Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 okt-nov. babavárók

Torolt_felhasznalo_605953
Torolt_felhasznalo_605953
Létrehozva: 2004. március 12. 16:55
Úgy látom, hogy ilyen topic még nincs, pedig sokan a napokban tudtuk/tudjuk meg, hogy új élet fogant meg bennünk. Remélem, hogy jó kis csapat fog összegyűlni :-)
  1. Torolt_felhasznalo_590895
    Torolt_felhasznalo_590895
    2007. június 6. 12:2963876.

    Nalunk most nagy a szerelem.

    Akos ma egesz delelott szeretgette Melcsit. etette, puszilgatta, foleg a hasat. Melcsi alig bir menekulni a tuzott szerelem elol... neha meg kell mentenem az eletet.

    Akos ma delelott baleset nelkul alsonadragozott... jatszin is ugy voltunk...  .

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199536 (63875)
    2007-06-05  13:42
  2. Torolt_felhasznalo_199536
    Torolt_felhasznalo_199536
    2007. június 5. 13:4263875.

    Köszi a válaszokat. Én is az időben reménykedem csak, mert egyelőre elég nehéz elviselni. Sajna én nem nagyon tudok kettesben lenni Gergővel, csak míg délelőtt fél órát alszik a kicsi. Rájuk hagyni a vitát nem merem, mert Gergő kb kétszer olyan nehéz mint Eszti és elég durva tud lenni, ha hagynám komoly kárt tudna benne tenni. Anyósom szerint az apja ugyanilyen volt a húgával, amíg a húga jól meg nem tépte egyszer a haját. Az a fura, hogy amikor a bébikompban van Eszti inkább tekinti partnernek és hülyéskednek mint mikor négykézláb megy. Lehet, hogy zsákmányszerző ösztöneit izgatja ilyenkor a hugi? De azért gondolkodom, hogy megnézetem egy pszichológussal, mert a többiekkel is nagyon durva, nem csak a tesójával.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590895 (63871)
    2007-05-31  22:46
  3. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2007. június 2. 14:3463874.

          Boldog Szülinapot Lujzinak!    

    Ebadta, tök jó, hogy jöttél! Gratu a picúrhoz. Noémi a kutyával meg a papagájjal genyáskodik néha, főleg "szeretetből", tehát nem mert bántani akarja őket, csak úgy eszébe jutnak dolgok, és nem méri fel a tettei következményeit még kicsi ehhez. Én olyankor általában lefogom, megfogom, hogy ne tudjon semmit csinálni, a szemébe nézek, és elmondom neki, hogy nem szeretem, ha a kutyának vagy a madárnak ijedelmet vagy fájdalmat okoz, ez rossz nekik, és én nem szeretem ha szenvednek körülöttem az állatok. Azért vannak ők nekünk, hogy örülhessünk nekik és nem azért hogy kínozzuk. Olyankor abbahagyja. Az a fura, hogy a kutya olyan egzakt kínzásokat szó nálkül eltűr tőle, hogy én a kutya helyében már leharaptam volna a gyerekem fülét ..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (63866)
    2007-05-30  12:34
  4. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. június 1. 11:2563873.

    Nagyon ügyes Melcsi. Gratula neki! Lehet, hogy ő is elindul 1 éves kora előtt?

    Sajna mi nem tudjuk azt megoldani, hogy Apa van Barbival, és mi kettesben csavargunk egy kicsit Bettinával, mert Apa legtöbbször fürdetésre ér haza. Viszont, ha könnyű napja van Apának a cégnél, akkor elviszi magával Bettinát, aki ezt nagyon élvezi. Persze ez is nagyon ritka. Bettina ma is Apával akart menni dolgozni.

    Nálunk is van ez a szeretgetés, és szintén erősebben fejezi ki Bettina, mint azt Barbi elviselné. Viszont Barbi is piszok tud lenni. Ha Bettina leül mellé, akkor elkezdi rugdosni. És ő is féltékeny Bettinára. Oda-vissza mennek a piszgálgatások, de ha rosszalkodásról van szó, akkor ők a legnagyobb cinkostársak.  . Természetesen tele vagyunk szép pillanatokkal is, amikor Bettina bohóckodik Barbinak, és hangosan nevetnek, meg ilyenek. Vagy amikor engem nyúznak, és mászókának használnak. Na, olyankor nagyon nagy az egyetértés köztük.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590895 (63872)
    2007-05-31  22:48
  5. Torolt_felhasznalo_590895
    Torolt_felhasznalo_590895
    2007. május 31. 22:4863872.
    Melcsi tobb mint egy hete kapaszkodas nelkul alldogal, egyre hosszabb ideig...  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590895 (63871)
    2007-05-31  22:46
  6. Torolt_felhasznalo_590895
    Torolt_felhasznalo_590895
    2007. május 31. 22:4663871.

    Holly: Boldog szulinapot Lujzinak  .

    Ebadta: Nalunk is van feltekenyseg, hasonloan mint nalatok. A felallas is azonos, Akos 2,5 eves, Melcsi mindjart 1O honapos. Miota Melcsi nagyon mobil, azota erosodtek fel a feltekenysegi jelek...

    En hasonloan teszek, mint Kismano, probalok nem nagy jelentoseget tulajdonitani a dolognak. (ez persze gyakran nem konnyu) MElcsi is mar nagy zsivany, eros sikitozasaval olykor kiharcolja az igazat...

    nalunk most mar nem a jatekelszedegetes a problema, inkabb az, hogy Akos olykor nagyon megszeretgeti Melcsit, tulsagosan erosen megoleli.... mindig mondom neki, hogy csak addig olelje, amig nem sikit, de persze o tovabb is szorongatna... ilyenkor persze kozbelepek.... neha szeretbol oleli, olykor meg bosszantasbol... hm, hat ez sem egyszeru...

    sok pozitiv valtozast eszrevettem mar Akoson. pl. csak ugy mar nem kap ki semmit Melcsi kezebol, csak ha tenyleg kell neki... (korabban nem volt ritka hogy bosszantasbol mindent elvett tole)

    sokat szeretgeti is a kislanyt, puszilgatja, olelgeti, ha sir probalja felviditani (pl tegnap setakor, Melcsi a varos kozepen unta meg az uldogelest, es eleg eros orditasba kezdett, erre Akos enekelt neki, simogatta, tolcsert nyomott a kezebe, szoval tenyleg mindent megtett, hogy ne sirjon Melcsi....)

    Szoval, ahogy Kismano mondja, az ido majd megoldja....

    En meg annyit teszek, hogy szoktam csak Akossal tolteni a delutant idonkent, amikor csak kettesben vagyunk... addig apukaja setal Melcsivel...

    roviden ennyi...

    szerintem neha nekunk nehezebb ezt elviselni, nem is nekik...

    amugy nem tudom hogy kezelik ezt a problemat pl a bolcsiben, igaz ott egszerubb mert azonosak az eroviszonyok a gyerekek kozott, ayonos koruak, egyszerubb szabalyokat felallitani...

    ja, meg valami... en szoktam azt csinalni, hogy mondom Akosnak, hogy szaladjon at egy masik szobaba a jatekaval, ahol nem piszkalja a Melcsi, ha nagyon belemerul valamibe, de a pici meg epp maceralna....

    ja, es forditott feltekenyseg is van mar, Melcsi is jon bujni, ha epp Akost szeretgetem.... szoval fel van adva a lecke...

    de vajon hogy megy ez tobb gyerekkel????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (63870)
    2007-05-31  10:48
  7. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. május 31. 10:4863870.

    Szia!

    Nálunk is volt és néha még van ilyen probléma. Tanácsot igazából nem tudok adni. Az idő megoldja. Szerencsére egyre kevesebbszer látom, hogy Bettina (2 és fél éves) bántaná Barbit (lassan 1 éves lesz). Barbi sem hagyja magát, és ha kell, akkor megvédi magát. Emiatt Bettina is szokott pityeregni, mert csak most érzi azt, hogy ez neki is fájhat. Ilyen esetekben magyarázom meg neki, hogy Barbinak is fáj, ha bántja. Én hagyom őket, hogy lerendezzék egymás között. Bettina nem érzi azt, hogy mindig ő a rossz, mert nem ugrom rögtön, és szidom le. Barbi pedig nem szokja meg, hogy őt mindig megvédi anya. Barbit "eltiltottam" pár játéktól, amikor elkezdett mászni, így Bettina nem érezte azt, hogy a kisebbnek mindent lehet, csak azért, mert kicsi. Ha valamelyik kiveszi a másik kezéből a játékot, és ebből probléma adódik, akkor vagy elteszem az adott játékot vagy visszaadom annak, akitől elvették.

    A másik dolog, ami megoldásnak tűnt, az az volt, hogy ha Bettina bántotta a húgát, akkor átvittem a másik szobába, és közöltem, hogy nem játszunk vele. Természetesen bocsánat kérés után újra csatlakozhatott hozzánk. A kísértés, hogy kimarad valamiből nagy volt, így már a köv. pillanatban újra együtt játszottunk.

    Ha segíteni nem is tudtam, remélem, megnyugtattalak, hogy nem csak nálatok vannak ilyen "gondok". Teljesen természetes, hogy a fiadnak nehéz elfogadni, hogy már nem csak ő van a középpontban. Adj neki időt!

    Még egy kis szösszenet: Ha Barbi kezére rácsapok, és ezt zokon veszi, akkor Bettina rohan hozzá, és puszilgatja, vigasztalja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_199536 (63868)
    2007-05-30  14:27
  8. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. május 31. 10:2263869.

       "A nap ma olyan fényesen ragyog,
    Ma mindenki azt suttogja: Boldog Születésnapot.
    És azok, akik nagyon szeretnek,
    Sok ilyen szép napot kívánnak Neked."  

    Mi is NAGYON SOK BOLDOG SZÜLINAPOT kívánunk LUJZINAK!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_199536
    Torolt_felhasznalo_199536
    2007. május 30. 14:2763868.

    Sziasztok!

    Már nagyon régen nem jártam erre, talán Grafolka még emlékszik rám és Gergőre. Ő a kisfiam és szintén 2004 októberében született. Azóta lett egy kislányom is, aki most lesz 10 hónapos. Látom, hogy sok helyen van már kistesó, ezzel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni. Gergő mostanában nagyon féltékeny, amióta Eszti is elkezdett aktívan részt venni mindenben, mászik, feláll stb. és azóta nagyon gyakran bántja. Időnként csak rákiált, hogy ne, de ha nem lépek közbe időben, akkor ráüt, ellöki, az arcába kap, meg ilyenek. A szomszéd gyerkőcökkel is elég agresszív, ha mondjuk a játékaira pályáznak. Bevezettünk ugyan szabályokat, hogy egymás kezéből nem veszünk ki játékot, meg cserélni kell, de ez csak akkor megy, ha valaki folyamatosan mondja neki és rákényszeríti, hogy megcsinálja. Egyébként ,ha nem tetszik neki valami rögtön odacsap. Nem tudom, hogyan szoktassam le erről a verekedésről, mindig elmondom, hogy nem szabad, fáj neki, néha én is ráütök, ahogy ő csinálta és mondom, hogy neki is így fáj, mondtam, hogy inkább szóljon nekem, hogy vigyem el az Esztit, ha a játékaihoz közelít, de ne üsse meg, de semmi sem hatásos. Rakás nevelési könyvet elolvastam, de sehol semmi használható. Néha ugyan felcsillan a remény, mert hülyéskedni már elkezdtek együtt vagy a rosszaságban is partnerek, de résen kell lennem, hogy nehogy kárt tegyen a kicsiben. Van valakinek valami ilyen tapasztalata és esetleg olyan módszer, ami bejött?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2007. május 30. 13:4963867.
    Sziasztok!

    Boldog szülinapot az 1 éves Lujzátoknak holly! Ha lehet, majd képeket is tegyél fel róla, meg Koniról is!

    Most nem nagyon tudok írni, mert itt van anyum, de holnap már megy vissza, majd utána összeszedem magam és pötyögök
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (63866)
    2007-05-30  12:34
  11. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. május 30. 12:3463866.
    sziasztok,
    jelentem, Lujza tegnap volt egy eves .
    es meg messze van ajarastol . vizsont szavakat utanoz, persze csak parat, es amennyire birja .
    a szulinapi tortaval volt egy kis gondom, majd irok is privit Liannanak, ha idovel jobban alunk. gyerekek megint nathasak, immaron harmadszor .
    remelem, tobbiek mind jol vagytok!!!!!!!!
    bocsi a ritka latogatasert, lesz ez meg maskepp is
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2007. május 26. 22:1963865.

    IRIIIIIIIIIIIIIIIGY! A szobatisztaságért...

     

    Gratu Norbinak is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843902 (63864)
    2007-05-26  22:11
  13. Torolt_felhasznalo_843902
    Torolt_felhasznalo_843902
    2007. május 26. 22:1163864.
    Sziasztok

    megvagyunk mi is,csak kb. 3hete szenvedünk egy virusos betegséggel,hol meggyógyulunk hol visszaesünk.. mindenki egyszerre volt beteg...de most már jobban vagyunk....csak keveset alszom,mert Norbertem felkel éjszaka a nagy melegben szopizni...most voltunk félévesek.jelentem 8.5 kiló és 72cm most két hete kezdtük el a hozzátáplálást ,eddig minden ok.
    Vivien több mint egy hete szobatiszta,uton utfélen megállunk pisilni éjszakára se akar pelust felvenni,de azért én mondom neki,hogy nembirja ki reggig,mert nagyon sokat iszik és ebböl adodoan sokat is pisil,megérti
    sok pusza mindenkinek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2007. május 26. 21:2463863.

    Én Noémivel "zsidóskodni szoktam" ha már nem bírom a sok miértet. Visszakérdezek: szerinted miért? Na ebből aztán kerekednek érdekes dolgok. a legnépszerűbbb válasz: Mert matityutyu. (vagy matihutyu, attól függ, hogy van kedve hangsúlyozni) Aztán a másik népszerű válasz: mert karácsony volt.

    Ezek a válaszok BÁRMIRE alkalmasak...    

    Noémi már nem dadog, illetve csak néha. Nagyon nagyot kirándultunk ma.
    Veronika "öregasszonyi" szülinapjára kapta a könyvet    gondoltam, ha már így megöregedett, nem hagyom ki a poént      

    Noémi szétgyalázta szegény macskát Kismanóéknál, annyit nyúzta, hogy szinte egyfolytában a nyomában kellett lenni és magyarázni neki, hogy a macska nem papírból van, nem gyűrhető, húzható és vonható. Iszonyú állatbolond a gyerekünk.

    Ma Leóéknál voltunk, Noémi egész különlegesen jóban van Leonárddal. Elképesztő számunkra, ahogy ez a két gyerek szereti egymást. AAnna is mondja, hogy egyik gyerek sincs olyan hatással Leóra, és ez fordítva is igaz, Noémi is nagyon szereti Leót.

    Elizának is sok boldogságot a kétgyerekesnek   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590895 (63858)
    2007-05-22  21:00
  15. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. május 25. 08:2763862.

    Sziasztok!

    Tegnap meglátogatott minket Noémi és Grafolka. Noémi nagyon tündéri volt. Csináltam róla képet, majd felteszem. Hihetetlen, hogy mennyire besűrűsödött a haja. Nagyon szépen és érthetően beszél, és egyáltalán nem dadog. A macskánkért odavolt teljesen. Annyira édesek voltak Bettinával, ahogy egymást utánozták. Majd kicsit később lenyűgözte őket a mese, amit Grafolka olvasott nekik. Grafolka is csini volt. Én kaptam egy könyvet: Veronika meg akar halni  címmel. Beleolvastam, és már így az elején tetszik. Majd, ha a lányok ebéd után alszanak, akkor jobban belemélyedek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2007. május 24. 08:4563861.
    Sziasztok!

    Mi is boldog névnapot kívánunk Elizának!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (63860)
    2007-05-24  08:29
  17. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. május 24. 08:2963860.
      Nagyon Sok Boldog Névnapot kívánunk ELIZÁNAK!!!! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. május 23. 21:5863859.
    na, figyi, mire szamithatsz meg
    hugom es kislanya:
    -most gyorsan elrakjuk a jatekokat, jo, segits te is.
    -miert kell osszerakodni?
    -hogy szep rend legyen.
    -MIERT SZEP A REND?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590895 (63858)
    2007-05-22  21:00
  19. Torolt_felhasznalo_590895
    Torolt_felhasznalo_590895
    2007. május 22. 21:0063858.

    Gratula Bettinanak  .

    Nalunk a kicsi hizasnak indult. Most, hogy mar hat foggal rag, es beleeszik szinte mindenbe, ragad rajta valami.... de nem tudom mennyi kilo pontosan, mert nem merem.

    Akosnak Miert? - korszaka van. Neha eleg faraszto kielegito valaszt adni minden miertre...

    -Miert kell aludni?

    -Mert faradt vagy.

    -Miert vagyok faradt?

    -Mert sokat jatszottal.

    -Miert jatszottam sokat?

    -Mert szeretsz jatszani.

    -Miert szeretek jatszani?

    -Mert az jo dolog.

    -Miert jo????

    -  

     

    Ma Aki nem aludt.. de jol birta. Melcsi meg csak egyet... o meg nem jol birta.... amugy jol vagyunk....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (63856)
    2007-05-22  11:07
  20. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2007. május 22. 14:0663857.
    sziasztok,
    bocsi, de idohianyban szenvedunk kisse, hugomek itt vannak anyueknal ugyanis, es folyton jovunk-megyunk. es tobbeknek a heten jutottunk eszukbe, akiket pedig honapok ota vartunk, na mindegy. szoval ez van. tul nagy valtozasok nincsenek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2007. május 22. 11:0763856.

    Sziasztok!

    Csak pár pillanatra ugrottam be. Azt szeretném elújságolni, hogy Bettina végre átlépte a 10 kg-t.  Annyira örülök ennek.   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2007. május 20. 22:3363855.

    Ma kb 3 óra hosszatt egyedül voltam vele. EGYÁLTALÁN nem dadogott. Hazajött az apja átugrott a nagymama, átjött az unokanővérem, és máris azonnal dadogott. Este a meseolvasáskor is dadogott. Most még a meséket is kigyomlálom, hogy csak a totál ártaltan DVD-k maradjanak elöl... és bízom abban, hogy a bújás tényleg elég. Újraolvasom a Gordon módszerről szóló könyvet... (aki nem ismeri, annak ajánlom, Hollynak már tuti megvolt az élmény   )

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590895 (63854)
    2007-05-20  20:57
  23. Torolt_felhasznalo_590895
    Torolt_felhasznalo_590895
    2007. május 20. 20:5763854.

    Sziasztok,

    Balatonon hetvegeztunk a picikkel nagyszulok icipici nyaralojaban. Nagyon jo volt. Akos elvezte igazan, funyirozott egesz nap. Melcsivel meg nehezebb volt, mert o meg nem megy, de a kertben egy pokrocon eljatszogatott.... Sogornom is velunk volt, sokat jatszott/vigyazott Akosra. Nagyon osszenottek a het vegere....

    most a nyarat tervezzuk. Volt mar valaki Sarvaron koztetek? Milyen?

    Grafol: Jo hallani Noemirol. Szep nagylany lehet mar. Dadogashoz nem ertek... mindenestre a sok bujas, szeretgetes csak hasznalhat....  remelem ahogy jott ugy elmulik...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_886483 (63853)
    2007-05-20  08:36
  24. Torolt_felhasznalo_886483
    Torolt_felhasznalo_886483
    2007. május 20. 08:3663853.

    Csak gondoltam, beköszönök  
    Túlvagyok 2 vizsgán, és amúgy minden OK körülöttünk. Noémi kicsit dadog, ami eléggé aggaszt engem, most egy hónap nagyi-stopot vezettünk be, itthon megoldunk mindent amit csak lehet, mert attól tartunk, hogy a számos tántik és szomszédasszonyok sokasága miatt Noéminek folyton tökéletesnek kellett lennie és ez megviselte a lelkét. Szerintem ettőldadog.
    Itthon viszonylag visszafogjuk a programokat, a saját kertünkben és a közeli játszótéren játszunk - bár ma délután kimegyünk azért a kerületi majálisra - nincsenek extra programok, csak sok mesélés, bábozás, és bújás. (Amúgy ha velem van, akkor velem nem is dadog annyira, de az apjának, idegeneknek és a nagyszülőknek igen. Nagyon aggaszt a dolog, bár csak kb 1 hetes ügylet..)
    A szobatisztaság ügy totál felfüggesztve. Lehet, hogy a maminál ez is túlságosan előtérben volt? Én most még csak szóba sem hozom ...
    Ha valakinek van ilyen tapasztalata, akkor szívesen fogadom! (Noémi egyébként választékosan beszél és tényleg mindent mond, rettentő sok dalt és mondókát ismer, vannak kedvenc DVD meséi, amiket néz, TV-t nézni változatlanul nem szeret.)

    Visszaolvastam egy kicsikét, hatalmasat nőttek a gyerekek! Mesbelien szépek, és a kisebbik kiscsajok egyszerűen elmondhatatlan, milyen klasszak a képeken! És rettentően ügyesek, nagyon sokat fejlődtek. (És mi is boldog névnapot kívánunk mindenkinek, akinek azóta volt ..)

    Midas még mindig a kedvencem és Emma hihetetlenül csillagszemű. Barbi pedig elindult? Mit nem halloookk!  

    Most elmegyünk vásárolni, és út közben meglesem, nyitva van-e a mosoda, mert a vizsgák miatt egy kicsit elmaradtama takarítással. Leómár jól van, Aanna bölcsibe tudta beíratni, óvodába sajnos nem   Noémit úgy néz ki felveszik az óvodába. Ő is nagyon ügyesen viselkedett az óvónénikkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_605953 (1)
    2004-03-12  16:55
  25. Torolt_felhasznalo_590895
    Torolt_felhasznalo_590895
    2007. május 18. 14:0663852.

    Kismano: Melcsi osszesen nem alszik egy nap ket es fel orat.  . Pedig ejszaka sem alszik hosszan... (Akos detto, hat vegulis tesok vagy mi)

    Melcsi kettot alszik, mostanaban. Delelott fel orat, delutan masfelet. De amikor egyet aludt akkor is csak masfelet sikerult neki... uh maradunk a kettonel, mostanaban osszejon mindketto... Csak ezek az ejszakak.... Igen, valoszimu nem sok koze van a fogakhoz, de valamire fognom kell  .

    Akos meg azzal szorakozik, hogy Melcsit dumaltatja, mondja neki, hogy mondja, baba, meg dede, meg mama, meg NEMM.... aztan persze Melcsi nem mindig mondja, Akos meg maceralja...

    Akos is sokaig rosszul hasznalta a szemelyes nevmasokat... aztan egyszercsak jol.... nem emlekszem a valtasra... gondolom rajott, hogy mi nem ugy mondjuk. Meg sok mindent, amit rosszul hasznal, egyszercsak jol mondja....

    Akos tegnap kapott kisbiciklit. Kis potkerekekkel... Na hat ugy teker, hogy csak na.... nem gondoltuk volna.. mar egy ideje mondogatta, hogy o szeretne, meg a hazunk kozeleben van egy biciklisbolt es ott mindig nezegette a kiallitott bicikliket... hat teljesult a kis vagya...

    tok edes volt delelott, mert mondtam neki setakor, hogz most nem tud biciklizni, mert nem tudok babakocsit tolni, meg  ra is vigyazni, amikor teker, uh csak a kismotorral johet.... es egyaltalan nem hisztizett, pedig nagy ujdonsag neki meg a cajga... majd delutan megyunk tekerni...

    Melcsit most nem mutatott semmi ujat. Tovabbra is butorok mellett megy, igaz egyre batrabban, meg neha elengedi, es csak ugy all... meg konyvekben mutogat a kepekre.. es imadja a kutyakat... konyvekben is, utcan is... a kutyaugatasra meg naaaagyon figyel... szinte kiesik a jatek a kezebol, ha ugatas hallatszik be az ablakon...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (63851)
    2007-05-18  08:38
9 10 11 12 13

Címlap

top