Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2003 júliusi babák

Torolt_felhasznalo_637646
Torolt_felhasznalo_637646
Létrehozva: 2004. március 15. 13:31
Sziasztok
Én 21 éves vagyok,19 hónapos a kislányom,akit Heninek hívnak. Budapestiek vagyunk.
Hasonló korú babák anyukáival beszélgetnék,esetleg személyesen is talizhatnánk késöbb.
  1. 2006. március 15. 13:111601.
    Köszönjük szépen.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (1600)
    2006-03-15  12:48
  2. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2006. március 15. 12:481600.
    Isten éltesse Kristófot neve napja alkalmából!!!!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2006. március 14. 00:071599.
    Csííí!!! Most láttam, hogy már az 1600. hosszászólásnál tartunk  ! Csak így tovább lányok 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2006. március 14. 00:051598.

    Sziasztok Lányok!

    Tettem fel új képeket!

    Még februárban Áron megjelent az itteni Continente és Modelo bev.uzletlánc katalógusában . Láthatta ot az egész ország 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_782925
    Torolt_felhasznalo_782925
    2006. március 12. 23:481597.
    Üdv Mindenkinek!!!

    Fantasztikusan jó ez a pedagógiai nevelési szaktanácsadás.

    Tök gyorsan kaptam választ egy számomra komoly problémára, nagyon korrektek és megoldották a problémámat.

    Valaki írta valamelyik forumon de ez annyira jó, hogy megosztom veletek, akit érdekel nézze meg!!!!!!!!!!!:

    www.szulokklubja.hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_126619
    Torolt_felhasznalo_126619
    2006. március 11. 23:331596.

    Sziasztok!

    Sehogy se jön össze gyakrabban benézni  , pedig sokszor eszembe juttok, hogy mi lehet a többi "majdnemóvodással" és tesóikkal.

    Szuzzi: nagy gratula a tesóhoz, remélem, nálatok is olyan jól mennek a dolgok, mint nálunk. Ugyanis Zsófia szinte már gyanúsan jó baba. Napközben néha szinte el is felejtkezem róla, annyira jól elvan magában. Ha éhezik, akkor is egy csomó ideig csak cuppog az öklét rágva. Éjjel meg 8 órát alszik egyhuzamban. Ez azért fura nekem, mert Gergely még másfél évesen is felkelt egyszer hajnalban. Na mindegy, örülök neki, ki tudja, mi lesz pár hónap múlva, lehet, hogy majd kétóránként fog ébredni. Gergely nem vészesen hisztis, viszont állandóan figyelni kell, mert válogatott "kinzásokat" talál ki a testvérkéjének. Merő jóindulatból ellátja játékokkal, lehetőleg úgy, hogy még a fejét is ellepjék, meg puszilgatja úgy, hogy közben teljesen ráfekszik, stb. Nem csoda, hogy Zsófia folyamatosan szemmel tartja a bátyót, mivel sosem tudhatja, merről éri támadás. Amúgy jól bírja a kiképzést, valószínűleg az immunrendszerével se lesz gond, mivel már pár hetesen is órákat töltött  a játszón a mínuszokban, ugyanis Gergellyel nem lehet bírni másképp. Nagy dilemmánk most a gyermekek egy szobába költöztetése, mert Zsófiához nem kell ugyan felkelni, de féltem a bátyó szeretetétől  

    Asszem most lefekszem, mert már folyamatosan javítgatnom kell, annyit ütök mellé.

    puszi: Orsolya

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_650654
    Torolt_felhasznalo_650654
    2006. március 1. 23:151595.

    Sziasztok! A SEGíTSÉGETEKET kérném, hátha valaki tud...

    Bocsánat, hogy beleszólok a társalgásba!

    Nekem pici babám van, 2,5 hónapos, Gergőnek hívják. szerencsére van tejcsim. Esténként fejek, és fagyasztom.Kb. 240-260. ml. jön le, és ezt valahogy nincs szívem a mosdókagylóba önteni. Sajnos az AVENT abbahagyta az anyatejes zacsik gyártását. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e köztetek valaki, akinek esetleg maradt ilyen, vagy ehhez hasonló anyatejgyűjtő zacsija? Nagyon szívesen megvenném! Előre is köszi, ha valaki tud segíteni, írjon privit. El sem tudjátok képzelni mekkor segítség lenne.... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. március 1. 20:481594.
    Szia

    Kristóf is 4 évig lesz ovis. Nálunk csak vegyes csoportok vannak s úgy tudom mind az 5 oviban ami kis városunkban található.
    előzmény:
    age (1593)
    2006-03-01  15:39
  9. age
    age
    2006. március 1. 15:391593.
    Abban az oviban 4 csoport van, kicsiből van 2, mi a kicsibe fogunk kerülni, és 4 évig leszünk ovisok az évvesztés miatt.
    előzmény:
    paule (1592)
    2006-02-28  07:09
  10. 2006. február 28. 07:091592.
    Sziasztok
    Age, Evelinnél nekem is hasonló érzéseim voltak. Ő 2 hétig vidáman ment az óviba aztán rájött, hogy íde mindig jönni kell. Hónapokig sírt minden reggel s a mai napig elbizonytalanodik s alig akar bemenni ha nem a saját csoportjukban ( 3 csoport van összesen) és ovonénivel vannak pedig ez a 4. éve összel iskolába megy. Én az iskolától félek, mert olyan nyuszika.
    Kristóf most még vidáman szalad be az oviba ha Evelint viszük. Neki könnyebb lesz a beszokás mert ismeri már mindent. Nála az lesz a rossz, hogy Evelin nem lesz már ott megy iskolába. De ez még odébb van.
    Csütörtökön nyitom a Kézimunka üzletemet, így most bonyolultabb lesz a helyzet amig Kristóf nem megy oviba.
    előzmény:
    age (1591)
    2006-02-27  14:08
  11. age
    age
    2006. február 27. 14:081591.

    Múlt héten voltunk ovilátogatáson.

    Háááááát 

    érzéseim kettősek, azt érteztem hogy Minikének vége lesz az arany életének, szabályok között fog élni.....és legfőként nélkülem. 

    Kicsit rossz volt, de még van van 7 hónap hogy hozzászokjak/szokjunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_737563
    Torolt_felhasznalo_737563
    2006. február 22. 15:351590.
    Köszi, túl vagyunk a műtéten. Minden nagyon jól zajlott. Huszka Superman!
    Köszi anyukádnak is a felvilágosítást
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (1585)
    2006-02-02  13:57
  13. age
    age
    2006. február 6. 21:241589.

    szűk félév....én odagondoltam csak nem került oda.

    júl 5 től van 43 nap szabim, az szept elejére fogy el, úgyhogy ősztől befogok 

    Én nem várom, nekem nagyon jó itthon, ha tehetném, maradnék még itthon....

    profilomból új képek a Miniről.

    age

    előzmény:
    paule (1588)
    2006-02-06  16:54
  14. 2006. február 6. 16:541588.

    Sziasztok

    Nálunk a dackorszak tetőfokán van. Mindenért megy a hiszti , sértődés és a folyamatos nyafogás. Rosszabb mint egy lány. Kiabálni és is szoktam, néha muszály kiadni a feszültséget. 

    Age márciustól még egy szük év, az hogy lehet? A szabadság az 2-3 hónap.

    Ha minden jól megy 2-3 hét múlva kezdek dolgozni, mint egyéni vállalkozó gyes mellett. Én is gondolkodtam mi lesz ha lejár a gyes, mert a munkahelyemet elég bizonytalanak érzem, és a párom hallani se akar róla hogy oda visszamenjek dolgozni ( voltak zűrők mielőtt Kristóf született). Kitaláltuk, hogy nyitunk egy Kézimunka üzletet, mivel itt a környéken nincs ilyen és én is szeretek hímezni, aztán sokkal gyorsabban elrendeződőtt minden mint számitotuk, így nemsokára nyithatok. Nem lesz könnyü amig Kristóf nem megy oviba( bölcsi nincs a környéken csak magán) így délelött viszem magammal és délben mikor anyósóm jön haza a munkából hazaviszi őt s vigyáz rá és Evelinre. Hát aztán majd kiderül mennyire fog maradni.... 

    előzmény:
    age (1587)
    2006-02-06  15:03
  15. age
    age
    2006. február 6. 15:031587.

    Hogy milyen pozícióban leszek a melóban?

    hát márc-ápr környékén megyek be a céghez, hogy kb mire számítsak, de még akkor is lesz egy szűk év, úgyhogy ez még a jövő zenéje...

    Eddig a mérnökségen melóztam, műszaki asszisztensként, majd ha tudok vmit akkor megírom.

    Nálunk elég light -os a dackorszak, de lehet hogy csak jól kezelem a dolgot....(néha üvöltök is azért) 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (1584)
    2006-02-02  13:54
  16. Torolt_felhasznalo_737563
    Torolt_felhasznalo_737563
    2006. február 5. 15:401586.
    Köszi, hogy válaszoltál. Anyukád nem ismeri véletlenül a Huszka Jánost (ő ostályvezető)? Mi a véleménye róla? Jól műt? Annyira be vagyok sz@..va a műtéttől!!!15-ére vagyunk előjegyezve
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (1584)
    2006-02-02  13:54
  17. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2006. február 2. 13:571585.

    És igaz, hogy a mandula az elso védekezo szerv sok betegségre, de hidd el, hogy a jovoben csak szenvedne a kicsi ha nem vennétek ki. Velem is így volt, egészen 14 éves koromig szenvedtem, minden hónapban beteg voltam, tusszos mandula gyuszi, stb.......aztán kivették és véget ért a szenvedés. Kivették a torkomból és az orromból. Hát ennyi .

    Pusszancs mindenkinek!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2006. február 2. 13:541584.

    Sziasztok!!!!!

    Szia Orsi !!!!  Hmmmmm, nagyon torom a fejem, de fogalmam sincs kik vagytok .hehehehehe Jó végre hallani rólatok!!!!!

    El sem tudom képzelni milyen lehet otthon a minuszokban, foleg a kicsikkel. A múlkor írtam a hóról, hogy Áron még csak a tv-ben látott, erre nem itt is esett? Olyan helyeken szakadt a hó, ahol már tobb mint 100 éve nem. Sajnos nem ért ide Portóig....nem baj, legalább nem kellett kocsit pucolni .

    Ez a szornyu dac korszak nálunk is sláger, pedig nincs még okozó kistesó. Áron képes az éppen mosogató lábasra is féltékeny lenni, ha éppen azzal foglalkozom és nem vele. Zsinórban csinálja a hulyeségeket, hogy felhívja magára a figyelmet és teszteli az éppen gyenguloben lévo idegrendszerem  .

    Jorge tegnap hajnalban elutazott Coruñába dolgozni, oda fogunk koltozni és most még érzékenyebb vagyok mint standard állapotomban. Ráadásul én meg most ide kaptam munkát egy májusban nyíló luxus bevásárlókozpontba és 6 hónapra kéne aláírni a szerzodést....fel kel adnom . Pedig már tobb mint fél éve vártam erre és már túlvagyok 3-szorso felvételin is .

    Age, milyen pozícióba leszel a munkahelyeden? És milyen idobeosztásban? Találtatok már ovit? A minike még nem volt oviban, igaz? Nem félsz a beszoktatástól?

    Én most ettol tartok nagyon, hogy átmegyunk Coruñába, más lesz a nyelv, hasonlít a portugálhoz, de nem tudom Áron mennyit fog belole érteni és hogy fog beilleszkedni az oviba. Addig egészidos munkát sem vállalhatok .

    Na kisopánkodtam magam 

    Mocsu, én nem a windwordbe írok, hanem rendesen ide a hozzászóláshoz, majd a végén végig futok az egérrel az írásomon, kijelolom és rányomok a másolásra. Aztán ha eltunik, újra ide jovok a hozzászóláshoz és beillesztem az elobb kijelolt irományt. Próbáld ki! Így nem kell a windwordot nyitogatni 

    Nádja, Anyukám az Istvánba dolgozik és egyben a Merényiben is, és csakis jókat hallottam a gégészekrol. Az ottani nogyógyászokról már nem ugyanez a véleménye. Az a baj, hogy mindegyik várja a csúsztatott pénzt, ezzel valószínuleg nektek is szembe kell néznetek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (1582)
    2006-01-31  11:02
  19. 2006. január 31. 16:191583.
    .....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2006. január 31. 11:021582.
    Sziasztok Lányok(és persze Fiúk)!

    Talán emlékeztek még ránk...bár az sem lenne csoda, ha feledésbe merülnénk, így kb 5 hónap hallgatás után.

    Szóval, én becsületesen olvaslak Benneteket, de csak ennyire futja, mert a két eleven Ördögöm kikéri magának a nem velük töltött perceket. Gratulálok minden időközben megérkezett babának és drukk a még készülőben lévőknek!

    Nem mondhatnám, hogy unalmasan telnek a napjaim: reggeltől estig és estétől reggelig gyerekezek. A "rutin"műveleteken túl teljes odaadással ápolom az éppen dackorszaka tetőfokán tartó, önmagával is viaskodó, burkolt testvérféltékenységgel és az anyja hisztis természetével megáldott leánygyermekem érzékeny lelkét. Nem egyszerű! A burkolt szó igaz, mert valóban és láthatóan imádja az öccsét, de a tudatalattinak nem lehet parancsolni. Most jó rébuszokban beszéltem, de eszem ágában sincs eltántorítani Benneteket a 2., 3., 4., stb testvérke legyártásától, mert nincs is annál anyai szívet bizsergetőbb, mint látni, ahogy "ezek" összebújva gurgulázva röhögnek...

    Mi már sajnos 1,5 hónap után feladtuk a szopiztatást, minden megpróbáltunk, nem is részletezem...ez van, és ez volt Gréta kiskorában is. Viszont Isti (tegnapelőtt volt 5 hónapos) krumplit eszik már, meg almát, répát...és ítéljetek el, de reszelt sajtot is. Persze a tápszer mellett. Jobb lenne a tejcsi, de megpróbálom nem túlreagálni a dolgot, csak bánt egy kicsit...

    Puszi: Orsikifli 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_253864
    Torolt_felhasznalo_253864
    2006. január 28. 06:151581.

    Sziasztok!

    A napozós képet láttam, és meg is ismertem ám! :-) Nagyon jól áll(t) neki, Te meg ügyes vagy. Én még régebben kötöttem sálat, de lehet, már azt sem tudnék :-(

    Köszi a bíztatást, egyelőre nem nehéz, még csak eszik, alszik. Testvérféltékenységnek nyoma sincs (még), Zíli segít sokat, foglalkozik vele, szinte anyáskodóan.

    Van pár új kép a bememen, akit érdekel. Ha már nincs meg a jelszó, priviben küldöm.

    Abban a cikkben lehet valami, nem kell túlfélteni őket (nem csak a fiúkat), csak ésszerűen szerintem.

    előzmény:
    mocsu (1579)
    2006-01-27  12:04
  22. 2006. január 27. 12:091580.

    Nádja!

    Sajnos ehhez a témához nem tudok hozzászólni. Mi sose voltunk korházba, így nincs tapasztalatom. Az orrmandula probléma se fenyegetett eddig, így abba se vagyok tájékozódott.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2006. január 27. 12:041579.

    Ami lemaradt................

    A tesom Alicanteba lakik. Lehet idén nyáron oda megyünk nyaralni, így ha nem lesztek messze akkor meglátogathatunk.

    Nektek nincs elegetek a télből? Én már nagyon unom!!!!!!!!!!!!

    A multhéten kedden jöttünk vissza a Kolpingból és azóta Attila és Balázs is köhögnek, prüszkölnek és folyik az orruk. Valószínű, hogy megfáztak uszodázás után.

    Láttátok a januári Kismamába benne vagyunk, mint reklám a Mazsola játszóháznak. De a www.mazsola.hu is sok kép van rólunk. Benjámin is benne volt az újságba még valamikor szept. vagy okt. számba, mert kaptam fonalat és meg lett kötve neki a csíkos napozó.

    Most már megyek mert a lakás lassan a feje tetején áll, mert Balunak mostanában mániája, hogy mindent egy kupacba hord, hegyet épít.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2006. január 27. 12:041578.

    Sziasztok!

    Sejtem, hogy mi lehetett a hiba a múltkor! Képet akartam feltölteni és közbe írni. De valószínű ezt a párosítást nem igazán díjazta a nlc vagy a gépem??!!

    Szóval akkor még egyszer gratula Zsófihoz és Helénhez is.

    Anikó élve a tanácsoddal, úgy döntöttem, hogy ezután a worldba írok és mikor készen vagyok átmásolom, így csak elvileg két veszélyt kell megúsznom: a lefagyást és a két gyerek mancsát.

    Ági elnézést, hogy két ünnep között nem jelentkeztem, de az a nagy hó első nap arra késztetett, hogy a két gyereket megismertessük a hóval és a szánkóval, a második két napban pedig ki se mozdultunk a szél miatt.

     

    Orsik és Zsuzsa üzenem, hogy kitartás, csak addig nehéz míg a pici meg nem tanul ülni. Amióta Benjámin betöltötte a 8 hónapot azóta egyre kevesebb a gondom velük. Olyan édesen eljátszanak együtt, vagy inkább azt írnám, hogy Benjámin türelmesen elszöszözik, Balázs meg azt lesi, hogy Bendzsi mit csinál. Ég és föld a két gyerek. Balázs inkább vadóc, nem igazán köti le semmi sok időre, viszont a kommunikációja az valami hihetetlen .Állandóan mesét kell olvasni neki, sőt vannak mesék amiket, úgy mesélek, hogy ha nem pont azt mondom akkor kijavít pl. egyik este fáradt voltam és a kedvenc gidás meséjét meséltem mikor megkérdezte, hogy miért akarja megenni a farkas a gidákat, én azt válaszoltam, hogy mert szereti a malac húst, akkor mindjárt kijavított, hogy nem a malac húst hanem a gida húst. Néha meg tudok örülni a lánc miértjeiért.

    Benjámin, ő inkább anyás, megfontoltabb, csendesebb, sokkal jobban lefoglalja magát, nem kell annyit szórakoztatni mint Balut.

    Egy bajunk van jelenleg, hogy a nagy hideg miatt be vagyunk zárva a lakásba. Ha kimegyünk valahova akkor nem tudunk sétálgatni sietnünk kell vissza a melegbe. Igaz éppen most olvastam egy cikket a Nők Lapjába, fiús anyáknak írták, hogy túlféltjük a fiúkat és azért nem tudnak helytállni felnőtt férfiként.

    Anikó, merre mentek Spanyolországba? A tesom Alicanteba lakik. Lehet idén ny

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_737563
    Torolt_felhasznalo_737563
    2006. január 26. 14:321577.
    Úgy látom elég hülye helyre mentek a smile-k. Sajnos nem olyan vicces az egész, csak elírás
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_737563 (1576)
    2006-01-26  14:30

Címlap

top