Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha a gyerek sűrűn beteg

delfin38
Létrehozva: 2010. február 28. 14:27

Szeretnék azokkal beszélgetni - ha erre nincs is sok időm - akiknél szintén sokat betegeskednek a kisgyerekek.

A lányom 5,5, a fiam 2,5 lesz. A lányom 2 éve ovis, a fiam csak ősz óta bölcsis - papíron, mert tkp. 1 hét közösség után 2-3 hét betegeskedés jön mindkettőnél.

És nálunk nincs "sima" nátha - utána kötelezően jön a többi: légcsőhurut, hörghurut, mandulagyulladás, tüdőgyulladás, fülfájás... Pedig MINDENT megteszünk: bevetek C-vitamint, homeopátiát, ultrahangos párásítást, minednféle immunerősítésen végigmentünk már, orrot szívunk és fújunk, vagyunk friss levegőn, eszünk gyümölcsöt (a zöldslgfélére sajna nem nagyon vevők...). Ja, és nem vagyok egy Domestos-anyu, tisztaságmániás fertőtlenítőgép, a gyerekek a kertes házban találkoznak kosszal, állattal, stb.

A lányommal voltunk már pulmonológusnál, immunológus-allergológusnál és fül-orr-gégésznél is az elmúlt évek alatt - sehol semmi, "csak" picit gyengébb immunrendszer és nagyobb fogékonyság a vírusokra-bacikra.

Persze, hogy aggódom miattuk folyamatosan, meg hát áll a munkám a sok hiányzás miatt,  így az is aggaszt, mert szeretem a munkámat. Bevallom, sokszor megpihenést jelent bemenni és dolgozni!

Sokszor úgy érzem, az életem egyetlen nagy folyamata a gyógyszeradagolásnak, taknyos zsepi mosásnak, orrszívásnak, éjjeli virrasztásnak a köhögőrogamos gyerkőc mellett - és persze a gyerekorvos látogatásának (aki már szívből sajnál). És ebbe, szégyen vagy sem, sokszor testileg-lelkileg iszonyúan belefásulok-fáradok, önmagamból kikelve sárkányoskodom a családommal,és mindezet miatt rossz anyának érzem magam, mert nincs bennem elég türelem, empátia, stb. az állandó betegápoláshoz. Sajna sokszor magam is betegen, mert a  kimerültségtől-kialvatlansáégtól már az én immunrendszerem is a béka s* alatt van.

Kérem, ne írja senki, mert tisztában vagyok vele, hogy:

- ez természetes folyamat, a betegségek kellenek az immunrendszer kialakulásához (na de ennyi?)

- örüljek, hogy "csak" ennyi a bajuk, és nincs semmi komoly betegségük (örülök is, "csak"...!)

- vonjam be a betegápolásba apát is, mert nagyon rendes, és kiveszi a részét kérés nélkül is mindenből  - persze azéjjeli szolgálat az enyém.

Szóval gyertek tapasztalatot cserélni, lelket önteni egymásba! És biztatni!

  1. 2010. március 1. 21:25101.

    Van ilyen, nekünk úgy tűnik bejött. Nagyon is. :)

    A mi környezetünkben meg senki nem tud róla pedig nagyon régi szer.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (99)
    2010-03-01  17:58
  2. 2010. március 1. 19:48100.

    Szia!

    Igen, ez a baj, hogy a cégek csak eleinte megértőek a betegségekkel szemben, de egy idő múlva már nem. Nálunk az volt a megoldás, hogy hazaviszem a munkát és itthonról is tudok dolgozni, ha beteg a gyerek (akkro amikor alszik délben és este). Tök fárasztó, de még mindig örülök, hogy így meg tudom oldani. Drukkolok, hogy sikerüljön a határidős munka!!

    előzmény:
    kincsem6 (98)
    2010-03-01  14:33
  3. Torolt_felhasznalo_621107
    Torolt_felhasznalo_621107
    2010. március 1. 17:5899.

    Nálunk mindenkinek ajánlja az orvos közösség kezdés előtt bő 1 hónappal!Hát sem saját, sem ismerősi körben nem tapasztaltuk jótékony hatását!

    Sztem ezt gyereke válogatja ki mire,hogy reagál!

    Mi most szedjük 3. hete a lymphomiosotot a kissé nagyobb orrmandula miatt!Elvileg immunerősítő is!

    2 hónapos a kúra, majd referálok! :)

    előzmény:
    Bambino3 (85)
    2010-03-01  09:35
  4. 2010. március 1. 14:3398.

    Sziasztok!

    Nem olvastam még végig a hozzászólásokat (megteszem azonnal), de úgy éreztem, hogy erre reagálnom kell.

    Az én kisfiam másfél éves, október óta bölcsis, azóta minden hónapban volt beteg. Mivel örökölt az apjától asztmás hajlamot egy kis megfázás is bronchitisbe megy át nála. Most gyógyult meg, mától ismét megy bölcsibe, de előre rettegek, hogy 3 hét múlva ismét beteg lesz. Túl vagyunk egy Ribomunyl kúrán, nem tudom, hogy mennyit használt.

    most rendeltem ultrahangos párásítót, és sólámpát, ebben van most minden reményem, hogy ez segíteni fog +  a Salvus vízzel való inhalálás.

     

    Azon kívül, hogy borzalmas 3 hetente ilyen betegnek látni szegénykémet a munkahelyemen is megkaptam a magamét: hiába mondták, mikor visszajöttem, hogy megértőek lesznek ha beteg lesz, hiszen még kicsi stb., egy hónapja gyakorlatilag a kirúgás határára helyeztek. Most kaptam egy határidős munkát, ha ezt megcsinálom maradhatok, ha nem végzek vele akkor nem.

    Nekem sajnos nincs segítségem, az én szüleim vidéken laknak, anyósomra pedig nem számíthatok. Most úgy oldottuk meg a picit, hogy anyuék levitték vidékre (egy nap szabit anyu intézett, egy napot meg apu) és én jöttem be hétvégén is melózni, hogy végezzek.

    Borzalmas nagyon megvisel lelkileg is, testileg is ez az egész, és csak remélem, hogy megjön végre a jóidő, és tényleg kevesebbet lesz beteg.

     

    Köszönöm, hogy elolvastatok! :)

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  5. 2010. március 1. 14:2997.

    Ha visszanő az orrmandula,akkor az műtéti hiba,mert maradt bent szövet darab.Megfelelő műtéti technikánál ez nem fordul elő.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (56)
    2010-02-28  16:50
  6. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. március 1. 14:2396.

    A Broncho Vaxom gyakorlatilag ugyanaz, mint a Ribomunyl.

     

    Van, akinek használ, van, akinek nem. Sajnos ez utobbi a gyakori. Legalábbis sem nekünk nem segített, sem a környezetemben élőknek.

     

    Nekünk javasolta a dokink és mi külön rendelés nélkül kiváltottuk. Nem olyan titkos szer, csak sajnos nem túl hatékony.

    előzmény:
    Bambino3 (94)
    2010-03-01  14:16
  7. 2010. március 1. 14:1795.
    Étvágyat nem növeli, semmi olyan nincs benne, a gyereken sem vettem észre, hogy húdenagyon többet enne. Én sem érzem.
    előzmény:
    shine78 (89)
    2010-03-01  09:43
  8. 2010. március 1. 14:1694.

    Nem nagyon említik igen, mert tök jó szer........ és kevesebbet járnátok a dokihoz.

    Az unokatestvéremék kislánya most 5 éves és már az világvégét is végigjárták, hogy mitől beteg állandóan a gyerek évente legalább egyszer arcüregmosás stb.. mondtam nekik, elment a dokihoz, közölte a doki, hogy végülis semmi akadálya....... kicsit szájhúzva, mert tudja, hogy jó. A patikában meg kell rendelni, mert nem nagyon tartanak. Nincs a köztudatban, pedig nagyon jó.

     

    Ez nem gyógyszer és nem oltás. van kapszula és por. van felnőtt és gyerek változat

     

    Nekem anno nagyon bejött és most csodálkozom magamon, hogy nem jutott előbb eszembe. Mi az elmúlt fél évben úgy néztünk ki, hogy egy hét bölcsi vagy annyi sem, egy hét itthon vagy több. Most (lekopogom) több mint két hete jár bölcsibe és én is kezdek kilábalni minden trutyiból pedig 6 hónapja folyamatosan beteg vagyok a gyerekkel együtt, csak jobban.

    Ajánlották, hogy augusztusban kezdjük el, a bölcsi előtt egy hónappal és ha úgy látom, hogy kell, akkor februárban még egy kúrát tartsunk így tavaszra. Közte a nyár legyen teljesen szabad meg a tél egy része. Meg van  határozva, hog hogy kell szedni. 10 nap szedés, 20 nap pihi és így kell 3 hónapig tartani.

     

    Ja, a dokinéni persze adja az unokájának...........

     

     

    előzmény:
    shine78 (89)
    2010-03-01  09:43
  9. 2010. március 1. 11:1393.

    Kezdődött egy "sima" vírussal, orrfolyás köhögés meg láz, aztán továbbra is láza, közben 2x voltam gyerekorvosnál, semmi. Továbbra is tüneti kezelés. Aztán már 5. napja láz magasabb, kaptunk antibiotikumot, de amelett is 2 napja lázasodott 39 felett, úgyhogy nem bírtam és bevittem a Heim Pál ügyeletére. Onnan át a Bethestába.. Ott befektettek minket, kiderült, hogy a bronchitise mellé volt egy középfülgyulladása. Közben persze már hasmenés a gyerek nemevett nem ivott. Úgyhogy 5 napos iv. antibiotikum+ infúzió.

     

    Ez volt szilveszter környékén.

     

    Sajnos ekkor rá kellett jönnöm hajlamos a gyerek a középfülgyulladásra. Úgyhogy amikor látom hogy kezdődik - fáj a füle -, adom neki az antibiotikumot - eddig a1x volt ilyen. És hozzáteszem, megint engem igazolt az élet...

     

    Egyébként otthon "csináltunk" egy sószobát, + megy a párásítás, meg én is tapasztaltabb vagyok már a mit mikor és hogyan kérdésekben.

     

    Edina

    előzmény:
    delfin38 (8)
    2010-02-28  14:53
  10. 2010. március 1. 10:0892.

    Ezt már nem is akartam írni, hogy állás elvesztése... Nekem sajna ráment az állásom a gyerekbetegségekre, úgyhogy tudom, milyen  Megértem én is azokat, akik emiatt viszik a gyereket oviba stb., nem nagyon tehet mást. Nálunk meg nincsen segéderő, nekem kellett bevállalnom a munkahelyi hiányzásokat, legalább a férjem dolgozzon...

     

    A nagy hajtás, a felpörgött életmód nem használ az egészségünknek. Persze én is csak magyarázatot próbálok találni, hogy miért van ez a rengeteg felső légúti nyavalya. Ez van, nem nagyon tudok okossságot ktalálni. 

    előzmény:
    shine78 (91)
    2010-03-01  09:58
  11. 2010. március 1. 09:5891.

    Igazad van. De 30 éve még nem kellett rettegni anyukának az állásáért, ha otthon marad túl sokat a gyerekkel... ma meg ez reális veszély. Úgyhogy valamennyire meg tudom érteni azt is, aki kicsit náthásan behozza a gyereket.

     

    Én nagyon szerencsés vagyok, mert mikor a gyerek már jobban van, akkor anyu beugrik és itthon van vele, és tényleg gyógyultan tudom bevinni. Másik része a dolgoknak, mikor óvónéni és dadus is köhögve/orrfolyósan jár be dolgozni. Végülis állandóan nem lehet otthon lenni. De ezen kár agyalni, végülis a buszon is elkaphatsz bármit... Meg a legtöbb betegség már akkor fertőz, mikor még ki se jöttek a tünetek. Igazi 22-es csapdája ez az egész.

    előzmény:
    buczok (88)
    2010-03-01  09:39
  12. 2010. március 1. 09:4690.
    Egyébként nagyon örülök, hogy van ez a topik, mert már teljesen magamra maradtam ezekkel a gondjaimmal. A kívülállók azt hiszik, nem adok a gyerekemnek tápláló, vitamindús ételt, merthogy annyit beteg. Hát nem így van 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  13. 2010. március 1. 09:4389.

    Érdekes, ezt meg se említette a dokinő... lehet, legközelebb rákérdezek, érdemes-e. Étvágyat nem növeli?

     

    Itt nagyon a béres cseppet favorizálják, nade az én lányom amúgy is jó étvágyú, az meg amúgy is étvágygerjesztő, az nekünk nem hiányzik...

    előzmény:
    Bambino3 (85)
    2010-03-01  09:35
  14. 2010. március 1. 09:3988.

    Én beoltattam a kisfiamat, de csak H1N1 ellen. A gégészünk ezt javasolta. Persze ódzkodtam én is az oltástól, de a dokira hallgattam. Nem vettem észre, hogy rosszabbodott vagy javult volna a gyerkőc állapota az oltás után.

     

    Egyébként az anyukám nekem is mondta, hogy régebben nem voltak ennyit betegek a gyerekek. Ill. egy óvónő ismerősünk úgy látja (30 éve a szakmában van), hogy régen a kicsik csak teljesen gyógyultan mentek vissza a közösségbe. A gyermekorvos komolyan vette a kontrollt. Most sokszor van olyan, hogy gyerekkel el a dokihoz, gyógyszer, aztán már írja is az igazolást, hogy mondjuk az antibio után, tehát pl. 5 nap múlva mehet is bölcsibe, oviba, suliba. Ez még a jobbik eset. Több esetben anyuka mondja, hogy nem tud otthon maradni, a gyógyszerek többsége napi 2X adandó, aztán nem maradnak otthon, irány az ovi. Na, ez a borzasztó. De a kicsik mindent kifecsegnek, tehát az óvónő nem maga találja ki ezeket.

     

    Tehát állandó góc egy bölcsis vagy ovis közösség, a fertőzések mindeféle stádiuma megtalálható...   

    előzmény:
    delfin38 (78)
    2010-03-01  08:55
  15. 2010. március 1. 09:3887.

    Na, megpróbálom újra...az előbb írtam egy jó hosszút, aztán nem ment át...

     

    Szóval nálunk is hasonló a helyzet a nagy 5 lesz a kicsi 20 hónapos...

     

    A naggyal volt már minden, fül-, tüdőgyulladás, szalmonella, rota... minden.

    Az idei szezon már jobb volt, szept-dec. között megúsztuk betegség nélkül, viszont januárban végig itthon volt...

    A kicsi is elkap mindent, de nála nem olyan súlyos lefolyású.

     

    Én is az immuno kidet adom neki, talán ez segített, ill. jár úszni is, talán az is erősítette.

     

    A dokink az aktuális betegségnél mindig mondja, hogy kivihetőek-e vagy sem, de ált. nem... A nyálkahártya lehűl kinn és  a vírus jól szaporodik ill. vas tartalmú vitamint sem javasolja a betegségek alatt, mert az is segíti a szaporodásukat, olyankor csak a c vitamin mehet...

     

     

    előzmény:
    delfin38 (79)
    2010-03-01  08:57
  16. 2010. március 1. 09:3586.

    Szia!

     

    Én is nagyon beteges voltam óvodában. Aztán amikor bekerültem isibe, mintha elvágták volna.

    Kitartás!

     

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  17. 2010. március 1. 09:3585.

    Szia, szerintem ha a vizsgálatok nem találtak semmit, nem nagyon kell izgulni. Majd megerősödik.

     

    Nálunk a BRONCHO VAXOM jött be. Nekem is. Van felnőtt és gyerek.

    Ha nem ismered, nagyon ajánlom. A dokik nem szívesen adják, mert nem lesz tőle annyit vagy egyáltalán beteg a gyerek és nincs dokihoz járás és nincs pénz nekik belőle......

    Kifejezetten a felsőlégúti és felsőrész szerveinek visszatérő betegségei ellen van. Immunterápia tulképp. 3 hónapig kell szedni.

     

    Anno kb 15 éve szedtem, mert hónapokik meg voltam fázva, légcsőhurut, torokfájás stb. 15 év után most küzdök megint ilyennel. Idáig semmi bajom nem volt. Most is csak azért, mert a gyerek elkezdte a bölcsit. Úgyhogy most nálunk is a gyerek is kapja meg én is újra. Ő már 2,5 hete jár folyamatosan bölcsibe, ami nagy szó, mert az elmúlt fél év arról szólt, hogy egy hét bölcsi (vagy annyi se), egy hét itthon. úgyhogy hat.

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  18. 2010. március 1. 09:3284.

    Szisztok Lányok

     

    Delfin mintha saját magunkra ismertem volna az irásaidban.nekem e hónapban 3éves ikreim vannak.Mi tavaly óta járunk bölcsibe.

    A bölcsi nem sokat változtatott a betegségek sürüségein mert elött is betegek voltunk de rendesen.

    Mi már amint túlestünk 4 tüdögyulladás tüsszös mandula 3-4 virusos hányás hasmenés hörghurut arc és középfülgyull. krupp asztma.

    tehát sok mindenen túlvagyunk.

    A bölcsi is úgy telik hogy egyik gyerekkel egyik héten a másik héten a másikkak igen én is kevesett tudok igy dolgozni nem egyszerü.

    Szinte minden immunerösitöt ami létezik de tényleg mindent kiprobáltunk.

    De mi is azt kapjuk majd ovira megerösödnek immunilag.

    Hát nagyon nehéz elhinni.

    előzmény:
    delfin38 (79)
    2010-03-01  08:57
  19. 2010. március 1. 09:3183.

    Mi nedves popsitörlővel fújunk orrot. Ha zavar, hogy nedves, vegyél ki belőle néhányat, fél nap alatt kiszárad. Nagyon jó puha, nem bántja az orrot, nekünk nagyon bevált!

     

    h1n1-re nem oltattunk, elvből. Marhára felfújták, fölöslegesen pánikot keltettek vele. Ezzel a média-hercehurcával több kárt okoztak, mint hasznot, szerintem.

     

    A kötelezőkön kívül a meningitis meg pneumococcus oltást kapta csak meg a gyerek.

    előzmény:
    delfin38 (78)
    2010-03-01  08:55
  20. 2010. március 1. 09:2582.

    Nekem csak egy lányom van, tavaly bölcsis volt, idén már ovis, de mi is hasonló gondokkal küzdtünk/küzdünk... Én gyerekkoromban nem is emlékszem, hogy ennyit betegeskedtem volna; anyu szerint se voltam ennyit beteg. Hányás-hasmenésem meg egyáltalán nem is volt...

     

    Amik nálunk voltak: hányás/hasmenés 2*, persze éjszaka közepén, hogy ágyneműt is kelljen cserélni meg gyereket is fürdetni+hajat mosni. Nálunk már állandóan van otthon daedalonetta-kúp, ha elkezd hányni, beadom, és akkor "csak" 3 óra folyamatos hányás van, utána elmúlik, és utána jön a hasmenés, de azt már lehet uralni, tud inni, nem kell kórházba menni.

     

    Rengeteg felsőléguti betegség, ebből csak egy mandulagyuszi, a többinél a gyerek torka mégcsak nem is piros, csak folyton köhög, az orrából meg a szivárvány minden színében jön mindenféle...

    A bárányhimlő az már csak laza rutin volt...

     

    Ha nem javul, akkor antibio, már 8-10 szer biztos kapott szegény...

    Néhányszor fájt a füle, ebből egy szúrás volt, mert akkor már olyan szintű fájdalma volt, és a fülész is javasolta.

     

    A legdurvább a lázgörcs volt tavaly... mentő, 1 nap kórház, de semmi nem maradt belőle vissza; hálisten. Valami olyan "szemét" vírust kapott el, hogy a láz olyan hirtelen ment föl, hogy a görcs előtt fél órával még futkorászott, és csak hőemelkedése volt; aztán hirtelen lebágyadt, lefeküdt és begörcsölt... még szerencse, hogy csak 1-2 perces volt a görcs, vizes borogatás magához térítette és akkor már üvöltött. Hát én annyira üvöltésnek még nem örültem, mint akkor... Azóta már hőemelkedésnél is adom a lázcsillapítót neki, úgy be vagyok tojva... és egy csomót lázmérőzünk...

     

     

    Mostanság mintha javulást látnék, már előfordult, hogy magától elmút a nátha/köhögés, mi hagymateázunk meg köptetőzünk és calcimusc-ot adok még neki néha. Mivel jó étvágyú, nem válogatós, külön vitaminokat a c vitaminon kívül nem szed, nem is vagyok híve a televitaminozásnak. Homeótól (mert próbáltuk azt is), nem igazán láttam semmi javulást.

    előzmény:
    delfin38 (28)
    2010-02-28  15:35
  21. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. március 1. 09:0281.

    Én kiviszem, hidegben, hóban, kivéve ha nagy szél fúj és ha lázas. De taknyosan, köhögősen nem. Meg persze, amikor ugyan már nem volt lázas, de tüdőgyulladása volt, akkor sem vittem ki.

     

    Oltattam őket, mindkét influenza ellen. A kicsi azóta nem beteg sűrűbben, sőt, talán nagyobb szünetek vannak két betegség között, viszont ő oltás ellenére influenzás lett, amiből egy oldali tüdőgyulladása alakult ki.

    előzmény:
    delfin38 (79)
    2010-03-01  08:57
  22. 2010. március 1. 08:5980.
    Persze, van itthon homeopátiás eszköztáram, de szerintem is egy alternatíva. Amúgy nekem pl. abszolút elégséges terápia, ha pl. érzem, hogy kapar a torkom (egy kis Oscillo, Vincetoxicum)a fiamnak már nem.

    Pedig alkati szere is van, elég mélyen beleástam magam a témába, de mintha kicsit csalódott lennék.

    Különben van, amikor a homeopátia nem elég. Éppen ezért vagyok dühös a házi gyermekorvosunkra. Illetve nem tudunk itthon heteket ücsörögni, hogy hetekig várjuk a gyógyulást. 

      

    Az allergiás orrfolyásra megpróbálunk homeós orrspray-t fújni. Talán segít.

     

    Van egy barátnőm, gyermekpulmonológus rezidens, őt is faggatom, amikor csak lehet. Ő annyit mondott, hogy pl. a nyákképző élelmiszereket is vissza kell fogni a téli időszakban. Tejtermék, banán, burgonya. Sok kisgyereknél használ ez a megvonás, ha hajlamos a melléküregek hurutosodására.

    előzmény:
    delfin38 (76)
    2010-03-01  08:45
  23. 2010. március 1. 08:5779.

    Na, mwennem kell, mind2 gyerek teljes nyűgös üzemmódra váltott. De legalább finom idő igérkezik, megyünk is ki délelőtt, takony ide vagy oda!

    Tényleg, ti kiviszitek őket betegen is? Na jó, persze nem lázasan, de csak náthásan-köhögősen?

    Szép napot, és gyertek, beszélgessünk, délután én is benézek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  24. 2010. március 1. 08:5578.

    Kérdéseim:

    - akinek ilyen fokozottan felső légúti érzékeny gyerkőce van, oltatott H1N1-re? Nekünk a tüdőgyulladás-hajlam miatt ajánlották, így a kicsi is megkapta. És azóta is betegek... Én mind2 influ ellen oltattam - és el is kapok tőlük mindent, ami nem H1N1!

    - Van-e tippetek tuti puha papírzsepire? Mert nekem 1-2 nap intenzív takony és Zewa Softis után is olyan a gyerekek orra, h. csak a puhára mosott-vasalt rongyzsepit bírják elvilelni. Azokat naponta mosni meg ugye nem egy leányálom...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  25. 2010. március 1. 08:4877.

    Szia! Köszi a tippet, azt hiszem, amikor tavaly bent feküdt a lányom tüdő- és fülgyuszival, vizsgálta is a Dalos dr-nő. Ha odaáig jutunk, majd keresem őt!

    Nem vagyok én kifejezetten műtét-ellenes, de nem mindenáron, csak ha tényleg JÓ orvos ajánlja, és a kivárás, az idő nem jelent megoldást. Ha 1 év alatt se javul a dolog a lányomnál, akkor iskolakezdésig legyen túl rajta!

    előzmény:
    vrekuci (66)
    2010-02-28  22:22

Címlap

top