Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 okt-nov. babavárók

Torolt_felhasznalo_605953
Torolt_felhasznalo_605953
Létrehozva: 2004. március 12. 16:55
Úgy látom, hogy ilyen topic még nincs, pedig sokan a napokban tudtuk/tudjuk meg, hogy új élet fogant meg bennünk. Remélem, hogy jó kis csapat fog összegyűlni :-)
  1. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2007. november 7. 21:4064001.
    voltunk hétvégén az rs-be anyukámékkal. A lánykám hihetetlenül fegyelmezetlen az ilyen helyeken. Valahogy érzi a szabadságot, a nagy helyet és teljesen bezizzen.Hisztis, akaratos, nem hallgat rám.... Otthon, meg a megszokott helyeken minden jól megy, de idegen helyeken....Másnál nincs ilyen?
    Karácsonyra ti miket vesztek a gyerkőknek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2007. november 4. 21:5664000.
    Össze-vissza pötyögtem! Bocs!  Kijöttem a gyakorlatból!
    előzmény:
    mamó (63999)
    2007-11-04  21:53
  3. 2007. november 4. 21:5363999.

    Sziasztok Lányok!

    Először hatalmas adósságomat szeretném törleszteni a MÁR 3 ÉVSEKKEL szemben!

    NAGYON BOLDOG SZÜLINPOT KÍVÁNUNK:Vivinek,Midasnak,Mesinek, Jázminnak,Lacusnak, Noéminek, Koninak,Leonak!!!        

    Rólunk röviden:

    Sajna gyorsan véget ért az őszi szünet, amit aktiv pihenéssel töltöttem. A nagy udvar egyk hátrány, hogy a fákról ősszel rengeteg levél hullik. Már lassan betemetett benünket, de most ezt is megoldottuk. Móni nagyon élvezett térdig az avarban mászkálni. A virágok téli szállásra költöztetve és még egy madáretetőt is fabrikltunk. A lnyok az ablakhoz tapadva figyelik a cnkéket.

    Móni nagyon élvezi az ovit. Bár nem tudom egy hét kihagyás után milyen lesz a holnap reggel?! Ő a legkisebb a csoportban. Mg a mini székekről sem ér le a lába. Szája viszont elég nagy! Volt is már néhány csetepaté a hasonló kis vércsékkel. Szerencsére az óvó nénik szuperul kezelik ezeket a helyzeteket is.

    Visszanézegettem a képeket. Hát az apróságok sem olyan picik már !!! Szépen ügyeskednek a nagyok nyomdokain.

    Nekem holnap újra kezdőik a munka. Nem tudom írtam-e, hogy 3. osztályosokat okítok. Szépen haladunk. Van néhány rebellis alkat, de lassan megtalálom hozzájuk is a kulcsot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. november 2. 11:1063998.
    Tv: nálunk csak a dvd-n nézhetnek mesét a lányok. Ha sok dolgom van, akkor megengedem nekik, hogy többször is megnézzék ugyanazt a mesét, de azért olyan napokat is beiktatok, amikor egyáltalán nincs semmi sem bekapcsolva. Szerencsére nem okoz nekik problémát, ha csend van a lakásban.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. november 2. 11:0663997.

    Sziasztok!

    Holly: Köszönjük mi is a virágot!

    Velünk nincs semmi különös. Kivéve, hogy Barbi szól, ha bilizni szeretne, és produkál is bele. Napi egy kaki biztos oda megy. Ha végzett, rögtön felpattan, mintha félne attól, amit beletesz. Pisilni is szokott bele, de ezek leginkább reggel vannak, mert délután már csak ücsörög rajta. Bettina pedig elkapja a labdát, ha dobom neki. És nem úgy, hogy fent van a keze, én meg belepottyantom, hanem rendesen. Sztem tök ügyi. Úgy imádom őket!   Hogy magamról is írjak pár sort: hát kedden a fél napot végighánytam  , aztán a nap további részében csak pihiztem. A lányaim nagyon megértőek voltak, mert mellettem játszottak az ágyban, és ebéd után két órát aludtak. Szerdán már jobban voltam, de még nem teljesen. Végül is csak egy napig tartott az egész, és fogalmam sincs, hogy mitől volt.

    Egyre többet gondolkodom, hogy levágatom újra a hajam rövidre, mert folyton összefogva hordom. Egyszerűen zavar, ha kiengedem, így viszont nem látom értelmét a hosszú hajnak.

    Mogyorózsu: gyerekkoromban én minden télen torokgyulladással feküdtem otthon, aztán kinőttem. Remélem, Gergőnek hamar elmúlik ez a köhögés. Van otthon hidegpárásító? Mióta fűtünk nálunk szárazabb a levegő, így azt beszoktam kapcsolni néha. Nem lehet, hogy nálatok is hasonló dolog állhat a háttérben? ... Most olvasom, hogy ti is köhögösek voltatok, így akár tényleg lehet öröklött dolog.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. november 1. 22:1363996.
    nem lenne rossz felporgetni, csakhat senki sem igazan ir, ugy meg nehez. de azert az sem rossz, hogy kis hijan (4 honap hijan) negy eve megy mar a topik. tulelt mar a topik egy "topikszakadast" is, mentek regike, jottek ujak, es mar ok se ujak . azon gondolkodom, el kene kerni ezt a topikot,mert elegge bene van a gyerekeim babakorszaka.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563304 (63995)
    2007-11-01  21:08
  7. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2007. november 1. 21:0863995.
    Eleinte, erős akartam lenni, hogy márpedig az én gyerekeim nem fognak egész nap tv-t nézni... De nagyon nehéz ez, sokkal nehezebb mint gondoltam. Most rááltunk arra, hogy Ha a gergő alszik ebéd után akkor van tvnézés itthon, így én is el tudom rakodni az ebéd utáni csatateret és egy kicsit pihenek is. Aztán amikor ő felkel kikapcsolom. A legtöbb nap csak este kapcsolom már be amikor a dunatv-n van az esti mese. Persze van olyan nap amikor égnek áll a hajam és a Gerda több mesét néz, de ezek inkább az esős napok. Sajnos apuéknál van a bibi, mert ott van minimax és a Gerda mindig be is kapcsolja, és alig lehet elterelni a figyelmét hogy ne hisztizzen már a tv miatt. Ilyen esetekben én is kihúzom a konnektorból a tv-t aztán pár perc hiszti után jobb a helyzet. Sajna ez a modern korunk egyik hátránya.

    A múltkor ez a drnő (aki nem a mienk) azt mondta 2-3 éves korig nem érdemes allergiá pulmonológiai vizsgálatot végezni. Hogy miért nem kérdeztem, mert úgy gondoltam majd a mienktől megkérdezem. A Bethesdába azt mondták, hogy nem hiszik, csak biztos szűkebb a légcsőve és így könnyebben megfertőződik. Egyébként én és az ikrem is végig köhögtük a gyerekkorunkat, de azért ennyire talán nem. Nem tudommi lesz vele a bölcsibe, nem tudom mennyit tudok dolgozni, ha mindig beteg lesz.

    Olyan kevesen és ritkán írtok ide, nem akarjátok egy kicsit újra felpörgetni a topikot?????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (63994)
    2007-10-30  09:55
  8. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. október 30. 09:5563994.
    szegeny Gergo,megint kezdodik... azert remelem, nem asztma. gondolom allergiakat neztek nala, dehat neha tenyelkg olyan nehez kitalalni, mi lehet a gond. ird am meg, ha megvan a megoldas, mostanaban mindenkirol olyan keveset lehet tudni!

    ma este kihuzzuk a kabeltevet. megint oda jutottunk,hogy flyton meset akarnak nezni. raadassul mar Lu is siman bekapcsolja. sot, legutobb az volt, h nem lehetett bekapcsolni a tevet, mert rossz a kapcsoloja, es neha valahogy kiakad. mar orultunk, hogy magatol megoldodik a teveproblemank (mar ami a folyamatos minimaxot illeti). de aztan egyszer csak azt latom, mindegyik bamulja a kepernyot. Lu valahogy bekapcsolta.....
    majd par het elvonas utanmegint ahelyere kerul a tevezes, aztan neha majd nezhetik talan, de mostanra nagyon elfajult a dolog.
    kinel hogyan van ez?
    mi tenyleg csak azt latjuk mar megoldasnak, ha nappalra ki van huzva az antenna, erste meg, ha lefekudtek, bedugjuk ha valamit akarunk nezni. bar en speciel nem nagyon szoktam, inkabb csak a szuletett felesegeket, esetleg a house-t, de ezeket sem mindig.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563304 (63993)
    2007-10-29  21:46
  9. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2007. október 29. 21:4663993.

    Köszönjük :-) Olyan nagyok lettek már ezek a gyerkők!

    Nálunk Gergő beteg már megint beteg :-( Tavaly is októbertől márciusig köhögött. Most az egyik drnő azt mondta hogy lehet hogy asztmás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. október 29. 08:4763992.
    a fiam szeretne adni minden leanyzonak egy kis viragot... csakugy...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2007. október 26. 23:1163991.
    Ez gyors volt :-) Mármint a szobatisztaság.
    A lányok tündériek nagyon!
    Én ma színházban voltam nagyon jó volt! Az édeskettesbent néztük meg, csak az a baj hogy nem az Alföldi Robival :-(, de azért túléltem. Nagyon jó volt így kikapcsolódni egy kicsit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (63990)
    2007-10-26  21:24
  12. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. október 26. 21:2463990.

    Sziasztok!

    Barbi tegnap picit pisilt a bilibe. Azt hittem, ez véletlen volt, de azért örültem nagyon, és Bettinával meg is tapsoltuk. Ma reggel is mutatott a fürdő felé, így elvittem bilizni. Pisilt is bele egy kicsit. Így azt hiszem, kijelenthetem, hogy talán elindultunk a szobatisztaság felé. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. október 26. 11:0863989.

    Sajnos nem tudtam sokat fényképezni, mert annyira nem volt gyerekbiztos a hajó, és inkább a lányokra vigyáztam, de azért rakok fel képet a lányokról. Barbi nagyon élvezte a vizet, Bettina már nem annyira akart úszkálni apával, de végül ő is belement a tengerbe, csak az volt a baj, hogy apa nem engedte el a hajót. Bettina csak akkor élvezi a vizet igazán, ha nem látja a partot vagy itthon a fürdőkádban.

    Gratula Lujzinak!

    Természetesen a szülinapi vers mindenkinek szólt, aki 2004 októberében vagy novemberében született, de most külön is  Boldog szülinapot kívánunk NOÉMINEK és KONINAK!!!

    Hollya: tetszett a tortád, tök jó lett. Sztem mi rendelni fogunk, bár még semmilyen tervem sincs a bulival kapcsolatban. Sajnos nálunk az a helyzet, hogy a férjem családja nem bírja a barátainkat, és emiatt általában külön tartjuk a családit és a szűk baráti szülinapozást, hogy mindenki jól érezze magát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (63988)
    2007-10-25  19:52
  14. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. október 25. 19:5263988.
    ebben a jo kis borus idoben most nagyon irigyellek egyiptomert kepeket latunk majd? de jo lenne innen kiszabadulni egy kicsit tenyleg, es jo idojaras nagyon jot tudna tenni. sajnalom, h aztan betegek voltatok, es remelem, a kohogesetek is elmult mar azota.
    nalunk is egyre jobban kijonnek vegre a lurkok, de ugy latom, az altalanos lesz, h mindig egymas jatekaval akarnak jatszani. Lu vegre felallt parszor, hat remelem, lesz ebbol karacsonyra jaras. en igyekszem biztatni, es nem eroltetem, nehogy elmenjen a kedve.
    amugy nem sokminden tortent velunk azota, de vegul is ennek is megvan az elonye. Lut vinnem kell majd mmr-re,mert mar 17 honapos lesz hamarosan, es igy mar ket honapja csuszunk. es a keresztelot is meg kellene mar ejteni tenyleg. meg karacsony elott.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (63987)
    2007-10-24  23:18
  15. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. október 24. 23:1863987.

    Sziasztok!

    Voltunk Egyiptomban egy hetet, ami jó volt, de nagyon fárasztó. A lányok a vége felé már nem igazán viselték el, hogy korlátozom a mozgásukat, de muszáj voltam, mert szinte folyamatosan ment a hajó. Végül az ebédlőasztalnál birkózták ki magukat. Sajnos az uccsó két nap lázasak lettek, és Barbi köhögött is egy kicsit. Azt hittem ennyivel megússzuk, de nem,mert Bettina itthon visszalázasodott, és ő is köhögni kezdett. Aztán, hogy ne maradjak ki én sem a jóból, belázasodtam, amikor mentünk volna Noémi szülinapjára. Ma már mindenki láztalan volt, de a köhögés még megvan, és elég kellemetlen. Nekem még a tüsszentés is oylan, mintha a torkomat tépnék szét. Szerencsére a csajszik egyre kevesebbet köhögnek.

    Barbi ma többször is ráült a bilire, de nem történt semmi. Szerintem jó mókának fogja fel, habár egyre jobban tiltakozik a pelus ellen. Bettina prímszámokkal számol: 1, 3, 5-ig  . Mostanában elég sokszor piszkálják egymást, de ha én szidom le valamelyiket, akkor rögtön  a másik mellé állnak. Bettina képes még a szobájukba is bezavarni, ha úgy ítéli meg, hogy Anya most messzire ment. 

    Röviden ennyi voltam. Igyekszem most már többet jönni, és visszaolvasni is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. október 24. 09:0163986.
    itt az igert torta, minden haromevesnek jut belole
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (63983)
    2007-10-22  19:37
  17. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2007. október 23. 23:4663985.

    Na azért pár mondatot mesélek

    Nyár végén kivették a vakbelemet, éppen a nyaralás heteiben. Utána azértelmentünk Horvátországba két étre nyaralni, ami nagyon jól siekrült. Sajna már elég hideg volt a tenger, de szép helyen voltunk, Noéminak tetszett a "jó KIS tenger".

    Aztán a múlt hétvégén wellness hétvégén volt az egész család, kollégákkl együtt. 4 gyerek volt szülőstül. Élveszték a skacok nagyon. Mind Mérleg érdekeltségű gyerek szóval volt egy nagy torta nekik.

    A hétvégén volt Noémi szülinapja, a barátokat meghívtuk a Bábszínházba a Misi mókus vándorúton c darabra. Noémi ünnepi ebédet, Hello Kitty tortát (nálunk Kitty cica a mánia) Hello Kittys bigyókákat kapott, apuka igazi (!!!) hegedűt vett neki, az volt a fő ajándék, és kapott egy szép kis rollert. Olyat választottam, ami sokáig jó lesz. Lassan már egyedül tud menni vele.

    Érdekes, hogy legjobban egy műanyag dínónak örült az "őslények országa" meséből, amit nagyon szeret. Midas tortája marha jól néz ki Mesike tortája is szuper lett, ahogy néztem. Noémi a Veredák c. mesére kijelentette, hogy ez "Leónak való"  ahogy Thomas a gőzmozdony is. Ő inkább Bibi Blogsberg szeretne lenni. A Magyar Népmeséket és a Jnos Vitézt is nagyon szereti, ezeket most kapta a szülinapjára (Annától és Nikiéktől) és a Táncoló Talpakat is, bár azt még nem érti, csak a zene tetszik neki benne, meg a tipitopi pingvin akit utánozni lehet.

    Én halálra dolgozom magamat - szokás szerint - de legalább most érdemes. Ma megcsináltam minden ágyneműre, meg pelóra a jeleket, meg egy rakás ruhába belerajzolgattam. Ja Noémi jele a Lufi lett. Nálatok mi a felhozatal jelek környékén?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2007. október 23. 23:3363984.

    Én is csak Boldog Szülinapokat kívánni jöttem fel - globálisan mindenkinek - néhányan találkoztunk is, sajna A BB csajok betegek lettek

     

    Köszönjük a jókívánságokat, már minden készen áll az óvodára, reggel megyünk először.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (63983)
    2007-10-22  19:37
  19. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. október 22. 19:3763983.
    boldog szulinapot Noemi!

    nalunk is megvolt ma a "zsur", veletlenul emeletes tortat sutottem. azert veletlenul, mertolyan amator vagyok, h nem tudom,mennyi teszta kell egy tortahoz, es igy annyi lett,hogy lett egy nagyobb meg egy kisebb. mivel a kremet is jol eltuloztam (1 kilo csokibol, hahaha ), ezert aztan mar csak szepen fel kellett epiteni az egeszet,mint egy hazat. rossz a fenykepgepunk, es apam fotozott,majd ha kuld kepet, rakok fel! mindenki szuperul erezte magat, es a morzsasutinek is volt sikere. anyosmnak is mazlija volt,mert a 90 napos dietajaban pont a tortaevos naja volt ma
    aztanremelem, jol elfaradtak a bogyok, es idoben akarnak ma aludni. kene nekem egy kis nyugi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_941875
    Torolt_felhasznalo_941875
    2007. október 19. 14:2463982.

    Sziasztok!!! 

     

    Húúú, már nagyon-nagyon régen jártam erre, remélem mindenki jól van!

    Nagyon köszönöm a köszöntést Jázmin nevében is, nem is gondoltam, hogy még emlékeztek ránk! 

    Jázmin hétfő óta ovis, egyelőre nagyon tetszik neki, remélem ez így is marad!!!! Ma éppen fényképezés volt náluk, kiskirálylány volt. 

    Csatolok képeket, hogy lássátok, már mekkora az én kis ovisom és kicsit visszaolvasgatok és megnézem én is a képeket!

     

    Puszi Mindenkinek!!!! 

    Anita

    előzmény:
    Flapje (63978)
    2007-10-13  11:08
  21. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. október 14. 13:2663981.
    hmmm, ez jol hangzik, korul fogok nezni alaposabban a sutes-hozzavalok polcainak a boltokban. jo lenne talani... egyszerunek hangzik.
    előzmény:
    Flapje (63980)
    2007-10-14  11:44
  22. 2007. október 14. 11:4463980.
    Holly, én is azt hittem, hogy elbénázom majd az autót, de hidd el, nem olyan nehéz, mint amennyire gondolnád Szerintem próbáld meg, gyakorolj, akár gyurmával
    Nekem van egy tömény krém receptem, bár nem tudom, hogy be tudod e szerezni hozzá az összes hozzávalót. A lényeg ugyanis a speciális cukrásztejszínen van, amit nálunk por formában lehet kapni (Dr. Oetker). Ehez vizet kell adni, habverővel felverni és egy nagyon sürü krémet kapsz. Ebbe kell porcukrot tenni, majd egy vajat habosra keversz, és ehez hozzáadod a tejszínt. Aztán ezt a krémet lehet különböző ízüre csinálni, én kakaóport és kókuszreszeléket tettem bele, de lehet pl. olvasztott csokit is tenni bele.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (63979)
    2007-10-14  10:23
  23. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. október 14. 10:2363979.
    utolagosan is sok boldogsagot Jazminnak!

    huuu, h micsoda gyonyoru tortakat tudtok ti csinalni! en meg ugy gondoltam, h mardok a jol bevalt Lianna fele kakaos tortalapnal, de mivel Koni csokitortat kert, truffelkremet teszek bele. csak elobb ki kell probalnom, milyen hozza a recept. mert a pudingos kremeket n em szeretik paran a csaladban, ezert kell valami tomenyebb. aztan leontom majd tortabevonoval. de a dekoraciorol egyelore fogalmam sincs . asszem lovat kene ratenni a lovasklub matt, ami most nagy kedvenc. de hogyan??!! Flapje modszerehez en nem vagyok eleg ugyes sajna.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. október 13. 11:0863978.
    Sziasztok!

    Boldog születésnapot Sasta Jázminjának!

    Lianna, na és milyen volt a buli? Igazi gyerekzsúr volt? Mesi biztosan örült a tortájának A marcipánt is magad készítetted?
    Mesi nagyon ügyes, hogy már az első nap ilyen jól ment neki az oviban. Midas az első nap sírt, mikor eljöttem, igaz csak 5 percig tartott
    előzmény:
    Lianna (63977)
    2007-10-13  10:14
  25. 2007. október 13. 10:1463977.
    Sziasztok!
    Nagyon szépen köszönjük mindenkinek! Tegnap délután tartottuk a zsúrt, nagyon élvezték a gyerkőcök. A tortát én gyártottam, életem első marcipánmázas tortája, nem tökéletes de az enyém! A virágokat és a törppapa figurát a férjem csinálta.

    Tegnap megvolt az első ovis napunk, nagyon élvezte Mesi! Az ovónéni csak jókat mondott, sokat rajzolt, énekelt, verset mondott a többieknek. Egyáltalán nem sírt, sem amikor ott hagytam sem utána. Hétfőn is akar menni!

    Remélem mindenki jól van, Kismanó, nektek jó pihenést!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top