Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2003 júliusi babák

Torolt_felhasznalo_637646
Torolt_felhasznalo_637646
Létrehozva: 2004. március 15. 13:31
Sziasztok
Én 21 éves vagyok,19 hónapos a kislányom,akit Heninek hívnak. Budapestiek vagyunk.
Hasonló korú babák anyukáival beszélgetnék,esetleg személyesen is talizhatnánk késöbb.
  1. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. Április 1. 07:1926.
    Párhuzamot fedezek fel piciny életünkben: az én Életem párja is focit bambult tegnap - igaz Ő kicsiben: Magyarország-Wales barátságos meccs volt, de az ellenfelek barátságból is jól megvertek bennünket. Ezért nem érdemes 90 percet elvesztegetni a drága időnkből. . .

    Már megint jön Babó foga - ismeretlen helyen, mert nem engedi megmutatni, de folyik a nyála. . . és. . . és HARAP!!! Mindent: almagerezdet, banánt, sajtszeletet és főleg a szüleit. Komolyan, nem merünk közeledni a szájához, mert elkapja az ujjunkat a két kis kezével és begyömöszöli a szájába. Rágja továbbá a kiságy rácsát (szabadulóművész?!-reszelővel könnyebb lenne. . . ), a cipőjét, már fakanalat is adtam neki, ja! és a telefonomat (ezt előszeretettel kaparintja kézbe, tele van a fognyomával - nem baj, mert ha elveszik, a fogacskák pusztításáról megismerem, ez a különleges ismertető jegye. ). Pedig fontos lenne tudni, melyik fog van most születőben, mert pontos nyilvántartást vezetünk: Dec. 17-én jött "Adélka" nevű fogunk (középen alul, bal oldal), 5 nap múlva "Bélus" (mellette),
    2 héttel később fent középen "Cili", majd a társa "Dani", ismét fent mellettük egyik oldalról "Elemér", másik oldalról "Fecó". . . . és most bújkál valahol "Géza". . . :-)))

    Pihent agyunk nem ismer határokat. . .

    Idő itthon is borult, de reménykedünk. . .

    Vigyázzatok ám, mert BOLONDOK NAPJA van! (Portugáliában van hasonló?)

    Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 31. 23:0225.
    Újra belekezdek a mondókámba, ugyanis egy egész regényt írtam az elobb, de amikor elkuldtem, kiírta, hogy error és eltunt az egész muvem:(((
    Szóval a tengerparti sétafikából nem lett semmi, mert elkezdett esni az eso:(( Így mindvégig a kocsiban maradtunk és csucsulve imitáltuk a sétát:) Azóta is esik az eso, rettenetes. Lehangol teljesen.
    Pár napja láttunk itt a tv-ben egy riportot a játszóházakkal kapcsolatban és mutattak egy babát, aki 4 hónapos kora óta oda jár és 10 hónaposan ott kezdett el járni. Most lehet, hogy ki fogsz rohogni, de én is ugyanezt a dalt éneklem Áronnak és imádja. Csak én így ismerem: Korbejár az óra tik-tak jár, benne egy manócska kili-kalapál, hogyha áll az óra és nem jár, alszik a manócska és nem kakapál. Szerintem is idétlen, de a gyerekek szeretik az ilyen értelmetlen mondókákat.
    Megnéztunk titeket! Nagyon szépek vagytok és Gréta gyonyoru! Én Áron szuletésérol nem merek képeket feltenni, mert akkor ki kellene érnom, hogy 18 éven aluliaknak TILOS; vagy, hogy gyenge idegzetuek inkább ne nézzék meg, annyira csúnyán szuletett szegénykém. A feje rettentoen csúcsos volt, mert a doki nem akart megcsászározni:(((
    Sajna egyelore befejezem, mert Áron itt áll velem szemben és uvolt, hogy MAMA. Megint elkezdem az idegtépo altatási procedurát, aztán majd folytatom. Apa épp Itália-Portugália focimeccset néz. Eddig 1:1 de hallottam, hogy az olaszok egy szemét gólt lottek, nem lett volna érvényes.
    Hamarosan folytatom. pusz-pusz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (24)
     
  3. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. március 31. 15:5224.
    Hahó!

    Remélem, csavarogtok a tengerparton! De jó Nektek! Én balatoni lány vagyok, most - némi kalandozás után - férjem szülővárosa: Debrecen. . . az otthonunk. Nagyon hiányzik a víz közelsége!!! Talán ezért is imádom Horvátországot. Gyerekkoromban minden nyáron ott nyaraltunk, szinte hazajártunk. Jó lenne idén nyáron babástól is eljutni az Adriához, ha nem is Dubrovnikba, hanem kicsit közelebb, mondjuk az Isztriai-félszigetre!

    Na, elég a "sárgulásból"! Megcsináltam (EGYEDÜL!!!!) az oldalunkat, kicseréltem az arcképet, nem a legjobb - de eredetiben sem mutatok jobban. Ez van, még jó, hogy a gyerek egyikünkre sem hasonlít!

    Mazsola Muzsika=Játszóház. Igazság szerint csupa jót kéne írnom róla. Tulajdonképpen remek dolog, de egy icipicit nagyobb babáknak (1-1, 5 éveseknek) való. Jópofa, kap mindenki a praclijába egy babszemekkel, kavicsokkal stb. megtöltött dobozt és indul a "macskazene"!!! A prücskök rázzák a "hangszert" és baromira élvezik. Közben Kriszta - a szellemi vezető - nagyon édi versikéket tanít, hogy aszongya':

    "Amikor az óra/Tik-tak jár, /Benne egy manócska/Ka-la-pál. / De hogyha az óra ne-em jár, /Alszik a manócska/ és nem kala-pál. . . "

    Gréta (kisebb sorstársaihoz hasonlóan) kevésbé türelmes, ráadásul a délelőtti alvásidőt szakítja ketté a foglalkozás. Mindegy, végigcsináljuk a kurzust és egy kis társaság sem árt (se neki, se nekem. . . ). Fentiek miatt tehát ne bosszankodj, nem maradtok le semmiről. Én majd küldök Nektek 1-1 mondókát, hátha hasznát veszed a távoktatásnak.

    Milyen nyelven beszéltek Áronhoz? Szerencsés Baba, magába szívja a számomra tökéletesen megtanulhatatlannak tűnő portugált és persze az angolt is. Anyósom hál' Isten angoltanár, úgyhogy Gréta is kap némi nyelvi képzést.

    Látom, teljesen kisajátítottuk a fórumot, megyek is, nehogy megunj! puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 31. 13:2923.
    Láttalak titeket! Legalábbis Grétát! Nagyon tuneményes!
    Rakjatok még képet ha tudtok!
    Dubrovnik? Tavaly voltunk Horvátországban 7 hónapos terhesen nyaralni és voltunk Dubrovnikban is vannak képeink is ott. Gyonyoru hely! Azóta is dicsérjuk mindenkinek. Remélem még lesz lehetoségunk újra ellátogatni oda:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (21)
     
  5. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 31. 13:2322.
    Csak nem sikerult folytatanom az éjjel:( Most már háromig szenvedtem ezzel a csibésszel. Az a baja, hogy rettenetesen kiváncsi. Éjszakára én is jól teletomom ot, gyumolcsos gabonapelyhes péppel és csak azután szopiztatom ami megnyugtatja és el is alszik. A probléma az ágybahelyezési muveletnél kezdodik, mert kapásból felébred. Nagyon mókásak lehettetek ahogy ki-be csempésztétek a Grétit :)))
    Ismeros a dolog. Mi is már úgy orulunk ha végre elalszik, hogy bármilyen produkcióra képesek lennénk csak, hogy fel ne ébredjen. Gréti éjszaka nem ébred fel? Átalussza az éjszakát? Áron kétszer-háromszor fel szokott ébredni, de szerintem nem az éhség miatt, mert nem nagyon szopizik, inkább csak simogat és érezni akarja, hogy vele vagyok, persze kozben rágogatja a mellem a két új alsó fogacskájával. Tényleg, nektek hány fogacskátok van?
    Játszóhaz? De jó nektek! Ha otthon lennék tuti én is járnék usziba és játszóházba, de itt egy kicsit tartok tole a nyelv miatt. Már értek mindent, csak válaszolni nem merek. A férjemmel angolul beszélunk, így nem sokat gyakorlom:( Már mondtam neki, hogy próbáljuk ki milyen lenne ha csak portugálul beszélgetnénk, de mindig az angol jon a nyelvunkre, így ez kudarcba fulladt:(((
    Itt tegnap nagy vihar volt, most egy kicsit sut a napocska, irány surány, megyunk ki mi is a tengerpartra.
    Nektek is szép napsutéses délutánt! Mesélj majd a játszóházról! Fájdítsd egy kicsit a szivemet, aztán lehet, hogy én is rászánom magam:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (20)
     
  6. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. március 31. 08:1921.
    Ja!!! gréta a jelszó a bem. old. -on, de még hátra van némi korrekció. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. március 31. 08:1620.
    Jó reggelt Éjszakázók!

    Kitartás! Tapasztaltak állítják, hogy 3 havonta változik a babuci fejlődési ciklusa: Áron nemsokára betölti a 9. hónapot, lehet, hogy egy csapásra álomszuszékká válik!(ha esetleg mégsem, akkor a 12. , a 15. stb. hónapfordulóknál is lehet imát mormolva reménykedni az álaludt éjszakák megváltó bekövetkezésében. :-))) Abban azonban biztos lehetsz, hogy óvodás korukban nem tudjuk majd kiimádkozni őket az ágyból. . . )

    Írtad, hogy szopizik még - az anyatej könnyen emészthető, tehát gyorsabban éhes lesz, ezért kér enni. Grétát sajnos 2 hónapig tudtam csak szoptatni, más anyuka tejét is kapta és hát korán jött a tápszer (hipoallergén), 3 hónaposan főzelék (krumpli, répa, sütőtök, most már husi -csúcsragadozó lett!!! -, sőt! joghurt és Túró Rudi). . . Ő azért alszik, mert tele a pocak nehezen/nehezebben emészthető, ámde fele annyira sem egészséges pempőkével. Tudom, kifacsart rongynak érzed magad néha - nekem már két hónap alatt is ez volt a benyomásom magamról -, de a lehető legjobbat teszed a Manóval. Meg persze azok a fránya fogak is megnehezítik az éjszakát. . .

    Most hallom, hogy Leánykám diszkréten csörgőzik az ágyában - cselédcsengőnek használva a játékát. Fél hétkor reggelizett, utána általában visszaszundít még 8-1/4 9-ig. Megyek, gatyába rázom, aztán megyünk játszóházba.

    Délután jövök! Küldtem Napsütést Nektek!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 30. 23:1319.
    Ezt a játékot még enem próbáltuk, de tegnap játszottunk egy IQ tesztet és a férjemmel egyutt 120-as lett. Az nagyon is jó, de ha elosztod kettovel, mert ugyebár ketten csináltuk, az igencsak a béka segge alatt van:))))) A múltkor Queen tesztet csináltam, de hamar meg is buktam:(
    De jó nektek, hogy a picúr már alszik, Áron csakis hajnali ketto után hajlandó elaludni. Már rég megfurdik, megvacsizik és pizsiben képes még órákig játszani a sotétben, vagy lelkesen ugrálni. Mi még egy szobában vagyunk vele és én is hallom és érzem minden pihegését. Szinte elore tudom mikor fog felébredni. Mióta megszuletett nem is aludtam egy jót, mindig csak felszinesen pihenek és sorozatban hulyeségeket álmodok. Remélem lassan majd átalussza az éjszakát.
    Áronnak vannak hálótársai, de nem nagyon foglalkozik veluk:( Nem az a babás fajta.
    Na nemsokára folytatom de már nyugos a manó, nincs mese játszani kell vele. Majd 2 után folytatom, ha a fiatalúr végre elalszik:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (18)
     
  9. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. március 30. 22:2818.
    Itt vagyok!

    Ezer éve van itthon internetünk, de csak mostanában kaptam rá újra az ízére. . . Mint minden rendes munkavállaló, korábban én is a munkahelyemen éltem ki ebbéli perverziómat. Az előbb játszottunk-van egy honfoglalo. hu nevű oldal, ami egy iszonyú jó műveltségi vetélkedő. Annyira műveltségi, hogy rendesen szégyelltük is magunkat a férjemmel. Nehéz abbahagyni.

    Gyerek alszik. Teljesen átrendezte a kiságyát, ilyenkor maga köré gyűjti az állatait (ágyasait), név szerint: Béka, Poldimedve, GyulaNyúl, Ubul. Befúrja a fejét az állatsereglet közé. Néha vándorol is-múltkor a lába helyén találtuk a fejét.

    Áronnak van "hálótársa"? Külön szobában alszik? Neked is kihegyeződött a füled minden szusszanására? Nekünk nem is volt légzésfigyelőnk, mert bár másik szobában aludt, hallottam a pihegését. Igaz, az első hónap mókás volt, mert elalvás után Apával fogtuk a kiságyat - benne az alvó gyerekkel - és átcipeltük a mi hálószobánkba. Volt olyan is, hogy a babakocsi mózeskosarában aludt el, csendben szétszereltük a kocsit, és a mózeskosarat gyerekestől betettük a kiságyba, amit aztán fentiek szerint vonszoltunk be hozzánk éjnek idején. . . De ez a kezdeti pánik elmúlt és arra eszmélünk, hogy már nem is kicsi, hanem nagy (vagy legalábbis közepes) lányunk van!

    London hirtelen felindulás, hosszú hétvége, ismerősök látogatása. Időpont bizonytalan.

    Bemutatkozó oldal nagyjából kész. A bibi csak annyi, hogy az arckép helyére Gréta képe került, amit igazán a fotóalbumba szántam, kicserélni meg még nem sikerült. Sőt, a kérdésekre egy részére sem válaszoltam még. Majd holnap.

    Holnap megyünk Mazsola Muzsikára (=zenés készségfejlesztő), majd beszámolok róla.

    Nyugis éjszakát Nektek!Puszi:-)





    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 30. 19:1417.
    Mi hála az égnek nem koltottunk sokat a babakocsira, mert sejtettuk, hogy nem sokáig fogjuk használni. Itt Portóban lehetetlenség babakocsival kozlekedni, nincsenek járdák és nem létezik vizszintes út. Csak bazimeredek, vagy bazilejtos. Én még ilyet nem láttam.
    A kesztyut Áron is utálja, igaz mi nem nagyon használjuk, mert itt nincs annyira hideg és sosem esik hó.
    A bem. oldal elkészítése szerintem nem nehéz, inkább a képfelrakás egy kicsit zuros. A mi képeink túl nagy Kbyte-osok voltak, eloszor le kellett kicsinyítenunk egy másik programban az osszeset. De a párod biztos segíteni fog.
    Már nagyon vágyakozom haza, az odajegyunk megvan, csak az idopontot kell kiválasztanunk, de a visszaúthoz megint retur jegyet kell vennunk ami elég drága:(((
    Ne félj a repuléstol, az utakon sokkal tobb baleset van. Áron elég jól bírta a múltkorit, de most, hogy már ugrabugrál, nem tudom hogyan viseli majd. Ti nyaralni mennétek Londonba?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (16)
     
  11. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. március 30. 17:2616.
    Szióka!

    Nem akarom fájdítani a szíveteket, de itt végre süt a Napocska! Most jöttünk meg a sétából, Gréta nagyon élvezte. Télen is vittük, hóban-fagyban, szélviharban, de kínszenvedés volt -nem is a hideg miatt, hanem mert a Kisasszony úúúúú-tálja a kesztyűt. Sőt! Amióta megismerte a két-lábon-járás gyönyörét, a babakocsit is nehezen viseli el, pedig szegény szülei a jármű kiválasztásánál igen nagy műgonddal jártak el, hogy az a lehető legkomfortosabb legyen. Apa nemes egyszerűséggel Trabantnak hívja a babakocsit - mert szerinte az árából egy jó állapotban lévő trabi is kijönne :-)))

    Köszi a tanácsot a komppal kapcsolatban, tényleg csak 10-15 percet hagyom benne, pl. amíg reggel megcsinálom a főzelékét, ott tiblából (jéé! ezt a szót még soha nem írtam le!!) a veszélytelenített konyhában (konnektorok lezárva, asztal sarkán élvédő, szőnyegtelenség. . . ).

    Megnéztünk Benneteket! Csudaszép - főleg a szexis képen. Gréta nagy hévvel csapkodta a klaviatúrát, jelezvén, hogy neki is tetszik a "pasi". . . Én is csinálok hamarosan bemutatkozó oldalt, csak kinyomozom, hogy kell. Juszt sem várom meg Apát vele, megmutatom, mi nők is értünk a technikához. . . (vagy nem - néhányszor már hibernáltam szerencsétlen gépünket)

    Nyáron repcsivel jöttök haza? Mi jövő hónapban szeretnénk Londonba repülni, de elég bizonytalan vagyok, hogy babával szabad-e? Én nem igazán rajongok a szárnyalásért - de tényleg ez a leggyorsabb.

    Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 30. 16:4815.
    Jaj de jó neketek! Otthon jó ido van? Itt nagyon kilóg az eso lába:(((((
    Ma sem megyunk sétálni:((( Úgy várom már a nyarat és, hogy végre hazamehessunk!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (13)
     
  13. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 30. 16:4514.
    Halihó!
    KGB, ez jó:))))
    Furi, hogy Gréti csak egyetlen nap volt hajlandó forgolódni. Azt hallottuk egy nagyon jó gyermekpszichológustól, hogy a babáknak van egy olyan idoszaka, amikor teljesen visszafejlodnek. Erre azért van szukséguk, mert így megpróbálják a dolgokat újra tanulni és ezzel tudatosul bennuk, hogy jó volt amit eloszor megtanultak. Ez így van a beszéddel is. Ok már hamarabb tudnának beszélni, mint ahogy mi képzelnénk, de csak késobb kezdenek el szavakat mondani, mikor már biztosak a dolgukban és szinte minden nap újabb és újabb szavakat mondanak. Na ezt aztán jól megaszondtam:)))
    A mi méreteink:kb 8, 5kg és 72cm
    A holdkomppal vigyázzatok, naponta csak kb. 20 percet javasol a doki, mert ez nemhogy elosegíti, inkább gátolja a baba izomzatának fejlodését ami majd késobb a járáshoz lesz nagyon fontos. Nem lebeszélni akarlak, ez csak egy baráti jótanács:))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (13)
     
  14. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. március 30. 11:3513.
    Köszönjük a kedves fogadtatást!

    Gréta (aki mellesleg Borbála is, így a monogramja- mily leleményes szülők!-KGB) jövő hétfőn lesz 9 hónapos. Nem egészen rendeltetésszerűen "működik", bár tudom, hogy egyik gyerek sem egyforma. Kimaradt az evolúciójából a hasról hátra fordulás - egy nap(először és utoljára) ugyan kb. 20-szor megcsillantotta ebbéli tudását, mire az egész család lelkes tapsvihart produkált, de úgy látszik, nem elégíthette ki fenti mozgáskombináció, mert többet nem is próbálkozott vele. Az ülés sem köti le igazán, helyette áll, ácsingózik, ácsorog. . . rendületlenül. Magától még nem állt fel, de szerintem percek kérdése. Jó megoldás, főleg izgága anyukáknak és még sajtkukacabb csemetéjüknek a holdkomp. Mi esküszünk rá. Nem naphosszat ücsörög benne, mégis kiélheti helyváltoztatási kényszerét. . . mert az van NEKI!!! Sokan szkeptikusak fenti szerkezettel kapcsolatban, de szerintem nagy segítség, erősődik, lehiggad (levezeti a feszültséget) és nem pipiskedik benne, hanem teli talppal áll.

    Túlmozgásos gyermekünk kínjain enyhít a babaúszás is. 3 hónapos kora óta heti egyszer "edzünk"(=lubickolunk). Imádja.

    Egyébként kb. 9, 20 kg és 80 cm. Majd publikálunk képet(csak én nem t'om, hogy kell, Apa a műszaki lény).

    Áron lelkes még? Mekkora? Gyönyörű neve van!

    Bencus is áll már? (lehet, hogy a csajok lustábbak?)

    Írjatok+napsütéses szép tavaszt!


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 30. 02:1412.
    Szia kiflicske!
    Légy udvozolve! Persze írjatok csak, ti már miket csináltok? Szopizik a Gréti? Próbáltatok már zoldségeket enni? Mekkorák vagytok és hány kilósak?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_705656 (10)
     
  16. 2004. március 29. 20:2511.
    Sziasztok! Kérlek Benneteket, ha van időtök, nézzétek meg az Aktuálisban a Ringató topicot! Köszönöm:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_705656
    Torolt_felhasznalo_705656
    2004. március 29. 15:3510.
    Sziasztok!

    . . . Öröm hallani Rólatok és a Babukákról! Gréta babával (2003. július 5. , Debrecen) bebocsátást kérünk a tisztelt fórum törzstagjai közé. Jöhetünk?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 29. 14:449.
    Bocsi, ez a sz@rság kétszer kuldte el:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_740811 (8)
     
  19. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 29. 14:438.
    Sziasztok, nagyon orulunk nektek! A mi kis Áronunk kész egyéniség. Az utóbbi pár napban óriási válozásokon ment keresztul. Szinte jelét sem mutatta annak, hogy van turelme ulni, vagy felér a kezecskéje a kiságy tetejére és láss csodát. . . . .
    Egy hete, mikor este csináltam a furcsivizét, teljesen fekvo helyzetben hagytam a kiságyban. Majd mire visszaértem, azt hittem elájulok a gyonyoruségtol:)))))
    Ott állt a kiságyban és sikongatot, hogy nézze már meg valaki mit produkált. Teljesen elérzékenyultem, hiszen o az én elso babám és hihetetlen milyen gyosan fejlodnek a babucik. Szinte tegnap volt, hogy szuletett, ma meg már áll a kiságyban és kapaszkodva próbál sétálni:)))
    Azóta ez a kedvenc szórakozása, feláll, rugózik, leul, teljesen tokéletesen és két napja állandóan hív, hogy mama. Majd meg zabáltam:)
    Na jó, nem áradozok annyit, inkább te is meséjl, ti miket csináltok már? Áron még szopizik, de már kóstoltattunk vele répás zoldséges pépet, almapépet. Eleinte kikopkodte az egészet, de ma már csak fancsali képet vág és rendesen le is nyeli.
    Szóval meséljetek ti is:))) Nincs bem. oldalatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_943459 (6)
     
  20. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 29. 14:437.
    Sziasztok, nagyon orulunk nektek! A mi kis Áronunk kész egyéniség. Az utóbbi pár napban óriási válozásokon ment keresztul. Szinte jelét sem mutatta annak, hogy van turelme ulni, vagy felér a kezecskéje a kiságy tetejére és láss csodát. . . . .
    Egy hete, mikor este csináltam a furcsivizét, teljesen fekvo helyzetben hagytam a kiságyban. Majd mire visszaértem, azt hittem elájulok a gyonyoruségtol:)))))
    Ott állt a kiságyban és sikongatot, hogy nézze már meg valaki mit produkált. Teljesen elérzékenyultem, hiszen o az én elso babám és hihetetlen milyen gyosan fejlodnek a babucik. Szinte tegnap volt, hogy szuletett, ma meg már áll a kiságyban és kapaszkodva próbál sétálni:)))
    Azóta ez a kedvenc szórakozása, feláll, rugózik, leul, teljesen tokéletesen és két napja állandóan hív, hogy mama. Majd meg zabáltam:)
    Na jó, nem áradozok annyit, inkább te is meséjl, ti miket csináltok már? Áron még szopizik, de már kóstoltattunk vele répás zoldséges pépet, almapépet. Eleinte kikopkodte az egészet, de ma már csak fancsali képet vág és rendesen le is nyeli.
    Szóval meséljetek ti is:))) Nincs bem. oldalatok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_943459 (6)
     
  21. 2004. március 28. 22:576.
    Sziasztok!

    2003. július 17. A Bajcsy-ban szültem Bencét. Ti hol tartotok? Miket csinál a babóca?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_740811
    Torolt_felhasznalo_740811
    2004. március 27. 14:565.
    Halihó!
    2003 július 23:))))) Margit kórház
    Ti mikor szulettetek és hol?
    Én is remélem, hogy idetéved még valaki:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_221526 (4)
     
  23. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. március 27. 13:104.
    Kár!
    pedig már örültem, mi 2003. júliusiak lennénk. . .
    Hátha valaki még idetéved.
    előzmény:
    Gaby_20 (3)
     
  24. Torolt_felhasznalo_637646
    Torolt_felhasznalo_637646
    2004. március 15. 14:233.
    Szia
    Most látom, bocsika. 2002 akart lenni. :(((((
    előzmény:
    manokamoka (2)
     
  25. 2004. március 15. 14:122.
    Szia! Én még távol vagyok a gyerekvállalástól. . . csak azt szeretném megkérdezni, hogy hogy lehet 19 hónapos a kislányod ha 2003 júliusában született? Nem értem:) vagy akkor mi az, hogy 2003 júliusi?!:)
    Minden jót nektek:)
    előzmény:
    Gaby_20 (1)
     

Címlap

top