Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2003 júliusi babák

Torolt_felhasznalo_637646
Torolt_felhasznalo_637646
Létrehozva: 2004. március 15. 13:31
Sziasztok
Én 21 éves vagyok,19 hónapos a kislányom,akit Heninek hívnak. Budapestiek vagyunk.
Hasonló korú babák anyukáival beszélgetnék,esetleg személyesen is talizhatnánk késöbb.
  1. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 10. 15:4476.
    Ha már nagy szükségem lesz pár perc nyugalomra, megtanítom a gyereknek ezt a popsitörlős játékot :-)
    Ma azt tanulta meg (magától!!), hogy lehet anya kezét kilővőállomásnak használva a kanálról minél messzebbre repíteni a kaját. Kb. ennyire kötötte le az étel, amit elébe tálaltam. Nem és nem eszik. Végül adtam neki puffasztott rizses kétszersült-szerűséget, mert ha ő foghatja és nyammoghat rajta, az úgy egy kicsit megy befelé a szájba. Még a saját levesembe is belemártogattam, hátha úgy vonzóbb lesz. Épp csak a szája széléhez érintette egy kicsit, aztán nyújtogatta nekem, hogy harapjak belőle. Olyankor vigyorog. Én meg harapdálom, hátha 1X eltanulja, milyen jó dolog enni. . . Mindent velem etet meg, lassan babakaján élek.
    A bölcsőhalálról én azt hallottam, hogy a hasonfekvés nem befolyásolja, ez csak babona. Azért terjedt el, mert egy időben minden babát hasra "kellett" fektetni (úgy, mint most hátra), és amelyik baba valami miatt meghalt álmában, az ugye hason feküdt, és levonták a következtetést, hogy biztos attól. Egy mocorgó, fejét emelgető baba már egész biztos hogy nem fog megfulladni!
    Mi is hason alszunk, 2 hónapos kora óta, onnantól alszik rendesen. . . és az elején én is szorongtam, de rájöttem, felesleges.
    Hálózsákban szoktunk aludni, egy könyvben azt olvastam, ha kezdettől abban altatjuk, akkor nem próbál majd felállni a babó, ha felébredt, hanem "nyugodtan" várja anyukát. . . Hát ez nem igaz. Hálózsákban is ugyanúgy feláll, és magasra emelte fejjel bömböl.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 9. 19:0775.
    Sziasztok!
    Nem megyek börtönbe!Viszont diliházba lehet. Tegnapelőtt írtam, hogy másnap megyünk orvoshoz. Na tegnap reggel szépen elkezdtünk készülődni a neurológushoz, még utoljára belenéztem a kiskönyvébe, és akkor láttam, hogy 15-ére vagyunk beírva, reggel 8-ra. És nem 8-ára!Ahhoz képest, hogy két nappal azelőtt néztem meg:lehet , hogy 8-át néztem 15 órára?Elképzeltem aztán, hogy mit sem sejtve elmegyünk, soorra hívnak be mindenkit, mi meg csak ülünk, csak várunk, csak várunk. Aztán egy idő múlva biztos kivertem volna a balhét. Szóval jöhettek utánam a zártosztályra, ha meghallják, hogy kisgyerekes anyukák vagyunk, szerintem szó nélkül felvesznek minket:-)))
    Egyébként neurológushoz is az én hülyeségem miatt járunk, mert szerintem az én kicsi fiam nem könyökölt eléggé 3 hónapos korában, a dokim meg szó nélkül megírta a beutalót. Ja és S alakban tartotta agerincét, amit persze kinőtt 2 hét alatt. Voltunk két hónapja, akkor már nem volt semmi vele, de azért most még egyszer látni akarja a doktornő. Gondolom kell a pont.
    Műszaki érzékem nulla, a páromnak sem ez a specialitása. Őt egy barkácsáruház tud iszonyúan lázba hozni, azt az extázist egy fúrógép vagy egy gyepszellőztető láttán!
    a bölcsőhalálról én is úgy hallottam, hogy 2-6 hó között a leggyakoribb és azért elég sok tényező egybeesésénél van inkább rá esély. Bár én a mai napig hallgatom, hogy szuszog-e, amikor alszik, mivel nincs légzésfigyelőnk.
    jó, hogy a kicsi Gréta jobban van, csak így tovább.
    A nagy hiszti sem jó, de a túl nagy csönd az MINDIG gyanús. És érdekes, hogy olyankor nem a hiper-szuper játékkal szórakozik, hanem a virágfölddel, konnektorral, cipőtalppal, stb. Szóval mindig az az érdekes, ami veszélyes. De honnan tudják, hogy mi veszélyes?
    Anyde kajához nem tudok segíteni, mi mindent eszünk. Ma úgy kalimpált a kis kezével, hogy pont eltalálta a kanalat és a sütőtökpüré a fejére esett. Olyan röhejes volt, ott ült és a fején ott volt egy kiskanál nyi sütőtök.
    Most megyek a gyermekkel játszani.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. Április 9. 14:2674.
    Sziasztok, újra itt vagyok, csak tegnap a húgommal elmentünk egy kicsit csavarogni, vásárolgatni és az összes gyereket lepasszoltuk anyunak, tiszta "hawai" lehetett neki, dehát nem erre valók a nagymamák?
    Mindegy, mindenki túlélte.
    Zsomilka: én igazán nem aggódom, hiszen a nagyobbik is ilyen csiga volt. Még fejlődésneurológushoz is elküldött a doktornőnk, amikor 8 hónaposan látta Laurát és megpróbálta lábra állítani, de egyáltalán nem volt hajlandó. Hova küldene most, ha látná Lillát? ( 5 hónaposan voltunk nála utoljára). Végül Laurát sem kellett semmilyen tornára járatni, mert a neurológus után 1 nappal négykézlábra állt (akkor vol 10 hónapos), így ezt megúsztuk. Szóval addig várok mint Laura aztán majd elgondolkodom mit is kellene csinálni.
    Mayamami: annyira jó, hogy a családban sok gyerek van, nem? Szuper a gyerekeknek!
    Anyde: esés - ti még el sem tudjátok képzelni, mire kell még felkészülnötök és persze szegény pöttömöknek.
    Laura a konyhapultról esett le tegnap álló helyzetből fejjel lefelé, ne kérdezzétek, hogy került oda, majd megtudjátok :))
    Fufinho: ha nálunk csönd van akkor épp valamelyik, de lehet hogy mindkettő a popsitörlős dobozból huzogatja ki a kendőket, én már hagyom addig is nyugalom van.
    Nekem Sztanyik László az orvosom (imádom, mindig elégedett vagyok vele és régóta Ő a dokim), a szülésznőm pedig Horváthné Panni volt, azt hiszem őrá senkinek sem lehet egy rossz szava sem. Szóval a Margit ezen részével és a terhesgondozással maximálisan elégedett vagyok, viszont a csecsemősök egy külön téma. Én már felvértezve mentem, hiszen második gyerek és mindent tudtam, tehát szerencsére most nem igazán volt dolgom velük, nade először, jaj még rágondolni is rossz.

    A bölcsőhalálról én azt tudom, hogy 1 éves korig előfordulhat, de 2-6 hónap között a leggyakoribb. Lilla a születésétől kezdve csak hason tud aludni, mire én erre rájöttem végigkínlódtunk pár éjszakát, ja és iszonyú "parázós" vagyok és nincs légzésfigyelőnk.

    Nekünk a kedvenc szavunk most a tyá-tyá-tyá, ez nagyon megy és olyan édes.
    A számítógépes kütyükről meg ne is beszéljünk, a férjem webdesign-nal foglalkozik, gondolhatjátok mi megy nálunk!
    Én is elnézést a hosszúságért, sziasztok: Évi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 9. 12:4573.
    Szép jó reggelt mindenkinek!

    Ma itt unnepnap van, senki sem dolgozik, minden zárva, csondes az utca, csak az én kedves fiam csorog-zorog órák óta, meg trabant hangot imitál, úgyhogy ki is vert mindenki a jó puha ágyból. Csak apa bírja még a gyurodést, neki eddzett alvókája van ilyen eshetoségekre.
    A Medi Markt-ot ne is mondd!!!! Akárhányszor bevásárolni megyunk, tuti a számtech részlegen kezdjuk, ami neki 1 órás érdekfeszíto programot jelent, nekunk pedig kínos ácsorgást és bámészkodást a nagy semmibe. Hiába nézem én is a dobozokat, mindig leemelek egyet-kettot , majd értelmes arcot vágva belemélyedek a muszaki leírásba, DE NEM ČRTEK BELOLE EGY K. . . . SZŇT SEM!!!!! Még magyarul is gáz lenne, nemhogy portugálul. Szóval kb. a második doboznál mindig abbahagyom éles elmém csiszolgatását és továbbálok a babaruha, vagy játék részlegre. Maradjon meg ez a férfiaknak.
    Kiflicske, Matáv netetek van igaz? Emlékszem, otthon mindig késve kuldték ki a számlát és már tobb mint egy hete lejárt a befizetési határido és egy csomószor meglepetés szeruen kikapcsolták a netet, volt is emiatt pár csatája veluk.
    Óóóó! Hogy az a. . . . . . . . . . !!!!!!! Amíg én itt irogattam teljes transzban, hallván, hogy Áron szép nyugodtan eljátszadozik magával, kiderult, hogy a popsitorlok húzogatásával volt elfolalva. Az egész zacskót kipakolta, nem hibázott el egyet sem. Gondoljátok el. . . . . azt a turelmet, míg egyesével kihúzogatja mind a 120 torcsit én pedig itt ultem mit sem sejtve a megfontolt, elore kitervelt akcióról. Na. . . osszepakoltam a csatateret, nem volt konnyu, mert még a fulében is kendo volt. Már csak az ures dobozt nyúzhatja, de nem érti, hova tuntek azok az édes kis fehér nedves bigyók.
    De jó nektek, hogy ti az ágyban tudtok mindig "pettingelni". Nekunk ez csak akkor adatna meg, ha most apát jóóóól kirúgnám páros lábbal az ágyból. Már megint milyen gonosz vagyok:))))

    Na megyek, tényleg kirúgom az ágyból, mert hasára sut a nap. "Séta" után újra jovonk, addig is élvezzétek a tavaszt menjetek ti is sétálni, ha tudtok, mert teljesen felvidít a csodás napsutés ( legalább is engem)
    Legyetek jók! Pusz-pusz: Anikó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 9. 07:2272.
    a "kéjesen"-t ly-nal írni ciki. . . bocsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 9. 07:1971.
    Hahócska!

    Itt vagyunk, csak tegnap Apa ismét átszereltette a telefonunkat; mániákusan technika-függő: egyszer volt, hol nem volt, volt egy normális, hétköznapi távbeszélőnk, azt lecseréltük egy ISDN-re (és innen kezdődik az érthetetlen kódszavak sora és a kálváriánk), majd Turbó-ISDN-re (állítólag kizárólag az én kedvemért, mert gyorsabb internetes elérhetőséget biztosít - de kérdem én, minek nekem halálos iramban netelni? Hiszen itthon tényleg ráérek. . . , viszont a pénztárcánk jelentősen megapadt a borsos telefonszámla miatt), most a legújabb őrület az ADSL (esküszik, hogy ez az ideális, szédítően gyors és egyben takarékos megoldás. . . ne kérdezzétek, hány megabyte-tal száguldozok most köztetek, nem t'om. . . )

    Bocs a fenti szösszenetért-csak ujjgyakorlat volt. Párotok hányadán áll a tecnikával? Mi a Media Markt-ba járunk kirándulni. . . rettentőek ezek a kütyük. . .

    Gréta javul. Orra kedvesen csorog (látta vki közületek a Dumb és Dumber c. filmet? Hasonlóan gusztusos a dolog. . . ). Dumál. Periódusai vannak. Reggeli közben (redőny még lehúzva, csak a kislámpa ég olyankor) édesen leheli-rebegi a szavakat és mosolyog. A nap legmeghittebb pillanata: összebújunk, nyugalom van és MI NŐK dumcsizunk. Délelőtt csendesen mereng, játszik, gügyög, délben kicsit hangosabbra vált, asztalt csapkodva tüntet az ebédért, délután teljes hangerővel üzemel. A legkritikusabb időpont a délután 5-6 óra, akkor tetőfokára hág a hangulat, elszabadulnak az indulatok (Gréta bömböl, anya sír. . . ). Aztán hazajön APA, ismét mosolyhegyek, csak és kizárólag neki szólóan, a fürcsit kélyesen élvezi, vacsora közben meg elálél a vállunkon - szívmelengető, puha érzés!!!

    Szóval nagyon jó Anyukának lenni!!!!!! :-)))))))
    Most megszállt a jóság. A családdal szoktam közölni ilyenkor: "most JÓ vagyok, használjátok ki!" Állítólag a glória is látszik ilyenkor. . . :-)

    Elnézést a hosszúságért, mindenkinek puszi+szép napsütéses napot:orsi


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 9. 03:3970.
    Szép jó estét mindenkinek, azaz már éjszakát!

    Mennyi minden tortént mióta nem tudtam írni:))))
    Minden új jovevénynek szívélyes udvozletem!!!!!!!

    Szia lilamama!
    Neked hogy tetszett a Margit kórház? És a csecsemosok?
    Ki volt a dokid és a szulészno? Az enyém Sárvári doki volt és Darázs Ildikó szulészno. Nagyon csiptem oket:))))
    Nem mondod, hogy 6 hónaposan már 6 fogatok volt?! Most mégjobban elkeserítettél:((((
    Én is csatlakozom a "nem lehet konnyu két gyerekkel" táborába. Biztos teljesen lestrapálnak a nap végére.

    Az oltást én már meg sem említem, mert itt teljesen más rendszer van. Szinte az osszes szurit más idoben adják be mint otthon. Már volt is ebbol probléma mikor ide koltoztunk.
    Óóó! Ha engem dutyiba akarnának vágni bántalmazás miatt, tuti az apjára kenném:)))HIHIHI De gonosz vagyok:) De ha tudom, hogy ti is bent vagytok, lehet, hogy magamra vállalok mindent.
    A bolcsiért én sem vagyok oda, foleg amiket itt láttam. . . . , hát. . . . hogy is mondjam. . . . . elég rémiszto:(
    Ugyanakkor tényleg kell a társaság a gyerekeknek, hogy egyutt játszanak, egyutt egyenek stb. , de ha lehet, szeretném inkább ezteket a dolgokat a bolcsin kivul megélni, hogy én is vele lehessek.
    Mayamami! Tényleg ne nézzetek hulyének amiért Áron hasrafekvése miatt aggódom, de eddig akárhány konyvet olvastam, mindegyik azt írja a bolcsohalálról, hogy ez leginkább 6 hónapos kor után veszélyes és rengeteg gyerek hal meg évente emiatt. Javítsatok ki ha ti máshogy tudjátok.
    Zsomilka! Pontszámom: 10
    Szia anyde! Gyonyoru nevet választottatok a kisholgynek:) Szegény, ez tényleg nem a legjobb napjai kozé tartozott:(((
    Drága kiflicske! Már meg sem említem, hogy ma megint anyóssal mentunk levegozni, de tovább fokozva a dolgokat, megjelent a parton a férjem egész pereputtyoma. Novére, apja, úgyhogy teljes volt az orom és újra sikerult egy gyonyoru napot "édeskettesben" eltoltenunk a férjemmel. Majd tovább korbácsolva a már eddig is lestrapált idegrendszeremet, anyósom kitalálta, hogy o nem akar fozni és ott a bárban akar hot-dogot vacsizni. Húúú! A tobbit már el sem mesélem, mert ez nem egy anyós rovat, de a jovoben ha megemlítem, hogy sétálni voltunk, képzeljétek oda az anyósomat is:((((
    Miket mondd már Gréta? Halandzsázik? És hogy vannak az orrkrampuszai?
    Mára már befejezem, nagyon késo van és még repjegyet kell néznem a neten.
    Holnap jovunk, nyugodalmas szép álmokat mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. Április 8. 21:3469.
    Sziasztok, semmi gond csak nem volt időm:-)))
    Konyaaak? A sör meg állítólag növeli a tejhozamot.
    Még nincs bemoldalunk, de dolgozom rajta.
    A babóca nevét még tényleg nem hoztam nyilvánosságra: Amaranta.
    (Meg ne kérdezzétek, hogy becézzük. . mindig ez az első reakció ugyanis. Hát hol a fantázia?) :-))
    Borulásban már mi is szakértők lettünk. MA egy székbe kapaszkodva kb. 20X gond nélkül felált a gyermek miközben kávét szürcsölgettem. Aztán látva, milyen jól elfoglaja magát, elkezdtem volna olvasni egy cseppet. A második sor után felnéztem, és ezt láttam: (mint egy lassított felvétel) gyerek fogja a szék peremét, ami kezd felborulni, meglepett arcot vág, én sikoltok, ugrok felé, közben gyerek hanyatt vágódik, koppan a feje a padlón, a szék pedig ráesik. Ennek nyomán nekünk is van homlok-puklink. Délután meg a babakalap gumiját húzogatta, meghúzta, elengedte, az meg visszacsapott az arcába. Jaaaj, szegény babó. Olyan peches volt ma.
    Légyszi adjatok valami tanácsot, hogy tudjátok derűs hangulatban rávenni a babót, hogy egyen valamit. Vagy TÉNYLEG elég neki az a 2 mikrogramm???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 8. 11:3868.
    Sziasztok!!

    . hogy lehet ennyit irni????:-))

    Lilimama üdv köreinkben. . . sok párhuzamot figyeltem meg kettőnk között csak kicsit fordítottan:
    a hugomnak és két gyereke van mint neked. . és szintén 2 és (na jo + még 4 honap) van köztük. FAnni és Máté. . . a hugom is dolgozott Fanni után. . te is ha jol olvastam. . . . Máté viszont 5 honappal kisebb az én lányomnál . igy nekünk sem lesz probléma a gyerektársaság!:-)))
    Kiflicske a konyak nekem ismerős!:-))az anyukám már gyerekkoromban ezt itatta velem. . ha görcsölt a hasam!:-))
    azt hiszem nálunk most nem történt semm extra. . . gyerekem jön megy, pakol . . szétdobál, ledobál. leborít mindent. . és megint jol eszik!:-))
    foga még nem jött ki. . igy maradunk 2 fogúak viszont azzal meg tök jol tud harapni amit élvez is a mi bánatunkra!:-))

    Fufinho. . nálunk Maja ahogy megtanult fordulni azota ugy alszik ahogy akar!:-) összevissza forog. . . kitakarozik. . . eleinte foylton takargattam. . de már nem. . mert rájöttem hogy melege van! pedig nincs fűtés a hálószobákba! nem fázik szerencsére. . . .
    viszont ő csak nagypárnán hajlandó aludni. . igy már kapott egyet ő is. . ami mindig az ágyában van!
    igaz nekünk van légzésfigyelőnk. . . . de már alig használom. . mert mostanában sokat alszik velünk. . és hát akkor sem fekszik rajta!
    egyébként ne nézd annyira butának fiadat. . hogy nem emeli fel a fejét ha nem kap levegőt! első reakcio hogy megpróbálja felemelni és elfordítani!:-)))) ( tapasztalat!)

    szoval nálunk is zajlik az élet. . ha felébred azt hiszem elmegyünk hivatalos dolgokat intézni aztán meg sétálni!:-))))

    szép idő van nagyon!:-)))
    azt hiszem most jo zagyva lettem. . . ezért inkább megyek is!:-))

    sziasztok!!
    Dia
    előzmény:
    zsomilka (67)
     
  10. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 7. 23:0467.
    Akit meg tudtam nézni, mindenki nagyon édes!
    előzmény:
    zsomilka (66)
     
  11. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 7. 23:0266.
    Ezek szerint nem látszanak a cérnák, amiken fellógattuk Zsomit!:-))))Mint írtam, ezek a képek 1-2 hónapja készültek, és akkoriban 2-3 hétig csinálta ezt. Mindenki, aki látta ki volt akadva, de aztán egyik napról a másikra leszokott róla. Hogy mi volt ez nála, nem tudom. A pontszámokat köszönjük, reális, és ugye cseppet sem részrehajló:-)
    Az oltás szabadonválasztott, sokat gondolkodtunk, megkapja-e, de végül beadattuk, mert sosem bocsátanám meg magamnak, ha gáz lenne. Érdekes, de a mi dokink inkább most javasolta, mert az immunrendszerük most gyengébb.
    Lilamama ne aggódj, a szomszéd kislány, aki Zsomival egyidős még csak a múlt héten kezdett el FOROGNI, és senki nem aggódik, egészséges szép baba.
    Tengerparti séta anyós nélkül egész kellemes lehet(ne)!
    Jóéjt, holnap este jövök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (64)
     
  12. 2004. Április 7. 21:1365.
    Sziasztok!

    Alszanak végre.
    Hát tényleg nem volt könnyű a terhesség egy másfél éves gyerkőccel, ráadásul még az elején nem vettem egészen komolyan a dolgot és állandóan cipeltem fel a negyedikre Laurát és dolgoztam közben. Aztán az UH-on a doki szépen közölte velem, hogy kímélnem kellene magam, mert rengeteg bevérzés van a méhemen. Úgyhogy még ez is előttem lebegett állandóan, de kérdem én mit lehet csinálni egy még éppen járó másfél éves gyerekkel?
    Dehát túl vagyunk rajta és makk egészségesen megszületett Lilla. Szerencsére eddig még azt, hogy testvérféltékenység nem ismerjük (Hurrá).
    A bölcsibe adás szóba sem jött, én sem szeretem azt az intézményt. A szüleim szerencsére tudtak vigyázni Laurára, amíg dolgoztam. Különben sincs a közelünkben bölcsi. A barátnőm is állandóan rá akart beszélni, amikor már a kicsivel itthon voltam, de szerintem egy két éves gyereknek még nincs szüksége komolyabb gyerektársaságra, úgyis csak magukban tudnak játszani, nem osszák még meg a játékokat. Valamint a húgomnak van egy kisfia, aki csak fél évvel fiatalabb Lauránál, így ha gyerektársaságra van szükségünk csak velük kell találkoznunk. Magam miatt, hogy nekem könnyebb legyen? Nehogymár azért adjam be a gyereket egy " csomagmegörzőbe". Bocsi a kifejezésért, de ezt a barátnőm mondta először rá, pedig neki bölcsis a kisfia.
    Más. Tényleg igazad van, az agyhártyagyulladás elleni oltás szabadon választható és ha egy éves kor után kapja, akkor csak egy szurit jelent, míg előtte hármat.

    Zsomilka, az a kézen-lábon állás engem is lenyűgözött, főleg a saját gyermekeim tükrében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (64)
     
  13. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 7. 20:4964.
    Ahoj, Poplacsekek!
    /Lassan kifogyok a frappáns vagy annak hitt (?!) megszólításokból, ideje lesz törnöm a fejem. . . /

    Zsomilka: Megvizslattunk ám Benneteket! Áruld már el, hogy azt a kézen-lábon állást hogyan produkálta Zsombor? Középen alátámasztottátok valamivel, esetleg a plafonra szerelt láthatatlan kötél tartja? Ez Grétánál úgy, ahogy van, kimaradt. Mind a művészi értékre, mind a kivitelezésre a maximális 10 pontot ítélte meg a zsűrink!

    Az oltás, amit most kaptatok, szabadon választható? Mi is kaptunk az első oltások között agyhártya gyulladás ellenit, de tudom, hogy van olyan, amit csak javasolnak, de nem kötelező. Ez volna az? Hány részletben kaptátok?A mi doki bácsink 1 éves kor után ajánlaná, állítólag ha akkor kapja, elég 1 db. szuri is, nem kell ismételni. . .

    Gyermek sérelmére elkövetett súlyos testi sértés (alias pukli-zás) kísérlete ügyében ne aggódj, vagy letesszük érted az óvadékot, vagy feladjuk magunkat mi is, mint társtettesek. . . aztán együtt bulizunk a sitten, a Papik meg hozzák a pogácsát, meg beszélőre a Csemetét. . .

    Vérzik a szívem a Junóért. . . de amíg élt, nagy becsben tartottuk. Béke poraira. . .

    Lilamama: Két Pocokkal Te vagy a legharcedzettebb közülünk. . . Amolyan Murphy-törvény szerint, ha le akar esni a gyerek valahonnan, le is esik, ugye?

    Ideális a két év a Babák között? Nem lehet könnyű. . . hogy viselted Lillussal a terhességet (fizikailag, lelkileg), nem volt nehéz Laurával? Testvér-féltékenység? Bölcsin nem gondolkoztatok? Egyik barátnőm hasonló cipőben járt, mint Te, Ő a nagyobbikat fél napra bölcsibe adta-így picit könnyebb lett a napja. (Én a bölcsit, mint intézményt nem szeretem, de lehet, ha rá lennék utalva, a nagyobbikkal 2-2, 5 éves korától megpróbálnám a dolgot)

    Mocorgás miatt ne aggódj, egy ismerősünk kislánya 9 hónapig mozdulatlanul feküdt és csendesen szemlélődött, viszont 11 hónaposan lepipált mindenkit és járt!!! Biztos összegezte az addigi tapasztalatait, majd megvalósította a tökéletes járás koreográfiáját. . .

    Fufinho, drága, mára túl vagytok a családi kapcsolatok ápolásán az Anyóssal? Kiborító a közös egészségügyi séta. . . Ha már "utánfut", nem tehetné szép csendben hasznossá magát (például megkérdezhetné, hogy nem akartok-e hármasban, ne adj' Isten, a férjeddel kettesben lenni. . . )? Kitartás, a szép idő is megjött, megy nemsokára a lottó-főnyeremény is. . .

    Állítólag hason aludni jó. A mi csecsemőkorunkban ez volt a kifejezetten ajánlatos. Lehet, hogy látványnak furcsa meg ijesztő , de abból a korból, hogy megfulladjon ebben a pozícióban, már kinőtt Áron, úgyhogy légy nyugodt. . . Ha hátára nem is fordul vissza, a fejét el tudja oldalra fordítani, és veszély esetén meg is teszi.

    Mocsu: ma merre jártatok Baluval? Angol megy?

    Anyde: régen jártál felénk, minden oké?

    Mayamami: Maja ma isbeszédes kedvében volt? Az én lepcses szájú lánylám végigdumálta a délutánt. . .

    Puszi minden Csapat-tagnak!!! Jó éjt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 7. 19:0963.
    Sziasztok!
    Elkunyeráltam a jelszavakat, ha elkülditek, megnézek ám mindenkit!Én kb. egy hónapja raktam fel a képeket, ha lesz időm, majd teszek fel újakat. Meg az a baj, hogy még nem korlátlan a Netünk, de egy-két héten belül az lesz és akkor nappal is tudok jönni.
    Kiflicske Pécset én is nagyon szeretem, 15 éve élek itt. A Junót már letarolták, de a többit én is szerettem, az Áfium egy időben törzshelyünk volt. A piáról csak annyit, hogy fiatalon azért a buli úgy volt az igazi. (na persze nem tajtrészegen:-))))
    Ünnepeken egy pohárka Royal Oportót mi is elszopogatunk, isteni finom. Na de nem erről szól a topik, még tényleg azt hiszik, hogy alkesz anyák klubja van itt:-DDDD
    Szóval Zsoma-babám tegnap a mérésen 8000g volt és 70cm. Szegénykém végre megkapta az uccsó agyhártyagyuszi elleni oltást, most egy darabig nincs szuri. Tegnap és ma tiszta gyagya, semmi nem jó neki, most is itt ül az ölemben, és csak mondja, mondja a magáét. És néha olyan frekvencián tud visítozni, hogy sztem simán lehetne bűnözőket vallatni vele. És hiába mondom neki, hogy egy igazi kisfiú nem visítozik, hanem szép csendben, okosan, szépen eljátszadozik, sajna tojik az édesanyukája fejére.
    Bevehettek a rossz anyukák klubjába, ma megszereztük életünk első pukliját:az asztal alatt játszott, nagy koppanás, kétségbeesett üvöltés. Lett egy lila púp a homlokán:-((Tök jó, holnap megyünk dokihoz, remélem bilincsben visznek el, hogy verem a gyerekem. Az volt azért a jó, hogy 1-2 perc alatt megnyugodott, és játszott tvább. Ebben szerencsém van, nem egy kényeskedő, bár arra vigyázok, hogy semmiképpen ne érezze rajtam az ijedtséget.
    Most ennyi, megyek mert az ÚR játszani szólít!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. Április 7. 17:3662.
    Kiflicske köszi.
    Jó nektek, hogy szépen süt a nap, itt teljesen esőre áll, úgyhogy szobafogságra vagyunk ítélve. Na megyek, mert "ölik egymást".
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (61)
     
  16. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 7. 16:3161.
    Lilamama!

    Szeretettel látunk Benneteket!

    Majd még írok, csak most ébredt a gyerkőc. . . , meg olyan szépen süt a Nap, hogy irány sétálni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. Április 7. 14:3260.
    Szia Mindenkinek!

    Most találtam rá erre a fórumra és remélem minket is szívesen fogadtok. A kisebbik lányom Lilla 2003. július 14-én született a Margit Kórházban, úgyhogy igazán közétek tartozunk, viszont neki már van egy nővére, aki pont 2 évvel idősebb nála(2001. július 11. ).

    Ezzel egy kicsit rontottam az arányt, ha jól számolom 4:3 a lányok javára.

    Lillusnak már 6 hónaposan volt 6 foga viszont azóta nincs is több. És hát mint a nővére Ő is nagyon lustácska. Furcsa volt olvasni, hogy minegyik baba már áll, Lilu pedig még egyáltalán nem hajlandó a hátrafelé kúszáson kívül semmit se csinálni. Dehát Laura is 11 hónapos volt mire felállt.
    Mi egész télen betegek voltunk, dehát ez 2 gyereknél már gondolom "normális". Dupla orrszívózás, jó mi?
    A leesésekről sokat tudnék mesélni, a kicsit már milliószor a földön találtuk, eddig még különösebb probléma nélkül, már szinte meg sem hökkenek rajta. Szegényke, de már a naggyal is annyi mindent megéltünk.
    Hú egy kicsit hosszú lettem így elsőre, bocsi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 7. 13:2159.
    Portoi boros szép jó reggelt mindenkinek!

    A konyakos "gyógymódról" még nem hallottam, pedig jól jott volna annak idején. Nagyon vizuális tipus vagyok, ugyhogy teljesen elottem van ahogy az anyóspajtid nagy pocakkal flaskázik a moziban:))))
    Mikor még otthon laktunk a férjem a belvárosban dolgozott a korúton és minden nap, minden percben velem akart lenni ezért vele mentem dolgozni és vele zártam a boltot. Nem egyszer tortént már, hogy kijott cigizni az ajtó elé és épp akkor hívták telefonhoz. Mindig a kezembe nyomta a cigit, én pedig ott égtem mindenki elott, hogy te jó ég! ez a pocakos kismama bagózik. Nemegyszer a vevok aggódva meg is szólítottak. Nem gyozkodtem magyarázkodni.

    A hasrafordulás már nekem is sok gondot okoz nemcsak takargatási szempotból, hanem mert a gyerek teljesen arccal lefelé alszik és orulten félek, hogy megfullad. Akárhányszor látom, hogy hason fekszik, mindig vissza fordítgatom. Nem is tudok rendesen aludni emiatt:(

    Hú lányok! Itt csodaszép ido van! Megyek felkeltem az uramat és usgyi kifelé (anyóspajtival!)
    Délután még jovunk. Legyetek jók és legyen szép napotok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (58)
     
  19. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 7. 08:5458.
    Pálinkás Jó Reggelt! Antialkoholistáknak pálinka nélkül!

    Apropó: pia. Terhességem alatt orvosi utasításra rászoktam a konyakra. Mivel többször bekeményedett a pocim, az imádott orvosom (aki pont olyan, mint az Onedin családból James Onedin kapitány - ha még emlékeztek rá. . . bár lehet, hogy Ti túl fiatalok vagytok a filmtörténet eme klasszikusához, még nekem is csak nyomokban dereng. . . ) napi egy kupica konyakot írt fel görcsoldónak. Bevált. Vidám egy gyógymód állítom!!! Gréta folyton vigyorog, vajh' mitől?! Anyós mesélte, hogy amikor ő terhes volt Isuval, elmentek moziba, ami akkor még lejtős nézőtérrel volt kiképezve és görcsoldóként ő is vitt magával egy kis konyakot - csak úgy, zsebben, minden eshetőségre felkészülve. Ám az üveg nagy csörömpöléssel elgurult, a filmvetítés megállt, lámpák fel, gyanakvó tekintetek: kié az üveg, mire Anyósom hatalmas pocakkal irulva-pirulva felállt mint tulaj. Apósom meg fuldokolva röhögött mellette :-))))

    Szia Zsomilka: Jó, hogy ránk találtál, Isten hozott! Most 3:3 a fiú/lány arány a fórumon. . . ÓÓÓÓ, Pécs!!! Ott tanultam öt évig, rengeteg kellemes emlék fűz oda, azok a lepények az Áfiumban, meg pohárkrémek a Caflish-ban - nincs párjuk az országban. . . Törzshelyünk a "Jobb, mint otthon kisvendéglő" és a "Junó" volt, nem messze az egyetemtől. Isteni volt!
    (Jesszus! Fentiek alapján egy iszákos-bélpoklos nőszemélynek tűnök. . . Na, szép!)
    Zsombor szép nagy Babóként született! Van bemutatkozó oldalatok?

    Drága Fufinho!: Lottó-nyereményért szorítunk! És akkor egyúttal meg is ragadnám az alkalmat, hogy szerény kívánságlistámat átnyújtsam Neked (egy Toyota-Lexus-sal kezdődik, most abba vagyok belepistulva. . . )! Azér' biztos, ami biztos, itt a hátországban mi is lottózunk, tehát a "kívánás" fordítva is fennáll. . .
    Áron+Apa képet várjuk az oldaladon!!! Édesek lehettek! Meddig tartott az idill? Milyen volt az éjszaka? Anyós horkol a szomszédban?
    Gréta lassan Cebion-függő. Nem porszívózunk, mert jön magától is. . . Talán kevesebbet köhög, csak arra ébredt/ünk hajnali kettőkor, hogy hasra fordult, de a takaró miatt nem ment a visszapördülés, ezért szirénázni kezdett. . . eddig legalább éjszaka nyugiban volt. Lehet, hogy hálózsákkal kéne próbálkoznunk, abban talán nem mocorogna és a lábát sem dugná ki a rácson. . .

    Kedves Mocsu: Tücsökzenét folytatjátok? Vigyázzatok a közösséggel ebben a járványos időszakban!

    Szió Mayamami: a "tükrös" dolog nálunk is bejött! amikor Gréta bömbölt, megmutattam neki önmagát, mondván: tessék, így nézel ki, ha sírsz. . . , mire megszeppent és abbahagyta. Hiú a szentem. . . meg meg is lepődött a másik babán.

    Kedves anyde: van bem. oldalad? Mi a Prücsök neve? Lehet, hogy már írtad, akkor bocs, de elsiklottam fölötte. . .

    Puszi Mindenkinek+sok napsütést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. Április 6. 23:4857.
    Szép jó estét mindenkinek!

    Zsomilka, legyetek szivélyesen udvozolve:)))))
    Ma ismét gyonyoru napsutéses ido volt nálunk és persze anyóspajti megint jott velunk a tengerpartra:)

    Itt sajna nincs locsolkodás, apa ki is rohogott mikor elmeséltem neki otthon mi a szokás. Nincs tojásfestés és kolnis-vodros nyakbaontozés sem. Úgyhogy idén fel vagyok mentve:) Használjátok az orrszívó-szadizót? Gréta hogy viseli? A Cebiolont érdemes minden nap használni.

    Mocsu, én is a szar anyák kozé tartozom:((((
    Áron már kétszer is leszaltózott az ágyunkról. Mi is egy pillanatra fordultunk csak el a férjemmel és zsupsz. . . De hála az égnek nem tortént semmi baja az ijedtségen kivul, mert az ágy nagyon alacsony és vastag puha a padlószonyeg, de én is vele bomboltem. Olyan lelkiismeret furdalásom volt, hogy a mai napig nem hevertem ki:( A férjem pedig halál nyugodtan csak annyit mondott, hogy nem ez az elso és nem is az utolsó, fog még o nagyobbakat is esni.

    Mayamami! Mintha az én anyósomról beszéltél volna. Csak azzal a kulonbséggel, hogy az enyém soha életében nem dolgozott. Nálunk is o tud mindent a legjobban. Fozocskézik a mi kajánkból és minden este 8 korul egyutt kell vacsoráznunk. Nem számít ha éhes vagy, avagy eddig majd meghaltál az éhségtol. A 7 hónap alatt, amióta itt vagyunk, kétszer nem értunk haza 8-ra. Egyszer apóspajtinál javítottuk a számítógépet, egyszer pedig eltévedtunk kocsival. Hát ne tudjátok meg milyen patáriát csapott. . . . Kikérdezett mindenrol, merre jártunk, miért nem jottunk idore, mit ettunk, mi ittunk, már lassan a széletunk állagára is kiváncsi lesz. Szóval teljesen egyuttérzek veled!

    A lottót megint nem nyertuk meg tegnap, szóval marad minden a régi:((( A fonyeremény most már 7 millió euró. Hú csajszik. . . . . , ha megnyerjuk. . . . . mindannyian kivánhattok valamit:)))

    NAAAA! Ameddig én itt irogattam, apa elaludt Áronnal a karjában:)))) Olyan édesek:))) Le is kapom oket és felrakom a bemutatkozó oldalamra. . . .
    Ma még remélhetoleg jovok, csak rendberakom a családom:)
    Pusz-pusz!!!
    előzmény:
    zsomilka (56)
     
  21. Torolt_felhasznalo_838834
    Torolt_felhasznalo_838834
    2004. Április 6. 21:0756.
    Sziasztok!Szia Dia!
    Jöhetünk mi is?Igaz, az én kisfiam kakukktojás lesz, mert ő augusztus 19-én született, de ez azért nem olyan óriási probléma, ugye?
    Zsombor 4090g-mal, 52cm-rel született Pécsett, itt élünk.
    Ígérem még sokat írok(már ha jöhetünk közétek :-))
    )), csak Apa most jön a géphez, mert dolgozni akar.
    Sziasztok addig is.
    Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 6. 19:3955.
    Sziasztok!

    Tetőtől talpig festék vagyok! Ez nem egy indián rituálé, nem is szobafestő-inasnak tanulok, hanem egyszerűen "Lányos Anya" vagyok és jön a Húsvét(!!!!), én meg Nyulat játszom. . . Megjegyzem, ha Fiús Mami lennék (remélem leszek is. . . ), akkor is festenék tojást. . . Úgy szeretném, ha az a kevés ünnep tényleg Ünnep lenne, és nem a kötelező családlátogatás, kínos feszengés, nagy családi veszekedések jegyében telne! Jó lenne, ha Gréta a későbbiekben örömmel várná a locsoló-hódolókat (nem elbújdosna, ahogy azt valaha az anyja tette), és bár törvényszerű, hogy sosem jön el a HERCEG fehér lovon, akit annnnyira-annnnnyira várunk, ellenben jön helyette menetrend szerinti pontossággal Kovács Lajcsika a szomszédból. . . , de mégis lelkesen készülne AZ ÜNNEPRE!!!

    Ti hogy vagytok ezzel? Hagyomány vagy "új szelek"?

    Jobban vagyunk. Nózi folyik megállás nélkül, láz nincs, étvágy visszatérőben. Cebion alkalmazás alatt.

    Mottó: "a gyerekekre külön Angyal vigyáz" !!
    Balu aludt az ijedségre egy nagyot? Az szokott segíteni. Átérzem a rémületedet, 6 hónaposan 1 hét alatt 2-szer éltem át ugyanezt, és esküszöm, beleőszültem! Gréta a fotelből esett fejre úgy, hogy a fotel előtt térdeltem, egy pillanatra fordultam csak el, de fel nem álltam, és lehuppant mellettem. Azt a koppanást nem felejtem el. . . Tette ezt úgy, hogy a nap folyamán mindenhová magammal cipeltem (zuhanyzó, főzőcskézés fél kézzel stb. ), egy másodpercre sem tettem le az ölemből. És tessék, ő hihetetlen érzékkel megtalálta azt a szempillantást, amikor lankadt a figyelem. Hál' Isten, azonnal felsírt, ami jó jel, mert jelzi, hogy nem vesztette el az eszméletét. Az eset után 2 perccel - bámulatos megérzéssel - telefonált rutinos "gyerekdobáló-ejtő barátném, és azon melegében kicsit helyrepofozta a romokban lévő lelkem. Főleg a lelkiismeret-furdalás eloszlatásában segített, mondván: "Minden Anya egyszer leejti a gyerekét! Te már túl vagy rajta!" Ő már csak tudja. . . Másnap fordulás közben a keze csavarodott maga alá, és egy darabig úgy tűnt, kiugrott vagy eltörött a válla. Zokogtam. Tehát gyakorlatom van a dologban, de még mindig nem tudom, hogy lehet megbarátkozni a gondolattal, hogy a gyermek miszlikre és ripityára töri magát. . . ?!

    Fogzásban isteni segyítség a Dentinox gél, próbáltátok már?

    Vigyázzatok Magatokra+ a Dedekre, jó pihit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 6. 19:3954.
    Sziasztok!

    Tetőtől talpig festék vagyok! Ez nem egy indián rituálé, nem is szobafestő-inasnak tanulok, hanem egyszerűen "Lányos Anya" vagyok és jön a Húsvét(!!!!), én meg Nyulat játszom. . . Megjegyzem, ha Fiús Mami lennék (remélem leszek is. . . ), akkor is festenék tojást. . . Úgy szeretném, ha az a kevés ünnep tényleg Ünnep lenne, és nem a kötelező családlátogatás, kínos feszengés, nagy családi veszekedések jegyében telne! Jó lenne, ha Gréta a későbbiekben örömmel várná a locsoló-hódolókat (nem elbújdosna, ahogy azt valaha az anyja tette), és bár törvényszerű, hogy sosem jön el a HERCEG fehér lovon, akit annnnyira-annnnnyira várunk, ellenben jön helyette menetrend szerinti pontossággal Kovács Lajcsika a szomszédból. . . , de mégis lelkesen készülne AZ ÜNNEPRE!!!

    Ti hogy vagytok ezzel? Hagyomány vagy "új szelek"?

    Jobban vagyunk. Nózi folyik megállás nélkül, láz nincs, étvágy visszatérőben. Cebion alkalmazás alatt.

    Mottó: "a gyerekekre külön Angyal vigyáz" !!
    Balu aludt az ijedségre egy nagyot? Az szokott segíteni. Átérzem a rémületedet, 6 hónaposan 1 hét alatt 2-szer éltem át ugyanezt, és esküszöm, beleőszültem! Gréta a fotelből esett fejre úgy, hogy a fotel előtt térdeltem, egy pillanatra fordultam csak el, de fel nem álltam, és lehuppant mellettem. Azt a koppanást nem felejtem el. . . Tette ezt úgy, hogy a nap folyamán mindenhová magammal cipeltem (zuhanyzó, főzőcskézés fél kézzel stb. ), egy másodpercre sem tettem le az ölemből. És tessék, ő hihetetlen érzékkel megtalálta azt a szempillantást, amikor lankadt a figyelem. Hál' Isten, azonnal felsírt, ami jó jel, mert jelzi, hogy nem vesztette el az eszméletét. Az eset után 2 perccel - bámulatos megérzéssel - telefonált rutinos "gyerekdobáló-ejtő barátném, és azon melegében kicsit helyrepofozta a romokban lévő lelkem. Főleg a lelkiismeret-furdalás eloszlatásában segített, mondván: "Minden Anya egyszer leejti a gyerekét! Te már túl vagy rajta!" Ő már csak tudja. . . Másnap fordulás közben a keze csavarodott maga alá, és egy darabig úgy tűnt, kiugrott vagy eltörött a válla. Zokogtam. Tehát gyakorlatom van a dologban, de még mindig nem tudom, hogy lehet megbarátkozni a gondolattal, hogy a gyermek miszlikre és ripityára töri magát. . . ?!

    Fogzásban isteni segyítség a Dentinox gél, próbáltátok már?

    Vigyázzatok Magatokra+ a Dedekre, jó pihit!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. Április 6. 15:2053.
    Sziasztok!

    Túl vagyunk az első Tücsökzenén. Valóban az van amit Kiflicske mond, hogy az 1-3 éveseknek rettentő érdekes. Nekünk az a szerencsénk, hogy abba a csoportban amibe járunk 8 hónaptól 1 éves kórig vannak babák és persze mi vagyunk a legkisebbek. Egy másik jó dolog, hogy fele társaság a babáknak és mamáknak velünk együtt lubickol péntekenként a babaúszáson.
    Köszönjük a gratulációkat a negyedik, kibujt fogcicához, de amint elnézem Balázst, valahol megint bújik egy újabb rakoncátlan kiscica.
    Mayamami: nem tudok pontos választ adni a kérdésedre. Én már 4 hónaposan azt hittem, hogy kibújnak a fogai, mert azóta, nyáladzik és rágcsált meg mindent ami a szája ügyébe került, de az első alsó jobb fogacska csak 7 hónaposan jelentkezett. 8 hónapig kibujt a felső kettő és most hétvégén meg az alsó bal. Hogy melyik fog következni és éppen hol azt még nem tudom. . .
    A tegnap sikerült Balunak beszerezni a második balesetét (elsőt 6 hónaposan: fejre eset az ágyról). Most meg felállt a fiók fogantyújában kapaszkodva és persze a fiók kinyílt és elkapta az alsó ajkát. Volt nagy bömbi és ijedség. Nem csak Balu ijedt, meg hanem én is mert iszonyatosan ömlött a vér belőle és rettenetesen sírt. Én elég rosszul viselem az ilyen dolgokat, de mivel egyedül voltam itthon nekem kellett helytállnom és azt hiszem lesz még rá alkalmam.
    Legyetek jók és mindenkinek balesetmentes napot!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. Torolt_felhasznalo_431002
    Torolt_felhasznalo_431002
    2004. Április 6. 14:2152.
    Hahó!. -))

    Cebiont mi is szedtünk a téli honapokban napi 6-8 cseppet! (ileltve kb oktobertől március közepéig, mert akkor voltunk nagyon betegek!)
    most már nem adom neki. mert eszünk sok gyümit meg főzeléket is. . . . de betegség esetén én is ezzel kezdenék!

    Anyóssal egyébként semmi gondom. . ha nem akar irányitani és megszabni az életem! sajnos ő itthon van miota megszült és azt hiszi a mai napig hogy nélküle senki nem tud semmit csinálni és neki kell vállalnia a kordinátor szerepét!:-))
    de mivel ittho nvan több mint 20 éve, egy csomo dologról a régi tudása szerint vélekedik. . és ebből van a probléma!
    de különben jol megvagyunk! ő is főz mindig nekünk is( de én szintén szinte minden nap főzök . és nagyon ritkán eszünk nála!) és ha megkérem vigyáz Majára bár magától nem jutna eszébe sétálni vinni!

    Mocsu tényelg gratula a fogacskákhoz? nektek mennyi idő volt afelső és az alsó között???
    nekünk még csak a két alsó van meg Az is csak félig. . . és szinte már lassan egy honap fog eltelni. . felsők emg sehol!:-(
    nem probléma . . csak néha már nagyon szenved. . . .

    na megyek gyorsan ablakot pucolni. . . :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (51)
     

Címlap

top