Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Betegen új párt találni

persona  grata
Létrehozva: 2010. január 24. 20:54

Sziasztok!

 

Nemrég  egy  ronda betegséget állapítottak meg nálam. Nem halálos,de nem is gyógyítható, szinte teljes életet élhetek vele, de pl.gyógyszereket kell szednem, és kihat egy esetleges gyermekvállalás lehetőségére is. 

 

Jelenleg nincs párom. Persze szeretnék....de úgy érzem, hogy nem terhelhetek valakit, amikor annyi egészséges nő van a világon, akivel sokkal egyszerűbb-könnyebb az élet.

 

Szerencsére jelentkezők vannak bőven, találkozgatok is néha valakivel, és itt jön a gond.

 

Mikor megmondani, hogy baj van?

 

Egyrészt nem szeretném, hogy sokan tudják, viszont azt se tehetem meg, hogy valaki belémszeret úgy, hogy nem tudja, nem átlagosak velem a mindennapok.

 

Ez elég zagyva lett, de ha jön valaki beszélgetni, kifejtem érthetőbben.

 

 

 

  1. 2010. január 25. 02:5651.

    Ez nem így van. Pont.

    Nem a második randin kell, hanem ha kiderül - mindkét fél számára- h mit akarnak egymástól, akarnak-e vmit egyáltalán. És ez az idő lehet, h 1, lehet, h 3 hónap, lehet, h 6 hónap múlva derül ki.

     

    És ez nem tisztességtelen; egyszerűen adsz egy esélyt a fontosabb és lényegesebb dolgoknak -igaz érdeklődés, szimpátia, netán szerelem egy másik ember irányába-, mint a betegséged.

    Nem átverés. Inkább korrektség. Önbecsülés kérdése.

     

    Voltam / vagyok hasonló helyzetben, tudom, miről beszélek.

    Amikor találkoztam "életem szerelmével" /cinikus próbálok lenni, pedig tényleg az volt/, pár hónappal előtte derült ki, h PCOS-em van - ez policisztás petefészek- szindrómát jelent, 24 éves voltam. Jártam vagy 100 orvosnál, mindegyik azt mondta, jelenleg 0% esélyem van teherbe esni /mondjuk akkoriban nem is terveztem, meg még most sem/, ha csodával határos módon mégis megtörténne, az első hónapokban elvetélnék. Ez elég elkeserítő. Egy időre mintha rendbejött volna, de a vizsgálatok alapján újra elég pocsék a helyzet. Közben ekcémával is küzdök, az orvosok szerint folyamatos kontrol kell, mert a következő lépés a cukorbetegség, hasnyálmirigy- gyull. lehet- összetett dolog ez a hormon-probléma. Na mindegy.

     

    Tehát, találkoztunk a pasival és bennem is felvetődött pár pillanat erejéig, vmit csak kéne mondani- bár nem vagyok az a fecsegős, önsajnáltatós fajta. 2 hónap után kezdett kikristályosodni a helyzet köztünk... egy haverjának gyereke született, szóba került a szülés- téma - ekkor néhány mondatban, objektíven elmondtam neki: mi a problémám, remélhetőleg sikeres lesz a kezelés, viszont nincs rá garancia. Nem mondanám, h megkönyebbültem, mert korábban sem nyomasztott, nem éreztem úgy, h titkolóznék- egyszerűen nem gondoltam, h rá tartozik.

     

    Hogy miért mondtam el neki? Életemben először /és ez azóta is így van/ tudtam elképzelni egy pasiról, h nem bánnám, ha terhes lennék tőle. És ez tőlem nagy szó... :) Vagyis, ez inkább ott kezdődik, h -es voltam és azt gondoltam: 1., alapból olyan színvonalú ez a  kapcsolat és ő is, mint ember  2., tart ott a kapcsolatunk, h megosszam vele egy problémámat.

    Szakítottam vele később, már lassan 1 éve- teljesen más okokból- , és találkozom azóta is fiúkkal, mégsem érzem úgy, h egy mozi,  vacsora, ne adj' isten, squash vagy karaoke után bárkinek is kötelességem  beszámolni az egészségi állapotomról, csak mert már 5x találkoztunk és 3 hónap után "elvárható" h lefeküdjek vele... ez nem attól függ.

     

    Ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833381 (34)
    2010-01-24  21:37
  2. 2010. január 25. 02:5650.

    Ez nem így van. Pont.

    Nem a második randin kell, hanem ha kiderül - mindkét fél számára- h mit akarnak egymástól, akarnak-e vmit egyáltalán. És ez az idő lehet, h 1, lehet, h 3 hónap, lehet, h 6 hónap múlva derül ki.

     

    És ez nem tisztességtelen; egyszerűen adsz egy esélyt a fontosabb és lényegesebb dolgoknak -igaz érdeklődés, szimpátia, netán szerelem egy másik ember irányába-, mint a betegséged.

    Nem átverés. Inkább korrektség. Önbecsülés kérdése.

     

    Voltam / vagyok hasonló helyzetben, tudom, miről beszélek.

    Amikor találkoztam "életem szerelmével" /cinikus próbálok lenni, pedig tényleg az volt/, pár hónappal előtte derült ki, h PCOS-em van - ez policisztás petefészek- szindrómát jelent, 24 éves voltam. Jártam vagy 100 orvosnál, mindegyik azt mondta, jelenleg 0% esélyem van teherbe esni /mondjuk akkoriban nem is terveztem, meg még most sem/, ha csodával határos módon mégis megtörténne, az első hónapokban elvetélnék. Ez elég elkeserítő. Egy időre mintha rendbejött volna, de a vizsgálatok alapján újra elég pocsék a helyzet. Közben ekcémával is küzdök, az orvosok szerint folyamatos kontrol kell, mert a következő lépés a cukorbetegség, hasnyálmirigy- gyull. lehet- összetett dolog ez a hormon-probléma. Na mindegy.

     

    Tehát, találkoztunk a pasival és bennem is felvetődött pár pillanat erejéig, vmit csak kéne mondani- bár nem vagyok az a fecsegős, önsajnáltatós fajta. 2 hónap után kezdett kikristályosodni a helyzet köztünk... egy haverjának gyereke született, szóba került a szülés- téma - ekkor néhány mondatban, objektíven elmondtam neki: mi a problémám, remélhetőleg sikeres lesz a kezelés, viszont nincs rá garancia. Nem mondanám, h megkönyebbültem, mert korábban sem nyomasztott, nem éreztem úgy, h titkolóznék- egyszerűen nem gondoltam, h rá tartozik.

     

    Hogy miért mondtam el neki? Életemben először /és ez azóta is így van/ tudtam elképzelni egy pasiról, h nem bánnám, ha terhes lennék tőle. És ez tőlem nagy szó... :) Vagyis, ez inkább ott kezdődik, h -es voltam és azt gondoltam: 1., alapból olyan színvonalú ez a  kapcsolat és ő is, mint ember  2., tart ott a kapcsolatunk, h megosszam vele egy problémámat.

    Szakítottam vele később, már lassan 1 éve- teljesen más okokból- , és találkozom azóta is fiúkkal, mégsem érzem úgy, h egy mozi,  vacsora, ne adj' isten, squash vagy karaoke után bárkinek is kötelességem  beszámolni az egészségi állapotomról, csak mert már 5x találkoztunk és 3 hónap után "elvárható" h lefeküdjek vele... ez nem attól függ.

     

    Ennyi.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833381 (34)
    2010-01-24  21:37
  3. 2010. január 24. 23:5349.

    Ennek a dalnak a szövegét hallgasd meg figyelmesen.
    Szerintem találsz benne olyat, ami ...
    http://www.youtube.com/watch?v=81-PnBgDoh0&feature=related

     

    előzmény:
    persona grata (1)
    2010-01-24  20:54
  4. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2010. január 24. 22:5648.
    Aki egeszseges not keres az nem Teged fog valasztani, vagy talan epp Teged. Soha nem tudhatod, kiben  mekkora a lelkiismeretfurdalas es vezekelni akar elrontott gonosz eleteert.
    idézet:
    lunalena (11)
    2010-01-24 21:10:33
    Ez egy elég slég szöveg . Miért gondolod a szeretetet vezeklésnek -a szeretet mindkét felet feltölti energiával . Ha két ember egymás társaságába jól érzi magát mindkető töltödik . A szex meg az igazi transzcendens állapot az egymásbafonodás -ez az a dolog amiért élni érdemes.
    Betegség  meg csak akor gond ha az illető nem tanul meg vele együtélni .
    Ki kibe szeret bele és miért pont ő ? - erre épül az egész szépirodalom
    előzmény:
    lunalena (11)
    2010-01-24  21:10
  5. Torolt_felhasznalo_648784
    Torolt_felhasznalo_648784
    2010. január 24. 22:5347.

    "Lehet, hogy én lihegem túl a dolgot, de nekem ez olyan komplikáltnak tűnik... "

     

    Pedig nem az. Ahogy kiépül a bizalmi viszony, beszélgettek mindenféléről, előbb-utóbb spontán kitudódik... de nem kell sem titkot csinálni belőle, sem előtérbe tolni mint témát.

    Akkor és úgy szólj, amikor valamiért aktuális lesz, amikor már elhallgatás-füllentés szaga lenne ha nem szólnál.

     

    Ha a kölcsönös szimpátia és vonzalom megvan, nem lesz akadálya semminek. Ha mégis, nem vesztettél semmit.

    Akit szeretünk, a betegségeivel együtt is szeretjük.

    előzmény:
    persona grata (13)
    2010-01-24  21:11
  6. Torolt_felhasznalo_411316
    Torolt_felhasznalo_411316
    2010. január 24. 22:4646.
    Gyerekoromba mütöttek szivel .ami egy köldöktől fel nyakig érővágást jelentett annakidején - emelé mindkét kézhajlatba és lábhajlatba is egy egy vágás a katéterezéshez 3-5 öltésel .A csövek a gyomorból is mind maradandó ujbegynyi nagyságu nyomok.
    Férjhez mentem és vannak gyerekeim is . Annakidején  rengeteget paráztam ezért - azt gondoltam irtozni fognak a leendő partnerek. 18 évesen a strandon utánam fordultak a férfiak - rémes volt mert sose tudtam eldőnteni tetszek vagy csak mind a százas körte virit a vitézkötés .
    Volt több pasi az életembe és egyik se volt szivbajos mikor meglátták elfogadtak ezzel együtt . A páromal már 19 éve vagyok együtt.
    Igy utolag visszagondolva olyan bugyuta voltam azokkal a parázásokkal ,meg szégyeltem ,meg .... fölösleges volt.
    előzmény:
    persona grata (6)
    2010-01-24  21:04
  7. Torolt_felhasznalo_354806
    Torolt_felhasznalo_354806
    2010. január 24. 22:0345.

    van egy munkatársaam a rokkantosítás határán áll a csaj 33 évesen

     

    tavaly összejött egy sráccal, aki az első perctől kezdve tudta hogy  mi a baja, és szerelems belé mint az állat, együtt is élnek, el akarja venni


    úgyhogy hajráááá:)))))))

    előzmény:
    persona grata (1)
    2010-01-24  20:54
  8. 2010. január 24. 21:5444.
    Szerinted jobb lenne, ha akkor derült volna ki, amikor már évek óta hiába próbálkoztok a babával, híztál 40 kilót és már cukorbetegségbe ment át a bajod? Vagy rosszabb esetben akkor sem, ahogy nők ezrei járnak manapság? Fogd fel úgy, hogy mázlista vagy, hogy már most kiderült. Nem a párodnak szívás ez a betegség, hanem neked. Gyakorlati jelentősége az ő szempontjából nincs, ahol pizza van, ott mindig lehet salátát is enni amúgy. És ez még nem cukrobetegség, nem dől össze a világ, ha néha "bűnözöl".
    előzmény:
    persona grata (36)
    2010-01-24  21:43
  9. 2010. január 24. 21:5343.

    Hát mivel nem tudom, mi baja a topikindítónak, ezt így kerek perec szerintem nem lehet kijelenteni.

    Mármint ha azt szeretted volna kifejezni, hogy ha valakinek olyan problémája van, mint a topikindítónak, az a második randin elmondja, ha egyenes.

    Én úgy hiszem, vannak fokozatok. Ember- és szituációfüggő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833381 (34)
    2010-01-24  21:37
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 24. 21:5242.

    Te csak éld az életed, ne keverj. Sokan férjhezmennek és utólag kiderül, hogy nem lehet baba, vagy évekig járnak orvoshoz mire sikerül. Senkinek nincs garancia az egészségére. amiért annak hiszi magát, még nem biztos, hogy az.

    Pazsmirigy alulmüködésem van. Most tegyek egy táblát a nyakamba? KInek mi köze hozzá? De nem titok, nem ragájos.

    Egyszer majd meg kell mondanod, de addig még hosszú az út.

    Előszőr saját magadat kell megszeretni.

    előzmény:
    persona grata (30)
    2010-01-24  21:27
  11. Torolt_felhasznalo_475345
    Torolt_felhasznalo_475345
    2010. január 24. 21:4741.

    Miért, te tudod, hogy milyen problémával küzd a topikindító? Ne ám már, hogy átlátsz a gépen, oszt megmondod ismételten e tutit!!

    A te mostani férjed tudja milyen elmebeteg vagy? Azért húzod le a többi topikolót? Mikor döbbent rá a párod, hogy nem vagy százas? Gondolom nem a második randi után, mert nem maradt volna veled tovább egy percig sem. Márha igaz az, amit állítasz magadról. (Vágyakozás az igazi férfi után, egy megúnt férj mellett, akitől három lányod van, és akik mellett egy percig sem voltál otthon, mert ahogy kipottyantak, te már ezerrel dolgtál tovább, és nevelted őket 100%-osan, patináns háztartás mellett.)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833381 (34)
    2010-01-24  21:37
  12. 2010. január 24. 21:4740.

    Szia!

     

    Jaj, ne aggódalmaskodj már ezen!

     

    Sose meséltem itt az nlc-n, de bizony az én "életem nagy szerelme" mozgássérült volt. Az egyik lába térd alatt hiányzik. És ő sose érezte azt, hogy emiatt kevesebb lenne -- és lehet, h emiatt, de lehet, h magamtól - én se éreztem soha azt, h emiatt ő kevesebb lenne. Szinte mindent pontosan ugyanúgy tud csinálni, mint én: biciklizik, kirándul, táncol, d emég olyat is tud, amit én nem: simán felmászik egy telefonpóznára, ha kell!

     

    Ha valaki szeret, olyannak szeret, amilyen vagy. Minden embernek van valamilyen hibája, vagy betegsége, vagy egyéb, ami miatt más, mint  az  - igazából nem is létező - átlagember.

     

    Ráadásul egyszercsak jött egy betegség, és én amiatt se éreztem azt, h ott kéne őt hagynom, merthogy épp nem férfi annyira, mint "kéne lenni". Szerettem őt, mindenestől, betegségestől, hibákkal, mindennel. Ez ilyen egyszerű.

    előzmény:
    persona grata (6)
    2010-01-24  21:04
  13. 2010. január 24. 21:4639.

    Köszi lányok a hozzászólásokat, de most mennem kell.

    Remélem, hogy holnap este folytatjuk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. január 24. 21:4538.

    Nem, egyáltalán nem értem.

    Nem akarlak megbátani, de már ebben a topikban is túlmisztifikálod ezt az egészet. Ha leírod konkrétan, hogy mi a baj, akkor meg lehet mondani, hogy itt a fórumon ki hogyan látja, de még ez sem garancia arra, hogy a leendő párod is azt fogja gondolni, amiket ide írnak emberek.

    Nagyon sok embernek vannak betegségei, problémái. Olyanoknak is, akikről nem gondolná az ember.

    De hidd el, aki majd eljut addig, hogy veled szerene családot, az meg fogja tudni ezt is rólad még időben, mert érdekelni fogja. Minden érdekelni fogja, ami veled kapcsolatos, és nem hiszem, hogy ez befolyásolná majd.

    előzmény:
    persona grata (32)
    2010-01-24  21:31
  15. 2010. január 24. 21:4337.
    Azt hiszem, túl erős a lelkiismeretem.
    előzmény:
    Bagoly (35)
    2010-01-24  21:39
  16. 2010. január 24. 21:4336.

    Az is.

    És igazad van, sokunkak van rejtett betegsége, de annyival könnyebb lenne nem tudni róla...

    előzmény:
    Milu (33)
    2010-01-24  21:35
  17. 2010. január 24. 21:3935.
    Nem gond, ha nem csinalsz belole nagy felhajtast. Egyszeruen megjegyzed, hogy  nem iszol alkoholt es kesz. Ne mentegetozz. Ha megkerdezik, vallat vonsz es azt mondod igy akarod. Kesobb, ha a kapcsolat kifejlodik, megmagyarazhatod. Az foleg ne zavarjon, hogy ki mit hisz! Te mit hinnel, ha a baratod azt mondana, nem eszik lisztes etelt? Semmit.
    előzmény:
    persona grata (16)
    2010-01-24  21:15
  18. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. január 24. 21:3734.
    Egy egyenes és normális ember a 2. randin elmondja, ha ilyesfajta problémával kűzd -mint a topikinditónak.
    előzmény:
    vlcs (29)
    2010-01-24  21:27
  19. 2010. január 24. 21:3533.
    Nem IR-d van? Ha igen, akkor szépen kezelnek és nem lesz semmi gond a gyerekvállalással. Ezzel az erővel lehet, hogy a pasi, akivel randizol nem termékeny (manapság mindennapos gond), de eszébe sem jut ezen rágódni, hogy most erről hogy meséljen neked.
    előzmény:
    persona grata (32)
    2010-01-24  21:31
  20. 2010. január 24. 21:3132.

    Nem, teljes életet élek, sportolok (akár extrémet is ), csak majd a családalapításnál adódhatnak gondok.  Érted?

    Ötödik randin nem állhatok elő egy ilyen témával, ha pedig már belémszeretett, akkor jó nagy kicseszés a pasival....

    előzmény:
    vlcs (29)
    2010-01-24  21:27
  21. 2010. január 24. 21:3031.
    Elárulod, mi a betegséged? Talán úgy könnyebben beleképzeli magát az ember. De ha semmiképp sem szeretnéd, gondolom, azt is megérti itt mindenki...
    előzmény:
    persona grata (30)
    2010-01-24  21:27
  22. 2010. január 24. 21:2730.

    Ebben reménykedem.

    Csak túl sokat kattog rajta az agyam, nem tudtam még magamban helyretenni a dolgokat...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_922422 (25)
    2010-01-24  21:23
  23. 2010. január 24. 21:2729.

    Szia!

     

    Szerintem nincs olyan, hogy mikor kell megmondani.

    Ahogy alakul. És szerintem mindenkinél másképp alakul.

    Lehet, az első pár randi alkalmával szóba sem kerül a dolog, vagy az ezzel kapcsolatos dolgok nem érdeklik, vagy akármi.

    Ha nem akarod elmondani nem kell. Nem írtad mi bajod van, de nem mindig kell részletesen kifejteni, miért nem eszel mondjuk pizzát, vagy hasolnlók, amiket leírtál. Ez majd úgyis adja magát, és akinek te számítasz, annak ez a betegség nem lesz akadály.

    Nem tudod magad ellátni, más segítségére szolrulsz, vagy miért ekkora baj? 

    előzmény:
    persona grata (1)
    2010-01-24  20:54
  24. 2010. január 24. 21:2628.

    Igen, eddig én is eljutottam, hogy az első pár randin ne.

    De pl.most van egy pasi, akivel néha találkozgatunk, csak lazán, és látom, hogy kezd bezsongani. 

    Én meg csak nézem szegény fejét, hogy kell ez neked???

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338997 (22)
    2010-01-24  21:20
  25. 2010. január 24. 21:2427.

    Én pl. cukorbeteg vagyok két éve. Az elején dilemmáztam, mikor mondjam el valakinek, egyáltalán elmondjam-e...

    De győzőtt a logika, elmondom. Talán nem az első randin (kivéve, ha vacsorázni hív, mert akkor el kell mondani), talán csak a sokadikon. Többnyire simán elfogadják, röviden elmagyarázom, ez a betegség mivel jár (inzulin, diéta), egy "delikvens" volt csak, aki emiatt nem akarta folytatni.

    Te is cukorbeteg vagy? A nulla alkohol és pizza erre hajaz.

    előzmény:
    persona grata (1)
    2010-01-24  20:54

Címlap

top