Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. november 25. 21:2731677.

    Jó estét!


    Ez úgy történt, hogy akkoriban színikörre jártam, és elkápráztattak a versek. Rongyosra forgattam a Vörösmarty kötetet meg a Juhász Gyula és Tóth Árpád együttes kötetét is. Ezek tetszettek. A Palace-ban c. vers nagyon megragadott, megtanultam kívülről. Azon a reggelen, amikor megpillantottam a lila eget, beugrott ez a sor a versből. 


    Köszönöm a Katiimhoz írt szép szavakat.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31675)
    2018-11-25  18:38
  2. 2018. november 25. 18:4231676.

    Az utolsó előtti bekezdést a hozzászólás végére reméltem biggyeszteni,  és nem a legjobban sikerült. Mert megint közbejött valami, a hozzászólásnál maradtam ugyan, de egyébbel is foglalkoztam. Így történhetett...  

    előzmény:
    *Szigal* (31675)
    2018-11-25  18:38
  3. 2018. november 25. 18:3831675.

    Szervusztok, jó estét!


    Ismét eltelt három nap, és a jó ég tudja hogy' történik, de már lassan semmire sincs időm. Pedig - ha nem is történnek jelentős események -, mégis annyi minden megfordul a fejemben, amit nyugodtan megoszthatnék, aztán közbejön valami, és megint elszaladt egy nap. Másnap ezek az apró gondolatok aztán elvesztik aktualitásukat, okafogyottá válnak.


    Egyik álmatlan éjszakámon azon gondolkodtam, hogy a napokban szóba került Tóth Árpád-vers mennyire szomorú és milyen érdekes, hogy egy kamaszkorú lány kedvencei közé került. Valóban nagyon szép, de még most öregkoromban is túl pesszimista, lehangoló, elszomorító. Évtizedek óta ismerlek, Tanaria, de ez a vers hogyan, miért lett  kiemelt értékű a szemedben? Vagy tegyük inkább az ízlések és pofonok kategóriába? Nyilvánvaló, bár költője nem mondja ki, hogy egy fenyvesek közti tüdőszanatóriumban íródott, ami nyilvánvalóan meghatározza hangulatát. Órákig beszélgethetnénk róla…


    Most viszont Katalin nap van! Ráadásul négy közeli embernek születésnapja! Rokon, barát és munkatárs született ezen a november végi napon. Itt a topikon is volt néhány Katalinunk, ha erre járnának, boldog névnap köszöntés is járna nekik…


    Majd még jövök. Ha hívtok, ha vártok. 


    Így most ismét Tanaria "tartozékai" - lánya, nővére, menye névnapjára kívánom a legjobbakat: egészséget, örömöket és mindent, amit önmaguknak is szeretnének. Sok boldog napot! 


     

    előzmény:
    tanaria (31674)
    2018-11-22  10:02
  4. 2018. november 22. 10:0231674.

    Szép napot!


    Nagyon köszönöm a szép emlékeket ébresztő gyönyörű képeket! Virágzó tárkonyt még nem láttam, pedig nekem is volt itt a balkonon.


    Örülök, hogy könnyebb nap van mögötted. Ilyeneket és még jobbakat kívánok neked!


     Voltam az orvosnál. Soha többet nem nézek betegség után az interneten!! Egyszóval, minden rendben velem, tehát, nem írt fel semmi gyógyszert! Rákérdeztem, megnyugtatott. Megkönnyebbültem.


    Kamaszkorom egyik kedvenc verséből idéztem rosszul. Tóth Árpád A Palace-ban


    "...Míg jobbról bájjal tűzi fel


      Ametiszt-fátyolát Nyugatnak


     Vénusz, az éteri hetéra. "


     ... 


    Most újra olvastam, nagyon szép!


    Sötét-nyirkos-hideg idő van. Nem jön, hogy kimenjek, pedig muszáj.


    Ja, és kedden egy szépet sétáltunk a kutyás barátnőmmel az erdőben. Sütött a nap.

    előzmény:
    *Szigal* (31673)
    2018-11-22  08:16
  5. 2018. november 22. 08:1631673.

    1. A gyümölcsfák közé Y. fűszernövényeket ültetett és ez egyik közülük. Sohasem tudtam, hogy a tárkony sárgát virágzik! 


    2. Munka után már hazaérkeztem, és felnyitottam az ékszerdobozom egyik,


    3. majd másik rekeszét! 


    ***


    Legyen szép napunk! Indulok Klárihoz. Előtte azonban egy kérdés Tanariához: nagyon szép költői képet tettél idézőjelbe a minap: "Ametiszt fátyola keletről..." (31659)


    Elárulnád, hogy honnan, miből, kitől van? 

    előzmény:
    *Szigal* (31672)
    2018-11-22  08:02
  6. 2018. november 22. 08:0231672.

    1. És még egy nyugati égbolt, itt viszont a völgy is jobban érvényesül. 


    2. A ház másik oldaláról - déli irányba. Jön az eső! 


    3. Vissza a bejárathoz: sok színben pompázó tátika, vagy másik nevén: oroszlánszáj. 


    4. Szintén a gyümölcsösből: mandarinfa. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31671)
    2018-11-22  07:53
  7. 2018. november 22. 07:5331671.

    1. - 2. Egyazon szépség - két változatban.


    3. - 4. Egyazon alkonyi égbolt - ugyancsak kétszer. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31670)
    2018-11-22  07:46
  8. 2018. november 22. 07:4631670.

    smételten: szervusztok, jó reggelt! Hogysmint? Hogy' telt az éjszakai nyugodalom? Halljam már…


    Tegnap tényleg jó napom volt! Lehet, hogy javulok, talán a légköri nyomás változásának köszönhető, de legalább felére csökkentek a fájdalmaim - csuda jó érzés! 


    Ennek örömére (is) tegnap Timráton elég sokat kattintgattam. Íme!


    1. - 2. A még csecsemő citromfácska első két termése.


    3. Y. kínai szegfűnek nevezi, de a Margit-szegfűre is hasonlít, ugye? 


    4. Nevét nem tudom, de szépnek látom!


     

  9. 2018. november 21. 08:0131669.

    Szervusztok, jó reggelt!


    A tegnapi pocsék napom után ma jobb hangulatban ébredtem, de máris szaladnom kellene (de jó lenne úgy, igazán!), így csak nagyon röviden írok. 


    Nevettem, de aztán el is szomorodtam, hogy számodra, Tanaria, a bevásárló központokban történő csellengés is szórakozás lett, de megértettem… Tulajdonképpen, miért ne? Ott is emberek járnak, biztosan külön tanulmányokat lehetne készíteni az arcokról sugárzó vásárlási lázról, az örömről, esetleg csalódásról, de unalomról biztosan nem. Én most két okból nem szeretném azt a "szórakozást". Először a nagy távolságok miatt (ezzel a lábbal?), másodszor azért, mert általában nem látni innen az eget és az engem nagyon nyomaszt. Talán egyfajta klausztrofóbia ez? Az viszont érdekes, hogy felkapott szórakozóhely lett a fiatalok számára, nem fogom fel, hogy miért. Lám-lám, erről is lehet beszélgetni, nem mintha nem lenne ezer más téma, de ha már így előjött…


    Indulok a mai feladataimat végezni, ma jelesen Timrátra, már jó ideje nem voltam. Előtte azonban egy újabb csokrot küldök Klárikáék ebédlőjéből. >>>> A többit majd máskor. 


    Ja, és nagy dicséret illet, hogy mindenre emlékezel, Tanaria


    Ja és még valami: igazi művészfotót kaptam a vendégeink egyikétől. Ismerős? >>>>


    További szép napot kívánok! 

    előzmény:
    tanaria (31668)
    2018-11-19  20:32
  10. 2018. november 19. 20:3231668.

    Szép, jó estét!


    Igen, emlékszem arra az utolsó napi egész sétánkra! Örülök is nagyon, mert egyből erre az épületre gondoltam, amikor a minap említetted! Hármasban sétáltunk. Szabad dicsérni.


    Gyönyörű nálatok most is. Itt reggelre lehavazott, de hamar el is olvadt. 


    Ma M-val tekeregtünk egy nagyot, mivel pocsék idő volt, végig szitált a havas eső, bevásárló központokba mentünk. Most ennek is örvendtem.


    Jó éjszakát! 

    előzmény:
    *Szigal* (31667)
    2018-11-19  18:34
  11. 2018. november 19. 18:3431667.

    Két kép lemaradt, siettem!

    előzmény:
    *Szigal* (31666)
    2018-11-19  18:32
  12. 2018. november 19. 18:3231666.

    1. Esti kép egy csodaszép szökőkútról, már útban a megálló felé. Tanaria, az utolsó napon jártunk itt, tudod, ahol azok az emlékpadok voltak, emlékszel? 


    2. Hadd ellensúlyozzam a ti mínuszaitokat, ezt már másnap reggel fotóztam,


    3. … és már virágzik a ciklámen!

    előzmény:
    *Szigal* (31665)
    2018-11-19  18:23
  13. 2018. november 19. 18:2331665.

    1. Már az előcsarnokban, ahol egy képkiállítást is láthattunk volna, ha van rá elég időnk.


    2. A teremben. A színpadot egy filmvászon uralta az elején, a koncert előtt Nana Mouskouri hosszú pályájának állomásait vetítették rá, aztán felcsavarták. 


    3. Az a bizonyos "nagyon szégyellem"- kattintás, olyan is lett, sajnos.


     


    4. Koncert után.  


    Remélem átjött valami az est hangulatából, mert az aztán nagyon jó volt! 

    előzmény:
    *Szigal* (31664)
    2018-11-19  18:04
  14. 2018. november 19. 18:0431664.

    No akkor jöjjenek, jövögessenek. 


    Az első két-három sorozat november 7.-én este készült, a Nana Mouskouri-koncert előtt és után. Most már bánom, hogy a teremben mindössze két képet követtem el, ugyanis már a kezdés előtt felhívták a figyelmünket, hogy ne fényképezzünk. Aztán a vége felé, az egyik tapsviharban előttem valaki mégis elkattintotta a mobilját, szégyen-gyalázat, de követtem a példáját, sajnos nagyon gyenge lett, mert nem volt idő a vacakolásra. Majd megmutatom. 


    Mielőtt bementünk volna a terembe, át kellett vennünk a jegyeket, amelyeket a lányom interneten rendelt meg, vártak ránk egy borítékban. Közben én fényképezgettem. 


    1, - 2. A kasszasor előtt, és egy hajdani haifai mecénás, Reuven Hecht valamikori lakóháza, mellé építették az Auditóriumot, ami koncertterem, néhány mozi és kiállítóhelyiségek együttese. A zeneterem akusztikája tökéletes. Jártunk arra, Tanaria, igaz, csak kívülről láttad, de ugye felfedezed a mi "csillagainkat"? Hollywood, Haifa, mindkettő h-val kezdődik, nem? 


    3. - 4. Egyre többen érkeznek, végül ezerkétszázan lettünk! 


     


     


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (31662)
    2018-11-17  19:53
  15. 2018. november 19. 17:2831663.

    Szervusztok, jó estét!


    Megint hiányoztam néhány napot, jó okom volt rá, inkább jó, mint rossz, ugyanis a lányomnak erdélyi vendégei voltak - én pedig háttérben maradtam ugyan, de velük. Hát ennyi. Kirándulni sem mentem velük, mert az már elképzelhetetlen, de nagyon jó volt ízes székely szót hallani. Tanaria, Te nem ismered őket, nem a régi társasághoz tartoztak. Hát ennyi. 


    Közben volt két Klárikás nap, holnap lesz a harmadik - neveztek-e már benneteket "angyalkám"-nak? Olyan jól esik hallani…


    Tanaria, nagyon örülök a Ti vendégeteknek, nagyszerű együtt lennetek, ugye? A váradi és szatmári bemutatóhoz sok sikert kívánok neki. Nagy élmény olvasni a könyvét, annál inkább, hogy a benne szereplők egy részét színpadon is láthattam, hajdanában-danában. 


    Az állandóan változó időjárás bizony a fájdalmakat is befolyásolja, de vigasztal, hogy egyszer majd úgyis vége lesz - így vagy úgy, ami pedig hátravan, azt valahogy kibírom. Lehet, hogy májusban még Kolozsvárra is eljutok? Meghívtak ugyanis. Érdekesen alakulnak a dolgaim mostanában. Konkrétabb információkat majd máskor, most még korai lenne. Jól tudok ködösíteni, ugye?  


    Van még egy újdonság. Rájöttem, hogy nem kell mindig a fényképezőgépet előkotorni a táskám feneketlen mélyéről, a mobil inkább kéznél van, így hetek óta azzal fotózok. Még a végén meg is szokom! 


    Van vagy 30 új képem, mutassak néhányat? Rögvest!


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (31662)
    2018-11-17  19:53
  16. 2018. november 17. 19:5331662.

    Szép estét!


    Nekem pedig közben megérkezett a nővérem, volt Vásárhelyen könyvbemutatót tartani, majd visszajött és marad három egész napot!! Szerdán megy tovább Nagyváradra majd Szatmárra.


    Ma délután el is mentem meglátogattam egyik régi barátnőmet. Kora este jövet jól meglepődtem, mert csípős hideg volt, mínusz 1 fok, úgyhogy szedtem is a lábam, nem andalogtam, pedig időm engedte volna. 


    Nagyon remélem, kicsit alábbhagy a fájdalmad. 


    Könnyű éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31661)
    2018-11-15  08:35
  17. 2018. november 15. 08:3531661.

    Szervusztok, jó reggelt!


    "Mi történik itt?" - kérded, Tanaria. Tartottunk egy kis szünetet, kissé viharos időszak utánit. Meg aztán munka volt, nem is kevés, melyet állandó fájdalmak közepette végeztem, olyannyira, hogy szinte az életkedvem is elszállt. No de aztán a jól végzett munka öröme visszaállította az egyensúlyt, és akkor újabb feladat került elém, a barátnőm szemműtéte kapcsán tolmácsoltam, ugyanis a köznyelvet töri ugyan, de orvosi ügyekben kissé tájékozatlan. Ez viszont rengeteg időbe került, amit természetesen egy pillanatig sem sajnálok, mert jó volt segíteni, és még jobb vele lenni. Volt aztán egy másik különleges találkozásom egy fiatal tudósjelölttel, aki interkulturális témában készül doktorálni, éppen a pécsi egyetemen. Élmény volt ez is, mert századszorra erősített meg abban, hogy a "mai fiatalok" semmivel sem felszínesebbek, mint amilyeneknek mi gondoljuk néhanapján. Tévesen persze, vagy a kivétel erősíti a szabályt? 


    Miután így kiállítottam az igazolásomat, talán még képekre is sor kerülhet. Nem most, mert hosszabb szünet után visszatérek Klárihoz, akinél éppen a tegnapelőtt tettem rövid látogatást, még a barátnőm műtéte előtt. Elkértem tőle a használaton kívüli botját, azt hiszem egy ideig segíteni fog a közlekedésben. Délután a családi orvosommal is találkozom, vasárnap újrakezdem a szemészeti kezeléseket, sőt talán még fizioterápiára is rászánom magam. Még csak a tervezés szintjén, aztán meglátjuk. 


    Indulnom kell Klárihoz. Előtte még annyit, hogy az elmúlt napok háborús fenyegetése elmúlt ugyan, de a döntés eléggé felborzolta a kedélyeket, az enyémet is… Nagy árat fizetünk még ezért, mondja a bennem élő (fogadatlan) próféta. Bár ne lenne igazam.


    Mindezek után átadom a szót a következőnek! 



     

    előzmény:
    tanaria (31660)
    2018-11-14  12:27
  18. 2018. november 14. 12:2731660.

    Szép napot!


    Mi történik itt?


    Az este nem engedett belépni a nlc. 


    Nem hiszem, ez lenne a pangás oka. Csak nincs valami baj?


    Követem a híreket az izraelinfo-n...


     

  19. 2018. november 10. 12:4231659.

    Vajon milyen megoldásra gondolsz a fájdalmaid szűntetése érdekében?  Rossz ezt látni, tudni..., hát még szenvedni tőle... 

    előzmény:
    *Szigal* (31656)
    2018-11-10  09:05
  20. 2018. november 10. 12:3631658.

    Szép napot!


    Már reggeliben nekikezdtem írni, csak félbeszakított Kati hívása.


    Egészen különleges kora reggeli látványra ébredtem. Halvány lilában tündökölt az ég! "Ametiszt fátyola keletről..." vonta be. Nem tartott sokáig, de csodaszép volt!


    Számomra is nagyon érdekfeszítő a könyv, nagyon izgalmas megtudni, hogyan érintette a történelem folyama a székelyeket. Objektív és olvasmányos módon mesél. Valóban nagyon érdekes!


    Köszönöm a szép képeket. 

    előzmény:
    *Szigal* (31655)
    2018-11-09  20:09
  21. 2018. november 10. 09:2531657.

    1. Ez a várócsarnok a föld alatt van, fölötte jönnek-mennek a vonatok, mozgólépcsőn kell felmenni a vasúti pályához, amely Tel-Aviv északi részén, az egyetemi campus-on halad keresztül. Messziről látni a város fényeit. 


    2. Szerdán a fodrásztól bicegtem hazafelé és szememet lekötötte a látvány: halványkék ólomvirágok fölött fehéren ragyogómurvafürt, de sajnos, nem először tapasztalom, hogy az ólomvirág szerény kékségét a kamera nem igazán kedveli. Így csak hozzá kell képzelnetek, már akit érdekel.


    3. Őszi színek - ismételten.


    A többit a koncert előtti és utáni fotókat későbbre halasztom. 


    További szép napot és csipkedjétek már magatokat!


     

    előzmény:
    *Szigal* (31656)
    2018-11-10  09:05
  22. 2018. november 10. 09:0531656.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Ma úgy döntöttem, hogy kímélni kezdem magam és itthon maradok. Kicsit furdikál a lelkiismeretem Klárika miatt, de a mazochizmusnak is van határa, és itthon mégis elviselhetőbbek a fájdalmak. Amelyekre úgy látom, már csak egyetlen megoldás létezik, de ne legyünk ennyire pesszimisták, ugye? 


    Ma már volt egy sikerélményem, hurrá, túlléptem a technofóbiámon! Egyik munka e-mailen érkezett, fénymásolatként  és véletlenül kitöröltem, ráadásul kukát is ürítettem. Végül egy pici logikával mégis megtaláltam, vigyorgok is rendesen! 


    Felteszek néhány fotót az elmúlt napok "terméséből" inkább annak bizonyítására, hogy az erősödő fájdalmak sem veszik el életkedvemet, és még mindig rácsodálkozom erre a nagyszerű világra. 


    Kedden este az egyetemi vasútállomáson várakoztam - néhány hónapja szoktam rá, azelőtt más állomásról indultam hazafelé. Szeretem a hangulatát és azt is, hogy szinte mindig "használják" az állomások váróiba elhelyezett zongorákat és ez olyan jó! Most egy diáklány zongorázott, később egy furulyázó fiatalember csatlakozott hozzá, és olyan barokk muzsikával szórakoztatták a kései órában arra lézengő nagyérdeműt, hogy bizony eltátottam a szám! Mire magamhoz tértem, a fiú már be is fejezte a show-t, valószínű érkezett a vonata! Így történt, hogy ezt az eseményt nem örökítettem meg. 


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (31655)
    2018-11-09  20:09
  23. 2018. november 9. 20:0931655.

    Szervusztok!


    Tegnap reggel úgy elindultam világgá, hogy csak most érkeztem vissza. Közben persze itt és ott voltam, ezt-azt csináltam, de leginkább két téma foglalkoztatott: a szerda esti koncert feledhetetlen élménye és dalok, dalok, emlékek, történetek, valamint a legújabb nosztalgia-forrás: gazdag könyvtáram igazi kincse: 2010-ben elhunyt csíkszeredai barátnőnk édesapjának könyve (Dr. Nagy András: Lót visszanéz, I.-II. kötet, Idea, Kolozsvár, 2017). Egyszerűen letehetetlen. Ismertem a szerzőjét, orvosom volt, barátnőm nagyra becsült édesapja, a város mindenki által tisztelt doktor bácsija, akit emberként is szeretett mindenki. Ott voltam a temetésén 1982-ben. És most habzsolom a szavait, oldalanként, sőt mondatonként hajtok fejet elképesztő műveltsége előtt - itt-ott franciára fordítja a szót, latin szövegeit szótárral fordítom - igazi polihisztor volt! Szerény, mindig mosolygós apai figura - újabb és újabb emlékek bukkannak elő, beszélgetések, röpke találkozások, hiszen én akkor is, mindig rohantam… És András bácsi is rengeteget dolgozott, mondhatni haláláig. Ő maga 77 éves volt akkor, de én sokkal fiatalabbnak véltem. A könyv is egy ragyogó fiatal elmét hoz az olvasó elé. Nagyszerű olvasmány!


    Most párhuzamosan olvashatjuk Tanariával, mert a pici lányom mindkettőnkre gondolt. 


    Miközben olvasok, a koncert dallamait hallom a számítógépről, és újraélem az 1200 férőhelyes Auditórium pezsgő hangulatát. Minden előadott számot vastapssal honorált a hálás közönség, sőt három-négy alkalommal az énekesnővel együtt daloltak - csodálatos élmény volt részese lenni ennek a közös éneklésnek. Nana Mouskouri két dalt adott elő héberül, az egyiket már megtaláltam a you-tube-on, Rózsák estéje a dal címe, ma is népszerű Izraelben. Nagy meglepetés volt, hogy a megtalált felvételen éppen egy valamikor haifai fiúval énekli együtt a dalt, aki Mike Brant-ként vált ismertté. 


    Képeket is butítottam pihenés közben, de máskor teszem fel, mert munka van, és nem is kevés! 


    Jó éjszakát! 

    előzmény:
    *Szigal* (31654)
    2018-11-08  08:33
  24. 2018. november 8. 08:3331654.

    Jó reggelt!


    Már egy órája itt ülök a gép előtt, és csak most érkeztem a topikra. Mindenféle egyébbel foglalkoztam, de most gyorsan: nagyszerű este volt, egyike a legnagyszerűbbeknek! Csak ültem ott, minden búmat-bánatomat feledtem és végig azt éreztem mennyire hihetetlen ez az egész. Mindent megért, Nana Mouskouri még mindig csodálatos!


    Majd írok róla. De most kezdődik a napi robot. Indulok világgá. 

    előzmény:
    tanaria (31653)
    2018-11-07  18:31
  25. 2018. november 7. 18:3131653.

    Nagyon szép. Jó szórakozást!

    előzmény:
    *Szigal* (31652)
    2018-11-07  17:26

Címlap

top