Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. október 12. 17:3131602.

    Jó estét!


    Csodálatos az őszi erdő. Ebben az évben különösen szép volt a tavasz és most az ősz is az. Kitart a vénasszonyok nyara. Ma ablakot mostam, örvendek, hogy túl vagyok rajta.


    Olvasom a kedvencem könyvét. Kb. ennyi.


    Most már te jössz.

    előzmény:
    *Szigal* (31601)
    2018-10-11  08:14
  2. 2018. október 11. 08:1431601.

    Szervusztok! Jó reggelt!


    Nagyon kevés az időm, így csak nagy vonalakban: tegnap Holonba utaztam, jó nap volt, még Mokával is tettünk egy kört, mondtam is a lányomnak, hogy senki sem örül úgy nekem, mint ez a drága kiskutya. 


    Hazafelé utaztam már, este nyolc óra körül lehetett, amikor éppen Holon és Tel-Aviv között Alsórákosi-Marikának sikerült velem kapcsolatba lépnie, éppen a légvonalban nem is annyira távoli Nizza melletti városból, ha jól emlékszem a nevére, Mentonból. Alig várom, hogy haza, Pestre érkezzen és legutóbbi utazásairól bővebben számoljon be nekünk. Jó volt a hangja, érezhetően feldobott hangulatban csevegett velem, sajnos elég hamar megszakadt a kapcsolat. Hűűűű, de jó volt!


    Tanaria, én még azt sem tudtam, hogy Kolozsvárnak külön tévéadója van, de az egyik riporterével már többször beszélgettem, jó volt hallani hamisítatlan erdélyi akcentusát.  Majd meglátjuk, hogyan alakul tovább a kapcsolatunk. Egyelőre a kollégáim október 21.-i szereplésére vagyok nagyon kíváncsi, a Bulgakov kávéházban. De szeretnék legyecske lenni a kávéháznak valamelyik eldugott sarkában! 


    Most indulok Klárihoz, utána Timrátra, és hurrá! - máris vége ennek az élményekben gazdag hétnek.


    Nektek is hasonlókat kívánok!


     

    előzmény:
    tanaria (31600)
    2018-10-10  15:15
  3. 2018. október 10. 15:1531600.

    Szép napot!


    Ha hiszed, ha nem, de én nem fogom a kolozsvári tévéadót. Van ilyen? Az RDS csomagban nincs benne. Az a baj, hogy mi a sok adó közül csak a Dunát és az Eurosportot nézzük. Na, meg néha az Erdély tévét. Ez van.


    Örülök, hogy élménydús periodusban vagy, hisz' ez neked lételemed. Te ezt kiérdemled minden alkalommal.


    Várom beszámolóidat.

    előzmény:
    *Szigal* (31599)
    2018-10-09  21:47
  4. 2018. október 9. 21:4731599.

    Szervusztok, jó estét!


    Még szép, hogy nem hazudtoltam meg magam, Tanaria! Ugyanis tényleg izgalmas találkozás lett volna, ha összejön, de nem sikerült. Képzeld, képzeld, a kincses város televíziójának magyar adása készül műsort  szentelni Izraelnek, fel is vették velem a kapcsolatot, hogy a haifai helyszín keresésében legyek a segítségükre, ezért kellett volna ma találkoznunk. Végül nem jött össze. Éppen az imént hívtak fel, hogy elnézést kérjenek, ugyanis technikai okok miatt nem tudtak időben értesíteni, hogy a találkozás halasztást szenved. Majd jövő hónap elején pótoljuk. Viszont a városházától engedélyt kaptak egy helyszínre - én talán mást javasoltam volna, de ez is ismerős, és nem fogom lelőni a poént. Tőlem máris adatokat kértek a helyről, és novemberig e-mailban folytatjuk a kapcsolatot. Neveket természetesen nem árulok el, majd a maga idejében úgyis megtudod, megtudjátok. Ez lett volna hát a mai nap fénypontja. 


    Helyette Klári hallókészülékének javíttatásával múlattam az időt, jó néhány órát vett igénybe, és - az előzőektől teljesen függetlenül - a város egyik sohasem látott, de nagyon szép helyére vitt  az ügyintézés. Kár, hogy nem fényképeztem. Pedig a néhány órás várakozás alatt időm is lett volna rá. 


    Örülök, hogy belenéztél az olvasni és látnivalóba, varázslatos ez az egész téma. Egy teljesen elfelejtett emberről van szó, aki végre megkapja az őt jogosan megillető helyet a magyar és az izraeli kultúrtörténetben. Rendkívül érdekes előadásokban volt tegnap részünk, és nem győztem hegyezni a fülemet, hiszen az előadók többnyire héberül és angolul beszéltek. Nagyon kell igyekeznem, hogy győzzem szusszal a rám váró kultúrdömpinget, ugyanis a következő kb. 30 nap tömve lesz hasonló eseményekkel. Ezt nem a kíváncsiságod felkeltéséért mondom, Tanaria, de valóban sok élmény vár rám mostanában. 


    Ha pedig lehetséges lesz, és amennyiben tőlem függ, mindenről híven beszámolok majd. Szóval, ahogyan a tévében mondják: maradjanak velünk továbbra is! 


     


     


     


     


     

    előzmény:
    tanaria (31598)
    2018-10-09  14:03
  5. 2018. október 9. 14:0331598.

    Mindenkinek szép napot!


    Itt dúl a vénasszonyok nyara.


    Adtál olvasni-nézni valót bőven! Még a Falu rosszába is jól belenéztem. Nagyon élveztem!


    Az Áprily-vers szép, szomorkás, mint általában, simogatja az ember lelkét, de el is szomorítja.


    Alsórákosi, jó utat, nagyon kellemes időtöltést kívánok! Aztán legyen ám beszámoló!


    Te, Szigal, most sem tagadtad meg magad, csak felpiszkáltad a kíváncsiságomat, újból!

    előzmény:
    *Szigal* (31597)
    2018-10-09  08:18
  6. 2018. október 9. 08:1831597.

    Jó reggelt és jó utat Neked, Alsórákosi-Marika!


    Alig várom a beszámolóidat. Az összest!


    Én most megyek, világgá, ahogyan mondani szoktam, de konkrétabban: Klárikához. Utána - ha igaz -, érdekes találkozás vár rám, és ettől Tanaria biztosan teljesen lázba jönne! Majd elmesélem. Remélem, hogy Tanaria is rendben van, nagyon hiányoztál tegnap! 


    Megvásároltam a tegnap bemutatott könyvet. Nagyon drága volt, jóval túllépte a megengedett kereteket, de igazán örülök, hogy nem garasoskodtam. A könyvtáram dísze lett, csodaszép bibliofil kiadás. Hajnalig olvastam és alig tudtam letenni. Micsoda kincseket olvasok én az idén! 


    Legyen igazán jó napunk - ma is! 

    előzmény:
    Alsórákosi (31596)
    2018-10-09  01:58
  7. 2018. október 9. 01:5831596.

    :BON MATIN !


    Amikor ezt látjátok én már NIZZA-ból  úton vagyok MENTONBA


    Mindenkinek a legjobbakat kívánom!


    Majd jövök.

  8. 2018. október 8. 20:3731595.

    Már hazafelé utazom. Valóban nagy élmény volt. Kár lett volna kihagyni.


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31594)
    2018-10-08  11:58
  9. 2018. október 8. 11:5831594.

    Még annyit szerettem volna közölni veletek a ma esti programomról, hogy előreláthatóan nagy élmény lesz.


    Erről lesz benne szó!


    Ha valakit érdekelne, a kinyíló oldal felső sávjában tovább keresgélhet - micsoda kincsnek kerülök a birtokába! Három nyelvű a könyv: magyar, angol, héber, szerzője egy kivételes egyéniség, Szalai Anna irodalomtörténész. 


    Tovább nem is írok semmit, jó böngészést kívánok!

    előzmény:
    *Szigal* (31593)
    2018-10-08  08:31
  10. 2018. október 8. 08:3131593.

    Elnézést kérek, ezt igazán jól "megszerkesztettem". Belegázoltam a saját lelkivilágomba…



     

    előzmény:
    *Szigal* (31592)
    2018-10-08  08:27
  11. 2018. október 8. 08:2731592.

    Áprily Lajos:


    Így kellett volna


    Így kellett volna: meg-megállni,
    virágaidat megcsodálni.

    Kezed többször kezembe fogni,
    mosolygásodra mosolyogni.

    Súlytalan szívvel útrakelni,
    erdőn madarakat figyelni.

    Patakos réteken derülni,
    sárkányok útját kikerülni.

    A vadméhekkel kóborolni,
    s dalolni, mindig csak dalolni...

    Jaj, örömet ritkán fogantam,
    ágyásaidon átrohantam.

    Életednek vihara voltam,
    íriszeidet eltiportam.

    Játékaidat összetörtem,
    dal-csecsemőimet megöltem.

    Fekete gondok közt tanyáztam,
    feltört kezemmel kútat ástam.

    A sárkányokkal viaskodtam,
    királylányig sosem jutottam.

    Ha roskadoztam, vizet adtál,
    szelídségeddel megitattál.

    S ha te sem tudtál csendet adni,
    a fényességes nagykapun
    sötéten fogok átrohanni.


     









     






     






    Így kellett volna






      2018-08-06 10:37:45, hétfő


     


     
    Áprily Lajos

    Így kellett volna

    Így kellett volna: meg-megállni,
    virágaidat megcsodálni.

    Kezed többször kezembe fogni,
    mosolygásodra mosolyogni.

    Súlytalan szívvel útrakelni,
    erdőn madarakat figyelni.

    Patakos réteken derülni,
    sárkányok útját kikerülni.

    A vadméhekkel kóborolni,
    s dalolni, mindig csak dalolni...

    Jaj, örömet ritkán fogantam,
    ágyásaidon átrohantam.

    Életednek vihara voltam,
    íriszeidet eltiportam.

    Játékaidat összetörtem,
    dal-csecsemőimet megöltem.

    Fekete gondok közt tanyáztam,
    feltört kezemmel kútat ástam.

    A sárkányokkal viaskodtam,
    királylányig sosem jutottam.

    Ha roskadoztam, vizet adtál,
    szelídségeddel megitattál.

    S ha te sem tudtál csendet adni,
    a fényességes nagykapun
    sötéten fogok átrohanni.







    előzmény:
    *Szigal* (31591)
    2018-10-08  08:12
  12. 2018. október 8. 08:1231591.

    Szervusztok, ismét jó reggelt és jó hetet!


    Köszönöm ezt a szépséges erdei képet, Tanaria, és a mellékelt  részletes programot, úgyszintén. Nagyon jó volt átböngészni, bár egyetlen pontot mégis hiányoltam belőle. Majd az lesz a meglepetés az Új Kelet közel 100. évfordulóján. 


    Klárika tegnap nagy örömmel fogadott, és én is örömmel láttam őt viszont. Lassan minden visszakerül a rendes kerékvágásba. 


    Ma már tizennyolcadik alkalommal ünneplem magányosan a nagyon sokadik házassági évfordulónkat. Este Tel-Avivban egy könyvbemutatón veszek részt, alig várom. Természetesen beszámolok majd róla, annál is inkább, mert rendkívül érdekesnek ígérkezik. 


    Cseppet sem véletlenül egy gyönyörű Áprily-vers szavait boncolgatom. Szembejött velem, éppen ma!


    Mindjárt ide is felteszem. 





     


    előzmény:
    tanaria (31590)
    2018-10-07  13:52
  13. 2018. október 7. 13:5231590.

    Szép vasárnapot!


    Na, csodálkozom, hogy sikerült, mivel eddig így nem ment. Örülök! Nagyon érdekes programok, a helyszíneken sem jártam még, de ez órákig eltartana...


    Remélem, kellőképpen örültetek Klárikával egymásnak, és a türelmed is kitart(ott).


    Ma kimentem az erdőbe egy gyors egészség-sétára. Gyönyörű az idő és az erdő is az volt. Ötven perc.


     


     

    előzmény:
    tanaria (31589)
    2018-10-07  13:40
  14. 2018. október 7. 13:4031589.
    előzmény:
    *Szigal* (31588)
    2018-10-07  07:57
  15. 2018. október 7. 07:5731588.

    Szervusztok, jó reggelt! 


    Ismét kimaradt egy napunk. Számomra igazán emberpróbáló nap volt, de végül csak túléltem! Történt ugyanis, hogy végső formába kellett öntenem a munkámat, amit már túl sokáig, a végső határidő utolsó percéig halogattam. Neki is estem már kora reggel, Klárikát is még egy nappal eltoltam, és fél három körül már csak kattintásra voltam a végétől. Ám ekkor végérvényesen el is kattintottam. Minden trükköt bevetettem, és tudtam, hogy itt kell annak lennie, de már nem sikerült elővarázsolnom. Végül nem maradt más hátra, újra nekifogtam az egésznek. Este fél tízre be is fejeztem, elküldtem, vége! Ilyen még nem történt velem amióta szövegszerkesztőkkel dolgozom. Talán javamra szolgál, hogy menteni, menteni kell minél gyakrabban, akkor is ha jól tudom, hogy a program is ment, és kicsit jobban oda kell figyelni a technológiai finomságokra. No, így történt, így nem csoda, hogy megkönnyebbültem, pillanatok alatt el is aludtam, és több mint tíz órára ütöttem ki magam. 


    Tanaria, azért olyan jó lenne, ha valamilyen csoda folytán Te is jelen lehetnél a mához két hétre, 21.-én tartandó előadáson a Búza vagy Virág utcában, a Bulgakov irodalmi kávéházban. Kicsit ott leszek én is, persze csak virtuálisan. A Kolozsvári Zsidó Napok rövid történetére cseppet rákerestem, talán 2015-ben, vagy 2016-ban kezdték új hagyománnyá fejleszteni. Nem is olyan non sens az új jelző a hagyomány szó mellett! 


    Alsórákosi-Marika, itt kérek tőled elnézést, hogy még nem válaszoltam leveledre, de a fenti sorok az okot is érthetővé teszik. A mai születésnaposnak ismeretlenül is sok boldogságot kívánok, anyukáját üdvözlöm és nagyon várom már tőled a legutóbbi kirándulás képes élménybeszámolóit! 


    Még egy jó hír: van "új" olvasnivalótok az izraelinfo.com portálon! Magam is örülök ennek és rövidesen várható a folytatása is. 


    Tíz napja nem voltam Klárikánál, így ma hosszú és nehéz munka vár rám. Összes türelmemet magammal viszem, biztosan nagy szükség lesz rá. 


    Szép vasárnapot kívánok! 

    előzmény:
    tanaria (31587)
    2018-10-05  18:06
  16. 2018. október 5. 18:0631587.

    Zsidó napok?! Ilyen volt itt, vagy ez az első alkalom. Nagyon elmennék, de sajnos, nem lehet.


    Veled örülök az új könyveidnek!


    Én most a kedvenc snooker játékosom önéletrajzát olvasom. Itt rendeltem meg. Két kötet. Számomra nagyon érdekes.


    Bocsánat a kíváncsiskodásomért.


    Szép estét!

    előzmény:
    *Szigal* (31586)
    2018-10-05  12:04
  17. 2018. október 5. 12:0431586.

    Személyes ügy, Tanaria, egy régebbi munka kapcsán, cseppet sem releváns, de jó volt helyükre tenni a dolgokat. Nem is lenne érdekes, csak megemlítettem, mert a beszélgetés éppen az előbbi hozzászólás írását szakította meg, és több, mint egy órát vett igénybe. Aztán az itteni írást jobb kedvvel fejeztem be, csupán ennyi… Ja, és nem ismered az illetőt, tehát nincs okod kíváncsiskodni sem. 


    Tudtad, hogy néhány nap múlva Zsidó Napok lesznek Kolozsvárt? Meghívták ez alkalomból az Új Kelet tulajdonosát  és a főszerkesztőt, ha jól emlékszem október 21.-én tartanak előadást, de még nem tudom, hogy hol. Majd közlöm. Lehet, hogy elmennél? A Kolozsvári Hitközség a Dávid Ferenc utcában van, feltételezem, hogy a rendezvények zömét is ott tartják.  


    Néhány hete-hónapja említetted, hogy olvastad Bodor Ádám: A börtön szaga című könyvét, képzeld, már itt vár olvasásra! Zsuzsa elhozta a megrendelt könyvet, ráadásul ajándékba kaptam a szerző ugyancsak a Magvetőnél, 2012-ben megjelent Verhovina madarai című kötetét is. Még egyiket sem kezdtem el olvasni. Van még egy könyvem Pesten, már nagyon várom, hogy olvashassam: Szalai Anna írta, Hagyománymentés és útkeresés. Zsidó vonatkozású magyar regények, Gondolat, 2018. A könyvet májusban mutatták be Pesten. Nemsokára elhozza valaki, mert fokos, súlyos könyvről van szó! Erről is lesz még szó, ha érdekel valakit. Van a YouTube-on egy elég hosszú videó magáról a könyvbemutatóról. Nagyon érdekes! 


    No mendegélek dolgozgatni, estig le kellene adnom valamit. Szép napot, hétvégét!


    Ja és köszönöm a kedves fogadtatást, el sem hiszed mennyire jólesett! 


     


     

    előzmény:
    tanaria (31585)
    2018-10-05  10:56
  18. 2018. október 5. 10:5631585.

    Szép napot!


    Nagy örömömre szolgál, hogy végre, újra itt vagy teljes életkedvvel, rád jellemző lelkesedéssel, csodás képeiddel!!!


    Milyen félreértés és kivel?! Megpedzesz valamit, amit nem fejtesz ki, az én kíváncsiságomat felcsigázva és ki nem elégítve!

    előzmény:
    *Szigal* (31584)
    2018-10-05  09:41
  19. 2018. október 5. 09:4131584.

    Szervusztok!


    Reményed beteljesedik, Tanaria, már sokkal jobban vagyok. És persze tele életkedvvel és tennivalókkal. Olyan jó, hogy lassan minden a helyére kerül!


    Az elmúlt napokban mondhatni zombi életmódot folytattam, vagy inkább magyar nemes voltam? Mindegy hogyan nevezzük. Ma végre tisztáztam egy régen történt félreértést, ettől még jobb lett a kedvem, mert olyan tartalmas, jó beszélgetés volt, hogy napokra biztosítja a hangulatomat. 


    Tegnap este szép felhőket, ma pedig szép napkeltét láttam - ismét szépnek látom a világot! Annyira szépnek, hogy nektek is megmutathatom. 


    1.-2. Esti látvány


    3. és ma reggel.


    4. Tájkép. 


     

    előzmény:
    tanaria (31583)
    2018-10-04  17:13
  20. 2018. október 4. 17:1331583.

    Szép napot!


    Remélem, jobban vagy!


    Tulajdonképpen itt is védik a magánterületen lévő erdőt. Ki is szállt a rendőrség, de a fákat már kivágták, sőt még utána is vágtak. Úgy látszik volt engedélyük.Nagyon szomorú vagyok. A város nem kéne eladja ezeket a területeket! Biztos te is hallottál az itteni erdő-írtásos botrányokról, amik hosszú évek óta tartanak. Védett területekről adják el az erdőket. Egész hegyoldalak éktelenkednek csupaszon, természetvédelmi területeken is! 


    Jobbulást kívánok neked! Írj amint tudsz.

    előzmény:
    *Szigal* (31582)
    2018-10-03  08:42
  21. 2018. október 3. 08:4231582.

    Jó reggelt! 


    Majd lesz e-mail is, egyelőre csak annyit, hogy nincs semmi törés - látod, most éppen arra gondolok, hogy lehetne akár ennél rosszabb is. Csak nehezen nyomogatom a klaviatúrát, és annyira kellene egy kis mozgékonyság!


    Jaj, nagyon sajnálom az erdőtöket. Nem is tudom kiverni a fejemből, hogy ideje lenne törvényt hozni a fák védelmébe. Tudod, hogy nálunk ilyen is van… Magánterületen is. 


    Gyógyulgatok, próbálok dolgozni, csak Klárika miatt aggódom. 


    Legyen szép napotok!

    előzmény:
    tanaria (31581)
    2018-10-02  14:09
  22. 2018. október 2. 14:0931581.

    Szia!


    E-mailt várok, ha itt nem akarod megírni, kérlek! Csak nem tört el valamid?


    Itt szomorú nem csak az idő, hanem vágják az erdőt. Valamit építeni készülnek. Amíg az engedélyeket meg nem kapják, parkoló lesz. Vége a mi arany életünknek. Magánterület...


    Gyors gyógyulást kívánok neked!


     

    előzmény:
    *Szigal* (31580)
    2018-10-02  07:52
  23. 2018. október 2. 07:5231580.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Nagyon röviden: történnek váratlan balesetek, ez is olyasmi volt. A lényeg, hogy nagyobb traumák nélkül, és többé-kevésbé túlvészeltem. A munkáim is elmaradtak egy időre, sőt, még vissza is vettem az iramból, a helyzet kényszerített rá. Tehát: tetszik, nem tetszik, még itt vagyok! A felépülés még eltart egy darabig, de ne aggódjatok, inkább csipkedjétek magatokat! 


    A fiam születésnapjára küldött jókívánságaidat nagyon köszönöm, Tanaria


    Alsórákosi-Marika köszönöm a képregényt, meg is értettem! 


    További szép napot!

    előzmény:
    tanaria (31579)
    2018-09-30  10:24
  24. 2018. szeptember 30. 10:2431579.

    Sziasztok!


    Örülök, hogy végre jelentkeztél, de látom, nem vagy túl jól. Sajnálom, jobbulást kívánok mindenféle szempontból. S nagyon halkan megjegyzem, hogy helyezd már lejjebb a mércét, vagyis lassanként vegyél vissza az iramból


    Itt hideg van és nem fűtenek, szinte nosztalgiázhatunk csendben a hideg lakásban.


    Neked ma ünneped van. Isten éltesse sokáig egészségben a nagy fiadat! 


    Mindenkinek szép napot kívánok!

    előzmény:
    *Szigal* (31577)
    2018-09-29  19:50
  25. 2018. szeptember 30. 07:0231578.

    :,?,?,!


    ,


     


    , , , !


     

    előzmény:
    *Szigal* (31577)
    2018-09-29  19:50

Címlap

top