Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 okt-nov. babavárók

Torolt_felhasznalo_605953
Torolt_felhasznalo_605953
Létrehozva: 2004. március 12. 16:55
Úgy látom, hogy ilyen topic még nincs, pedig sokan a napokban tudtuk/tudjuk meg, hogy új élet fogant meg bennünk. Remélem, hogy jó kis csapat fog összegyűlni :-)
  1. Torolt_felhasznalo_843902
    Torolt_felhasznalo_843902
    2007. december 11. 21:4164026.
    nekem ma annyira elkezdett fájni a torkom,hogy alig birtam beszélni,
    Vivi meg furán érezte ma magát, meg elkezdett köhögni,ja és délutáni alvás a fél4töl volt fél6ig,ami általában 1töl 3ig szokott lenni..
    Norbi kb. 10hós kora óta alussza át az éjszakát,nem birnámha 3óránként kénne kelnem.Egyidöben Norbi szopiztatása után,mikor mentem volna vissza aludni ,fordulhatam vissza Vivihez mert szomjas volt,pedig oda volt készitve a vize
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (64024)
    2007-12-11  11:41
  2. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. december 11. 21:2264025.
    Koni sem teljesen szobatiszta, ejjelre alvashoz meg nagyon kell neki a pelus, sot, mar a legnagyobb meret. mivel reggel re mindig csurig van, nem merjuk levenni rola. sot, nappal is, ha alszik, ami azert eleg ritka, de neha van, akkor is elofordul, h bepisil - ilyenkor nincs rajt pelus - es eleg gaz. amugy ha ebren van, minden dolgat ugyesen vegzi, a pisit egyedul is tudja allva, "nagyobb dolgoknal" segiteni kell neki felkaszalodni a wc-re. bar ha eppen Lu-t altatom, kiszolok csak neki, h ott a bili, es abba egyedul is tudja, sot, tulbuzgosagaban nemegyszer a bilit is ki akarta tisztitani utana, de sikerult idoben kozbelepni...

    Koni amugy vegre kezd kevesbe luke lenni, igy mar segiteni tudott a mezesek kiszaggatasanal es diszitesenel, bar eleg szegenyes lett a diszites, mert a jegcukor es a diakcsemege is nagyon izlett neki . tovabbra is elvezettel segit mosni. es lassan megszokja, h nincs tv sem. ezt itt most nem reszletezem, nyitottam rola topikot.
    Luval meg mindig kisse bizalmatlan, nemtudom, mennyi ido kellneki, h jatszani is hajlando legyen vele. azt gondolom, amig Lu nem jar es nem beszel, addig erre esely sincs,mert Koni neha olyanokatmond amikor Lu dunnyog neki valamit, h "jaaaaj, furakat mond nekem!!!!!" es kozben ijedt arcot vag. szerencsere Lu mar kezenfogva lepeget, es egyre tobbet beszel is, szavakat, de mar jol kifejezi igy is,mit akar. mostanaban eleg szigoru vele, mert felkeredzkedik az olembe, de nem marad ott, hanem lecsuszik allasba, megragadja a kezeim, es menni kell, nincs mese. probaltam mar ravenni, h egy kezzel probalja meg, mert ugy nem lenne nekem a hatamnak olyan faraszto, de egyelore ugy egy tapodtat sem mozdul. igazsag szerint nem is tud egyedul elengedett kezzel allni. szoval eleg fura stilusban tanul jarni, demar azert latom az alagut veget. sokmindent nem tudok mondani azert, nem olyan porgos idoszak ez valahogy. nemreg kapta Lu az mmr oltast, nem volt tole semmi gaz (asszem pont ma volt ket hete).

    Koni atalussza az ejszakakat, de Lu meg nem. voltmar, h csak egszer,hajnalban szpoizott, egesz kipihenten ebredtem. de nalunk meg az az abra, h Lu velem alszik, ferjem meg a gyerekszobaban. valamikor ra kene mar szannunk magunkat a cserere, hogy a gyerkocok keruljenek a gyerekszobaba, de eleg nagy felbolydulas lesz belole, ugyhogy senkinek sem sietos... nem is tudom, hogyan kene ezt. Konit is megviselne, biztos ebredne o is ejjel, Lu is, raadasul nekem at kene mennem visszaaltatni... nem is tudom.... majd valamit kisutunk....
    előzmény:
    Flapje (64019)
    2007-12-08  23:33
  3. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. december 11. 11:4164024.

    Bettinának nem fáj a torka. Legalábbis nem mondja, és mindent eszik nehézség nélkül. Most a legvacakabbul én vagyok, a lányok kezdenek rendbe jönni.

    Barbi most már másfél éves. Egyik lányom sem aludta végig az éjszakát, illetve Barbi még most sem alussza végig. Bettina is csak azóta alussza át, mióta leszokott a szopizásról, de ő korán már 14 hósan Barbi miatt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843902 (64023)
    2007-12-10  22:58
  4. Torolt_felhasznalo_843902
    Torolt_felhasznalo_843902
    2007. december 10. 22:5864023.
    Sziasztok

    nekünk orrfolyásra csak orrcseppet ad a doki,de ha fáj a mandulája akkor más a helyzet-az gyógyszer sajna...
    igen jól tudod 20 tejfognak kell lenni,a kiscsaj már most bölcsebb lesz
    én tudnék ajánlani egyjót akihez közel 10 évig jártam,csak miután érdre költöztünk nem nagyon tudok bejönni a gellért hegy tetejére én most az ottani fogdokihoz tudtam menni.még terhesség elött voltam a gellérthegyi dokinál,most meg voltam kontrollon az érdinél,és kapásból2 fogat kellett tömni.
    Barbi most mennyi idös?nagyon édesek lehetnek
    sajnálom,hogy nem tudunk talizni....sebaj majd legközelebb,sokat szoktam jönni ide anyámékhoz..
    Amit irtál Bettináról Vivi dettó.Engem néha Szilvinek hív apját meg Attilának

    Barbi még éjszaka is szopizik ?,nem irigyelek érte... Norbi napi 3 vagy 4 szer szopik,de hála éjszakat már végigalussza Vivinél volt azhogy éjszaka felkelt 1 vagy 2 szer ez kb.16-17hóig birtam asszem


    holly: biztam benned,hogy te még fent vagy a gép elött.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (64022)
    2007-12-10  11:33
  5. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. december 10. 11:3364022.

    Sziasztok!

    Nálunk mindenki megfázott. Bettinának be is van dagadva az egyik mandulája, de az orrfolyáson kívül nincs semmi problémájuk, így nem is mentünk el orvoshoz. Nem akarok nekik antibiotikumot adni.

    Ugye jól tudom, hogy 20 tejfognak kell lennie ebben az életkorban? Képzeljétek, Bettinának felül kibújt egy kis csücsök az uccsó foga mögött, és most nem tudom eldönteni, hogy az egy új fog vagy mi is az. Mivel most beteg, így nem tudom elvinni fogorvoshoz, hogy kivegyék vagy visszategyék a helyére a felcsúszott fogát, pedig jó lenne, ha már túl lenne azon. Nekem is kellene már egy jó fogorvost találni, mert most is szenvedek egy letört foggal, de félek a fogorvosoktól. 

    Szili: Örülök, hogy te is vagy. Szépek a gyerkőcök, és egy kicsit irigyellek is, hogy olyan jól megvannak együtt. Nálunk megy a harc szinte minden nap valami miatt, de egyiket sem kell féltenem, mert megoldják. Viszont az egyetértés is ugyanolyan erős közöttük, mint a civakodás. Én már nem látom őket egyformának, de úton-útfélen mindenki azt kérdezi, hogy ikrek-e. Főleg, ha megyünk sétálni, mert ugyanolyan a szerkójuk, és kb. 10-15 cm van közöttük. Barbi többet nő egy hó alatt, mint Bettina nőtt ugyanebben a korban. Szívesen találkoznánk veletek, mert az Örs nincs messze, de betegen inkább kihagyjuk.

    Flapje: ne aggódj, Midas is hamarosan szobatiszta lesz. Velem mostanában Barbi játszotta el 2x, hogy levette a pelusát, és a szoba közepére kakilt. Szerencsére Bettina szólt nekem, így gyorsan feltakarítottam, de egyáltalán nem örültem neki. Eddig nem tudta levenni a harisnyát, és most Bettina megtanította neki. Azzal szórakoztak, hogy félmeztelenre levetkőztek, és úgy rohangáltak, amit Barbi nem tett volna meg, ha a nővére nem mutatja meg neki. Ezért úgy döntöttem, hogy sűrűn fogom Barbit bilire ültetni, hátha rájön, hogy azt kell használnia. Ma már 2 pisilt is bele.  Barbi egyre többször próbálja a szavakat kimondani, és nagyon ügyesen megy neki, mert érteni lehet mindent.

    Bettina betöltötte a 3 évet, és azóta fiatalítja magát. Amíg csak 2 éves volt, mindig azt válaszolta, hogy 3 éves leszek. Mióta 3 lett, azóta rendületlenül 2 a válasza a hány éves vagy kérdésre. Megtanulta a családban mindenkinek a teljes nevét, egyedül a nevemet (Veronika) nem tudja még kimondani rendesen. Ha Barbi nevét kérdezem, akkor meg mindig hozzáteszi, hogy a pici tesóm: Borbély Barbi. És képes az éjszaka közepén is beszélni folyamatosan, ha felébred, és tök értelmesen, és alig lehet lecsapni. Ma éjjel is éppen azt kellett megbeszélni vele, hogy majd a Szörny Rt.-t szeretné megnézni, és még a mese tartalmát is elmondta volna, ha hagyom, de az éjszaka közepén enm volt hozzá hangulatom.

    Barbi nem akar a szopizásról leszokni. Mióta megpróbáltam leszoktatni, azóta sűrűbben szopizik, így felhagytam a próbálkozással. Néha már fárasztó éjszaka felkelni hozzá.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. december 9. 23:1564021.
    sziasztok, szia szili, de jo rolatok is ujra hallani! enmost csak roviden, elegge elfaradtam, ma megsutottuk a mezeskalacsokat, Koni is sokat segitett. majd egy masik este irok reszletesebben, most csak bekoszontem. mar csak ket het es karacsony!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_843902
    Torolt_felhasznalo_843902
    2007. december 9. 21:2864020.
    Szia

    Még anno irtam neked az iwiwen keresztül..
    Emmának gratula az elsö kis lépéseihez.Midas majd az oviban hamar megtanulja,Vivire is az ovi volt hatással...
    érdekes én is ezt mondom,hogy a Norbi hamarább megtanul rendesen beszélni,mint a Vivi

    kismano:a kiscsajok olyanok,mint ha ikrek lennének. nagyon édik igy együtt.

    most itt vagyok 1 hétig a manókkal anyáméknál..az örsön,ha esetleg valaki erre jár szivesen találkoznék...
    előzmény:
    Flapje (64019)
    2007-12-08  23:33
  8. 2007. december 8. 23:3364019.
    Sziasztok!

    Szili, persze, hogy emlékszünk rád Mekkorák már a gyerekek Vivi kész nagylány, és Norbi is hatalmas. Jó, hogy írtál kicsit.

    Kenny is nagyon eltünt... Meg Lianna, Grafol, tulajdonképpen majdnem mindenki Mondjuk szerintem már az is nagy szó, hogy a topic közel 4 év után még mindig (többé-kevésb&eacute aktív.

    Kismano, akkor már biztosan nem fog sokáig tartani és Barbi is szobatiszta lesz. Midas még mindig nem az

    Hétfőn voltunk az oviban, ahova januártól fog járni. Nekem nagyon tetszett! Szerintem jót fog tenni Midasnak, ha oda fog járni, még akkor is, ha csak heti 2 alkalommal megy. Na de majd meglátjuk.
    Emma meg már lassan elindul. Már 3-4 lépést megtesz kapaszkodás nélkül És egyre több mindent próbál ő is mondani (ha így folytatja, hamarosan utoléri a bátyját ), pl. állathangokat utánoz Ja és mégis kapott hintalovat Igaz nem tőlünk, hanem a nagybátyjáéktól, de olyan amilyet szerettem volna. Majd teszek fel róla képet. Na jó éjt mindenkinek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843902 (64018)
    2007-12-08  23:19
  9. Torolt_felhasznalo_843902
    Torolt_felhasznalo_843902
    2007. december 8. 23:1964018.

    egy két képet csatolok.

    a szülcsi képeket a bnöm készitette,mert nekünk pont akkor nem müködött a kameránk de igy is jók lettek a fotók,és jó kis buli volt.

    vivi rengeteg ajándékot kapott,annyi játéka van,hogy már az ajtón folyik ki sokat már fel tettem a szekrény tetejére.mindennek úgy tudd örülni,olyan édes.

    hirtelen ennyi

    jó éjt

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_843902
    Torolt_felhasznalo_843902
    2007. december 7. 22:4364017.

    Sziasztok!

    Remélem még emlékeztek,mert már ezer éve nem voltam Sajna valahogy az idömbe nem fér bele a netezés.szinte alig vagyunk itthon,ha meg igen akkor a tennivalók amik teljesen lekötnek.

    Most egy pár sort olvastam,jó érzés igy olvasni rólatok remélem mindenki jól van.....

    Mi is szeretnénk

    UTÓLAG BOLDOG SZÜLINAPOT KIVÁNI MINDENKINEK MEG A NÉVNAPOSOKAT IS KÖSZÖNTJÜK. 

     RÖVIDEN RÓLUNK:Norbi most volt egy éves,egy igazi kis eröművész 83cm és 11kg,kúszik,mászik,megy a fal mentén kapaszkodva,be nem áll a szája annyit beszél,ilyenkor meg tudnám zabálni de viszont néha hisztisebb mint a vivi.Vivi heti 2 vagy 3 szor van oviba,nagyon szereti, a többi napokon valamilyen progira viszem öket,elkezdtünk újra ringatóra járni a fonóba,nagyon szereti.imád a középpontban lenni és mindenkit levesz a lábáról...Ketten nagyon jól el vannak,jókat bohóckodnak,huncutkodnak.még nem volt semmi komoly dolog közöttük...

    volt esetleg babatalálkozó?

    sok puszi mindenkinek

    próbálok majd még jönni 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. december 6. 09:4964016.

     Boldog névnapot EMMA! 

    Köszönjük a köszöntést mindenkinek!

    Nem történt velünk semmi különös. Barbi már nagyon nehezen viseli a pelenkacserét, de a bilizés még nem megy neki annyira, hogy levegyem róla. Bettina nagyon várta a Mikulást, és reggel nagyon örült, hogy járt nálunk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. december 4. 21:0164015.
    Boldog nevnapot Barbara!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605953 (1)
    2004-03-12  16:55
  13. 2007. december 4. 15:0364014.
    Boldog névnapot Barbarának!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (64006)
    2007-11-13  08:31
  14. 2007. november 30. 11:3364013.
    Sziasztok!

    Köszönjük a névnapi köszöntőt Majd teszek fel képeket Emma szülinapjáról.

    Van egy kis elmaradásom...
    Szóval, boldog születésnapot mogyorózsu Gerdájának , mfpetra Petrájának , Kenny Ákosának , Eliza Bogijának , Mamó Mónijának és természetesen Kismano Bettinájának
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (64012)
    2007-11-24  20:06
  15. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. november 24. 20:0664012.
    Boldog nevnapot Emma!


    Zsu, a babahaz nagyon jo otlet!
    ma voltunk egy baratomeknal, es az egyetlen olyan dolog, ami Koninak tetszett, es nem volt rozsaszin az egy iranyithato daru volt. valszeg valami iranyithato jatekot nezunk majd ki neki.... es azert lehet, h kap egy jatek vasalot, mert az volt a legleglegkedvenc .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2007. november 24. 16:0264011.

    Sziasztok!

    Nálunk Gerda karácsonyra lányos dolgokat kap, lego duplo babaházat és van egy babája annak kap ágyikót meg etetőszéket szeretnék, de még nem találtam olyat ami igazán tetszik. Gergő meg ügyességi játékokat kap meg telefont, mert mindig telefonál (tiszta anyja :-)))

    Emma: Sok boldog névnapot!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. november 23. 22:2264010.
    nagyon torom a fejem mar a karacsonyi ajandekokon. konyvet mindenkeppen kapnak- azt minden alkalomra. de meg mit... Lu csajos ajandekot kapmajd, babat kellelekkel, vagy ilyesmit. Koninak vajon mit? ti mit vesztek a haromeveseknek?
    előzmény:
    Flapje (64007)
    2007-11-13  10:21
  18. Torolt_felhasznalo_237216
    Torolt_felhasznalo_237216
    2007. november 19. 17:4164009.

    Kedves Édesanyák, Édesapák!

    Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

    Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

    A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

    üdvözlettel, Nisreen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. november 17. 23:3864008.
    sziasztok,
    koszonjuk a koszontest, es boldogboldog mindent kivanunk mi is mindenkinek!
    jo suru hetunk volt, mert hetfon anyueknal voltunk, es megkoszontottek, kedden itthon voltak vendegeink, szerdan ferjem keresztfianak volt a szulinapja, csutortokon egyik unokahugom szulinapja volt, penteken meg megkoszontottuk anyukamat, bar hetfon lesz nevnapja, de jovo heten nem lesznek itthon. ma takaritottam kicsit, aztan anyosomnal ebed, delutan meg sogornomeknel tanyaztunk, ferjem szerelte a szamitogepuket. holnap egy baratomekhoz megyunk latogatoba. aztan egy ideig semmi . mindig hullamokban jonnek ossze a programjaink.
    lassan megyek is, jo keso van mar megint....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. november 13. 10:2164007.
    Sziasztok!

    Csatlakozom Kismanohoz, boldog névnapot a Szilviáknak, azaz hollynak, szilinek és cilcsinek

    Utólag pedig boldog születésnapot az összes gyerkőcnek, akiknek már volt


    És ugyan még van négy nap a születésnapjukig, de mivel valószínüleg nem jövök akkor, ezért boldog születésnapot Mogyorozsu Gerdájának és Cilcsi Tomijának!

    Kismano, kedves, hogy nem felejted el Emmát sem. Szombaton ünnepeljük majd neki (egyébként pénteken lesz), és itt lesz anyukám is Viszont még fogalmam sincs mit kap... Hintalovat akartam neki, de sehol nem látok olyat, amilyet szeretnék (sima fa, olyan, amiről nem esik le).

    Kicsit a gyerekekről. Midas jár logopédushoz, szerencsére sikerült neki helyet szorítani (nem tudom otthon hogy van, de itt olyan várólisták vannak a logopédusoknál...). Még csak kétszer voltunk, abból egyszer foglalkozott vele a logopédus, és hát nem ment annyira jól Lehet, hogy azért mert ovi után kell mennünk, és szerintem túl fáradt... Lehet, hogy ezeken a napokon inkább nem viszem majsd oviba, hátha úgy jobban megy. Amúgy folyamatosan tanulja az új szavakat, de még mindig nagy lemaradása van.
    Nem tudom azt írtam e, hogy Emma születése óta Midas csak a mi ágyunkban volt hajlandó elaludni. Most már kb. 1 hete viszont a saját ágyába fekszik le este Néha mondjuk előfordul, hogy éjszaka felébred, és akkor odajön hozzánk, de szerencsére most már azért nem minden éjszaka alszik velünk
    Emma meg kapaszkodva már nagyon ügyesen megy. Csak úgy spurizik a fal mentén Szerintem nemsokára elindul... Ja és pár hete lekezdett rendesen mászni. Addig valami kúszás-mászást müvelt Gagyarászik is szépen, sőt már mondja, hogy papa, egyértelmüen az apjának (a kis hálátlan ), meg, hogy dada (dag-dag = kb. páp&aacute, miközben integet.

    Zsu, amit írtál a testvérekről, arra lenne két ellenpéldám is A bátyám és én pl. mindig is nagyon jól megvoltunk egymással, gyerekkorunkban is és most felnőtt fejjel is. Van egy barátnőm, és az ő kapcsolata is nagyon jó a bátyjával. Szórakozni is legtöbbször együtt jártak, mert még a barátaik is közösek voltak
    A saját gyerekeimet meg kifelejtem. Midas és Emma is annyira szépen eljátszanak egymással. persze ez még változhat, de egyelőre semmi hátránya annak, hogy különböző nemüek.

    Kismano, érdekes, hogy a csajok pont most, mikor hideg lett, szeretnek annyira zokni nélkül lenni Midas szerencsére már leszokott róla.

    Holly, ez a Koni miket szeretne ajándékba A játék légkondi a kedvencem Gratula Lujzinak

    Na egyelőre ennyi, így is elég hosszúra sikeredtem megint. Majd teszek fel képeket Emmus születésnapjáról.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (64006)
    2007-11-13  08:31
  21. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. november 13. 08:3164006.
     Sok Boldog Szilvi napot!  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2007. november 12. 22:1864005.
    Köszönjük Gerda nevében a köszöntést! Már készülődünk a hétvégi bulira.
    Tőlem most könyvet kap, egy micimackó első enciklopédiám-at, Gergőtől boribon szülinapos könyvét.
    Jó lehet ez a mosógép-imádat :-) Minket is szoktak szeretni az eladók az ilyen helyeken.
    A tegnapi idő után bevásároltunk ma vízálló cipőből, meleg nadrágból. Igazán eláztunk hazafelé, csurom víz lett a 2 gyerkőc.
    Remélem nem lesznek betegek, már csak azért is mert a Gergő holnap kapja meg a 15.hós oltást.

    Barbi, Bettina igazán jól megértik egymást ebből a szempontból jobb ha egyneműek. Nálunk is játszadoznak együtt, de azért évek múlva biztos jobb lenne ha egyneműek lettek volna, jobban elvannak, talán a kötődés is nagyobb.

    Na ennyi volt, Gergő sírogat...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (64004)
    2007-11-12  10:50
  23. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. november 12. 10:5064004.

    Sziasztok!

    Gratula Lujzinak!

    Nálunk nem történt sok változás, kivéve, hogy Barbit felköltöztettem a galériára. Persze így sokkal nehezebben megy az ebéd utáni alvás, mert a kimerülésig játszanának, de akkor meg 4 körül alszanak el, ami nem annyira jó. Szóval az alvással vannak pici gondok, de majd megszokják a lányok. Reményeim szerint előbb-utóbb Barbit megnyugtatja Bettina közelsége, és át fogja aludni az éjszakát. Az első közös éjszakájukon rengeteget ingáztam, de a tegnapit már csak 2 ébredéssel csináltam végig. Most épp azon töröm a fejem, hogy ha szétszedem a kiságyat, akkor hogyan rendezzem a bútorokat, hogy ne legyen tele zsúfolva a szoba, mert ha felszabadul egy kis hely, akkor hajlamos vagyok telepakolni.

    Most hogy hideg lett, a lányaim egyre többet vannak zokni nélkül. Én nem értem, hogy miért zavarja őket. Barbi folyton leszedi a kocsik gumijait, és rágózik velük. Rám meg a frászt hozza, hogy már megint mi van a szájában.

    Ajándék: hamarosan itt van Bettina szülinapja, így ő egy takarító szetett kap. És így meg is van karácsonyra az ajándék, mert ahhoz egy konyhát kapnak közösen a lányok, meg valami kis személyes apróságot mellé.

    És ha már a szülinapról írtam, akkor most kívánnánk  Boldog szülinapot LEÓNAK, GERDUSNAK, PETRÁNAK, BOGINAK, MÓNINAK és TOMINAK!!!!  Van nekünk még egy szülinaposunk:  Boldog 1. szülinapot EMMA!!!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. november 9. 11:0664003.
    jaj, azt nem is irtam, h Lu vegre felall!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (64002)
    2007-11-09  00:16
  25. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. november 9. 00:1664002.
    de,nalunk is van ilyen bizonyos temakban, pl ha a fiam mosogepet lat.... valami miatt rajong a mosogepekert, es szinte lehetetlen elrangatni ot a mosogepes reszlegrol. pedig muszaj, mert folyton huzigalja a fiokot, nyitogatja az ajtokat, nyomkodja-tekeri a gombokat, es nem szoktak jo szemmel nezni. igazuk is van, vegul is nem vidampark az ilyen hely, kiveve a fiamnak... amugy inkabb csak a vasarlas vege fele kezd nyugoskodni, mert nagyon farasztja es untatja a dolog.

    karacsonnyal kapcsolatban otletem meg nincs. ma szinte elottunk allt meg a family frost kocsija, fiam rogton kijelentette, h o a jezuskatol jatek-familyfrostot ker. meg mar kert jatek-legkondit is. meg jatek-mosogepet. ja, hogy az neki mar van? nem baj, akkor vegyunk a Lujzinak egy lanyosat!
    mostanaban nagon szamon tartja, mi lanyos es mi fius.
    de amiota nincs minimax (sot, teve sem, mert vegleg bekrepalt), azota nem akar annyi vackot.

    ma egyik gyerek sem aludt. mondjuk Koni ritkan alszik, de Lu napi egyet szokott. fura, de nem volt hajlando ma.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563304 (64001)
    2007-11-07  21:40

Címlap

top