Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2010. január 23. 20:43126.

    Hello Szigal!

    Nem csutortokre lesz, hanem hetfore.  Valami emlektabla avatas lesz, azt hiszem az Olajfak hegyen levo templomnal, ahol minden nyelven van valami emlektabla. Most cigany nyelven helyeznek el egyet a Patrik javaslatara, es ezert jon ide a Kulturalis Miniszterium Allamtitkara es kiserete. Utana less valami fogadas is, arra sutottem.

    Majd ird meg mire megy csutortokon.

    Puszillak

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2010. január 23. 20:02125.

    Bizony, egy kedves szó kell csupán, milyen igaz! 

     

     

    előzmény:
    kriszmam (123)
    2010-01-23  19:39
  3. 2010. január 23. 19:59124.

    Csütörtökre, Kriszmam? Ha eltaláltam, adok magamnak egy piros pontot! 

     

    Örülök, hogy szép helyen jártatok, fotók készültek? Beiktattam a következő kirándulási tervek közé, ott sem jártam még, és még sok más helyen sem.

     

    Lányok, főztetek már telefonon? Ugye nem? A töltöttkáposzta töltelékét készítettük együtt a fiammal, közben a menyemmel nagyokat nevettünk. Mindig is szeretett ez a fiú kuktáskodni, de inget is szépen vasal.   

    előzmény:
    kriszmam (123)
    2010-01-23  19:39
  4. 2010. január 23. 19:39123.

    Sziasztok!

     

    Mar regen hazajottem,  csak el voltam foglalva.

    Vera, ez a barlang tenyleg csodalatos. nem nagy, de talan a legszebb azok kozul, amit eddig lattam. Mindenkinek ajanlom, egy kirandulast nagyon meger. Es a kornyek is festoi foleg most, hogy nyilik a sok csodalatos virag.

    Latod Szigal, mennyi kicsi kell ahhoz, hogy az embernek jo kedve legyen. Egy kedves szo, ennyi az egesz.

    EINDOR! Jo hogy megtalaltal minket, puszillak

    Katikam, varom am az epitmenyrol keszult kepet is.

    Evike igazad van! De legyunk nala kulonbek, ne foglalkozzunk vele. Magat minositi, nem hianyzik hogy mi is minositsuk.

    Szep estet, megyek rendbeteszem a romokban hevero konyhamat. Ugy nez ki, mint tajkep csata utan. Majd egyszer talan elmeselem milyen nagy fogadasra keszitettem  pogacsat.

    Szep estet mindenkinek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2010. január 23. 19:08122.

    Nagyon jot mondtal,

     

      

     

     

     

    előzmény:
    Evuska (116)
    2010-01-23  16:16
  6. 2010. január 23. 19:01121.

     

     Szia Eindor, jo  hallani  hogy jol vagytok es a fiatalember  mar ilyen nagy  , gyere gyakrabban

    előzmény:
    eindorh (114)
    2010-01-23  15:21
  7. 2010. január 23. 18:28120.

    Köszönöm az együttérző szavakat.

    Tudom én, értem én  ez a dolgok rendje,, csak hát  a kicsi ment el a kis késői. Amikor a lányom indult a világnak  sokkal fiatalabbak voltunk ,aktív dolgozók, kevésbé éreztük a hiányát, meg maradt is egy  gyerek.

    Sigál élvezem a képeidet, nagyon szépek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2010. január 23. 17:47119.

    A Zeneakadémiát eddig nem sikerült megnynitnom,rengeteget jártam oda,a mellette levő utcában laktam.

    Jó volt találkoznom Veletek ujra.

     

    Jó éjszakát!!

    előzmény:
    eindorh (118)
    2010-01-23  17:01
  9. 2010. január 23. 17:01118.

    Még egyszer elnézést,de nem jutottam el a végéig a visszaolvasásnak.

    Köszönöm szépen,Mindnyájan jól vagyunk és nagy örömmel unokázunk.

    Már 2o hónapos lesz a lelkünk 9-én.

    Most vissza olvasok ahogy igértem,hogy tudjak Rólatok.

    előzmény:
    *Szigal* (117)
    2010-01-23  16:36
  10. 2010. január 23. 16:36117.

    Szia, Eindor-Kati, de jó! Nagyon örülök a jelentkezésednek. Mesélj, hogy vagytok?

     

    Evuska, felejtsük ezt el, és folytassuk a beszélgetést békességben, nyugalomban. Jól érzem magam veletek!

     

    előzmény:
    eindorh (115)
    2010-01-23  15:23
  11. 2010. január 23. 16:16116.
    Én csak azt szeretném megjegyezni, hogy  azaz ember aki "álnéven" jelentkezik be az valahol elveszítette a gerincét!!! Remélem olvassa az illető.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2010. január 23. 15:23115.

     

    Most pedig vissza olvasok és jaj Nektek...........jövök közétek

    előzmény:
    eindorh (114)
    2010-01-23  15:21
  13. 2010. január 23. 15:21114.

    Kip-kop!

     

    Puszi Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     

    Itt kérek elnézést csunya feledékenységemért Nimródtól.

    Utólag ,ujra elnézést kérve minden jót Neked!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2010. január 23. 15:13113.

     

    Nem gondoltam hogy felsz az allatoktol ,de ugye egy ekkora tehennel sose lehet tudni hogy mi jar az eszebe.

     

    Az emberek akik jonnek a zsinagogabol , pentek delutan es

     

    szombat reggel - delelott ,ott ahol en sutkerezek, majdnem

     

    mindegyik Sabat Shalommal   koszont ,pedig nem ismerjuk  oket  ,

    Van aki megall es aldast mond,

     

     

     

    Nem vagyok vallasos de ez egy szep szokas.

    előzmény:
    *Szigal* (112)
    2010-01-23  10:12
  15. 2010. január 23. 10:12112.

    Köszönöm! Azt hiszem, be fogok iratkozni egy kurzusra, hogy ne csak a szívem, hanem az eszem is tudja, mi lesz abból ami éppen elvarázsolt. Hiszen olyan szép a világ körülöttünk!

     

    Én nem igazán örülök a reggeli alvásoknak, mert ezek voltak mindig a legtermékenyebb óráim és bizony hiányoznak. Ráadásul Picur se költöget mostanában, öregszik és ellustult! 

     

    Vera, Nimród, én nem félek az állatoktól, az arab pásztorgyerek pedig jó barátom. Olyan jó érzés, hogy én jobban beszélek héberül, mint ő! Szóval, semmi veszély! 

     

    Keset-Vera, tényleg gyönyörű tavaszi napunk van ma. Sokáig voltam kint a cicákkal, velük együtt élveztem a napsütést, a friss, illatos levegőt. Közben egy kolibrival szemezgettem, persze fényképeztem is. Jöttek az emberek a zsinagógából és életem egyik legszebb élménye lett az a mondat, amit egy kedves kisöreg mondott: "Soha nem leszel beteg és elesett. Ez lesz a fizetséged azért, hogy a macskákat eteted-ápolod!" Jólesett. Szóval, igazán szép lett a mai napom is! 

    előzmény:
    doknagyi (110)
    2010-01-23  09:51
  16. 2010. január 23. 09:58111.
    Katikám!Elmulasztottam egy gratulációt?Nagyon sajnálom, de tudod, nagyon sok szeretettel gondolok Rád, minden alkalommal, ha látlak, meg ha csak Verától érdeklődöm, tudom viszonylag gyakran beszéltek.Millió puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_172637 (95)
    2010-01-22  16:04
  17. 2010. január 23. 09:51110.

    Nagyon szépek. A rózsaszín és világoskék.........valami mesés.

    El kényeztettél minket, megszoktuk , hogy jönnek a képek . Azért jó, ha tovább tudsz aludni.

    előzmény:
    *Szigal* (102)
    2010-01-23  06:02
  18. 2010. január 23. 09:20109.

     

    Jo reggelt .

     

    Az a barlang nagyon szep ,erdekes  muszaj megnezni .2x voltam, mert az elso latogatas es a masodik kozott meg megnyitottak reszeket .

     

    Most mar biztos meg megnagyobbitottak . Jo szorakozast

     

     

    Kati en az iden nem uszom az ismert okokknal fogva ,barataim meseltek ,hogy ne sajnaljam hogy nem megyek . Eddig egesz telen   usztam ,mindennap . Ha nem hagyjuk abba az uszast akkor kevesbe erzik a viz lehulese ,mert minden nap hidegebb valamivel .

     

    Par evvel 2 napig 14 fok volt ,  mitmondjak nem izzadtam .

     

     

    Szigal a fellokessi jelenetre nem vagyok vevo , Meg gondolni se akarok

     

     

    Most megyek setalni es napon ulni , nagyon kellemesen sut

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    kriszmam (106)
    2010-01-23  08:51
  19. Torolt_felhasznalo_172637
    Torolt_felhasznalo_172637
    2010. január 23. 08:57108.
    Biztos szep elmenyben lesz reszetek. Meg en sem voltam ott. Nyaron jonnek hugomek,  talan majd akkor ..
    előzmény:
    kriszmam (106)
    2010-01-23  08:51
  20. Torolt_felhasznalo_172637
    Torolt_felhasznalo_172637
    2010. január 23. 08:53107.

    Sziasztok!

     

    Gyonyoru napsuteses reggelre ebredtunk.Ferjem elkezdett rendett rakni a pergola alatt. A mai napom lazas semmittevessel fog eltelni.Vegre betudom hozni az elmaradt olvasnivaloimat . Tegnap itt volt a technikus es megcsinalta a szamitogepet. Sajnos rovid idon  belul ujat kell vennunk(((

     

     Koszonom a topicon, levelekben es a telefonon  kapott udvozleteket!

     

    Anyuci, mar ez is jo jel, hogy a 3. valogatasra megy Fruzsi. Neked jo lustalkodast!

     

    Szigal, remelem az arab fiu nem feled terelgeti allatat.Mert en bizony nem szivesen talalkoznek vele.

     

    Keset  hany fokos viozben kezdesz uszni a tengerbe? En mar nagyon kenyes lettem, mert 30 fok alatt be sem megyek a vizbe

     

    Kata, nagyon megertelek. A  fiad  eleri azt amit kituzott maga ele, es az teged is megelegedessel fog eltolteni.

     

    Egriani gratulalok a kerek szamhoz! 

     Azoknak is akiket nem emlitettem tovabbi kellemes napot!

     

    előzmény:
    *Szigal* (105)
    2010-01-23  07:50
  21. 2010. január 23. 08:51106.

    Sziasztok!

     

    Jaj anyuci, en nem is tudtam hogy a te szep sikeres lanyodnak is szuletesnapja volt. Kivanok Neki minden jot az eletben, es ahogy en latom az elethez valo hozzaallasat, sikeres is lesz.

    Kata dragam, itt sokan vagyunk a te utcadban En itt, a lanyaim ott es a draga unokaim is. Tudom mit erzel. Az oket ert rosszat fokozottabban elem meg, mert allandoan bennem motoszkal, hogy ha ott lennek tudnek segiteni, stb-stb. Majd megszokod ezt az allapotot, tudni kell vele elni.

    Szia Vera! Orulok hogy latlak. Talan ilyenkor uszikalhatsz a szep uszodadba?

    Ma 10 orakor talalkozunk a baratokkal es megyunk megnezni  a Bet Shemes mellett levo cseppkobarlangot (Szorek barlang) Meg nem lattam, allitolag nagyon szep. Remelem legalabb olyan szep mint a mai reggel, amit a Szigal kepein is jol lehet erzekelni. Szigal neked is szep napot.

    Egriani gratulalok Neked, sikerult elhappolni az elso kerek szamot! Pezsgot ra!

    A kesobb keloknek is szep napot, es termeszetesen a tobbieknek is, sziasztok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2010. január 23. 07:50105.

    Szia, Szomszédasszony! Igen, ilyen kiterjedt a baráti kör! Ugye milyen aranyos? Képzeld el, ha fellökött volna! 

     

    Hanem tudod, alaposan megszégyenítettél, ugyanis Katakatát én is vigasztalni akartam, de aztán a képek válogatása közben elfelejtettem. Tudod, a rövidtávú emlékezet... 

     

    Elnézést Kata, nekem is ezzel kell élnem, átlagban kétévenként láthatom a szööööörnyen elfoglalt fiamat. Akivel gyakran beszélgetünk telefonon, Skype-on, de az nem ugyanaz, mintha itt lenne mellettem...  Elfogadom viszont, hogy ez az ő élete és ha boldogulásának ez az ára, ám legyen! A kisebbik lányomat se látom olyan gyakran, de bensőséges telefonbeszélgetéseink mindenért kárpótolnak. A nagylányom pedig itt van, itt él és dolgozik a másik szobában, és bizony előfordul, hogy alig szólunk egymáshoz, mindenketten mással vagyunk elfoglalva. Picur-cica pedig amúgyis kiköveteli a magáét, a ritka feszültségek esetén is ő a legjobb katalizátor. Tanácsot nem adok, biztosan megtalálod a módját, hogy többet ne okozz árvizet a Feri-hegyen! És ha mégis, szíved joga! 

     

     

    előzmény:
    keset (104)
    2010-01-23  07:28
  23. 2010. január 23. 07:28104.

     

     

     

    Jo reggelt

    Ezt a baratodat meg nem ismertemnem tudtam hogy ilyen kiterjedt a barati kor .

     

    Nahariyan a nagy hullamok es az eros szel feltoltotte az oblot ahol usztunk ami egy nagy terulet es ezert most ahhoz hogy tengervizhez erjel eleg hosszu utat kell megtenni ,ami furdoruhaba nem a legkellemesebb . A viz 22 fokos es a levego 18

    De mivel semmi se vegleges  ahogy valtozik a szel iranya ugy kipucolja a homokot es hajra uszas .

     

    Nagyobb baj ne tortenjen

     

    Egriani gratulalok en is , es Kriszmamnak hogy ilyen gyorrsan elertuk a 100

     

    Katakata nagyon megertelek  en is ateltem ezt az erzest es nem volt konnyu , de megerte .

    Probalj arra gondolni hogy sajat akaratabol , valaminek az elereseert teszi , fog sikerulni .

     

    Utolag visszanezve gyorsan eltelt a 6 ev , nembeszelve az elozo 3 evrol az izraeli hadseregbe .Az sokkal nehezebb volt .

     

     Ny62 orulok hogy jottel .

     

     

    Szuletesnaposoknak a multheten kuldtem udvozlolapot ,de sajnos egyikuk se kapta meg . A Kata portalon .Fruzsi es Kati .Nagyon sajnalom,

     

    Ez uton kivanok utolagosan Boldog Szuletesnapot

     

    Fruzsinak drukolok hogy sikeruljon .

     

    A besegitonek Aszklepiosz miert nincs batorsaga a sajat  neven jelentkezni , hiszen nem titok  kilete

    Becsuletesebb lenne ha megmondana mi a kifogasa , dehat ahhoz kell egy kis batorsag .

    Remelhetoleg nem zavar tobbet

     

    Megyek szejjelnezni a nagyvilagban

     

    előzmény:
    *Szigal* (103)
    2010-01-23  06:04
  24. 2010. január 23. 06:04103.
    Egriani, én is gratulálok! Tessék: ez a tiéd!
    előzmény:
    egriani (100)
    2010-01-22  20:27
  25. 2010. január 23. 06:02102.

    Ma is nagyon szép reggelre ébredtünk, hasonlókat kívánok nektek is!

     

    Doknagyi, mostanában - talán a hideg miatt - nem ébredek pirkadatkor, így csupán régebbi, egy-két hetes képet mutathatok. Elnézést! Találtam azért valamit: az első két fotón egyszerre volt napkelte és holdnyugta, egymással szemben! Irreális volt a táj és torokszorítóan szép, január második napján.

     

    Maradt még egy hely, így megmutatom négylábú barátom mókás portréját. >>>>  

     

    Szép napot! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top