Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Paleolit táplálkozás

eva74
Létrehozva: 2010. február 15. 08:33

Sziasztok,

 

Próbálta közületek már valaki ezt az életmódot? 

  1. 2010. február 19. 09:34301.

    "ha még a többezer év előtt több millió évig nem fogyasztott az ember gabonát, ámbár ez így ebben a formában valószínűleg nem igaz"

     

    10-15 ezer évvel ezelőtt nem fogyasztottunk.

     

    Búza:

    9-10 ezer éve termesztik

     

    A rozs eredetileg gyomnövény volt.

     

    http://www.mult-kor.hu/cikk.php?id=5705

    a leletekből kiderült, hogy a Genezáret-tó vidékén élő kőkorszaki emberek 23 ezer évvel ezelőtt hús mellett fűmagokat, valamint makkot, mandulát, pisztáciát, vad olajbogyót, fügét, málnát és szőlőt is fogyasztottak.

     

    még:

    http://kertpark.blogter.hu/276190/anatoliaban_t ermesztettek_a_legregibb_gabonat

     

    Vagyis, ha ennék korábban fogyasztott is az ember gabonát (inkább fűmagokat), azt olyan minimális mennyiségben tette, mint ahogy manapság mi a szarvasgombát fogyasztjuk.

    előzmény:
    Edith7 (296)
    2010-02-19  08:44
  2. 2010. február 19. 09:09300.
    Egyébként nem is néztél utána vagy kaptál infókat arról, hogy garantáltan tiszta zabot hol lehet beszerezni?
    előzmény:
    Vitosa (290)
    2010-02-19  00:15
  3. 2010. február 19. 09:02299.

    netről, nem saját:

     

    Mandulatej 1.

     

    25 dkg mandula

     

    A mandulát meghántoljuk (felforralt vízbe dobva a szemeket ez rövid áztatás után könnyen elvégezhető), majd ledaráljuk, és 1 liter forró vízzel leöntjük (55 °C-ra elég felmelegíteni a vizet). Egy óra állás után átnyomkodjuk, ízlés szerint mézzel, vaníliával ízesíthetjük. 

     

     

    Kókusztej 1.

     

    Hozzávalók:

    10 dkg kókusz 

    1 ek. méz 

    1/2 liter víz 

     

    A kókusz reszeléket 1/2 liter forrásban lévő vizzel leforrázzuk hagyjuk 10 percig állni és utána átszűrjük.

    előzmény:
    Edith7 (297)
    2010-02-19  08:47
  4. 2010. február 19. 09:01298.

    Igen, ha a laborban megvizsgálsz pár szem zabot: nincs benne glutén.

    DE HA A BOLTI zabpelyhet vizsgálják, amelyet búzatermékeket is előállító üzemben dolgoznak fel, akkor találsz benne glutént.

    A neten ezért vannak gluténtartalomról szóló cikkek, mert a boltokban ezek a termékek elérhetőek, ezek a "szennyezettek" a nagyközönség számára.

    ha tiszta zabot akarsz, akkor alternatív, kiskereskedelmi utakat kell bejárnod érte.

     

     

    "Még mindig nem értem, hogy a többezer éve fogyasztott gluténtartalmú gabona miért méreg szerinte"

     

    Figyi: tényleg nem tudom én sem leírni másképp, mint ahogy a 266-ban van. A glutén egyfajta méreg. Bekerülve a szervezetbe, áthaladva a bélfalon, ellentámadásra készetei az immunrendszeredet. Kérlek olvasd már el azt a hsz-t, pliiiiiiiiiiiiiiiiz

    előzmény:
    Edith7 (296)
    2010-02-19  08:44
  5. 2010. február 19. 08:47297.
    Kérem a receptet...))) A kókuszreszelék áztatása nem igen jött be, biztos van még valami, amitől jobban sikerül. Szeretem a kókusz ízét. (a kapható kókusztejportól meg elvette a kedvem az összetevők felsorolása...)
    előzmény:
    customer (295)
    2010-02-19  08:42
  6. 2010. február 19. 08:44296.

    Nézd nem vagyok szakember, de: ahhoz hogy egy laborban megvizsgáljanak pár szem zabot, nem kell különösebb előkészület meg Hamupipőkézés, hogy az a fél marék mag zab legyen és ne maradjon benne búza, akármi. Úgyhogy ez elég vicces érv számomra, pedig én is olvastam. Egyszerűen nem hiszem el, hogy képtelenek tiszta zabot vizsgálni gluténre.... Tehát ezt nem magyarázza be nekem senki, még Szendi sem. Abban viszont egyértelműen igaza van, hogy túl sok szénhidrátot fogyasztunk és ez a "túl sok" egészségtelen és mindenféle problémát okoz a megnőtt fenekünkön kívül is. De az elég és szükséges mennyiség nyugodtan lehetne megosztva a gyümölcsök és gabonák között, mert úgy lenne egyensúlyban, ha nem lenne kifogása a glutén ellen. Még mindig nem értem, hogy a többezer éve fogyasztott gluténtartalmú gabona miért méreg szerinte...akkor sem értem, ha még a többezer év előtt több millió évig nem fogyasztott az ember gabonát, ámbár ez így ebben a formában valószínűleg nem igaz---mármint ha elfogadjuk a több millió (én elfogadom!) évet, de az egy másik topik témája lehetne.

    (most sajnos el kell mennem)

    előzmény:
    customer (293)
    2010-02-19  08:31
  7. 2010. február 19. 08:42295.

    A rizstejet te hoztad fel, hogy drága, én csak adtam neked egy házi receptet hozzá, - én nem alkalmazom ezt, a kókusztej viszont abszolút paleo, arra is van receptem, ha érdekel.

     

    És mégegyszer mondom: nem elsősorban a szénhidráttartalom miatt tiltólistás bármilyen tejtermék, gabona, hanem bizonyos fehérjéi miatt, amelyek közvetve beavatkoznak az immunrendszer működésébe.

    Ld újra a 266-ost.

    előzmény:
    Edith7 (294)
    2010-02-19  08:34
  8. 2010. február 19. 08:34294.

    Köszönöm a receptet, érdekes: szóval a rizs leforralt főzőleve a rizstej. Ez valami olyasmi "találmány" lehet a rizstermő vidékeken, mint itthon némely országrészben a krumpli vagy a tészta főzőlevének felhasználása bizonyos levesekhez. Igazából a spórolós főzés  eredménye, hogy nem vésznek kárba a főzés közben kilúgozódó hasznos tápanyagok.

    Nincs erőm visszaolvasni: akkor most a paleo diéta engedi a rizstejet? Rizst meg nem?Miért? Főzés közben nem kerül szénhidrát a főzővízbe? Ezt azért valahogy nem tudom elképzelni.

    előzmény:
    customer (276)
    2010-02-18  15:36
  9. 2010. február 19. 08:31293.

    "Egyébként még mindig nem fogom fel, hogy  a topik címadó diétája, miért pont a zabot engedi, végülis a diétázók nem gluténérzékenyek, pusztán gabonafélékből származó szénhidrátot nem akarnak fogyasztani számomra meglehetősen fura indokból."

     

    Légyszi EDITH7 nézd meg a 266-os hsz-t.

     

    Nem a szénhidráttartalom miatt elsősorban, hanem a gluténtartalom miatt nem javasolt a gabonafélék fogyasztása. Vagyis bizonyos FEHÉRJÉK miatt.

    A szénhidráttartalom is szempont, Szendi azt mondja, hogy nincs szükség annyi szénhidrátra, amit bevisz az átalember.

     

     Másodsor: a paleo étrendet követők nem feltétlenül "diétázók", nem a fogyás a cél, bár annak megfelelően összeállítva arra is alkalmas, hanem az EGÉSZSÉG. 

     

     

    Harmadszor. tényleg azért engedi a zabot, mert garantáltan tiszta formában NEM TARTALMAZ GLUTÉNT. Hiába linkeled meg az ennek ellenkezőjéről szóló cikkeket, mivel a legtöbb zabviszgálat során nem tiszta zabot vizsgáltak.

    előzmény:
    Edith7 (291)
    2010-02-19  08:02
  10. 2010. február 19. 08:20292.

    Sziasztok,

    Bigacsiga számomra nagyon hasznos volt ez a link. Köszönöm.

     

    Tej elhagyásában van valami. Annó amikor 90 napos diétát csináltam,max.5 naponként ittam tejet illetve fogyasztottam szénhidrátot látványos volt nálam a fogyás. Majdnem 40 kg-ot fogytam kb. fél év alatt. Na de amikor visszatértem a normál étkezéshez illetve elkezdtem a lombikozást is röpke 50 kg jött rám. borzasztó még leirni is,de így van. Egyszerűen tanácstalan vagyok, hogy mit csináljak. Tejet végülis el tudnám hagyni, mert max. reggeli kávéhoz iszom illetve főzés sütésnél használom. Kefir, joghurtot is simán el tudnám hagyni, nem okoz problémat. Sajtot szeretem, de engedi is enni viszont a túrót nem értem miért nem engedi, mert ha jól tudom, az is valahogy szétválasztják a savótól. Régen amikor megaludt  a tej, akkor fölforralták kettévált  savóra és túróra,utánna lecsepegtették és túróként fogyasztották.

    előzmény:
    bigacsiga2 (289)
    2010-02-18  23:53
  11. 2010. február 19. 08:02291.

    Valami fura dolog van ezzel a zabbal, hogy ennyi vitáznak miatta... Nézd meg ezeket: glutén zabban

    De józan ésszel átgondolva is, már miért ne lenne benne sikérfehérje, ami jellemző a gabonákra, ami a zab is? Egyikben több van, másikban kevesebb, a zabban kevesebb, de van.

    A lisztérzékenység kegyetlen betegség, sajnálom....egyszer engem is megijesztett a doki a lányom miatt, azzal kezdte, ha megjön az eredménye és pozitív, azonnal felhív, hogy vegyem meg az addig kinézett kenyérsütőgépet...de nekünk szerencsénk volt.

    Egyébként még mindig nem fogom fel, hogy  a topik címadó diétája, miért pont a zabot engedi, végülis a diétázók nem gluténérzékenyek, pusztán gabonafélékből származó szénhidrátot nem akarnak fogyasztani számomra meglehetősen fura indokból.

    előzmény:
    Vitosa (290)
    2010-02-19  00:15
  12. 2010. február 19. 00:15290.

    Engedj meg egy megjegyzést, csak a pontosítás kedvéért.

     

    A lányomról most derült ki, hogy lisztérzékeny, ezért nagyon sokat olvasok most a témában, igyekszem okosodni, és épp a héten beszéltem a dietetikussal is. A zab valóban nem tartalmaz glutént, viszont a feldolgozás során szennyeződhet más gabonákkal, ezért csak akkor eheti egy lisztérzékeny ember, ha igazoltan nem történt keresztszennyezés.  Miután ezt nagyon nehéz bizonyítani, így inkább nem szokták javasoli a fogyasztását.

     

    előzmény:
    Edith7 (273)
    2010-02-18  14:40
  13. 2010. február 18. 23:53289.
    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  14. 2010. február 18. 23:20288.

    http://www.femina.hu/fogyokura/heti_2_kilot_is_ledobhatsz _a_paleo_dietaval

     

    itt van egy minta étrend is.

    Nem olyan vészes.

    Olyan, mint a 90 napos fehérje napja.

     

     

    előzmény:
    eva74 (1)
    2010-02-15  08:33
  15. 2010. február 18. 16:33287.

    Még egy érdekes idézet (Szendi G):

    "Lesznek új étkezésének ellenzői. Egy átlagdietetikus erre az étrendre biztosan azt mondaná, hogy teljesen egészségtelen, holott az emeberiség 2,5 millió éven át ezt ette és egészséges volt. Amitóa az emberek a dietetikusok tanácsait követik, egyre betegebb lett a világ.

    (...) javaslatomra áttért a paleolit étrendre, majd a biztonság kedvéért elment megméretni, valóban van-e inzulinrezisztenciája. Volt. A dietetikus nagy komoly arccal leült vele szemben és így szólt: "Most meg kell beszéljük, mennyi kenyeret ehet ezentúl" (..) A beteg azt felelte, hogy minek, különben is az ősember sem evett gabonát. erre a dietetikus, eme nagy tudatlanság hallatán, még megbocsátóbban mosolygott és azt felelte, ez tévedés, az ősember is rágcsált vadbúzát."

    Nos így állunk. Amikor vákuum van, akkor kitöltjük hiedelmekkel." 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2010. február 18. 16:24286.

    Igen, ez a bécsi szelet :)

    Mondom, maradj ennél nyugodtan :)

    Itt nem térítés folyik, nem kell ellenkampányolnod.

    csak beszélgetünk, de úgy nehéz, ha folyton azzal jönnek mások, hogy szerintük csak az normális, amit láttak már a nagyszüleiktől is..

    előzmény:
    Macaroon1 (285)
    2010-02-18  16:22
  17. 2010. február 18. 16:22285.
    előzmény:
    Macaroon1 (283)
    2010-02-18  16:21
  18. 2010. február 18. 16:22284.
    Akkor ne próbáld ki.
    előzmény:
    Macaroon1 (283)
    2010-02-18  16:21
  19. 2010. február 18. 16:21283.
    Figyelj már a rántott húsnak az a lényeg amit leírtam, ha azt kívánom nem tudom mással helyettesíteni és nem is akarom. Amit írsz az finom, de nem rántott hús, főként nem bécsi szelet.
    előzmény:
    customer (281)
    2010-02-18  16:16
  20. 2010. február 18. 16:19282.

    A vizsgálatok szerint, a zab, ha nem szennyezték búzával, más gabonával, akkor nem tartalmaz glutént.

    De tényleg :)

    Még a gluténérzékenyek is fogyaszthatják, ha garantáltan (!) nem szennyezett.

    A zab nem része elvileg a paleolit étrendnek, de ennyi kompromisszum megengedhető.

    Isteni muffinokat lehet gyártani a hozzáadásával, pl mákkal, almával, stb, és megoldja a reggeli gondját.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (278)
    2010-02-18  16:03
  21. 2010. február 18. 16:16281.
    Pórbáld ki. Ha nem ízlik, akkor maradj a réginél.
    előzmény:
    Macaroon1 (280)
    2010-02-18  16:13
  22. 2010. február 18. 16:13280.
    Igen elhisszük, hogy nagyon finom, csak hogy a bécsi szeleten kenyérmorzsa van és a lényege hogy bő olajban sütjük, sok sok olajban, vékony bundával, akkor hólyagosodik fel a drága és lesz olyan mint az osztrák éttermekben. AZ a rántott hús, amit te írsz egy alternatív megoldás.
    előzmény:
    customer (265)
    2010-02-17  22:03
  23. 2010. február 18. 16:12279.

    Igen az.

     

    A tegnapi étrendemhez még annyit Customernek, hogy nem fogyókúra volt!!! Hanem helyes táplálkozás ami mellett mellesleg leadtam 14 kilót. Én így eszem, mértékkel, egészséges ételeket, adalékanyag mentesen, ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299877 (270)
    2010-02-18  13:39
  24. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 18. 16:03278.

    Én úgy tudom,hogy a zab alapból tartalmaz glutént,mint a búza.

     

    Én isteni mandulatej rceptet tudok:

     

    negyed csésze mandulát beleteszünk forrásban lévő vízbe kb. fél percre,azután kivesszük és lehámozzuk a héját,majd egy bögre vízzel összeturmixoljuk,és átszűrjük szitán.

    Nagyon fincsi!

     

    Én még a rízstejet nem próbáltam,elég macerásnak tűnik,de majd kipróbálom egyszer.

    előzmény:
    customer (276)
    2010-02-18  15:36
  25. 2010. február 18. 15:37277.

    Nem mondtam, hogy jó, azt mondtam, hogy "jobbnak" érzi, mert ő is így mondta.

    A valóságot írtam le: az inzulinreakcióról.

    előzmény:
    Vitamanó (275)
    2010-02-18  15:34
  26. 2010. február 18. 15:36276.

    De miért olyan nehéz elhinni, hogy a zab búzával szennyezett?

    Az egyes feldogozóüzemenk sokszor azt nem tudják megoldani, hogy más allergéneket kiszűrjenek 100%-os biztonsággal, akkor ez miért olyan elképzelhetetlen?

    Hányszor olvasod egy termék oldalán, hogy nyomokban mogyorót tartalmaz...? Ugye sokszor..

     

     

    Rizstej házilag

     

    1 kg barnarizs

     

    1 kg rizst kb. 2, 5-szeres vízzel felteszünk főni. Amikor a víz tejszerű állagú lesz (kellően sűrű, fehéres-barnás színű), akkor leöntjük a rizsről, és új vizet öntünk a rizsre, majd továbbfőzzük. Mindezt addig ismételjük, míg a rizs "ad tejet". Egy kiló rizsről 3 óra alatt körülbelül 3-4-szer tudunk vizet cserélni, és összesen körülbelül 1, 5-2 liter rizstej nyerhető így. A végén a rizst szitán átnyomkodhatjuk, és ezzel is nyerhetünk még egy kis sűrű rizstejet. 

    A megmaradó rizs sokféle célra felhasználható, kiváló alapanyag például pudinghoz!

     

    (Szendi oldaláról)

     
    előzmény:
    Edith7 (273)
    2010-02-18  14:40
  27. 2010. február 18. 15:34275.
    Olyna jó, hogy te tudod a fórumon keresztül, kinek mi miért jó....
    előzmény:
    customer (261)
    2010-02-17  21:47
  28. 2010. február 18. 14:50274.

    Remélem még visszajössz: Az általad használt alapanyagokból nem tudok összerakni egy spenótot: hogyan főzöd akkor?

    És akkor mégis meg kell kérdeznem, mert itt motoszkál állandóan a kérdés bennem: aki nem beteg, csak ezt az étrendet követi ,az egész életében zabpelyhet és abból készült pogácsát eszik? Úgy értem a többin kívül... Nem valami lelkesítő dolognak tűnik....((((

    A másik: Ha valakinek ez bejön és lesz mondjuk egy már nem anyatejes gyereke, mit ad neki enni? Ugyanezt...?

     

    Van itt még egy linkem, a második cikk folytatását most nem tudom lehívni, talán másnak sikerül...pedig erről már olvastam. Pont azért jutott eszembe, mert a pici gyerekeket említettem az előbb. 

    előzmény:
    Suee (253)
    2010-02-17  19:13
  29. 2010. február 18. 14:40273.

    Felőlem hívhatod inzulinreakciónak is azt, ha zsíros ételt önmagában nem tudok enni, mert rosszul esik...)))) És ezzel nem vagyok egyedül.

    Rízsből házilag rízstejet?Receptet kérek!!!!

     

    Aztán ezt már nem neked, de ne is haragudjatok, roppant viccesnek találom, hogy zabpehelyben azért lehet glutén, mert búzával szennyezett a vizsgálati anyag. Ne......

    Ezt viszont érdemes elolvasni, nem az elején vannak az adatok és az állásfoglalás. Természetesen aki csupán elhatározza, hogy a paleolit diétát követi, mert megnézte és szerinte egészséges, annak nem számít. Aki viszont lisztérzékeny beteg, annak nagyon is!

    előzmény:
    customer (261)
    2010-02-17  21:47
  30. Torolt_felhasznalo_586742
    Torolt_felhasznalo_586742
    2010. február 18. 13:49272.

    Néhány gondolat Sz.G.-től:

     A paleolit táplálkozás nem vallás.

     A mai korban minden embernek saját tudósává kell válni.

    Én a megjelenés után elolvastam a vitatott irományokat a kőkorszaki étrendről,meg az egészséggel kapcsolatos dolgokról.Mielőtt valaki a témában vitatkozni kezd szerintem érdemes elolvasni,minden állítás tudományos kutatásokkal alátámasztva.Persze legyünk óvatosak! Programozó,pszichológus a pasi!!A pszichológiát a számítógép programozása után tanulta ki!...

    Vegetáriánus voltam,bio magvak,házi kenyér,rostok,hidegen sajtot olaj...Állandóan fáradt voltam,gyógyszerekkel sem sikerült a vérszegénységemet elmulasztani.Nem volt mit veszteni...A puding próbája...Nem bigottan,váltottam: mintha kicseréltek volna, a vérképem szuper,a fáradtságom teljesen elmúlt,mellékesen fogytam is.Az én tapasztalatom szerint nem mellébeszélés,de hát rövid ez a néhány hónap.Végülis az Atkins féle cucc is hasonló,s az amerikai nyílván szívinfarktusban hunyt el.Tehát kellenénék kutatások arról,hogy a huzamosabb ideig ősembert játszó civilizáltak milyen erekkel,csontokkal,stb. rendelkeznek.Ha valaki talál ilyet legyenszíves tegye közzé!

    Egyébként reggelire magokból,aszalt gyümölcsökből sütök muffint,ebéd vmi húsétel zöldséggel,salátával-ebből végtelen lehetőség kínálkozik-,a vacsora amit kívánok-tojás vagy gyümölcs vagy valami húsétel vagy sajt.Először nehéznek tünt és korlátosnak, aztán beletanultam és nagyon élvezem,sosem voltam még ilyen kiválóan.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  31. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 18. 13:43271.

    mondjuk nekem nem gáz ez a paleolit étrend, csak a hús... sosem voltam érte odáig, ellenben a tökmagos fornettiért igen :)

     

    vagy úgy kellene csinálni, mint Erich Kastner: Május 35 c. regényében: kis kapszulákat bevenni és csodálatos képeket nézegetni fantasztikus ebédekről :)

    előzmény:
    customer (265)
    2010-02-17  22:03
  32. Torolt_felhasznalo_299877
    Torolt_felhasznalo_299877
    2010. február 18. 13:39270.
    Szendi is scientológus lenne? :) Lenkeiről tudtam...
    előzmény:
    Macaroon1 (198)
    2010-02-17  16:14
  33. 2010. február 18. 13:03269.

    Milyen problémákra gondolsz pontosan?

     

    A zsírral kapcsolatos koleszterinmítoszt már megdöntötték. Az évtizedekig tartó túlzott szénhidrátbevitel okozza. Oké, megint nincs forrásom, szóval lehet vitatkozni. A tojást rehabilitálták, nem az okozza a magas koleszterinszintet. Ha nem ezekre gondoltál, akkor mire?

     

     

    Az emberi szervezet nagyon alkalmazkodóképes a táplálkozást illetően, de csak egy bizonyos határig.

     

     

     Pontosan így van! A magas szénhidráttartalmú ételekkel is!! Illetve a sok  gyorsan felszívódó szénhidrátokkal is!!

    előzmény:
    Edith7 (247)
    2010-02-17  17:54
  34. 2010. február 18. 12:57268.
    A zabnak NINCS gluténtartalma, amikor vizsgálták, nagy valószínűség szerint búzával volt szennyezve (állítólag, forrásom nincs sajnos, esetleg megpróbálok utánanézni). Attól, hogy valami gabona, még nem logikus, hogy glutén is legyen benne.
    előzmény:
    Edith7 (249)
    2010-02-17  18:04
  35. 2010. február 18. 08:52267.

    Még egy, a tejről (szintén Szendi könyvéből):

     

    "... Elin Östman és munkatársai 2001-ben 10 egészséges személyt vizsgáltak tej és tejtermék fogyasztás közben. Kiderült, hogy az alacsony Glikémiás indexű tejtermékek akkora inzulinválaszt váltottak ki, mint a 90-98 glikémiás kenyér (!!) (...) A tejet a borjúra "tervezték", nem pedig emberi fogyasztásra. Az intenzív növekedési szakaszban lévő kisborjúnak a nagy inzulinválasz serkenti a növekedését, míg az emberen inzulinrezisztenciát alakít ki. Időközben Carolyne Hoppe és munkacsoportja azt is kiderítették, hogy a tejben a tejsavó tartalmazza a nagy inzulinválaszt kiváltó fehérjét. Mivel a tejsavót a sajtgyártásan nem használják, ezért a sajt a szempontból veszélytelen, viszont az összes töbi tejtermék, mnt túró, tejföl, joghurt hozzájárul a hiperinzulinizmus kialakulásához"

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  36. 2010. február 18. 08:41266.

    Idézet Szendi könyvéből:

    "...miért is baj, ha az immunrendszer reagál a gliadinra (glutén)? Bizonyos fehérjék (..) emésztetlenül jutnak át a bélfalon, és az immunrendszer - ifegen fehérjeként azonosítva be őket - védekezni kezd ellenük. Ha azonban a "betolakodó" fehérje és valamely testfehérjék közt szerkezeti hasonlóság áll fenn, akor az idegen fehérje ellen aktiválódott immunrendszer később a saját testszövetei ellen is fordul. Ezt nevezzük autoimmun betegségnek. (...) igenr eős a gyanú, hogy ezeket a betegségeket az élet során elfogyasztott gliadin (glutén) provokálta ki azzal, hogy aktiválta az immunrendszert"

     

    A gyanút pedig a betegekben annak a génnek a kimutatott jelenléte igazolja, amelynek a neve HLA DQ8: a HLA-k pedig az ún humán leukocita antigének, amelyek a fehérvérsejtek felszínét képző fehérjéket jelentik, és ezen fehérjék szerkezete határozza meg, hogy mire reagál az immunrendszer.

     

    A gabonafélék gluténtartalma tehát módosítja az ideg-, és immunrendszerünk működését.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  37. 2010. február 17. 22:03265.

    "Én maradok az egészségtelen rántott husinál. "

     

    Egyébként vasárnap én is azt ettem. :)

    Próbáld ki, hogy kókuszba és/vagy dióba (meg tojásba) forgatod és kevés olivaolajon vagy sütőben, tepsiben sütöd ki.

    Nagyon finom, 

    előzmény:
    Vitamanó (232)
    2010-02-17  17:01
  38. 2010. február 17. 22:00264.

    "aki tej érzékeny nem ihat tejet, mégis élnek és vírulnak, akkor miért baj az, ha az aki ihatna, még sem iszik?"

    Erről van szó.. Ugyanez a glutén érzékenyeknél. Van ismerősöm, aki inkább nem is próbálkozik pótolni más gabonával sem. Szintén él és virul. És pl terhességnél alig szedett fel valamit. Gyönyörű a bőre. Egészséges, energikus, majd kicsattan.

    Másik kollégám laktózérzékeny. Neki is egyszerűen gyönyörű a bőre, a haja.

    Azt, hogy a tej és a gabona nem alapvető élelmiszer, az is alátámasztja, hogy azok megjelenése előtt is éltek emberek a földön, és nem fogyasztották.

     

    Az egészben az az elgondolkodtató, hogy minden élőlény jól működik a környezetünkben, csak az ember nem. Az ember csinálta magával azt, amit civilizációnak és civilizációs betegségnek hívnak.

    Nem hallunk cukros őzekről vagy érszűkületes mezei nyulakról.

    Az ősember sem ült a körzetinél túlsúllyal és szívelégtelenséggel. Amíg élt, egészséges volt. lehet, hogy nem élt 30-40 évig sem, de az nem étkezése miatt volt.

     

    Lehet azt mondani, hogy szeretem a tésztát, meg a kenyeret, és nem tudok lemondani róla, de azt az alapelvet kétségbevonni kár, hogy a mai ember csupa egészségtelen dologgal tömi magát.. 

     

     

    előzmény:
    bigacsiga2 (255)
    2010-02-17  19:32
  39. 2010. február 17. 21:53263.
    Az van a könyvben, ha jól emlékszem, hogy a legtöbb zabpehely, amit vizsgálnak búzával szennyezett, ez adja a gluténtartalmat.
    előzmény:
    Suee (254)
    2010-02-17  19:17
  40. 2010. február 17. 21:51262.

    Ezeket általában elő lehet állítani házilag.

    Pl a rizstejet rizsből. 

     

     

    előzmény:
    Edith7 (248)
    2010-02-17  17:59
  41. 2010. február 17. 21:47261.

    "nem vagyok képes megenni, illetve jól megemészteni a húsokat csak zöldségkörettel, kell mellé legalább egy kevés rízs, vagy más köret"

    Ezzel inzulinreakciót idézel elő, ezért érzed "jobbnak" az emésztésedet. 

    előzmény:
    Edith7 (245)
    2010-02-17  17:42
  42. 2010. február 17. 21:46260.

    http://barbex.shp.hu/hpc/web.php?azonosito=barbex&oldalkod=1099475585

     

    "Fontos, hogy mindig legyen friss víz a macska számára elérhető helyen. Tejet ne adjunk a macskának! Az az elterjedt hit, hogy a macska tejet iszik, sajnos helytelen! A tej ún. tejcukrot tartalmaz, melyet a legtöbb macska nem tud megemészteni, és ez komoly bajokat is okozhat kedvencünknek. Ne adjunk tehát tejet a macskának, inkább friss vizet kapjon! Ha nagyon szereti a tejet, akkor fele tej, fele víz arányban higítsuk fel azt, és úgy kapjon, de azt is csak keveset. " 

     

     Felelős gazdi ne adjon inkább tejet a macskának...

    De nem akarom már nyúzni a témát tovább :) 

    előzmény:
    Edith7 (243)
    2010-02-17  17:39
  43. 2010. február 17. 21:42259.
    Légyszi ennek most már legyen vége.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571935 (239)
    2010-02-17  17:29
  44. 2010. február 17. 21:00258.

    kutyatej, gyermekláncfű, pitypang

     

    amíg csak levelei vannak és nincs virága, nagyon egészséges,

    emberek és állatok is ehetik

    salátát szoktak belőle csinálni (én még nem ettem)

     

    a nyuszinak szoktam szedni tavasszal, nagyon szereti

     

    amikor már van virága, akkor nem célszerű enni, se embernek se állatnak, mert felszaporodnak benne a keserű nedvek és akkor már nem olyan jó az íze

     

     

    előzmény:
    nusi07 (152)
    2010-02-17  14:46
  45. 2010. február 17. 20:35257.

    rizs

     

    "A rizs GI tartalma attól függ, hogy a keményítő két fajtája közül melyiket tartalmazza. A ragadós rizs a magasabb, a pergős fajta az alacsonyabb GI-jű.

     

    de alacsony Gi-jű nincs

     

    közepes

    a barna, a fehér és abasmati rizs

     

    magas

    a jázmin, és az ami 10 prcen belül megfő

    előzmény:
    Macaroon1 (205)
    2010-02-17  16:24
  46. 2010. február 17. 20:29256.

    gyümölcsök

     

    "Általános tény, hogy a gyümölcs alacsoní GI-jű táplálék. Ez talán meglepő, hiszen az íze többnyire édes, és gyorsan emészthető. Ám az, hogy a gyümölcsökben a cukrok közül főként a fruktóz fordul elő, pozitív hatással van az anyagcserére, mert a fruktózt először glükózzá kell alakítani, hogy felhasználható legyen. Ez gátolja a vércukorszint hirtelen megemelkedését, amely gyors inzulinkiválasztást okozhat. "

     

    magas Gi-jű

    pl. görögdinnye, datolya (nem a szárított)

     

    közepes

    pl. banán, körte, szőlő

     

    alacsony

    alma, cseresznye, szilva, málna, eper, kivi stb.

     

     

    előzmény:
    Macaroon1 (164)
    2010-02-17  15:19
  47. 2010. február 17. 19:32255.

     

    de tudod mit, edd a mikróban (az is fúj) melegített zabpelyhedet, és rá se nézz a lisztre, pohár tejre. Kiváncsi lennék rád fél év múlva...ennyi.

     

    ---------

    szélsőséges eset, de az

     

    aki tej érzékeny nem ihat tejet, mégis élnek és vírulnak, akkor miért baj az, ha az aki ihatna, még sem iszik?

     

    Én sem iszom, tejet, hányok tőle, le sem bírom nyelni, még is élek.

    Eszem helyette mást, joghurtot, azzal nincs bajom, csak ne legyen tej szaga, mert akkor azt sem eszem meg. 

     

    Az a baj, hogy sarkítasz te is. Kiragadsz egy szót és azon lovagolsz. Az egészet kéne egyben látni nem feldarabolni és azon csámcsogni.

     

     

     

     

    előzmény:
    Macaroon1 (197)
    2010-02-17  16:10
  48. 2010. február 17. 19:17254.

    Én úgy tudom hogy a zabpehelyben nincs glutén, Szendi könyvben is az volt és anyukám orvosa is azt mondta. 

    Eszerint az oldal szerint van, nemtudok ezzel mit kezdeni, én eszem a zabpelyhez ha nem is sokat és nincsen tőle bajom Szóval ezen változtatni nem hiszem hogy fogok, de azért köszi a linket  

    előzmény:
    Edith7 (251)
    2010-02-17  18:06
  49. 2010. február 17. 19:13253.

    Jelenleg fogyókúrának használom, de ha elértem a célsúlyomat sem fogok visszaállni a régi szénhidrátos táplálkozásra, csak mondjuk magasabb kalóriatartalmú paleo dolgokat eszem. Pl az olajos magvaknak nagyon magas a kalória tartalma, ezért ezeket én csak nagyon kis mennyiségben és többnyire csak délelőtt eszem. A zabpehelynek is magas a kalória tartalma viszonylag (300 kcal/100 g), ezért van hogy ezt is próbálom kerülni amennyire lehet. Számolom a kalóriát és naponta kb 1000-1200 kcal-t eszem, amit úgy osztok be kb 4-5 étkezésre hogy ne éhezzek. (ez elég a reggli avokádóra, egy banánra délelőtt, 3 tojásos rántottára ebédre, valami gyümölcs uzsonnára és mondjuk spenót + 2 tükörtojás vacsira). Ha nem számolgatnám és mondjuk este tvzés közbe is ennék mogyorót vagy zabpelyhes sütit stb, simán meglenne az 1600-1800 kcal. 100 g földimogyoró 610 kcal...

     

    Nem használok zsírt. Én olivaolajjal főzök, de mivel nem használok sok olajat nem költök rá sokat. Eleve nem csinálok rántott dolgokat, nem rakok rántást a főzelékbe, a tükörtojást is ugy sütöm hogy teflon serpenyő + olivás spray-t használok és ez igy eléggé olaj takarékos. Párolt zölségek alá is csak nagyon minimál, és inkább egy pici vizet öntök alá... De mondjuk ez nem új dolog. Évek óta kerülöm a napraforgó olajat, csak olyan kajákhoz használtam korábban is amihez nagyobb mennyiség kellett, pl rántott cuccok. 

    előzmény:
    Edith7 (252)
    2010-02-17  18:24
  50. 2010. február 17. 18:24252.

    Na várjunk csak: te fogyókúrának használod ezt a táplálkozást, azért ez mégsem ugyanaz, mint ha valaki erre teljesen át akar állni. Gondolom valahol, mondjuk 50 kilónál (attól függ persze, milyen magas vagy) meg szeretnél állni. Ha valaki fogy, az azért van, mert kevesebbet visz be, mint amennyire szüksége van, de ha már nem akar fogyni, akkor többet kell ennie valamivel.

    "Ellenben margarint, vajat, napraforgó olajat, tejszínt hónapok óta "nem láttam". " Ezt nem értem: (bár tejszínt én sem eszem, mert hízlal és nem is szeretem ételekbe) csak nyerset eszel, vagy főtt/párolt zöldséget, főzeléknövényt? Arra is kéne valami zsiradék, nem? Legyünk őszinték, a jó oliva nem olcsó és nem is való az itteni ételekhez. Vagy zsírral főzöl?

    előzmény:
    Suee (151)
    2010-02-17  14:45
  51. 2010. február 17. 18:06251.

    Már megint tünnek a hsz-ek?...((((

    Zab és glutén

    előzmény:
    Suee (146)
    2010-02-17  14:13
  52. 2010. február 17. 18:05250.

    A tofut szeretem, de a szejtán nagyon nem ízlik. Viszont a tofuval ott a gáz, hogy ha nem biot veszel, akkor az nagy eséllyel génmódosított,- no, akkor kezdhetjük előlről egy másik topicban a GMO-s témát is........

    Írok inkább és kérdezek,- Sz.G-től

    Azért köszönöm,.

    Lépek, sziasztok !

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_332700 (246)
    2010-02-17  17:48
  53. 2010. február 17. 18:04249.
    Zárjuk rövidre a zab gluténtartalmát: a zab gabona, tehát van gluténtartalma, lisztérzékenyek nem ehetik.
    előzmény:
    Suee (146)
    2010-02-17  14:13
  54. 2010. február 17. 17:59248.
    A szójatej nem esik jól. Lehet kapni minden ABC-ben kókusztejport, nem tudom, ismered-e, de az egyrészt nagyon behatárolja mihez használható, másrészt meg valahogy mégsem olyan finom, mint a kókuszreszelékbe hempergetett akármi. Meg hát biztosan van benne 1-2 adalék. (van, most néztem meg a konyhában, s szerintem a többiben is van, hát csak kell tartósítaniuk valamivel.) A rízstejet még nem kóstoltam, horror ára van, hogy azzal főzzön az ember...((((
    előzmény:
    customer (140)
    2010-02-17  13:19
  55. 2010. február 17. 17:54247.

    "A paleolit táplálkozásnál, pláne, hogyha ismeretlen eredetű emésztési problémáid vannak, és lehetséges, hogy rejtetten gluténérzékeny vagy,"

    Nincsenek ismeretlen eredetű emésztési problémáim, azt írtam, hogy vannak, bizonyos ételektől, de azt egy szóval sem, hogy ismeretlenek..))) Nem vagyok rejtetten sem gluténérzékeny. Nézd, én meg vagyok győződve róla, hogy aki rendszeresen tükörtojás+sült virslis típusú ebédeket, vacsorákat eszik így magában, annak néhány év múlva nem rejtett problémái lesznek...(( Az emberi szervezet nagyon alkalmazkodóképes a táplálkozást illetően, de csak egy bizonyos határig.

    Mondom én---de 5-10 év múlva kiderül.

    előzmény:
    anyuka81 (137)
    2010-02-17  13:11
  56. Torolt_felhasznalo_332700
    Torolt_felhasznalo_332700
    2010. február 17. 17:48246.

    Tofuval(szójával) vagy tönkölyfehérjével lehet még pótolni a fehérjét,bár szerintem mindkettő borzalmas ízű!

    Meg ugye ezek is vitatottak,hogy mennyire egészségesek.

    Nem lehet már kiigazodni,hogy mi egészséges és mi nem.

    előzmény:
    gartner62 (240)
    2010-02-17  17:34
  57. 2010. február 17. 17:42245.
    Ilyeneket én is eszem, de nem vagyok képes megenni, illetve jól megemészteni a húsokat csak zöldségkörettel, kell mellé legalább egy kevés rízs, vagy más köret. Ezenkívül szeretem a krumplit, talán csak paprikás krumpli formájában nem.
    előzmény:
    customer (126)
    2010-02-17  12:38
  58. 2010. február 17. 17:39244.
    Köszönöm,- írok neki.
    előzmény:
    Suee (242)
    2010-02-17  17:38
  59. 2010. február 17. 17:39243.

    Tulajdonképpen teljesen hasonlót állítunk, az a különbség, hogy te az összes macskára (és emberre) kiterjeszted, én meg azt mondom, vannak, akiknek a szervezete nem bírja. Még azt is szószerint így mondom az anyumnak, amikor reklamál, hogy rendes macska tejet iszik, hogy vidéken megitatják velük, aztán ki látja, hol jön ki belőlük...))) Az enyém meg lakásmakka, a fene se tudja, hogy bírja-e, ezért nem adom neki. Ettől függetlenül enyém nem szereti, de múltkor mikor gyógyszerként adtam, haszált és jól is esett neki. A 4. napon már nem itta meg, azóta nem kap és nem reklamálja.

    Mekis kaján nem akadnék ki, ui az enyémek nem kaptak...))) Az a gyerek hajlandó csak azt megenni, aki gyakran kap---és ezért a szülő a hibás. Műkaja---szerintem, tudtommal még a hasábkrumpli is porként érkezik. Évente max kétszer ettek egy kicsit, amikor kirándultunk valamerre s őszintén megmondom csakis azért, mert egy idegen városban a legbiztosabban tisztán talált mellékhelyiség a mekiben található...))) Az enyémek nem ittak szörpöket, kólát sem, ma sem szeretik. Éppen elnéztem hazafelé az előttem sorbanállókat az ABC-ben, egy kosárból sem hiányzott ilyesmi, mint pl Nestea, ropik, csipszek, rágók, cukrok, mitudoménmi... aztán elhíznak, megbetegszenek és "életmódot váltanak", pedig csak normálisan kellene táplálkozniuk.

    Szóval egyetértünk, amit szeretünk, az lehet káros. Hajaj....)))) Pl tavasszal egy szelet friss kenyér zsírral kenve és újhagymával! Hogy micsoda epegörcsöket kap tőle az olyan szerencsétlen, mint én...((((

    De a zabkása akkoris rettenetesenborzasztóan rossz! Látod, neked meg finom, tényleg nem vagyunk egyformák.

    előzmény:
    customer (125)
    2010-02-17  12:36
  60. 2010. február 17. 17:38242.

    Hát, megmondom őszintén fogalmam sincs Nekem a tojás az egyik alap, azt eszem a legtöbbet. Tojás és hús nélkül szerintem ezt nagyon nehéz lesz követned, ha komolyan érdekel a dolog én javaslom hogy irj email a Szendinek. Én másik könyvével kapcsolatban már írtam neki 2x és mind a 2x gyorsan és alaposan válaszolt.

     

     

    Végeztem mára,

     

    Sziasztok!! 

    előzmény:
    gartner62 (240)
    2010-02-17  17:34
  61. 2010. február 17. 17:35241.
    Köszi, majd megkeresem a receptet. Szerintem a banánt is ki fogom próbálni csokival :)
    előzmény:
    Suee (238)
    2010-02-17  17:21
  62. 2010. február 17. 17:34240.

    Sziasztok!

    Gondosan végigolvastam a topicot, aztán a linkeknek is utánanéztem a neccen,- nagyon bejön, de ! nekem fehérjeallergiám van, ami annyit tesz, hogy a tojástól csupa csalán leszek, a húsféléket nem nagyon szeretem,- tehát vegaként a hiányzó fehérjéket mivel pótoljam ????????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  63. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 17. 17:29239.
    Nekem is lejön a hozzászólásodból, hogy tökhülye vagy, de ettől ez még nem igaz, ugye?
    előzmény:
    assigned (230)
    2010-02-17  17:00
  64. 2010. február 17. 17:21238.
    Ja, a banánt pedig 190 fokon sütöm kb 15 percig de függ attól is hogy milyen érett a banán és mennyire olvad a csoki. Akkor jó ha a banán teljesen megbarnul és a csoki elolvad. Télleg rohadt fincsi ez a páromnak is az egyik kedvenc nasija. Nagy előnye hogy gyorsabban megvan mint a palacsinta 
    előzmény:
    kingak31 (231)
    2010-02-17  17:00
  65. 2010. február 17. 17:19237.
    Hát a link az nem jelent meg. Ha rá googlizol hogy Paleolit táplálkozás akkor szendi honlapja fog megjelenni (tények és tévhitek) és ott van a muffin recept a paleolit receptek/reggelik menüpontban
    előzmény:
    Suee (235)
    2010-02-17  17:10
  66. 2010. február 17. 17:18236.

    Gyümölcs után szerintem én is hamarabb megéhezem, de ebben nem vagyok biztos, mint mondtam többnyire avokádózom. De előfordul hogy a reggeli avokádó után 10 körül eszem valami gyümit, nem is igazán az éhség miatt hanem mert a banánra ujabban teljesen rá vagyok kattanva, és akkor szoktam megkívánni mostanában rendszeresen.

     

    De nem vagyunk egyformák 

    Soha nem ettem reggelire vajas kenyeret. Akkor sem amikor azt hittem hogy az nem árt nekem. Régen reggelire általában műzlit ettem, vagy kornflakset, néha piritóst. A felvágottakat nem nagyon szerettem soha.

     

    A tea az fincsi, én ma is megittam már egy pár bögrével, bár én a zöldteát, fehér teát, gyümi teát jobban szeretem. Fekete tea is van itthon de az inkább a páromnak Régen mondjuk kávéztam reggelente, de mostanában babaproject miatt először átszoktam a koffeinmentes kávéra, most meg egy ideje leginkább teát iszom reggel is, és igy még annyi tejet sem iszom legalább. 

    előzmény:
    Vitamanó (234)
    2010-02-17  17:05
  67. 2010. február 17. 17:10235.

    A szendi honlapján lévő recept alapján csinálom, ez a link, van fent jópár recept:

     

     

    Szerintem akkor a finom ha jóó sok gyümit raksz bele, a meggy nagyon megy hozzá szerintem. Én nyírfacukor helyett mézet használok. Én is mák fanatic vagyok, nekem ez volt karácsonykor a mákosbejgli helyett, és abszolut nem sajnáltam 

     

    Avokádót nyersen magában eszem, akkor igazán finom ha már jó érett, ha már le tudod huzni a héját és a kés csak a hámozás megkezdéséhez kell. De általában ez pár nap, szal eleinte kemény és mindig az utolsó a legfinomabb :)) Én a tecsóban szoktam venni, lehet venni zacskóban 6-8 dbosat 400-500-ért, mig egyesével 200 körül szokott lenni az ára. Viszont fűszerek kellenek az avokádónak. Minimum só és bors.

     

    Rendes étkezéshez meg köretnek én pl nagyon szeretm a savanyuságokat, csalamádé, uborka, ilyesmi. Meg elég sok sóskát/spenótot is eszem, de tudom ezt sokan nem szeretik.

     

    Igen, én is örülök hogy megírta Szendi ezt a könyvet. Nekem sokat segített. Egyébként nem akarok én sem meggyőzni senkit, csak a saját tapasztalatomat írom le. De pl a párom az abszolut nem követi ezt az étrendet, de ő nem is érzékeny a lisztre úgytünik.. A tejet is issza liter számra, nem örülök hogy így van, de nem fogom kicsavarni a kezéből a flakont  

    előzmény:
    kingak31 (231)
    2010-02-17  17:00
  68. 2010. február 17. 17:05234.

    Ha én reggelire gyümölcsöt eszem, utána délig-kettőig semmit, akkor szédelgek az éhségtől és még a gyomrom is fáj....

     

    Így a reggelim: vajaskenyér, fevágott, ha van idényzöldség, akkor az + tea (fekete!) 

    előzmény:
    Suee (227)
    2010-02-17  16:52
  69. 2010. február 17. 17:05233.

    Macaroon fogyókúra kapcsán beszélt a megvonásos táplálkozásról, és ennek kapcsán mondtam, amit mondtam.

     

    előzmény:
    Vitamanó (232)
    2010-02-17  17:01
  70. 2010. február 17. 17:01232.

    Aha...

     

    Tudod, nekem kalcium szegény étrendet javasolnak. Kalcium szegény diétának is nevezik. 

     

    Szerintem a két szó egymás szinonimája, de javíts ki, ha tévedek. 

     

     

    Amúgy pedig jó étvágyat az őskőkorszaki magokhoz, nyers húshoz és növényi tejekhez! Én maradok az egészségtelen rántott husinál.

    előzmény:
    customer (168)
    2010-02-17  15:33
  71. 2010. február 17. 17:00231.

    Az avokádót lehet, hogy kipróbálom, még nem kóstoltam. Csak úgy nyersen eszed?

    A máskos muffin receptet leírod? (férjem, ha tehetné mákos mákot enne, mákkal megszórva )

    Ez a banán is jól hangzik, lehet kipróbálom! Hány fokon sütöd és mennyi ideig?

     

    Örülök, hogy elmúltak a problémáid! Akkor már megérte, hogy a Szendi megírta ezt a köynvet!

     

    előzmény:
    Suee (227)
    2010-02-17  16:52
  72. 2010. február 17. 17:00230.

    Nos, nem azt mondtam, hogy hűséges típus vagy, apakomplexussal és elfojtod a gyerekkori sérüléseidet, hanem azt, hogy kötekszel és tudatlan vagy a témában.. Ez azért 1-2 hsz alapján lejön ám.

    Jó volt veled offolni!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571935 (229)
    2010-02-17  16:54
  73. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 17. 16:54229.
    Értem, köszönöm az elemzést, egy hozzászólásból igen nagy teljesítmény. Gratulálok. További kellemes offolást Neked!  
    előzmény:
    assigned (214)
    2010-02-17  16:32
  74. 2010. február 17. 16:54228.

    De nincs harag, ugyi? :))

    (És az első hsz-kben nem egyszer leírjuk, hogy nem ő találta ki.)

     

    előzmény:
    Macaroon1 (226)
    2010-02-17  16:51
  75. 2010. február 17. 16:52227.

    Hát igen, biztos hogy eleinte macerásabb, legalábbis olyan szinten hogy kitaláld hogy mit egyél "hegyette".

     

    Én reggelire mostmár jó ideje minden reggel megeszem 1 avokádót magában, sóval és borssal. Ez elég laktató, általában fél8 körül kajálok és délbe szoktam ebédelni, de ma pl csak fél2kor ebédeltem. Ha nem kívánok sósat eggelire akkor gyümölcsöt szoktam enni, esetleg gyümölcsöt olajas magvakkal, pl földimogyoróval.

     

    A palacsinta az tényleg nehezen kiváltható. Én inkább a sós sütiket szeretem, abból van egy nagyon fincsi zabpelyhes receptem (norbis recept egyébként), azt szokotam néha csinálni. Édességnek általában muffint sütök (a mákos kuuurva finom), vagy pedig a szintén norbis kókusgolyót szoktam csinálni, az is paleo. Ha az értelmezésed szerint az étcsoki alkalmanként belefér akkor ujabb jó recept ami rohadt egyszerű, hogy a banán héját a hasánál felvágod, pici étcsoki darabkákat nyomsz a banánba és héjastul berakod a sütőbe. Ha mesült és a csoki elolvadt csak ki kell kanalazni, és szintén rohadt finom, pedig se liszt se tejtermék nincs benne...

     

    Szóval szerintem csak kreativitás kell hozzá, és lehet változatosan étkezni. Héhány hónap után már nem olyan nehéz kitalálni az étrendet.

     

    Egyébként nekem emésztőrendszeri tüetem soha nem volt. De a könyvben található teszten negyvenvalahány pontot értem el és ezért kezdtem el liszt nélkül élni. Éss láss csodát, a problémáim elmultak. 

    előzmény:
    kingak31 (216)
    2010-02-17  16:36
  76. 2010. február 17. 16:51226.
    Szép volt, gratula! Susmusolok, ez iszonyú jó! :-) A Szendi egy arrogáns barom ez az én véleményem, mert volt szerencsém hozzá, ennyi, ha valaki egy arrogáns barom nekem mondjuk mondhat bármit, de ezt a paleo izét nem ő találta ki tőle független tartom hülyeségnek pl. a gabonák kiiktatását ami alapvető élelmiszer bármit is mondasz. Na sziasztok.
    előzmény:
    customer (221)
    2010-02-17  16:44
  77. 2010. február 17. 16:50225.
    De igen, abszolút így van, ezért eszem nagyon ritkán ilyesmit. Eccercsak nincs megállás. Becélozza az inzulint, kész hullámegyket okoz, és folyton kívánod.
    előzmény:
    kingak31 (222)
    2010-02-17  16:44
  78. 2010. február 17. 16:49224.
    De mindjárt volt kétféle variációd :)) Nem kell mindig kombinálni.
    előzmény:
    Macaroon1 (223)
    2010-02-17  16:47
  79. 2010. február 17. 16:47223.
    Én arra válaszolok amit kérdeznek, honnét tudhatnám, hogy hazudtál?
    előzmény:
    assigned (219)
    2010-02-17  16:41
  80. 2010. február 17. 16:44222.

    Ti nem vettétek észre, hogy ha meki kaját esztek, akkor utána, ha csak megérzitek a szagát, máris kívánjátok? Egyszer eszem, és utána legalább egy hónapig kívánom, aztán elmúlik, és már semmi hatása nincs rám. És a burger kinges kajával nem vagyok így, pedig elég hasonlóak!

    (na jó, azért egyiket se eszem túl gyakran)

     

     

    előzmény:
    assigned (208)
    2010-02-17  16:27
  81. 2010. február 17. 16:44221.

    Nem az én topikom..

     

    csak tudod, ha valamiben ennyire más véleményed van és meggyőződésed, hogy igazad van, akkor tedd is magad próbára, ne csak susmusolj itt elbújva :)

    Szendi nem jön ide utánad, de te kiállhatnál elé, mikor lebunkózod, meg leszólod, az legalább egyenes lenne és tiszteletreméltó.

    előzmény:
    Macaroon1 (220)
    2010-02-17  16:42
  82. 2010. február 17. 16:42220.
    Bocs de engem nem kell meggyőzni a hülyeségről:o))) és tudtommal ez egy nyílt topic, kvázi lehet kritizálni, tegyétek zárttá és beszélgessenek benne a hívők áhítattal:-)))
    előzmény:
    customer (212)
    2010-02-17  16:30
  83. 2010. február 17. 16:41219.

    Én meg sosem dohányoztam, csak provokáltalak.

    De a nem létező nikotin függőségem eggggész biztos szeretethiányra utal ;)))

    előzmény:
    Macaroon1 (217)
    2010-02-17  16:38
  84. 2010. február 17. 16:40218.

    Végre egy normális hangvételű hsz. Köszönöm.

    Megelőzésnek is jó ez az étrend.

    DE: csak az éljen e szerint, aki akar.

    Aki meg nem, az ne tegye.

    Ilyen egyszerű.

    Én sem akarok rábeszélni senkit. Ezért nem értem, hogy miért akarnak lebeszélni engem azok, akik ide beírnak.. 

    Én tényleg el tudom viselni, ha más máshogy él, mint én..

    előzmény:
    kingak31 (216)
    2010-02-17  16:36
  85. 2010. február 17. 16:38217.

    A cigit ne hozzuk be ide, erről nem tudok értekezni, mert alapvetően nem vagyok függő alkat. Néha elszívok egy szálat, ha ideges vagyok vagy egy pohár bor után, abból is nullaegyest, mert jól esik. Ha te nikotinfüggő vagy akkor ne gyújts rá mert utána nem fogod megállni nagy eséllyel. De ha olyan mint én, hogy na most elszívnék kurvára egy cigit de nem teszem, tuti biztos, hogy valami más szemetet magamba tolok helyette vagy idegeskedem tovább, ami lehet jóval egészségtelenebb mint az az egy rohadt szál cigaretta, de mondom és sosem függtem a nikotintól ezért könnyen beszélek.

     

    Milyen hiányt? Mondjuk szeretet???

    előzmény:
    assigned (213)
    2010-02-17  16:31
  86. 2010. február 17. 16:36216.

    EZ jó volt! Egyék csak mások a kenyeret! Ezen nagyon jót nevettem!

     

    Egyébként én kenyér nélkül még csak-csak ellennék, bár a reggelivel akkor gondjaim lennének. De krumpli és rizs nélkül, esélyem se lenne a túlélésre, és akkor még a palacsintát nem is említettem! Nyammm!

    El kezdtem gondolkodni, hogy mit is ennék a paleolit szabályok szerint, és sorra kellett kilőnöm a kedvenc kajáimat. :(

    Én a mértékletességre szavazok. Nem eszek annyi szalonnát mintha egész nap a mezőn dolgoznék, de ha egyszer-egyszer megeszem, attól még bajom nem lesz. Ugyanígy állok a többi kajához is (vagy legalábbis próbálok)

     

    Azzal mondjuk egyetértek Szendivel, hgoy nem jók azok a kaják, amik nagyon hirtelen megdobják a vércukrot, mert nem győz alkalmazkodni a szervezet, aztán, ha végre sikerült, akkor hirtelen leesik, amitől az ember farkaséhes lesz.

    Szerintem azoknak érdemes kipróbálni leginkább ezt a fajta táplálkozást, akiknek valamilyen (főleg emésztőszervi) krónikus betegségük van, mert nekik lehet hogy segít. Legalábbis a legtöbb példája erre vonatkozott.

    előzmény:
    Suee (202)
    2010-02-17  16:19
  87. 2010. február 17. 16:35215.
    Hát ha rizst eszem akkor általában lecsóval eszem, vagy valami husival, de egyébként nem nagyon szoktam enni rizst sem, max havonta 1-2 alkalommal ha nagyon megkívánom vagy a párom olyat főz, vagy pl ha étteremben eszem vagy ilyesmi. Sosem voltam annyira rizs fanatic, inkább a tésztákat szerettem régen. Csak olyan szinten nem értek egyet az abszolut rizs tilalommal hogy amellett hogy gyorsan felszívódó szénhidrát, rengeteg ásványi anyagot tartalmaz tudtommal, iletve jót tesz az emésztésnek mert sok nedvesség van benne és ezért jó a beleknek. Állítólag... Mindennapi fogyasztása mondjuk szerintem se férne bele egy paleo étrendbe, de alkalmi szinten esetleg igen, mert a sültkrumplinál vagy a krumplipürénél még mindig jobb. 
    előzmény:
    Macaroon1 (209)
    2010-02-17  16:28
  88. 2010. február 17. 16:32214.

    Ez sajna mind illik rád.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_571935 (210)
    2010-02-17  16:29
  89. 2010. február 17. 16:31213.

    Állandó megvonás!!! :)) Lehidalok ám.. És mivel pótolom be?

    Komolyan gyújtsak rá szerinted? Milyen hiánytünetet jelez ezzel a szervezetem, kíváncsi lennék rá, mondjad.

    előzmény:
    Macaroon1 (211)
    2010-02-17  16:30
  90. 2010. február 17. 16:30212.
    Miért nem mész a Szendi blogjába megebszélni ezeket a dolgokat? Hm? Hátha kapnál okosabb érveket, mint tőlünk.
    előzmény:
    Macaroon1 (209)
    2010-02-17  16:28
  91. 2010. február 17. 16:30211.
    Ha ez nem minden nap fordul elő akkor igen! Szerintem sokkal rosszabb az állandó megvonás, ezt nem teszed meg, majd bepótolod mással.
    előzmény:
    assigned (208)
    2010-02-17  16:27
  92. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. február 17. 16:29210.
    Most akkor kötekszem, vagy vitatkozom? Esetleg tudatlan vagyok és járatlan a témában? Vagy csak viccelek? Döntsd már el szerelmem!
    előzmény:
    assigned (144)
    2010-02-17  13:37
  93. 2010. február 17. 16:28209.
    Ami mellé KELL ENNI lassú felszívódású szénhidrátot is. Zsír, fehérje, szénhidrát. Mértéktartás. Ízfokozós, műszemetek kerülése. Többször keveset. Reggelizni kötelező. Ez a nagy titok. Írjunk belőle könyvet! :-)
    előzmény:
    Suee (202)
    2010-02-17  16:19
  94. 2010. február 17. 16:27208.

    Én pl most nagyon szeretnék rágyújtani és enni egy hatalmas big mac-et.

    Higyjek a szervezetemnek?

    előzmény:
    Macaroon1 (191)
    2010-02-17  16:01
  95. 2010. február 17. 16:24207.
    ééééééééééééééés? mi van akkor?
    előzmény:
    Macaroon1 (205)
    2010-02-17  16:24
  96. 2010. február 17. 16:24206.

    Tévedésben élsz. A zab max 67%.-os ch tartalmú.

     

    Szemben a kukorica és búzapehellyel pl, ami.. áááá mindegy.. minek is magyarázom...? Tényleg számokon kell lovagolnod?

    Fel sem merül, hogy a zab lassan szívódik fel, nem dobja meg a vércukrot, és maga Szendi sem javasolja nagy mennyiségben és gyakran enni..

     

    Nem is tudsz te semmit erről az étrendről.

    előzmény:
    Macaroon1 (204)
    2010-02-17  16:20
  97. 2010. február 17. 16:24205.

    A sima rizs, de nem a barna.

     

    Szendi is szcientológus. 

    előzmény:
    customer (203)
    2010-02-17  16:19
  98. 2010. február 17. 16:20204.
    Szép felvetések engem meggyőztél:o))) Az is érdekes mondjuk, hogy az egyik legmagasabb szénhidráttartalmú gabonát javasolja a többit meg nem? Lefizette őt a zabpehelytermelők szövetsége:-))). Amúgy félreértés ne essék én szeretem a zabpelyhet (na nem mikrózva:-))), de ugyanúgy a többi gabonát is, a tönkölyt, a kölest, a puliszkát:-)))...sorolhatnám.
    előzmény:
    kingak31 (196)
    2010-02-17  16:10
  99. 2010. február 17. 16:19203.

    Szcientológia kapcsán Lenkeiről van szó inkább. Szendi kapcsán fogalmam sins ilyesmiről.

    De ha úgy is lenne, hidd el, hogy lesz*rom.

     

    A rizs gyors ch.

    A zabpehely pedig csak vészmegoldás, mert nem oylan magas a glikémiás indexe.

    előzmény:
    Macaroon1 (198)
    2010-02-17  16:14
  100. 2010. február 17. 16:19202.

    A rizzsel egyébként én sem értek egyet.

    Szerintem ezt az étrendet ugy érdemes alkalmaznod hogy elolvasod a könyvet, értelmezed, átgondolod, kiegészíted a saját véleményeddel és aszerint kezdesz táplálkozni. Nagyon felhigitani nem szabad az biztos, de 100% betartani nem lehet szerintem.

    És igy van, ha nem enne senki kenyeret meg krumplit éhinség lenne. Úgyhogy egyék csak Nekem addig jobb esélyem van hogy friessebb és olcsóbb zöldséget/gyümölcsöt vagy tojást vegyek  

    előzmény:
    kingak31 (196)
    2010-02-17  16:10

Címlap

top