Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2018. augusztus 12. 07:4631426.

    Jó reggelt mondok ismét. 


    Nem hagyom ott a fenében… Utalás az előző beírásom utolsó mondatára. 


    Tegnap délután óta semmi se változott, felszállt egy gép, aztán leszállt, számomra pedig teljesen érdektelen nap volt, remélem a mai kicsit más lesz.


    Semmi különösebb mondanivalóm, felteszek néhány képet, aztán megyek Klárihoz, délután szekrények takarítását terveztem és némi főzést, holnapra. Aztán jöhet a már tegnap említett Székely János-idézet. Utalás a monotóniára. 


    1. Ismét Timráton. Nem tudom a növény nevét, csak az tűnt fel, hogy milyen érdekes "fejdíszt" növelt magának. 


    2. "Nézd a világot: annyi milliója,/ S köztük valódi boldog oly kevés./ Ábrándozás az élet megrontója,/Mely kancsalul festett egekbe néz." Azonban, ha az ég valódi és nem festett, ugye már lehet ábrándozni? 


    3. - 4. Nincs türelmem keresgélni, jelentéktelen kis virág, mégis szeretni való - mindenfelé nő. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31425)
    2018-08-11  16:19
  2. 2018. augusztus 11. 16:1931425.

    Még szép, hogy rendesek, 18 éve vagyok ennél a társaságnál. Ez a minimum. Különben is, mindenki ugyanezt a szolgáltatást kapja, nem is bizalom, inkább kereskedelmi kockázatvállalás kérdése. Gomba módjára nőnek ki a földből a mobiltelefon-társaságok, verseny van közöttük. 


    Tetszik ez a kis kütyü, egészen jól elboldogulok vele. Még a végén megkedvelem…(De az enyém mégis egy fokkal okosabb.)


    ***


    Követem a Kolozsvárról felszálló repülőket. Katié 17:55-kor indul, majd átmegyek a másik repülőtérre is, amikor a leszállás következik. Szeretem ezt a játékot. Nemsokára a lányomék is indulnak valamerre. Én pedig hozzájuk, illetve Mokához - alig várom. Alsórákosi-Marikát is követni szoktam, rövidesen ismét aktuális lesz!


    ***


    Az én Klárikám ma nyügice volt, amolyan toporzékoló kiadásban. Hihetetlen magasságra szárnyal az önzése, pedig láthatta, hogy ma különösen nehéz napom van. Nem baj, már kipihentem, és jöhet V. kedvenc Székely János-idézete: "Holnap elölről kezdünk mindent,/ húsért menesztünk…" stb. Így zajlik ez az élet. Bizony! 


    Tegyek fel képeket? Vagy hagyjam a fenébe?

    előzmény:
    tanaria (31424)
    2018-08-11  12:44
  3. 2018. augusztus 11. 12:4431424.

    Szép napot!


    Á, dehogy, Kati közel két hetet töltött előzőleg Csíkban.


    Nagyon rendesek, hogy megbíznak és adnak egy telefont, amíg a tiédet megjavítják! Itt ilyet nem tesznek, bizalom nincs, nem is lehet..., persze, embere válogatja...


    Már csomagol. Nagyon jó volt kicsit együtt lenni.

    előzmény:
    *Szigal* (31421)
    2018-08-11  08:05
  4. 2018. augusztus 11. 08:4231423.

    ... és korrektúra!


    Na persze: a kisokos a hibás... 

    előzmény:
    *Szigal* (31422)
    2018-08-11  08:39
  5. 2018. augusztus 11. 08:3931422.

    Korrektura már a buszból:


    megtisztellek


    Jajaj!

    előzmény:
    *Szigal* (31421)
    2018-08-11  08:05
  6. 2018. augusztus 11. 08:0531421.

    Jó reggelt kívánok!  


    Persze, hogy a telefonomról van szó, Tanaria, és nem is három éves szegény - ahogyan hittem, hanem csak kettő. Elvitték javítóba, kaptam egy szuper Samsungot cserébe, amit majd vissza kell adnom, ha az LG-t megjavítják. És ami a legfontosabb: egyetlen garasba sem kerül. Egy filmszínész-szépségű ügyfél-szolgálatossal bonyolítottuk az ügyet, nem tudtam róla levenni a szemem. Csak egy baja volt: kedvetlen, barátságtalan pofával intézte az ügyeket, bezzeg, ha legalább 50 évvel lettem volna fiatalabb! Majdnem rászóltam, hogy a bajaidat otthon kellene hagynod, ha jelenlétemmel megtiszteltelek! Persze, befogtam a számat… De ilyen szépet ritkán lát az ember - ráadásul fél méterről! 


    Egyetlen szóval: kár volt aggódnom. Jókedvemben tegnap egész sorozatokat fotóztam, és még a timráti képek második fele is hátra van. Sajnos, máris indulnom kell, vár a kötelesség!


    Újabb jelentkezésig: szép napot!


    Kicsit csodálkoztam: Katika máris visszarepül? Nem is megy Csíkba? Jó utat kívánok neki!

    előzmény:
    tanaria (31420)
    2018-08-10  13:41
  7. 2018. augusztus 10. 13:4131420.

    Szép napot!


    Nagyon sajnálom a kisokost, gondolom a telefonod. Remélem meg tudták gyógyítani.


    Köszönöm a sok szép virágot és a jó kívánságot!


    Ma délelőtt lementünk a városba egy kávé-tea erejéig. Hazafelé már szenvedtünk a trolin a melegtől.


    Jól telik Katival. Beszélgetni nagyon jó! Holnap délután repül haza.

    előzmény:
    *Szigal* (31419)
    2018-08-10  08:37
  8. 2018. augusztus 10. 08:3731419.

    1. A rózsák  se örülnek ennek az őrült melegnek - éppen 36 fokot mértünk. 


    2. A már régen elhervadt lótuszvirág éppen 11 magot érlel - meg lehet számolni!


    3. A nagy levelek közül talán majd előbújik egy újabb virág? 

    előzmény:
    *Szigal* (31418)
    2018-08-10  08:30
  9. 2018. augusztus 10. 08:3031418.

    Tegnapelőtt Timráton. A pergola fedele, körbe-körbe-karikába. 

    előzmény:
    *Szigal* (31417)
    2018-08-10  08:24
  10. 2018. augusztus 10. 08:2431417.

    Jó reggelt!


    Azt hittem, hogy ma ismét szabadnapom lesz, erre a kisokos tegnap estére hosszas haldoklás után feladta. Élt három évet és néhány napot. Nemsokára indulok a szervizbe (a város végére), és vagy megjavítják, vagy újat kell vennem. Sajnos ez utóbbit igazán nem vettem számításba. 


    Mielőtt útra kelnék az év egyik átlagosnál jóval melegebb napján, úgy döntöttem, hogy igénybe veszem a fórumot, de csak néhány fotó erejéig. Rövid címszavakkal.


    1. - 2. Muszkó ilyenkor testőrt játszik, alatta én magam heverészek tévézés közben. >>>>

    előzmény:
    *Szigal* (31416)
    2018-08-09  07:49
  11. 2018. augusztus 9. 07:4931416.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Isten hozta Kati-lányodat, Tanaria! Örüljetek egymásnak, ennek jött el az ideje, használjatok ki minden pillanatot. Úgy szeretném már látni! Téged is…


    Egy halom pénzbe kerülhetett az a küldemény, köszönöm! Természetesen jelenteni fogom, ha megérkezik, nagyon várom! A postás nem fogja lehozni, majd utána megyek a postára, semmi vész! 


    Tegnap jó dolgom volt, Y. Haifára jött fogorvoshoz, együtt utaztunk Timrátra. Bár évek óta rendezzük az iratokat, képeket, leveleket, még mindig történnek néha egészen furcsa egybeesések. Amióta nem csupán tematikailag, hanem dátumok szerint is katalogizáljuk az anyagot, rengeteg érdekesnél-érdekesebb "találkozás" történik, ezért (is) nem lehet megunni ezt a munkát. A naplókkal folytatjuk majd, biztosan ott is lesznek meglepetések. 


    Most megyek Klárikához, aztán meglátom. Lehet, hogy ezt a hétvégét pihenésre szánom? Rám férne, bár ilyenkor haragszom a koromra és kóromra, mert akadályozzák az évtizedek óta megszokott tempót. Hol van az már? 


    Jut eszembe! Ezen a hétvégén a múlt szombati filmet is megnézem - kíváncsivá tettél! Vagy erről már írtam? 


    Alsórákosi-Marika, hogy haladnak a dolgaid? Mesélj, miket intéztél? Úgyis tudom, hogy az előző napokban adott tanácsaimat nem fogadod meg, és igazad van! Addig tegyük a dolgunkat, amíg szükség van ránk. 


    További szép napot, Topik


     


     

    előzmény:
    tanaria (31415)
    2018-08-08  20:38
  12. 2018. augusztus 8. 20:3831415.

    Jó estét!


    Hajnalban jön lányom-Kati. Ma nagy hajrában voltam. Mondhatom eredményes napom volt. Amit tervbe vettem, megcsináltam. 


    Felraktam a könyvet ajánlott levélként.  Azt ígérték, hogy hét napon belül megérkezik. Remélem átadja a postás, ha otthon leszel, mert persze, hogy nem fér bele a postaládába.


    Isten éltesse a menyecskédet!


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    *Szigal* (31414)
    2018-08-08  07:55
  13. 2018. augusztus 8. 07:5531414.

    Jó reggelt, Topik! 


    És elnézést, mert tegnap elnyelt a munka, de nagy örömömre jól végeztem! Írtam is tegnap este egy rövid választ, de közben belepofátlankodott egy FB-üzenet és elszállt minden - nem is értem, hogyan történik ilyesmi…


    Tanaria, nagyon köszönöm az üdvözlést és képzeld! Az ibolyáid illata átjött a virtuális közegen is! 


    Tegnap rengeteget gondoltam rád, mert Kolozsvárhoz kötődik az anyag, amellyel dolgoztam és képzeld, Csíkszeredához is! Felfedeztem az interneten egy digitalizált lexikont, és rajta virított egy pecsét: Biblioteca judeteana - Miercurea-Ciuc (Csíkszeredai megyei könyvtár). Esküszöm, a nagy hőség ellenére is kirázott a hideg. Majd megfelelő időben egyéb tudnivalókat is hozzáköthetsz ehhez a most személyesnek tűnő információhoz…


    Két napig itthon voltam, mindent lemondtam, még Klárikát is, hogy nyugodtan dolgozhassak. Majd megfelelő időben talán itt is olvasható lesz az a bizonyos "szösszenet".


    Most indulok Timrátra. Boldog vagyok, mert a tegnapi munkámra máris megérkezett a pozitív visszajelzés. 


    És ma van a kis menyem születésnapja! 


    Nagyon szép, eredményes napot kívánok Nektek! 

    előzmény:
    tanaria (31413)
    2018-08-07  14:38
  14. 2018. augusztus 7. 14:3831413.

    Sok szeretettel neked!

    előzmény:
    *Szigal* (31411)
    2018-08-06  07:15
  15. 2018. augusztus 6. 14:3831412.

    Szép napot!


    Valóban nagyon szerettem a társaságában lenni, mindig élmény volt. Nagy szerencsém volt, hogy általad én is ismerhettem őt. Isten nyugtassa békében.

    előzmény:
    *Szigal* (31411)
    2018-08-06  07:15
  16. 2018. augusztus 6. 07:1531411.

    Szép jó reggelt kívánok, annak ellenére, hogy a mai nap rossz emlékeket idéz. Ma 73 éve, pontosan egy héttel a születésem előtt dobták le az első atombombát. És még most sem nyugszik az emberiség…


    Igen, én a számok, még inkább a dátumok, vagyis az összefüggések bűvöletében élek, amióta az eszemet tudom. Például észre kellett vennem, hogy a tegnap is emlegetett Thury Zsuzsa kerek hat nappal fiatalabb az én jó emlékű anyukámnál. Ugyancsak tegnap volt drága barátnőm halálának nyolcadik évfordulója - örökké gyászolom. Nála műveltebb, szellemesebb idegenvezetőt nem hordoz hátán a föld, pedig néprajz-kutatóként ismertem meg, sok-sok évvel ezelőtt. Azt hiszem, hogy kétszer lehettem általa vezetett kirándulások élvezője, ráadásul egyik alkalommal a Gyímesekbe vezetett bennünket, és akkor Tanaria is velünk volt. Felejthetetlen élményeket köszönhetünk neki. És egy páratlanul szép, nemes barátságot. 


    Ezek és ilyesmik jutottak ma reggel eszembe és gondolataimat fontosnak találtam közölni. 


    Legyen mégis szép napunk, hetünk. Mindannyiunknak. 

    előzmény:
    tanaria (31410)
    2018-08-05  21:20
  17. 2018. augusztus 5. 21:2031410.

    Miket is remélek én veled kapcsolatban! Mintha nem ismernélek. Na mindegy.


    Elfelejtettem megemlíteni a szombat esti filmet. Szeretettel ajánlom. Nekem különösen tetszett. Sok szempontból figyelemre méltó: gyerekek, felnőttek, öregek, szülők, nagyszülő..., szerteágazó üzenete van. Engem megragadott.


    Jó éjszakát az zugolvasóknak is.


    előzmény:
    *Szigal* (31409)
    2018-08-05  20:33
  18. 2018. augusztus 5. 20:3331409.

    Szervusztok, jó estét!


    Látod, Tanaria, ennyire csalfa a remény! Miért is maradtam volna itthon? Voltam Klárinál, megint elegánsan felöltöztünk és levittem az idősek otthonának éppen aktuális divatbemutatójára, akarom mondani az ebédlőbe, a mai ebédre. Nagyon értékelem, hogy ezen a helyen mindenki a legjobb formáját igyekszik hozni, aztán meg- és kibeszélik! A társadalomnak egy kisebb szelete ez, annak minden jó és rossz oldalával. 


    Holnap viszont itthon maradok, csak szerdán megyek Timrátra, mert Y. éppen unokázik. Végre megírom az éppen aktuális szösszenetemet. A fejemben már megvan, csak szavakba kell önteni. 


    Tanaria, anyukámtól örököltem ezt az álom-babonát és tényleg így van. Ahányszor álmomban utazom, másnap semmi sem megy. Pesze, mert szuggerálom magamnak - ez lenne a magyarázata? 


    Ma sokáig beszélgettem a nagy fiammal, messengeren nagyszerűen kommunikálunk, a "jaj, mennyibe fog ez kerülni?" görcsössége nélkül. Beszéltünk az olvasmányainkról is, többek között Thury Zsuzsáról és az írónőnek egyik otthoni pettyes könyve (A francia kislány) kapcsán apró, de kedves titok derült ki a gyermekkorukról. Érdekes, én nem emlékeztem, hogy takarításkor egyenként le kellett szedniük a polcokról a könyveket, letörölni róluk a port, majd ugyanúgy visszarakni. Most kajánul megjegyezte, hogy mindig drukkoltak, hogy az ellenőrzés folyamatát az apjuk végezze, mert ő nem volt olyan aprólékosan igényes, mint én! Nahát, és én erről nem is tudtam. Nesze neked munkára nevelés! A szőnyegrojtok is szóba kerültek. Micsoda emlékeket hagyunk magunk után! 


    Főztem is ma este. Pörköltet és zöldbab főzeléket. Pedig nagyon meleg volt a konyhában, de amint látjátok, túléltem. Most pedig elteszem magam holnapra. Jó éjszakát! 


     


     

    előzmény:
    tanaria (31408)
    2018-08-05  13:25
  19. 2018. augusztus 5. 13:2531408.

    Szép napot!


    Merem remélni, hogy ma otthon maradsz a jó hűvös szobádban.


    Én reggeliben sétáltam egy órácskát az erdőben. Jövet már kínzó kezdett lenni a meleg. Most láttam előszőr, hogy az emberek kiköltöztek függőágyakkal az erdőbe. A rengeteg eső után nagyon száraz az erdő. Gombát nem is láttam.


    ****


    Szórakoztam az álmodon, főleg a babonádon, ami átment az álmodba is.


    ****


    Köszönöm a testvéremnek írt kedves szavaidat.

    előzmény:
    *Szigal* (31407)
    2018-08-05  07:39
  20. 2018. augusztus 5. 07:3931407.

    Szervusztok, jó reggelt!


    Elnézést kívánok, vannak napok, amikor nehéz felülkerekedni önmagunkon. Tegnap tényleg azt hittem, hogy megfulladok, nem volt levegő, az a megmaradt kevés csak fojtogatott. Klárika nyűgős volt, én még inkább, letudtam a másfél órát és kiléptem a kánikulába. Itthon 21 fokra állítottam a légkondicionálót, betakaróztam egy szál lepedővel és átaludtam a napot, sőt az éjszakát is. Persze szüneteket is tartottam, azok alatt Thury Zsuzsa egyik könyvét olvastam sokadszorra és most is lekötött! A harmincas évek irodalmi Kolozsvárját varázsolta elém, és ahányszor megjelent egy-egy kevésbé ismert név, megnéztem a Wikipédián (a tablet ugyanis a kezem ügyében volt).


    Sajnálom, hogy aggódtatok értem, gondoljatok arra a bizonyos csalánra, amelyet úgyis csak egyetlen egyszer ér el a "ménnykü". Kétszer engem sem fog elérni, de addig még van egy kicsi. 


    Sokat álmodtam, Tanaria itt volt nálunk, állandóan útra készültünk, de valami miatt mégsem mentünk sehová, pedig volt egy jó nehéz poggyászunk, amit felváltva emelgettünk - éreztem a súlyát! Egy taxi is várt ránk, de valamiért mégse ültünk belé, ugyanis emlékeztem arra, hogy nem jó járműveken utazni álmunkban, mert hátramaradást jelent! Ezért nem is indultunk útra, nahát! 


    Alsórákosi-Marika, muszáj neked ezt csinálni? Idő, idegek, egészség és miért? Hogy másoknak legyen jó? Miért nem ők harcolnak a bürokráciával, miért csak a hasznot élvezik? Szép és dicséretes, amit eddig végeztél, talán abba kellene hagynod? Gondolj arra, hogy senki sem pótolhatatlan… (még én sem!)


    Gratulálok nővérednek, Tanaria! Milyen jó lehet friss nagymamának lenni! Szép életet a kisfiúnak, legyen mindig boldog és egészséges! 


     


     


     


     

    előzmény:
    Alsórákosi (31406)
    2018-08-05  06:50
  21. 2018. augusztus 5. 06:5031406.

    ?????,,??,??.

    előzmény:
    *Szigal* (31399)
    2018-08-03  15:14
  22. 2018. augusztus 5. 06:4331405.
    ,♥!
    előzmény:
    tanaria (31403)
    2018-08-03  20:49
  23. 2018. augusztus 4. 18:5231404.

    Szervusztok!


     Ma mi is dunsztolódunk keményen. Nagyon remélem, hogy nem tart sokáig.


    Szigal, minden rendben?

    előzmény:
    tanaria (31403)
    2018-08-03  20:49
  24. 2018. augusztus 3. 20:4931403.

    Szép estét!


    Látom nálatok is történnek "fura" dolgok. 


    ****


    Hát, én beszél(get)ek Anyukámmal, akkor is, ha nem tud követni...


    Jó éjszakát!

    előzmény:
    Alsórákosi (31402)
    2018-08-03  17:44
  25. 2018. augusztus 3. 17:4431402.

    Szervusztok!


    Mintha a tegnap esti felhőket látnám, csak abból kiadós esőt kaptunk.


    Nagyon örültünk, ma ürömmé vált, 90-95%-os a páratartalom, dunszt.


    Tanaria: Együtt érzek Veled. A nagynéném (87) Alzheimerben szenved, azt se tudja fiú-e vagy lány. Beszélgetünk(?), percenként megkérdezi ugyan azt. A télen látogattam meg, de már nem tudta ki vagyok, tavaly még megismert. Ebben a hónapban tervezem a látogatást, nagyon megvisel.


    Nem titok, új kerítést csináltatunk, nem mintha a mostani tropa lenne, de az Önkorm. parkolókat épít a házak elé és ha nincs nagykapu, akkor elénk is az lesz és idegenek foglalják majd el, mert fizetős övezetet jelöltek ki a közelünkben is. A 8 tulajdonosból csak ketten elleneztük ( 3 nem lakik itt), fontosabb javítani való is lenne, de nem vitatkozom.


    Ennél sokkal nagyobb "csapás" ért bennünket ma reggel. A házban az alagsori 7. "lakás" (dohos odú,36 m2) az Önkorm. tulajdona, amit tavaly meghirdettek 6,9 millióért, 4-5 érdeklődő nézte meg. Ma reggel zajra ébredtem, lementem és munkásakat találtam, akiktől megtudtam, hogy egy ingatlanforgalmazó megvette 2 hete és most "kipofozzák" a látható hibákat elfedik. Az nem látszik, hogy az utcában minden nagyobb esőzésnél a talajszintnél mélyebben fekvő helységeket, garázsokat elönti a visszaáramló szennyvíz! 


    Ma  17:30-ra már jön az első vevő, 10 millióért eladják. Felhívtam a kijelölt kapcsolatomat, Őt is megleptem a hírrel, időnként kapnak kimutatást az eladott ingatlanokról. Húsz év közös munka után elköszöntem Tőle. Sajnos semmi jogorvoslati lehetőség nincs, elővásárlási jogunk sem volt, de annyiért meg sem vettük volna, mert csak garázsnak alkalmas, átépítés után.              A vevőnek kellett volna jelentkezni nálam, nem tette.


    Ami meglepett, a munkás mindent tudott a házról, hogy van épületbiztosításunk, felújítási alapot is fizetünk, stb!


    Hétfőn reggel megyek a Földhivatalba megnézni a telekkönyvi bejegyzést, hogy milyen célra  vette meg az új tulajdonos, (viszonteladó)?


    Most már csak arra vagyok kíváncsi, hogy mi lesz a 3. "csapás".


    Legyen szórakoztató, szép estétek!


     

    előzmény:
    *Szigal* (31399)
    2018-08-03  15:14

Címlap

top