kis édi lett, bár szemöldöke még nincsen..na majd lesz...egyszer csak, meg szép terítő alá és lesz egy kis ünnepi hangulat ott is, de még messze vagyok a késztől..ott nagy munka lesz a díszítés..függönycsere is esedékes, ami totálisan más lesz mint eddig volt és tíz méteres ugye...de megcsinálom, juszt is felteszem és remélem jól varrtam meg, szép lesz!!!! :)
    Kétszer varrtam, csak jó lehet, vagy még sem? :)


    -

    előzmény:
    20gella20 (15470)
    2017-12-10  21:22
  7. 2017. december 10. 21:2215470.

    Erika, sok jó ötleted van. A kis hóból, mit ügyeskedtél megint!


     


    Engem meg bosszantott, mert nem tudtam elmenni a kreatív foglalkozásra.


     


    Etuci, vigyázz is magadra, maradj bent, ha bírod:)

    előzmény:
    maci6609 (15469)
    2017-12-07  07:47
  8. 2017. december 7. 07:4715469.

    Sziasztok!


    Hozom a képeket, amiket ígértem..:) Hátha sikerül feltenni őket és megmutatni végre..:)


    Legyen szép napotok! Itt megint szürke, nyomi idő van, hó már alig, jöhetne a nagy adag, de csak hétfőre mond, akkor viszont nem kis mennyiséget..de hát eddig sem jött be a négy és hat centi sem, azért remény van, hogy most talán igen! :)


    -

  9. 2017. december 5. 10:1415468.

    Sziasztok!


    Ha elég idős a növényke annak bizony virágoznia kéne....és hát locsolni meg szintén jó lenne, miért tartod szárazon? És ha már teszel rá vizet keverj bele egy kis virágindítót is folyékonyat közben..kettőt egy csapásra...


    Én szinte hetente locsolom, ha száraz a föld kap, az tuti és ha bimbó megvárom még olyan három centis szára lesz, aztán hozom fel a fényre, ide a meleg lakásba, hogy nyúljon a szára...így nem a tövében fog virágozni...bár egyszer volt már olyan is! :)


    Na van fotóm amit szeretnék megmutatni, porhavunk volt, meg egy centis, abból készült picike HÓBABA...ilyen lett! :)


    Tiszta gasztro gyerek lett, de volt vele gondom, mert nem engedte az összetapadt hó, hogy bármivel is díszítsem, de azért oda került nagyjából amit szerettem volna! :) És Klívia a ruhája! :) -most meg azzal van gondom, hogy tegyem ide, szóval majd hozom őket, ha a rendszer is engedi, már kicsinyítettem! :)


    Legyen szép napotok! :)


    -

    előzmény:
    Etuci (15467)
    2017-12-04  14:07
  10. 2017. december 4. 14:0715467.

    Az én Kliviám hideg szobában van és nem locsolom ,


    ablak előtt ugy hogy világos helyen,lesem a bimbókat de nem látom, hogy majd később


    lesznek lehet.

    előzmény:
    maci6609 (15466)
    2017-12-04  03:15
  11. 2017. december 4. 03:1515466.

    Sziasztok!


    Vagyok igen, és VÉGRE!!!!  NÁLUNK IS HAVAZOTT... nem nagy hópihékben és sűrűn, de egész nap szinte, és itthon voltam, láthattam, nekem ez nagyon sokat jelentett!!! :)


    És most is, már világos van, de még szállingózik a hó, mennyivel szebb, mintha eső esik, de félek az lesz belőle aztán ez eltűnik...de addig még van a délelőtt ugye.


    Tegnap építettem...vagy inkább így igaz: "-építettem, vagyis próbáltam!"...de megcsináltam, nehéz volt...meg fogom mutatni, de még nincs leszedve a digiről ugye és ma fotózni szeretnék, amint világos lesz megint!!! :)


    IMÁDOM A TELE HÓVAL, HÓFEHÉR TÁJJAL!!! -tegnap ropogott a lábam alatt a talaj...na nem a hó, alatta jég volt egy centis, le is fotóztam, nem tudom mennyi látszik majd, aztán mára is mínuszt mond, ha viszont jön a plussz kettő a hónak annyi lesz sajna..nem akar sarat és esőt!!! NEEEEEEEEEE...:(


    Leírtam én hogy csinálom a Klíviával, ha gondolod szívesen segíted mond el hol van milyen körülmények közt, és megmondom mit tégy vele...:)
    Egyenlőre nekem nem virágzik a többi, de ez az egy még mindig!!!! És ugye hideg időszak kéne neki, lent vannak a pincében..ott kevés a fűtés...:) várom majd, hogy beinduljanak...


    De előbb nekem kéne folytatni amit tegnap elkezdtem, a konyha díszítést, aztán jön az előszoba..ha havazik menni fog, de ha nem...na...és a fele díszt megint nem találom, ami tavaly fent volt, nem hiszem el...ez vagyok én!!! :(


    Legyen szép napotok és hetetek is, hiszen hétfő van ugye...és fagyos, havas úton csak óvatosan!! Főleg Gellának szól ugye...:)-mert már volt törése ennek kapcsán....vigyázz Magadra! :)


    -

    előzmény:
    Etuci (15465)
    2017-12-03  16:35
  12. 2017. december 3. 16:3515465.

    Sziasztok. 


     Leesett az első hó egész nap havazott óriás pelyhekben ,még ilyen szép nagy 


    pelyheket talán nem is láttam ,csak sajnos elís kell takaritani ami már nem éppen 


    a kedvencem  ,nem azért hogy nem szeretem hanem azért mert már nem nagyon bírom sajna.


     Az én Klíviám nem nagyon akaródzik  virágozni pedig szép egészséges  nem tudom,hogy most locsoljam vagy ne.


    Már most nem készülünk sehova  csak a jó meleg szobába üldögélünk tv-zünk rejtvényt fejtünk ,eszünk alszunk ,


    még az a jó hogy jó étvágyunk van és aludni is tudunk.


     

    előzmény:
    20gella20 (15464)
    2017-12-02  20:19
  13. 2017. december 2. 20:1915464.

    Sziasztok! ?


     


    Milli, remélem, minden ok veled/ amennyire lehet iylen körülmények közt/. ha tudsz, gyere vissza hozzánk.


     


    Erika. nyílnak még aklíviák? Az enyém megint nem növesztett szárat, csak atövében nyílt ki a virág.


     


    Etuci, tervezték még az idénre valami nyaralást?

  14. 2017. november 24. 11:2815463.

    Milli, a Marika is őszinte részvétét szeretné kifejezni.


    de nem tud belépni, és engem kért meg.


    mindenkit puszil.

    előzmény:
    milla55 (15462)
    2017-11-22  06:55
  15. 2017. november 22. 06:5515462.

    Igen sajnos így történt.Hosszú és szörnyű betegség után.Nem részletezem.A temetés csak XI.29-én lesz.Rengeteg elintézni való szakad egyszerre a gyászolók nyakába.Nem is foglalkozom mostanában a fórummal.


    Szerencsére Tesom eljött és mindenben mellettünk van.Azért most írtam ide köszönöm az együttérzést.


    Milla

    előzmény:
    Etuci (15456)
    2017-11-17  17:34
  16. 2017. november 20. 20:1215461.

    Sziasztok!


    Erika, bizony-sajnos-igaz, amit Etu írt. mert Milli is megerősítette nekem levélben, épp előtte napon. Tehát még ezután lesz atemetés-...vagy most a napokban.


     


    Nem tudom, jön-e majd hozzánk?


    Ha körzetbe kell menni, nincs mese, várni kell....a diabetológiára pont 4 hónappal előbb kell időpontot kérni, ez már évek óta így van. Januárban dokihoz, majd aug-ban időkérés, januárra.Akinek sürgős...azt nem tudom.


    Biztos szép lesz az új fürdőszoba, nálunk is volt egy kis felújítás...Egész tavasztól. Őszre végeztek. Nem azt mondom, h már semmit nem kell...de az idénre elég volt.


     


    Az én klíviám nem nyílt ki, a szára sem nőtt meg, nem értem. Potyohnak abimbók, szirmok.Az idén 3-4 pont ilyet nyílott.


     


    Viszont a Cymbium 3 virágszárat is hoz, ha igaz...

    előzmény:
    maci6609 (15460)
    2017-11-18  05:30
  17. 2017. november 18. 05:3015460.

    Ja és még valami, időpont? Én is kértem, kettőre szükségem volt...egyik Február elseje, másik meg nyolcadika, a távolságot nem is mondom a két hely között...vagy lehet mégis kéne? Ilyen nincs, és kérdem én, addig MI LESZ VELEM!!!! ????? -kit érdekel, ugye??? Sokan vagyunk, akik ilyen gonddal panaszkodnak és élnek, ez van, sorbanállás.


    Magánrendelés kérdeztem??? Hát az nincs...ennyi...akkor várom a Februárt...hát ez van!!! És hogy miért nem megyünk időben és korábban dokihoz? Itt a válasz, hát ezért!!! Pontosan!!! :( Mert hiába szeretnénk utána járni ha baj van, ha nincs kihez fordulni vele!!!!


    Szar a Magyar egészségügy, már bocsánat, de ez van!!! :( Tapasztalat...


     

    előzmény:
    Etuci (15455)
    2017-11-17  17:06
  18. 2017. november 18. 05:2515459.

    Sziasztok!


    Titkom nekem??? Nincs, megírtam hogy csinálom, de szeretem ezt a virágot és szerintem tudja is, meghálálja, hogy így érzek iránta..:) És még mindig nyílik rajta négy bimbó, épp tegnap fotóztam és figyeltem meg...szép!!! :)


    És ha hidegebb lesz, talán majd a többi is virágot hoz majd...olyan szép Télen bent!!! :)


    Nálunk is haladás van ám, készül az új tusoló, aminek nagyon eljött az ideje, végre, a  nagy munka tegnap elkezdődött..egy nap alatt szétverte "kicsi Fiam" az egészet, és mára már arra vár a tusoló, hogy beépüljön az új, hófehér talapzat ugye.


    Most néztem, meteoreső van ma hajnalban is, hát kinéztem...vesztemre, szakad és kopog az eső, hát ilyen nincs...Hullócsillag így????? -egy sincs...ez van...


    Tegnap nagyon szarul voltam-már bocsánat ugye- de lehet ezt éreztem!!!! Ma próbálom összeszedni magam. Ígérem és haladok...:) Főzni kell...de ami volt főtt kaja szépen elfogyott..és ennek nagyon örülök!!! :)


    Már azt is tudom mit fogok reggelizni, igaz ezt már tegnap este tudatosult bennem!!! Fél nyolckor, naná este..szóval várok és csinálom...és hogy mi az? Hát a fokhagyma poros nagyon finom bundás kenyérke!!! :) Imádom..:)


    A rossz hírnek naná, én sem örülök..szegény milla55! Őszinte részvétem Neki! -és remélem van kire támaszkodnia, van segítsége, nagyon nehéz lehet most Neki...sajnálom!


    De muszáj tovább lépni és ÉLNI, ahogy tudunk, Neki is sok erőt kívánok és szép, nyugis, békés hétvégét! -bár nehéz lesz most Neki, tudom nagyon-nagyon...:(


    Most nincs kedvező hangulatjelem...nem teszek fel, havat is csak Január elején mond, hol van még az? :(  De vettem három Hóemberkés sorsjegyet, lehet lekaparom ma!!! :)


    ....és falinaptárt is, jövőre, hát virágos és az egyik fotón egy Napraforgó tábla van fotózva, megláttam és beleszerettem, ez kell nekem..pedig volt kajás, sütis, természet fotós, na a virágos lett..most Cicás van...ugye..:)


    Vigyázzatok egymásra és magatokra is, és j egészséget MINDENKINEK!!! Egy életünk van, nem mindegy, hogy éljük aztán...:)



     


     

    előzmény:
    Etuci (15453)
    2017-11-16  18:04
  19. 2017. november 17. 20:1115458.

    Etuci, máshová nem tudsz időpontot kérni?


     


    A férjemnek kellett nemrég nyaki UH, és meglepetésemre egy hét múlva mehetett! Ilyen is van..

    előzmény:
    Etuci (15455)
    2017-11-17  17:06
  20. 2017. november 17. 19:1515457.

    Etuci! Csak neeem!! Jja, szegény....nagyon sajnálom. Írok neki, meg van telszámom is....

    előzmény:
    Etuci (15456)
    2017-11-17  17:34
  21. 2017. november 17. 17:3415456.

    Most olvastam az egyik topikban ,hogy Milla55 -nek meghalt a férje  tegnap.


     


    Részvétem  Milla55  nagyon sajnálom.

  22. 2017. november 17. 17:0615455.

    Sziasztok.


    Ma kértem időpontot a kardiológiára  március 8-ra kaptam,


    hát nem tudom ,az orvosom szerint dec.-be  vagy január elején 


    menjek.Na mindegy.


    Kitartás .

  23. 2017. november 16. 20:3515454.

    Sziasztok! Azt írja, tiltva vagyok!! Hahha


    Nálunk is jó kis fagy volt, csak 3 cymbium volt kint, pont a fagy miatt. Na, majd kiderül, igaz-e? Hogy csak akkor virágzik?


    Ma azért behoztam őket, nem akarom megfagyasztani azért...


    Kicsit kint voltam, téliesítettem a csapokat, és egy részen kiszedtem az elszáradtakat, egynyáriakat. Jó kicsit kint mozogni.


    Legyen kellemes a hétvégétek is!

    előzmény:
    maci6609 (15452)
    2017-11-16  06:14
  24. 2017. november 16. 18:0415453.

    Erika  nagyon szép a Kliviád  mit csinálsz vele ,biztos tudsz valamit amit én nem.


     

    előzmény:
    maci6609 (15452)
    2017-11-16  06:14
  25. 2017. november 16. 06:1415452.

    Sziasztok!


    Ma úgy MINDENKIHEZ szólok, úgy döntöttem!!! :)


    Felkeltem, kakaós kevert már a sütőben, aggódom a gáz miatt..még palackkal megy a főzés-sütés igen, aztán jön a főzés, ha elég lesz ugye..ha nem van másik!


    Tegnap akartam, mára jutottak ezek a dolgok, de ma mintha jobb kedvvel is csinálnám, tegnap szinte semmi sem ment!!! :(


    Megint fagy van, tiszta fehér a fű, és hamarosan világosodik, nagyon várom már, felhúzott redőnynél azért jobb a konyhában is ténykedni ugye..:)


    Tegnap kivégezte a kertet a fagy, mínusz három volt hajnalban ugye...és ma is ennyit mondtak, szóval tuti vége mindennek...de hát jön a Tél és én VÁROM IDÉN IS...sok havat, nagyot, szépet..:)


    Legyen szép napotok ismét! :)


Címlap

top