Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ha a gyerek sűrűn beteg

delfin38
Létrehozva: 2010. február 28. 14:27

Szeretnék azokkal beszélgetni - ha erre nincs is sok időm - akiknél szintén sokat betegeskednek a kisgyerekek.

A lányom 5,5, a fiam 2,5 lesz. A lányom 2 éve ovis, a fiam csak ősz óta bölcsis - papíron, mert tkp. 1 hét közösség után 2-3 hét betegeskedés jön mindkettőnél.

És nálunk nincs "sima" nátha - utána kötelezően jön a többi: légcsőhurut, hörghurut, mandulagyulladás, tüdőgyulladás, fülfájás... Pedig MINDENT megteszünk: bevetek C-vitamint, homeopátiát, ultrahangos párásítást, minednféle immunerősítésen végigmentünk már, orrot szívunk és fújunk, vagyunk friss levegőn, eszünk gyümölcsöt (a zöldslgfélére sajna nem nagyon vevők...). Ja, és nem vagyok egy Domestos-anyu, tisztaságmániás fertőtlenítőgép, a gyerekek a kertes házban találkoznak kosszal, állattal, stb.

A lányommal voltunk már pulmonológusnál, immunológus-allergológusnál és fül-orr-gégésznél is az elmúlt évek alatt - sehol semmi, "csak" picit gyengébb immunrendszer és nagyobb fogékonyság a vírusokra-bacikra.

Persze, hogy aggódom miattuk folyamatosan, meg hát áll a munkám a sok hiányzás miatt,  így az is aggaszt, mert szeretem a munkámat. Bevallom, sokszor megpihenést jelent bemenni és dolgozni!

Sokszor úgy érzem, az életem egyetlen nagy folyamata a gyógyszeradagolásnak, taknyos zsepi mosásnak, orrszívásnak, éjjeli virrasztásnak a köhögőrogamos gyerkőc mellett - és persze a gyerekorvos látogatásának (aki már szívből sajnál). És ebbe, szégyen vagy sem, sokszor testileg-lelkileg iszonyúan belefásulok-fáradok, önmagamból kikelve sárkányoskodom a családommal,és mindezet miatt rossz anyának érzem magam, mert nincs bennem elég türelem, empátia, stb. az állandó betegápoláshoz. Sajna sokszor magam is betegen, mert a  kimerültségtől-kialvatlansáégtól már az én immunrendszerem is a béka s* alatt van.

Kérem, ne írja senki, mert tisztában vagyok vele, hogy:

- ez természetes folyamat, a betegségek kellenek az immunrendszer kialakulásához (na de ennyi?)

- örüljek, hogy "csak" ennyi a bajuk, és nincs semmi komoly betegségük (örülök is, "csak"...!)

- vonjam be a betegápolásba apát is, mert nagyon rendes, és kiveszi a részét kérés nélkül is mindenből  - persze azéjjeli szolgálat az enyém.

Szóval gyertek tapasztalatot cserélni, lelket önteni egymásba! És biztatni!

  1. 2010. március 1. 08:4576.

    Jójó, én is homeopátia-párti vagyok, na de uiylen súlyos állapotban azért csakis kiegészítésként alkalmaztatnám! Nekem is volt gyerekkoromban sokszor arcüreggyulladásom, tudom, milyen az!

    És az allergiájára nem hat a homeopátia? Pedig az gyerekeknél jól szokott reagálni rá!

    előzmény:
    buczok (65)
    2010-02-28  21:34
  2. 2010. március 1. 08:4175.
    Tavaly mind2 gyerekkel végigcsináltuk, nem is kevés pénzünk feküdt benne...de semmi hatása nem volt. Változó ez is, h. kinél hat és kinél nem.
    előzmény:
    csibelány* (64)
    2010-02-28  21:19
  3. 2010. március 1. 08:4074.
    Az is immunerősítő? Mi most az Engystol tablettát szedjük, az is az.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (62)
    2010-02-28  21:07
  4. 2010. március 1. 08:3973.
    Sztem simán lehet, h. csak az egyik orrmandula gyullad be kórosan! Bár nem vagyok szakember, de magamnál és az enyéimnél is megfigyeltem, h. sokszor van csak az egyik oldal eldugulva! Ha az antibióra jól reagál, akkor tutira van ott gyulladás!
    előzmény:
    79edike (61)
    2010-02-28  19:19
  5. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. március 1. 08:3772.

    Jobbulást neki! Táppénzen vagy vele? Ha jól rémlik, 5 és fél éves, megy most iskolába?

     

    Elég durva, ami a kicsivel történt tavaly, 5 és fél hónaposan volt az első fülgyulladása, amit 10 hónapos koráig további 16 követett, általában minden alkalommal mindkét füle érintett volt és persze szúrták is neki. Szegény már alig hallott, a vizsgálatok alaján. A kórokozókat nyilván a tesók hozták és nála minden azonnal a fülére ment úgy, hogy az orrából soha nem lehetett semit szívni.

     

    Senki nem értette, miért van, hiszen semmi oka nem látszott. Végső tanácstalanságban javasolták az orrmandula műtétet, feltételezve, hogy annak a megnagyobbodása okozza, hiszen a tesóknak is óriási volt, így biztos neki is az. De a műtét elmaradt és azóta fülgyulladás sincs. Ami még most is hihetetlen, ilyen előzmények után, hogy ebben az őszi/téli szezonban nem jött elő (na, azért volt más helyette, csak hogy ne unatkozzunk...) és a thympanométeres görbéje tökéletes, vagyis teljesen rendben vannak a nyomásviszonyok és a hallása is kiváló. 

     

    Nemsokára kezdi a bölcsit és meg a munkát, rettegek, mi lesz... Szóval maximálisan megértelek.

    előzmény:
    delfin38 (68)
    2010-03-01  08:29
  6. 2010. március 1. 08:3771.

    Hát, tudjátok, én már eljutottam odáig, h. ha kell, alapból fizetős szakorvoshoz megyek velük, 1. nem kell annyit várakozni, 2. alaposabbak. Na igen, a pénz... de inkább magamnak nem veszek semmit! Hálistennek a  házidokink nagyon lelkiismeretes, ha kell, utal bárhová. A Tűzoltóban is csak jó tapasztalataink voltak eddig, mással nem is próbéálkozom, ha nem muszáj.

    De az, hogy minden "csaodaszer" megfizethetetlenül drága, kiakaszt! A Multitabs Immuno is aranyárban van...

    előzmény:
    konikerengo (58)
    2010-02-28  17:03
  7. 2010. március 1. 08:3370.
    Na, erről én is mesélhetnék...hányszor megdöbbenek magamon, hogy már szegény gyerekekre vagyok mérges, amiért betegek...utána meg persze szégyellem magam. Libidóm meg...mi is az???? Sztem a szervezetem totál a túlélő funkciókra rendezkedett be. Szegény párom, úgy sajnálom néha, tényleg tök rendes, én meg már egy roncs vagyok, 100 évesnek érzem magam néha. Már 8 óra alvás után is (már ha nagy ritkán adódik is ilyen) hullafáradtan kelek fel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_899808 (57)
    2010-02-28  16:59
  8. 2010. március 1. 08:3069.
    Igen, én is hallottam, h. vissza tud nőni bármelyik mandula,a garat is. De az orrmandula llítólag iskolás korra vissza is fejlődik, mert addig van funkciója. Tehát csak eddig kéne kibírni! De hogyan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (56)
    2010-02-28  16:50
  9. 2010. március 1. 08:2968.

    Szép reggelt! Na, tegnapra, 4 kemény óvodai nap után, a lányom is elkezdett taknyolni + egy afta is van a száján belül. Egyelőre nem küldöm oviba, kivárunk pár napot itthon, homeózom, hátha! Pedig elvileg az egy hetes Augmentin még további 10 napra védettséget adna ugye...bár nyilván csak bacikra, nem vírusokra... De úgy sajnálom szegényt, minden élményből kimarad, ma is lenne egy jó kis koncert nekik az oviban

    Bekazso, hát ilyent még nem is hallottam, hogy 10 hónaposan ennyi fülgyuszija legyen vkinek, és műteni akarják! Szegény...de ezek szerint kinőtte! Tesóktól kapogatta el?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (55)
    2010-02-28  16:37
  10. 2010. február 28. 22:2367.
    Ezt priviben akartam,de végül is semi olyan nincs benne.
    előzmény:
    vrekuci (66)
    2010-02-28  22:22
  11. 2010. február 28. 22:2266.

    Szia!

     

    Én zugolvasóként követem a dolgokat a "40es kismamák "  topikban is.

     

    Írod,hogy a Tűzoltó utcába jártok.Ott van a Dalos  drnő.Őt még nem próbáltad?

     

    Nekem tavaly ő műtötte a kisfiamat,mert egyik betegségből ki a másikba be esett szegény.Ekkor még nem volt 1 éves se a .Azóta pedig (kopp-kopp) semmi baja.

     

     

    Értem én,hogy műtét ellenes vagy,de hidd el a sok gyógyszer,antibiotikum is rongálja a szervezetét.

     

    A fiam a sok betegségtől ill.,hogy rosszul kezelték a Bethesdában részleges immunhiányos lett.De már ez is javulóban.4 gyerekem van,ebből 3 közösségbe jár,tehát haza hozzák a betegségeket.

     

    A gélt úgyse innák meg a kicsik,hogy belekevernéd valamibe?Én is így adom nekik,és elég kevés is kell belőle.

     

    Jobbulást.

     

    Réka

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    delfin38 (40)
    2010-02-28  15:52
  12. 2010. február 28. 21:3465.

    Mi is így vagyunk ezzel, pedig már 7 éves múlt a fiam  Tavaly ősszel 3 üveggel megittunk a Lymphomyosotból, semmi hatás. Nekem az a gondom, hogy mindig arcüreggyuszi vagy hasonló lesz belőle, tehát kell az antibiotikum, ill. szép kis kötőhártya-gyulladást is kap a gyermek, erre külön szemcseppek. Egyszerű náthánk még nem volt. Asztmája szerencsére nincs, viszont van allergiás rhinitise a fiamnak, ezt most decemberben diagnosztizálta a fül-orr-gégészünk, aki egyben allergológus is. Ez azt jelenti, hogy egész évben folyik az orra, hol jobban, hol kevésbé. Genetika, sajnos, a doki semmivel nem tudott vigasztalni.

    És mivel az orrnyálkahártyája érzékeny, ezért megtapad rajta minden baci. Semmi más baja nincsen, lekopogom, de ez az orrfolyás és felülfertőződés teljesen kikészít. Főleg hogy a házidokink az arcüreggyulladást - napokig tartó magas lázzal (39 feletti) - kizárólag és csakis homeopátiával hajlandó kezelni...   Na, ettől a falnak megyek...

     

    Mi csak a Multitabs Immuno Kidet szedjük a téli időszakban, de nem tudom, minek is. A fiam egyébként gyümölcs- és zöldségimádó, sportol stb., mégis meg vagyunk lőve felső légúti ügyekben. 

    Én meg soha nem vagyok náthás, eddig életemben talán 5X kapott el ilyesmi. 

     

    előzmény:
    79edike (63)
    2010-02-28  21:10
  13. 2010. február 28. 21:1964.

    szia

     

    nem tudom írták-e már, de próbálj meg beszélni a dokival, hogy írjon nektek egy 6 hónapos ribomunyl kúrát!

    nálunk (bölcsi nélkül!!!) is mindent elkapott a fiam. december óta szedi ezt az immunerősítőt és azóta nem volt beteg, pedig találkozott beteg gyerkkel-felnőttel!

     

    kitartás!

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  14. 2010. február 28. 21:1063.

    Szia!

    Pont most azt szedjük, már majdnem megisszuk a 30ml.es üveget, 3/4-ig van, de semmi javulást nem veszek észre, pedig ebben a szerben volt minden reményem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (62)
    2010-02-28  21:07
  15. Torolt_felhasznalo_621107
    Torolt_felhasznalo_621107
    2010. február 28. 21:0762.

    Próbáld ki a lymphomiosot cseppeket!

    Homeos szer,mi most azt szedjük!

    előzmény:
    79edike (61)
    2010-02-28  19:19
  16. 2010. február 28. 19:1961.

    Szia/Sziasztok!

     

    Az én fiam is (közel 3,5 éves) amióta ovis állandóan náthás. DE érdekes módon, mindig csak az egyik orrluka van bedugulva, illetve onnan tudja nehezebben lefujni a váladékot. És ez a bal.

     

    Amikor alszik horkol, de akkor is csak a bal oldali nem szelel. 

    DE ha kap antibogyót (október óta már 3szor) rendbe jön és nem horkol. DE ENNEK ELLENÉRE KI AKAJÁK VENNI AZ ORRMANDULÁJÁT!!! 

     

    de LÉTEZIK, HOGY CSAK A BAL OLDALI MANDULA VAN MEGNAGGYOBODVA!!!!??????????

     

    Edit

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  17. 2010. február 28. 19:0060.
    Nem kell feltétlenül, hogy megigyák, keverd nekik joghurtba vagy puding, amit szeretnek. És ezt nem akkor kell adni, ha betegek, hanem folyamatosan, de elég egy teás vagy evőkanál is. Szerintem ennyit bármelyik gyerekkel meg lehet trükkösen etetni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (15)
    2010-02-28  15:05
  18. 2010. február 28. 17:0659.

    Én is csatlakozom azokhoz, akik ugyanezt végigélték 2 gyerekkel. A kislányom azért maradt még 1 évet oviban, mert amikor nagycsoportos volt, akkor kábé október végétől február közepéig egyáltalán nem tudott menni, folyamatosan beteg volt. Torok-tüdő-arcüreg-fül. Egyszerűen nem bírt meggyógyulni.

     

    Nyugodj meg, ki fogják nőni, az enyimek már iskolások és eddig 2 hetet hiányzott a lányom. A fiam még annyit se. 

     

    Fel a fejjel. 

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  19. 2010. február 28. 17:0358.

    Szia!

    Lányom 2.5 éves és kb. fél éve jár bölcsibe.  Abeszoktatást követően mentem vissza dolgozni. Azt kell mondanom, hogy szerintem néha a főnökeimet nem sok tartja vissza attól, hogy már elköszönjenek tőlem... A gyerek szinte folyamatosan beteg, 1 hét bölcsi, 1 hét otton, ha mázlim van, akkor 2 hét bölcsi, 1 hét otthon, már rettegek. A gyerekorvos név szerint ismer minket, ha hívom, már tudja, hogy hova kell jönni. Volt itt már háynós-hasmenés, rota vírus, vírusos torokgyulladás, nátha, influenza, köhögés, minden formában. És ami a borzalom, hogy mindegyeiket elkapom tőle, de arra, hogy én már itthon maradjok, nincs elég szabim. A rota vírust a Szent Lászlóban éltük végig közel másfél hétig, ahol a hét közepén elkaptam tőle és úgy hánytam ..., hogy meleltte az infúziós gyerek bent bőgött, hogy anya hova ment. Hát kivagyok én is. A nagyszülőkre néha muszáj vagyunk bízni a gyereket, de max 1 nap, öregek és ennyit bírnak a héten. Most 4 hetet volt egyszerre és 1 hét betegség, majd 1 hét bölcsi és újra 1 hét itthon. KÉsz vagyok. 

    Ráadásul itt mindenért könyörögni kell, hogy ide vagy oda utaljanak be minket, Kistarcsán, ahova tartozunk, órákig várakozni a beteg gyerekkel. Hulla vagyok és sokszor úgy érzem, hogy már a párommal sem bírok rendesen, mert nagyon türelmetlen vagyok, pedig segít és segítőkész. Tanácsom nincs, mi is már mindent kipróbáltunk, de örömmel olvasnám, hogy ki mit csiinált ...

    előzmény:
    delfin38 (1)
    2010-02-28  14:27
  20. Torolt_felhasznalo_899808
    Torolt_felhasznalo_899808
    2010. február 28. 16:5957.

    A fiam most lesz 4 éves, augusztusban vették ki az orrmanduláját. Sohasem fájt a füle! Viszont állandóan beteg volt, és a sima megfázásból mindig lett valami komolyabb (krupp is van, de ez most mellékszál), légcsőhurut, tüdőgyuszi, miegymás. De a lényeg, hogy az orrmandulái már akkorák voltak, hogy bent maradt mögötte a trutyi, aztán ráment a fülére és mint kiderült - végre elmentünk úgy a 10. orr-fül-gégész után egy FIZETŐS dokihoz - az egyik fülére már totál nem hallott, levegőt az orrán nem kapott.... Az összes *** dokit ki tudtam volna belezni :(

    Tüszős mandulagyuszija sosem volt, így nem volt indokolt annak a kivétele. A végeredmény: az orrán át "szelel", túl jól hall :D, viszont egész télen beteg volt két hetente... ilyen alkat. Remélem hamar kinövi a kruppal együtt. De néha már én is ölni tudnék... mindenkit aki az utamba kerül, és ilyenkor csak itthon kerülnek... :(

    Néha én is utálom magam :(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_621107
    Torolt_felhasznalo_621107
    2010. február 28. 16:5056.

    Ja, meg ami még visszatartott, az,hogy hallottam nem egy embertől, hogy visszanőtt az orrmandulája a gyereknek!

    Az oviban az egyik kislány öccse pont azóta lett füles mióta tavaly kivették mindkét manduláját, és azt mondja nem tud mit tenni, viszi szorgalmasan a dokihoz, felszúrják, antibio!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (55)
    2010-02-28  16:37
  22. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. február 28. 16:3755.

    Nekünk 4 és fél hónap alatt 17-szer volt, akkor akarták megműteni. A tervezett műtét idején 10 hónapos volt, aztán a klinika hibájából elmaradt, de azóta, már közel 1 éve nem volt (lekopogom), szóval valaki azt akarta, hogy így történjem (bár a klinikán úgy bántak velünk, hogy oda többé be sem tenném a lábam, de szerencsére már olyan "nagy", hogy a mi városunkban is megműtenék, csak akkor nem merték).

     

    Az tény, hogy a két nagyobbnál elmúltak a füles dolgok a műtét után és állítólag óriási volt a mandulájuk. Ja, és náluk sem olyan hamar javasolták, kb. a 6-7-fülgyulladás után, csak ők már nagyobbak voltak, mint tavaly a legkisebbem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_621107 (54)
    2010-02-28  16:32
  23. Torolt_felhasznalo_621107
    Torolt_felhasznalo_621107
    2010. február 28. 16:3254.

    Az én fiam is "füles" gyerek!

    2,5 évesen volt az első, aztán volt még 2 abban az évben és már elő is jegyezték orrmandula műtétre!

    Végül csak nem vittem el!Előfordult még, hogy egy évben 1-2x fájt,kifolyt, szúrták, de alapvetően nem bántam meg,hogy nem vittem el a műtétre!

     

    Az orvosok hajlamosak sokszor egyből a műtétet javasolni, hisz nekik valóban csak egy rutinműtét!

    Bár, ha muszáj, akkor muszáj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468834 (51)
    2010-02-28  16:23
  24. 2010. február 28. 16:2753.

    Kegyetlen!

    Olyan világ,ahol az anyának tilos anyának lenni,muszáj munkagépet játszania,ha meg akar élni... 

    előzmény:
    delfin38 (49)
    2010-02-28  16:22
  25. 2010. február 28. 16:2652.

    Most mennem kell, felébredt a kisfőnök is, elmegyünk sétálni.

     Nézzetek még vissza a napokban, majd próbálom elérni, h. kikerüljön újra a topic címe oldalra is. Lenne még sok kérdésem, reagálni valóm, csak időm nem sok. Meg nem is vagyok az a gépet egész nap bekapcsolós fajta anyuka, aki minden szabad percében fórumozik. Most is bánt kicsit, h. a vasárnap du. egy részét itt töltöttem, de hát a "szent cél" érdekében ugye...

    További egészséges, szép napokat nektek és a gyerkőcöknek! És TAVASZT, végre igazit és végleg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top